Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

@Elk δυστυχώς καμιά μας δεν μπορεί να ξέρει με σιγουριά τι κάνουν στα μωρά με πρόφαση ότι έτσι έπρεπε ή εντολή γιατρού..μη σε απασχολεί όμως αυτό τώρα, όπως είπανε και τα κορίτσια ο άντρας σου θα τους το ξανατονίσει! Να είσαι ήρεμη και όλα θα πάνε τέλεια!! Σε πολύ λίγο θα γεννάς κι εσύ!! Αχ πολύ χαίρομαι!! Με όλες μας ρε κορίτσια!! Τι τέλεια παρέα! 🤗🤗 @Katiana1987 η κοιλιά σου όντως έπεσε πολύ, φαντάζομαι θα πας με βαλιτσούλα για παν ενδεχόμενο!! Αναμένουμε τα νέα σου!! @ΜΑΡΘΑΑ_61 να σου ζήσει κορίτσι μου!! 🤗Όλα τα άλλα που πέρασες είναι ξεχασμένα, κι εγώ τπτ πια δε σκέφτομαι ούτε καν!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

@Elk δυστυχώς καμιά μας δεν μπορεί να ξέρει με σιγουριά τι κάνουν στα μωρά με πρόφαση ότι έτσι έπρεπε ή εντολή γιατρού..μη σε απασχολεί όμως αυτό τώρα, όπως είπανε και τα κορίτσια ο άντρας σου θα τους το ξανατονίσει! Να είσαι ήρεμη και όλα θα πάνε τέλεια!! Σε πολύ λίγο θα γεννάς κι εσύ!! Αχ πολύ χαίρομαι!! Με όλες μας ρε κορίτσια!! Τι τέλεια παρέα! 🤗🤗 @Katiana1987 η κοιλιά σου όντως έπεσε πολύ, φαντάζομαι θα πας με βαλιτσούλα για παν ενδεχόμενο!! Αναμένουμε τα νέα σου!! @ΜΑΡΘΑΑ_61 να σου ζήσει κορίτσι μου!! 🤗Όλα τα άλλα που πέρασες είναι ξεχασμένα, κι εγώ τπτ πια δε σκέφτομαι ούτε καν!! 

Καλημέρα κορίτσια 

ναι συμφωνώ δεν μπορεις να ξερεις… απλά θα με παιδέψει δίπλα και τριπλά  αν κάνουν τέτοια παρέμβαση είναι σημαντικό οι πρωτες μερες να συμβαδίζουμε το γαλα μου με το στομάχι του τέλος πάντων ας πάνε όλα καλά και θα το δούμε εκείνη την ώρα γιατί τώρα απλά σενάριο κάνω δεν μου είπε κανείς τίποτα 🤷‍♀️

πως πάει ο θηλασμός κορίτσι μου είχες καμία βελτίωση ; 

@Katiana1987 @maroo8 κορίτσια περιμένουμε νέα σας 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nanouko είπε:

@Elk δυστυχώς καμιά μας δεν μπορεί να ξέρει με σιγουριά τι κάνουν στα μωρά με πρόφαση ότι έτσι έπρεπε ή εντολή γιατρού..μη σε απασχολεί όμως αυτό τώρα, όπως είπανε και τα κορίτσια ο άντρας σου θα τους το ξανατονίσει! Να είσαι ήρεμη και όλα θα πάνε τέλεια!! Σε πολύ λίγο θα γεννάς κι εσύ!! Αχ πολύ χαίρομαι!! Με όλες μας ρε κορίτσια!! Τι τέλεια παρέα! 🤗🤗 @Katiana1987 η κοιλιά σου όντως έπεσε πολύ, φαντάζομαι θα πας με βαλιτσούλα για παν ενδεχόμενο!! Αναμένουμε τα νέα σου!! @ΜΑΡΘΑΑ_61 να σου ζήσει κορίτσι μου!! 🤗Όλα τα άλλα που πέρασες είναι ξεχασμένα, κι εγώ τπτ πια δε σκέφτομαι ούτε καν!! 

Αποφάσισα να έρθω μόνη μου κι αν με κρατήσουν να έρθουν οι δικοί μου με τα πράγματα! Περιμένω για το καρδιοτοκογράφημα τώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΜΑΡΘΑΑ_61 να σου ζήσει το μωράκι σου! Αφού πήγαν όλα καλά κ είστε κ οι 2 σας καλά, χαλάλι η ταλαιπωρία, δεν πειράζει. 

@Elk @maroo8 να σας έρθουν όλα με ευκολία κ να κρατήσετε γρήγορα τα θαυματακια σας στην αγκαλιά σας!

@Katiana1987 όντως η κοιλιτσα σου έχει κατεβει αρκετα! Ενημέρωσε μας τι γίνεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η katerinayia είπε:

@Barbiee @Christi.D. εμείς μείναμε νομίζω ε😅

Εγώ αύριο έχω γιατρό οπότε μάλλον θα εχω κ νεα. 

Αντε θα έρθει κ δικια μας ωρα😅

οντως μάλλον μόνο εμεις μείναμε 😂

θα περιμενουμε νεα σου αυριο .. εγώ έχω την επόμενη Δευτέρα...και νομίζω δεν θα κάνει εκπληξη ως τοτε ο μπέμπης...χθες είχα κάτι πονακια σαν περιόδου ολο το βράδυ... αλλά μέχρι εκεί... δεν εχω κάτι αλλο ..και εδω και 10 μέρες ξυπνάω με ζαλαδα και ταση για εμετό...αλλα δεν νομίζω οτι είναι σημάδια γέννας αυτά...τωρα δεν έχω αλλο κουραγιο να περιμένω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, όλα καλά. Υπάρχουν ρυθμικές συσπασούλες κάθε 7 λεπτά αλλά όχι ωδύνες ακόμα! Με ήλεγξε και κολπικά και δεν έχει ακόμα διαστολή ο τράχηλος. Εκτός απροόπτου θα με ξανά δει την Τετάρτη το πρωί την ίδια ώρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η katerinayia είπε:

@Barbiee @Christi.D. εμείς μείναμε νομίζω ε😅

Εγώ αύριο έχω γιατρό οπότε μάλλον θα εχω κ νεα. 

Αντε θα έρθει κ δικια μας ωρα😅

Έτσι φαίνεται!! Λογικά εγώ θα είμαι η τελευταία που έχω πητ 31.8 .

Στο μόνο που ελπίζω είναι ότι ο γιατρός πιστεύει ότι θα γεννήσω κανένα 10ημερο πριν την πητ

Θα  έχεις νέα αύριο οπότε!! Εγώ θα πάω για καρδιοτοκογραφημα την Τετάρτη και θα δούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια μου, όλα καλά. Υπάρχουν ρυθμικές συσπασούλες κάθε 7 λεπτά αλλά όχι ωδύνες ακόμα! Με ήλεγξε και κολπικά και δεν έχει ακόμα διαστολή ο τράχηλος. Εκτός απροόπτου θα με ξανά δει την Τετάρτη το πρωί την ίδια ώρα. 

Ωραία ! Το σώμα σου ετοιμάζεται!! Λογικά είναι ζήτημα μερικών ημερών!! 

Λες να το πετύχουν οι μαιες που έλεγαν για 15αυγουστο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/8/2024 at 5:46 ΜΜ, ο/η Katiana1987 είπε:

Αυτό σκέφτομαι κι εγώ και δεν έχω πάρει ακόμα τη γιατρό. Είναι ήδη 2 μέρες που έχει ξεκινήσει αυτό. Για την ώρα πάμε για φυσιολογικά. Ελπίζω να τα καταφέρουμε.

Κ εγώ στο εύχομαι κορίτσι μου είναι φοβερή εμπειρία!! Όταν έρθει η ώρα να γέννας πάντως θα το καταλάβεις σίγουρα πιστεύω! Με το καλό να έρθει η ώρα η καλή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η katerinayia είπε:

@Barbiee @Christi.D. εμείς μείναμε νομίζω ε😅

Εγώ αύριο έχω γιατρό οπότε μάλλον θα εχω κ νεα. 

Αντε θα έρθει κ δικια μας ωρα😅

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Barbiee είπε:

οντως μάλλον μόνο εμεις μείναμε 😂

θα περιμενουμε νεα σου αυριο .. εγώ έχω την επόμενη Δευτέρα...και νομίζω δεν θα κάνει εκπληξη ως τοτε ο μπέμπης...χθες είχα κάτι πονακια σαν περιόδου ολο το βράδυ... αλλά μέχρι εκεί... δεν εχω κάτι αλλο ..και εδω και 10 μέρες ξυπνάω με ζαλαδα και ταση για εμετό...αλλα δεν νομίζω οτι είναι σημάδια γέννας αυτά...τωρα δεν έχω αλλο κουραγιο να περιμένω 😂

Όχι, όχι... Είμαι κι εγώ εδώ!!! Η τάση για εμετό μου είπε είναι και από τη ζέστη και τη "δυσφορία" λόγω κοιλιάς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κ εγώ στο εύχομαι κορίτσι μου είναι φοβερή εμπειρία!! Όταν έρθει η ώρα να γέννας πάντως θα το καταλάβεις σίγουρα πιστεύω! Με το καλό να έρθει η ώρα η καλή!

Θα δούμε μεθαύριο πάλι τι όρεξη έχει η μπουμπού!!! Ακόμα για φυσιολογικό πάμε πάντως! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christi.D. είπε:

Ωραία ! Το σώμα σου ετοιμάζεται!! Λογικά είναι ζήτημα μερικών ημερών!! 

Λες να το πετύχουν οι μαιες που έλεγαν για 15αυγουστο;;

Έλα ντε;;; Και που ξέρω;;; Από την μπουμπού εξαρτάται!😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

ναι συμφωνώ δεν μπορεις να ξερεις… απλά θα με παιδέψει δίπλα και τριπλά  αν κάνουν τέτοια παρέμβαση είναι σημαντικό οι πρωτες μερες να συμβαδίζουμε το γαλα μου με το στομάχι του τέλος πάντων ας πάνε όλα καλά και θα το δούμε εκείνη την ώρα γιατί τώρα απλά σενάριο κάνω δεν μου είπε κανείς τίποτα 🤷‍♀️

πως πάει ο θηλασμός κορίτσι μου είχες καμία βελτίωση ; 

@Katiana1987 @maroo8 κορίτσια περιμένουμε νέα σας 😊

Κορίτσι μου τώρα οι θηλές μου είναι τόσο ερεθισμένες που πονάω και στο άγγιγμα..δεν ξέρω..λέω να ψάξω να βρω σμρ σύμβουλο θηλασμού να έρθει να δει πώς πάμε! Λογικά θα είσαι με το μπεμπάκι τώρα! Θα περιμένω να το ανακοινώσεις επίσημα για να σου ευχηθώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! 

Εγώ εδώ ακόμα στην προσπάθειά..Μου έσπασαν τα νερά κατά τις 7 το πρωί,έχω φάει πόνο αλλά διαστολή γιοκ..Δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω φυσιολογικά τελικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η maroo8 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! 

Εγώ εδώ ακόμα στην προσπάθειά..Μου έσπασαν τα νερά κατά τις 7 το πρωί,έχω φάει πόνο αλλά διαστολή γιοκ..Δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω φυσιολογικά τελικα

Δεν πειράζει κορίτσι μου!!! Κάνε την προσπάθεια σου!! Κι αν δεν τα καταφέρεις φυσιολογικά, να θυμάσαι ότι πολύ σύντομα θα έχεις το μωράκι σου αγκαλιά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η maroo8 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! 

Εγώ εδώ ακόμα στην προσπάθειά..Μου έσπασαν τα νερά κατά τις 7 το πρωί,έχω φάει πόνο αλλά διαστολή γιοκ..Δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω φυσιολογικά τελικα

υπομονή κοριτσι μου...οτι και να γινει σκεψου οτι σε λίγο θα εχεις το μωρακι σου αγκαλιά!

θελω να μου πεις και εμπειρία απο το Ιασώ εδώ στη Λάρισα να ξέρω τι με περιμένει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

υπομονή κοριτσι μου...οτι και να γινει σκεψου οτι σε λίγο θα εχεις το μωρακι σου αγκαλιά!

θελω να μου πεις και εμπειρία απο το Ιασώ εδώ στη Λάρισα να ξέρω τι με περιμένει!

Για θηλασμο το Ιασώ έχει τη καλύτερη συμβούλου θηλασμού πανελλλαδικα την Κωνσταντίνα Γραμματικου. Ζητήστε την και δεν θα χάσετε, είναι κινούμενη εγκυκλοπαίδεια με φοβερό βιογραφικό ❤️ έχω κ το τηλέφωνο της αν το χρειαστείτε! (Δν κάνω  διαφήμιση, προσωπικά έχω επαφή με όλες τις συμβούλους της Λάρισας κ τυγχάνει η Ντίνα να είναι στο ιασω) 
 

κατα τ’ άλλα τη γραμμή για κάθε γυναίκα επίτοκο  τη δίνει ο γιατρός. 100% αυτό που λέω! Όποτε κ οι μαίες ξέρουν κ πράττουν αναλόγως! Είναι σημαντικό να έχεις το σθένος να ζητάς αυτά που χρειάζεσαι κ να μην ντρέπεσαι! 
 

Με το καλό εύχομαι! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Για θηλασμο το Ιασώ έχει τη καλύτερη συμβούλου θηλασμού πανελλλαδικα την Κωνσταντίνα Γραμματικου. Ζητήστε την και δεν θα χάσετε, είναι κινούμενη εγκυκλοπαίδεια με φοβερό βιογραφικό ❤️ έχω κ το τηλέφωνο της αν το χρειαστείτε! (Δν κάνω  διαφήμιση, προσωπικά έχω επαφή με όλες τις συμβούλους της Λάρισας κ τυγχάνει η Ντίνα να είναι στο ιασω) 
 

κατα τ’ άλλα τη γραμμή για κάθε γυναίκα επίτοκο  τη δίνει ο γιατρός. 100% αυτό που λέω! Όποτε κ οι μαίες ξέρουν κ πράττουν αναλόγως! Είναι σημαντικό να έχεις το σθένος να ζητάς αυτά που χρειάζεσαι κ να μην ντρέπεσαι! 
 

Με το καλό εύχομαι! ❤️

σ ευχαριστώ πολύ! μακαρι να ειναι έτσι! εχω ξανά ακούσει γι αυτη τη σύμβουλο.. μπράβο της! θα μ φυγει ένα άγχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η maroo8 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! 

Εγώ εδώ ακόμα στην προσπάθειά..Μου έσπασαν τα νερά κατά τις 7 το πρωί,έχω φάει πόνο αλλά διαστολή γιοκ..Δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω φυσιολογικά τελικα

Ας γίνει ότι είναι καλύτερο για σένα και το μωράκι σου!!! 

Εύχομαι το έχεις σύντομα στην αγκαλιά σου (αν δεν το έχεις ηδη)!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η maroo8 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! 

Εγώ εδώ ακόμα στην προσπάθειά..Μου έσπασαν τα νερά κατά τις 7 το πρωί,έχω φάει πόνο αλλά διαστολή γιοκ..Δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω φυσιολογικά τελικα

Εσύ κάνεις ότι είναι δυνατόν κορίτσι μου! Αν δεν... σκέψου ότι το μόνο που έχει σημασία είναι να είστε καλά εσύ και το μπεμπίνι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γέννησα και εγω 🩷

9:15 το πρωί τελικά μας βγήκε λίγο μικρούλα 2780γρ 

αργησα να συνέλθω από την ολική να την βάλω στήθος με ζόρισε αρκετά φάγαμε 1 ώρα να παιδεύομαι οι μαίες άσχετες στο θέμα θηλασμού ειπα θα την έδινα ξενο φαινόταν κουρασμένη αρκετά δεν είχε κουράγιο μετά από 3 ώρες που είχε γεννηθεί να πιάσει 

Η μια ειδικά μαία επέμενε πολύ για μπουκάλι και εκεί που της ειπα φερε μου δεν μπορω να το παιδεύω άλλο το μωρο το ειχα μια ώρα εκεί έκανε ένα μπαμ και το έπιασε πραγματικά δεν το περίμενα καθόλου 🤷‍♀️

τωρα όμως αν χρειαστεί να δώσω λίγο ξενο θα δώσω γιατί βλέπω δεν έχει πολύ δύναμη για να θηλάσει μέχρι στιγμής όμως πηγε πολυ καλά.. αν δεν είχα την εμπειρία από την κόρη μου και άκουγα τις οδηγίες από τις μαίες δεν θα είχε πιάσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσι μου τώρα οι θηλές μου είναι τόσο ερεθισμένες που πονάω και στο άγγιγμα..δεν ξέρω..λέω να ψάξω να βρω σμρ σύμβουλο θηλασμού να έρθει να δει πώς πάμε! Λογικά θα είσαι με το μπεμπάκι τώρα! Θα περιμένω να το ανακοινώσεις επίσημα για να σου ευχηθώ!

Κορίτσι μου συγνώμη που πετάγομαι και εγώ στο θέμα σας αλλά σε διαβάζω και ειναι σαν να μιλάς για μένα και στα δύο μου μωρά πονούσα ενώ έπιαναν σωστά τόσο που στο ντουζ δεν άντεχα να πέσει πάνω νερό!Την πρώτη τη θήλασα 18 μήνες και τώρα στον μικρό ήδη 8 όλα είναι εφικτά ΥΠΟΜΟΝΉ , κράτα γερά και σε δύο τρεις μέρες θα περάσει τελείως!! Κράτα γερά και να είσαι περιφανή για σένα!! Το στήθος να αφήνεις όσο μπορείς να αναπνέει με λίγο γάλα πάνω και κρέμα Medela! Φιλάκια από μαμά Αυγούστου του 21 χαχαΝα τα χαίρεστε όλες και όσες δεν γεννησατε ακόμα με ένα πόνο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια γέννησα και εγω 🩷

9:15 το πρωί τελικά μας βγήκε λίγο μικρούλα 2780γρ 

αργησα να συνέλθω από την ολική να την βάλω στήθος με ζόρισε αρκετά φάγαμε 1 ώρα να παιδεύομαι οι μαίες άσχετες στο θέμα θηλασμού ειπα θα την έδινα ξενο φαινόταν κουρασμένη αρκετά δεν είχε κουράγιο μετά από 3 ώρες που είχε γεννηθεί να πιάσει 

Η μια ειδικά μαία επέμενε πολύ για μπουκάλι και εκεί που της ειπα φερε μου δεν μπορω να το παιδεύω άλλο το μωρο το ειχα μια ώρα εκεί έκανε ένα μπαμ και το έπιασε πραγματικά δεν το περίμενα καθόλου 🤷‍♀️

τωρα όμως αν χρειαστεί να δώσω λίγο ξενο θα δώσω γιατί βλέπω δεν έχει πολύ δύναμη για να θηλάσει μέχρι στιγμής όμως πηγε πολυ καλά.. αν δεν είχα την εμπειρία από την κόρη μου και άκουγα τις οδηγίες από τις μαίες δεν θα είχε πιάσει 

Κορίτσι μου γλυκο να σου ζήσει!!! Θα θηλάσει, μην ανησυχείς, θέλει το χρόνο της, να δυναμώσει. Αν δεις και δεν βρέχει πάνες δώσε μπουκάλι ενδιάμεσα απ τους θηλασμούς αλλά συνέχισε να την βάζεις στήθος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...