Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Barbiee είπε:

την βάζεις για tummy time ; αν ναι... ποση ώρα;

εμένα δεν κάθεται... γκρινιάζει 😔

Κι εμένα το ίδιο στο εμβόλιο ..τον ποναγε το ποδαράκι..πάντως κι ο δικός μου το κεφάλι δεν το στηρίζει τελείως .φεύγει..δε μπορεί ακόμα.ουτε κάνει κίνηση να πιάσει..εγώ του βάζω παιχνίδια και τα κρατάει για λίγο..μπρούμυτα εγώ τον βάζω αλλά κάθεται ελαχιστα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η μαμά12345 είπε:

Κι εμένα το ίδιο στο εμβόλιο ..τον ποναγε το ποδαράκι..πάντως κι ο δικός μου το κεφάλι δεν το στηρίζει τελείως .φεύγει..δε μπορεί ακόμα.ουτε κάνει κίνηση να πιάσει..εγώ του βάζω παιχνίδια και τα κρατάει για λίγο..μπρούμυτα εγώ τον βάζω αλλά κάθεται ελαχιστα

εμένα δεν αντέχει ούτε ένα λεπτό... κλαίει 🤷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δοκιμάστε και να τα βάζετε στο μαξιλάρι θηλασμού στο tummy time! Και να έχει κάτι μπροστά να βλέπουν! Εμένα έτσι του αρέσει! Αλλιώς τρίβει το κεφάλι του κάτω και σηκώνει χέρια και πόδια σας να θέλει να πετάξει! 😅😅

Επίσης νομίζω είναι νωρίς ακόμη να πιάνουν κανονικά πράγματα! Εμένα κάπως καθώς κουνάει χέρια στην αλλαξιερα γραπώνει κάπως τις πετσέτες και στο γυμναστήριο αν βρεθεί κάποιο παιχνιδάκι στο χεράκι του ίσως το χαζοπιάσει αλλά όχι πάντα.. πάντως είναι καλή απασχόληση το γυμναστήριο.. εγώ έχω και με μουσική..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Barbiee είπε:

την βάζεις για tummy time ; αν ναι... ποση ώρα;

εμένα δεν κάθεται... γκρινιάζει 😔

Ααα ούτε παιχνίδια πιάνει ξέχασα να το πω αυτό πιστεύω είναι νωρίς ακόμα για να πιάσουν παιχνίδια.. εδώ καλά καλά δεν βλέπουν ακόμα τι να πιάσουν; 😅

Την βάζω μπρούμυτα όταν έχει καλή διάθεση παίρνω και μια κουδουνίστρα της μιλάω την κουνάω όσο κάτσει αν κλάψει την σηκώνω δεν την έχω με το ρολόι να σου πω την αλήθεια όσο θέλει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια δοκιμάστε και να τα βάζετε στο μαξιλάρι θηλασμού στο tummy time! Και να έχει κάτι μπροστά να βλέπουν! Εμένα έτσι του αρέσει! Αλλιώς τρίβει το κεφάλι του κάτω και σηκώνει χέρια και πόδια σας να θέλει να πετάξει! 😅😅

Επίσης νομίζω είναι νωρίς ακόμη να πιάνουν κανονικά πράγματα! Εμένα κάπως καθώς κουνάει χέρια στην αλλαξιερα γραπώνει κάπως τις πετσέτες και στο γυμναστήριο αν βρεθεί κάποιο παιχνιδάκι στο χεράκι του ίσως το χαζοπιάσει αλλά όχι πάντα.. πάντως είναι καλή απασχόληση το γυμναστήριο.. εγώ έχω και με μουσική..

Και εγώ το γυμναστήριο με μουσική το πήρα αν και είπα τον άντρα μου να μην έχει μουσική και μας σπάει τα νεύρα 😂αλλά αυτός πήρε με μουσική 

Δεν έχει έρθει ακόμα το περιμένω να το δοκιμάσω ελπίζω να την αρέσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου εγώ πιστεύω πως έχεις γάλα και το πίνει το μωρό σου για αυτό δεν βγάζεις με το θήλαστρο.. το ότι είναι συνέχεια στήθος μπορεί να περνάει κάποιο άλμα ανάπτυξης ή απλά προσπαθεί να αύξηση την παραγωγή σου αν είναι ήρεμο την ώρα που θηλάζει πιστεύω πως είσαι οκ ( δεν είμαι ειδικός όμως την γνώμη μου λέω ) εγω για να βγάλω καλή ποσότητα με θήλαστρο έπρεπε ένα 3 ωρο να μην θηλάσω καθόλου ώστε να προλάβω να κατεβάσω (το σταμάτησα τώρα το θήλαστρο ) Εντάξει σοκ με την πεθερά για κάποιον λόγο τον οποίο δεν μπορώ να καταλάβω προσπαθούν να μας αποδείξουν πως εκείνες ξέρουν καλύτερα από εμάς πως να κουμαντάρουν ένα βρέφος 🤷‍♀️ για να μπορούν να βγουν μετά από πάνω ; Δεν ξέρω ! περιττό να πω πως δεν πρέπει να αφήνουμε  το μωρό να φτάνει στο αμήν για να το βάλουμε στήθος το είπες και εσύ η ίδια δηλαδή πως αυτό φταίει που σε δάγκωσε και άνοιξε την πληγή  Δεν χρειάζεται να είσαι αγενής μαζί της απλά μπορείς να είσαι πιο αυστηρή μην φέρεις και τον άντρα σου σε δύσκολη θέση..  
    • Κορίτσι μου 2 μέρες μετά την πολύ άχνη γραμμούλα μου που ίσα φαινόταν είχα χοριακη 78 μονάδες, μόνο θετική σκέψη 🫶
    • Εμένα είναι στην κοιλιά σαν ένα βάρος πόνοι περιόδου τσιμπήματα κάπως έτσι,  δε ξέρω ακριβώς να το χαρακτηρίσω 
    • Κορίτσι μου με τόσο χοριακη είχε ξεκινήσει και η κολλητή μου, η οποία μάλιστα είχε μείνει έγκυος με πρόκληση και παρακολούθηση απ' τον γιατρό. Οπότε ξέραμε ακριβώς και την ημέρα της σύλληψης και το 40 μας φαινόταν πολύ μικρό νούμερο για την ημέρα που ήταν. Κι όμως...απ' ότι φαίνεται τα νούμερα της χοριακης είναι πολύ σχετικά. Και τώρα έχει το παιδάκι της! Εύχομαι ένα τριπλάσιο νούμερο τη Δευτέρα!!!
    • Τελευταία επαφή ήταν 2/10 αλλά δεδομένου ότι το σπέρμα ζει έως και 5 μέρες στον κόλπο, δεν ξέρω τι να υποθέσω. Είναι ουσιαστικά η 4η μέρα από όταν είδα μια υπερβολικα άχνη γραμμη. Θα συγκρατηθω αυτή τη φορά και δεν θα φέρω την καταστροφή στο κεφάλι μου πριν κανω και τη δεύτερη χοριακη
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...