Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η katerinayia είπε:

Κ εμείς tobrex βάζαμε αλλά για 5 μέρες μας είπε ο γιατρός. Δεν βάζουμε πια, αλλά έχει ακόμα αρκετές τσιμπλες.

Θα τα καταφέρεις με τα κιλά αν μπεις σε ένα πρόγραμμα. Εμένα πάντως ρε κοριτσια μου φαίνεται πολύ νωρίς ακόμα να ασχοληθώ με οτιδήποτε άλλο, ακόμα είμαι χαμένη, δεν έχω βρει πουθενά ρυθμό.

Εσείς δηλαδή το έχετε βρει ήδη? Τι κάνω λάθος ρε παιδι μου? Κ υποτίθεται έχω κ εμπειρία!

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου για τίποτα..Καλά καλά δεν έχουμε σαραντησει ακόμα..εγώ πήρα 10 κιλά 10 μέρες μετά τη γέννα τα είχα χάσει όλα και τώρα ζυγιστηκα χτες και 2 τα πήρα πίσω,δε με νοιάζει ακόμα!η κοιλιά μου είναι πολύ πρησμένη ακόμα και γενικά δεν έχω και πολύ σχέση με το πως ήμουν πριν αλλά δε θα σκάσω...η μήτρα για να πιάσει το παλιό της μέγεθος θέλει κοντά 6μηνο εγώ θα αγχωθω από τώρα ??Τώρα προτεραιότητα έχουν τα θαυματακια μας,δε λέω,να προσέχουμε να μη μας αφήσουμε αλλά σιγά σιγά και όλα θα γίνουν 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η katerinayia είπε:

Έχω κι άλλη ερωτηση: 

Όσες έχετε στεγνωτηριο τα σιδερωνετε τα ρούχα από τα μπεμπακια, τώρα που είναι τόσο μικρά? Κ μέχρι πότε λέτε να σιδερωνετε?

εγω δεν τα σιδερωνω...μου είχε πει η παιδίατρος οτι δεν είναι απαραίτητο... και ετσι δεν τα σιδερωνω...δεν υπάρχει και χρονος κιόλας 🤷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η katerinayia είπε:

Κ εμείς tobrex βάζαμε αλλά για 5 μέρες μας είπε ο γιατρός. Δεν βάζουμε πια, αλλά έχει ακόμα αρκετές τσιμπλες.

Θα τα καταφέρεις με τα κιλά αν μπεις σε ένα πρόγραμμα. Εμένα πάντως ρε κοριτσια μου φαίνεται πολύ νωρίς ακόμα να ασχοληθώ με οτιδήποτε άλλο, ακόμα είμαι χαμένη, δεν έχω βρει πουθενά ρυθμό.

Εσείς δηλαδή το έχετε βρει ήδη? Τι κάνω λάθος ρε παιδι μου? Κ υποτίθεται έχω κ εμπειρία!

αυτο ηθελα να ρωτήσω και εγώ...πως το έχουν βρει; εγω ακόμα είμαι στα χαμένα...δεν έχω όρεξη για τίποτα..ακομα εχω αγχος... κοιμάται ο μπέμπης και κάθομαι διπλα του για να μην πάθει τίποτα 🤷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η katerinayia είπε:

Κ εμείς tobrex βάζαμε αλλά για 5 μέρες μας είπε ο γιατρός. Δεν βάζουμε πια, αλλά έχει ακόμα αρκετές τσιμπλες.

Θα τα καταφέρεις με τα κιλά αν μπεις σε ένα πρόγραμμα. Εμένα πάντως ρε κοριτσια μου φαίνεται πολύ νωρίς ακόμα να ασχοληθώ με οτιδήποτε άλλο, ακόμα είμαι χαμένη, δεν έχω βρει πουθενά ρυθμό.

Εσείς δηλαδή το έχετε βρει ήδη? Τι κάνω λάθος ρε παιδι μου? Κ υποτίθεται έχω κ εμπειρία!

Όχι βρε κορίτσι μου τι να βρω και εγω ακόμα δεν έχω βρει καμία σειρά μέσα στο σπίτι με τα παιδεία το πιο δύσκολο είναι να τα κοιμησω για μεσημέρι 😮💨

Και ακόμα έχω την μαμα μου εδώ που να φύγει κιολας 

διάθεση και εγω δεν έχω καθόλου ούτε μπάνιο δεν έχω όρεξη να κάνω 

Το μόνο που με ευχαριστεί κάπως είναι να πηγαίνουμε καμία βόλτα μεχρι την πεθερά μου με το αυτοκίνητο 

ειναι νωρίς ακόμα πάντως υπομονή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η katerinayia είπε:

Έχω κι άλλη ερωτηση: 

Όσες έχετε στεγνωτηριο τα σιδερωνετε τα ρούχα από τα μπεμπακια, τώρα που είναι τόσο μικρά? Κ μέχρι πότε λέτε να σιδερωνετε?

Εγω τα σιδερώνω να σου πω την αλήθεια τώρα βέβαια μου τα κάνει η μαμα μου που είναι εδώ αλλά όταν θα φύγει θα τα κάνω εγω όταν μπορω ή θα τα κάνει πεθερά μου 

εγω στεγνωτήριο δεν έχω τα απλώνω στην αυλη αλλά επειδή έχω έξω σκυλιά και γάτες μπορεί να πέσουν τίποτα τρίχες όποτε θα τα κάνω ένα πάτημα για μικρόβια 

τις μεγάλης πάλι μια τα έκανα μια όχι ανάλογα με τα κέφια μου ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Όχι βρε κορίτσι μου τι να βρω και εγω ακόμα δεν έχω βρει καμία σειρά μέσα στο σπίτι με τα παιδεία το πιο δύσκολο είναι να τα κοιμησω για μεσημέρι 😮💨

Και ακόμα έχω την μαμα μου εδώ που να φύγει κιολας 

διάθεση και εγω δεν έχω καθόλου ούτε μπάνιο δεν έχω όρεξη να κάνω 

Το μόνο που με ευχαριστεί κάπως είναι να πηγαίνουμε καμία βόλτα μεχρι την πεθερά μου με το αυτοκίνητο 

ειναι νωρίς ακόμα πάντως υπομονή 

εγω πηγα 3 φορές μέχρι την πεθερά και μια μέχρι τη μαμά μου αλλά μίλησε η μαμά με τον πάτερ που θα μου δωσει την ευχη μόλις 40ισω και της είπε οτι δεν κάνει να βγαίνω καν εξω απο την πόρτα του σπιτιού για να μην με δει κανένα μάτι..και θα μου κοπεί το γάλα ή θα πάθω κάτι... και καταλαβαίνετε οτι έχουμε πόλεμο αν κάνω και βγω 🤦 και δεν την παλεύω άλλο 😔

εντωμεταξυ μόνη μου το περνάω όλο αυτό..η μαμά μου ερχόταν για 2 ωρες τις πρώτες 3-4 μέρες.. μετά ήρθε μια μέρα η πεθερά και αυτό ήταν όλο...δεν ξανά ήρθαν.. ευτυχώς πήρε ο άντρας μου άδεια 10 μέρες μετά αφοθ γέννησα... αλλιώς θα ειχα καταρρεύσει απο την κούραση... αλήθεια 😔😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω τα σιδερώνω να σου πω την αλήθεια τώρα βέβαια μου τα κάνει η μαμα μου που είναι εδώ αλλά όταν θα φύγει θα τα κάνω εγω όταν μπορω ή θα τα κάνει πεθερά μου 

εγω στεγνωτήριο δεν έχω τα απλώνω στην αυλη αλλά επειδή έχω έξω σκυλιά και γάτες μπορεί να πέσουν τίποτα τρίχες όποτε θα τα κάνω ένα πάτημα για μικρόβια 

τις μεγάλης πάλι μια τα έκανα μια όχι ανάλογα με τα κέφια μου ☺️

εγω εχω στεγνωτηριο γι αυτό μου είπε η παιδίατρος οτι δεν είναι απαραίτητο... αλλιώς εννοείται θα τα έκανα 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, δεν ξέρω τι και ΑΝ έχω βρει σειρά... αλλά μην ξεχνάτε πως εμένα αυτήν την στιγμή η μόνη "δουλειά" που έχω να κάνω είναι η φροντίδα της μπουμπούς! Όπου μπορώ βοηθάω στο σπίτι αλλά στους δικούς μας χρόνους!!! 

Εγώ δε σιδερώνω τίποτα. Γενικά είμαι λίγο κατά της "γυάλας"!!! Εύχομαι να μην το μετανιώσω. 

@Barbieeμου... τ' είν' αυτά που σου λένε βρε κορίτσι μου;;; Εμείς σήμερα θα βγούμε την 1η μας βόλτα με το καρότσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια μου, δεν ξέρω τι και ΑΝ έχω βρει σειρά... αλλά μην ξεχνάτε πως εμένα αυτήν την στιγμή η μόνη "δουλειά" που έχω να κάνω είναι η φροντίδα της μπουμπούς! Όπου μπορώ βοηθάω στο σπίτι αλλά στους δικούς μας χρόνους!!! 

Εγώ δε σιδερώνω τίποτα. Γενικά είμαι λίγο κατά της "γυάλας"!!! Εύχομαι να μην το μετανιώσω. 

@Barbieeμου... τ' είν' αυτά που σου λένε βρε κορίτσι μου;;; Εμείς σήμερα θα βγούμε την 1η μας βόλτα με το καρότσι!

πραγματικά λες και ζουμε στο 1900..και έχω ακόμα 2 εβδομαδες ως που να 40ισω...δεν ξερω πως και αν αντέξω!

μονο να μην παθω τίποτα εδω μέσα κλεισμένη... γιατί δεν εχω ουτε βεράντα στο σπίτι... οπότε μεσα σε ενα σπίτι 24ωρες το 24ωρο θα τρελαθώ 😔😔😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

εγω πηγα 3 φορές μέχρι την πεθερά και μια μέχρι τη μαμά μου αλλά μίλησε η μαμά με τον πάτερ που θα μου δωσει την ευχη μόλις 40ισω και της είπε οτι δεν κάνει να βγαίνω καν εξω απο την πόρτα του σπιτιού για να μην με δει κανένα μάτι..και θα μου κοπεί το γάλα ή θα πάθω κάτι... και καταλαβαίνετε οτι έχουμε πόλεμο αν κάνω και βγω 🤦 και δεν την παλεύω άλλο 😔

εντωμεταξυ μόνη μου το περνάω όλο αυτό..η μαμά μου ερχόταν για 2 ωρες τις πρώτες 3-4 μέρες.. μετά ήρθε μια μέρα η πεθερά και αυτό ήταν όλο...δεν ξανά ήρθαν.. ευτυχώς πήρε ο άντρας μου άδεια 10 μέρες μετά αφοθ γέννησα... αλλιώς θα ειχα καταρρεύσει απο την κούραση... αλήθεια 😔😔

Κοιτα για εμένα να κανείς ότι νιώθεις εσύ αν θες να πας μια βόλτα να πας μην ακούς κανένα.. η επιλόχειο μας κλεινει το μάτι μην ζορίζεις περισσότερο τα πράγματα από ότι είναι 

πηγαινε μια βόλτα με το αμαξι πάνε σε ένα πάρκο της γειτονιάς σου δεν είναι εύκολη περίοδος αυτήν για να κλείνεστε μέσα.. δεν λέω να πας σε καφετέρια μέσα στο κόσμο να καθίσεις αλλά έτσι για λίγο νομίζω θα σου κάνει καλό μια βόλτα 

Δεν βγαίνω κάθε μέρα και εγω αλλά όταν νιώσω πως έχω κουραστεί πάω στην πεθερά μου βόλτα και εχω και μεγάλη αυλη και πάλι νιωθω την ανάγκη να βγω

Εγω έχω την μαμα μου εδώ αλλά δεν ξέρω τι είναι καλύτερο να την έχω στο σπίτι να με βοηθάει ; Ή να είμαι μόνη μου με την ησυχία μου ; Ίσως επειδή έχει από τέλη Ιουλίου εδώ έχω κουραστεί με άτομο στο σπίτι 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κοιτα για εμένα να κανείς ότι νιώθεις εσύ αν θες να πας μια βόλτα να πας μην ακούς κανένα.. η επιλόχειο μας κλεινει το μάτι μην ζορίζεις περισσότερο τα πράγματα από ότι είναι 

πηγαινε μια βόλτα με το αμαξι πάνε σε ένα πάρκο της γειτονιάς σου δεν είναι εύκολη περίοδος αυτήν για να κλείνεστε μέσα.. δεν λέω να πας σε καφετέρια μέσα στο κόσμο να καθίσεις αλλά έτσι για λίγο νομίζω θα σου κάνει καλό μια βόλτα 

Δεν βγαίνω κάθε μέρα και εγω αλλά όταν νιώσω πως έχω κουραστεί πάω στην πεθερά μου βόλτα και εχω και μεγάλη αυλη και πάλι νιωθω την ανάγκη να βγω

Εγω έχω την μαμα μου εδώ αλλά δεν ξέρω τι είναι καλύτερο να την έχω στο σπίτι να με βοηθάει ; Ή να είμαι μόνη μου με την ησυχία μου ; Ίσως επειδή έχει από τέλη Ιουλίου εδώ έχω κουραστεί με άτομο στο σπίτι 🤷‍♀️

μα ουτε εγώ θέλω θέλω να πάω σε καφετέρια...δεν ειμαι σε φάση για έξω ακόμα... πονάω... απλά λίγο να ξεφύγω απο εδώ θέλω...αλλα δεν το καταλαβαίνουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

μα ουτε εγώ θέλω θέλω να πάω σε καφετέρια...δεν ειμαι σε φάση για έξω ακόμα... πονάω... απλά λίγο να ξεφύγω απο εδώ θέλω...αλλα δεν το καταλαβαίνουν!

Συγγνώμη, αλλά ο άντρας σου συμφωνεί μαζί τους ή μαζί σου;;; Στην τελική κάνε μια βόλτα μόνη σου κοντά στο σπίτι όταν κοιμάται το μωρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Ζυγίστηκα τλκ σμρ!! Έχω ακόμη 3 κιλά να χάσω έτσι εξηγείται και το ψιλοπρίξιμο! Αλλά θέλω να χάσω λίγα ακόμη να επανέλθω στα κιλά που ήμουν πιο πριν, δλδ στο σύνολο να χάσω 7! Πιστεύω να τα καταφέρω! Όχι δεν έχω πάρει ζώνη! Από αρχές Οκτώβρη ο γιατρός μου είπε μπορώ να ξεκινήσω γυμναστική, οπότε σκέφτομαι να ξεκινήσω στο σπίτι με βιντεάκια! Τσιμπλες έχουμε κι εμείς! Είχαμε βάλει τομπρεξ, φύγανε και ξαναρθανε! Ποιο κολυριο βάζετε;;

ΕΕ σχεδόν τα εχασες όλα και εσυ δεν ειναι πολλά τα 3

Εντάξει θα τα καταφέρεις πιστεύω να τα χάσεις ο θηλασμος λενε βοηθάει αν έχεις όρεξη και το χρόνο για γυμναστική μια χαρά θα φύγουν τα κιλάκια μπαμ μπαμ 

εγω με την γυμναστική δεν το έχω καθόλου άσε που ούτε χρόνο δεν έχω αλλά δεν μου αρέσει κιολας το μόνο που μπορεί να προσέξω λίγο ειναι η διατροφη μου αλλά και αυτό αργότερα .. για την ώρα έχω άλλες προτεραιότητες 😅

Εγω το κολλύριο που βάζω είναι το IKOBEL 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Δε με απασχολούν καθόλου να σας πω την αλήθεια... Ούτε τα κιλά, ούτε οι αλλαγές!!! Η αδράνεια μόνο μ' ενοχλεί!

Μην ξεχνάς ότι έβγαινα κάθε μέρα για περπάτημα μέχρι τη μέρα που γέννησα. Τώρα κάθομαι και έχω αρχίσει και δεν την παλεύω μέσα στο σπίτι αδρανής!!! Οπότε ξεκίνησα αυτό που μου είπε η γιατρός μπας και ενεργοποιηθώ λιγάκι πάλι! Λέω σιγά σιγά να ξεκινήσω και τις βολτίτσες με την Ισμήνη-Μαρία... 

αδρανής νιώθεις γιατί δεν είσαι στο σπίτι σου μόλις πας επειδή θα έχεις και τις δουλειές σου εκει στο χώρο σου θα είναι διαφορετικά 

αλλα καλά κανείς αφού έχεις όρεξη να κανείς κοιλιακούς αν αρχίσεις και τις βολτες μετά σίγουρα θα είναι καλύτερα 

στις πριν 11 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Τα αγόρια βάζουν περισσότερα και γρηγορότερα απ' ότι διάβασα! 

Ναι, μετά τους 5 μήνες λέει πέφτει ο ρυθμός αύξησης βάρους. Αλλά όπως και να έχει, το κάθε μωράκι είναι διαφορετικό!

Ζώνη μου είπε η γιατρός, ότι είναι καλύτερα να μη φορέσω. Γιατί "κοιμούνται" οι μύες!!! Γι' αυτό μου είπε και για τους κοιλιακούς. Ν' αρχίσουν λίγο να επανέρχονται στην αρχική τους θέση!!!

Ναι τα αγόρια έχουν διαφορετική ανάπτυξη από τα κορίτσια για αυτό κιολας έχουν στο βιβλιαριο ξεχωριστές καμπύλες από τα κορίτσια δεν ειναι μαζί 

Εμένα για ζώνη δεν είχαν πει κάτι αλλά γενικά την έχω ακούσει αρκετές φορές αλλά αν λέει ο γιατρός ότι δεν κάνει άστο καλύτερα εγω δεν ρώτησα κιολας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Elk είπε:

αδρανής νιώθεις γιατί δεν είσαι στο σπίτι σου μόλις πας επειδή θα έχεις και τις δουλειές σου εκει στο χώρο σου θα είναι διαφορετικά 

αλλα καλά κανείς αφού έχεις όρεξη να κανείς κοιλιακούς αν αρχίσεις και τις βολτες μετά σίγουρα θα είναι καλύτερα 

Ναι τα αγόρια έχουν διαφορετική ανάπτυξη από τα κορίτσια για αυτό κιολας έχουν στο βιβλιαριο ξεχωριστές καμπύλες από τα κορίτσια δεν ειναι μαζί 

Εμένα για ζώνη δεν είχαν πει κάτι αλλά γενικά την έχω ακούσει αρκετές φορές αλλά αν λέει ο γιατρός ότι δεν κάνει άστο καλύτερα εγω δεν ρώτησα κιολας 

Ίσως έχεις δίκιο!!! Έχω αρχίσει και πιέζομαι εδώ! 

Ρώτα και το δικό σου γιατρό αν θέλεις να φορέσεις!!! Εγώ ρώτησα επειδή είχα έντονους πόνους τις πρώτες 10 μέρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Συγγνώμη, αλλά ο άντρας σου συμφωνεί μαζί τους ή μαζί σου;;; Στην τελική κάνε μια βόλτα μόνη σου κοντά στο σπίτι όταν κοιμάται το μωρό!

ο άντρας είναι αυτος που μου λεει να βγούμε και με πηρε και με πήγε στην πεθερά.. γενικά ο άντρας μου ειναι πολύ υποστηρικτικός σε μένα..και πολύ κατά προς ολα αυτά που λένε οι άλλοι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η katerinayia είπε:

Κ εμείς tobrex βάζαμε αλλά για 5 μέρες μας είπε ο γιατρός. Δεν βάζουμε πια, αλλά έχει ακόμα αρκετές τσιμπλες.

Θα τα καταφέρεις με τα κιλά αν μπεις σε ένα πρόγραμμα. Εμένα πάντως ρε κοριτσια μου φαίνεται πολύ νωρίς ακόμα να ασχοληθώ με οτιδήποτε άλλο, ακόμα είμαι χαμένη, δεν έχω βρει πουθενά ρυθμό.

Εσείς δηλαδή το έχετε βρει ήδη? Τι κάνω λάθος ρε παιδι μου? Κ υποτίθεται έχω κ εμπειρία!

Όχι, κι εμείς είμαστε στο τρέξιμο! Να προλάβω να κάνω μπάνιο, να προλάβω να φάω ακόμη ή να πάω τουαλέτα ιδίως το πρωί που είμαι μόνη! Αλλά φαντάζομαι να το βρούμε σιγά σιγά! Δεν ξέρω, σε κανένα μήνα δε θα μαστε καλύτερα άραγε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Όχι, κι εμείς είμαστε στο τρέξιμο! Να προλάβω να κάνω μπάνιο, να προλάβω να φάω ακόμη ή να πάω τουαλέτα ιδίως το πρωί που είμαι μόνη! Αλλά φαντάζομαι να το βρούμε σιγά σιγά! Δεν ξέρω, σε κανένα μήνα δε θα μαστε καλύτερα άραγε;

και εγω αυτό ελπίζω... γιατί αν πάει έτσι γενικά σίγουρα δεν παλεύεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

ο άντρας είναι αυτος που μου λεει να βγούμε και με πηρε και με πήγε στην πεθερά.. γενικά ο άντρας μου ειναι πολύ υποστηρικτικός σε μένα..και πολύ κατά προς ολα αυτά που λένε οι άλλοι!

Τότε κορίτσι μου  γιατί ακούς τους άλλους τι λένε ;  Και δεν κανείς με τον αντρα σου αυτό που θέλεις εσυ; Από την στιγμή που ειναι μαζί σου σε αυτό και σε υποστηρίζει.. Και εννοείται δεν χρειάζεται να τον μάθουν εκείνες.. εγω θα έλεγα μια βόλτα με το αμαξι έστω να πάτε κάπου για αρχή μην κατέβεις αν δεν θέλεις κάτσε μέσα αλλά θα δεις θα νιώσεις πιο καλά 

εγω πολλές φορές πάω στην θάλασσα δεν βγαίνω από το αυτοκίνητο κάθομαι μέσα αλλά και μόνο που την βλέπω μου φτάνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

ο άντρας είναι αυτος που μου λεει να βγούμε και με πηρε και με πήγε στην πεθερά.. γενικά ο άντρας μου ειναι πολύ υποστηρικτικός σε μένα..και πολύ κατά προς ολα αυτά που λένε οι άλλοι!

Τότε κορίτσι μου, πάρε τον άντρα σου και βγείτε!!! Μην ακούς κανέναν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Όχι, κι εμείς είμαστε στο τρέξιμο! Να προλάβω να κάνω μπάνιο, να προλάβω να φάω ακόμη ή να πάω τουαλέτα ιδίως το πρωί που είμαι μόνη! Αλλά φαντάζομαι να το βρούμε σιγά σιγά! Δεν ξέρω, σε κανένα μήνα δε θα μαστε καλύτερα άραγε;

 

στις πριν 6 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

και εγω αυτό ελπίζω... γιατί αν πάει έτσι γενικά σίγουρα δεν παλεύεται!

Εμείς πάλι βρε κορίτσια... δεν έχω παράπονο. Όλα τα κάνω. Κοιμάται η μπουμπού κι εγώ κάνω ότι χρειάζεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Elk είπε:

Τότε κορίτσι μου  γιατί ακούς τους άλλους τι λένε ;  Και δεν κανείς με τον αντρα σου αυτό που θέλεις εσυ; Από την στιγμή που ειναι μαζί σου σε αυτό και σε υποστηρίζει.. Και εννοείται δεν χρειάζεται να τον μάθουν εκείνες.. εγω θα έλεγα μια βόλτα με το αμαξι έστω να πάτε κάπου για αρχή μην κατέβεις αν δεν θέλεις κάτσε μέσα αλλά θα δεις θα νιώσεις πιο καλά 

εγω πολλές φορές πάω στην θάλασσα δεν βγαίνω από το αυτοκίνητο κάθομαι μέσα αλλά και μόνο που την βλέπω μου φτάνει 

Πόσο δίκιο έχεις με τη θάλασσα!!! Και μου έχει λείψει πολύ φέτος!!! 

Όταν έμενα Ιταλία, ήμουν 1 ώρα από τη θάλασσα με το αυτοκίνητο. Όταν ζοριζόμουν, έπαιρνα τ' αμάξι, πήγαινα μέχρι την ακρογιαλιά, έκανα 1 τσιγάρο, ηρεμούσα και γυρνούσα σπίτι μου μια χαρά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

 

Εμείς πάλι βρε κορίτσια... δεν έχω παράπονο. Όλα τα κάνω. Κοιμάται η μπουμπού κι εγώ κάνω ότι χρειάζεται. 

Μακάρι να σε πάει έτσι και να μην αλλάξει στην πορεία ☺️

εμένα έχει δυο βραδια κοιμάται καλά σηκώνομαι να ταΐσω εννοείται αλλα ξυπνάει νωρίς σήμερα σηκωθήκαμε από της 6 παρά 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Πόσο δίκιο έχεις με τη θάλασσα!!! Και μου έχει λείψει πολύ φέτος!!! 

Όταν έμενα Ιταλία, ήμουν 1 ώρα από τη θάλασσα με το αυτοκίνητο. Όταν ζοριζόμουν, έπαιρνα τ' αμάξι, πήγαινα μέχρι την ακρογιαλιά, έκανα 1 τσιγάρο, ηρεμούσα και γυρνούσα σπίτι μου μια χαρά!!!

Ααα εζησες και Ιταλία; Μπράβο δεν έχω πάει ποτε αλλα φανταζομαι πως θα ηταν πολυ ωραία.. 

Η άτιμη η θάλασσα πως μας χαλαρώνει όλους.. εγω όταν εμένα στο πατρικο μου θάλασσα δεν είχε .. στην καλύτερη μια φορά το καλοκαίρι για 5 μερες και αν, την έβλεπα .. 🤣

αλλα τώρα εδώ που την έχω 10 λεπτά από το σπίτι μου θέλω να πηγαίνω .. την χαζό βλέπω και από την αυλη του σπιτιού μου αλλά είναι μακριά δεν την ευχαριστιέμαι

Εμένα μου αρέσει να παίρνω ένα καφέ και να κάθομαι να την κοιτάω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

ο άντρας είναι αυτος που μου λεει να βγούμε και με πηρε και με πήγε στην πεθερά.. γενικά ο άντρας μου ειναι πολύ υποστηρικτικός σε μένα..και πολύ κατά προς ολα αυτά που λένε οι άλλοι!

Να κάνεις αυτό που σε ευχαριστεί εσένα. Κι αυτές τις προλήψεις να τις αφήσεις κατά μέρος. Η ψυχολογία μας είναι πολύ εύθραυστη για να καταπιεζομαστε κι άλλο.

Εγώ πάντως που ρώτησα πάτερ για να έρθει στις 20 μέρες, μου είπε πως δεν υπάρχει ευχή για τότε αλλά φυσικά μπορούμε να βγούμε κ εγώ κ το μωρο, απλά να προσέχουμε. Κ βράδυ μπορούμε είπε αν θέλουμε, γιατί κάτι λένε για τα βράδια για τις λεχωνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...