Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 13 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Kορίτσια από καλλυντικά πρέπει να αποφεύγουμε κάτι όπως στην εγκυμοσύνη τη βιταμίνη Α?

Θυμάστε που λέγαμε να μη φοράμε αποσμητικό? Ε λοιπόν είπα να το τηρήσω, κάνω ένα ντους την ημέρα, αν προλάβω και δεύτερο και όταν πάω στην τουαλέτα πλένομαι και στις μασχάλες. Όμως νιώθω ότι μυρίζω πολύ έντονα, σα να έχει αλλάξει η μυρωδιά μου! Τι σου είναι οι ορμόνες! Για πόσο δε θα φοράτε αποσμητικό? 

Εγώ φοράω όταν είναι να βγω έξω ή να έρθει κανένας στο σπίτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω κορίτσια μου... Εγώ είμαι πολύ τυχερή με τον ύπνο!!! Μια χαρά κοιμόμαστε ακόμα. 

Καλημέρες απο μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς κορίτσια δεν έχουμε αρχίσει ακόμα κολικούς αλλά μου κάνει πολλές γουλιές το βράδυ δηλαδή που τον θηλάζω ξαπλωτη και δεν τον σηκώνω κάνει πάρα πολλές..τώρα τον έχω συνέχεια όρθιο μετά από κάθε γεύμα..

Εγώ αποσμητικο βάζω κανόνικα αλλιώς νιώθω ότι βρομαω αλλά έχω πάρει ένα που δε μυρίζει ..

Εμενα έκατσε από τις 3:30 μέχρι τις 6:00 ξύπνιος κοιμήθηκε και ξύπνησε 10:30...θαύμα έγινε..ε κοιμήθηκα κι εγώ τουλάχιστον 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Τελικά δεν τη θέλαμε την καισαρική αλλά τώρα λέω ευτυχώς που υπάρχει αυτή η μέθοδος και ήρθαν στον κόσμο τα μωρά μας χωρίς να κινδυνέψουν! Κορίτσι μου τώρα ούτε καν μας νοιάζει έτσι δεν είναι; Πάρε τον χρόνο σου να επανέλθεις! Κάθε μέρα θα είναι και καλύτερη γενικά αλλά θα υπάρχουν και οι δύσκολες μέρες! Εγώ έτσι το ζω! Κι όταν θα αρχίσει να σου σκάει τα χαμόγελα εκεί θα ξεχάσεις και κούραση και τα πάντα! Τώρα κόβω βόλτες στο σπίτι γτ έχουμε την κοιλίτσα μας και θέλουμε αγκαλιές 🤷🤗 ούτε να φάω δεν προλαβαίνω ρε κορίτσια..

Ναι ναι εννοείται!! Έτσι είναι! 

Σήμερα γινόμαστε μιας εβδομάδας! 🥰🥰

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πως είστε κορίτσια; την παλεύεται γενικά;

εγω μεχρι αυριο ξα έχω βοήθεια απο τον άντρα μου γιατι έχει άδεια...απο εκει και πέρα μετά όλα μονη μου🤷

παρεμπιπτόντως ηρθε την τρίτη η παιδίατρος και μας είδε..ειμαστε 54 εκ. απο 51 που γεννήθηκε...και 3540 γρ. απο 2760 που βγηκαμε απο την κλινική...σημερα είμαστε 24 ημερών!

απο κιλα εσεις πως τα πάτε; εγώ βλέπω μεγάλη αλλαγή στο σωμα μου... όταν είχα παει στη γιατρό μια εβδομάδα μετά αφού γέννησα ήμουν 73 απο 81 που ήμουν τελευταία φορά που μετρηθηκα πριν γεννήσω... τώρα περιμένω να 40ισω για να πάω να δω τι γίνεται 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

πως είστε κορίτσια; την παλεύεται γενικά;

εγω μεχρι αυριο ξα έχω βοήθεια απο τον άντρα μου γιατι έχει άδεια...απο εκει και πέρα μετά όλα μονη μου🤷

παρεμπιπτόντως ηρθε την τρίτη η παιδίατρος και μας είδε..ειμαστε 54 εκ. απο 51 που γεννήθηκε...και 3540 γρ. απο 2760 που βγηκαμε απο την κλινική...σημερα είμαστε 24 ημερών!

απο κιλα εσεις πως τα πάτε; εγώ βλέπω μεγάλη αλλαγή στο σωμα μου... όταν είχα παει στη γιατρό μια εβδομάδα μετά αφού γέννησα ήμουν 73 απο 81 που ήμουν τελευταία φορά που μετρηθηκα πριν γεννήσω... τώρα περιμένω να 40ισω για να πάω να δω τι γίνεται 😉

Μια χαρα τα κιλάκια απο τον μπέμπη σου 🩵

εγω που την ζυγιζω σπίτι με την ζυγαριά την δικιά μας την παίρνω αγκαλιά την βγάζω 3300 γρ από 2590γρ που φύγαμε από το νοσοκομείο βέβαια δεν ξέρω αν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα όμως γιατί δεν έχω πάει παιδιατρο ακόμα σήμερα ειναι στην 24 μέρα.. την Τρίτη που θα πάω γιατρό θα έχω πιο ολοκληρωμένη εικόνα για το βαρος της 

εγω τα κιλά τα εχασα όλα έφτασα στα κιλά που είχα πριν μεινω εγκυος ( 62 κιλά )αν καταφέρω και χασω μερικα έξτρα καλά θα ειναι ακόμα καλύτερα 

η κοιλιά μου έφυγε αλλά ακόμα είναι χαλαρή περιμένω να μαζέψει να σφίξει σιγά σιγά και αυτήν  😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Μια χαρα τα κιλάκια απο τον μπέμπη σου 🩵

εγω που την ζυγιζω σπίτι με την ζυγαριά την δικιά μας την παίρνω αγκαλιά την βγάζω 3300 γρ από 2590γρ που φύγαμε από το νοσοκομείο βέβαια δεν ξέρω αν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα όμως γιατί δεν έχω πάει παιδιατρο ακόμα σήμερα ειναι στην 24 μέρα.. την Τρίτη που θα πάω γιατρό θα έχω πιο ολοκληρωμένη εικόνα για το βαρος της 

εγω τα κιλά τα εχασα όλα έφτασα στα κιλά που είχα πριν μεινω εγκυος ( 62 κιλά )αν καταφέρω και χασω μερικα έξτρα καλά θα ειναι ακόμα καλύτερα 

η κοιλιά μου έφυγε αλλά ακόμα είναι χαλαρή περιμένω να μαζέψει να σφίξει σιγά σιγά και αυτήν  😅

μπράβο ρε θηρίο. .. εμένα ο στόχος μου είναι να φτασω τα 65..(ξεκινησα με 68)...απο εκει και περα οτι παραπάνω χασω τόσο καλύτερα 🤷 και εμενα χαλαρη ειναι πολύ η κοιλια ακόμα..

πολυ καλη μπουμπου σου...μεγαλωνει και εσένα 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν την έχω ζυγίσει κορίτσια μου... 21 ημερών σήμερα. Στο μήνα θα πάμε παιδίατρο. Σε 10 μέρες γιατί 15 πέφτει Κυριακή! 

Εγώ έχω χάσει 10 από τα 14 που πήρα. Αλλά 4 και μετά βλέπουμε!

Ξεκίνησα λίγους κοιλιακούς εχθές με τις οδηγίες της γιατρού μου αλλά ακόμα είναι επανέρχεται η κοιλιά κορίτσια. Λογικό βέβαια... Ούτε μήνας δεν έχει περάσει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εμείς με αποκλειστικό θηλασμό ο μπέμπης πήρε 650 γραμμάρια ως την 24η μέρα. Πώς σας φαίνεται; Η παιδίατρος είπε είμαστε μια χαρά! Εγώ δεν έχω ζυγιστεί ακόμη 😀 η κοιλιά δεν έχει φύγει εντελώς, είναι λίγο σαν να έχω φάει παραπάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

μπράβο ρε θηρίο. .. εμένα ο στόχος μου είναι να φτασω τα 65..(ξεκινησα με 68)...απο εκει και περα οτι παραπάνω χασω τόσο καλύτερα 🤷 και εμενα χαλαρη ειναι πολύ η κοιλια ακόμα..

πολυ καλη μπουμπου σου...μεγαλωνει και εσένα 😍

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ;

Μακάρι να πιάσεις το στόχο σου εγω για την ώρα τρώω κανονικά ίσως αργότερα κάνω κάποια διατροφη θα δω όπως μου βγει θέλω να πέσω κάτω σπο 60 

στην πρώτη είχα ξεκινήσει 58 αλλά δεν έφτασα ποτε στα 62 είχα κολλήσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Εγώ δεν την έχω ζυγίσει κορίτσια μου... 21 ημερών σήμερα. Στο μήνα θα πάμε παιδίατρο. Σε 10 μέρες γιατί 15 πέφτει Κυριακή! 

Εγώ έχω χάσει 10 από τα 14 που πήρα. Αλλά 4 και μετά βλέπουμε!

Ξεκίνησα λίγους κοιλιακούς εχθές με τις οδηγίες της γιατρού μου αλλά ακόμα είναι επανέρχεται η κοιλιά κορίτσια. Λογικό βέβαια... Ούτε μήνας δεν έχει περάσει!!!

Έλα δεν έμειναν πολλα 4 κιλά θα τα χάσεις ίσα ίσα λενε ο θηλασμός βοηθάει να χάσεις κιλά όποτε μπορεί μέχρι να σαραντησεις θα να τα χάσεις και αυτά 

καλά αν έχεις και κουράγιο για κοιλιακούς χαλάλι σου εγω μόνο που το είπες κουραστικά 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια εμείς με αποκλειστικό θηλασμό ο μπέμπης πήρε 650 γραμμάρια ως την 24η μέρα. Πώς σας φαίνεται; Η παιδίατρος είπε είμαστε μια χαρά! Εγώ δεν έχω ζυγιστεί ακόμη 😀 η κοιλιά δεν έχει φύγει εντελώς, είναι λίγο σαν να έχω φάει παραπάνω!

μια χαρά είναι κορίτσι μου τα κιλά του αφού το λέει και η παιδιατρος πως είναι οκ 😊

τωρα με τον θηλασμό άλλο παιδακι βαζει πιο πολλά αλλά πιο λίγα 

Έχω γνωστή μου με αποκλειστικό θηλασμό το αγορακι της είναι 5 μηνών και είναι 8 κιλά 😅 πως τον σηκωνει δεν ξέρω 😂

σκεψου εμένα είναι 2 χρόνων  η μεγάλη και είναι 12 κιλά 😂 

μετά από ένα σημείο βέβαια ο ρυθμος που βάζουν τα κιλά πέφτει 

θα φύγει και η κοιλιά που θα πάει έχεις πάρει καποια ζώνη ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου από μια άυπνη μάνα 🤣

Τρίτη μέρα με κολικούς σήμερα και έχουμε διαλυθεί...ο μικρός υποφέρει,η μάνα κλαίει ο μπαμπάς δε ξέρει τι να κάνει!!!πολύ ζορικο κομμάτι για όλους μας 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου από μια άυπνη μάνα 🤣

Τρίτη μέρα με κολικούς σήμερα και έχουμε διαλυθεί...ο μικρός υποφέρει,η μάνα κλαίει ο μπαμπάς δε ξέρει τι να κάνει!!!πολύ ζορικο κομμάτι για όλους μας 🙄

Ωχ κουράγιο εύχομαι, ελπίζω να μην κρατήσει πολύ αυτή η φάση.

Μου περιγράφεις λίγο πως είναι, να έχω το νου μου? Η μεγάλη μου δεν έκανε καθόλου κολικούς κ δεν ξέρω πως είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτήσω κ κάτι ακόμα ρε κορίτσια,

Είχαν καθόλου τσιμπλες τα μωράκια σας? Γιατί εμένα έχει εδώ  κ 10 μέρες στο ένα ματάκι πολλές. Κ βάλαμε κ κολλύριο 5 μέρες, της το κάνω καθημερινά με ορο κ μασαζακι 3 φορές τη μερα, αλλά καμία βελτίωση. Ποσο καιρό θέλει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Έλα δεν έμειναν πολλα 4 κιλά θα τα χάσεις ίσα ίσα λενε ο θηλασμός βοηθάει να χάσεις κιλά όποτε μπορεί μέχρι να σαραντησεις θα να τα χάσεις και αυτά 

καλά αν έχεις και κουράγιο για κοιλιακούς χαλάλι σου εγω μόνο που το είπες κουραστικά 😅

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Δε με απασχολούν καθόλου να σας πω την αλήθεια... Ούτε τα κιλά, ούτε οι αλλαγές!!! Η αδράνεια μόνο μ' ενοχλεί!

Μην ξεχνάς ότι έβγαινα κάθε μέρα για περπάτημα μέχρι τη μέρα που γέννησα. Τώρα κάθομαι και έχω αρχίσει και δεν την παλεύω μέσα στο σπίτι αδρανής!!! Οπότε ξεκίνησα αυτό που μου είπε η γιατρός μπας και ενεργοποιηθώ λιγάκι πάλι! Λέω σιγά σιγά να ξεκινήσω και τις βολτίτσες με την Ισμήνη-Μαρία... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

μια χαρά είναι κορίτσι μου τα κιλά του αφού το λέει και η παιδιατρος πως είναι οκ 😊

τωρα με τον θηλασμό άλλο παιδακι βαζει πιο πολλά αλλά πιο λίγα 

Έχω γνωστή μου με αποκλειστικό θηλασμό το αγορακι της είναι 5 μηνών και είναι 8 κιλά 😅 πως τον σηκωνει δεν ξέρω 😂

σκεψου εμένα είναι 2 χρόνων  η μεγάλη και είναι 12 κιλά 😂 

μετά από ένα σημείο βέβαια ο ρυθμος που βάζουν τα κιλά πέφτει 

θα φύγει και η κοιλιά που θα πάει έχεις πάρει καποια ζώνη ;

Τα αγόρια βάζουν περισσότερα και γρηγορότερα απ' ότι διάβασα! 

Ναι, μετά τους 5 μήνες λέει πέφτει ο ρυθμός αύξησης βάρους. Αλλά όπως και να έχει, το κάθε μωράκι είναι διαφορετικό!

Ζώνη μου είπε η γιατρός, ότι είναι καλύτερα να μη φορέσω. Γιατί "κοιμούνται" οι μύες!!! Γι' αυτό μου είπε και για τους κοιλιακούς. Ν' αρχίσουν λίγο να επανέρχονται στην αρχική τους θέση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η katerinayia είπε:

Να ρωτήσω κ κάτι ακόμα ρε κορίτσια,

Είχαν καθόλου τσιμπλες τα μωράκια σας? Γιατί εμένα έχει εδώ  κ 10 μέρες στο ένα ματάκι πολλές. Κ βάλαμε κ κολλύριο 5 μέρες, της το κάνω καθημερινά με ορο κ μασαζακι 3 φορές τη μερα, αλλά καμία βελτίωση. Ποσο καιρό θέλει?

Εμένα όχι κορίτσι μου. Με παιδίατρο μίλησες; Μήπως είναι καμιά ψιλό αλλεργία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η katerinayia είπε:

Ωχ κουράγιο εύχομαι, ελπίζω να μην κρατήσει πολύ αυτή η φάση.

Μου περιγράφεις λίγο πως είναι, να έχω το νου μου? Η μεγάλη μου δεν έκανε καθόλου κολικούς κ δεν ξέρω πως είναι!

 

στις πριν 32 λεπτά, ο/η katerinayia είπε:

Να ρωτήσω κ κάτι ακόμα ρε κορίτσια,

Είχαν καθόλου τσιμπλες τα μωράκια σας? Γιατί εμένα έχει εδώ  κ 10 μέρες στο ένα ματάκι πολλές. Κ βάλαμε κ κολλύριο 5 μέρες, της το κάνω καθημερινά με ορο κ μασαζακι 3 φορές τη μερα, αλλά καμία βελτίωση. Ποσο καιρό θέλει?

Έχει πάρα πολύ κλάμα και δεν ηρεμεί με τίποτα...ευτυχώς σε εμάς δεν κρατάει 3ωρο όπως συνήθως αλλά και πάλι η 1 ώρα αρκεί για να μας διαλύσει 😵💫😵💫...Μαζεύει ποδαράκια προς την κοιλιά και ζοριζεται ακόμα και στα αέρια του!!

Και εμείς είχαμε τσιμπλες στο ένα μάτι,βάζαμε κολλυριο αλλά δεν είδαμε ιδιαίτερη διαφορά...τώρα σιγά σιγά αρχίζει και καθαρίζει οπότε μη σε αγχώνει,είναι θέμα δακρυικου πόρου..είτε είναι πολύ στενός είτε είναι φραγμένος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου από μια άυπνη μάνα 🤣

Τρίτη μέρα με κολικούς σήμερα και έχουμε διαλυθεί...ο μικρός υποφέρει,η μάνα κλαίει ο μπαμπάς δε ξέρει τι να κάνει!!!πολύ ζορικο κομμάτι για όλους μας 🙄

Καλημέρα μανούλα 😍

υπομονή..και αν μπορείς μίλα με τον παιδίατρο σου μήπως σου δώσει κατι για τους κολικούς!

εμεις χθες μετα από 4 μέρες κοιμηθήκαμε επιτέλους... μακάρι να τον επιασαν οι σταγόνες και από εδώ περα να μπούμε στο πρόγραμμα μας πάλι 🤷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η katerinayia είπε:

Να ρωτήσω κ κάτι ακόμα ρε κορίτσια,

Είχαν καθόλου τσιμπλες τα μωράκια σας? Γιατί εμένα έχει εδώ  κ 10 μέρες στο ένα ματάκι πολλές. Κ βάλαμε κ κολλύριο 5 μέρες, της το κάνω καθημερινά με ορο κ μασαζακι 3 φορές τη μερα, αλλά καμία βελτίωση. Ποσο καιρό θέλει?

Και εμένα το ένα μάτι έβγαζε συνέχεια δάκρυ από την πρώτη μέρα που γεννήθηκε το έχει 

μας είπαν να πάρουμε κολλύριο να την βάζουμε 

Μετά από κάτι μερες το σταμάτησα εγω γιατί είχε και αντιβίωση μέσα αλλά εκεί μετά φούντωσε το μάτι και πέρα από δάκρυ έβγαζα και πύον ,αρχισα ξανα σταγόνες .. ευτυχώς το πύον σταμάτησε μια μέρα κρατησε όποτε κάθε μέρα καθαρίζω με ορο και βάζω μια σταγόνα 

Εμένα κρατάει καιρό πάντως και η μεγάλη το είχε και εκείνη αλλά εκείνη άρχισε πιο μετά να δακρύζει δεν την εβαλα τίποτα σταμάτησε μόνο του αλλά και σε εκείνη κρατησε μεγάλο διάστημα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου από μια άυπνη μάνα 🤣

Τρίτη μέρα με κολικούς σήμερα και έχουμε διαλυθεί...ο μικρός υποφέρει,η μάνα κλαίει ο μπαμπάς δε ξέρει τι να κάνει!!!πολύ ζορικο κομμάτι για όλους μας 🙄

Ααα εσενα τον έχει πιάσει καλά δηλαδή ταλαιπωρείτε ο μικρούλης σου

Εμένα την βλέπω ζορίζεται όταν έρθει η ώρα να κάνει κακα εκεί ξεκιναει αλλά ευτυχώς δεν κρατάει πολύ ενεργείτε και σταματάει μετά ηρεμεί  

υπάρχουν καποια σκευάσματα που βοηθανε ρώτησε παιδιατρο κορίτσι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω κι άλλη ερωτηση: 

Όσες έχετε στεγνωτηριο τα σιδερωνετε τα ρούχα από τα μπεμπακια, τώρα που είναι τόσο μικρά? Κ μέχρι πότε λέτε να σιδερωνετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elk είπε:

μια χαρά είναι κορίτσι μου τα κιλά του αφού το λέει και η παιδιατρος πως είναι οκ 😊

τωρα με τον θηλασμό άλλο παιδακι βαζει πιο πολλά αλλά πιο λίγα 

Έχω γνωστή μου με αποκλειστικό θηλασμό το αγορακι της είναι 5 μηνών και είναι 8 κιλά 😅 πως τον σηκωνει δεν ξέρω 😂

σκεψου εμένα είναι 2 χρόνων  η μεγάλη και είναι 12 κιλά 😂 

μετά από ένα σημείο βέβαια ο ρυθμος που βάζουν τα κιλά πέφτει 

θα φύγει και η κοιλιά που θα πάει έχεις πάρει καποια ζώνη ;

Ζυγίστηκα τλκ σμρ!! Έχω ακόμη 3 κιλά να χάσω έτσι εξηγείται και το ψιλοπρίξιμο! Αλλά θέλω να χάσω λίγα ακόμη να επανέλθω στα κιλά που ήμουν πιο πριν, δλδ στο σύνολο να χάσω 7! Πιστεύω να τα καταφέρω! Όχι δεν έχω πάρει ζώνη! Από αρχές Οκτώβρη ο γιατρός μου είπε μπορώ να ξεκινήσω γυμναστική, οπότε σκέφτομαι να ξεκινήσω στο σπίτι με βιντεάκια! Τσιμπλες έχουμε κι εμείς! Είχαμε βάλει τομπρεξ, φύγανε και ξαναρθανε! Ποιο κολυριο βάζετε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Ζυγίστηκα τλκ σμρ!! Έχω ακόμη 3 κιλά να χάσω έτσι εξηγείται και το ψιλοπρίξιμο! Αλλά θέλω να χάσω λίγα ακόμη να επανέλθω στα κιλά που ήμουν πιο πριν, δλδ στο σύνολο να χάσω 7! Πιστεύω να τα καταφέρω! Όχι δεν έχω πάρει ζώνη! Από αρχές Οκτώβρη ο γιατρός μου είπε μπορώ να ξεκινήσω γυμναστική, οπότε σκέφτομαι να ξεκινήσω στο σπίτι με βιντεάκια! Τσιμπλες έχουμε κι εμείς! Είχαμε βάλει τομπρεξ, φύγανε και ξαναρθανε! Ποιο κολυριο βάζετε;;

Κ εμείς tobrex βάζαμε αλλά για 5 μέρες μας είπε ο γιατρός. Δεν βάζουμε πια, αλλά έχει ακόμα αρκετές τσιμπλες.

Θα τα καταφέρεις με τα κιλά αν μπεις σε ένα πρόγραμμα. Εμένα πάντως ρε κοριτσια μου φαίνεται πολύ νωρίς ακόμα να ασχοληθώ με οτιδήποτε άλλο, ακόμα είμαι χαμένη, δεν έχω βρει πουθενά ρυθμό.

Εσείς δηλαδή το έχετε βρει ήδη? Τι κάνω λάθος ρε παιδι μου? Κ υποτίθεται έχω κ εμπειρία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα να έχουμε. Δυστυχώς χάθηκα δυο εβδομάδες τώρα γιατί δεν είχα καλή πρόσβαση στο φόρουμ μέσω του κινητού και 2 φορές που προσπάθησα να μπω με πετούσε αμέσως. Διάβασα τα νέα σας και χαίρομαι πολύ που είστε όλες καλά. @Antonia2 τι ωραία νέα, 2 κοριτσάκια, θα πήξετε στο ροζ🤣💖 Εγώ κορίτσια πήγα διακοπές την πρώτη εβδομάδα και πέρασα πολύ όμορφα. Ξεκουραστήκαμε πολύ, κάναμε τα μπανάκια μας, διάβασα ένα ωραίο βιβλίο κλπ. Εντωμεταξύ πριν φύγουμε εντελώς τυχαία βρήκαμε και ένα σπίτι με δύο υπνοδωμάτια οπότε το κλείσαμε με συνοπτικές διαδικασίες. Την εβδομάδα που μας πέρασε κάναμε την μετακόμιση και τώρα μένουμε ήδη μέσα και ανυπομονώ να ξεκινήσουμε την διακόσμηση του παιδικού δωματίου. 'Οσο για το μωράκι μας, ήδη από την εβδομάδα των διακοπών ένιωσα πιο έντονες τις κινήσεις του και ειδικά αυτές τις μέρες είναι ξεκάθαρες💖. Πήγαμε και στον γιατρό την Παρασκευή και δόξα τον Θεό μας βρήκε πολύ καλά σε ανάπτυξη. Το φύλο δυστυχώς δεν καταφέραμε να το δούμε πάλι γιατί καθόταν σαν μπαλίτσα (τελικά μόνο εγώ δεν το έχω δει). Τώρα πια στην β΄΄   επιπέδου με το καλό που θα κάνουμε σε 4 εβδομάδες περίπου μιας και τώρα είμαστε 18 + 6. Τέλος, δυστυχώς από την θάλασσα έπαθα κολπίτιδα που με διέλυσε. Φουλ τσούξιμο και φαγούρα αλλά και πόνο για μια μέρα. Τώρα παίρνω κολπικά υπόθετα και κρεμούλα και ευτυχώς έχει αρχίσει να υποχωρεί. Αυτάααααααα😊
    • Εμένα δεν τα πάει καλά κοιμάται ένα 3 ωρο μέχρι της 2:30 και μετά αστα δεν κοιμάται καλά .. ξυπνάει πολλές φορές δεν θέλει μέσα στο λικνο θέλει να κοιμάται πάνω μου με αποτέλεσμα όταν την αφήνω μετά από λίγο ξυπνάει  Αν κάνω συγκοιμηση πρέπει να αλλαξω δωμάτιο γιατί δεν χωράμε στο κρεβατι εμένα κοιμάται η μεγάλη κόρη μου μαζί μας αλλά μάλλον θα δοκιμάσω να συγκοιμηση μήπως κοιμηθώ λίγο παρά πάνω   καλά ο ύπνος είναι δύσκολος γενικα εκεί που λες πάει να στρώσει εκεί χαλάει ξερω κοπέλες που είναι 2 ετών τα παιδάκια τους και ακόμα σερί δεν κοιμούνται την βράδυ  εμενα ευτυχώς η μεγάλη μου κορη κοιμάται σερί το βράδυ και πάλι καλά γιατί δεν θα άντεχα να έχω δυο παιδεία που δεν κοιμούνται .. η μεγάλη αλλαγή στον ύπνο σε εμάς ήρθε όταν απόθηλάσαμε 
    • Καλημέρα κορίτσια μου... Απο όλες σας περιμένουμε χοριακές! Εσύ δε θα κάνεις επαναληπτική σήμερα;
    • Εμένα συνεχίζει και κάνει έναν 5ωρο ύπνο μέσα στη μέρα και ευτυχώς μάλλον έχει αρχίσει και συντονίζεται στο μέρα-νύχτα... οπότε μου τον κάνει νύχτα. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...