Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η katerinayia είπε:

Ωχ σε νιώθω. Κ εγώ μόνο με σαγιονάρες κυκλοφορώ πια, δεν μου χωράει τίποτα άλλο!

Ναι, κι εγώ όλο το καλοκαίρι με τη σαγιονάρα είμαι! 😀 Και πιο πριν που δεν είχα πρήξιμο δεν μπορούσα να σκύψω να βάλω άλλο παπούτσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου..και εμείς σήμερα είμαστε πιο καλά,οι συσπάσεις αραίωσαν και μπορώ να κινηθώ επιτέλους 😁..κάνω τις τελευταίες δουλειές για να αφήσω το σπίτι όπως θέλω εγώ μιας και βλέπω ότι οι μέρες πλησιάζουν 💙🧿..έχω σταθεροποιηθεί στα +10 και απλά προσπαθώ κάθε μέρα να βοηθάω τον οργανισμό μου με τα πρηξιματάκια 💪💪

Άντε κορίτσι πολύ λίγο έμεινε!! 🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κι απο μένα κορίτσια μου!!! 

Εμένα εκτός απο τα πρηξίματα που, ευτυχώς, με τις οδηγίες της μαίας και της φαρμακοποιού, είμαι καλύτερα... έχω κάτι πονάκια στον αφαλό. 

Απ'ότι βλέπω όλες σχεδόν τα έχουμε τα πονάκια μας!! Πλησιάζουμε κορίτσια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

εύχομαι ολες να είστε καλά!

πλησιάζουμε ολες προς το τελος!

εγω την τρίτη μπαίνω στο μηνα μου...και πλεον νιώθω οτι δεν αντέχω άλλο...ουτε να περπατήσω δεν μπορώ ουτε τίποτα... κάνω υπομονή μεχρι την Πέμπτη που έχω ραντεβού με τη γιατρό να δω τι θα μου πει!🤷 κατα τα αλλα όλα καλά!

βρε κορίτσια μήπως έχει καποια αυγό αυτοκινητου cybex ; εβγαλα τα μαξιλαρακια να τα πλύνω και δεν θυμαμαι πως μπαίνουν 🤷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

εύχομαι ολες να είστε καλά!

πλησιάζουμε ολες προς το τελος!

εγω την τρίτη μπαίνω στο μηνα μου...και πλεον νιώθω οτι δεν αντέχω άλλο...ουτε να περπατήσω δεν μπορώ ουτε τίποτα... κάνω υπομονή μεχρι την Πέμπτη που έχω ραντεβού με τη γιατρό να δω τι θα μου πει!🤷 κατα τα αλλα όλα καλά!

βρε κορίτσια μήπως έχει καποια αυγό αυτοκινητου cybex ; εβγαλα τα μαξιλαρακια να τα πλύνω και δεν θυμαμαι πως μπαίνουν 🤷

Εγώ έχω αλλά δυστυχώς δε μπορώ να σε βοηθήσω..Δεν ασχολήθηκα καθόλου με το αυγό,μου το έδωσε η κουμπάρα μου κ το πήγα καθαριστήριο για πλύσιμο🙄 Μου είχε πει ότι είναι κάπως περίεργο κ θα μου έστελνε βιντεάκι για να δω,αλλά αποφάσισα να το δώσω για καθάρισμα γτ βαρέθηκα να ασχοληθώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Καλημέρα!! Την Τρίτη το μεσημέρι θα πάω, στις 3!!

Άντε ωραία μια χαρά θα περιμένουμε νέα σου 

εγω Τετάρτη έχω ραντεβού 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Barbiee είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

εύχομαι ολες να είστε καλά!

πλησιάζουμε ολες προς το τελος!

εγω την τρίτη μπαίνω στο μηνα μου...και πλεον νιώθω οτι δεν αντέχω άλλο...ουτε να περπατήσω δεν μπορώ ουτε τίποτα... κάνω υπομονή μεχρι την Πέμπτη που έχω ραντεβού με τη γιατρό να δω τι θα μου πει!🤷 κατα τα αλλα όλα καλά!

βρε κορίτσια μήπως έχει καποια αυγό αυτοκινητου cybex ; εβγαλα τα μαξιλαρακια να τα πλύνω και δεν θυμαμαι πως μπαίνουν 🤷

Άντε με το καλό να μπεις στο μήνα σου και εσυ κορίτσι μου 

Δεν δυσκολεύομαι τοσο στο περπάτημα σαν περπάτημα αλλά λαχανιαζω πολύ εύκολα  

Ίσως στο YouTube να βρεις κανένα βιντεάκι το έψαξες ; Γιατί και εγω δεν ξέρω καθόλου άσε που αυτά τα δύσκολα τα βάζω στον αντρα μου να τα κάνει 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου..και εμείς σήμερα είμαστε πιο καλά,οι συσπάσεις αραίωσαν και μπορώ να κινηθώ επιτέλους 😁..κάνω τις τελευταίες δουλειές για να αφήσω το σπίτι όπως θέλω εγώ μιας και βλέπω ότι οι μέρες πλησιάζουν 💙🧿..έχω σταθεροποιηθεί στα +10 και απλά προσπαθώ κάθε μέρα να βοηθάω τον οργανισμό μου με τα πρηξιματάκια 💪💪

Άντε ωραία μια χαρά πας κορίτσι μου κοντεύεις σιγά σιγά την μια μέρα θα είσαι καλύτερα την άλλη όχι τόσο ανυπομονούμε να μας κανείς ποδαρικό 🧿🩵

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η maroo8 είπε:

Εγώ έχω αλλά δυστυχώς δε μπορώ να σε βοηθήσω..Δεν ασχολήθηκα καθόλου με το αυγό,μου το έδωσε η κουμπάρα μου κ το πήγα καθαριστήριο για πλύσιμο🙄 Μου είχε πει ότι είναι κάπως περίεργο κ θα μου έστελνε βιντεάκι για να δω,αλλά αποφάσισα να το δώσω για καθάρισμα γτ βαρέθηκα να ασχοληθώ..

αν μου το στείλεις μια φωτογραφία; απλα και μονο για να δω πως ειναι εξωτερικά καπως θα καταλάβω με ποια σειρά μπαίνουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Άντε με το καλό να μπεις στο μήνα σου και εσυ κορίτσι μου 

Δεν δυσκολεύομαι τοσο στο περπάτημα σαν περπάτημα αλλά λαχανιαζω πολύ εύκολα  

Ίσως στο YouTube να βρεις κανένα βιντεάκι το έψαξες ; Γιατί και εγω δεν ξέρω καθόλου άσε που αυτά τα δύσκολα τα βάζω στον αντρα μου να τα κάνει 😅

εχω ψαξει και δεν βρίσκω 🤷 και ψαχνω τώρα να βρω καποιον που να εχει ιδιο μηπως με βοηθήσει!🤷 και εμένα ο αντρας μου τα εβγαλε αλλα δεν θυμαται πως μπαίνουν... υποτίθεται οτι το θυμοταν αλλα όταν ηρθε η ωρα να τα βάλει εκανε οτι να ναι!😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

εχω ψαξει και δεν βρίσκω 🤷 και ψαχνω τώρα να βρω καποιον που να εχει ιδιο μηπως με βοηθήσει!🤷 και εμένα ο αντρας μου τα εβγαλε αλλα δεν θυμαται πως μπαίνουν... υποτίθεται οτι το θυμοταν αλλα όταν ηρθε η ωρα να τα βάλει εκανε οτι να ναι!😂

Αχ και εμένα μου είπε θα το θυμάμαι αλλά δεν βγάζεις και καμία φωτο να είμαστε σίγουροι ; 😂 και τελικά δεν θυμόταν παλι καλά που με σκέφτηκε να βγάλουμε φωτο 😂

δεν έχω τέτοιο κορίτσι μου εγω καθισματάκι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

εύχομαι ολες να είστε καλά!

πλησιάζουμε ολες προς το τελος!

εγω την τρίτη μπαίνω στο μηνα μου...και πλεον νιώθω οτι δεν αντέχω άλλο...ουτε να περπατήσω δεν μπορώ ουτε τίποτα... κάνω υπομονή μεχρι την Πέμπτη που έχω ραντεβού με τη γιατρό να δω τι θα μου πει!🤷 κατα τα αλλα όλα καλά!

βρε κορίτσια μήπως έχει καποια αυγό αυτοκινητου cybex ; εβγαλα τα μαξιλαρακια να τα πλύνω και δεν θυμαμαι πως μπαίνουν 🤷

Έκανα και εγώ το ίδιο λάθος και χωρίς ντροπή έστειλα στο μαγαζί που το πήρα 🫠

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

αν μου το στείλεις μια φωτογραφία; απλα και μονο για να δω πως ειναι εξωτερικά καπως θα καταλάβω με ποια σειρά μπαίνουν!

 

IMG_20240728_194157.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια θα ζητήσετε να κάνουν μπάνιο το μωρό μετά το πρώτο 24ωρο;;

Εμένα γτ μου είπαν στο κατάστημα του καροτσιού να μην τα βγάλω να τα πλύνω αλλά να τα κάνω με ένα υγρό πανί;; 🤔🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια θα ζητήσετε να κάνουν μπάνιο το μωρό μετά το πρώτο 24ωρο;;

Εμένα γτ μου είπαν στο κατάστημα του καροτσιού να μην τα βγάλω να τα πλύνω αλλά να τα κάνω με ένα υγρό πανί;; 🤔🤔

Δεν το είχα σκεφτεί αυτό με το μπάνιο..Δεν ξέρω,δεν θεωρείται δεδομένο ότι το κάνουν μετα το πρώτο 24ωρο;;

Μήπως επειδή είναι καινούριο το δικό σου καθισματακι, αρκεί ένα πέρασμα με υγρό πανί;; Εμένα η κουμπάρα μου το είχε στην αποθήκη,ήθελα να το κάνω ένα καλό πλύσιμο..

Το λίκνο πώς το καθαρίσατε;;Εγώ το έχω ακόμα στην κούτα, αλλά κάπως δεν πρέπει να το κάνω κ αυτό;;Δε θυμάμαι κιόλας αν ειναι πλενομενο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια θα ζητήσετε να κάνουν μπάνιο το μωρό μετά το πρώτο 24ωρο;;

Εμένα γτ μου είπαν στο κατάστημα του καροτσιού να μην τα βγάλω να τα πλύνω αλλά να τα κάνω με ένα υγρό πανί;; 🤔🤔

Κορίτσι μου εμένα στις δύο μέρες τον πήραν να τον κάνουν μπάνιο και μου έδειχναν παράλληλα...και τώρα φαντάζομαι έτσι θα γίνει...δεν τους είπα εγώ κάτι...

Σου είπαν έτσι γιατί είναι καινούρια και όντως δε χρειάζονται κάτι παραπάνω...εγώ ας πούμε που τα έχω από πριν ήθελαν πλύσιμο κανονικό..ότι έβγαινε το εβαλά στο πλυντηριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η maroo8 είπε:

Δεν το είχα σκεφτεί αυτό με το μπάνιο..Δεν ξέρω,δεν θεωρείται δεδομένο ότι το κάνουν μετα το πρώτο 24ωρο;;

Μήπως επειδή είναι καινούριο το δικό σου καθισματακι, αρκεί ένα πέρασμα με υγρό πανί;; Εμένα η κουμπάρα μου το είχε στην αποθήκη,ήθελα να το κάνω ένα καλό πλύσιμο..

Το λίκνο πώς το καθαρίσατε;;Εγώ το έχω ακόμα στην κούτα, αλλά κάπως δεν πρέπει να το κάνω κ αυτό;;Δε θυμάμαι κιόλας αν ειναι πλενομενο..

 

στις πριν 8 λεπτά, ο/η μαμά12345 είπε:

Κορίτσι μου εμένα στις δύο μέρες τον πήραν να τον κάνουν μπάνιο και μου έδειχναν παράλληλα...και τώρα φαντάζομαι έτσι θα γίνει...δεν τους είπα εγώ κάτι...

Σου είπαν έτσι γιατί είναι καινούρια και όντως δε χρειάζονται κάτι παραπάνω...εγώ ας πούμε που τα έχω από πριν ήθελαν πλύσιμο κανονικό..ότι έβγαινε το εβαλά στο πλυντηριο

Λέω να το ρωτήσω για το μπάνιο του, μη μου τον κάνουν αμέσως, στο Ιασώ θα είμαστε! 

Λογικά ναι, επειδή είναι καινούργιο.. καλά ναι από την αποθήκη εννοείται ότι θα ήθελε πλύσιμο..

Την καλαθούνα του καροτσιού την καθάρισα κι αυτή έτσι.. μόνο τη φωλιά έβαλα στο πλυντήριο..

Κορίτσια κουνουπιέρα επιτρέπεται; Λέω να μην τη βάλω για αρχή, δεν ξέρω..όπως και την πάντα.. για να παίρνει καλά αέρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

 

Λέω να το ρωτήσω για το μπάνιο του, μη μου τον κάνουν αμέσως, στο Ιασώ θα είμαστε! 

Λογικά ναι, επειδή είναι καινούργιο.. καλά ναι από την αποθήκη εννοείται ότι θα ήθελε πλύσιμο..

Την καλαθούνα του καροτσιού την καθάρισα κι αυτή έτσι.. μόνο τη φωλιά έβαλα στο πλυντήριο..

Κορίτσια κουνουπιέρα επιτρέπεται; Λέω να μην τη βάλω για αρχή, δεν ξέρω..όπως και την πάντα.. για να παίρνει καλά αέρα..

Εμένα στο Ιασώ το μωρο ήταν καθαρο τώρα το έκαναν μπάνιο ; Το καθάρισαν με καποια πετσέτα; δεν έχω ιδέα αλλά όποτε άλλαζαν πανα από τα κακα του σίγουρα το έπλεναν το μωρο έχω την εντύπωση πως το έπλεναν ολόκληρο πάντως έτσι μου φαινόταν γιατί και τα μαλλακια της αν θυμάμαι καλά ηταν υγρά 🤷‍♀️

αλλά σίγουρα δεν το ξέρω 

 

το κάθισμα αν και το είχα πάρει καινούργιο εγω το έβγαλα και το έπλυνα στο πληντηριο 

κουνουπιερα εγω έβαζα και στο αβγό ή στην καλαθουνα όταν την είχα αλλά είχα βάλει και στο λικνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Εμένα στο Ιασώ το μωρο ήταν καθαρο τώρα το έκαναν μπάνιο ; Το καθάρισαν με καποια πετσέτα; δεν έχω ιδέα αλλά όποτε άλλαζαν πανα από τα κακα του σίγουρα το έπλεναν το μωρο έχω την εντύπωση πως το έπλεναν ολόκληρο πάντως έτσι μου φαινόταν γιατί και τα μαλλακια της αν θυμάμαι καλά ηταν υγρά 🤷‍♀️

αλλά σίγουρα δεν το ξέρω 

 

το κάθισμα αν και το είχα πάρει καινούργιο εγω το έβγαλα και το έπλυνα στο πληντηριο 

κουνουπιερα εγω έβαζα και στο αβγό ή στην καλαθουνα όταν την είχα αλλά είχα βάλει και στο λικνο 

Θα το κοιτάξουμε αύριο με το σύζυγο..αν είναι εύκολο ίσως το πλύνω αλλιώς θα το αφήσω όπως το καθάρισα έτσι.. μην μας τύχει και τίποτα τώρα και παλεύουμε με το αυγό τελευταία στιγμή 😅

Σήμερα κορίτσια πολύς πόνος στη μέση και συσπάσεις braxton..για να δούμε! Κάποια στιγμή με έπιασε και πονοκέφαλος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η maroo8 είπε:

@Barbiee δεν ξέρω αν σε βοηθάει καθολου🤔

κάτω από αυτό το μαξιλαράκι δεν εχει αυτο εδω; το εχω βάλει σωστά; οι ζώνες έτσι πρέπει να περνάνε;

IMG_20240729_131810.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια θα ζητήσετε να κάνουν μπάνιο το μωρό μετά το πρώτο 24ωρο;;

Εμένα γτ μου είπαν στο κατάστημα του καροτσιού να μην τα βγάλω να τα πλύνω αλλά να τα κάνω με ένα υγρό πανί;; 🤔🤔

εμένα ηταν του κουνιάδου μου και επειδή ηταν ηδη χρησιμοποιημενο δεν ηθελα να το αφήσω χωρις να το πλύνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κιόλας κορίτσια,

εγω σήμερα θα βάλω τα ρούχα του αντρα μου στη βαλίτσα γιατι αυτός θα μείνει μαζί μου και την κλείνω!

αυτο για το μπάνιο δεν το ήξερα...δεν πρέπει να τα κάνουν μπανιο τα μωρά το πρώτο 24ωρο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα και καλή εβδομάδα!!

Εγώ ήμουν Χαλκιδική αυτές τις μέρες αλλά με έπιασε ένα άγχος από το Σάββατο για τις ετοιμασίες!..

Νομίζω είναι το γενικότερο άγχος που πλησιάζει ο καιρός να έρθει το μωρό και πως σε λίγο μπαίνω στον μήνα μου και δεν είναι όλα έτοιμα όπως θα ήθελα..ll

@Barbiee νομίζω κι εγώ αυτό έχω αλλά θα το έπλενα μέσα στη βδομάδα.. προβληματίστηκα όμως αν είναι τόσο δύσκολη η συναρμολόγηση μετά 🤔🤔

Τι καλά που θα έχεις και τον άντρα σου μαζί. Εμείς για δίκλινο θα κλείσουμε μάλλον οπότε δεν θα μπορεί να μείνει.

@nanoukoαυτό για το μπάνιο κι εγώ το σκεφτόμουν. Να ζητήσω δλδ να μην τον πλύνουν το πρώτο 24Ώρο διάβασα ότι κάνει καλό. Εν τω μεταξύ μαζί έχουμε ραντεβού στον γιατρό! Κι εγώ αύριο θα πάω στις 14.30! Ελπίζω να είναι καλά τα μαρούλια μας! Και ο μικρούλης σου να πήρε θέση!! 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

Καλησπέρα κιόλας κορίτσια,

εγω σήμερα θα βάλω τα ρούχα του αντρα μου στη βαλίτσα γιατι αυτός θα μείνει μαζί μου και την κλείνω!

αυτο για το μπάνιο δεν το ήξερα...δεν πρέπει να τα κάνουν μπανιο τα μωρά το πρώτο 24ωρο;

Διάβασα ότι αυτό το σμήγμα που έχουν στο σωματάκι του καλό είναι να μην αφαιρεθεί αμέσως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...