Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εεε ναι γιατί να μην γίνετε άκρη να μην ξεφεύγεις πολύ τώρα εμένα ας πουμε που ήταν με μια μέρα διαφορά δεν θα είχε θέμα ο ιδιώτης εκτός αν έχει κανονίσει άλλο χειρουργείο 

Δεν πειράζει μωρέ,μια μέρα διαφορά σαν να έχουν την ίδια μέρα θα είναι!! Μπαμπάς και κόρη θα γιορτάζουν μαζί!!!🎂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Αμάν βρε Ελκ αυτές οι ντροπες με τους γιατρούς θα σε φάνε 🤣🤣🤣

Θα τα γιορτάζουν μαζί εννοείται!! Διπλή γιορτή θα έχετε στο σπίτι!

Αχ κι εγώ το σκέφτηκα αυτό και κοιτούσα να δω αν έχει καμία γιορτή Αγίου εκείνη την περίοδο ή ποια ημερομηνία φαίνεται ωραία! Πχ 24/8/24 😅😅😅

Νομίζω βέβαια ότι εν τέλει στην καλύτερη των περιπτώσεων θα μπορώ να επιλέξω από μια δύο εναλλακτικές. Δλδ θα πει ο γιατρός πχ την επόμενη Τρίτη ή Τετάρτη και θα πω εγώ αν έχω προτίμηση σε κάποια από τις δύο μέρες 

Στη φάση: ψάχνοντας τα θετικά της καισαρικής είμαστε μου φαίνεται!!

Ρε είναι πολύ απόμακρος ο γιατρός αυτός που πάω πολύ τυπικός δεν εχουμε πολλά πολλά ούτε το όνομα μου δεν ξέρει.. όποτε δεν έχω το θάρρος, τόσο καιρό πάω σε αυτόν, αυτός δεν με εξέτασε ούτε μια φορά τους ειδικευόμενους βάζει και αυτός απλά κοιτάει..

οταν είπαν την ημερομηνια ούτε καν άκουσα στον αντρα μου το είπε και όταν βγήκαμε έξω για να πάω για καρδιοτοκογραφημα ρωτησα τον αντρα μου και λέω είπε τίποτα ποτε θα πάμε ; Και λέει 12/8 ααα και αυτός λέω δεν μπορούσε να το κάνει 13/8 ; Εεε ναι μου λέει τώρα δεν μπορούσα να κάνω τετοια κουβέντα και λέω και εγω ντρέπομαι τώρα τι να του πω.. 

24/8/24 ωραία είναι ημερομηνια και εμένα στην αρχή το 8/8/24 ήταν ωραιο αλλά μας το άλλαξε 😂 εσεις που θα πάτε ιδιωτικά θα πειτε και πια ημερομηνια θέλετε 

Εμένα η κόρη μου γεννήθηκε 27/8/24 του Αγίου Φανουρίου και 28/8/24 έχω επέτειο γάμου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η maroo8 είπε:

Δεν πειράζει μωρέ,μια μέρα διαφορά σαν να έχουν την ίδια μέρα θα είναι!! Μπαμπάς και κόρη θα γιορτάζουν μαζί!!!🎂

Ναι μωρέ δεν πειράζει μια μέρα θα είναι μικρή διαφορά 🥰 

του ειπα φέτος στο μαιευτήριο θα το σβήσεις το κεράκι σου 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια 15 Αύγουστο θα δίνουν εξιτήριο ; Ή επειδή είναι αργια θα κάτσω μέσα ; Και θα φυγω 16 

Μμμ δύσκολο μου φαίνεται να σ δώσουν στις 15..🤔Δεν είναι όμως ούτως η άλλως 4 διανυκτερεύσεις στην καισαρική;;Η κάνω λάθος;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η maroo8 είπε:

Μμμ δύσκολο μου φαίνεται να σ δώσουν στις 15..🤔Δεν είναι όμως ούτως η άλλως 4 διανυκτερεύσεις στην καισαρική;;Η κάνω λάθος;;

3 μερες είναι στην καισαρική 2 στον φυσιολογικό τοκετο 

και εγω δύσκολο το κόβω να με αφήσει να φυγω 15/8 🙁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Ρε είναι πολύ απόμακρος ο γιατρός αυτός που πάω πολύ τυπικός δεν εχουμε πολλά πολλά ούτε το όνομα μου δεν ξέρει.. όποτε δεν έχω το θάρρος, τόσο καιρό πάω σε αυτόν, αυτός δεν με εξέτασε ούτε μια φορά τους ειδικευόμενους βάζει και αυτός απλά κοιτάει..

οταν είπαν την ημερομηνια ούτε καν άκουσα στον αντρα μου το είπε και όταν βγήκαμε έξω για να πάω για καρδιοτοκογραφημα ρωτησα τον αντρα μου και λέω είπε τίποτα ποτε θα πάμε ; Και λέει 12/8 ααα και αυτός λέω δεν μπορούσε να το κάνει 13/8 ; Εεε ναι μου λέει τώρα δεν μπορούσα να κάνω τετοια κουβέντα και λέω και εγω ντρέπομαι τώρα τι να του πω.. 

24/8/24 ωραία είναι ημερομηνια και εμένα στην αρχή το 8/8/24 ήταν ωραιο αλλά μας το άλλαξε 😂 εσεις που θα πάτε ιδιωτικά θα πειτε και πια ημερομηνια θέλετε 

Εμένα η κόρη μου γεννήθηκε 27/8/24 του Αγίου Φανουρίου και 28/8/24 έχω επέτειο γάμου 

Εσένα είναι και καινούριος. Δεν είναι ο γυναικολόγος που πας ούτως ή άλλως. Δεν το σκέφτηκα!

Ναι ωραίο και το 8/8/24

Τώρα θα έχεις αγαπημένη ημερομηνία και το 12/8 

Πολύ Αύγουστος πάντως στην οικογένεια σας!! 😊😊😊

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Εσένα είναι και καινούριος. Δεν είναι ο γυναικολόγος που πας ούτως ή άλλως. Δεν το σκέφτηκα!

Ναι ωραίο και το 8/8/24

Τώρα θα έχεις αγαπημένη ημερομηνία και το 12/8 

Πολύ Αύγουστος πάντως στην οικογένεια σας!! 😊😊😊

 

Ναι μωρέ έχω αλλάξει γιατρό αν ήταν ο πρώτος που είχα θα του έλεγα δεν είχα θέμα στην τελική τόσο λεφτά θα τον είχα δώσει δεν θα με ένοιαζε τώρα εδώ κολλάω 

ναι ο Αύγουστος είναι μήνας γιορτής για εμάς 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ναι μωρέ έχω αλλάξει γιατρό αν ήταν ο πρώτος που είχα θα του έλεγα δεν είχα θέμα στην τελική τόσο λεφτά θα τον είχα δώσει δεν θα με ένοιαζε τώρα εδώ κολλάω 

ναι ο Αύγουστος είναι μήνας γιορτής για εμάς 😂

Είπες τη σωστή ή φράση και μου διελεύσεις κάθε ενδοιασμό, τόσα λεφτά του έχουμε δώσει, παρά πολλά για να ντραπούμε! Κάτσε να δούμε σε αυτό το ραντεβού τι σκοπό έχει, πότε να μας βάλει τελικά και θα χω εγώ στο νου μου εναλλακτικές ημερομηνίες αν δε μου αρέσει! 😂 @Christi.D. εσύ πότε έχεις ραντεβού τώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Είπες τη σωστή ή φράση και μου διελεύσεις κάθε ενδοιασμό, τόσα λεφτά του έχουμε δώσει, παρά πολλά για να ντραπούμε! Κάτσε να δούμε σε αυτό το ραντεβού τι σκοπό έχει, πότε να μας βάλει τελικά και θα χω εγώ στο νου μου εναλλακτικές ημερομηνίες αν δε μου αρέσει! 😂 @Christi.D. εσύ πότε έχεις ραντεβού τώρα;

Ναι καλέ χρυσούς τους έχουμε κάνει τους γιατρούς! 

Εγώ έχω την Τρίτη αλλά ούτε στον μήνα μου δεν θα έχω μπει επισήμως, οπότε σίγουρα θα κάνουμε κι άλλο ραντεβού πριν παρθεί η τελική απόφαση 

Νανουκο εύχομαι και το δικό σου ραντεβού να πάει καλά!

Πάνω απ' όλα να είναι καλά τα μωράκια μας και να μεγαλώνουν όπως πρέπει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κι από μένα!!!! Εκεί που θα γεννήσω εγώ 3 μέρες κάθονται στο φυσιολογικό και 4 στην καισαρική..κι εξιτήρια έδιναν θυμάμαι και σ αργίες...κι εγώ που βγήκα Κυριακή τότε πήρα κανονικά...κατά τ αλλά σήμερα είχα γιατρό 3 κιλά ο μπεμπακος χαμηλά είναι το κεφαλάκι κάτω Μ έβαλε και καρδιοτοκογραφο κι έκανα λίγες συσπασουλες ...τώρα την άλλη Τετάρτη πάλι και βλέπουμε❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η μαμά12345 είπε:

Καλησπερα κι από μένα!!!! Εκεί που θα γεννήσω εγώ 3 μέρες κάθονται στο φυσιολογικό και 4 στην καισαρική..κι εξιτήρια έδιναν θυμάμαι και σ αργίες...κι εγώ που βγήκα Κυριακή τότε πήρα κανονικά...κατά τ αλλά σήμερα είχα γιατρό 3 κιλά ο μπεμπακος χαμηλά είναι το κεφαλάκι κάτω Μ έβαλε και καρδιοτοκογραφο κι έκανα λίγες συσπασουλες ...τώρα την άλλη Τετάρτη πάλι και βλέπουμε❤️

Εγω στο Ιασώ στις 3 μερες έφυγα με την καισαρική 

τωρα ίσως έχει να κάνει και με το νοσοκομείο δεν ξέρω 🤷‍♀️

Ωω μπράβο μεγάλωσε ο μπέμπης έφτασε τα 3 κιλά τέλεια λίγο έμεινε και σε εσενα και εγω την άλλη Τετάρτη θα ξανά πάω 

Εμένα δεν μου είπαν κάτι για συσπάσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω κι εγώ ξανά ραντεβού αύριο να μου μετρήσει πάλι τον τράχηλο και είπε θα με βάλει καρδιοτοκογραφο..Κ εξετάσεις μου έγραψε να κάνω..Άντε να δούμε τι θα γίνει πάλι..Ελπίζω μετά από 3 μόνο μέρες κ τόση ξάπλα να μην έχει κοντύνει ξανά..😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εγω στο Ιασώ στις 3 μερες έφυγα με την καισαρική 

τωρα ίσως έχει να κάνει και με το νοσοκομείο δεν ξέρω 🤷‍♀️

Ωω μπράβο μεγάλωσε ο μπέμπης έφτασε τα 3 κιλά τέλεια λίγο έμεινε και σε εσενα και εγω την άλλη Τετάρτη θα ξανά πάω 

Εμένα δεν μου είπαν κάτι για συσπάσεις 

Εδώ εμένα σκεφτόταν να μου δώσει και χάπι για τις συσπάσεις  να σταματήσουν ενώ δεν ήταν πολλές...άσε με λέω θέλω να γεννήσω δε μπορώ άλλο 😂😂😂 άντε μαζί έχουμε...κι εγώ Τετάρτη...πάλι καρδιοτοκογραφο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η maroo8 είπε:

Έχω κι εγώ ξανά ραντεβού αύριο να μου μετρήσει πάλι τον τράχηλο και είπε θα με βάλει καρδιοτοκογραφο..Κ εξετάσεις μου έγραψε να κάνω..Άντε να δούμε τι θα γίνει πάλι..Ελπίζω μετά από 3 μόνο μέρες κ τόση ξάπλα να μην έχει κοντύνει ξανά..😔

Το μόνο που χαίρομαι τώρα είμαι ότι σταμάτησα με τις εξετάσεις πλεον..δεν νομίζω μωρέ μην αγχώνεσαι ...όσο το σκέφτεσαι χειρότερα είναι..άντε πήγαινε να μας πεις κι εσύ τα νέα σου αύριο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η maroo8 είπε:

Έχω κι εγώ ξανά ραντεβού αύριο να μου μετρήσει πάλι τον τράχηλο και είπε θα με βάλει καρδιοτοκογραφο..Κ εξετάσεις μου έγραψε να κάνω..Άντε να δούμε τι θα γίνει πάλι..Ελπίζω μετά από 3 μόνο μέρες κ τόση ξάπλα να μην έχει κοντύνει ξανά..😔

Εεε όχι δεν πιστεύω τι στο καλό μέσα σε 3 μερες να έχει μικρύνει και άλλο ; 
τι εξετάσεις σου έχει βάλει να κανείς ;

 

στις πριν 38 λεπτά, ο/η μαμά12345 είπε:

Εδώ εμένα σκεφτόταν να μου δώσει και χάπι για τις συσπάσεις  να σταματήσουν ενώ δεν ήταν πολλές...άσε με λέω θέλω να γεννήσω δε μπορώ άλλο 😂😂😂 άντε μαζί έχουμε...κι εγώ Τετάρτη...πάλι καρδιοτοκογραφο...

Εεε όχι αφού έχεις μπει στο μήνα σπί μωρέ γιατί να θέλει να της σταματήσει; Όπως λες σε 2 βδομαδες είναι η ΠΗΤ εεε άντε με το καλό να γεννήσεις τώρα σιγά σιγά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Εεε όχι δεν πιστεύω τι στο καλό μέσα σε 3 μερες να έχει μικρύνει και άλλο ; 
τι εξετάσεις σου έχει βάλει να κανείς ;

 

Εεε όχι αφού έχεις μπει στο μήνα σπί μωρέ γιατί να θέλει να της σταματήσει; Όπως λες σε 2 βδομαδες είναι η ΠΗΤ εεε άντε με το καλό να γεννήσεις τώρα σιγά σιγά 

Μακάρι να είναι στα ίδια,τι να πω..

Γενική αίματος, ούρα, τέτοια έγραψε πάλι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κανετε; σήμερα 36 βδομαδων! 🥹🙏

Τελικά πήγα χθες στην εμβρυομητρικο για να  ζητήσω και την άποψη της αν πρέπει οντως να γεννήσω πιο νωρίς.

Ο πλακούντας μου γέρασε είναι grade 3. Συμφωνεί κι αυτή ότι πρέπει να γεννήσω πιο νωρίς και είπε να ακολουθήσω  την άποψη της γιατρου μου. 
Το ευχάριστο είναι ότι αυτή μου είπε ότι το μωρό είναι 2,500 κιλά (ενώ η γιατρός το Σάββατο μ ειχε πει σχεδόν 2,200 κιλά), το μωρό τρέφεται σωστά, το αμνιακό υγρό και οι κινησεις του μωρού μια χαρά! Αυτά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Χρύσακι είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κανετε; σήμερα 36 βδομαδων! 🥹🙏

Τελικά πήγα χθες στην εμβρυομητρικο για να  ζητήσω και την άποψη της αν πρέπει οντως να γεννήσω πιο νωρίς.

Ο πλακούντας μου γέρασε είναι grade 3. Συμφωνεί κι αυτή ότι πρέπει να γεννήσω πιο νωρίς και είπε να ακολουθήσω  την άποψη της γιατρου μου. 
Το ευχάριστο είναι ότι αυτή μου είπε ότι το μωρό είναι 2,500 κιλά (ενώ η γιατρός το Σάββατο μ ειχε πει σχεδόν 2,200 κιλά), το μωρό τρέφεται σωστά, το αμνιακό υγρό και οι κινησεις του μωρού μια χαρά! Αυτά! 

Καλημέρα κορίτσι μου! Αφού το μωρό είναι όπως πρέπει όλα είναι μια χαρά!! Μπήκες και στον μήνα σου!🤗 Τα κιλά άψογα! Το μωράκι σου μάλλον θέλει να βγει, για αυτό ωρίμασε ο πλακούντας σου!! Με το καλό!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμάς!!

Τη Δευτέρα που πέρασε είχα τον υπέρηχο. 36 εβδομάδες και ο μπέμπης έχει φτάσει σε βάρος περίπου στα 2.900. 

Δυστυχώς δεν μας έκανε τη χάρη να γυρίσει. Αγύριστο κεφάλι 🤣. Ο γιατρός μου έχει ελπίδες . Θα δούμε στον επόμενο υπέρηχο. 

Ως τότε υπομονή 

Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες μας🩷🩵

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

@μαμά12345 πολύ ωραία τα νέα,! Προχωράμε δυναμικά βλέπω!! Το μικρακι σου είναι έτοιμο να έρθει μου φαίνεται!

@maroo8 όλα καλά να πάνε σήμερα με τον γιατρό!! Τρεις μέρες μόνο πέρασαν ελπίζω ότι ο τράχηλος θα είναι στα ίδια!

@Χρύσακι κρατάμε το πιο σημαντικό ότι τρέφεται και μεγαλώνει σωστά το μωρό και ότι μπήκες και στον μήνα σου! Αφού συμφωνούν και οι δύο γιατροί είναι όντως η πιο καλή λύση αυτή! Θα το έχεις αγκαλιά το μωράκι σου πολύ σύντομα! Το βάρος του πολύ καλο!!

@Christine Pilates τι καλά που μεγάλωσε!! Αφού έχει κι ο γιατρός ελπίδα, αναμένεις το επόμενο ραντεβού! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

@Χρύσακι Όλα μια χαρά! Αφού συμφωνούν κ οι δύο θα είναι για καλό! Έχεις μπει στον μήνα σου,έχετε μια χαρά βάρος!! Με το καλό!!😀.                                 

Κι εγώ όλα καλά κορίτσια! Ευτυχώς ο τράχηλος είναι στα ίδια,η καλλιέργεια βγήκε καλή κι ο καρδιοτοκογραφος δεν έδειξε συσπάσεις..Οπότε τώρα συνεχίζω τις ξάπλες λιιιιγο πιο ήρεμη 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η maroo8 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

@Χρύσακι Όλα μια χαρά! Αφού συμφωνούν κ οι δύο θα είναι για καλό! Έχεις μπει στον μήνα σου,έχετε μια χαρά βάρος!! Με το καλό!!😀.                                 

Κι εγώ όλα καλά κορίτσια! Ευτυχώς ο τράχηλος είναι στα ίδια,η καλλιέργεια βγήκε καλή κι ο καρδιοτοκογραφος δεν έδειξε συσπάσεις..Οπότε τώρα συνεχίζω τις ξάπλες λιιιιγο πιο ήρεμη 🙂

Τέλεια νέα! Άντε μπράβο! Να πάρεις λίγο τα πάνω σου! Η ξάπλα φαίνεται να αποδίδει!!😊

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μια άσχετη ερώτηση 

Εσείς πόσες συσκευασίες παμπερς για νεογέννητα πήρατε;

Είδα ότι τα pampers έχουν πακέτο με τις πάνες ενός μήνα (156 πάνες) στα 25-26€ και έλεγα να το πάρω. Απλά σκέφτομαι μήπως είναι πολλές και εν τω μεταξύ θέλει το μεγαλύτερο νούμερο και τζάμπα θα πάρω τόσες πολλές;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια μια άσχετη ερώτηση 

Εσείς πόσες συσκευασίες παμπερς για νεογέννητα πήρατε;

Είδα ότι τα pampers έχουν πακέτο με τις πάνες ενός μήνα (156 πάνες) στα 25-26€ και έλεγα να το πάρω. Απλά σκέφτομαι μήπως είναι πολλές και εν τω μεταξύ θέλει το μεγαλύτερο νούμερο και τζάμπα θα πάρω τόσες πολλές;

Αχχ κορίτσια μου μακάρι να πανε ολα καλα για ολες μας! 🥹🙏

Κορίτσι μου πήρα κι εγω αυτο το πακέτο  με τα pampers ( 156 πάνες)  ουτε εγω ξερω αν είναι παρά πολλές 😅 πήρα το 2-5

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...