Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 21 λεπτά, ο/η maroo8 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

@Elkκαλά αποτελέσματα να έχεις!!

Εγώ κορίτσια από πρήξιμο ,κράμπες κλπ είμαι μια χαρά..

Κατά τ άλλα,πήγα σήμερα γιατρό κ κοντυνε κι άλλο ο τράχηλος μου..Μέσα σε μια βδομάδα..Με έβαλε κ καρδιοτοκογραφο εκτάκτως,όλα καλά από κει δεν έκανα συσπάσεις..Μου πήρε δείγμα για καλλιέργεια κολπικού,μου έγραψε κ εξετάσεις αίματος..Εντελώς ξάπλα μου είπε,να σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα και την Πέμπτη θα ξαναπάω να με δει..Πολύ σοβαρή η γιατρός,εγώ να θέλω να βάλω τα κλάματα..Ε μου λέει με πολλή προσοχή πιστεύω δύο εβδομάδες ακόμα θα τα καταφέρουμε,μακάρι να φτάσουμε κ παραπάνω..Ο μπέμπης έχει κατέβει πολύ χαμηλά, το κεφάλι του είναι πολύ κάτω..Ανάπτυξη έχει καλή 2500 γρ τον μέτρησε αλλά και πάλι δε θέλουμε να είναι πρόωρο 🙁

Κορίτσι μου γλυκό με το να αγχώμεσαι και να στεναχωριέσαι δεν καταφέρνεις τίποτα καλό... Ακολούθησε τις οδηγίες της γιατρού και όσο πάρει απο τον 9ο καλό είναι... Αλλά και πάλι μια χαρά μέγεθος έχει ήδη ο μπεμπούκος σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Εγώ έχω βγάλει λίγες ραγαδες στο στήθος και πάρα πολλές στα μπούτια (που ούτως ή άλλως είχα) Στην κοιλιά όχι προς το παρόν. 

 

Θα ακολουθήσεις τις οδηγίες του γιατρού!

Τώρα ποσών εβδομάδων είσαι; Για να λέει η γιατρός ότι δύο βδομάδες θα τον κρατήσετε πιστεύω ότι το έχει ψιλοσιγουρο. 

Τώρα εσύ λογικό να στεναχωριέσαι και να αγχώνεσαι που δεν ξέρεις τι θα γίνει αλλά το μωράκι σου μεγαλώνει καλά και θα κάνετε ότι γίνεται για να γεννήσεις όσο πιο αργά γίνεται!

Σήμερα είμαι 34 +4.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Εγώ δεν έχω πόνο κορίτσια μου... απλά αισθάνομαι σαν μπαλόνι!!!

Εμένα με πονάνε τα χέρια την νύχτα μουδιάζουν και ξυπναω το βράδυ 

κοψε το αλάτι όπως είπες και η φαρμακοποιός μήπως κάπως ηρεμήσεις και νερό πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εμένα με πονάνε τα χέρια την νύχτα μουδιάζουν και ξυπναω το βράδυ 

κοψε το αλάτι όπως είπες και η φαρμακοποιός μήπως κάπως ηρεμήσεις και νερό πολύ 

Πίνω κοντά στα 2,5 λίτρα νέρο την ημέρα κορίτσι μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christi.D. είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κορίτσια!! 

@Elk καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σου! Μακάρι να είναι οι τελευταίες να ξεμπερδεψεις! 

Ο άντρας σου η πεθερά σου καλά;

@Χρύσακι μιλάς και με την εμβρυολογο και νομίζω μετά θα είναι ξεκάθαρο το τοπίο! Όλα καλά να πάνε!

Εγώ παίρνω ακόμα μαγνήσιο την επόμενη Τρίτη που θα πάω στον γιατρό θα τον ρωτήσω αν και σε περίπτωση που δεν έχει ανέβει ο πλακούντας δεν νομίζω να μου το κόψει! 

Ευχαριστώ πολύ λογικά αύριο θα μου τα στείλει τα αποτελέσματα 

ο αντρας μου καλά η πεθερά μου αρνητική είναι αλλά ακόμα κάπως δεν έχει συνέλθει σήμερα την πήγα την μικρή να την κρατήσει και θα την πάω και Τετάρτη που έχω γυναικολόγο 

Μακάρι να έχει υπάρχει βελτίωση με τον πλακούντα να έχει σηκωθεί λίγο μωρέ να μπορέσεις να πας για φυσιολογικά.. ποτε θα έχεις γιατρό ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω έχω βγάλει στα μπουτια 5-6 και χαμηλα πολυ χαμηλα στην κοιλια αρκετές!🤷 οτι ειναι να γινει θα γίνει ναι!

@maroo8 μην αγχώνεσαι...για να στο ειπε ο γιατρός ξέρει! με το να αγχώνεσαι μόνο κακό μπορείς να κάνεις!

εγω σήμερα 34+6 και μέχρι τώρα δεν έχω νιωσει κατι που να σκεφτώ οτι ισως είναι σύσπαση! πως τις νιώθετε τις συσπάσεις εσεις κοριτσια;

εχω ραντεβού 1 Αυγούστου που θα ειμαι 36+2 και θα με βαλει σε καρδιοτοκογράφο..και μέχρι τότε ανυπομονώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

εγω έχω βγάλει στα μπουτια 5-6 και χαμηλα πολυ χαμηλα στην κοιλια αρκετές!🤷 οτι ειναι να γινει θα γίνει ναι!

@maroo8 μην αγχώνεσαι...για να στο ειπε ο γιατρός ξέρει! με το να αγχώνεσαι μόνο κακό μπορείς να κάνεις!

εγω σήμερα 34+6 και μέχρι τώρα δεν έχω νιωσει κατι που να σκεφτώ οτι ισως είναι σύσπαση! πως τις νιώθετε τις συσπάσεις εσεις κοριτσια;

εχω ραντεβού 1 Αυγούστου που θα ειμαι 36+2 και θα με βαλει σε καρδιοτοκογράφο..και μέχρι τότε ανυπομονώ!

Να σου πω την αλήθεια δεν έχω καταλάβει πώς είναι οι συσπάσεις..αυτό το πέτρωμα στην κοιλιά σε συνδυασμό με πόνο μου είπε η γιατρός..Σήμερα στον καρδιοτοκογραφο μου είπε ότι έκανα μια αλλά πάλι δεν το κατάλαβα..🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Barbiee είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@ElkΚαλα αποτελέσματα! και εύχομαι να είναι οι τελευταίες εξετάσεις..μετα να υποδεχτεις με το καλό το μωρακι σου!

Εγω τις τελευταίες μέρες κορίτσια δεν μπορώ ουτε να κουνηθώ...εχουν πρηστεί χέρια πόδια και δεν εχω κουραγιο για τίποτα!

ευτυχώς έχω ετοιμάσει βαλίτσα μαιευτηρίου..μου μενει μόνο να βαλω τα ρούχα του άντρα μου μεσα και την κλείνω!

Από ραγαδες πως πάτε; εγώ έχω βγαλει μερικές και αγχώνομαι λίγο 😔 το στηθος εμένα ηταν μεγάλο απο πριν και τώρα εχει μεγαλώσει κ αλλο...που θα φτάσει δεν ξέρω 🤷🤷

 ακόμα δεν την έχω τελειώσει αυτήν την βαλίτσα έχω μερικά πράγματα βάλω την πάω με ρυθμούς χελώνας 

εγω είχα βγάλει ραγάδες στην κοιλιά στην πρώτη εγκυμοσύνη στην αρχή ηταν πιο εντονες αλλά μόλις γέννησα και μάζεψε η κοιλιά μου κάπως χαθηκαν δεν φαίνονται τόσο τις είχα βγάλει κάτω χαμηλά εκεί στο εσώρουχο όποτε ήταν σε σημείο που δεν φαίνονται και πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Πίνω κοντά στα 2,5 λίτρα νέρο την ημέρα κορίτσι μου... 

εεε εντάξει πίνεις αρκετό νερό τώρα θέλει υπομονή κορίτσι μου έτσι θα πάει μέχρι να γεννήσεις μακάρι να έχεις βελτίωση με το αλάτι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η maroo8 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

@Elkκαλά αποτελέσματα να έχεις!!

Εγώ κορίτσια από πρήξιμο ,κράμπες κλπ είμαι μια χαρά..

Κατά τ άλλα,πήγα σήμερα γιατρό κ κοντυνε κι άλλο ο τράχηλος μου..Μέσα σε μια βδομάδα..Με έβαλε κ καρδιοτοκογραφο εκτάκτως,όλα καλά από κει δεν έκανα συσπάσεις..Μου πήρε δείγμα για καλλιέργεια κολπικού,μου έγραψε κ εξετάσεις αίματος..Εντελώς ξάπλα μου είπε,να σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα και την Πέμπτη θα ξαναπάω να με δει..Πολύ σοβαρή η γιατρός,εγώ να θέλω να βάλω τα κλάματα..Ε μου λέει με πολλή προσοχή πιστεύω δύο εβδομάδες ακόμα θα τα καταφέρουμε,μακάρι να φτάσουμε κ παραπάνω..Ο μπέμπης έχει κατέβει πολύ χαμηλά, το κεφάλι του είναι πολύ κάτω..Ανάπτυξη έχει καλή 2500 γρ τον μέτρησε αλλά και πάλι δε θέλουμε να είναι πρόωρο 🙁

Σίγουρα δεν το θέλετε πρόωρο να είναι το μωρακι.. Υπομονή κορίτσι μου ξάπλωσε όσο πιο πολύ μπορείς δες ταινιες να χαλαρώσεις.. λίγο έμεινε θα κάνει υπομονή ο μπέμπης σου να μην βγει νωρίτερα τα κιλά του είναι μια χαρά 2 βδομαδες υπομονή θα της φτάσετε τι στο καλό εγω είμαι αισιόδοξη 🥰🩵

Δες και την θετικη πλευρά θα γεννήσεις εύκολα φυσιολογικά δεν θα ταλαιπωρηθείς ο μπέμπης έχει πάρει θέση😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η maroo8 είπε:

Σήμερα είμαι 34 +4.. 

Κορίτσι μου θα τα καταφέρετε! Κι εγώ αυτό πιστεύω, για να το λέει η γιατρός σίγουρα κάτι ξέρει από παρόμοιες περιπτώσεις!! Και στην 37η να γεννηθεί μια χαρά, τέλειο είναι το μωρό!! Άσε που και τώρα 2,5 κιλά είναι πολύ καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η maroo8 είπε:

Σήμερα είμαι 34 +4.. 

Ξάπλα λοιπόν και υπομονή λίγες βδομάδες ακόμα! Σε 10 μέρες μπαίνεις στον μήνα σου! Πιστεύω θα πάνε όλα καλά και θα τον κρατήσετε όσο χρειάζεται πριν γεννήσεις! Φαντάζομαι παίρνεις και μαγνήσιο!

 

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ευχαριστώ πολύ λογικά αύριο θα μου τα στείλει τα αποτελέσματα 

ο αντρας μου καλά η πεθερά μου αρνητική είναι αλλά ακόμα κάπως δεν έχει συνέλθει σήμερα την πήγα την μικρή να την κρατήσει και θα την πάω και Τετάρτη που έχω γυναικολόγο 

Μακάρι να έχει υπάρχει βελτίωση με τον πλακούντα να έχει σηκωθεί λίγο μωρέ να μπορέσεις να πας για φυσιολογικά.. ποτε θα έχεις γιατρό ;

Πάντως η κούραση κάνει καιρό να φύγει μετά τον covid.  Εγώ τον πέρασα ελαφριά αλλά για αρκετό καιρό κουράζουν πάρα πολύ εύκολα κι ας ήμουν αρνητική και δεν είχα κάτι άλλο από σύμπτωμα..

Μακάρι να ανέβει μερικά χιλιοστά! Αν και προσπαθώ να προετοιμαστώ πως πάμε για καισαρικη για να μην πέσω από τα σύννεφα αν όντως χρειαστεί. Θα φανεί την επόμενη Τρίτη!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Ξάπλα λοιπόν και υπομονή λίγες βδομάδες ακόμα! Σε 10 μέρες μπαίνεις στον μήνα σου! Πιστεύω θα πάνε όλα καλά και θα τον κρατήσετε όσο χρειάζεται πριν γεννήσεις! Φαντάζομαι παίρνεις και μαγνήσιο!

 

Πάντως η κούραση κάνει καιρό να φύγει μετά τον covid.  Εγώ τον πέρασα ελαφριά αλλά για αρκετό καιρό κουράζουν πάρα πολύ εύκολα κι ας ήμουν αρνητική και δεν είχα κάτι άλλο από σύμπτωμα..

Μακάρι να ανέβει μερικά χιλιοστά! Αν και προσπαθώ να προετοιμαστώ πως πάμε για καισαρικη για να μην πέσω από τα σύννεφα αν όντως χρειαστεί. Θα φανεί την επόμενη Τρίτη!

 

Παίρνω μαγνήσιο ναι! Κ σήμερα μου έδωσε και κάτι άλλο για τις συσπάσεις..

Ευχαριστώ κορίτσια για τη θετική σας  ενέργεια!!! Εύχομαι σε κάθε μία ξεχωριστά την καλύτερη δυνατή έκβαση, υγιέστατες μανουλες και μωράκια!!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έχω μια ερώτηση 

Τις πρώτες μέρες μετά τη γέννα θα φοράτε εσώρουχο λοχείας μιας χρήσης με σερβίετα λοχείας ή θα πάρετε αυτά τα εσώρουχα τύπου ακράτειας που μοιάζουν με pampers ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια έχω μια ερώτηση 

Τις πρώτες μέρες μετά τη γέννα θα φοράτε εσώρουχο λοχείας μιας χρήσης με σερβίετα λοχείας ή θα πάρετε αυτά τα εσώρουχα τύπου ακράτειας που μοιάζουν με pampers ;;

Εγώ πήρα και απ τα δύο στη βαλίτσα και είπα ότι βολέψει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το μαγνήσιο το σταμάτησα και εγω μόλις μπήκα 37η…ραγάδες έκανα στα μπούτια μόνο ακόμα κοιλιά τίποτα αλλά έχω ακούσει ότι κάνεις και μετά που μαζεύει απότομα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια έχω μια ερώτηση 

Τις πρώτες μέρες μετά τη γέννα θα φοράτε εσώρουχο λοχείας μιας χρήσης με σερβίετα λοχείας ή θα πάρετε αυτά τα εσώρουχα τύπου ακράτειας που μοιάζουν με pampers ;;

Καλησπερα! Εγώ πήρα σερβιετες λοχείας θα τις φοράω Μ εσώρουχο κανονικό...είχα πάρει την πρώτη φορά εσώρουχα λοχειας και δεν με βολεψαν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια έχω μια ερώτηση 

Τις πρώτες μέρες μετά τη γέννα θα φοράτε εσώρουχο λοχείας μιας χρήσης με σερβίετα λοχείας ή θα πάρετε αυτά τα εσώρουχα τύπου ακράτειας που μοιάζουν με pampers ;;

Εμένα η μαία μου είπε δε χρειάζεται να πάρω εσώρουχο λοχείας ,με κανονικό απλά μεγαλουτσικο θα είμαι εντάξει..Έτσι  δεν πηρα αυτά τα μιας χρήσης..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια έχω μια ερώτηση 

Τις πρώτες μέρες μετά τη γέννα θα φοράτε εσώρουχο λοχείας μιας χρήσης με σερβίετα λοχείας ή θα πάρετε αυτά τα εσώρουχα τύπου ακράτειας που μοιάζουν με pampers ;;

Εγω πήρα τα βρακάκια της ΤΕΝΑ με βόλεψαν παρά πολύ γιατί έχουμε αρκετό αίμα εκείνες τις μερες 

οι σερβιέτες δεν με βόλεψαν καθόλου είναι πολύ χοντρές στην κλινική είχαν σερβιέτες λοχείας με ένα βρακάκι σαν δίχτυ αλλά ειπα στις μαίες να μου φορέσουν τα δικα μου ( εγω δεν μπροσούρα πρώτη μέρα ) ούτε θέμα είχα με τα ράμματα από την καισαρική με αυτά 

IMG_7819.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Fighter είπε:

Εγώ πήρα και απ τα δύο στη βαλίτσα και είπα ότι βολέψει

 

στις πριν 46 λεπτά, ο/η μαμά12345 είπε:

Καλησπερα! Εγώ πήρα σερβιετες λοχείας θα τις φοράω Μ εσώρουχο κανονικό...είχα πάρει την πρώτη φορά εσώρουχα λοχειας και δεν με βολεψαν 

 

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω πήρα τα βρακάκια της ΤΕΝΑ με βόλεψαν παρά πολύ γιατί έχουμε αρκετό αίμα εκείνες τις μερες 

οι σερβιέτες δεν με βόλεψαν καθόλου είναι πολύ χοντρές στην κλινική είχαν σερβιέτες λοχείας με ένα βρακάκι σαν δίχτυ αλλά ειπα στις μαίες να μου φορέσουν τα δικα μου ( εγω δεν μπροσούρα πρώτη μέρα ) ούτε θέμα είχα με τα ράμματα από την καισαρική με αυτά 

IMG_7819.jpeg

 

στις πριν 46 λεπτά, ο/η μαμά12345 είπε:

Καλησπερα! Εγώ πήρα σερβιετες λοχείας θα τις φοράω Μ εσώρουχο κανονικό...είχα πάρει την πρώτη φορά εσώρουχα λοχειας και δεν με βολεψαν 

 

στις πριν 18 λεπτά, ο/η maroo8 είπε:

Εμένα η μαία μου είπε δε χρειάζεται να πάρω εσώρουχο λοχείας ,με κανονικό απλά μεγαλουτσικο θα είμαι εντάξει..Έτσι  δεν πηρα αυτά τα μιας χρήσης..

Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις!

Νομίζω θα αισθάνομαι πιο σίγουρη με αυτά που είναι σαν πάνες ακράτειας τις πρώτες μέρες γιατί το τελευταίο που θα θέλω είναι να αλλάζω ρούχα κτλ επειδή λερώθηκα (κάτι που συνέβαινε κι όταν είχα περίοδο λόγω αυξημένης ροής) αλλά δεν μπορώ να φανταστώ πόσο αίμα θα έχω.

Επίσης φαντάζομαι ότι με το πέρασμα των ημερών η ροή θα μειώνεται οπότε μπορεί μετά να με βολεύει να φοράω κάτι πιο μικρό και λεπτό 

Ίσως πάρω κι εγώ κι από τα δύο και ό,τι βόλεψει.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

 

 

 

 

Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις!

Νομίζω θα αισθάνομαι πιο σίγουρη με αυτά που είναι σαν πάνες ακράτειας τις πρώτες μέρες γιατί το τελευταίο που θα θέλω είναι να αλλάζω ρούχα κτλ επειδή λερώθηκα (κάτι που συνέβαινε κι όταν είχα περίοδο λόγω αυξημένης ροής) αλλά δεν μπορώ να φανταστώ πόσο αίμα θα έχω.

Επίσης φαντάζομαι ότι με το πέρασμα των ημερών η ροή θα μειώνεται οπότε μπορεί μετά να με βολεύει να φοράω κάτι πιο μικρό και λεπτό 

Ίσως πάρω κι εγώ κι από τα δύο και ό,τι βόλεψει.

 

 

Έχουμε αρκετό αίμα τις πρωτες μερες και δεν το καταλαβαίνεις κιολας εμένα αυτά με βόλεψαν.. τα πετούσα φορούσα άλλο.. εμένα οι μαίες που το έκοβαν και από το πλάι με ένα ψαλίδι τσάκα τσάκα μου το έβγαζαν 

Και στο ταξίδι για να ερθω από Αθήνα χωριό που έκανα 4 ώρες δρόμο αυτό φορούσα εσώρουχα δεν είχα πάρει καθόλου μαζί μου μόνο αυτό με το όπιο πήγα μαιευτήριο λ

ναι τα λοχεία μειώνονται αλλά κρατάνε μερες μετά που ηρθα σπίτι μου μπορεσα να βάλω κανονική σερβιέτα με εσώρουχο 

Εγω έμεινα πολύ ευχαριστημένη ουτε διαρροή είχα τίποτα, το Μ είχα αγοράσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα καλά που το είπατε! Έβαλα μέσα στην τσάντα εσώρουχα μιας χρήσης και ξέχασα να βάλω σερβιέτες! 😂 Αν και αυτά που λες @Elk φαίνονται πολύ καλά! Από το σούπερ μάρκετ τα πήρες; Μήπως να βάλω και αυτά ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Χαχα καλά που το είπατε! Έβαλα μέσα στην τσάντα εσώρουχα μιας χρήσης και ξέχασα να βάλω σερβιέτες! 😂 Αν και αυτά που λες @Elk φαίνονται πολύ καλά! Από το σούπερ μάρκετ τα πήρες; Μήπως να βάλω και αυτά ..

Ααα πρέπει να έχει και σούπερ εγω τα έκανα παραγγελία 

καλα στην κλινική σίγουρα θα έχει σερβιέτες λοχίας θα σε δώσουν Ιασώ δεν θα πας ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Ααα πρέπει να έχει και σούπερ εγω τα έκανα παραγγελία 

καλα στην κλινική σίγουρα θα έχει σερβιέτες λοχίας θα σε δώσουν Ιασώ δεν θα πας ; 

Ναι, στο Ιασώ θα είμαστε !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καρυοτυπο ζεύγους έχετε κάνει κορίτσι μου; Αν και έχεις ένα παιδάκι ! Εμένα ο γυναικολόγος με είχε βάλει να κάνω και κάποιες αυτοάνοσες  πχ αντιπηκτικό λύκου και μου είχε πει για περαιτέρω   εξετάσεις  αν χρειαστεί θα πρέπει να σε στείλω σε ρευματολόγο ! Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο! Είχες κάνει σε καμία παλινδρομη κύηση καρυοτυπο εμβρύου; 
    • Ίσως έχεις δίκιο!!! Έχω αρχίσει και πιέζομαι εδώ!  Ρώτα και το δικό σου γιατρό αν θέλεις να φορέσεις!!! Εγώ ρώτησα επειδή είχα έντονους πόνους τις πρώτες 10 μέρες. 
    • Κορίτσια να ρωτήσω; Όσες αναφέρετε ρευματολόγος και αυτοάνοσα, είχατε κάποια ένδειξη αρχικά; Κάνατε κάποια εξέταση που σας παρεπεμψαν εκεί; Σε αιματολογο έχω πάει αλλά σε ρευματολόγο όχι για τις αποβολες και αναρωτιεμαι αν υπάρχει κάτι που δεν έχω ψάξει. Βέβαια δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που έχω μια ολοκληρωμένη κύηση πριν την τελευταία παλινδρομη... Πφφφ δεν ξέρω, δεν θα αντέξω κ άλλη απώλεια. Αυτά σκεφτομαι διαρκώς και προβληματίζομαι...
    • αδρανής νιώθεις γιατί δεν είσαι στο σπίτι σου μόλις πας επειδή θα έχεις και τις δουλειές σου εκει στο χώρο σου θα είναι διαφορετικά  αλλα καλά κανείς αφού έχεις όρεξη να κανείς κοιλιακούς αν αρχίσεις και τις βολτες μετά σίγουρα θα είναι καλύτερα  Ναι τα αγόρια έχουν διαφορετική ανάπτυξη από τα κορίτσια για αυτό κιολας έχουν στο βιβλιαριο ξεχωριστές καμπύλες από τα κορίτσια δεν ειναι μαζί  Εμένα για ζώνη δεν είχαν πει κάτι αλλά γενικά την έχω ακούσει αρκετές φορές αλλά αν λέει ο γιατρός ότι δεν κάνει άστο καλύτερα εγω δεν ρώτησα κιολας 
    • Αυτό είναι αλήθεια Τεστακια δεν έκανα αλλά έχω δύο εφαρμογές και συνήθως με πετυχαίνουν σωστά (έκανα τεστακια σε άλλους κύκλους και τον Φεβρουάριο συμπτωματικά είχα και τεστ παπ και μου επιβεβαίωσε και ο δόκτορας την ωορρηξία όπως την έβγαζε η εφαρμογή). Εβγαζαν λοιπόν ωορρηξία η μία εφαρμογή τη μια μέρα και η άλλη την επόμενη. Είχαμε επαφή και τις δύο μέρες άρα είμαι οκ και στις δύο περιπτώσεις.  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...