Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου...

Πάλι καλά που σ' έπιασε τόσο αργά κορίτσι μου. 3 βδομάδες ακόμα και μετά θα σου περάσει! Υπομονή!

Εγώ δεν ξέρω αν έχω συσπάσεις αλλά αισθάνομαι μια μικρή δυσφορία όταν τσιτώνει σε μια μεριά. Νόμιζα ότι ήταν "τούρλωμα" της μπουμπούς αλλά δεν ξέρω... Όλα για πρώτη φορά τα νιώθω ούτως ή άλλως!

Nαι ευτυχώς γιατί δεν θα άντεχα πάλι να το έχω τόσο καιρό το σύντομο δεν υποφέρετε 

μμμ καλά και εγω δεν ξέρω σίγουρα υποθέσεις κάνω για το αν ειναο συσπάσεις θα κοπέλα το είπε όταν αε κόβετε η ανάσα πρέπει να είναι συσπάσεις.. αυτά θα το δεις όταν σε βάλουν σε καρδιοτοκογραφημα εκει λογικά ια δείξει αν έχεις συσπάσεις εμένα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Nαι ευτυχώς γιατί δεν θα άντεχα πάλι να το έχω τόσο καιρό το σύντομο δεν υποφέρετε 

μμμ καλά και εγω δεν ξέρω σίγουρα υποθέσεις κάνω για το αν ειναο συσπάσεις θα κοπέλα το είπε όταν αε κόβετε η ανάσα πρέπει να είναι συσπάσεις.. αυτά θα το δεις όταν σε βάλουν σε καρδιοτοκογραφημα εκει λογικά ια δείξει αν έχεις συσπάσεις εμένα 

Δεν ξέρω αν θα με βάλει σε καρδιοτοκογράφο. 37η εβδομάδα έχω πάλι doppler... Ίσως προλάβουμε να κάνουμε ένα. Δεν έχω ιδέα. Θα δούμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου. 

Πήγα εχθές στον οδοντίατρο, για ένα δόντι που τρύπησε, αλλά βάλαμε ένα πρόχειρο σφράγισμα και μου είπε αφού γεννήσω να πάω να το φτιάξουμε γιατί θέλει ακτινογραφία και μάλλον απονεύρωση!😢

Δε θα προλάβω να χαρώ το κοριτσάκι μου... θα τρέχω και γι' αυτό!!! Αλλά με τα δόντια δεν είναι να παίζεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Γιατί δε γίνεται κορίτσι μου να περιμένεις λίγο ακόμα μέχρι να γίνει αρνητική κι εκείνη; Αφού έχεις 3 βδομάδες.

Για από ότι φαίνεται θα τραβήξει πολύ σε εκείνη είναι είναι χάλια ακόμα την έκανε εχτές ένα τεστ και είναι πολύ εντονο.. και νομίζω πλησιάζουν οι μερες δεν έχω κάνει τίποτα έτοιμο και αγχώνομαι.. όλα γύρο γύρο είναι 

1-2-3 Αυγούστου περιμένω και την κουμπαρα μου να έρθει όποτε εγω να κάνω και δουλειές στο σπίτι να την υποδεχτώ τόσο δρόμο θα κάνουν για να έρθουν να μας δουν θέλω να τα έχω έτοιμα μέχρι τότε να μπορω να είμαι άνετη μην τα έχω τελευταία στιγμή χτυπά ξύλο τύχη και τίποτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Δεν ξέρω αν θα με βάλει σε καρδιοτοκογράφο. 37η εβδομάδα έχω πάλι doppler... Ίσως προλάβουμε να κάνουμε ένα. Δεν έχω ιδέα. Θα δούμε. 

Καλά και εγω στην κόρη δεν είχα κάνει μόνη την μέρα που πήγα να γεννήσω με έβαλε εκεί μια φορά κανένα 8 ωρο και μετά γέννησα 

 

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. 

Πήγα εχθές στον οδοντίατρο, για ένα δόντι που τρύπησε, αλλά βάλαμε ένα πρόχειρο σφράγισμα και μου είπε αφού γεννήσω να πάω να το φτιάξουμε γιατί θέλει ακτινογραφία και μάλλον απονεύρωση!😢

Δε θα προλάβω να χαρώ το κοριτσάκι μου... θα τρέχω και γι' αυτό!!! Αλλά με τα δόντια δεν είναι να παίζεις!

Το χειρότερο μου τα δοντια δεν μπορω καθόλου και μετά αν θηλαζεις πάλι θα είναι ζόρικο τουλάχιστον να μην σε ενοχλεί τώρα και μετά βλέπετε δεν είναι να τα αφήνεις για πολυ

εγω ένα φρονιμιτη έχω που πρέπει να τον αφαιρέσω και ακόμα δεν έχω πάει είναι μέσα στο ούλο και θέλει γνάθο χειρουργό.. έναν έκανα και εφαγα τόσο πόνο που δεν θέλω να ξανά πάω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε??εμείς όλο και κοντευουμε 🥰🥰...Όλα έτοιμα,βαλίτσες έχουν κλείσει,χαρτιά έχω ετοιμάσει και πλέον περιμένω 🩵👣🧿..την Πέμπτη έχω 2ο καρδιοτοκογραφο και ραντεβού με τον γιατρό ώστε να συζητήσουμε και για το πώς θα πάει γενικά η κατάσταση..και εμένα ώρες ώρες τσιτωνει τόσο η κοιλιά που λέω τώρα θα εκραγεί,ευτυχώς έχω μείνει χαμηλά σε κιλά και μπορώ ακόμα να κάνω τα πάντα 🏖️🏖️🍉🍉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια μου!

Μόλις έκανα τωρα καρδιοτοκογραφημα! Ολα καλα μ ειπε η κουμπαρά μου. Με είχε κανενα 45λεπτο, έκανα 2 συσπάσεις. Μ ειπε δικαιούμαι μέχρι 12 την μερα! Η Μπέμπα μουυ μια χαρα, και η καρδούλα της και οι κινήσεις ευτυχως! Το Σάββατο θα πάω κ στην γυναικολόγο μου ξανα! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Καλά και εγω στην κόρη δεν είχα κάνει μόνη την μέρα που πήγα να γεννήσω με έβαλε εκεί μια φορά κανένα 8 ωρο και μετά γέννησα 

 

Το χειρότερο μου τα δοντια δεν μπορω καθόλου και μετά αν θηλαζεις πάλι θα είναι ζόρικο τουλάχιστον να μην σε ενοχλεί τώρα και μετά βλέπετε δεν είναι να τα αφήνεις για πολυ

εγω ένα φρονιμιτη έχω που πρέπει να τον αφαιρέσω και ακόμα δεν έχω πάει είναι μέσα στο ούλο και θέλει γνάθο χειρουργό.. έναν έκανα και εφαγα τόσο πόνο που δεν θέλω να ξανά πάω 😂

Τους φρονιμίτες τους έχω βγάλει όλους εδώ και χρόνια. Νομίζω θα επιτρέπεται μετά στο θηλασμό να κάνουμε δουλειά! Δεν πρόλαβε να με ενοχλήσει. Γι' αυτό πήγα για να μη χειροτερέψει! Θα δούμε τώρα... Ας έρθει η μπουμπού μου με το καλό και το συζητάμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε??εμείς όλο και κοντευουμε 🥰🥰...Όλα έτοιμα,βαλίτσες έχουν κλείσει,χαρτιά έχω ετοιμάσει και πλέον περιμένω 🩵👣🧿..την Πέμπτη έχω 2ο καρδιοτοκογραφο και ραντεβού με τον γιατρό ώστε να συζητήσουμε και για το πώς θα πάει γενικά η κατάσταση..και εμένα ώρες ώρες τσιτωνει τόσο η κοιλιά που λέω τώρα θα εκραγεί,ευτυχώς έχω μείνει χαμηλά σε κιλά και μπορώ ακόμα να κάνω τα πάντα 🏖️🏖️🍉🍉

Κι εγώ ευτυχώς ένω έχω πάρει 10-11 κίλα ακόμα κάνω σχεδόν τα πάντα. Μόνο τα νύχια μου δεν μπορώ να κόψω...😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Χρύσακι είπε:

Καλημερα κορίτσια μου!

Μόλις έκανα τωρα καρδιοτοκογραφημα! Ολα καλα μ ειπε η κουμπαρά μου. Με είχε κανενα 45λεπτο, έκανα 2 συσπάσεις. Μ ειπε δικαιούμαι μέχρι 12 την μερα! Η Μπέμπα μουυ μια χαρα, και η καρδούλα της και οι κινήσεις ευτυχως! Το Σάββατο θα πάω κ στην γυναικολόγο μου ξανα! 😊

Μπράβο κορίτσι μου!!! Όλα τέλεια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε??εμείς όλο και κοντευουμε 🥰🥰...Όλα έτοιμα,βαλίτσες έχουν κλείσει,χαρτιά έχω ετοιμάσει και πλέον περιμένω 🩵👣🧿..την Πέμπτη έχω 2ο καρδιοτοκογραφο και ραντεβού με τον γιατρό ώστε να συζητήσουμε και για το πώς θα πάει γενικά η κατάσταση..και εμένα ώρες ώρες τσιτωνει τόσο η κοιλιά που λέω τώρα θα εκραγεί,ευτυχώς έχω μείνει χαμηλά σε κιλά και μπορώ ακόμα να κάνω τα πάντα 🏖️🏖️🍉🍉

έτοιμη είσαι εσυ ε; Μπράβο λογικά θα είσαι η πρώτη που θα γεννήσεις τον Αύγουστο άντε τέλεια όλα πηγαίνουν μια χαρά με τον μπέμπη πως νιώθεις; Έχεις μπει στο μήνα σου και περιμενεις να σπάσουν νερά ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρύσακι είπε:

Καλημερα κορίτσια μου!

Μόλις έκανα τωρα καρδιοτοκογραφημα! Ολα καλα μ ειπε η κουμπαρά μου. Με είχε κανενα 45λεπτο, έκανα 2 συσπάσεις. Μ ειπε δικαιούμαι μέχρι 12 την μερα! Η Μπέμπα μουυ μια χαρα, και η καρδούλα της και οι κινήσεις ευτυχως! Το Σάββατο θα πάω κ στην γυναικολόγο μου ξανα! 😊

Μια χαρά είσαι κορίτσι μου

εσυ τις κατάλαβες τις συσπάσεις ; Ή εκείνη στο είπε ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Κι εγώ ευτυχώς ένω έχω πάρει 10-11 κίλα ακόμα κάνω σχεδόν τα πάντα. Μόνο τα νύχια μου δεν μπορώ να κόψω...😂

Και εγω ευτυχώς κόλλησα στα κιλά δεν έχω βάλει άλλο έχω κολλήσει στα +9,5 πρέπει να εχασα και λίγο με την διατροφη 🤷‍♀️

Και το φοβομουν ότι θα έβαζα πιο πολλά σε αυτήν την εγκυμοσύνη αλλά τελικά αν γεννήσω και νωρίτερα παίζει να βάλω και λιγότερα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Και εγω ευτυχώς κόλλησα στα κιλά δεν έχω βάλει άλλο έχω κολλήσει στα +9,5 πρέπει να εχασα και λίγο με την διατροφη 🤷‍♀️

Και το φοβομουν ότι θα έβαζα πιο πολλά σε αυτήν την εγκυμοσύνη αλλά τελικά αν γεννήσω και νωρίτερα παίζει να βάλω και λιγότερα 😊

Eμένα μου έλεγαν όλοι ότι στο 3ο τρίμηνο βάζεις τα πολλά... Εγώ τελικά στο 2ο έβαλα 8-9 κιλά και μετά κόλλησε η ζυγαριά! Και χωρίς διατροφή... 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Χρύσακι είπε:

Καλημερα κορίτσια μου!

Μόλις έκανα τωρα καρδιοτοκογραφημα! Ολα καλα μ ειπε η κουμπαρά μου. Με είχε κανενα 45λεπτο, έκανα 2 συσπάσεις. Μ ειπε δικαιούμαι μέχρι 12 την μερα! Η Μπέμπα μουυ μια χαρα, και η καρδούλα της και οι κινήσεις ευτυχως! Το Σάββατο θα πάω κ στην γυναικολόγο μου ξανα! 😊

Τέλεια τα νέα σου!!! Πώς τις ένιωσες εσύ τις συσπάσεις,τις κατάλαβες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Eμένα μου έλεγαν όλοι ότι στο 3ο τρίμηνο βάζεις τα πολλά... Εγώ τελικά στο 2ο έβαλα 8-9 κιλά και μετά κόλλησε η ζυγαριά! Και χωρίς διατροφή... 😁

Εγω στην πρώτη εγκυμοσύνη τα εβαλα στο τρίτο τρίμηνο 

σε αυτήν τα εβαλα ατο δεύτερο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Μια χαρά είσαι κορίτσι μου

εσυ τις κατάλαβες τις συσπάσεις ; Ή εκείνη στο είπε ; 

 

στις πριν 21 λεπτά, ο/η maroo8 είπε:

Τέλεια τα νέα σου!!! Πώς τις ένιωσες εσύ τις συσπάσεις,τις κατάλαβες;;

Πονουσα όταν έκανα  κ με ρωτησε, μ ειπε είναι σύσπαση. Όταν πετρώνει η κοιλιά ειπε είναι σύσπαση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

έτοιμη είσαι εσυ ε; Μπράβο λογικά θα είσαι η πρώτη που θα γεννήσεις τον Αύγουστο άντε τέλεια όλα πηγαίνουν μια χαρά με τον μπέμπη πως νιώθεις; Έχεις μπει στο μήνα σου και περιμενεις να σπάσουν νερά ; 

Είμαι 37+3 🧿👣🧿👣 και ευτυχώς είμαι μια χαρά...το μόνο κακό είναι το πολύ πρήξιμο στα πόδια,τίποτα άλλο 🍉🏖️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

ααα και εγω το έχω αυτό με την ανάσα μάλλον συσπασεις ειναι νομίζω καποια κοπέλα το ειχε πει αυτό αλλά δεν θαμαμαι πια 😅

πάντως που και που εμένα αν τυχει να γίνετε σκληρη νιώθω δυσφορία.. αλλά σε γενικές γραμμές νομίζω είναι εντάξει μαλακια 

εμένα άρχισε το σύνδρομο του καρπιαίου σωλήνα έχω μούδιασμα στις παλάμες και άρχισα να νιωθω και πονο υποφερτό ακόμα αλλά ξεκίνησε 

Ωχ ..κουράγιο!! Λίγο έμεινε!! Έχω κι εγώ λίγα ακόμη για σιδέρωμα αλλά είναι πιο φθινοπωρινά ρούχα, οπότε όλο το αναβάλλω 😀 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!! Κι εμένα η ζυγαριά έχει κολλήσει στα 6 και κάτι κιλά! Λέτε μήπως δεν τρώω καλά; 

@Χρύσακι τέλεια τα νέα σου! Καλέ τπτ δεν είναι 2 συσπάσεις! Έχω είχα σγρ πολύ περισσότερες, ιδίως πριν το μαγνήσιο! Τώρα δε με έχει ξαναβάλει στον τοκογράφο

@Katiana1987 είναι και πιο ευαίσθητα νομίζω τα δόντια στην κύηση! Ένα σφραγισματάκι αν δε θέλει απονεύρωση δε θα σε ταλαιπωρήσει πολύ! Αν είναι και γρήγορη η γιατρός!

@Demy93 37κ3!!!! Πω πώς πέρασε ο καιρός! Εύχομαι να γίνουν όλα γρήγορα και όμορφα όταν έρθει η στιγμή!! Εγώ αύριο γίνομαι 36! Αύριο μπαίνω στον μήνα μου; Ή στις 37?

Βαλίτσα εγώ έχω έτοιμη κορίτσια μαζί με όλα τα έγγραφα, ληξιαρχική πράξη, ΑΜΚΑ κτλ.. και το νεσεσέρ μου επίσης γτ έχω βάλει δείγματα, μικρά μπουκαλάκια κτλ..για το μπάνιο μου έβαλα σαπουνάκι χαμομηλιού..θυμάστε που λέγαμε ότι δεν επιτρέπονται τα αρωματικά αφρόλουτρο..έβαλα μαζί και το πανάκι παρηγοριάς του και ένα αρκουδάκι 🤗🤗 🧸🧸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Κι εμένα η ζυγαριά έχει κολλήσει στα 6 και κάτι κιλά! Λέτε μήπως δεν τρώω καλά; 

@Χρύσακι τέλεια τα νέα σου! Καλέ τπτ δεν είναι 2 συσπάσεις! Έχω είχα σγρ πολύ περισσότερες, ιδίως πριν το μαγνήσιο! Τώρα δε με έχει ξαναβάλει στον τοκογράφο

@Katiana1987 είναι και πιο ευαίσθητα νομίζω τα δόντια στην κύηση! Ένα σφραγισματάκι αν δε θέλει απονεύρωση δε θα σε ταλαιπωρήσει πολύ! Αν είναι και γρήγορη η γιατρός!

@Demy93 37κ3!!!! Πω πώς πέρασε ο καιρός! Εύχομαι να γίνουν όλα γρήγορα και όμορφα όταν έρθει η στιγμή!! Εγώ αύριο γίνομαι 36! Αύριο μπαίνω στον μήνα μου; Ή στις 37?

Βαλίτσα εγώ έχω έτοιμη κορίτσια μαζί με όλα τα έγγραφα, ληξιαρχική πράξη, ΑΜΚΑ κτλ.. και το νεσεσέρ μου επίσης γτ έχω βάλει δείγματα, μικρά μπουκαλάκια κτλ..για το μπάνιο μου έβαλα σαπουνάκι χαμομηλιού..θυμάστε που λέγαμε ότι δεν επιτρέπονται τα αρωματικά αφρόλουτρο..έβαλα μαζί και το πανάκι παρηγοριάς του και ένα αρκουδάκι 🤗🤗 🧸🧸

Δεν ξέρει ο οδοντίατρος τι θα χρειαστεί τελικά γιατί χρειάζεται ακτινογραφία που δεν μπορεί να γίνει τώρα! 

Κι εγώ έχω βάλει νεσεσέρ ήδη με δείγματα μέσα στη βαλίτσα αλλά πανάκια κι αρκουδάκι δεν έβαλα γιατί απαγορεύονται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Δεν ξέρει ο οδοντίατρος τι θα χρειαστεί τελικά γιατί χρειάζεται ακτινογραφία που δεν μπορεί να γίνει τώρα! 

Κι εγώ έχω βάλει νεσεσέρ ήδη με δείγματα μέσα στη βαλίτσα αλλά πανάκια κι αρκουδάκι δεν έβαλα γιατί απαγορεύονται!

Αλήθεια;; Σου είπαν ότι απαγορεύονται απτό νοσοκομείο; Ή αυτό που λένε ότι δεν πρέπει να υπάρχει του εκεί που κοιμάται; Μόνο για τις φωτογραφίες θα του τα βάλω και θα τα βγάλω μετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Αλήθεια;; Σου είπαν ότι απαγορεύονται απτό νοσοκομείο; Ή αυτό που λένε ότι δεν πρέπει να υπάρχει του εκεί που κοιμάται; Μόνο για τις φωτογραφίες θα του τα βάλω και θα τα βγάλω μετά!

Και στα σεμινάρια που έχω κάνει και η παιδίατρος μου το έχουν πει. Απαγορεύεται να είναι οτιδήποτε κοντά στο μωρό όταν κοιμάται. Πόσο μάλλον στο μαιευτήριο που τα "πυρέξ" είναι μια σταλιά!

Σκέψου ακόμα και για την πάντα στην κούνια μου έδωσαν πολύ "σκληρές" οδηγίες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Demy19 πόσο ωραία! Άρα έχεις μπει στον μήνα σου και περιμένεις! Με το καλό να έρθει ο μικρούλης σου!! Λίγο έμεινε!🥰🥰🥰

@Χρύσακιπολύ καλά τα νέα σου!! 

@Katiana1987 ευτυχώς υπάρχει αυτή η προσωρινή λύση! Μετά ελπίζω η ακτινογραφία να δείξει ότι δεν θέλει πολλά πολλά!

Όσον αφορά τα κιλά, εγώ έχω πάρει σχεδόν 10 κιλά! Και δεν έχω μπει καν στον μήνα μου! Πάντως κι εγώ τα πιο πολλά στο πρώτο εξάμηνο τα πήρα μου φαίνεται!

@Elk λες να βοηθήσε η διατροφή που σου έδωσε η ενδοκρινολόγος; Θυμάμαι που σου έλεγε ότι δεν θέλει να πάρεις καθόλου μόνο τα δύο κιλά της μπέμπας να έπαιρνες!

@nanouko6 κιλά;; Εγώ τόσα είχα πάρει στις 23 βδομάδες 🤣🤣🤣 Μια χαρά είσαι! Είναι και στον οργανισμό! Έχω κι άλλες φίλες που βάλανε ελάχιστα στην εγκυμοσύνη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Κι εμένα η ζυγαριά έχει κολλήσει στα 6 και κάτι κιλά! Λέτε μήπως δεν τρώω καλά; 

@Χρύσακι τέλεια τα νέα σου! Καλέ τπτ δεν είναι 2 συσπάσεις! Έχω είχα σγρ πολύ περισσότερες, ιδίως πριν το μαγνήσιο! Τώρα δε με έχει ξαναβάλει στον τοκογράφο

@Katiana1987 είναι και πιο ευαίσθητα νομίζω τα δόντια στην κύηση! Ένα σφραγισματάκι αν δε θέλει απονεύρωση δε θα σε ταλαιπωρήσει πολύ! Αν είναι και γρήγορη η γιατρός!

@Demy93 37κ3!!!! Πω πώς πέρασε ο καιρός! Εύχομαι να γίνουν όλα γρήγορα και όμορφα όταν έρθει η στιγμή!! Εγώ αύριο γίνομαι 36! Αύριο μπαίνω στον μήνα μου; Ή στις 37?

Βαλίτσα εγώ έχω έτοιμη κορίτσια μαζί με όλα τα έγγραφα, ληξιαρχική πράξη, ΑΜΚΑ κτλ.. και το νεσεσέρ μου επίσης γτ έχω βάλει δείγματα, μικρά μπουκαλάκια κτλ..για το μπάνιο μου έβαλα σαπουνάκι χαμομηλιού..θυμάστε που λέγαμε ότι δεν επιτρέπονται τα αρωματικά αφρόλουτρο..έβαλα μαζί και το πανάκι παρηγοριάς του και ένα αρκουδάκι 🤗🤗 🧸🧸

Στις 36 μπαίνουμε στο μήνα μας αλλά στις 37 θεωρείται τελειόμηνο το μωρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...