Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

@Elk απίστευτο! Πλησιάζει ο καιρός! Άρα σε 2-3 εβδομάδες θα ξέρεις πότε θα γεννήσεις ακριβώς! 

Τέλεια!!

Πρώτα ο θεος Κατά 90% θα γεννήσω 8/8

το έχουμε κλείσει στα λόγια δηλαδή δεν έχουμε κάνει τα χαρτιά.. δεν ήταν και μπροστά ο γιατρός μου.. όποτε το αφήσαμε για το επόμενο ραντεβού 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Νομίζω ότι το βάρος του είναι τέλειο, ιδανικό! Απ'ότι βλέπω σε μια σελίδα που βλέπω και για μας..

 

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσι μου μια χαρά είναι το βαρος του θα το παρακολουθείτε και όλα καλά όσο δίνει ο πλακούντας είσαι κομπλέ και από ότι φαίνεται δίνει μια χαρά πήρε καλό βαρος ! 

για την ώρα είσαι μια χαρά μην σε επηρεάζει αρνητικά κορίτσι μου έχετε το έλεγχο αυτό είναι το σημαντικό.. 

Ναι κορίτσια μουυ ολα καλα προς το παρόν! Μακάρι να συνεχίσουμε ετσι !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Χρύσακι είπε:

 

Ναι κορίτσια μουυ ολα καλα προς το παρόν! Μακάρι να συνεχίσουμε ετσι !

Έτσι θα προχωρήσει κορίτσι μου δεν έμεινε πολύ για να μπεις στο μήνα σου θα πάει μια χαρά θα το δεις ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η maroo8 είπε:

Σε ένα μήνα ε;; Με το καλοοο🥰

Ναι ναι σε ένα μήνα ακριβώς.. πρέπει να ετοιμάσω τα πράγματα  μου σιγά σιγά να κάνω την τσάντα για το νοσοκομείο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Χρύσακι είπε:

Πηγα κορίτσια! Το καλο μεσα σε μια βδομαδα εγινε 2065 απο 1742. Ειμαι 33 κ 4, είναι λίγα για την βδομαδα που ειμαι;

θα με παρακολουθεί καθε βδομαδα ειπε και καθε βδομαδα θα κανω καρδιοτοκογραφο! Αγχώθηκα και έκλαιγα, μου ειπε να μην αγχώνομαι προς το παρόν ολα καλα!  

Αχ βρε κορίτσι μου... Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Το βάρος του μωρού είναι το μόνο πράγμα που μου προκαλεί ανησυχία. Αλλά αφού ο γιατρός λέει... όλα καλά... μην αγχώνεσαι κορίτσι μου! Μια χαρά θα πάνε όλα για όλες μας! Σκεφτόμαστε θετικά και γεμίζουμε θετική ενέργεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια τώρα κατάφερα να σας γράψω είχα ξεχάσει το κινητό σπίτι 😅

λοιπον εγω πήγα γιατρό βασικά ο γιατρός δεν με είδε με είδαν τα παιδεία που είναι εκεί.. είδαν την Doppler όλα οκ 

μου είπαν σε 2-2,5 βδομαδες να ξανά πάω και θα κανονίσουμε την καισαρικη 

η ημερομηνία που μου έδωσαν για την καισαρική είναι 8/8.. όποτε γεννάω σε ένα μήνα κορίτσια.. όταν πάω στο επόμενο ραντεβού θα κλείσουμε το χειρουργείο και θα μου πουν λεπτομέρειες.. αυταααα.. 

Πωπωπωπω... Σε 1 μήνα ε;;; Τίποτα δεν έμεινε! Σε 2 βδομάδες θα πας για καρδιοτοκογράφο ή μόνο για να κανονίσετε το χειρουργείο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ναι ναι σε ένα μήνα ακριβώς.. πρέπει να ετοιμάσω τα πράγματα  μου σιγά σιγά να κάνω την τσάντα για το νοσοκομείο 

Κορίτσια εμείς την ετοιμάσαμε σήμερα την τσάντα για το μαιευτήριο... Μόνο εσώρουχα δεν έχουμε βάλει ακόμα μέσα γιατί πρέπει να πάω να πάρω σουτιέν θηλασμού. Μεθάυριο θα παραγγείλω και τα αναλώσιμα και λογικά την Παρασκευή θα πάμε για να παραλάβουμε το καρότσι και τα υπόλοιπα που έχουμε παραγγείλει. Νομίζω πως μέχρι το τέλος της επόμενης θα είναι ΌΛΑ έτοιμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Πωπωπωπω... Σε 1 μήνα ε;;; Τίποτα δεν έμεινε! Σε 2 βδομάδες θα πας για καρδιοτοκογράφο ή μόνο για να κανονίσετε το χειρουργείο; 

Εγω κατάλαβα για το χειρουργείο για καρδιοτοκογραφημα δεν μου είπε κάτι αλλά δεν ξέρω αν έχει νοημα να με βάλει γιατί σε αυτό τις συσπάσεις βλέπουν εεε εγω δεν θα γεννήσω φυσιολογικά όποτε δεν ξέρω αν έχει νοημα να με βάλει ίσως με βάλει μια πέρα πριν το χειρουργείο ; 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια εμείς την ετοιμάσαμε σήμερα την τσάντα για το μαιευτήριο... Μόνο εσώρουχα δεν έχουμε βάλει ακόμα μέσα γιατί πρέπει να πάω να πάρω σουτιέν θηλασμού. Μεθάυριο θα παραγγείλω και τα αναλώσιμα και λογικά την Παρασκευή θα πάμε για να παραλάβουμε το καρότσι και τα υπόλοιπα που έχουμε παραγγείλει. Νομίζω πως μέχρι το τέλος της επόμενης θα είναι ΌΛΑ έτοιμα. 

Άντε μπράβο έτοιμη είσαι 🥰

και εγω πρέπει να ετοιμαστώ δεν έχω τελειώσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έκανα τις εξετάσεις μου σήμερα κορίτσια μου... Όλα καλά σε γενικές γραμμές... Ο αιματοκρίτης έπεσε λίγο πάλι αλλά δεν ανησυχώ... Η FT4 είναι 18,11 με όριο 19,4 και η TSH έπεσε κι άλλο... 1,57 με όρια 0.25 - 5!!! Περιμένω να με πάρει ο ενδοκρινολόγος και να τις δουν και οι γιατροί αύριο και μεθαύριο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Άντε μπράβο έτοιμη είσαι 🥰

και εγω πρέπει να ετοιμαστώ δεν έχω τελειώσει 

Σε περίπτωση καισαρικής, χρειάζονται κι άλλα πράγματα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Σε περίπτωση καισαρικής, χρειάζονται κι άλλα πράγματα; 

Μπα από όσο ξέρω τα ίδια είναι απλά η διαφορά είναι ότι κάθεσαι μια μέρα παρά πανω στο νοσοκομείο 

Αν και εγω έτσι όπως το βλέπω θα κάτσω 2 μερες παρά πάνω γιατί πέφτει Κυριακή και εξιτήριο δεν ξέρω αν θα με δώσει Κυριακή 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Εγώ έκανα τις εξετάσεις μου σήμερα κορίτσια μου... Όλα καλά σε γενικές γραμμές... Ο αιματοκρίτης έπεσε λίγο πάλι αλλά δεν ανησυχώ... Η FT4 είναι 18,11 με όριο 19,4 και η TSH έπεσε κι άλλο... 1,57 με όρια 0.25 - 5!!! Περιμένω να με πάρει ο ενδοκρινολόγος και να τις δουν και οι γιατροί αύριο και μεθαύριο! 

Άντε ωραία κορίτσι μου .. εγω πως κατάφερα την FT4 και την πήγα 0,80 δεν έχω ιδέα 😂

Ποσο αιματοκρίτη έχεις ; 2 χάπια παίρνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ κορίτσια μου έτοιμη την έχω την βαλίτσα 🤗..την έκλεισα χτες και την έχω πρόχειρη να μπει και στο αυτοκίνητο για να είμαι ακόμα πιο ήσυχη!!18 του μήνα θα ξανά πάω στον γιατρό μου για καρδιοτοκογραφο 🧿🧿 πολύ βαρετή διαδικασία μου φαίνεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Άντε ωραία κορίτσι μου .. εγω πως κατάφερα την FT4 και την πήγα 0,80 δεν έχω ιδέα 😂

Ποσο αιματοκρίτη έχεις ; 2 χάπια παίρνεις;

Μήπως να τις επαναλάβεις; Υπάρχει πιθανότητα να ύπηρξε λάθος εργαστηρίου!

35 σήμερα ήταν ο αιματοκρίτης με 2 χάπια ναι. Αλλά οκ. Είναι φυσιολογικό να πέσει πάλι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Μήπως να τις επαναλάβεις; Υπάρχει πιθανότητα να ύπηρξε λάθος εργαστηρίου!

35 σήμερα ήταν ο αιματοκρίτης με 2 χάπια ναι. Αλλά οκ. Είναι φυσιολογικό να πέσει πάλι. 

Αυτήν την έκανε 2 φορές την εξέταση το γραφει πάνω στο χαρτι δηλαδή έκανε επανάληψη από μόνη της 

τωρα δεν μου την ξανά έβαλε ο γιατρός έβαλε γενική αίματος παλι🤷‍♀️ γενική ούρων και καλλιέργεια 

Και εγω 2 χάπια πίνω εμένα ήταν 36,4 ίσα ίσα μέσα στα όρια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου... Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Το βάρος του μωρού είναι το μόνο πράγμα που μου προκαλεί ανησυχία. Αλλά αφού ο γιατρός λέει... όλα καλά... μην αγχώνεσαι κορίτσι μου! Μια χαρά θα πάνε όλα για όλες μας! Σκεφτόμαστε θετικά και γεμίζουμε θετική ενέργεια!

Ναι κορίτσι μου θα πανε ολα καλα! Ειμαστε στην τελική ευθεία ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Αυτήν την έκανε 2 φορές την εξέταση το γραφει πάνω στο χαρτι δηλαδή έκανε επανάληψη από μόνη της 

τωρα δεν μου την ξανά έβαλε ο γιατρός έβαλε γενική αίματος παλι🤷‍♀️ γενική ούρων και καλλιέργεια 

Και εγω 2 χάπια πίνω εμένα ήταν 36,4 ίσα ίσα μέσα στα όρια 

Θα παω κι εγω για αυτές τις εξετασεις αυτήν την βδομάδα, την Τρίτη θα παω για καρδιοτοκογραφο και στις 20 ξανα στην γυναικολόγο!
 

Εχω κι εγω έτοιμη την τσαντα! ☺️

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα!! Πως είστε? Εγώ χτες έβγαλα το Πορτ μπεμπέ το κάθισμα τα έπλυνα όλα...σήμερα λέω να βγάλω το καρότσι και την κούνια αν και η κούνια δεν με επειγει και ο πρώτος στην αρχή στο Πορτ μπεμπέ κοιμόταν τώρα θα δω ανάλογα τα κέφια μου...κατά τ αλλά κι ο δικός μου ο αιματοκρίτης 35 ήταν στις τελευταίες εξετάσεις δεν μου είπε κάτι όμως....εγώ ραντεβού έχω πάλι στις 24....άντε να δούμε ..αν και πιστεύω τέλος του μήνα θα έρθει ο μπέμπης..για να δω θα πέσω μέσα? 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η μαμά12345 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!! Πως είστε? Εγώ χτες έβγαλα το Πορτ μπεμπέ το κάθισμα τα έπλυνα όλα...σήμερα λέω να βγάλω το καρότσι και την κούνια αν και η κούνια δεν με επειγει και ο πρώτος στην αρχή στο Πορτ μπεμπέ κοιμόταν τώρα θα δω ανάλογα τα κέφια μου...κατά τ αλλά κι ο δικός μου ο αιματοκρίτης 35 ήταν στις τελευταίες εξετάσεις δεν μου είπε κάτι όμως....εγώ ραντεβού έχω πάλι στις 24....άντε να δούμε ..αν και πιστεύω τέλος του μήνα θα έρθει ο μπέμπης..για να δω θα πέσω μέσα? 😂😂😂

Καλημέρα κι απο μένα κορίτσια μου!!! Τελικά εμείς Παρασκευή θα πάμε στο μαγαζί να παραλάβουμε τα πράγματα.. Με το καλό κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Katiana1987 μια χαρά ...τα περισσότερα είναι έτοιμα τώρα και είμαστε στην αναμονή...

Ρε κορίτσια τι νούμερα πήρατε σε πάνες? Εγώ πήρα ένα πακέτο νο1 γιατί ξέρω ότι θα μου δώσουν και στο νοσοκομείο και πήρα και 1 μηνιαίο το νο2...

Εν τω μεταξύ δεν ξέρω αν το ξέρετε στο babyspace.gr μπαίνεις συμπληρώνεις τα στοιχεία σου και σου στέλνει ένα πακέτο δωρεάν ..έχει δείγματα κρέμες διάφορα για τώρα στην αρχη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η μαμά12345 είπε:

@Katiana1987 μια χαρά ...τα περισσότερα είναι έτοιμα τώρα και είμαστε στην αναμονή...

Ρε κορίτσια τι νούμερα πήρατε σε πάνες? Εγώ πήρα ένα πακέτο νο1 γιατί ξέρω ότι θα μου δώσουν και στο νοσοκομείο και πήρα και 1 μηνιαίο το νο2...

Εν τω μεταξύ δεν ξέρω αν το ξέρετε στο babyspace.gr μπαίνεις συμπληρώνεις τα στοιχεία σου και σου στέλνει ένα πακέτο δωρεάν ..έχει δείγματα κρέμες διάφορα για τώρα στην αρχη...

Δεν το έχω ακούσει! Θα μπω να το τσεκάρω. Εγώ ρώτησα και πάνες δίνουν στο δημόσιο οπότε δε χρειάζεται να έχω εγώ μαζί μου ούτε αφρόλουτρο για την μπουμπού!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katiana1987 είπε:

Δεν το έχω ακούσει! Θα μπω να το τσεκάρω. Εγώ ρώτησα και πάνες δίνουν στο δημόσιο οπότε δε χρειάζεται να έχω εγώ μαζί μου ούτε αφρόλουτρο για την μπουμπού!

Εμένα μου γραφει στην λίστα να παρω πανες εσενα πιο μεγάλο νοσοκομείο και μάλλον θα δίνουν 

Τι ώρα πας για Doppler ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η μαμά12345 είπε:

@Katiana1987 μια χαρά ...τα περισσότερα είναι έτοιμα τώρα και είμαστε στην αναμονή...

Ρε κορίτσια τι νούμερα πήρατε σε πάνες? Εγώ πήρα ένα πακέτο νο1 γιατί ξέρω ότι θα μου δώσουν και στο νοσοκομείο και πήρα και 1 μηνιαίο το νο2...

Εν τω μεταξύ δεν ξέρω αν το ξέρετε στο babyspace.gr μπαίνεις συμπληρώνεις τα στοιχεία σου και σου στέλνει ένα πακέτο δωρεάν ..έχει δείγματα κρέμες διάφορα για τώρα στην αρχη...

Εγω πήρα το νούμερο 1 

2-5 κιλά που λέει 

Ααα κορίτσια να υπολογίζετε την μέρα περίπου 6-7 πανες της θέλουν 🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elk είπε:

Εμένα μου γραφει στην λίστα να παρω πανες εσενα πιο μεγάλο νοσοκομείο και μάλλον θα δίνουν 

Τι ώρα πας για Doppler ? 

8:30 μ.μ. έχω ραντεβού... Ρώτησα τη μαμά του ανηψιού μου που γέννησε εκεί το Δεκέμβριο του '19. Θα ρωτήσω βέβαια και την Τετάρτη που θα πάω για σιγουριά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...