Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η maroo8 είπε:

Εγώ κούνια και συρταριερα τα περιμένω τέλος του μήνα να έρθουν..Οπότε τότε θα τα κάνω αναγκαστικά..το λίκνο θέλω να στήσω κάποια στιγμή αν κ δε θα το στρώσω ακόμα νομίζω για να μη σκονιζεται..Το αυγό θέλω να πάω για καθάρισμα γιατί μου το δώσανε κ το είχε στην αποθήκη η κουμπάρα μου..Κατά τα άλλα περιμένω κάτι πραγματακια που έχω παραγγείλει να τα πλυνω κ να τα σιδερωσω σιγά σιγά..το καρότσι κ εμένα στο κουτί είναι ακόμα..

Έχεις και πιο πίσω εσύ ΠΗΤ, οπότε έχεις χρόνο! Εγώ ότι μου δώσανε από ρουχαλάκια η λευκά είδη τα έπλυνα πρώτα με κανονικό απορρυπαντικό στους 90 και μετά με βρεφικό πάλι στους 90 και σίδερο μετά..καλά έκανα λέτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Για να δούμε!! Εγώ τον λόξυγκα κάτω χαμηλά τον νιώθω και λίγο δεξιά..λες να είναι το κεφάλι εκεί;

🧸

Και εγω μερικές φορές που το κατάλαβα εκεί τον ένιωσα τον λοξυγκα κάτω δεξιά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια κι εγώ τώρα σιγά σιγά θα στήσω κούνια και συρταριέρα, έχω κάνει σχεδόν όλα τα πλυσίματα και σιδερώματα, έχω φτιάξει βαλίτσα και νεσεσέρ μαιευτηρίου..και το καρότσι ακόμη στην κούτα είναι.. αν ήταν στο χέρι μου θα τα 'χα κάνει αλλά ο άντρας μου δουλεύει πολλές ώρες και δεν έχω άλλον να με βοηθήσει.. είναι και οι καθημερινές δουλειές..πολλά..οπότε λίγο λίγο ετοιμάζουμε το σπίτι.. ελπίζω μην τύχει τίποτα νωρίτερα..

Ααα ναι έχω την βαλίτσα να φτιάξω για το μαιευτήριο τα πράγματα τα έχω πάρει αλλά δεν τα έχω βάλει στην τσάντα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Έχεις και πιο πίσω εσύ ΠΗΤ, οπότε έχεις χρόνο! Εγώ ότι μου δώσανε από ρουχαλάκια η λευκά είδη τα έπλυνα πρώτα με κανονικό απορρυπαντικό στους 90 και μετά με βρεφικό πάλι στους 90 και σίδερο μετά..καλά έκανα λέτε;

Στους 90 τα έπλυνες; Και δεν χάλασαν; 
εγω το πιο πολύ που έχω βάλει είναι 60 και αυτά τις μικρής που τα λέρωσε με φαγητό και δεν βγαίνουν οι λεκέδες.. δεν βγήκαν ούτε στους 60 Αλλά ειπα μπας και 😅

αλλα τώρα της μπεμπας τα έπλυνα στους 40 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Έχεις και πιο πίσω εσύ ΠΗΤ, οπότε έχεις χρόνο! Εγώ ότι μου δώσανε από ρουχαλάκια η λευκά είδη τα έπλυνα πρώτα με κανονικό απορρυπαντικό στους 90 και μετά με βρεφικό πάλι στους 90 και σίδερο μετά..καλά έκανα λέτε;

Αν δεν έπαθαν τίποτα εντάξει..Κι εγώ όπως η @Elk στους 40 έβαλα όσα έχω πλύνει ως τωρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, εγώ δεν έχω πλύνει τπτ. Αρχικά τώρα μου δώσανε τα πρώτα δώρα και τα πρώτα δανεικά ρούχα (μέσα στη βδομάδα θα πάμε να ψωνίσουμε ότι άλλο χρειάζεται από φορμακια πετσέτες κτλ κτλ) και επίσης επειδή δεν έχω βάλει έπιπλα στο παιδικό είπα να αρχίσω να πλένω όταν θα πάρουμε και θα στήσουμε τη συρταριερα! 

@nanouko αν τα έπλυνες στους 90 και είναι οκ αρχικά να ξέρουμε από πού παίρνεις φορμακια κι αντέχουν! Κατά δεύτερον νομίζω είναι ήδη αποστειρωμενα!! Δλδ το σίδερο θα το κάνεις για το τυπικό! 😅

Κορίτσια εσείς πάνω από τη συρταριερα βάλατε αυτές τις πλαστικές αλλαξιερες έτσι σκέτες (φωτο 1) ή πήρατε και προέκταση που μπαίνει στη συρταριερα για να έχει προστατευτικά η πλαστική αλλαξιερα(φωτό 2 3); 

Screenshot_2024-07-07-19-27-43-449_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2024-07-07-19-28-40-087_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2024-07-07-19-28-45-540_com.android.chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Elk είπε:

καλημέρα κορίτσια ☺️


Καλό δρόμο να έχεις !!! 🚗 

 

στις πριν 9 ώρες, ο/η maroo8 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!🌞 Καλό ταξίδι να έχεις!!!

 

στις πριν 9 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

Καλό ταξίδι!! Με το καλό να επιστρέψεις με την κορούλα σου αγκαλιά!!! 😊😊😊

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Καλημέρα κορίτσια! @Katiana1987 καλή επιστροφή! Ούτε εμένα μου είπε για οφθαλμίατρο ή καρδιολόγο! Έχουμε πολλές ραντεβού αυτή τη βδομάδα θυμάμαι! Άντε να δούμε τα μωρά μας! Ανυπομονώ! Την Τετάρτη εγώ!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου. Φτάσαμε νωρίτερα και όλα καλά. Κοιμήθηκα λίγο και στο ταξίδι και στο σπίτι. Μόλις ξυπνήσαμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια εσας οι παλάμες σας το βράδυ που κοιμαστε σας μουδιάζουν καθόλου; 

Αύριο θα πάω γυναικολόγο να του δειξω και την Doppler έχει καμία γιατρό τώρα στα κοντά ;

Δε μου έχει τύχει ακόμα να μου μουδιάσουν τα άκρα. Τα πόδια μου πρήζονται αρκετά όταν είμαι αρκετά όρθια και κουράζομαι. Εγώ έχω την Τρίτη το doppler και την Τετάρτη το πρωί τη γιατρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η maroo8 είπε:

Όχι εμένα δε μου έχει τύχει να μουδιάσουν οι παλάμες..Το παθαίνεις συχνά; Το είχες κ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη;

Τώρα τελευταία αυτό που παθαίνω είναι σαν κράμπα ανάμεσα στα πόδια ψηλά ενώ είμαι όρθια..δεν ξέρω τι είναι αυτό..Γιατρό στις 15 έχω τώρα..

Μου είπε να πάω να κάνω έναν έλεγχο σε καρδιολόγο και οφθαλμίατρο,δεν ξέρω γιατί..Σας έχουν πει κ εσάς κάτι τέτοιο;;

Ακόμα δε μου έχουν πει κάτι. Θα δούμε αυτήν την εβδομάδα που θα τους δω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Κάνω οπότε το θυμηθώ, στα 4 στον καναπέ ή στο κρεβάτι, έχω και τη μπάλα Μπόλα, χαϊδεύω την κοιλιά μου χαμηλά, αλλά δεν ξέρω νομίζω ότι στριφογυρνάει και καταλήγει πάλι στην ίδια θέση 😀 δλδ στα δεξιά της κοιλιάς μου πιάνω έναν όγκο λίγο επιμήκη που μάλλον είναι το σώμα του.. εσύ πχ που σου έχει γυρίσει δεν πιάνεις όγκο δεξιά και αριστερά και απλά νιώθεις τις κλωτσιές ψηλά δεξιά και αριστερά; Και νιώθεις πίεση στη λεκάνη; Έτσι θα ξέρω ότι γύρισε;

Εμένα κάνει κωλοτούμπες ακόμα αλλά πλέον καταλαβαίνω αν "πιάνω" κεφάλι ή ποπουδάκι. Οπότε ξέρω και που περίπου είναι το κεφάλι της όταν είναι προς τα κάτω. Εμένα πάντως κορίτσια, βολεύεται διαγώνια. Κεφάλι κάτω αριστερά μέσα στη λεκάνη και τα πόδια πάνω δεξία μέσα στα πλευρά μου!!!😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elk @maroo8 @Christi.D. @Katiana1987

Κορίτσια έκανα τη βλακεία και μαζί με τα λευκά έβαλα και ένα γαλάζιο και πήραν όλα τώρα μια πολύ ελαφριά γαλάζια απόχρωση 😅😅 δε με πειράζει όμως! Σεντονάκια και πετσέτες ήταν! Κατά τα άλλα μια χαρά είναι! Από κατάστημα Ήρα είναι, δεν ξέρω υπάρχει ακόμη αυτό;

Εγώ πήρα μαζί με τη συρταριέρα και τη ξύλινη θηκούλα όπως στη δεύτερη φωτογραφία γτ έχω δει και τις γνωστές μου να το κάνουν έτσι και μου άρεσε πολύ! Και για μέσα πήρα μία πλαστική μαλακή αλλαξιέρα, δεν ξέρω αν έπρεπε να πάρω σκληρή 🤔

Κατιάνα, κορίτσι μου καλωσήρθατε!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Εμένα κάνει κωλοτούμπες ακόμα αλλά πλέον καταλαβαίνω αν "πιάνω" κεφάλι ή ποπουδάκι. Οπότε ξέρω και που περίπου είναι το κεφάλι της όταν είναι προς τα κάτω. Εμένα πάντως κορίτσια, βολεύεται διαγώνια. Κεφάλι κάτω αριστερά μέσα στη λεκάνη και τα πόδια πάνω δεξία μέσα στα πλευρά μου!!!😁

Χαχα κι εγώ εν τέλει νομίζω κάπως έτσι θα είναι μόνο αντίθετα, δλδ κάτω δεξιά κεφάλι! Πάλι τώρα εκεί τον ένιωσα τον λόγγυξα! Εν τω μεταξύ κάθε μέρα τον πιάνει! Θα το πω στον γιατρό αυτό! Για να δούμε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Χρύσακι είπε:

Γεια σας κορίτσια! 
 

εχω κι εγω αυριο γιατρό στις 1:20, καταμεσήμερο αλλά τελοσπαντων. Περιμενω να πάω  για να της πω αυτά για την Doppler και για τον πλακούντα οτι άρχισε να γερνάει να δω τι θα μ πει κ αυτή. 
 

εμενα μουδιαζαν τα χέρια πριν καιρο, αλλά τωρα σταμάτησαν. 
 

κορίτσια μου τα δωμάτια, κούνιες, κλπ ποτε θα αρχίσετε να ετοιμάζετε; Εγω ακομα ολα στα κουτιά τα εχω, εκτός απο την κούνια που την έφεραν στημένη, όμως δεν την έστρωσα ή κατι.

 

 

Κορίτσι μου, εγώ συρταριέρα δεν της πήρα της μπουμπούς, λόγω έλλειψης χώρου. Έκανα χώρο στη δικιά μου συρταριέρα κι έχω βάλει και πράγματα στο συρτάρι της κούνιας. Όλα έτοιμα τα άφησα πίσω. Όλα αυτά που άφησα πίσω, τα έβαλα σε σακούλες και στη θέση τους. Την κούνια την έχω στημένη εδώ και 1 μήνα και. Δεν την έστρωσα και την έχω καλυμμένη με νάυλον. Μέσα στη βδομάδα θα πάμε να πάρουμε το καρότσι 3 σε 1 να το στήσω κι αυτό! @maroo8 @ElkΛίκνο εγώ δεν πήρα κορίτσια μου! Είναι απααραίτητο λέτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια μου, εγώ δεν έχω πλύνει τπτ. Αρχικά τώρα μου δώσανε τα πρώτα δώρα και τα πρώτα δανεικά ρούχα (μέσα στη βδομάδα θα πάμε να ψωνίσουμε ότι άλλο χρειάζεται από φορμακια πετσέτες κτλ κτλ) και επίσης επειδή δεν έχω βάλει έπιπλα στο παιδικό είπα να αρχίσω να πλένω όταν θα πάρουμε και θα στήσουμε τη συρταριερα! 

@nanouko αν τα έπλυνες στους 90 και είναι οκ αρχικά να ξέρουμε από πού παίρνεις φορμακια κι αντέχουν! Κατά δεύτερον νομίζω είναι ήδη αποστειρωμενα!! Δλδ το σίδερο θα το κάνεις για το τυπικό! 😅

Κορίτσια εσείς πάνω από τη συρταριερα βάλατε αυτές τις πλαστικές αλλαξιερες έτσι σκέτες (φωτο 1) ή πήρατε και προέκταση που μπαίνει στη συρταριερα για να έχει προστατευτικά η πλαστική αλλαξιερα(φωτό 2 3); 

Screenshot_2024-07-07-19-27-43-449_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2024-07-07-19-28-40-087_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2024-07-07-19-28-45-540_com.android.chrome.jpg

Εγώ κορίτσι μου πήρα σκλήρη αλλαξιέρα που μπαίνει πάνω στην κούνια. Και θα τη βγάζω στο πλάι μετά. Δεν έχω χώρο για να την έχω κάπου μόνιμα. kikka_boo_skliri_allaksiera_50_x_80cm_ju

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Χαχα κι εγώ εν τέλει νομίζω κάπως έτσι θα είναι μόνο αντίθετα, δλδ κάτω δεξιά κεφάλι! Πάλι τώρα εκεί τον ένιωσα τον λόγγυξα! Εν τω μεταξύ κάθε μέρα τον πιάνει! Θα το πω στον γιατρό αυτό! Για να δούμε!! 

Κι η δικιά μου σχεδόν κάθε μέρα έχει. Σήμερα π.χ. δεν την έχει πιάσει ακόμα. Θα ρωτήσω κι εγώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια μου, εγώ δεν έχω πλύνει τπτ. Αρχικά τώρα μου δώσανε τα πρώτα δώρα και τα πρώτα δανεικά ρούχα (μέσα στη βδομάδα θα πάμε να ψωνίσουμε ότι άλλο χρειάζεται από φορμακια πετσέτες κτλ κτλ) και επίσης επειδή δεν έχω βάλει έπιπλα στο παιδικό είπα να αρχίσω να πλένω όταν θα πάρουμε και θα στήσουμε τη συρταριερα! 

@nanouko αν τα έπλυνες στους 90 και είναι οκ αρχικά να ξέρουμε από πού παίρνεις φορμακια κι αντέχουν! Κατά δεύτερον νομίζω είναι ήδη αποστειρωμενα!! Δλδ το σίδερο θα το κάνεις για το τυπικό! 😅

Κορίτσια εσείς πάνω από τη συρταριερα βάλατε αυτές τις πλαστικές αλλαξιερες έτσι σκέτες (φωτο 1) ή πήρατε και προέκταση που μπαίνει στη συρταριερα για να έχει προστατευτικά η πλαστική αλλαξιερα(φωτό 2 3); 

Screenshot_2024-07-07-19-27-43-449_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2024-07-07-19-28-40-087_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2024-07-07-19-28-45-540_com.android.chrome.jpg

Εγω έχω όπως την πρώτη φωτο (1) συρταριερα και από πάνω την αλλαξιερα επισης  στρώνω και υποσεντονο σε περίπτωση που κάνει κακα ή τσισα την ώρα που την αλλαζω 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

@Elk @maroo8 @Christi.D. @Katiana1987

Κορίτσια έκανα τη βλακεία και μαζί με τα λευκά έβαλα και ένα γαλάζιο και πήραν όλα τώρα μια πολύ ελαφριά γαλάζια απόχρωση 😅😅 δε με πειράζει όμως! Σεντονάκια και πετσέτες ήταν! Κατά τα άλλα μια χαρά είναι! Από κατάστημα Ήρα είναι, δεν ξέρω υπάρχει ακόμη αυτό;

Εγώ πήρα μαζί με τη συρταριέρα και τη ξύλινη θηκούλα όπως στη δεύτερη φωτογραφία γτ έχω δει και τις γνωστές μου να το κάνουν έτσι και μου άρεσε πολύ! Και για μέσα πήρα μία πλαστική μαλακή αλλαξιέρα, δεν ξέρω αν έπρεπε να πάρω σκληρή 🤔

Κατιάνα, κορίτσι μου καλωσήρθατε!😊

Χαχαχα δεν πειράζει ένα ελαφρυ γαλάζιο είναι και μπέμπης μια χαρά θα του είναι 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Εμένα κάνει κωλοτούμπες ακόμα αλλά πλέον καταλαβαίνω αν "πιάνω" κεφάλι ή ποπουδάκι. Οπότε ξέρω και που περίπου είναι το κεφάλι της όταν είναι προς τα κάτω. Εμένα πάντως κορίτσια, βολεύεται διαγώνια. Κεφάλι κάτω αριστερά μέσα στη λεκάνη και τα πόδια πάνω δεξία μέσα στα πλευρά μου!!!😁

Και εγω νομίζω κάπως διαγώνια πρέπει να είναι αλλά με αντίθετη φορά από αυτήν που λες εσυ 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Κι η δικιά μου σχεδόν κάθε μέρα έχει. Σήμερα π.χ. δεν την έχει πιάσει ακόμα. Θα ρωτήσω κι εγώ. 

 

στις πριν 16 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Χαχα κι εγώ εν τέλει νομίζω κάπως έτσι θα είναι μόνο αντίθετα, δλδ κάτω δεξιά κεφάλι! Πάλι τώρα εκεί τον ένιωσα τον λόγγυξα! Εν τω μεταξύ κάθε μέρα τον πιάνει! Θα το πω στον γιατρό αυτό! Για να δούμε!! 

Κορίτσια ο λοξιγκας ειναι πολύ καλό να έχουν τα μωρα προετοιμάζουν τα πνευμονία τους υγεία δηλώνει 😊

Εγω στην κόρη μου ένιωθα συχνα πυκνά να έχει… ενώ τώρα σε αυτήν δεν το πολύ έχω νιώσει λιγες φορές 1-2 φορές όλο και όλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nanoukoνομίζω η μαλακή είναι μια χαρά! Κι εγώ είδα τέτοια βάζουν όσοι χρησιμοποιούν την προέκταση πάνω στη συρταριερα! 

@Katiana1987 καλή ξεκούραση τώρα μετά από το ταξίδι! Ευχαριστώ για την απάντηση! Το έχω δει κι αυτό το στυλ αλλαξιερας που μπαίνει στην κούνια! Κι εμένα νομίζω ο μικρούλης κάπως έτσι έχει βολευτει σαν την μπουμπου σου !

@Elk τι καλά που το είπες αυτό για τον λόξυγκα!! Το είχα διαβάσει κάπου αλλά δεν το είχα σκεφτεί αυτές τις μέρες που τον ένιωθα να έχει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ααα μαζί έχουμε γιατρό ωχ μέσα στην ζεστη σε έβαλε ; Ζορικο.. εγω έχω ραντεβού δεκα παρά τέταρτο

Το πλακούντα σε πιο νούμερο σε έχει 2 ή 3; 
εμενα είναι στο 2 

εγω το λικνο θέλω να στήσω όπου ναναι θα το ετοιμάσω σιγά σιγά.. έπλυνα ρούχα σεντόνια πετσέτες αβγό καλαθουνα τα έχω έτοιμα μόνο την φώλια θέλω να πλύνω 

Μου έγραψε 2-3.. τωρα να δουμε τι θα μ πει αυριο η γυναικολόγος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Elk είπε:

 

Κορίτσια ο λοξιγκας ειναι πολύ καλό να έχουν τα μωρα προετοιμάζουν τα πνευμονία τους υγεία δηλώνει 😊

Εγω στην κόρη μου ένιωθα συχνα πυκνά να έχει… ενώ τώρα σε αυτήν δεν το πολύ έχω νιώσει λιγες φορές 1-2 φορές όλο και όλο 

Αυτό έχω διαβάσει κι εγώ. Και επίσης δηλώνει ότι είναι οκ και το νευρικό τους σύστημα όταν έχουν λόξυγγα στην κοιλιά... Και μιας και το συζητάμε... μόλις την έπιασε... Πάλι εκεί κάτω αριστερά είναι το κεφάλι της. χαχαχα🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσι μου, εγώ συρταριέρα δεν της πήρα της μπουμπούς, λόγω έλλειψης χώρου. Έκανα χώρο στη δικιά μου συρταριέρα κι έχω βάλει και πράγματα στο συρτάρι της κούνιας. Όλα έτοιμα τα άφησα πίσω. Όλα αυτά που άφησα πίσω, τα έβαλα σε σακούλες και στη θέση τους. Την κούνια την έχω στημένη εδώ και 1 μήνα και. Δεν την έστρωσα και την έχω καλυμμένη με νάυλον. Μέσα στη βδομάδα θα πάμε να πάρουμε το καρότσι 3 σε 1 να το στήσω κι αυτό! @maroo8 @ElkΛίκνο εγώ δεν πήρα κορίτσια μου! Είναι απααραίτητο λέτε;

Εμένα το λικνο με βόλεψε πιο πολύ αλλά είναι μόνο για την αρχη εγω νομίζω την κράτησα μέχρι 5-6 μηνών εκεί max.. με βόλεψε την νύχτα να την παίρνω από εκεί μέσα χωρίς να χρειάζεται να σηκώνομαι από το κρεβατι για να θηλάσω.. εμένα σκέψου είχε και κάγκελα αλλά μου το έδωσαν αν αγόραζα εγω σίγουρα θα διάλεξα μια να μην έχει κάγκελο από την μεριά του κρεβατιού για να την αφήνω ακόμα πιο εύκολα 

μπορείς να το έχεις στην κουνια αλλά θα  μπορούσες να βάλεις μέσα στην κουνια πχ μια φωλιά ώστε να είναι πιο περιορισμένο το μωρο στην αρχή θελουν να είναι σε μικρό χώρο περιορισμένα όπως είναι μέσα στην κοιλιά, δεν την θέλουν την απλά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια μου, εγώ δεν έχω πλύνει τπτ. Αρχικά τώρα μου δώσανε τα πρώτα δώρα και τα πρώτα δανεικά ρούχα (μέσα στη βδομάδα θα πάμε να ψωνίσουμε ότι άλλο χρειάζεται από φορμακια πετσέτες κτλ κτλ) και επίσης επειδή δεν έχω βάλει έπιπλα στο παιδικό είπα να αρχίσω να πλένω όταν θα πάρουμε και θα στήσουμε τη συρταριερα! 

@nanouko αν τα έπλυνες στους 90 και είναι οκ αρχικά να ξέρουμε από πού παίρνεις φορμακια κι αντέχουν! Κατά δεύτερον νομίζω είναι ήδη αποστειρωμενα!! Δλδ το σίδερο θα το κάνεις για το τυπικό! 😅

Κορίτσια εσείς πάνω από τη συρταριερα βάλατε αυτές τις πλαστικές αλλαξιερες έτσι σκέτες (φωτο 1) ή πήρατε και προέκταση που μπαίνει στη συρταριερα για να έχει προστατευτικά η πλαστική αλλαξιερα(φωτό 2 3); 

Screenshot_2024-07-07-19-27-43-449_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2024-07-07-19-28-40-087_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2024-07-07-19-28-45-540_com.android.chrome.jpg

Εμείς πήραμε όπως στη 2η εικόνα την ξύλινη προέκταση κ από πάνω το μαλακό στρωματακι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...