Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωτόμηνια, Πρωτόχρονια, ελπίδα μία μες στην καρδιά, ο Αι Βασίλης έρχεται ξανά!!!


Recommended Posts

στις πριν 17 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

καλημέρα κι απο μένα κορίτσια, καλή εβδομάδα!! Επειδή διαβάζω από πολλές για σπερματέγχυση, να ρωτήσω κάτι;; τι κόστος έχει περίπου;; με το μαλακό πείτε μου 😂😂😂

Επίσης, τι ποσοστό επιτυχίας έχει; αν υποθέσουμε δηλ ότι δεν υπάρχει κανένα γνωστό πρόβλημα, έχει καλές πιθανότητες επιτυχίας;; 

Εμένα τελειώνει η περίοδος, σ΄ήμερα 5η μέρα. Δεν κρατιέμαι να δω αν θα γίνει ωορρηξία αυτό το μήνα 🙄

@Παρασκευαιδου ο άντρας μου έκανε μόνο 2 μέρες κάτι 37,3 και 37,5 και αυτό όχι όλη μέρα, βάζαμε θερμόμετρο κάθε μία ώρα και το πετύχαμε 2 φορές. Εγώ είχα για 3 μέρες σερί, με αντιπυρετικό, κολλημένο μονίμως στο 38. Μακάρι να μην ήταν αρκετό για να ψήσει τα σπερματοζωάριά μας 🙏

Κορίτσι μου εξαρτάται τον γιατρό και το κέντρο αλλά πάνω κάτω στα 300!! Εγώ έδωσα 150 στο κέντρο και 60 στον γιατί και 5 μέρες πριν την σπερμματεγχηση έδωσα αλλά 50 για την επίσκεψη στον γιατί και τον υπέρηχο!! Σύνολο 260!! Ποσοστά επιτυχίας έχει +10% από την φυσική σύλληψη!! Αλλά ο γιατρός μου τόνισε ότι η επιτυχία φυσικής σύλληψης σε κάθε ζευγάρι διαφέρει! Εσύ μπορεί να έχεις 20% εγώ 5% και κάποια άλλη 60% !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Καλή επιτυχία @annitakianna κορίτσι μου!! Εύχομαι ολόψυχα να δεις θετικό τεστ σε λίγες μέρες ♥️

Εγώ κορίτσια μου χάθηκα λίγο γιατί όπως καταλαβαίνετε είναι απαιτητική η καθημερινότητα μου με την μπεμπα συν το μεταπτυχιακό που παρουσιάζω την Παρασκευή.

Σε άλλα νέα, έχει γίνει ήδη 3 μηνών (ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!) και επιτέλους έχει αρχίσει κάποια βραδιά να κοιμάται στο λίκνο της. Τη μέρα εξακολουθεί να θέλει να κοιμάται πάνω μας, αλλά ξερω ότι σε λίγο καιρό αυτό θα σταματήσει και προσπαθώ να την χορτάσω όσο γίνεται. Μας γελάει, κάνει ναζακια, γελάει και κρύβει το προσωπάκι της όταν της μιλάμε, έχει ξεκινήσει να πιάνει πραγματτα με τα μικρά της χεράκια... Σταματάω η χαζομαμα γιατί μπορώ να γράφω για ώρες 🥰🥰🥰🌈🌈🌈

Σήμερα το πρωί ξύπνησα χάλια, έκανα και εμετό και θυμήθηκα το πρώτο 4 μηνο της εγκυμοσύνης μου.. Παναγία μου δεν νομίζω να θελήσω να κάνω δεύτερο παιδί...Είχα ξεχάσει πόσο άθλια ήμουν τότε 😂😂

Υ.Γ. μπαίνω σχεδόν καθημερινά μήπως δω θετικό τεστ, σας έχω έγνοια όλες ♥️

Καλημερα γλυκιά μανούλα❤️ αχ μωρεεεε πως πέρασε ο καιρος! Έτσι μπραβοοοο όσο μπορείς αγκαλιτσα τώρα γτ όπως λες σε λίγο καιρο δεν θα είναι το ίδιο! Φίλησε της τα μπουτακιαααα από εμας❤️

Γτ έκανε εμετό μήπως καμία ιωσουλαα ή να σκεφτούμε και τίποτα άλλο;;;;;;; 
καλη επιτυχια με το μεταπτυχιακό σου🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!!!!!!

Ποια θα ανοίξει νέο θεματακι;;;μια και καμία δεν έμεινε έγκυος αυτό τον μήνα;😟🤔 δεν μας άρχισε καλά το νέο έτος .....

Για πάμε δυναμικά για τον δεύτερο μήνα του έτους....για πάμε!!!!

Αφού δεν είχαμε θετικό τεστ τον Ιανουάριο εγώ προτείνω να μας ανοίξει ένα θεματακι η @Elli13 που νομίζω ότι τέτοιο καιρό είχε μείνει έγκυος στην μικρή της ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Καλημερααα

Είχα δει μια ελάχιστη καφέ βλεννα και ο γιατρός είπε παρτο σαν υποτιθέμενη περίοδο αυτό Γιαυτό είπα ας ξεκινήσω τα τεστακια 

Πόσες βδομαδες είσαι τώρα ; Η καφέ βλέννη δεν είναι περιοδος μήπως να έπαιρνες και μια δεύτερη γνωμη ; Μήπως χρειάζεται κάποιο χάπι για να σου έρθει ; Λέω και εγω δεν ξέρω 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

καλημέρα κι απο μένα κορίτσια, καλή εβδομάδα!! Επειδή διαβάζω από πολλές για σπερματέγχυση, να ρωτήσω κάτι;; τι κόστος έχει περίπου;; με το μαλακό πείτε μου 😂😂😂

Επίσης, τι ποσοστό επιτυχίας έχει; αν υποθέσουμε δηλ ότι δεν υπάρχει κανένα γνωστό πρόβλημα, έχει καλές πιθανότητες επιτυχίας;; 

Εμένα τελειώνει η περίοδος, σ΄ήμερα 5η μέρα. Δεν κρατιέμαι να δω αν θα γίνει ωορρηξία αυτό το μήνα 🙄

@Παρασκευαιδου ο άντρας μου έκανε μόνο 2 μέρες κάτι 37,3 και 37,5 και αυτό όχι όλη μέρα, βάζαμε θερμόμετρο κάθε μία ώρα και το πετύχαμε 2 φορές. Εγώ είχα για 3 μέρες σερί, με αντιπυρετικό, κολλημένο μονίμως στο 38. Μακάρι να μην ήταν αρκετό για να ψήσει τα σπερματοζωάριά μας 🙏

Καλημερα κορίτσι μου όπως είπε και η  @annitakianna είναι ανάλογα τον γιατρό και το κεντρο! Εμας μας στοίχισε περίπου 250 ! Τώρα για τα ποσοστά ακριβώς δεν ξερω να σου πω το μόνο που ξερω ότι δεν είναι και πολύ μεγάλα από τη φυσιολογική συλληψη ! Έχει τρία θετικα το 1ο είναι ότι διαχωρίζουν το σπερμα και κρατάνε τα πιο γρηγορα και πιο καλά (να το πω ετσι ) σπερματοζωάρια, 2ο στο βάζουν μέσα στην μητρα κατευθείαν παρακάμπτοντας τον κόλπο τράχηλο κτλ  όποτε το σπερμα δεν χρειάζεται να διανύσει όλη αυτή τη διαδρομή και 3ο η διαδικασία αυτή γινετε όσο το δυνατόν πιο κοντα στην ωορρηξια ! Όποτε όσο να ναι οι πιθανοτητες για συλληψη αυξάνονται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου εξαρτάται τον γιατρό και το κέντρο αλλά πάνω κάτω στα 300!! Εγώ έδωσα 150 στο κέντρο και 60 στον γιατί και 5 μέρες πριν την σπερμματεγχηση έδωσα αλλά 50 για την επίσκεψη στον γιατί και τον υπέρηχο!! Σύνολο 260!! Ποσοστά επιτυχίας έχει +10% από την φυσική σύλληψη!! Αλλά ο γιατρός μου τόνισε ότι η επιτυχία φυσικής σύλληψης σε κάθε ζευγάρι διαφέρει! Εσύ μπορεί να έχεις 20% εγώ 5% και κάποια άλλη 60% !!

ααααα αλήθεια τώρα;;; κ εγώ υπολόγιζα κάνα χιλιάρικο τουλάχιστον... ωραία... άντε μακάρι να σας πετύχει βρε κορίτσια, να παίρνουμε θάρρος κ εμείς οι γκαντεμόσαυρες 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

καλημέρα κι απο μένα κορίτσια, καλή εβδομάδα!! Επειδή διαβάζω από πολλές για σπερματέγχυση, να ρωτήσω κάτι;; τι κόστος έχει περίπου;; με το μαλακό πείτε μου 😂😂😂

Επίσης, τι ποσοστό επιτυχίας έχει; αν υποθέσουμε δηλ ότι δεν υπάρχει κανένα γνωστό πρόβλημα, έχει καλές πιθανότητες επιτυχίας;; 

Εμένα τελειώνει η περίοδος, σ΄ήμερα 5η μέρα. Δεν κρατιέμαι να δω αν θα γίνει ωορρηξία αυτό το μήνα 🙄

@Παρασκευαιδου ο άντρας μου έκανε μόνο 2 μέρες κάτι 37,3 και 37,5 και αυτό όχι όλη μέρα, βάζαμε θερμόμετρο κάθε μία ώρα και το πετύχαμε 2 φορές. Εγώ είχα για 3 μέρες σερί, με αντιπυρετικό, κολλημένο μονίμως στο 38. Μακάρι να μην ήταν αρκετό για να ψήσει τα σπερματοζωάριά μας 🙏

Πριν την εξωσωματική που είχαμε κάνει προσπάθεια για σπερματέγχυση (δεν έγινε ποτε βέβαια) ο γιατρός μου είχε πει 300€. Έχω ακούσει μέχρι 500€ εξαρτάται το που κ με ποιον..

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Με το καλό κορίτσι μου 🙏 εύχομαι τον άλλο μηνα να μάθουμε τα χαρμοσυνα❤️🤰 καλή επιτυχια με το μεταπτυχιακό σου 🤞

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Πόσες βδομαδες είσαι τώρα ; Η καφέ βλέννη δεν είναι περιοδος μήπως να έπαιρνες και μια δεύτερη γνωμη ; Μήπως χρειάζεται κάποιο χάπι για να σου έρθει ; Λέω και εγω δεν ξέρω 🤷‍♀️

Την είχα δει μια μέρα και μετά από μια μέρα την είδα ξανά,  σημείωσα στις 20 του μηνα την είχα δει 

Τώρα πες είμαι στην 8η εβδομάδα, αλλά ωορηξια είχε δει η γιατρός 29 του Δεκέμβρη που με είχε δει

Τώρα που κάνω τα τεστ αρχίζει να φαίνεται ξανά η ωορρηξία,  βλέπουμε πως θα πάει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια το βλέπετε θετικό ή θέλει ακόμη μια μέρα ή απόψε ισως; 

E81F75C9-1FA3-4BC8-BEE2-78A829F0528B.jpeg

Αύριο σίγουρα θα είναι θετικό άρχισε επαφες 😊

Συνέχισε τα τεστ μέχρι να γίνει ξανά αχνό να πέσει η ορμόνη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Την είχα δει μια μέρα και μετά από μια μέρα την είδα ξανά,  σημείωσα στις 20 του μηνα την είχα δει 

Τώρα πες είμαι στην 8η εβδομάδα, αλλά ωορηξια είχε δει η γιατρός 29 του Δεκέμβρη που με είχε δει

Τώρα που κάνω τα τεστ αρχίζει να φαίνεται ξανά η ωορρηξία,  βλέπουμε πως θα πάει 

Δες το πως θα πάει και βλέπεις μετά τι θα κανείς ίσως σε καμία βδομάδα  αδιαθετήσεις 

διαβάζω σε κοπέλες αργει λίγο να έρθει μετά την αποξεση κάνει 8-9 εβδομάδες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Αύριο σίγουρα θα είναι θετικό άρχισε επαφες 😊

Συνέχισε τα τεστ μέχρι να γίνει ξανά αχνό να πέσει η ορμόνη 

Ευχαριστώ Ελκ μου!! Πως είσαι εσυ;;; Είχες εμετούς διάβασα είσαι καλύτερα τώρα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια το βλέπετε θετικό ή θέλει ακόμη μια μέρα ή απόψε ισως; 

E81F75C9-1FA3-4BC8-BEE2-78A829F0528B.jpeg

Θέλει λιγοοοο ακομηηηηη! Ξεκινά επαφεσσσσαα από σημερααααα💪 καλή επιτυχια κορίτσι μου❤️ το βράδυ ή αύριο θα είναι στο πικ ! Σήμερα και τις επόμενες τρεις μέρες επαφουλες💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Δες το πως θα πάει και βλέπεις μετά τι θα κανείς ίσως σε καμία βδομάδα  αδιαθετήσεις 

διαβάζω σε κοπέλες αργει λίγο να έρθει μετά την αποξεση κάνει 8-9 εβδομάδες 

Και πως ; γίνεται να είχα ωορρηξία και να μην είχα ποτε περίοδο; και τώρα πως βλέπω σιγά σιγά ορμόνη; χμμμ αυτη μάλλον η βλεννη ήταν 

Όπως και να χει εγώ θα την περιμένω μέσα στον Φλεβάρη υπολογίζω τώρα σύμφωνα με αυτή τη βλεννη 

Βλέπουμε τώρα πως θα πάει,  ξερυθμιστηκα φαίνεται χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

Ευχαριστώ Ελκ μου!! Πως είσαι εσυ;;; Είχες εμετούς διάβασα είσαι καλύτερα τώρα; 

Ναι είμαι καλύτερα άρχισα να πίνω χάπια για τους εμετούς η αλήθεια είναι ότι δεν ήμουν πολύ υπέρ να παρω χάπια αλλά τελικά έφτασα στο αμήν 6-7 εμετούς την μέρα δεν είχα άλλη επιλογή πήγα και κέντρο υγείας εβαλα ορο και κάπως συνήλθα.. τώρα κάνω μια φορά εμετό την μέρα όποτε είμαι καλά 😊

σε μια βδομαδα έχω ξανά ραντεβού με τον γιατρό  

εκανες εξέταση για προλακτινη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Θέλει λιγοοοο ακομηηηηη! Ξεκινά επαφεσσσσαα από σημερααααα💪 καλή επιτυχια κορίτσι μου❤️ το βράδυ ή αύριο θα είναι στο πικ ! Σήμερα και τις επόμενες τρεις μέρες επαφουλες💪

έχω κ γυναικολόγο για τεστ παπ όποτε θα ξέρω σίγουρα κ αύριο αν έγινε αν θα γίνει… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Maria98 είπε:

Και πως ; γίνεται να είχα ωορρηξία και να μην είχα ποτε περίοδο; και τώρα πως βλέπω σιγά σιγά ορμόνη; χμμμ αυτη μάλλον η βλεννη ήταν 

Όπως και να χει εγώ θα την περιμένω μέσα στον Φλεβάρη υπολογίζω τώρα σύμφωνα με αυτή τη βλεννη 

Βλέπουμε τώρα πως θα πάει,  ξερυθμιστηκα φαίνεται χαχα

Δεν ξέρω κορίτσι μου να σου απαντήσω 🤷‍♀️ για αυτό ειπα μήπως ρωτούσες και αλλου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elk είπε:

Ναι είμαι καλύτερα άρχισα να πίνω χάπια για τους εμετούς η αλήθεια είναι ότι δεν ήμουν πολύ υπέρ να παρω χάπια αλλά τελικά έφτασα στο αμήν 6-7 εμετούς την μέρα δεν είχα άλλη επιλογή πήγα και κέντρο υγείας εβαλα ορο και κάπως συνήλθα.. τώρα κάνω μια φορά εμετό την μέρα όποτε είμαι καλά 😊

σε μια βδομαδα έχω ξανά ραντεβού με τον γιατρό  

εκανες εξέταση για προλακτινη; 

Όχι δεν έκανα αύριο έχω γιατρο να μιλήσουμε λίγο περί αυτού του θέματος, πιο πολύ πήρα τα τεστ γιατί τελευταία είχα καθυστερήσεις κ οντως καθυστερεί η ωορρηξία μου σήμερα είμαι 15η ημέρα κ ακόμη αρνητικό…

κοριτισι μου υπομονή τι εβδομάδα είσαι τώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

έχω κ γυναικολόγο για τεστ παπ όποτε θα ξέρω σίγουρα κ αύριο αν έγινε αν θα γίνει… 

Αα τελειααα να σου κάνει έναν υπερηχο τοτε να δείτε❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ναι είμαι καλύτερα άρχισα να πίνω χάπια για τους εμετούς η αλήθεια είναι ότι δεν ήμουν πολύ υπέρ να παρω χάπια αλλά τελικά έφτασα στο αμήν 6-7 εμετούς την μέρα δεν είχα άλλη επιλογή πήγα και κέντρο υγείας εβαλα ορο και κάπως συνήλθα.. τώρα κάνω μια φορά εμετό την μέρα όποτε είμαι καλά 😊

σε μια βδομαδα έχω ξανά ραντεβού με τον γιατρό  

εκανες εξέταση για προλακτινη; 

Αντε σε έπιασαν τα χάπια μπραβοοοοο❤️ όλα τελεια θα ειναιιιιι❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου γλυκά!!!! Σας έχασα τελείως τον τελευταίο καιρό. Από μέσα Νοεμβρίου είχαμε γερά οικογενειακά τρεχάματα και τώρα ηρεμήσαμε και μπήκαμε ξανά σε ρυθμούς.. Για κάποιο λόγο γίνονται όλα τι να πω.... Σε άλλα νέα πήρα την έγκριση της επιτροπής και έχω τα φάρμακα στο σπίτι να με περιμένουν. Με το καλό θα πάω στον επόμενο κύκλο για εξωσωματική, έχω εξεταστική στο μεταπτυχιακό αυτό το μήνα και δε μπορώ να είμαι φουλ ορμόνες... Περιμένω πότε θα μου έρθει περίοδος, σήμερα είμαι 35η μέρα κύκλου. Εαν δεν έχει έρθει μέχρι αύριο θα κάνω τεστ καθότι είναι ο μεγαλύτερος κύκλος που έχω κάνει απ όταν γέννησα τα δίδυμα, συνήθως είμαι 26-29 άντε να τύχει κ καμμία φορά 30-32. Βέβαια αυτό το μήνα είχαμε μόνο μία επαφή την 11η μέρα οπότε το θεωρώ αδύνατο αλλά πού είναι η άτιμη;!;!;!

Τυχαια μπηκα λογω έλλειψης χρονου.τι καμεις κοριτσι μου ξεκινας ξανα ; Ουτε να το φανταστω αλλα ξερεις παιζουν διδυμα ξανα να σου ερθουν!στο ευχομαι αν το θες αλλα Μπορεις σε παρακαλω να μου πεις πως τα βγαζεις περα; Κ μεταπτυχιακό ; Δε προλαβαινω να κανω  τιποτα ,ολη μερα  τρεχω..ευχομαι να μη σου ερθει η περιοδος τωρα κ να δεις μια τελεια χοριακη γιατι ποτε  δε ξερεθς τι γινεται σε αυτη τη ζωη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Όχι δεν έκανα αύριο έχω γιατρο να μιλήσουμε λίγο περί αυτού του θέματος, πιο πολύ πήρα τα τεστ γιατί τελευταία είχα καθυστερήσεις κ οντως καθυστερεί η ωορρηξία μου σήμερα είμαι 15η ημέρα κ ακόμη αρνητικό…

κοριτισι μου υπομονή τι εβδομάδα είσαι τώρα;

Να κανείς μια κουβέντα αλλα πιστεύω θα μείνεις εύκολα εγκυος και χωρίς χάπι καλά εκανες και πήρες τα τεστ εμένα με βοήθησαν παρά πολύ 

Υπομονή κάνω να περάσει το πρώτο δύσκολο τρίμηνο είμαι 10 εβδομάδων με βάση πως το μετράω εγω, γιατί ο γιατρός το μετράει με βάση την τελευταία μου περίοδο μου και με βγάζει 11 εβδ & 2 μερ αλλά δεν είμαι τόσο σίγουρα 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια θα τρελαθωωωωωωωωω!!! Με γελούν τα μάτια μου μήπως;;; Βγήκαν κατευθείαν οι γραμμές. Υπάρχει περίπτωση να είναι εξάτμισης;;; Δεν έχω δει ποτε θετικό τεστ ούρων. Μόνο θετική χοριακη μετά την εξωσωματική. Δεν το πιστεύω. Μου φαίνεται αλήθεια σαν ψέμα 

IMG_6003.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Να κανείς μια κουβέντα αλλα πιστεύω θα μείνεις εύκολα εγκυος και χωρίς χάπι καλά εκανες και πήρες τα τεστ εμένα με βοήθησαν παρά πολύ 

Υπομονή κάνω να περάσει το πρώτο δύσκολο τρίμηνο είμαι 10 εβδομάδων με βάση πως το μετράω εγω, γιατί ο γιατρός το μετράει με βάση την τελευταία μου περίοδο μου και με βγάζει 11 εβδ & 2 μερ αλλά δεν είμαι τόσο σίγουρα 😅

δε του είπες ποτέ είχες θετικό ωορρηξιας; Να το διορθώσει; Αλλά έτσι κ αλλιως από την αυχενική θα διορθωθεί…

ειχες κ στην πρώτη εγκυμοσύνη τόσους εμετούς; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κορίτσια θα τρελαθωωωωωωωωω!!! Με γελούν τα μάτια μου μήπως;;; Βγήκαν κατευθείαν οι γραμμές. Υπάρχει περίπτωση να είναι εξάτμισης;;; Δεν έχω δει ποτε θετικό τεστ ούρων. Μόνο θετική χοριακη μετά την εξωσωματική. Δεν το πιστεύω. Μου φαίνεται αλήθεια σαν ψέμα 

IMG_6003.jpeg

Θετικό είναι συγχαρητήρια!!!!!💕💕💕 είχες καθυστέρηση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Rena μου, εμένα η μικρή δεν έφαγε ουτε μια μέρα αλεσμένα. Τα απεχθανόταν.  Μου πήρε 3-4 μέρες να καταλάβω τι ακριβώς ηθελε.. Φοβόμουν και εγώ πολύ οπότε στην αρχή της τα έδινα πατημένα με το πιρούνι, και πλέον τρελενεται να δαγκώνει μόνη της από κομμάτια ολόκληρα. Είναι απίστευτο το πόσο καλα διαχειρίζεται τις μπουκιες της και πόσο καλά μασάει με τα ούλα!! Να πω την αλήθεια, δεν της τα δίνω στο χεράκι της γιατί δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου, συν του ότι όσες φορές το έχουμε επιχειρήσει καταλήγει να τα ζουλαει και να τα πετάει κάτω. Οπότε έχουμε συμβιβαστεί προς ώρας να της τα προσφέρω εγώ με το δικό μου χέρι και εκείνη τα πιάνει μαζί μου.  Εμένα η παιδίατρος ήταν πολύ θετική στο να δίνω κομμάτια πάντως (εντάξει όχι μήλο ας πούμε που είναι σκληρό), και μου είπε ακόμα καλύτερα που δεν τα θέλει αλεσμένα, δεν θα έχουμε θέμα με την μετάβαση στα κομμάτια μελλοντικά που έχουν πολλά μωράκια. 
    • Καλό μήνα κορίτσια μου!!  Εμείς σήμερα είχαμε πάει σε βάφτιση του γιου μιας φίλης και πραγματικά συγκινήθηκα πολύ. Δεν ξέρω γιατί, πάντα κλαίω στις βαφτίσεις μόλις ακούσω το κλάμα του μωρού 🥹🥹 Πιο πολύ όμως συγκινήθηκα γιατί για πρώτη φορά σε ένα τέτοιο μυστήριο κρατούσα την κόρη μου αγκαλιά 🌈🌈 Το δικό μου μωράκι, και άλλο ένα μέσα στην κοιλίτσα!! Τι άλλο να ζητήσω, εκτός από το να μου τα προσέχει η Παναγία; Ήταν γενικά έντονη μέρα και την χάρηκα πολύ ♥️ Και τον Σεπτέμβρη θα κάνουμε και εμείς τα βαφτίσια και ανυπομονώ 🥹🥹 Εύχομαι μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου όλες να νιωσετε αυτήν την συγκίνηση και ευτυχία που ένιωσα εγώ ειδικά σήμερα, να γεμίσουν οι αγκαλιές σας υγιή μωράκια και να κλείσουν όλες οι πληγές. Όλα τα δάκρυα να είναι μόνο από χαρά 🙏🙏🙏 
    • Κορίτσι μου και εγώ στην κόρη μου είχα μια πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη. Εμετούς κάθε μέρα, ναυτιες, ζαλάδες,  Σε αυτήν (είμαι 9+3 και τελευταίο υπέρηχο έκανα την Πέμπτη) σχεδόν ξεχνάω ότι είμαι έγκυος. Θηλάζω και εγώ οπότε δεν έχω ούτε πόνο στο στήθος. Λίγες ανακατωσουρες που και που ειδικά αν πεινάω, και έντονη κόπωση. Αυτά... Σε σχέση με την προηγούμενη εγκυμοσύνη δηλαδή είναι μια όαση!! Αλλά από την άλλη λέω ευτυχώς γιατί μπορώ να φροντίσω την μπέμπα αφενός και αφετέρου δεν θα άντεχα να περασω πάλι τόσο δύσκολα!!  Και εγώ στην αρχή ανησυχούσα που δεν είχα συμπτώματα, πλέον το απολαμβάνω όσο δεν πάει 😋😋
    • Εμένα 41 εβδ δεν με άφησε πάντως 🤷‍♀️  φοβούνται είναι λίγο ρίσκο.. στο εξωτερικό πάντως αφήνουν σίγουρα να περιμενεις τόσο  @Katiana1987 είναι νωρίς ακόμα να σε σκέφτεσαι τα γρ κορίτσι μου έτσι και αλλιώς στο τέλος παίρνουν πιο πολύ βαρος ακομα είναι νωρίς μια εκτίμηση κάνουν και αυτοί μια χαρά θα είναι 
    • Έφτασε κιολας στην β επιπέδου ;; Πωπω ποτε πέρασε ο καιρός μου φάνηκε πολύ γρήγορα το δικό σου 😂 Άντε πάει και αυτό όλα είναι καλά πολύ θετικό που έχεις και καλύτερες μετρήσεις από την πρώτη εγκυμοσύνη για την πίεση 😊 εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις  μια χαρά είναι 3 κιλά να μπορέσεις να το γεννήσεις και πιο εύκολα 😊 πως αντεχεις και δεν έμαθες ακόμα το φύλλο πραγματικά απορώ 😂 καλα αν ήταν αγόρι εκεί στην εξέταση δεν θα έβλεπες και κάτι να κρέμεται 😂;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...