Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωτόμηνια, Πρωτόχρονια, ελπίδα μία μες στην καρδιά, ο Αι Βασίλης έρχεται ξανά!!!


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ditaki είπε:

@marilouu καταλαβαίνω πόσο αναστατωμένη και αγχωμένη είσαι. Μην χάνεις το κουράγιο σου, μπορεί στο τέλος να πάνε όλα καλά, να είναι μια καθυστερημένη σύλληψη!

@annitakianna εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα κατ' ευχή το Σάββατο!!!!

@marinamanoulitsaεγώ θετικό πιστεύω ότι είναι αλλά επειδή είσαι 2 μέρες πριν κάνε αύριο άλλο ένα ή μια χορειακή...έτσι για να σιγουρευτείς!

@Unique23οποία ταύτιση!!!! 2 εγκυμοσύνες χωρίς να ξέρω πότε και αν έχω ωορρηξία και τώρα που ξεκίνησα για το 3ο πήρα τεστ...

Τα ξεκίνησα την Δευτέρα αλλά βάση εφαρμογής Πέμπτη - Παρασκευή θα κάνω. Θα δείξει πότε θα φανεί η φατσούλα στην οθόνη.!!!

Αν και δεν κατάλαβα ακριβώς αν θα κάνω εκείνη την ημέρα ωορρηξία ή σε 24 ώρες....

 

Όταν έχουμε θετικό τεστ, δηλαδή δυο κόκκινες γραμμές ή φατσούλα στα ηλεκτρονικά τεστάκια, τότε σημαίνει ότι η LH ορμόνη που είναι υπεύθυνη για τη διέγερση και το "σκάσιμο" του ωοθηλακίου είναι στα πικ της. 'Αρα η ωορρηξία πιθανότατα να συμβεί σε 12-48 ώρες από τη στιγμή που θα δεις το θετικό τεστ. Οπότε θέλεις να στοχεύεις για επαφές τη μέρα του θετικό τεστ και τις 2 επόμενες για να είσαι καλυμμένη 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια μου, σχετικά με τις 3 μέρες σερί που λέτε, με τα τεστ ωορρηξίας, είναι σύμφωνοι οι γιατροί???

Εμάς γιατί μας λένε μέρα παρά μέρα??? Και αλλαξαμε τακτική τώρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Ρε κορίτσια μου, σχετικά με τις 3 μέρες σερί που λέτε, με τα τεστ ωορρηξίας, είναι σύμφωνοι οι γιατροί???

Εμάς γιατί μας λένε μέρα παρά μέρα??? Και αλλαξαμε τακτική τώρα! 

Και σε μένα μέρα παρα μέρα μου είπαν στις γόνιμες, αλλ΄α όταν έρχεσαι κοντά τη μέρα της ωορρηξίας η γυναικολόγος μου είπε για να αυξήσουμε τις πιθανότητες, επαφές τη μέρα πριν (θετικό τεστ), τη μέρα της ωορρηξίας και την επόμενη της ωορρηξίας. 

Εγώ θα σου έλεγα όπως σας βγει, πραγματικά. Εμείς κάποιους κύκλους κάνουμε 3 μέρες σερί, ε και κάποιους άλλους απλά δε μα βγαίνει, οπότε δε το πιέζουμε. Πχ. σ αυτό τον κύκλο είχαμε επαφές τη μέρα του θετικού τεστ, την επόμενη (ωορρηξία) και μετά σταματήσαμε γιατί δε μας βγήκε. Στον κύκλο που έμεινα έγκυος είχαμε επαφές κάθε 3 μέρες με τελευταία φορά τη μέρα της ωορρηξίας με βάση την εφαρμογή - τότε δεν έκανα καν τεστ. Οπότε όλα σχετικά είναι όπως βλέπεις 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Ρε κορίτσια μου, σχετικά με τις 3 μέρες σερί που λέτε, με τα τεστ ωορρηξίας, είναι σύμφωνοι οι γιατροί???

Εμάς γιατί μας λένε μέρα παρά μέρα??? Και αλλαξαμε τακτική τώρα! 

Από όσα έχω διαβάσει από κοπέλες εδώ μέσα λένε μέρα παρά μερα σε όλο τον κύκλο ή μέρα παρά μέρα σε όλο τον κύκλο και στις γόνιμες κάθε μέρα ! Εμένα πχ ο γιατρός μου μου λέει να έρχομαι σε επαφή σίγουρα στις γόνιμες (βλεπουμε την ωορρηξια μέσω υπερήχων ) και γενικα σε όλο τον κύκλο όποτε θελουμε και μας βγαίνει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα η γυναικολόγος μου και ένας    εξωσωματικός μου είπανε : Στις γόνιμες μέρες σου μέρα παρά μέρα,τις υπόλοιπες μέρες του κύκλου κάνε ότι θέλεις!

Αλλά μου το τόνισαν τις γόνιμες μέρα παρά μέρα! Εμεις 11 μήνες κάναμε κάθε μέρα στις γόνιμες σε αυτόν  τον κυκλο αλλαξαμε τακτική μετά το τέλος της περιόδου μερα παρα μερα μέχρι που πίστευα ότι έγινε η ωορρηξια μετα σταματήσαμε! 

Άιντε  να δούμε 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Εμένα η γυναικολόγος μου και ένας    εξωσωματικός μου είπανε : Στις γόνιμες μέρες σου μέρα παρά μέρα,τις υπόλοιπες μέρες του κύκλου κάνε ότι θέλεις!

Αλλά μου το τόνισαν τις γόνιμες μέρα παρά μέρα! Εμεις 11 μήνες κάναμε κάθε μέρα στις γόνιμες σε αυτόν  τον κυκλο αλλαξαμε τακτική μετά το τέλος της περιόδου μερα παρα μερα μέχρι που πίστευα ότι έγινε η ωορρηξια μετα σταματήσαμε! 

Άιντε  να δούμε 🤷‍♀️

Εύχομαι να είναι τοτε ο μηνας σου και η τακτική αυτή να έπιασε κορίτσι μου❤️❤️❤️🤞🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Εύχομαι να είναι τοτε ο μηνας σου και η τακτική αυτή να έπιασε κορίτσι μου❤️❤️❤️🤞🙏

Μακάρι κορίτσι μου γλυκό σ'ευχαριστώ ❤️ εύχομαι και σε εσένα σύντομα δύο κατακοκκινες γραμμούλες! Αν και είναι θέμα χρόνου έχεις μπει σε πλάνο και σε λίγο καιρό θα είσαι έγκυος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η flowerv είπε:

Μακάρι κορίτσι μου γλυκό σ'ευχαριστώ ❤️ εύχομαι και σε εσένα σύντομα δύο κατακοκκινες γραμμούλες! Αν και είναι θέμα χρόνου έχεις μπει σε πλάνο και σε λίγο καιρό θα είσαι έγκυος!

Μακάρι μακάρι κορίτσι μου❤️ το εύχομαι σε όλες μας❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Μακάρι μακάρι κορίτσι μου❤️ το εύχομαι σε όλες μας❤️

Δε μπορεί μέσα σε αυτή τη χρονιά πρέπει να κάνουμε όλες κοιλίτσα 🤍🙏 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Εμένα η γυναικολόγος μου και ένας    εξωσωματικός μου είπανε : Στις γόνιμες μέρες σου μέρα παρά μέρα,τις υπόλοιπες μέρες του κύκλου κάνε ότι θέλεις!

Αλλά μου το τόνισαν τις γόνιμες μέρα παρά μέρα! Εμεις 11 μήνες κάναμε κάθε μέρα στις γόνιμες σε αυτόν  τον κυκλο αλλαξαμε τακτική μετά το τέλος της περιόδου μερα παρα μερα μέχρι που πίστευα ότι έγινε η ωορρηξια μετα σταματήσαμε! 

Άιντε  να δούμε 🤷‍♀️

Εύχομαι να πάνε όλα καλά κορίτσι μου και να έρθει το θαυματάκι σας σύντομα 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η flowerv είπε:

Δε μπορεί μέσα σε αυτή τη χρονιά πρέπει να κάνουμε όλες κοιλίτσα 🤍🙏

Θέλουμε μέρα παρά μέρα και στην ωορρηξία 3 μέρες στη σειρά

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Μακάρι μακάρι κορίτσι μου❤️ το εύχομαι σε όλες μας❤️

Οι ενέσεις που λες είναι σε στύλο puregon και ρυθμίζεις τη δόση. Δεν κατάλαβα θέλεις 150* 6? Ή η δόση είναι αυτή 150?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Θέλουμε μέρα παρά μέρα και στην ωορρηξία 3 μέρες στη σειρά

Οι ενέσεις που λες είναι σε στύλο puregon και ρυθμίζεις τη δόση. Δεν κατάλαβα θέλεις 150* 6? Ή η δόση είναι αυτή 150?

Τελικά πήρα τις altermon  γιατί οι Menopur είναι σε έλλειψη ! Αυτές που πήρα δεν είναι σε στύλο αλλά τις φτιάχνεις μονη σου (σκόνη και διάλυμα) και τις κανεις με σύριγγα που σου δίνει το φαρμακείο! Ναι η δόση που θα κάνω είναι 150 μονάδες την ημέρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλες κορίτσια. Έχω πολύ καιρό να γράψω σε αυτό το φόρουμ....

Είμαι 40+, έχω ένα παιδάκι 26 μηνών και προσπαθούμε για δεύτερο. Θηλάζω ακόμη, έχω άστατο κύκλο, μια 25 μια 35 ημέρες, πολλές φορές κρατάει αρκετά πχ 10 μέρες. Έχω κάνει εξετάσεις, η γυναικολόγος μου λέει ότι είναι ορμονική διαταραχή λόγω του θηλασμού.

Πριν από λίγες μέρες είχα θετικό τεστ, την επόμενη έκανα χοριακη η οποία ήταν πολύ χαμηλή και τελικά κατέληξε σε βιοχημική.... Τώρα περιμένω να καθαρίσω για να πάω να με δει η γιατρός μου. Το μόνο θετικό είναι ότι λογικά δεν χρειάζεται να γίνει αποξεση. Το λέω γιατί πριν το πρώτο παιδάκι μου είχα παλινδρομη κύηση που χρειάστηκε να κάνω αποξεση.

Αυτά από εμένα, αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλες κορίτσια. Έχω πολύ καιρό να γράψω σε αυτό το φόρουμ....

Είμαι 40+, έχω ένα παιδάκι 26 μηνών και προσπαθούμε για δεύτερο. Θηλάζω ακόμη, έχω άστατο κύκλο, μια 25 μια 35 ημέρες, πολλές φορές κρατάει αρκετά πχ 10 μέρες. Έχω κάνει εξετάσεις, η γυναικολόγος μου λέει ότι είναι ορμονική διαταραχή λόγω του θηλασμού.

Πριν από λίγες μέρες είχα θετικό τεστ, την επόμενη έκανα χοριακη η οποία ήταν πολύ χαμηλή και τελικά κατέληξε σε βιοχημική.... Τώρα περιμένω να καθαρίσω για να πάω να με δει η γιατρός μου. Το μόνο θετικό είναι ότι λογικά δεν χρειάζεται να γίνει αποξεση. Το λέω γιατί πριν το πρώτο παιδάκι μου είχα παλινδρομη κύηση που χρειάστηκε να κάνω αποξεση.

Αυτά από εμένα, αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλες!α

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου που δεν προχώρησε, αλλά το σημαντικότερο είναι ότι εκείνες έγκυος! Αν δεν κάνω λάθος, μπορείς να ξαναπροσπαθήσεις άμεσα κιόλας αφού καθαρίσει η μητρα. εύχομαι σύντομα να έρθει το δεύτερο παιδάκι που επιθυμείτε ❤️ αγωνιστικούς χαιρετισμούς 💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@Mpourmpoulo σημερα ηταν να κανεις χοριακη? 

Δεν ήταν να κάνω χοριακη κορίτσι μου! Μόνο τεστ ουρων που έκανα και σήμερα και ήταν αρνητικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλες κορίτσια. Έχω πολύ καιρό να γράψω σε αυτό το φόρουμ....

Είμαι 40+, έχω ένα παιδάκι 26 μηνών και προσπαθούμε για δεύτερο. Θηλάζω ακόμη, έχω άστατο κύκλο, μια 25 μια 35 ημέρες, πολλές φορές κρατάει αρκετά πχ 10 μέρες. Έχω κάνει εξετάσεις, η γυναικολόγος μου λέει ότι είναι ορμονική διαταραχή λόγω του θηλασμού.

Πριν από λίγες μέρες είχα θετικό τεστ, την επόμενη έκανα χοριακη η οποία ήταν πολύ χαμηλή και τελικά κατέληξε σε βιοχημική.... Τώρα περιμένω να καθαρίσω για να πάω να με δει η γιατρός μου. Το μόνο θετικό είναι ότι λογικά δεν χρειάζεται να γίνει αποξεση. Το λέω γιατί πριν το πρώτο παιδάκι μου είχα παλινδρομη κύηση που χρειάστηκε να κάνω αποξεση.

Αυτά από εμένα, αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλες!

Καλημερα,

Λυπαμαι πολυ.

Οι περισσοτερες απο εμας εδω στο φορουμ εχουμε περασει αποβολη 1ου τριμηνου, αλλες βιοχημικη αλλες αργοτερα.

Συμφωνω οτι ο θηλασμος δεν βοηθαει οταν προσπαθεις για μωρο, στο ειπε και η γιατρος σου. Καλυτερα να αποθηλασεις και μετα να ξαναπροσπαθησετε για εγκυμοσυνη. Εξαλλου ειναι πανω απο 2 χρονων το παιδιακι σου. Εχει παρει τα οφελη του θηλασμου.

Καλη δυναμη και ακου την γιατρο σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mariza85 είπε:

Καλημερα,

Λυπαμαι πολυ.

Οι περισσοτερες απο εμας εδω στο φορουμ εχουμε περασει αποβολη 1ου τριμηνου, αλλες βιοχημικη αλλες αργοτερα.

Συμφωνω οτι ο θηλασμος δεν βοηθαει οταν προσπαθεις για μωρο, στο ειπε και η γιατρος σου. Καλυτερα να αποθηλασεις και μετα να ξαναπροσπαθησετε για εγκυμοσυνη. Εξαλλου ειναι πανω απο 2 χρονων το παιδιακι σου. Εχει παρει τα οφελη του θηλασμου.

Καλη δυναμη και ακου την γιατρο σου

Καλημέρα. Η γιατρός μου δεν μου είπε να αποθηλασω αν θέλω να μείνω έγκυος. Και εγώ ακόμη δεν νιώθω ότι το θέλω. Άστατο κύκλο είχα και πριν μείνω έγκυος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλες κορίτσια. Έχω πολύ καιρό να γράψω σε αυτό το φόρουμ....

Είμαι 40+, έχω ένα παιδάκι 26 μηνών και προσπαθούμε για δεύτερο. Θηλάζω ακόμη, έχω άστατο κύκλο, μια 25 μια 35 ημέρες, πολλές φορές κρατάει αρκετά πχ 10 μέρες. Έχω κάνει εξετάσεις, η γυναικολόγος μου λέει ότι είναι ορμονική διαταραχή λόγω του θηλασμού.

Πριν από λίγες μέρες είχα θετικό τεστ, την επόμενη έκανα χοριακη η οποία ήταν πολύ χαμηλή και τελικά κατέληξε σε βιοχημική.... Τώρα περιμένω να καθαρίσω για να πάω να με δει η γιατρός μου. Το μόνο θετικό είναι ότι λογικά δεν χρειάζεται να γίνει αποξεση. Το λέω γιατί πριν το πρώτο παιδάκι μου είχα παλινδρομη κύηση που χρειάστηκε να κάνω αποξεση.

Αυτά από εμένα, αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλες!

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ για την άσχημη αυτή εμπειρία! Εγώ το μόνο που θέλω να σου πω είναι ότι ο θηλασμός δεν επηρεάζει σε τπτ μια νέα κύηση, μητέρες θηλάζουν μέχρι κ να γεννήσουν και μετά και τα 2 παιδιά μαζί! Δυστυχώς πολλοί γυναικολόγοι είναι ανενημερωτοι σε βασικά θέματα αλλά εμείς ωφειλουμε να ενημερωνομαστε για το δικό μας καλό! Ήταν μια άτυχη φορά όπως έχει συμβεί σε πολλές που μπορεί να μη το καταλάβαμε κ καν! Αν θελετε δεύτερο παιδάκι συνεχίστε τις προσπαθειες σας κ όλα θα πάνε καλά🌼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλημέρα. Η γιατρός μου δεν μου είπε να αποθηλασω αν θέλω να μείνω έγκυος. Και εγώ ακόμη δεν νιώθω ότι το θέλω. Άστατο κύκλο είχα και πριν μείνω έγκυος. 

Σου ειπε ομως οτι εχεις ορμονικη διαταραχη λογω θηλασμου. Καλο ειναι αυτο?

Καλη δυναμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

@Mpourmpoulo για πόσες μέρες θα κάνεις τις ενέσεις;

@Stardust_83με το καλό να έρθει σύντομα μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη! ,

Λοιπόν σήμερα το πρωί εμφανίστηκε η φατσούλα αλλά πριν κάνω το τεστ και μετά την επαφή, είχα κράμπες στην αριστερή ωοθήκη, τις οποίες εχώ ακόμη. Οπότε πιστεύω ότι σήμερα θα κάνω όντως ωορρηξία και μάλιστα από αριστερά...Συνεχίζω το 3ήμερο της χαράς!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ δε σας έχω γράψει νέα γιατί δεν έχω... Είναι 2 κύκλοι στη σειρά που δε βρήκα ωορρηξία με τα τεστ, και στεναχωρήθηκα. Τελικά έκανα πριν 2 βδομάδες εξετάσεις και περιέργως έχει ανέβει ξαφνικά η TSH πολύ. Μου είπε η ενδοκρινολόγος ότι είναι περίεργο γιατί ένα μ΄ήνα πριν αυξήσαμε τη δόση του χαπιού, και πιστεύει ότι οφείλεται στον κορονοιό. Περιμένουμε να κάνω άλλη μια εξέταση τώρα σε 2 βδομ΄άδες να δουμε αν έπεσε. Λέει η τόσο ανεβασμένη tsh προκαλεί ανωορρηκτικούς κύκλους και δεν είναι κάτι ανησυχητικό ή μόνιμο, και ότι αν χρειαστεί να αυξήσουμε το χάπι, η "διόρθωση" γίνεται άμεσα, σε λίγες μέρες, οπότε δε θα χάσω καιρό. Άντε να δούμε! Προς το παρ΄όν περιμένω περίοδο σε 2-3 μέρες. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ δε σας έχω γράψει νέα γιατί δεν έχω... Είναι 2 κύκλοι στη σειρά που δε βρήκα ωορρηξία με τα τεστ, και στεναχωρήθηκα. Τελικά έκανα πριν 2 βδομάδες εξετάσεις και περιέργως έχει ανέβει ξαφνικά η TSH πολύ. Μου είπε η ενδοκρινολόγος ότι είναι περίεργο γιατί ένα μ΄ήνα πριν αυξήσαμε τη δόση του χαπιού, και πιστεύει ότι οφείλεται στον κορονοιό. Περιμένουμε να κάνω άλλη μια εξέταση τώρα σε 2 βδομ΄άδες να δουμε αν έπεσε. Λέει η τόσο ανεβασμένη tsh προκαλεί ανωορρηκτικούς κύκλους και δεν είναι κάτι ανησυχητικό ή μόνιμο, και ότι αν χρειαστεί να αυξήσουμε το χάπι, η "διόρθωση" γίνεται άμεσα, σε λίγες μέρες, οπότε δε θα χάσω καιρό. Άντε να δούμε! Προς το παρ΄όν περιμένω περίοδο σε 2-3 μέρες. 

 

Εμένα ο covid μου είχε επηρεάσει το ζάχαρο...μέσα σε ένα 6μηνο το ανέβασε σε επίπεδα διαβήτη και μετά από 2 - 3 μήνες επανήλθε πάλι στο φυσιολογικό. 

Είχα κάνει ένα σωρό εξετάσεις, μέχρι και για αυτοάνοσο γιατί δεν μπορούσε ο ενδοκρινολόγος να καταλάβει τι είχε συμβεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ δε σας έχω γράψει νέα γιατί δεν έχω... Είναι 2 κύκλοι στη σειρά που δε βρήκα ωορρηξία με τα τεστ, και στεναχωρήθηκα. Τελικά έκανα πριν 2 βδομάδες εξετάσεις και περιέργως έχει ανέβει ξαφνικά η TSH πολύ. Μου είπε η ενδοκρινολόγος ότι είναι περίεργο γιατί ένα μ΄ήνα πριν αυξήσαμε τη δόση του χαπιού, και πιστεύει ότι οφείλεται στον κορονοιό. Περιμένουμε να κάνω άλλη μια εξέταση τώρα σε 2 βδομ΄άδες να δουμε αν έπεσε. Λέει η τόσο ανεβασμένη tsh προκαλεί ανωορρηκτικούς κύκλους και δεν είναι κάτι ανησυχητικό ή μόνιμο, και ότι αν χρειαστεί να αυξήσουμε το χάπι, η "διόρθωση" γίνεται άμεσα, σε λίγες μέρες, οπότε δε θα χάσω καιρό. Άντε να δούμε! Προς το παρ΄όν περιμένω περίοδο σε 2-3 μέρες. 

 

Καλημερα!

Ναι το κανει ο κορονοιος αυτο. Ειδικα εαν εχεις hashimoto... και μπορει να κρατησει μεχρι 6 μηνες. Το χα παθει και γω ειχα κολλησει τελη φεβρουαριου περσι και μεχρι ιουνιο αυξανοταν η TSH  και για 4 μηνες επαιρνα παραπανω χαπι.

Μη στεναχωριεσαι ειναι αντιμετωπισιμο με παραπανω χαπι και ετσι και αλλιως σε4-6 μηνες μπορει και λιγοτερο σε εσενα θα επανελθει.

Ολα θα πανε καλα! Απολαυσε το μεσοδιαστημα και ολα θα ερθουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...