Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωτόμηνια, Πρωτόχρονια, ελπίδα μία μες στην καρδιά, ο Αι Βασίλης έρχεται ξανά!!!


Recommended Posts

στις πριν 20 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@Elk και τωρα μπηκα να σ γραψω αλλα με προλαβες. Ωραια! Ολα καλα! Αντα απο αυριο αν θυμαμαι καλα θα ρθει κ η μανούλα σου. Θα πάρεις μια ανασα.

@Mpourmpoulo δεν ελπίζω. Σαν να μην εγινε. Αλλα οκ. Ουτως η αλλως δ πίστευα οτι θα μεινω με την πρωτη. Η αν θα ξανα μεινω γενικα. Ειπαμε εμεις θα κανουμε την προσπάθεια μας κ οτι γινει.

Καλημερα,

Ποσο καιρος εχει περασει απτην αποξεση?

Ο διυσδειτικος πλακουντας ειναι μια δυσκολη κατασταση καλυτερα να αφησετε και να προσπαθησετε στην 3η περιοδο μετα την αποξεση να αφησεις 2 μηνες το σωμα σου να παρει μια ανασα.

Ολα θα πανε καλα στο τελος!

Εξαλλου μπορει να ειναι την επομενη φορα οπισθιος πλακουντας οποτε τοτε θα εισαι σιγουρη οτι δεν θα υπαρξει περιπτωση διυσδεισης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εισαι έγκυος.. για αυτό είχες όλα αυτά.  Μετά από αυτό είναι σίγουρη!

Καλεεεε θα με τρελάνεις εσυυυυυ😂 μακαριιιιιι την Κυριακή ή την Δευτέρα να δω θετικο τεστακι❤️ σήμερα ξεκινησαν να πονάνε οι θηλές και πονάνε πολυυυυυυ δεν μπορώ να τις ακουμπήσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@mariza85 αν ειναι οπίσθιος δηλαδη δ υπαρχει περιπτωση να γινει διεισδυτικος? Αρα αν ερθει με τ καλο θα τ ξερω σχετικα νωρις.

Να σ εξηγησω τι εννοω. Τωρα ειχαμε δει οτι ο πλακουντας ηταν κοντα στην τομη κ κοντα στον τραχηλο. Γι αυτο με ειδαν 4 γιατροι. Ολοι ειπαν οτι ηταν διεισδυτικος. Ημουν στην 11η βδομαδα κ οσο κ αν εψαξα δ βρηκα παρομοια εμπειρια σε τοσο νωρις σταδιο κυησης. Σε επόμενη φορα αν ο πλακουντας παλι στην ιδια θεση θα εχω τ αγχος μηπως γινει παλι διεισδυτικος. Πραγμα π μπορεο να γίνει παλι νωρις οποτε ειμαι προετοιμασμενη. Αλλα εχω αγχος μήπως γινει σε μεγαλύτερη βδομαδα. 20η πχ που εκει παρα είναι επικινδυνα τ πραγματα. Αν ειναι οπίσθιος δηλαδη, πραγμα που θα το ξερουμε απο τις πρώτες βδομαδες κυησης, δεν θα εχω τετοιο αγχος?

Ο γιατρος μ ειπε να αφησω 3 κυκλους συν την περιοδο της αποξεσης. Εγω αφησα 4. Συνολο δηλαδη μ ηρθε 5 φορες περιοδος μεχρι τωρα. Εκανα κ τεστ ωορηξιαε τους τελευταίους 2 κυκλους, χωρις να προσπαθω, για να δω αν ειναι ολα καλα στην ωορηξια. Κανω ωορηξια κ στις 14 μερες ακριβως μ ηρθε περιοδος. Ο κύκλος π επανηλθε. Ευχαριστώ πολυ για τ σχολιο σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

Καλημερααααααα κορίτσια μου!! Τι κάνετε?? 

@Elk μου με λίγη ξεκούραση όλα θα είναι τέλεια!! Αυτό της μωράκι θα τα κρατήσεις αγκαλιά σου ,να μη φοβάσαι τίποτα! Όλα πηγαίνουν και θα συνεχίσουν να πηγαίνουν τέλεια!!

@Mpourmpoulo ήμουν σίγουρη!!! Όλα καλά λοιπόν !!! Αναμένω τα τεστακια σου πως και πως!! 

@Κατερίνα!!! Με τον κατάλληλο γιατρό σου εύχομαι να επιτευχθεί το vback! Αλλά και έτσι να μην γίνει σημασία έχει πρώτα από όλα να είναι γερό το μωρό και η μαμά! ❤️

Ναι τελικά δεν ήταν ευτυχως❤️ περιμενω και τα δικά σου τεστακια 🙏 ❤️δυο μέρες διαφορα εχουμε 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@mariza85 αν ειναι οπίσθιος δηλαδη δ υπαρχει περιπτωση να γινει διεισδυτικος? Αρα αν ερθει με τ καλο θα τ ξερω σχετικα νωρις.

Να σ εξηγησω τι εννοω. Τωρα ειχαμε δει οτι ο πλακουντας ηταν κοντα στην τομη κ κοντα στον τραχηλο. Γι αυτο με ειδαν 4 γιατροι. Ολοι ειπαν οτι ηταν διεισδυτικος. Ημουν στην 11η βδομαδα κ οσο κ αν εψαξα δ βρηκα παρομοια εμπειρια σε τοσο νωρις σταδιο κυησης. Σε επόμενη φορα αν ο πλακουντας παλι στην ιδια θεση θα εχω τ αγχος μηπως γινει παλι διεισδυτικος. Πραγμα π μπορεο να γίνει παλι νωρις οποτε ειμαι προετοιμασμενη. Αλλα εχω αγχος μήπως γινει σε μεγαλύτερη βδομαδα. 20η πχ που εκει παρα είναι επικινδυνα τ πραγματα. Αν ειναι οπίσθιος δηλαδη, πραγμα που θα το ξερουμε απο τις πρώτες βδομαδες κυησης, δεν θα εχω τετοιο αγχος?

Ο γιατρος μ ειπε να αφησω 3 κυκλους συν την περιοδο της αποξεσης. Εγω αφησα 4. Συνολο δηλαδη μ ηρθε 5 φορες περιοδος μεχρι τωρα. Εκανα κ τεστ ωορηξιαε τους τελευταίους 2 κυκλους, χωρις να προσπαθω, για να δω αν ειναι ολα καλα στην ωορηξια. Κανω ωορηξια κ στις 14 μερες ακριβως μ ηρθε περιοδος. Ο κύκλος π επανηλθε. Ευχαριστώ πολυ για τ σχολιο σου. 

Ναι εαν ειναι οπισθιος θα ξενοιασεις. Η τομη της καισαρικης ειναι μπροστα και χαμηλα. Οπως και εαν ειναι προσθιος αλλα ψηλα παλι θα εισαι ησυχη. Εαν ειναι χαμηλος προσθιος θα εισαι σε επιφυλακη μηπως ξανατυχει..

Αλλα αφου αφησες και περασαν τοσοι μηνες εχει ανακαμψει το σωμα σου μια χαρα!

Συντομα θα ερθει και μια καλη εγκυμοσυνη!

Ευχομαι καθε καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@mariza85 ειλικρινά σ ευχαριστώ παρα πολυ για τηβ απαντηση σου! Δεν ηξερα αυτες τις παραμετρους. Μου δινεις θαρρος! Αλήθεια σ ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.Ηθελα να ρωτήσω τα συμπτώματα πάνε και έρχονται ή να ανησυχήσω?Τωρα μια δυο μέρες δεν έχω αναγούλα το πρωί.Μόνο όταν πλένω δόντια.Την προηγούμενη εβδομάδα ήταν πιο έντονο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η marilouu είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.Ηθελα να ρωτήσω τα συμπτώματα πάνε και έρχονται ή να ανησυχήσω?Τωρα μια δυο μέρες δεν έχω αναγούλα το πρωί.Μόνο όταν πλένω δόντια.Την προηγούμενη εβδομάδα ήταν πιο έντονο.

Καλησπέρα μαριλου μου!!! Δεν χρειάζεται ανησυχία σίγουρα είναι φυσιολογικό... Εγώ έτσι αγχωνομουν που δεν είχα απολύτως τίποτα κ είχα τόσο άγχος κ μετά άκουσα την καρδούλα κ ηρεμουσα... Στον κάθε οργανισμό σίγουρα διαφέρει. Βέβαια εγώ δεν έχω πολύ εμπειρία τουλάχιστον στην μια μου εγκυμοσύνη δεν είχα τίποτα ούτε για δείγμα. Όλα καλά θα είναι 🥰🙏♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η cat12 είπε:

Καλησπέρα μαριλου μου!!! Δεν χρειάζεται ανησυχία σίγουρα είναι φυσιολογικό... Εγώ έτσι αγχωνομουν που δεν είχα απολύτως τίποτα κ είχα τόσο άγχος κ μετά άκουσα την καρδούλα κ ηρεμουσα... Στον κάθε οργανισμό σίγουρα διαφέρει. Βέβαια εγώ δεν έχω πολύ εμπειρία τουλάχιστον στην μια μου εγκυμοσύνη δεν είχα τίποτα ούτε για δείγμα. Όλα καλά θα είναι 🥰🙏♥️

Μακάρι κορίτσι μου.Απλά είμαι στην φάση που παρατηρώ τα πάντα..😃Εμείς δεν έχουμε ακούσει ακόμα καρδούλα και μπορεί γι'αυτό να ανησυχώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marilouu είπε:

Μακάρι κορίτσι μου.Απλά είμαι στην φάση που παρατηρώ τα πάντα..😃Εμείς δεν έχουμε ακούσει ακόμα καρδούλα και μπορεί γι'αυτό να ανησυχώ.

Αχ σε καταλαβαίνω μου έλεγαν όλοι γιατί αγχώνομαι που δεν είχα τίποτα κ έλεγα αν δεν ακούσω καρδούλα δεν ηρεμώ!!! Κ εγώ τα παρατηρούσα όλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Αχ σε καταλαβαίνω μου έλεγαν όλοι γιατί αγχώνομαι που δεν είχα τίποτα κ έλεγα αν δεν ακούσω καρδούλα δεν ηρεμώ!!! Κ εγώ τα παρατηρούσα όλα...

Ναί ακριβώς αυτό.Δεν ακούσαμε και δεν ηρέμησα..Θα περιμένω όμως μέχρι την Δευτέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marilouu είπε:

Ναί ακριβώς αυτό.Δεν ακούσαμε και δεν ηρέμησα..Θα περιμένω όμως μέχρι την Δευτέρα.

Το επαθα και εγω ενώ ξυπνούσα με εμετό μια μέρα δεν είχα τίποτα ήμουν καλά και ανησύχησα εεε μετά την επομενη μέρα ξανά ήρθαν 

στην 7 εβδομάδα όταν άκουσα την καρδιά άρχισαν πιο έντονα συμπτώματα 

Και τώρα στην 8 εβδ αστα να πάνε δεν μπορω να κάνω τίποτα δεν μπορω να φάω τίποτα τα βγάζω όλα όλη μέρα στην τουαλέτα τρέχω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marilouu είπε:

Μακάρι κορίτσι μου.Απλά είμαι στην φάση που παρατηρώ τα πάντα..😃Εμείς δεν έχουμε ακούσει ακόμα καρδούλα και μπορεί γι'αυτό να ανησυχώ.

Δεν εχουν ολες οι κοπελες συμπτωματα.

Εγω στην  εγκυμοσυνη  στο κοριτσακι μας ειχα μια ελαχιστη πρωινη ναυτια το 1ο τριμηνο και ηπια ποναλακια στη μητρα στο 1ο τριμηνο. 

Και τωρα ειχα λιγο περισσοτερη ναυτια το πρωι στο 1ο τριμηνο και ειμαι στον 7ο.

Το μονο που με ταλαιπωρουν συσπασεις το τελευταιο 1,5 μηνα και μετραμε πιο συχνα τον τραχηλο. Και εδω και 1 βδομαδα εχω ενα ηπιο αλλα ενοχλητικο πονο στο ισχιο και εχω αγχωθει...

Ολα θα πανε καλα!

Το 1ο βημα ειναι να ακουσετε καρδουλα. Εξαρταται και αππ τη θεση του εμβρυου εαν ειναι πολυ ψηλα στο πυθμενα της μητρας και εχεις και οπισθια καμψη θα δυσκολευτει λιγο τεχνικα ο γιατρος αλλα θα το ακουσει. Εμενα ετσι ηταν σε αυτη την εγκυμοσυνη.

Καλή και τελειομηνη εγκυμοσυνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλεεεε θα με τρελάνεις εσυυυυυ😂 μακαριιιιιι την Κυριακή ή την Δευτέρα να δω θετικο τεστακι❤️ σήμερα ξεκινησαν να πονάνε οι θηλές και πονάνε πολυυυυυυ δεν μπορώ να τις ακουμπήσω!

Ελα παραδεξου το και εσύ τι νιώθεις.  Ξέρεις ότι είσαι έγκυος. Εγώ το ξέρω τώρα περιμένω πως και πως να μου στείλεις τα τεστακια σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας κοριτσιααα ❤️❤️

Καλη Χρόνια και από εμένα αν και καθυστερημένα…

Είναι μερες που συνέχεια μπαίνω το βράδυ να γράψω και πάντα με έπαιρνε ο ύπνος με το κινητό στο χέρι 🤣🤣

Μακάρι να μπορούσα να απαντήσω στην καθε μια ξεχωριστά, οποτε εύχομαι μέσα από την καρδιά μου σε όσες έχουν μπεμπέ στην κοιλιτσα τους να ηρεμήσουν και να χαρούν την κάθε στιγμή και όλα θα πάνε SUPER!!!!!! 🤩🥳💕

Για τις υπόλοιπες που περιμένουν τεστακια κατακόκκινα, κορίτσια είμαι σίγουρη και εγώ ότι αυτός είναι ο μηνας μας 🌈🌈🌈🙏

Εγώ κορίτσια αφού το  προηγούμενο μήνα είχαμε ένα ”ατύχημα” λίγες μερες πριν την ωορρηξία (κάποιες από εσάς είχατε διαβάσει και απαντήσει στα ερωτήματα μου στην ομάδα του Δεκεμβρίου) εν τελη εννοειται ότι μου ήρθε περίοδος με δυο μερες καθυστέρηση (όχι ότι περίμενα να ήμουν γιατί ούτως η άλλως δεν το είχαμε στο πρόγραμμα… αλλά βαθιά μέσα μου έλεγα Βρε λες;;;)

Αυτον τον μήνα είπαμε να ξεκινήσουμε χαλαρά για το 3ο μας παιδάκι 🌈

Απλα βρε κορίτσια… Εγώ με τα τεστ ωορρηξιας καμία επαφή γενικά… Ξεκινήσαμε κανονικά τις επαφές μας με βάση του προγράμματος που έχω το κλασικό… Το πρόγραμμα έλεγε ότι η ωορρηξία μου θα ήταν 10/1 την 18η ημέρα…. Την 17η ημέρα πήγα και αγόρασα και το ηλεκτρονικο με την φατσούλα μόνο και μόνο γιατί ήθελα να δω αν θα μου έβγαζε θετικο… απο την 17η έως και εχθές 23η μέρα που έκανα το τελευταίο πάντα ήταν αρνητικο και αχνές έως και καθόλου εχθές… (να σημειώσω ότι έχω κύκλο 30-32 ημερών)

Τωρα αυτό τι σημαίνει ότι έκανα ωορρηξία νωρίτερα ή δεν έκανα καθόλου;;; 🫣🫣

 

Δεν ξέρω ποτέ και αν θα ανεβεί άμεσα το μήνυμα μου αλλά σήμερα που σας γραφω 16/1 είμαι στην 24η μέρα του κύκλου με ελαφρός πρησμένο στήθος και πόνο, καθώς επίσης και πονάκια χαμηλά και στη  μέση….

Υ.Γ: Συγνώμη αν σας κούρασα 🫶🏻🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ελα παραδεξου το και εσύ τι νιώθεις.  Ξέρεις ότι είσαι έγκυος. Εγώ το ξέρω τώρα περιμένω πως και πως να μου στείλεις τα τεστακια σου

Χαχαχχα! Η αλήθεια είναι πως νοιωθω ένα κενό! Ούτε ότι είμαι ούτε ότι δεν είμαι ! Μακάρι να βγεις αληθινή❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Unique23 είπε:

Καλησπέρα σας κοριτσιααα ❤️❤️

Καλη Χρόνια και από εμένα αν και καθυστερημένα…

Είναι μερες που συνέχεια μπαίνω το βράδυ να γράψω και πάντα με έπαιρνε ο ύπνος με το κινητό στο χέρι 🤣🤣

Μακάρι να μπορούσα να απαντήσω στην καθε μια ξεχωριστά, οποτε εύχομαι μέσα από την καρδιά μου σε όσες έχουν μπεμπέ στην κοιλιτσα τους να ηρεμήσουν και να χαρούν την κάθε στιγμή και όλα θα πάνε SUPER!!!!!! 🤩🥳💕

Για τις υπόλοιπες που περιμένουν τεστακια κατακόκκινα, κορίτσια είμαι σίγουρη και εγώ ότι αυτός είναι ο μηνας μας 🌈🌈🌈🙏

Εγώ κορίτσια αφού το  προηγούμενο μήνα είχαμε ένα ”ατύχημα” λίγες μερες πριν την ωορρηξία (κάποιες από εσάς είχατε διαβάσει και απαντήσει στα ερωτήματα μου στην ομάδα του Δεκεμβρίου) εν τελη εννοειται ότι μου ήρθε περίοδος με δυο μερες καθυστέρηση (όχι ότι περίμενα να ήμουν γιατί ούτως η άλλως δεν το είχαμε στο πρόγραμμα… αλλά βαθιά μέσα μου έλεγα Βρε λες;;;)

Αυτον τον μήνα είπαμε να ξεκινήσουμε χαλαρά για το 3ο μας παιδάκι 🌈

Απλα βρε κορίτσια… Εγώ με τα τεστ ωορρηξιας καμία επαφή γενικά… Ξεκινήσαμε κανονικά τις επαφές μας με βάση του προγράμματος που έχω το κλασικό… Το πρόγραμμα έλεγε ότι η ωορρηξία μου θα ήταν 10/1 την 18η ημέρα…. Την 17η ημέρα πήγα και αγόρασα και το ηλεκτρονικο με την φατσούλα μόνο και μόνο γιατί ήθελα να δω αν θα μου έβγαζε θετικο… απο την 17η έως και εχθές 23η μέρα που έκανα το τελευταίο πάντα ήταν αρνητικο και αχνές έως και καθόλου εχθές… (να σημειώσω ότι έχω κύκλο 30-32 ημερών)

Τωρα αυτό τι σημαίνει ότι έκανα ωορρηξία νωρίτερα ή δεν έκανα καθόλου;;; 🫣🫣

 

Δεν ξέρω ποτέ και αν θα ανεβεί άμεσα το μήνυμα μου αλλά σήμερα που σας γραφω 16/1 είμαι στην 24η μέρα του κύκλου με ελαφρός πρησμένο στήθος και πόνο, καθώς επίσης και πονάκια χαμηλά και στη  μέση….

Υ.Γ: Συγνώμη αν σας κούρασα 🫶🏻🙏

Κοριτσάκι μου εύχομαι να είναι ο τυχερος σου μηνας! Ίσως η ωορρηξια σου έγινε νωρίτερα μιας και ο κύκλος σου κυμαίνεται στις 30-32 μέρες! Η ωορρηξια σου θα έγινε 16η- 18η μέρα του κύκλου θεωρητικά αν έχεις σταθερό κύκλο όποτε όταν ξεκίνησες τα τεστ είχε πέσει ήδη η ορμονη και πιθανόν έγινε η ωορρηξια ! Είχες επαφές εκείνες τις μέρες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσάκι μου εύχομαι να είναι ο τυχερος σου μηνας! Ίσως η ωορρηξια σου έγινε νωρίτερα μιας και ο κύκλος σου κυμαίνεται στις 30-32 μέρες! Η ωορρηξια σου θα έγινε 16η- 18η μέρα του κύκλου θεωρητικά αν έχεις σταθερό κύκλο όποτε όταν ξεκίνησες τα τεστ είχε πέσει ήδη η ορμονη και πιθανόν έγινε η ωορρηξια ! Είχες επαφές εκείνες τις μέρες;

Ναι ναι είχαμε κανονικά ❤️

Τι να πω μακάρι να έχει γίνει το θαυματακι

Μου αρέσει που λέμε με τους άντρες μας να ξεκινήσουμε χαλαρά προσπάθειες και μόνο χαλαρά δεν το παίρνουμε εμείς οι γυναίκες 🤣🤣🤣🤣

χαχαχαχα 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Unique23 είπε:

Ναι ναι είχαμε κανονικά ❤️

Τι να πω μακάρι να έχει γίνει το θαυματακι

Μου αρέσει που λέμε με τους άντρες μας να ξεκινήσουμε χαλαρά προσπάθειες και μόνο χαλαρά δεν το παίρνουμε εμείς οι γυναίκες 🤣🤣🤣🤣

χαχαχαχα 

 

Αφού είχατε έχεις πολλές ελπίδες κορίτσι μου❤️καλή επιτυχιααα εύχομαι❤️ 

ασταααα εμμονη μας γινετε 🫨

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Αφού είχατε έχεις πολλές ελπίδες κορίτσι μου❤️καλή επιτυχιααα εύχομαι❤️ 

ασταααα εμμονη μας γινετε 🫨

Σε ευχαριστώ πολυυυ 😍😍

Και σε εσενααααα 🌈🌈🌈🫶🏻

Ειμαστε και κοντά σε ημερομηνίες σχεδόν όλες  οποτε όλες μαζί βλέπω η μια μετά την άλλη να βάζει τα θετικά της τεστακια 🤩🤩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!!

@Unique23 εμπρός και εσύ μαζί μας στον δρόμο της παράνοιας μέχρι να δούμε τα θετικά μας τεστακια!!!

@Mpourmpoulo πως πάς από συμπτώματα?? Έχουμε τίποτα???

Εγώ κορίτσια μου χθες από το πρωί μέχρι το μεσημέρι αργά είχα πολύ έντονα και συνεχόμενα τσιμπήματα δεξιά χαμηλά . Η αλήθεια είναι πως αν ήμουν πιο αργά σε μέρες μετά την σπερματεγχυση θα ήμουν 💯 σίγουρη ότι είναι εμφύτευση. Γιατί τέτοια είχα πριν δύο μήνες που ήμουν έγκυος. Όμως αυτό έγινε 4 μέρες μετά την σπερματεγχυση (χωρίς να συμπεριλαμβάνω την μέρα της σπερματεγχυσης,μετρώντας από την επόμενη)και το θεωρώ αδύνατον να είναι κάτι τέτοιο. Εκτός από οικτρή πείνα και αίσθημα ότι δεν χορταινω με τίποτα, δεν έχω τίποτα άλλο αλλά και αυτο πολύ φοβάμαι ότι οφείλεται στα φάρμακα! Όμως είμαι φουλ αισιόδοξη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!!

@Unique23 εμπρός και εσύ μαζί μας στον δρόμο της παράνοιας μέχρι να δούμε τα θετικά μας τεστακια!!!

@Mpourmpoulo πως πάς από συμπτώματα?? Έχουμε τίποτα???

Εγώ κορίτσια μου χθες από το πρωί μέχρι το μεσημέρι αργά είχα πολύ έντονα και συνεχόμενα τσιμπήματα δεξιά χαμηλά . Η αλήθεια είναι πως αν ήμουν πιο αργά σε μέρες μετά την σπερματεγχυση θα ήμουν 💯 σίγουρη ότι είναι εμφύτευση. Γιατί τέτοια είχα πριν δύο μήνες που ήμουν έγκυος. Όμως αυτό έγινε 4 μέρες μετά την σπερματεγχυση (χωρίς να συμπεριλαμβάνω την μέρα της σπερματεγχυσης,μετρώντας από την επόμενη)και το θεωρώ αδύνατον να είναι κάτι τέτοιο. Εκτός από οικτρή πείνα και αίσθημα ότι δεν χορταινω με τίποτα, δεν έχω τίποτα άλλο αλλά και αυτο πολύ φοβάμαι ότι οφείλεται στα φάρμακα! Όμως είμαι φουλ αισιόδοξη!!!

Καλημέρα Καλημέραααα 😍

Αφού θα τρελαθούμε που θα τρελαθούμε ας δικαιωθούμε στο τέλος μην πάει τζάμπα τόση τρέλα 🤣

Εγώ σήμερα όπως είπα είμαι στην 24η ημέρα του κύκλου και 7 μέρες πριν την ακατανόμαστη....

Γενικά δεν μπορώ να καταλάβω εάν έχω κάποιο πολύ εμφανές σύμπτωμα... 

Νιώθω το στήθος μου πρησμένο και να με πονάει αλλά μέχρι εκεί... Σήμερα το πρωί μόνο που ξύπνησα ένιωσα έναν έντονο πόνο χαμηλά στην κοιλιά κράτησε για λίγο και μετά εξαφανίστηκε εντελώς... 

Τώρα τι να πω δεν ξέρω...

Η αλήθεια είναι ότι προσπαθώ να μην ψάχνω για συμπτώματα 🤣

Λέτε να κάνω σε κάνα δύο μέρες κανένα τεστ;;; Η είναι νωρίς;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Unique23 είπε:

Καλημέρα Καλημέραααα 😍

Αφού θα τρελαθούμε που θα τρελαθούμε ας δικαιωθούμε στο τέλος μην πάει τζάμπα τόση τρέλα 🤣

Εγώ σήμερα όπως είπα είμαι στην 24η ημέρα του κύκλου και 7 μέρες πριν την ακατανόμαστη....

Γενικά δεν μπορώ να καταλάβω εάν έχω κάποιο πολύ εμφανές σύμπτωμα... 

Νιώθω το στήθος μου πρησμένο και να με πονάει αλλά μέχρι εκεί... Σήμερα το πρωί μόνο που ξύπνησα ένιωσα έναν έντονο πόνο χαμηλά στην κοιλιά κράτησε για λίγο και μετά εξαφανίστηκε εντελώς... 

Τώρα τι να πω δεν ξέρω...

Η αλήθεια είναι ότι προσπαθώ να μην ψάχνω για συμπτώματα 🤣

Λέτε να κάνω σε κάνα δύο μέρες κανένα τεστ;;; Η είναι νωρίς;;;

Χαχαχαχα ας σου απαντήσουν οι πιο εγκρατεις από μένα γιατί εγώ ξεκινάω τα τεστ πριν καν κάνω ωορηξια! Χαχαχαχαχχαχαχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!!

@Unique23 εμπρός και εσύ μαζί μας στον δρόμο της παράνοιας μέχρι να δούμε τα θετικά μας τεστακια!!!

@Mpourmpoulo πως πάς από συμπτώματα?? Έχουμε τίποτα???

Εγώ κορίτσια μου χθες από το πρωί μέχρι το μεσημέρι αργά είχα πολύ έντονα και συνεχόμενα τσιμπήματα δεξιά χαμηλά . Η αλήθεια είναι πως αν ήμουν πιο αργά σε μέρες μετά την σπερματεγχυση θα ήμουν 💯 σίγουρη ότι είναι εμφύτευση. Γιατί τέτοια είχα πριν δύο μήνες που ήμουν έγκυος. Όμως αυτό έγινε 4 μέρες μετά την σπερματεγχυση (χωρίς να συμπεριλαμβάνω την μέρα της σπερματεγχυσης,μετρώντας από την επόμενη)και το θεωρώ αδύνατον να είναι κάτι τέτοιο. Εκτός από οικτρή πείνα και αίσθημα ότι δεν χορταινω με τίποτα, δεν έχω τίποτα άλλο αλλά και αυτο πολύ φοβάμαι ότι οφείλεται στα φάρμακα! Όμως είμαι φουλ αισιόδοξη!!!

Κορίτσι μου γιατί το θεωρείς νωρίς ?? Η ωορρηξία σου ήταν την ημέρα της σπερμματεγχησης οπότε εγώ θα την μετρούσα και αυτήν τη μέρα γιατί το πιο πιθανόν είναι ότι εκείνη την ημέρα έγινε η σύλληψη! Θυμάμαι μια κοπέλα από το φόρουμ δεν θυμάμαι όνομα που έκανε τέστ εγκυμοσύνης 4 μέρες πριν την αναμενόμενη και ήταν έντονο θετικό που σημαίνει ότι έγινε πολύ νωρίς η εμφύτευση της! Δεν αποκλείεται καθόλου να είναι και εσένα εμφύτευση! Είμαι σίγουρη ότι θα πάει καλά αυτή τη φορά!! ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Unique23 είπε:

Καλημέρα Καλημέραααα 😍

Αφού θα τρελαθούμε που θα τρελαθούμε ας δικαιωθούμε στο τέλος μην πάει τζάμπα τόση τρέλα 🤣

Εγώ σήμερα όπως είπα είμαι στην 24η ημέρα του κύκλου και 7 μέρες πριν την ακατανόμαστη....

Γενικά δεν μπορώ να καταλάβω εάν έχω κάποιο πολύ εμφανές σύμπτωμα... 

Νιώθω το στήθος μου πρησμένο και να με πονάει αλλά μέχρι εκεί... Σήμερα το πρωί μόνο που ξύπνησα ένιωσα έναν έντονο πόνο χαμηλά στην κοιλιά κράτησε για λίγο και μετά εξαφανίστηκε εντελώς... 

Τώρα τι να πω δεν ξέρω...

Η αλήθεια είναι ότι προσπαθώ να μην ψάχνω για συμπτώματα 🤣

Λέτε να κάνω σε κάνα δύο μέρες κανένα τεστ;;; Η είναι νωρίς;;;

Φυσικά και είναι νωρίς!! Αλλά οι περισσότερες εδώ στο φόρουμ αυτό κάνουμε 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σε ευχαριστώ για τα όμορφα σου λόγια λυπάμαι και για τη δική σου απώλεια ναι αυτό νιώθω ότι θέλω χρόνο δεν το πιστεύω ακόμα τι έχει γίνει....ήταν στιγμιαίο μου είπε ο γιατρός έπαθα αποκόλληση πλακούντα και γίνονται αυτά ένα στο εκατομμύριο ήμουν η τυχερή και ήμουν μέσα στο εκατομμύριο 
    • Κοριτσι μου γεια σου!! 🌺 Καλως ηρθες στην παρεα μας κ ελπιζω να εισαι καλα κ να μην εχεις ξαναδει καφε.. η προγεστετονη σιγουρα βοηθαει αλλα λγκ σου ειπε κ ξεκουραση οσο γινεται... εργαζεσαι; μηπως να παρεις αναρρωτικη γ ν εισαι πιο ηρεμη κ ξεκουραστη;; Στη γιατρο ποτε θα ξαναπας;; Ευχομαι ν πανε ολα καλα γ ολες μας κ το ταξιδι μας να φτασει ως το τελος με γερα μωρα στην αγκαλια μας!!🙏🙏🙏🤰🤰🤰🤰💞💞💞🧿🧿
    • Θ μετραμε τις μερες μαζι!!! Παρασκευουλα εσυ, μετα το σκ θ περασει γρηγορα (εχουμε φουλ γαμοβαφτισια κ σαββατο κ κυριακη) κ μετα τσακ τσακ εφτασε κ η Πεμπτουλα γ μενααα!!!  Κ παει κ η Χρυσα!! Μπορουμε ν κανουμε κ πινακακι μ τα επομενα ραντεβου τωρα π μαζευομαστε ωστε να ξερουμε ποτε εχουμε τις επισκεψεις μας στους γιατρους! Ε, τι λετε; 😉
    • Αννιτακι μου γλυκο χσιρομαι τοσο πολυ για εσας!!!!! Τι μοναδικη στιγμη!!!! Τι φανταστικο καρδιοχτυπι!!!💓💓 2 καρδιες που χτυπουν σε 1 σωμα!!!! 🥹💞 Με το καλο να συνεχισουν ολα τελεια!!! 🙏🙏🙏🙏🧿🧿🧿 Οσο γ τις μερες π λες, εχω διαβασει πολλα ποστ κοριτσιων με τετοιες αποκλισεις κ δν ειχαν θεμα... ολα θ πανε τελειαααα!!🥰
    • Κορίτσι μου γλυκό λυπάμαι πάρα πολύ... δύναμη εύχομαι.. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...