Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωτόμηνια, Πρωτόχρονια, ελπίδα μία μες στην καρδιά, ο Αι Βασίλης έρχεται ξανά!!!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Raf123 έκανες τεστ???

Δεν έκανα αλλά τώρα π πήγα τουαλέτα είχα αιμα, δεν περίμενα να ήμουν γιατί δεν ήταν κ πολύ καλή προσπάθεια αυτή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Δεν έκανα αλλά τώρα π πήγα τουαλέτα είχα αιμα, δεν περίμενα να ήμουν γιατί δεν ήταν κ πολύ καλή προσπάθεια αυτή 

Δεν πειράζει..τον επόμενο μήνα λοιπόν 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια πήγα γιατρό σήμερα όλα καλά τελικά ευτυχώς σε 3 βδομάδες θα ξανά πάω 

♥️♥️♥️♥️♥️♥️ Τέλεια!!!πόσο είσαι τώρα;;;μεγάλωσε το μωράκι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

♥️♥️♥️♥️♥️♥️ Τέλεια!!!πόσο είσαι τώρα;;;μεγάλωσε το μωράκι;

8 εβδομάδων είμαι ναι μεγάλωσε 16mm και 158 παλμούς.. καλά πάει λίγο χαμηλός ο πλακούντας με είπε πως είναι μόνο αυτο συνεχίζω προγεστερονη μου είπε αν θέλω να βάλω και κολπικά κάποιο χάπι αν με ενοχλεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Δεν έκανα αλλά τώρα π πήγα τουαλέτα είχα αιμα, δεν περίμενα να ήμουν γιατί δεν ήταν κ πολύ καλή προσπάθεια αυτή 

Την επομενη φορά κορίτσι μου  έτσι και αλλιώς αρχίσατε  χαλαρά τις προσπάθειες 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elk και τωρα μπηκα να σ γραψω αλλα με προλαβες. Ωραια! Ολα καλα! Αντα απο αυριο αν θυμαμαι καλα θα ρθει κ η μανούλα σου. Θα πάρεις μια ανασα.

@Mpourmpoulo δεν ελπίζω. Σαν να μην εγινε. Αλλα οκ. Ουτως η αλλως δ πίστευα οτι θα μεινω με την πρωτη. Η αν θα ξανα μεινω γενικα. Ειπαμε εμεις θα κανουμε την προσπάθεια μας κ οτι γινει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Elk και τωρα μπηκα να σ γραψω αλλα με προλαβες. Ωραια! Ολα καλα! Αντα απο αυριο αν θυμαμαι καλα θα ρθει κ η μανούλα σου. Θα πάρεις μια ανασα.

@Mpourmpoulo δεν ελπίζω. Σαν να μην εγινε. Αλλα οκ. Ουτως η αλλως δ πίστευα οτι θα μεινω με την πρωτη. Η αν θα ξανα μεινω γενικα. Ειπαμε εμεις θα κανουμε την προσπάθεια μας κ οτι γινει.

Ποτέ δεν ξερεις! Όπως και να έχει κάποια στιγμή θα έρθει 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Δεν έκανα αλλά τώρα π πήγα τουαλέτα είχα αιμα, δεν περίμενα να ήμουν γιατί δεν ήταν κ πολύ καλή προσπάθεια αυτή 

Τον επόμενο μηνα κορίτσι μου💪🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βγήκαν οι εξετάσεις ουρων μου και δεν έχω ουρολοιμωξη ! Μίλησα και με τον γιατρό και μου είπε ότι είμαι μια χαρα απλά να πινωωω πολύ νερό! Επίσης όσες φορές έχω κάνει εξετάσεις ουρούν μου βγαίνει ένας ή δυο σταυροι στην οξονη και μου είπε ότι μάλλον καθομαι πολλές ώρες νηστικια για αυτό  και να μην ανησυχώ! Αυταααα από εμενααα❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Elk και τωρα μπηκα να σ γραψω αλλα με προλαβες. Ωραια! Ολα καλα! Αντα απο αυριο αν θυμαμαι καλα θα ρθει κ η μανούλα σου. Θα πάρεις μια ανασα.

@Mpourmpoulo δεν ελπίζω. Σαν να μην εγινε. Αλλα οκ. Ουτως η αλλως δ πίστευα οτι θα μεινω με την πρωτη. Η αν θα ξανα μεινω γενικα. Ειπαμε εμεις θα κανουμε την προσπάθεια μας κ οτι γινει.

Ναι την περιμένω να έρθει και εκείνη να την εχω παρέα να με βοηθάει και με το παιδί να μην έχω να την σηκώνω δεν είναι και ελαφριά άλλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

8 εβδομάδων είμαι ναι μεγάλωσε 16mm και 158 παλμούς.. καλά πάει λίγο χαμηλός ο πλακούντας με είπε πως είναι μόνο αυτο συνεχίζω προγεστερονη μου είπε αν θέλω να βάλω και κολπικά κάποιο χάπι αν με ενοχλεί 

Ωραία!!!! χαίρομαι!!!εμένα ήταν έτσι χαμηλά ο πλακούντας στον πρώτο μου γιο και ο γιατρός μου είχε απαγορεψει επαφές..να ξέρεις!!ελπίζω να στο είπε!!!αν δεν ανέβει να μην κάνεις...εμένα σε όλη την εγκυμοσύνη δεν με άφησε να έχω επαφές... 

Ενώ στον δεύτερο μου που δεν είχα αυτό το θέμα ...είχα κανονικά επαφές από την αρχή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ωραία!!!! χαίρομαι!!!εμένα ήταν έτσι χαμηλά ο πλακούντας στον πρώτο μου γιο και ο γιατρός μου είχε απαγορεψει επαφές..να ξέρεις!!ελπίζω να στο είπε!!!αν δεν ανέβει να μην κάνεις...εμένα σε όλη την εγκυμοσύνη δεν με άφησε να έχω επαφές... 

Ενώ στον δεύτερο μου που δεν είχα αυτό το θέμα ...είχα κανονικά επαφές από την αρχή 

Ναι μου το είπε όχι επαφες αλλά έτσι και αλλιώς δεν έχουμε που όρεξη με τόσο άγχος 😅

μου είπε ότι μπορεί να δω και λίγο αιματακι να μην φοβηθώ 

κοιταξε και για μια αποκόλληση δεν είχα κάτι 

Εγω στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα τέτοιο θέμα με τον πλακούντα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Ναι μου το είπε όχι επαφες αλλά έτσι και αλλιώς δεν έχουμε που όρεξη με τόσο άγχος 😅

μου είπε ότι μπορεί να δω και λίγο αιματακι να μην φοβηθώ 

κοιταξε και για μια αποκόλληση δεν είχα κάτι 

Εγω στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα τέτοιο θέμα με τον πλακούντα 

Κορίτσι μου κ εμένα ήταν λίγο χαμηλός σε αυτή την εγκυμοσύνη, όμως όσο μεγαλώνει η κοιλιά ανεβαίνει τις περισσότερες φορές, τώρα στην Β Επιπέδου είχε ανέβει! Εμάς μας είχε πει να έχουμε κανονικά επαφές γτ τον είχαμε ρωτήσει κ πριν ανέβει δλδ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κορίτσι μου κ εμένα ήταν λίγο χαμηλός σε αυτή την εγκυμοσύνη, όμως όσο μεγαλώνει η κοιλιά ανεβαίνει τις περισσότερες φορές, τώρα στην Β Επιπέδου είχε ανέβει! Εμάς μας είχε πει να έχουμε κανονικά επαφές γτ τον είχαμε ρωτήσει κ πριν ανέβει δλδ!

Ναι το διάβασα ότι τις περισσότερες φορές ο πλακούντας ανεβαίνει όποτε εντάξει θέλω να πιστεύω πως θα αναιβει σιγά σιγά για την ώρα δεν με πειράζει που δεν έχω επαφες δεν μπορω κιολας με τους εμετούς δεν έχω καθόλου όρεξη όποτε ίσως αργότερα που θα μας αφήσει να μου έρθει και η διάθεση 🤷‍♀️

Στην πρώτη εγκυμοσύνη πως γέννησες φυσιολογικά ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ναι το διάβασα ότι τις περισσότερες φορές ο πλακούντας ανεβαίνει όποτε εντάξει θέλω να πιστεύω πως θα αναιβει σιγά σιγά για την ώρα δεν με πειράζει που δεν έχω επαφες δεν μπορω κιολας με τους εμετούς δεν έχω καθόλου όρεξη όποτε ίσως αργότερα που θα μας αφήσει να μου έρθει και η διάθεση 🤷‍♀️

Στην πρώτη εγκυμοσύνη πως γέννησες φυσιολογικά ; 

Καλα ναι κ εγώ μετά που έφυγαν τα συμπτώματα, πριν ούτε όρεξη να σηκωθώ από τον καναπέ δεν είχα😐

Όχι με καισαρική, αλλά θα προσπαθήσουμε vbac πρώτα ο Θεός αυτή τη φορά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλα ναι κ εγώ μετά που έφυγαν τα συμπτώματα, πριν ούτε όρεξη να σηκωθώ από τον καναπέ δεν είχα😐

Όχι με καισαρική, αλλά θα προσπαθήσουμε vbac πρώτα ο Θεός αυτή τη φορά! 

Και εγω με καισαρική γέννησα.. διάβασα ότι παίζει ο χαμηλός πλακούντας να φταίει και η καισαρική που κάναμε βέβαια δεν ξέρω αν ισχύει όντως κάτι τέτοιο 

ηθελα να γεννήσω φυσιολογικά στην κόρη μου  αλλά δεν μας βγήκε τωρα καπως μου κόπηκαν τα φτερά δεν έχω τέτοιες βλέψεις για vbac δεν μπορω να κάνω και επισκληρίδειο έχω κάνει χειρουργείο στην μεση και δεν μπορω να κάνω όποτε  τον έχω λίγο ξεγράψει τον φυσιολογικό τοκετο 😕

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Και εγω με καισαρική γέννησα.. διάβασα ότι παίζει ο χαμηλός πλακούντας να φταίει και η καισαρική που κάναμε βέβαια δεν ξέρω αν ισχύει όντως κάτι τέτοιο 

ηθελα να γεννήσω φυσιολογικά στην κόρη μου  αλλά δεν μας βγήκε τωρα καπως μου κόπηκαν τα φτερά δεν έχω τέτοιες βλέψεις για vbac δεν μπορω να κάνω και επισκληρίδειο έχω κάνει χειρουργείο στην μεση και δεν μπορω να κάνω όποτε  τον έχω λίγο ξεγράψει τον φυσιολογικό τοκετο 😕

 

Αα λες μα φταίει η καισαρική; δεν το έχω ακούσει αλλά δεν αποκλείεται!! Εγώ να σου πω το θέλω πολύ, δεν μπορώ να ξανά νιώσω αυτή την αίσθηση της καισαρικής!! Τώρα αν δεν τα καταφέρω οκ δεν θα πεθάνω κιόλας αλλά θα το ήθελα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Αα λες μα φταίει η καισαρική; δεν το έχω ακούσει αλλά δεν αποκλείεται!! Εγώ να σου πω το θέλω πολύ, δεν μπορώ να ξανά νιώσω αυτή την αίσθηση της καισαρικής!! Τώρα αν δεν τα καταφέρω οκ δεν θα πεθάνω κιόλας αλλά θα το ήθελα!!

Το διάβασα και εγω στο Ίντερνετ δεν ξέρω αν ισχύει 

στο εύχομαι κορίτσι μου μακάρι να τα καταφέρεις να γεννήσεις φυσιολογικά 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατερίνα!!! να το προσπαθησεις κορίτσι μου! Να ενημερωθεις και να το παλεψεις. Μην φοβασαι καθολου. Ειναι πολλα τα οφέλη κ για σενα κ για τ μωρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Κατερίνα!!! να το προσπαθησεις κορίτσι μου! Να ενημερωθεις και να το παλεψεις. Μην φοβασαι καθολου. Ειναι πολλα τα οφέλη κ για σενα κ για τ μωρο.

Έχω διαβάσει πολύ απο πριν ξανα μεινω έγκυος, εδώ Κρήτη δυστυχώς δεν υπάρχουν πολλοί που αναλαμβάνουν αλλά είμαι σε έναν από τους 2 που όντως κάνουν μετά από ψάξιμο κ αυτό! Ελπίζω ότι θα τα καταφέρω🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Το διάβασα και εγω στο Ίντερνετ δεν ξέρω αν ισχύει 

στο εύχομαι κορίτσι μου μακάρι να τα καταφέρεις να γεννήσεις φυσιολογικά 😊

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι, όλα να μας πάνε καλά μέχρι τέλους, και να είναι υγειή τα μωράκια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Elk είπε:

8 εβδομάδων είμαι ναι μεγάλωσε 16mm και 158 παλμούς.. καλά πάει λίγο χαμηλός ο πλακούντας με είπε πως είναι μόνο αυτο συνεχίζω προγεστερονη μου είπε αν θέλω να βάλω και κολπικά κάποιο χάπι αν με ενοχλεί 

Ο πλακούντας μέχρι την 20 εβδομάδα αλλάζει. Δε μας ενοχλεί αυτό. Άντε μια χαρά είναι. Καλά έκανες και πηγές ηρεμήσες και τώρα απόλαυσε όσο μπορείς . Μην κάνεις τα λάθη μου πλιζ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ναιιι καλεεε είναι νωρίς για συμπτώματα ! Έχω μελλον ακόμη😂 την Κυριακή που θα είμαι 11η μέρα από την ωορρηξια θα ξεκινήσω τεστακια! Την προηγούμενη φορά είχα αίμα εμφυτευσης 11η μέρα μετά την σπερματεγχυνση! 

Εγω απ' την Κυριακή κάθε μέρα θα μπαίνω να βλέπω πότε θα με κάνεις ταγκ .. δεύτερα ? Τρίτη Τετάρτη?? Κάτσε να πάω να μασισω φύλλα .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Βγήκαν οι εξετάσεις ουρων μου και δεν έχω ουρολοιμωξη ! Μίλησα και με τον γιατρό και μου είπε ότι είμαι μια χαρα απλά να πινωωω πολύ νερό! Επίσης όσες φορές έχω κάνει εξετάσεις ουρούν μου βγαίνει ένας ή δυο σταυροι στην οξονη και μου είπε ότι μάλλον καθομαι πολλές ώρες νηστικια για αυτό  και να μην ανησυχώ! Αυταααα από εμενααα❤️

Εισαι έγκυος.. για αυτό είχες όλα αυτά.  Μετά από αυτό είναι σίγουρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααα κορίτσια μου!! Τι κάνετε?? 

@Elk μου με λίγη ξεκούραση όλα θα είναι τέλεια!! Αυτό της μωράκι θα τα κρατήσεις αγκαλιά σου ,να μη φοβάσαι τίποτα! Όλα πηγαίνουν και θα συνεχίσουν να πηγαίνουν τέλεια!!

@Mpourmpoulo ήμουν σίγουρη!!! Όλα καλά λοιπόν !!! Αναμένω τα τεστακια σου πως και πως!! 

@Κατερίνα!!! Με τον κατάλληλο γιατρό σου εύχομαι να επιτευχθεί το vback! Αλλά και έτσι να μην γίνει σημασία έχει πρώτα από όλα να είναι γερό το μωρό και η μαμά! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σε ευχαριστώ για τα όμορφα σου λόγια λυπάμαι και για τη δική σου απώλεια ναι αυτό νιώθω ότι θέλω χρόνο δεν το πιστεύω ακόμα τι έχει γίνει....ήταν στιγμιαίο μου είπε ο γιατρός έπαθα αποκόλληση πλακούντα και γίνονται αυτά ένα στο εκατομμύριο ήμουν η τυχερή και ήμουν μέσα στο εκατομμύριο 
    • Κοριτσι μου γεια σου!! 🌺 Καλως ηρθες στην παρεα μας κ ελπιζω να εισαι καλα κ να μην εχεις ξαναδει καφε.. η προγεστετονη σιγουρα βοηθαει αλλα λγκ σου ειπε κ ξεκουραση οσο γινεται... εργαζεσαι; μηπως να παρεις αναρρωτικη γ ν εισαι πιο ηρεμη κ ξεκουραστη;; Στη γιατρο ποτε θα ξαναπας;; Ευχομαι ν πανε ολα καλα γ ολες μας κ το ταξιδι μας να φτασει ως το τελος με γερα μωρα στην αγκαλια μας!!🙏🙏🙏🤰🤰🤰🤰💞💞💞🧿🧿
    • Θ μετραμε τις μερες μαζι!!! Παρασκευουλα εσυ, μετα το σκ θ περασει γρηγορα (εχουμε φουλ γαμοβαφτισια κ σαββατο κ κυριακη) κ μετα τσακ τσακ εφτασε κ η Πεμπτουλα γ μενααα!!!  Κ παει κ η Χρυσα!! Μπορουμε ν κανουμε κ πινακακι μ τα επομενα ραντεβου τωρα π μαζευομαστε ωστε να ξερουμε ποτε εχουμε τις επισκεψεις μας στους γιατρους! Ε, τι λετε; 😉
    • Αννιτακι μου γλυκο χσιρομαι τοσο πολυ για εσας!!!!! Τι μοναδικη στιγμη!!!! Τι φανταστικο καρδιοχτυπι!!!💓💓 2 καρδιες που χτυπουν σε 1 σωμα!!!! 🥹💞 Με το καλο να συνεχισουν ολα τελεια!!! 🙏🙏🙏🙏🧿🧿🧿 Οσο γ τις μερες π λες, εχω διαβασει πολλα ποστ κοριτσιων με τετοιες αποκλισεις κ δν ειχαν θεμα... ολα θ πανε τελειαααα!!🥰
    • Κορίτσι μου γλυκό λυπάμαι πάρα πολύ... δύναμη εύχομαι.. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...