Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωτόμηνια, Πρωτόχρονια, ελπίδα μία μες στην καρδιά, ο Αι Βασίλης έρχεται ξανά!!!


Recommended Posts

στις πριν 23 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

3,25...αρνητική!!!

Εν αναμονή της περιόδου τώρα για να πάμε για την επόμενη προσπάθεια....

Πάμε δυναμικα κορίτσι μου🙏 θα έρθει που θα πάει🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ; 
εγω από συμπτώματα εχτές άρχισα να μην νιωθω καλά αλλά σήμερα που ξύπνησα δεν μπορούσα να σηκωθώ από το κρεβατι πολύ ζάλη, ναυτία και εμετό είμαι χάλια  δεν μπορω να κάνω τίποτα 

εχτες με το που γύρισα από τον γιατρό είχα λίγα μπεζ -καφέ υγρά και τα ειδα και σήμερα που πήγα τουαλέτα να ενεργηθώ (sorry)  δεν βγάζω μέσα στην μέρα( για την ώρα τουλάχιστον ) δεν μου έχει ξανά τύχη.. αλλά δεν είναι σκούρα όπως αυτά που έχουμε όταν τελειώνει η περιοδος είναι πιο ανοιχτό το χρώμα τους 🤷‍♀️

Πίνω προγεστερονη χάπι ένα πρωί ένα βραδυ.. περιμένω να περάσει η ώρα να παρω τηλ τον γιατρό να του πω 

Κουράγιο κορίτσι!

Αν έκανες κολπικό υπέρηχο μπορεί να έγινε κάποιος μικρός τραυματισμός και εξού και τα καφέ. Μην αγχώνεσαι πάντως αν είναι και λίγα.

Όλα καλά θα πάνε ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Εύχομαι να μην ισχύουν όλα αυτααα🙏 αν εμφανιστεί πάλι τι πλάνο έχετε; Τι γινετε σε αυτήν την περίπτωση;

Μάλλον πάλι χειρουργείο και αμέσως μετά εξωσωματική. Τι να πω έχω στενοχωρηθεί πάρα πολύ και ελπίζω να μην είναι τόσο άσχημα τα πράγματα τελικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Μάλλον πάλι χειρουργείο και αμέσως μετά εξωσωματική. Τι να πω έχω στενοχωρηθεί πάρα πολύ και ελπίζω να μην είναι τόσο άσχημα τα πράγματα τελικά

Κορίτσι μου εύχομαι να μην τόσο άσχημα τα πράγματα όσο τα περιγράφεις! Αν όμως πρέπει να κανεις χειρουργείο να το κανεις και μετά με την εξωσωματικη θα είναι σίγουρο το νινί❤️ ποτέ θα σε δει ο γιατρός;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κορίτσι μου εύχομαι να μην τόσο άσχημα τα πράγματα όσο τα περιγράφεις! Αν όμως πρέπει να κανεις χειρουργείο να το κανεις και μετά με την εξωσωματικη θα είναι σίγουρο το νινί❤️ ποτέ θα σε δει ο γιατρός;

Την Παρασκευή έχουμε υπέρηχο. Σε ευχαριστώ πολύ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@Elk να μη σε ανησυχούν τα καφε. Ο γιατρός μ μ ειχε πει μη δινεις καμοα σημασια. Σαν να μην υα βλεπεις. Καλο ειναι να ξερει κάποιος. Η μαμα σου, μια φιλη που εμπιστευσαι. Μπορει να χρειαστει να ρθει να κατσει μαζι σου να κοιταξεο λιγο τ παιδι.

@marilouu σαν πρήξιμο ψηλα? Απο τις ορμονες είναι που ανεβαίνουν.

@Mairik15 ελα σ αυτο το θεματακι αν θες. Πανω κατω ολα τα κορίτσια στην ιδια φαση ειναι.

Kαλησπέρα κορίτσι μου.Ναι ψηλά!Ακριβως κάτω από το στήθος.Χθές και σήμερα είμαι καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ElkΚαλησπέρα 😃.Δεν ξέρω αν το είχες δεί,το ίδιο είχα κι εγώ την Πέμπτη που μας πέρασε..Λίγα καφέ ανοιχτό χρώμα όπως λές μόνο το πρωί.Ολη μέρα τίποτα.Ο γιατρός δεν μου αλλαξε ούτε την αγωγη και με καθησυχασε οτι συμβαίνει στην αρχή της εγκυμοσύνης.Καποιο αγγείο,ο τράχηλος,οι ορμόνες!Γενικά πολλά και διάφορα..Μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πάνε.❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η marilouu είπε:

@ElkΚαλησπέρα 😃.Δεν ξέρω αν το είχες δεί,το ίδιο είχα κι εγώ την Πέμπτη που μας πέρασε..Λίγα καφέ ανοιχτό χρώμα όπως λές μόνο το πρωί.Ολη μέρα τίποτα.Ο γιατρός δεν μου αλλαξε ούτε την αγωγη και με καθησυχασε οτι συμβαίνει στην αρχή της εγκυμοσύνης.Καποιο αγγείο,ο τράχηλος,οι ορμόνες!Γενικά πολλά και διάφορα..Μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πάνε.❤️

Θυμάμαι που το είχε γράψει μια κοπέλα  αλλά δεν θυμόμουν πια κοπέλα ήταν 😊

και εμένα δεν μου άλλαξε την αγωγή συνεχίζω κανονικά όπως ήταν 

εσυ την Πέμπτη έχεις ραντεβού; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eliza Kats είπε:

Κουράγιο κορίτσι!

Αν έκανες κολπικό υπέρηχο μπορεί να έγινε κάποιος μικρός τραυματισμός και εξού και τα καφέ. Μην αγχώνεσαι πάντως αν είναι και λίγα.

Όλα καλά θα πάνε ❤️

Ναι ακόμα κολπικά με βλέπει τώρα ίσως στο επόμενο ραντεβού να με δει από την κοιλιά.. δεν τα θυμάμαι κιολας 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marilouu απο τις ορμονες ειναι. Το ειχα σε ολο τ πρωτο τρίμηνο τωρα στην 3η εγκυμοσύνη που διακοπηκε. Το μεσημέρι σκεψου ξαπλωνα ψιλο καθιστη, ετσι κοιμόμουν αν νυσταζα πολυ. Αν ξαπλωνα κανονικα γινομουν χειροτερα. Αρχισε να υποχωρει καπου στη 10η βδομαδα.

@ΛΕΥΚΗκοριτσι μ την Παρασκευή θα έχεις καλύτερη εικονα. Θα το συζητησεις μς τ γιατρο σου και θα σε κατατοπισει. Καταλαβαινω τη στεναχωρια σου αλλα θα σου ευχηθώ ενα πραγμα καο αυτο να σκεφτεσαι. Τοσο καιρο ταλαιπωρεισαι και ίσως χρειαστει να ταλαιπωρηθεις λιγο ακομα. Αλλα οταν θα ρθει να ρθει για να μεινει κ να πανε ολα καλα. Εγω ετσι σκεφτόμουν δε με νοιαζει να κανω εξετασεις, δε με νοιαζει να οανω εξωσωματικη, αρκει οταν θα ρθει να ρθει για να μεινει και να πανε ολα καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

@Θέτις Κ. Τα βρήκα.. αυτά πήρα εγώ. Είναι τζελ φιλικό για το σπέρμα έγραφε ότι και καλά διατηρεί καλύτερα το σπέρμα μέσα στο σώμα τις γυναίκας . Και το άλλο το χαζο το ποτηράκι με το εξόγκωμα είναι για να μη γλιστράει ούτε σταγόνα 😅😅😅 και τι δεν έχω πάρει τελικά. 

Ειδικά τον δεύτερο τον έπιασα και εκείνες τις μέρες περπατούσα .. εμφύτευση είχα την ώρα που είχα κάνει 10 Χιλ περπάτημα!! Γύρισα κομμάτια στο σπίτι πήγα τουαλέτα και είδα το αιματακι. 🤷🤷🤷 Όλα τα παλαβά εγώ !! 

Screenshot_2024-01-08-20-43-53-482_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2024-01-08-20-43-04-861_com.android.chrome.jpg

Χαχαχα είσαι κι εσύ δικιά μου! Κι εγώ τα κοιτάω όλα τα ματζούνια 🤣 Θα ψάξω και το τζελ να δούμε. Αυτό με το ποτηράκι το είχα δει, αλλά επειδή μου μοιάζει με το κύπελλο περιόδου που χρησιμοποιώ ούτως ή άλλως, σε ένα κύκλο έβαζα το κύπελλο μετά από κάθε επαφή. Αλλά με κούρασε αυτή η μέθοδος να πω την αλήθεια 😅Πάντως η γυναικολόγος μου είχε πει ότι είναι φυσιολογικό να βγαίνει το σπερματικό υγρό - στην ουσία τα βοηθά στο να δώσει ώθηση στα σπερματοζωάρια να κολυμπήσουν μέσα στην μήτρα, οπότε μόλις επιτευχθεί αυτό το σπερματικό υγρό αποβάλλεται.

στις πριν 4 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Η αλήθεια είναι πως έχει συμβεί σε τρεις συνεχόμενους κύκλους οπότε πλέον χρειάζεται διερεύνηση. Όσο για την εξέταση μου είπε μεν πως είναι καλή αλλά προς το παρόν. Ο δείκτης δείχνει πως μάλλον πάει κάτι να ξεκινήσει πάλι.

Κι εγώ είχα 3 μικρούς συνεχόμενους κύκλους κορίτσι μου 26 ημερών, ενώ κανονικά έχω 28-30 μέρες. Κι η γυναικολόγος όσο και η ειδική γονονιμότητας μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό, Κάτω από 24 μέρες και απουσία περιόδου, τότε ανησυχούμε μου είπαν. Εσένα πόσο ήταν αυτοί οι μικροί κύκλοι; Όπως και να χει, καλά κάνεις και το ψάχνεις για να είσαι κι εσύ ήρεμη :) Να μας πεις πως πάει με τους υπερήχους 

στις πριν 3 ώρες, ο/η ditaki είπε:

3,25...αρνητική!!!

Εν αναμονή της περιόδου τώρα για να πάμε για την επόμενη προσπάθεια....

Δε πειράζει κορίτσι, μάλλον το σώμα ετοιμάζεται, πάμε δυναμικά για τον επόμενο κύκλο 💪 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Θυμάμαι που το είχε γράψει μια κοπέλα  αλλά δεν θυμόμουν πια κοπέλα ήταν 😊

και εμένα δεν μου άλλαξε την αγωγή συνεχίζω κανονικά όπως ήταν 

εσυ την Πέμπτη έχεις ραντεβού; 

Ναι την Πέμπτη έχω υπέρηχο.♥️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που λέτε εγώ σήμερα είχα το ραντεβού με την ειδικό γονιμότητας μιας και προσπαθούμε εδώ και 6 μήνες μετά την παλίδρομη (είμαστε 32 και 33 ετών). Πολύ καλή πρώτη εντύπωση, η γιατρός ήταν πολύ προσιτή και αισιόδοξη γενικά - λοιπόν θα τα γράψω εδώ για όποια ενδιαφέρεται:

- Ο σύζυγος σπερμοδιάγραμμα με 3-5 μέρες αποχή από επαφές. Επειδή ξεκινάν οι γόνιμες τώρα μου είπε να μην τις χάσουμε και να έχουμε φουλ επαφές, οπότε να το κάνει στο τέλος του μήνα. @Παρασκευαιδου μου μην μου ανησυχείς, ξεκινήσαμε ήδη από χθες 🤣🤣
- Για μένα προς το παρόν είπε οχι σαλπιγγογραφία, επειδή είναι ψιλο παρεμβατική και αρκετά κοστοβόρα. Αντ' αυτού μου έγραψε πλήρη κολπικό υπέρηχο για να δούμε το ενδομήτριο, σάλπιγγες και ωοθήκες. Έπειτα απ' τον υπέρηχό μου και το σπερμοδιάγραμμα θα κρίνει αν θα προβούμε και στην σαλπιγγογραφία.
- Επιπλέον για μένα μου έγραψε μία λίστα ορμονικών και αιματολογικών εξετάσεων που πρέπει να κάνω μεταξύ των 2-4η μέρα περιόδου, συμπεριλαμβανομένων και των ΑΜΗ, FSH, LH και αντισώματα για διάφορα που είχα κάνει και στον προγεννητικό το Δεκέμβρη του '22, π.χ. Κυτταρομεγαλοϊός, Τοξόπλασμα, HIV, κτλ.

Αυτάαααα. Οπότε προς το παρόν κάνουμε ό,τι και πριν, τεστ ωορρηξίας τακτικές επαφές αυτή και την επόμενη βδομάδα και μετά πάμε με το παραπάνω πλάνο. Εκτός κι αν ο Γενάρης αποδειχτεί καρποφόρος... 🌱🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Που λέτε εγώ σήμερα είχα το ραντεβού με την ειδικό γονιμότητας μιας και προσπαθούμε εδώ και 6 μήνες μετά την παλίδρομη (είμαστε 32 και 33 ετών). Πολύ καλή πρώτη εντύπωση, η γιατρός ήταν πολύ προσιτή και αισιόδοξη γενικά - λοιπόν θα τα γράψω εδώ για όποια ενδιαφέρεται:

- Ο σύζυγος σπερμοδιάγραμμα με 3-5 μέρες αποχή από επαφές. Επειδή ξεκινάν οι γόνιμες τώρα μου είπε να μην τις χάσουμε και να έχουμε φουλ επαφές, οπότε να το κάνει στο τέλος του μήνα. @Παρασκευαιδου μου μην μου ανησυχείς, ξεκινήσαμε ήδη από χθες 🤣🤣
- Για μένα προς το παρόν είπε οχι σαλπιγγογραφία, επειδή είναι ψιλο παρεμβατική και αρκετά κοστοβόρα. Αντ' αυτού μου έγραψε πλήρη κολπικό υπέρηχο για να δούμε το ενδομήτριο, σάλπιγγες και ωοθήκες. Έπειτα απ' τον υπέρηχό μου και το σπερμοδιάγραμμα θα κρίνει αν θα προβούμε και στην σαλπιγγογραφία.
- Επιπλέον για μένα μου έγραψε μία λίστα ορμονικών και αιματολογικών εξετάσεων που πρέπει να κάνω μεταξύ των 2-4η μέρα περιόδου, συμπεριλαμβανομένων και των ΑΜΗ, FSH, LH και αντισώματα για διάφορα που είχα κάνει και στον προγεννητικό το Δεκέμβρη του '22, π.χ. Κυτταρομεγαλοϊός, Τοξόπλασμα, HIV, κτλ.

Αυτάαααα. Οπότε προς το παρόν κάνουμε ό,τι και πριν, τεστ ωορρηξίας τακτικές επαφές αυτή και την επόμενη βδομάδα και μετά πάμε με το παραπάνω πλάνο. Εκτός κι αν ο Γενάρης αποδειχτεί καρποφόρος... 🌱🤞🤞

Κορίτσι μου καλή επιτυχια εύχομαι❤️ μπήκες και εσυ στη love zone❤️ ίσως να μην χρειαστούν οι περισσότερες εξετάσεις παρά μόνο τα αντισώματα 💝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια μου🥰 σας διαβάζω όσο προλαβαίνω και μπορώ καθημερινά, είχα δύσκολα συμπτώματα μέχρι τώρα, αυτές τις μέρες είμαι λίγο άρρωστη με βηχα και μπούκωμα. Χαίρομαι πάρα πολύ για όλα τα θετικά τεστακια που είδα! Και εύχομαι σε όλα τα κορίτσια ο νέος χρόνος να είναι και ο τυχερός για όλες σας!! Προσπαθώ να παρακολουθώ την κάθε μία σας αλλα δεν σας προλαβαίνω 😁

Θέλω τη βοήθεια των μαμάδων τώρα... Όπως είπα έχω μπούκωμα εδω και 3 μέρες και εδώ και δυο μέρες δεν έχω συμπτώματα, ενω είχα έντονες αναγουλες σε σημείο που δεν κοιμόμουν τα βράδυα 🥴 να σημειώσω οτι έχω μπει στην 11 βδομάδα, πλησιάζει το δεύτερο τρίμηνο που λένε οτι τα συμπτώματα είναι πιο ήπια. Το επόμενο ραντεβού αργεί και είμαι να σκάσω... Όπως πάντα πάει το μυαλό στο χειρότερο σενάριο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Καλώς ήρθες στην παρέα μας! Είσαι νέο μέλος και αργούν να εμφανιστούν τα μηνύματα σου.

Εύχομαι να έρθει σύντομα το μωράκι σας! Προσπαθείτε καιρό; 

Σ' ευχαριστώ πολύ! Όχι τώρα ξεκινάμε, αυτός είναι ουσιαστικά ο πρώτος μήνας προσπαθειών. Είχαμε κάποιες επαφές και τον προηγούμενο μήνα αλλά σε εντελώς τυχαίες μέρες. Μου είναι πλήρως πρωτόγνωρη η όλη διαδικασία 😊. Εσύ βρίσκεσαι σε φάση προσπάθειας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Γειά σας κορίτσια μου🥰 σας διαβάζω όσο προλαβαίνω και μπορώ καθημερινά, είχα δύσκολα συμπτώματα μέχρι τώρα, αυτές τις μέρες είμαι λίγο άρρωστη με βηχα και μπούκωμα. Χαίρομαι πάρα πολύ για όλα τα θετικά τεστακια που είδα! Και εύχομαι σε όλα τα κορίτσια ο νέος χρόνος να είναι και ο τυχερός για όλες σας!! Προσπαθώ να παρακολουθώ την κάθε μία σας αλλα δεν σας προλαβαίνω 😁

Θέλω τη βοήθεια των μαμάδων τώρα... Όπως είπα έχω μπούκωμα εδω και 3 μέρες και εδώ και δυο μέρες δεν έχω συμπτώματα, ενω είχα έντονες αναγουλες σε σημείο που δεν κοιμόμουν τα βράδυα 🥴 να σημειώσω οτι έχω μπει στην 11 βδομάδα, πλησιάζει το δεύτερο τρίμηνο που λένε οτι τα συμπτώματα είναι πιο ήπια. Το επόμενο ραντεβού αργεί και είμαι να σκάσω... Όπως πάντα πάει το μυαλό στο χειρότερο σενάριο 

Ευχαριστούμε πολύ κορίτσι, με το καλό και σε σένα εύχομαι καλή και τελειόμηνη κύηση 💖 

Μπορεί η δική μου εμπειρία να μην είχε θετική έκβαση, αλλά αυτό που έμαθα είναι ότι τα συμπτώματα πάνε κι έρχονται. Το ότι υποχώρησαν λιγάκι αυτές τις μέρες δεν είναι αυτομάτως κάτι αρνητικό. Σκέψου ότι εγώ είχα αναγούλες κι άλλα συμπτώματα ενώ το εμβρυάκι μου είχε παλινδρομήσει 2 εβδομάδες πριν το μάθουμε... Αυτό που μου εξήγησε τότε η γιατρός είναι ότι ο πλακούντας είναι που απευθύνεται για τα συμπτώματα κι όχι το έμβρυο. Εφόσον δεν έχεις άλλες ενδείξεις, εγώ πιστεύω ότι όλα είναι μια χα΄ρα. Επίσης το μπούκωμα που λες νομίζω είναι σύμπτωμα κι αυτό, κι εγώ το είχα, δε θυμάμαι πως μου το είχε εξηγήσει η μαία τότε, αλλά είχε πει ότι υπάρχει μπούκωμα λόγω της απελευθέρωσης τον ορμονών που είναι στα πικ τους. Όλα καλά θα πάνε  Πότε είναι το ραντεβού σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Ευχαριστούμε πολύ κορίτσι, με το καλό και σε σένα εύχομαι καλή και τελειόμηνη κύηση 💖 

Μπορεί η δική μου εμπειρία να μην είχε θετική έκβαση, αλλά αυτό που έμαθα είναι ότι τα συμπτώματα πάνε κι έρχονται. Το ότι υποχώρησαν λιγάκι αυτές τις μέρες δεν είναι αυτομάτως κάτι αρνητικό. Σκέψου ότι εγώ είχα αναγούλες κι άλλα συμπτώματα ενώ το εμβρυάκι μου είχε παλινδρομήσει 2 εβδομάδες πριν το μάθουμε... Αυτό που μου εξήγησε τότε η γιατρός είναι ότι ο πλακούντας είναι που απευθύνεται για τα συμπτώματα κι όχι το έμβρυο. Εφόσον δεν έχεις άλλες ενδείξεις, εγώ πιστεύω ότι όλα είναι μια χα΄ρα. Επίσης το μπούκωμα που λες νομίζω είναι σύμπτωμα κι αυτό, κι εγώ το είχα, δε θυμάμαι πως μου το είχε εξηγήσει η μαία τότε, αλλά είχε πει ότι υπάρχει μπούκωμα λόγω της απελευθέρωσης τον ορμονών που είναι στα πικ τους. Όλα καλά θα πάνε  Πότε είναι το ραντεβού σου;

Σε ευχαριστώ κορίτσι Μ για την απάντηση. Και εγώ το διάβασα αυτό για το μπούκωμα αλλά εμένα προηγήθηκε και βήχας πριν το μπούκωμα οπότε μάλλον καμία ιωσουλα θα είναι. Δεν ξέρω μ έκανε εντύπωση που εξαφανίστηκαν οι αναγουλες τόσο απότομα. Ελπίζω όντως να είναι όλα καλά 🙏 είχα και εγώ μια αποβολή πριν, οπότε το μυαλό Μ παει στο κακό 

Το ραντεβού Μ είναι 22/01 για την αυχενική 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι Μ για την απάντηση. Και εγώ το διάβασα αυτό για το μπούκωμα αλλά εμένα προηγήθηκε και βήχας πριν το μπούκωμα οπότε μάλλον καμία ιωσουλα θα είναι. Δεν ξέρω μ έκανε εντύπωση που εξαφανίστηκαν οι αναγουλες τόσο απότομα. Ελπίζω όντως να είναι όλα καλά 🙏 είχα και εγώ μια αποβολή πριν, οπότε το μυαλό Μ παει στο κακό 

Το ραντεβού Μ είναι 22/01 για την αυχενική 🙏🙏

Λογικό τότε να πάει ο νους σου στο κακό, σε καταλαβαίνω απόλυτα! Σου κάνω μια αγκαλία και καλό κουράγιο μέχρι το ραντεβού 🥰 όλα θα πάνε καλά, φρόντισε τον εαυτό σου και προσπάθησε να απασχολείσαι για να μη το σκέφτεσαι 🙏 Εύχομαι τα καλύτερα μέσα απ την καρδία μου 💖 περιμένουμε τα νέα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Λογικό τότε να πάει ο νους σου στο κακό, σε καταλαβαίνω απόλυτα! Σου κάνω μια αγκαλία και καλό κουράγιο μέχρι το ραντεβού 🥰 όλα θα πάνε καλά, φρόντισε τον εαυτό σου και προσπάθησε να απασχολείσαι για να μη το σκέφτεσαι 🙏 Εύχομαι τα καλύτερα μέσα απ την καρδία μου 💖 περιμένουμε τα νέα σου

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Και σε σένα οτι επιθυμείς πιο πολύ 🙏💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinaPσυνηθως με το τελος του 1ου τριμηνου πολλα συμπτώματα υποχωρούν και εξαφανιζονται. Αν αγχώνεσαι παρα πολυ παρε ενα τηλ τ γιατρό σου να πας να σε δει πιο νωρις. Αλλα ολα καλα θα ειναι! Μη σε αγχωνουν τα συμπτώματα η η απουσια τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@marinaPσυνηθως με το τελος του 1ου τριμηνου πολλα συμπτώματα υποχωρούν και εξαφανιζονται. Αν αγχώνεσαι παρα πολυ παρε ενα τηλ τ γιατρό σου να πας να σε δει πιο νωρις. Αλλα ολα καλα θα ειναι! Μη σε αγχωνουν τα συμπτώματα η η απουσια τους.

Ναι θα περιμένω άλλες 2-3 μέρες και αν δεν αντέξω θα παω να το δω, σε ευχαριστώ κορίτσι μ 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Elk είπε:

Η ξεκούραση είναι λίγο δύσκολη γιατί έχω και ένα κοριτσάκι 16 μηνών να φροντίζω θα περιορίσω τις δουλειές μου όσο μπορω και βλέπουμε 

η μαμα μου δεν γνωρίζει ότι είμαι εγκυος αλλά μάλλον θα αναγκαστώ να της το πω γιατί βλέπω από εδώ και πέρα να χρειάζομαι την βοήθεια της θα πρέπει να έρθει 

δεν μπορω να φάω και τίποτα εχτές λίγο στήθος κοτόπουλο με ρύζι έκανα αλλά δεν μπορεσα να το φάω και τώρα μόνο ένα χαμομήλι έκανα δεν έχω φαει κάτι

ναι τουλάχιστον είναι καλό σημάδι τι να πω λίγο τα καφέ με προβλημάτισαν επλιζω να είναι από την εξέταση που κάναμε εχτές 🤷‍♀️

Κι εγώ είχα ελάχιστα καφέ την επομένη του υπερήχου κορίτσι μου αλλά δε με ανησύχησε γιατι ήταν μόνο μια φορά στο σκούπισμα. Αφού σε ηρέμησε και ο γιατρός σου όλα καλά. Ηρέμησε κι απολαύσε το!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ; 
εγω από συμπτώματα εχτές άρχισα να μην νιωθω καλά αλλά σήμερα που ξύπνησα δεν μπορούσα να σηκωθώ από το κρεβατι πολύ ζάλη, ναυτία και εμετό είμαι χάλια  δεν μπορω να κάνω τίποτα 

εχτες με το που γύρισα από τον γιατρό είχα λίγα μπεζ -καφέ υγρά και τα ειδα και σήμερα που πήγα τουαλέτα να ενεργηθώ (sorry)  δεν βγάζω μέσα στην μέρα( για την ώρα τουλάχιστον ) δεν μου έχει ξανά τύχη.. αλλά δεν είναι σκούρα όπως αυτά που έχουμε όταν τελειώνει η περιοδος είναι πιο ανοιχτό το χρώμα τους 🤷‍♀️

Πίνω προγεστερονη χάπι ένα πρωί ένα βραδυ.. περιμένω να περάσει η ώρα να παρω τηλ τον γιατρό να του πω 

@Elkμου κ εγώ είχα στην αρχή αυτής της εγκυμοσύνης έτσι προς το μπεζ ήταν! Δεν ηταν τπτ εν τελει, κρατήσανε 2 3 μερες κ μετα την επόμενη βδομάδα ειχα ξανα δει παλι 2 3 μερες κ τέλος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημερα κορίτσια μου! Τι κανετε;    εγω σημερα πηγα στην παιδίατρο, μια χαρα μου φανηκε! Μου ειπε ακομα οτι θα παει διακοπές μεσα στον Ιούλιο, Οποταν θα μπορει να είναι τον Αύγουστο όταν γεννήσω! 😊
    • Όχι δεν είναι με δοτρια.Ειναι δικές μου βλαστοκυστες με ωοληψια γονιμοποίηση και όλη την διαδικασία.
    • Κορίτσια μου καλημέρα!! @Barbiee τέλεια νέα!! Μπράβο το μωράκι σας!! Μεγάλωσε πολύ!  @Elk εγώ στις 32 βδομάδες θα πάω. Μου είπε ο γιατρός να είμαι ανάμεσα στις 32 και 33 εβδομάδες οπότε θα πάω 32+1! Εγώ σήμερα πήγα στο cosmos και με έπιασε ζάλη δεν μπορούσα να συνέλθω τι χυμό ήπια τι αλμυρό έφαγα, ήμουν ένα ράκος. Πέρασε κανένα μισάωρο για να συνέλθω. Ευτυχώς ήταν μαζί μου ο άντρας μου!!  Κατά τα άλλα αρχίζουμε λίγο πιο εντατικά ετοιμασίες. Θα διαλέξουμε χρώματα και θα βάψουμε από βδομάδα! Και άρχισαν να μου φέρνουν και φίλες που είναι ήδη μαμάδες πράγματα για το μωρό   
    • Καλή επιτυχία σου εύχομαι με μεγάλη χοριακη.  Μου έδωσε την medrol 4mg 2 χαπακια κάθε μεσημέρι και ελπίζω να μην έχω θέματα. Σε αυτή τη φάση πιο πολύ τα φάρμακα με αγχωνουν παρά η εμβρυομεταφορα. Για ψυχολογικούς λόγους και να μην αγχώνομαι λέω κάθε βήμα την φορά.
    • ηθελε να μου δώσει φωτογραφία....αλλα δεν μας αφησε ο μπέμπης... οπότε δεν μας έδωσε...το ζορισε λίγο μηπως αλλάξει θέση αλλά τίποτα αυτός...και μετά της είπα και εγώ να το αφήσει αν είναι! νομίζω το ντοπλερ γίνεται απο 30 μεχρι 34 εβδομάδων... οπότε μην αγχώνεσαι!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...