Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωτόμηνια, Πρωτόχρονια, ελπίδα μία μες στην καρδιά, ο Αι Βασίλης έρχεται ξανά!!!


Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Καλημέρα!! Πήγα για χοριακή...το μεσημέρι τα αποτελέσματα. Από χθες το απόγευμα δεν έχω ούτε καφέ υγρά. Αυτός ο κύκλος ότι να ναι!!!!

@ΛΕΥΚΗΚαταρχάς να δούμε τα θετικά, ότι η εξέταση ήταν καλή!!! Μην προτρέχεις και μην προκαταβάλεις τον εαυτό σου...άσε να έρθει η Παρασκευή να μιλήσεις με την γιατρό, μπορεί να μην είναι και τίποτα η μικρή περίοδος. 

@Fay90 αύριο έχεις υπέρηχο ε;;; Άντε να σε χαρώ να μας πεις όμορφα νέα...

Εύχομαι ένα μεγάλο νούμερο στην χοριακή σου!!!! Θ περιμένουμε με ανυπομονησία τα αποτελέσματα.

Δυστυχώς, αυτό μου έδωσε να καταλάβω ο γιατρός. Άλλωστε έχει ήδη συμπληρωθεί ένας χρόνος από το χειρουργείο και το περίμενα πως θα επέστρεφε η ενδομητρίωση. Τέλος πάντων, θα πάω και βλέπουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η marw90 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Κι εγώ έκανα σήμερα ένα τεστ ωορρηξιας της clear blue..θεωρητικά από τις εφαρμογές η ωορηξια μου είναι μεθαύριο...δεν μου έδειξε τίποτα ένα χαμογελάκι και καλά δείχνει κανονικά.

..όταν έβγαλα το στις ενώ δεν δείχνει τίποτα είναι ετσι.

20240108_180628.jpg

Καλημερα,

Θα περιμενεις το χαμογελακι

Συνηθως κραταει 2 μερες εαν εχεις ομως χαμηλη κορυφη lh μπορει να δειξει λιγες ωρες οποτε για τις  2 -3 επομενες μερες ισως καλυτερα να το κανεις 2 φορες τη νερα το τεστ και πρωι και βραδυ ωστε να εισαι σιγουρη οτι δεν θα χασεις το χαμογελο. Το σημαντικο ειναι να δεις χαμογελο. Η αχνη δειχνει σχετικη προσπαθεια να ανεβει η lh αλλα οχι ικανοποιητικη για να επιβεβαιωση καλη ωορρηξια. Οποτε κανε τεστ και περιμενε το χαμογελο. Εαν μετα απο 2 μηνες τεστ ωορρηξιας διαπιατωσεις οτι συμβαδιζεις με την εφαρμογη του ιντερνετ τοτε εστιασε επαφες με βαση την εφαρμογη χωρις τεστ.

Καλη επιτυχια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Προς το παρόν δεν έχει ξανά δημιουργηθεί κάποια κύστη. Είναι όλα καθαρά, και εξετάσεις και υπέρηχος. 

Ρώτησα τον γιατρό που με χειρούργησε για την σαλπιγγογραφία και μου είχε πει πως το θέμα αυτό είχε ελεγχθεί όταν κάναμε το χειρουργείο. Οπότε δεν θα χρειαζόταν ξανά. Ο καινούργιος γιατρός θεωρεί πως πρέπει να γίνει κα εγώ δυστυχως το αποφεύγω γιατί φοβάμαι.

Καλημερα μη το αποφευγεις!

Η σαλπιγγογραφια δεν ειναι μονο διαγνωστικη αλλα ειναι και θεραπευτικη.

Πολλες μενουν εγκυες τον ιδιο μηνα που κανουν την σαλπιγγογραφια!

Τωρα υπαρχει και σαλπιγγογραφια με υπερηχους εκτος απο την κλασικη που γινοταν παλια. Δηλαδη γινεται νε 2 τροπους και διαλεγεις με ποιον θελεις να κανεις.

Μη το καθυστερεις!

Καλη επιτυχια!! 

Επισης οταν λες μικρος κυκλος? Ποσο χρονων εισαι? Απο τα τεστ ωορρηξιας τι συμπερασμα βγαζεις. Εγω ειχα χρησιμοποιησει 2 μηνες τα clearblue που ειναι με χαμογελο. Γιατι τα αλλα πρεπει υποκειμενικα να αξιολογησεις μια αχνη γραμμη εαν ειναι κατι σημαντικο ή οχι ειναι δηλαδη λιγο πιο υποκειμενικα και πιο ευκολο να βγαλεις λαθος συμπερασμα εαν δεν εχεις εμπειρια. Τωρα εαν κανεις ολο τετοια στο τελος αποκτας εμπειρια νομιζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ; 
εγω από συμπτώματα εχτές άρχισα να μην νιωθω καλά αλλά σήμερα που ξύπνησα δεν μπορούσα να σηκωθώ από το κρεβατι πολύ ζάλη, ναυτία και εμετό είμαι χάλια  δεν μπορω να κάνω τίποτα 

εχτες με το που γύρισα από τον γιατρό είχα λίγα μπεζ -καφέ υγρά και τα ειδα και σήμερα που πήγα τουαλέτα να ενεργηθώ (sorry)  δεν βγάζω μέσα στην μέρα( για την ώρα τουλάχιστον ) δεν μου έχει ξανά τύχη.. αλλά δεν είναι σκούρα όπως αυτά που έχουμε όταν τελειώνει η περιοδος είναι πιο ανοιχτό το χρώμα τους 🤷‍♀️

Πίνω προγεστερονη χάπι ένα πρωί ένα βραδυ.. περιμένω να περάσει η ώρα να παρω τηλ τον γιατρό να του πω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ; 
εγω από συμπτώματα εχτές άρχισα να μην νιωθω καλά αλλά σήμερα που ξύπνησα δεν μπορούσα να σηκωθώ από το κρεβατι πολύ ζάλη, ναυτία και εμετό είμαι χάλια  δεν μπορω να κάνω τίποτα 

εχτες με το που γύρισα από τον γιατρό είχα λίγα μπεζ -καφέ υγρά και τα ειδα και σήμερα που πήγα τουαλέτα να ενεργηθώ (sorry)  δεν βγάζω μέσα στην μέρα( για την ώρα τουλάχιστον ) δεν μου έχει ξανά τύχη.. αλλά δεν είναι σκούρα όπως αυτά που έχουμε όταν τελειώνει η περιοδος είναι πιο ανοιχτό το χρώμα τους 🤷‍♀️

περιμένω να περάσει η ώρα να παρω τηλ τον γιατρό να του πω 

Ξεκουράσου όσο μπορείς και να αποφεύγεις βαριά φαγητά ή με έντονες μυρωδιές. 

Οι ζαλάδες και οι ναυτίες ναι μεν σε ταλαιπωρούν αλλά είναι ένα καλό σημάδι για την ανάπτυξη του εμβρύου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Ξεκουράσου όσο μπορείς και να αποφεύγεις βαριά φαγητά ή με έντονες μυρωδιές. 

Οι ζαλάδες και οι ναυτίες ναι μεν σε ταλαιπωρούν αλλά είναι ένα καλό σημάδι για την ανάπτυξη του εμβρύου!!!

Η ξεκούραση είναι λίγο δύσκολη γιατί έχω και ένα κοριτσάκι 16 μηνών να φροντίζω θα περιορίσω τις δουλειές μου όσο μπορω και βλέπουμε 

η μαμα μου δεν γνωρίζει ότι είμαι εγκυος αλλά μάλλον θα αναγκαστώ να της το πω γιατί βλέπω από εδώ και πέρα να χρειάζομαι την βοήθεια της θα πρέπει να έρθει 

δεν μπορω να φάω και τίποτα εχτές λίγο στήθος κοτόπουλο με ρύζι έκανα αλλά δεν μπορεσα να το φάω και τώρα μόνο ένα χαμομήλι έκανα δεν έχω φαει κάτι

ναι τουλάχιστον είναι καλό σημάδι τι να πω λίγο τα καφέ με προβλημάτισαν επλιζω να είναι από την εξέταση που κάναμε εχτές 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elk να μη σε ανησυχούν τα καφε. Ο γιατρός μ μ ειχε πει μη δινεις καμοα σημασια. Σαν να μην υα βλεπεις. Καλο ειναι να ξερει κάποιος. Η μαμα σου, μια φιλη που εμπιστευσαι. Μπορει να χρειαστει να ρθει να κατσει μαζι σου να κοιταξεο λιγο τ παιδι.

@marilouu σαν πρήξιμο ψηλα? Απο τις ορμονες είναι που ανεβαίνουν.

@Mairik15 ελα σ αυτο το θεματακι αν θες. Πανω κατω ολα τα κορίτσια στην ιδια φαση ειναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια, προς ενημέρωση να σας πω πως εχθές μίλησα με τον γιατρό μου και μου είπε πως η εξέταση είναι καλ΄ή. Βέβαια λεπτομέρειες θα μάθω την Παρασκευή που θα τον συναντήσω. @cat12 του είπα για το θέμα της περιόδου και της μικρής διάρκειας και μου είπε ένα  (ωχ). Μου έκλεισε υπέρηχο για να το τσεκάρουμε. Δυστυχώς, μάλλον η περίοδος ανακούφισης μετά το χειρουργείο έληξε, πάμε πάλι από την αρχή σε νέες περιπέτειες.

Καλημερα κορίτσι μου! Αφού η εξέταση βγήκε καλή είναι πολύ σημαντικό αυτο! Ίσως έτυχε να ήταν μικρής διαρκείας όλοι οι κύκλοι δεν είναι ίδιοι! Εύχομαι να είναι όλα καλά 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ; 
εγω από συμπτώματα εχτές άρχισα να μην νιωθω καλά αλλά σήμερα που ξύπνησα δεν μπορούσα να σηκωθώ από το κρεβατι πολύ ζάλη, ναυτία και εμετό είμαι χάλια  δεν μπορω να κάνω τίποτα 

εχτες με το που γύρισα από τον γιατρό είχα λίγα μπεζ -καφέ υγρά και τα ειδα και σήμερα που πήγα τουαλέτα να ενεργηθώ (sorry)  δεν βγάζω μέσα στην μέρα( για την ώρα τουλάχιστον ) δεν μου έχει ξανά τύχη.. αλλά δεν είναι σκούρα όπως αυτά που έχουμε όταν τελειώνει η περιοδος είναι πιο ανοιχτό το χρώμα τους 🤷‍♀️

Πίνω προγεστερονη χάπι ένα πρωί ένα βραδυ.. περιμένω να περάσει η ώρα να παρω τηλ τον γιατρό να του πω 

Καλημερα κορίτσι μου! Αχχχ υπομονή με τα συμπτωματαααα! Δεν νομίζω ότι είναι κάτι τα υγρα αυτά ! Κολπικο υπερυχο έκανες; Μήπως τραυματίστηκες με τον υπερυχο μιας και όλα εκεί κατω είναι ευαίσθητα τώρα και έσπασε κανένα αγγείο ; Δεν νομίζω ότι είναι κάτι το ανησυχητικό ! Περιμενουμε νέα από τον γιατρό 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Καλημέρα!! Πήγα για χοριακή...το μεσημέρι τα αποτελέσματα. Από χθες το απόγευμα δεν έχω ούτε καφέ υγρά. Αυτός ο κύκλος ότι να ναι!!!!

@ΛΕΥΚΗΚαταρχάς να δούμε τα θετικά, ότι η εξέταση ήταν καλή!!! Μην προτρέχεις και μην προκαταβάλεις τον εαυτό σου...άσε να έρθει η Παρασκευή να μιλήσεις με την γιατρό, μπορεί να μην είναι και τίποτα η μικρή περίοδος. 

@Fay90 αύριο έχεις υπέρηχο ε;;; Άντε να σε χαρώ να μας πεις όμορφα νέα...

Καλημερα κορίτσι μου❤️ περιμενουμεεεε με ανυπομονησια🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ; 
εγω από συμπτώματα εχτές άρχισα να μην νιωθω καλά αλλά σήμερα που ξύπνησα δεν μπορούσα να σηκωθώ από το κρεβατι πολύ ζάλη, ναυτία και εμετό είμαι χάλια  δεν μπορω να κάνω τίποτα 

εχτες με το που γύρισα από τον γιατρό είχα λίγα μπεζ -καφέ υγρά και τα ειδα και σήμερα που πήγα τουαλέτα να ενεργηθώ (sorry)  δεν βγάζω μέσα στην μέρα( για την ώρα τουλάχιστον ) δεν μου έχει ξανά τύχη.. αλλά δεν είναι σκούρα όπως αυτά που έχουμε όταν τελειώνει η περιοδος είναι πιο ανοιχτό το χρώμα τους 🤷‍♀️

Πίνω προγεστερονη χάπι ένα πρωί ένα βραδυ.. περιμένω να περάσει η ώρα να παρω τηλ τον γιατρό να του πω 

Λογικο αλλάζεις μήνα συμ ο τράχηλος γίνεται πιο ευαίσθητος για αυτό κ όταν κάνουν υπέρηχο στις αρχές μετά μπορεί να δούμε λίγο αθματακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Η ξεκούραση είναι λίγο δύσκολη γιατί έχω και ένα κοριτσάκι 16 μηνών να φροντίζω θα περιορίσω τις δουλειές μου όσο μπορω και βλέπουμε 

η μαμα μου δεν γνωρίζει ότι είμαι εγκυος αλλά μάλλον θα αναγκαστώ να της το πω γιατί βλέπω από εδώ και πέρα να χρειάζομαι την βοήθεια της θα πρέπει να έρθει 

δεν μπορω να φάω και τίποτα εχτές λίγο στήθος κοτόπουλο με ρύζι έκανα αλλά δεν μπορεσα να το φάω και τώρα μόνο ένα χαμομήλι έκανα δεν έχω φαει κάτι

ναι τουλάχιστον είναι καλό σημάδι τι να πω λίγο τα καφέ με προβλημάτισαν επλιζω να είναι από την εξέταση που κάναμε εχτές 🤷‍♀️

Εσύ που ήθελες συμπτώματα χαχαχα. Υπομονή έτρωγα κάθε πρωί μια φριγανια πριν σηκωθώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni @Mpourmpoulo μίλησα με τον γιατρό δεν είναι από την εξεταση που κάναμε εχτές, είναι από μυτρα είναι σύνηθες να υπάρχουν αυτά τα υγρά να μην ανησυχώ μου είπε είναι όλα καλά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εσύ που ήθελες συμπτώματα χαχαχα. Υπομονή έτρωγα κάθε πρωί μια φριγανια πριν σηκωθώ 

Ναι με επιασαν κάπως απότομα είναι αλήθεια ξεκίνησαν λίγο από την Παρασκευή κάτι ανακατωσούρες  και σήμερα χάλια είδη έχω κάνει 3 φορές εμετό και δεν έχω συνέλθει  δεν έχω φαει τίποτα δεν κατεβαίνει θα προσπαθήσω να φάω καμία φρυγανιά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλημερα κορίτσι μου! Αφού η εξέταση βγήκε καλή είναι πολύ σημαντικό αυτο! Ίσως έτυχε να ήταν μικρής διαρκείας όλοι οι κύκλοι δεν είναι ίδιοι! Εύχομαι να είναι όλα καλά 🙏

Η αλήθεια είναι πως έχει συμβεί σε τρεις συνεχόμενους κύκλους οπότε πλέον χρειάζεται διερεύνηση. Όσο για την εξέταση μου είπε μεν πως είναι καλή αλλά προς το παρόν. Ο δείκτης δείχνει πως μάλλον πάει κάτι να ξεκινήσει πάλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Ναι με επιασαν κάπως απότομα είναι αλήθεια ξεκίνησαν λίγο από την Παρασκευή κάτι ανακατωσούρες  και σήμερα χάλια είδη έχω κάνει 2 φορές εμετό και δεν έχω συνέλθει  δεν έχω φαει τίποτα δεν κατεβαίνει θα προσπαθήσω να φάω καμία φρυγανιά 

Με το καλό το μωράκι σου και καλή εγκυμοσύνη!.. Μου έδινε ο γιατρός μου σε όλο το πρώτο 3μηνο, primperan σιρόπι, πρωι-βράδυ, για τις ναυτίες και τους εμετούς.. Σώθηκα, αλλιώς ήταν σαν να έχω μια μόνιμη γαστρεντερίτιδα. Έχω και εγώ ήδη ένα παιδάκι, μεγαλύτερο από το δικό σου αλλά και πάλι, δεν θα μπορούσα να ανταπεξέλθω αλλιώς.. Στην κουμπάρα μου ο γιατρός της, της έδινε καθημερινα cirloton και στην ξα΄δερφη μου vertigo vomex. Είναι όλα παρόμοια..   Ρώτησε τον γιατρό σου μήπως σου δώσει κάτι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Elk είπε:

@Diwni @Mpourmpoulo μίλησα με τον γιατρό δεν είναι από την εξεταση που κάναμε εχτές, είναι από μυτρα είναι σύνηθες να υπάρχουν αυτά τα υγρά να μην ανησυχώ μου είπε είναι όλα καλά.. 

Όπα και εσύ για κορίτσακι πας.. 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλημερα κορίτσι μου! Αχχχ υπομονή με τα συμπτωματαααα! Δεν νομίζω ότι είναι κάτι τα υγρα αυτά ! Κολπικο υπερυχο έκανες; Μήπως τραυματίστηκες με τον υπερυχο μιας και όλα εκεί κατω είναι ευαίσθητα τώρα και έσπασε κανένα αγγείο ; Δεν νομίζω ότι είναι κάτι το ανησυχητικό ! Περιμενουμε νέα από τον γιατρό 🙏

Εσύ επαφές σήμερα τώρα όλη μέρα χαχαψ και αύριο αλλά σήμερα έρχεται το μωράκι σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Elk είπε:

@Diwni @Mpourmpoulo μίλησα με τον γιατρό δεν είναι από την εξεταση που κάναμε εχτές, είναι από μυτρα είναι σύνηθες να υπάρχουν αυτά τα υγρά να μην ανησυχώ μου είπε είναι όλα καλά.. 

τελειααα❤️ όποτε χαλάρωσε τώρα και υπομονή με τα συμπτώματα κοριτσάκι μου! Ήρθε η ωρα να το πεις στην μαμά έτσι ωστε να έρθει μα σε βοηθήσει🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Η αλήθεια είναι πως έχει συμβεί σε τρεις συνεχόμενους κύκλους οπότε πλέον χρειάζεται διερεύνηση. Όσο για την εξέταση μου είπε μεν πως είναι καλή αλλά προς το παρόν. Ο δείκτης δείχνει πως μάλλον πάει κάτι να ξεκινήσει πάλι.

Εύχομαι να μην ισχύουν όλα αυτααα🙏 αν εμφανιστεί πάλι τι πλάνο έχετε; Τι γινετε σε αυτήν την περίπτωση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εσύ επαφές σήμερα τώρα όλη μέρα χαχαψ και αύριο αλλά σήμερα έρχεται το μωράκι σου. 

Σήμερα το πρωί δεν καταφέραμε ξύπνησε αργα και δεν προλαβαίναμε γτ έπρεπε να πάει στην δουλειά  εγινε όμως αργα το βράδυ πάλι 🤪! Όταν γυρησει ομωσσς θα γίνει χαμουλης😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εσύ επαφές σήμερα τώρα όλη μέρα χαχαψ και αύριο αλλά σήμερα έρχεται το μωράκι σου. 

Εντωμεταξύ σήμερα πονάω ελάχιστα ! Λες να έσπασε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Εντωμεταξύ σήμερα πονάω ελάχιστα ! Λες να έσπασε;

Εννοείται τι ζαηρα είμαι. Τώρα συναντήθηκαν το σπερματοζωάριο με το ωάριο σου. Και κάνουν γουτσου γουτσου  😉 κάνε και σήμερα επαφές μήπως και τα αγοράκια πήγαν απ' την άλλη μεριά 🤫

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εννοείται τι ζαηρα είμαι. Τώρα συναντήθηκαν το σπερματοζωάριο με το ωάριο σου. Και κάνουν γουτσου γουτσου  😉 κάνε και σήμερα επαφές μήπως και τα αγοράκια πήγαν απ' την άλλη μεριά 🤫

Χαχαχχαχα! Κάτσε να έρθει σπίτι και θα σου πω εγώ😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημερα κορίτσια μου! Τι κανετε;    εγω σημερα πηγα στην παιδίατρο, μια χαρα μου φανηκε! Μου ειπε ακομα οτι θα παει διακοπές μεσα στον Ιούλιο, Οποταν θα μπορει να είναι τον Αύγουστο όταν γεννήσω! 😊
    • Όχι δεν είναι με δοτρια.Ειναι δικές μου βλαστοκυστες με ωοληψια γονιμοποίηση και όλη την διαδικασία.
    • Κορίτσια μου καλημέρα!! @Barbiee τέλεια νέα!! Μπράβο το μωράκι σας!! Μεγάλωσε πολύ!  @Elk εγώ στις 32 βδομάδες θα πάω. Μου είπε ο γιατρός να είμαι ανάμεσα στις 32 και 33 εβδομάδες οπότε θα πάω 32+1! Εγώ σήμερα πήγα στο cosmos και με έπιασε ζάλη δεν μπορούσα να συνέλθω τι χυμό ήπια τι αλμυρό έφαγα, ήμουν ένα ράκος. Πέρασε κανένα μισάωρο για να συνέλθω. Ευτυχώς ήταν μαζί μου ο άντρας μου!!  Κατά τα άλλα αρχίζουμε λίγο πιο εντατικά ετοιμασίες. Θα διαλέξουμε χρώματα και θα βάψουμε από βδομάδα! Και άρχισαν να μου φέρνουν και φίλες που είναι ήδη μαμάδες πράγματα για το μωρό   
    • Καλή επιτυχία σου εύχομαι με μεγάλη χοριακη.  Μου έδωσε την medrol 4mg 2 χαπακια κάθε μεσημέρι και ελπίζω να μην έχω θέματα. Σε αυτή τη φάση πιο πολύ τα φάρμακα με αγχωνουν παρά η εμβρυομεταφορα. Για ψυχολογικούς λόγους και να μην αγχώνομαι λέω κάθε βήμα την φορά.
    • ηθελε να μου δώσει φωτογραφία....αλλα δεν μας αφησε ο μπέμπης... οπότε δεν μας έδωσε...το ζορισε λίγο μηπως αλλάξει θέση αλλά τίποτα αυτός...και μετά της είπα και εγώ να το αφήσει αν είναι! νομίζω το ντοπλερ γίνεται απο 30 μεχρι 34 εβδομάδων... οπότε μην αγχώνεσαι!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...