Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωτόμηνια, Πρωτόχρονια, ελπίδα μία μες στην καρδιά, ο Αι Βασίλης έρχεται ξανά!!!


Recommended Posts

στις Just now, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!μπήκα στις γόνιμες και άρχισε το πάρτυ!!!!άντε τον Γενάρη να έχουμε πολλά θετικά τεστακια!!!!τώρα που ξεβουλωσε και η σάλπιγγα μου ....θα έρθει είμαι σίγουρη 😁😁😁

@Mpourmpoulo εσύ;;;;; άρχισες;;;;;;

Ααααα είμαστε μαζιιιι αυτόν τον μηνα❤️ θα ερθειιιιιιι είμαι σιγουρη 🙏 ναι εγώ ξεκίνησα επαφές από χθες και θα το παρω σερί μέχρι την Τετάρτη σίγουρα ανάλογα και με τα τεστ ωορρηξιας το ποτέ θα δείξουν θετικο! Αύριο θα με δει και ο γιατρός για να δούμε αν έγινε η ωορρηξια ή ποτέ περίπου θα γίνει ! Μακάρι να είμαστε τυχερές αυτόν τον μηνα❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ααααα είμαστε μαζιιιι αυτόν τον μηνα❤️ θα ερθειιιιιιι είμαι σιγουρη 🙏 ναι εγώ ξεκίνησα επαφές από χθες και θα το παρω σερί μέχρι την Τετάρτη σίγουρα ανάλογα και με τα τεστ ωορρηξιας το ποτέ θα δείξουν θετικο! Αύριο θα με δει και ο γιατρός για να δούμε αν έγινε η ωορρηξια ή ποτέ περίπου θα γίνει ! Μακάρι να είμαστε τυχερές αυτόν τον μηνα❤️

Και εγώ το ίδιο έως Τετάρτη θα έχει γερό πάρτυ!!😂😂😂😂Αχ άντε να είμαστε μαζι εγκύουλες!!!και με την @Girly που θα μείνει και αυτή έγκυος αυτό τον μήνα πιστεύω!!!άντε με το καλό η νέα προσπαθεια μας σε όλες!!!🩷🩷🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γλυκά τι κάνετε πως είστε?? @Mpourmpoulo κορίτσι μου είναι θέμα χρόνου να μείνεις έγκυος ξανά!! Ο γιατρός σου είναι πολύ καλός!! Αυτόν τον μήνα έχεις πολλές πιθανότητες μην σκέφτεσαι την σπερμματεγχηση!! Τα ποσοστά της σπερμματεγχησης δεν διαφέρουν πολύ με τα ποσοστά της φυσικής σύλληψης!! Θετική σκέψη κορίτσι μου! @marinamanoulitsa κορίτσι μου καλή επιτυχία εύχομαι!! Αν όχι αυτόν τον μήνα είμαι σίγουρη ότι τον επόμενο θα μείνεις έγκυος 🤰🤰🤰 @Girly άντε η τρίτη θα είναι και η τυχερή ♥️♥️♥️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Lou418 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου, ελπίζω να είστε καλά! Όπως σας είπα πρόσφατα, ξεκινάω διαδικασίες εξωσωματικής, έχω επιτροπή σε ένα μήνα και μετά προχωράμε. Ο γιατρός μου επέμενε πάρα πολύ να κόψω το τσιγάρο, χαλάει λέει την ποιότητα των ωαρίων, λογικό. Και εγώ ζορίζομαι αρκετά να το κόψω είναι η αλήθεια. Καμία συμβουλή για το πώς να τα καταφέρω? Προς το παρόν το έχω ελαττώσει...

Πόσο σε νιώθω!! Και εγώ την Τετάρτη θα ξέρω αν τελικά πάμε για εξωσωματική η όχι!! Και το μοναδικό κομμάτι που με ζοριζει είναι το τσιγάρο πραγματικά! Ούτε οι ενέσεις ούτε μέθη ούτε τίποτα δεν με τρομάζουν αλλά το τσιγάρο που πρέπει να κόψω!! Μόνο που το σκέφτομαι νιώθω ότι είναι αδύνατον!! Ο άντρας μου είχε δοκιμάσει το ηλεκτρονικό και για 4 μήνες το είχε κόψει αλλά μετά το ξανά άρχισε! Ίσως να σε βοηθήσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Και εγώ το ίδιο έως Τετάρτη θα έχει γερό πάρτυ!!😂😂😂😂Αχ άντε να είμαστε μαζι εγκύουλες!!!και με την @Girly που θα μείνει και αυτή έγκυος αυτό τον μήνα πιστεύω!!!άντε με το καλό η νέα προσπαθεια μας σε όλες!!!🩷🩷🩷

Μακαριιιι όλες μας να είμαστε τυχερές🥰 🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια μου γλυκά τι κάνετε πως είστε?? @Mpourmpoulo κορίτσι μου είναι θέμα χρόνου να μείνεις έγκυος ξανά!! Ο γιατρός σου είναι πολύ καλός!! Αυτόν τον μήνα έχεις πολλές πιθανότητες μην σκέφτεσαι την σπερμματεγχηση!! Τα ποσοστά της σπερμματεγχησης δεν διαφέρουν πολύ με τα ποσοστά της φυσικής σύλληψης!! Θετική σκέψη κορίτσι μου! @marinamanoulitsa κορίτσι μου καλή επιτυχία εύχομαι!! Αν όχι αυτόν τον μήνα είμαι σίγουρη ότι τον επόμενο θα μείνεις έγκυος 🤰🤰🤰 @Girly άντε η τρίτη θα είναι και η τυχερή ♥️♥️♥️

 

Μακάρι βρε κορίτσι μου ❤️🙏 περιμενουμε νέα σου 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια πως είστε ; Εγω αύριο έχω γιατρό το πρωί έχω αρκετό άγχος να δω πως πάει… η αλήθεια είναι έχω 3 μερες πιο έντονα συμπτώματα με εμετό και ανακατωσούρες λαχανιάζω με το παραμικρό δεν ξέρω αν φταίει και η προγεστερονη για τα συμπτώματα 🤷‍♀️

@Lou418 κορίτσι μου και εγω με τον αντρα μου καπνιζαμε αρκετά όταν πηραμε την απόφαση για να κάνουμε παιδί το κοψαμε μαχαίρι και οι δυο 3 μήνες πριν ξεκινήσουμε τις προσπάθειες για μωρο.. δεν έχω κάποιο μυστικό ή κολπάκι να σου πω για το πως τα καταφέραμε αλλά το μόνο που σκεφτόμουν ήταν ότι ηθελα όσο γινόταν να έχω έναν ”καθαρο" οργανισμό για το μωρακι μου.. επισης δεν μπορούσα να σκεφτώ να είμαι  εγκυος και να καπνίζω ή να έχω τις ορμόνες της εγκυμοσυνης και να με βασανίζει και η εξάρτηση μου από το τσιγάρο..

ο πρώτος μήνας είναι δύσκολος μετά κάπως άρχισε να ισόρροπη το πράγματα εμάς ήταν και η καραντινα όποτε δεν βγαίναμε έξω με παρέες  να βλέπουμε και άλλους να καπνίζουν.. τώρα το έχουμε 3 χρόνια κομμένο και πιστεύω πως ήταν το καλύτερο δώρο που κάναμε στους εαυτούς μας στο παιδί μας και στην τσέπη μας 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lou418 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου, ελπίζω να είστε καλά! Όπως σας είπα πρόσφατα, ξεκινάω διαδικασίες εξωσωματικής, έχω επιτροπή σε ένα μήνα και μετά προχωράμε. Ο γιατρός μου επέμενε πάρα πολύ να κόψω το τσιγάρο, χαλάει λέει την ποιότητα των ωαρίων, λογικό. Και εγώ ζορίζομαι αρκετά να το κόψω είναι η αλήθεια. Καμία συμβουλή για το πώς να τα καταφέρω? Προς το παρόν το έχω ελαττώσει...

Να σου πω εγώ με το που μάθαινα ότι είμαι έγκυος το έκοβα μαχαίρι και δεν μου έλειπε και καθόλου μπορώ να σου πω στην εγκυμοσύνη. Επειδή είχα διαβήτη κύησης και μου έκοβαν ζάχαρη και οποιοδήποτε γλυκαντικό, η στέρηση της ζάχαρης μου ήταν πολύ πιο δύσκολη. Ίσως αυτός να  ήταν ο λόγος αλλά τελικά όλα στο μυαλό είναι!

 

στις πριν 23 ώρες, ο/η marilouu είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και Χρόνια πολλά ♥️.Ήθελα να σας γράψω τον προβληματισμό μου μήπως καποια μπορεί να βοηθήσει.Δεν μπορώ να κάθομαι...τι εννοώ τώρα θα μου πείτε.Και χθες στην δουλειά και σήμερα στην ταβέρνα δεν μπορώ πολύ ώρα καθιστή.Νιωθω ότι έχω κάτι και μου πιέζει την κοιλιά μου προς τα πάνω στο στήθος,δεν μπορώ να καμπουριασω ούτε για αστείο.Πρεπει μονίμως να έχω όρθια πλάτη η' να γέρνω με κάποιο τρόπο προς τα πίσω.Και καλά στη δουλειά λίγο σηκώνομαι κάνω μια βόλτα τεντώνομαι.Αλλα έξω...όλο άλλαζα στάση.Ζοριστηκα γιατί δεν θέλω ακόμα να το ανακοινώσω είναι νωρίς...και δεν μπορώ να πω ότι πέρασε η ώρα μου.Θα αλλάξει αυτό το συναίσθημα στις επόμενες εβδομάδες η' έτσι θα είναι από δω και πέρα ;

Έχεις μάλλον καούρα από τις αλλαγές στις ορμόνες. Αργότερα που θα σε μεγαλώνει το μωρό ίσως έχεις πάλι πίεση σε αυτό το σημείο. Εγώ πιεζόμουν πολύ στην κόρη μου ήταν ισχαιμική και με πίεζε με το κεφάλι. 

Αν είναι απο καούρα, γάλα ίσως σε βοηθήσει...Υπομονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πως είστε ; Εγω αύριο έχω γιατρό το πρωί έχω αρκετό άγχος να δω πως πάει… η αλήθεια είναι έχω 3 μερες πιο έντονα συμπτώματα με εμετό και ανακατωσούρες λαχανιάζω με το παραμικρό δεν ξέρω αν φταίει και η προγεστερονη για τα συμπτώματα 🤷‍♀️

@Lou418 κορίτσι μου και εγω με τον αντρα μου καπνιζαμε αρκετά όταν πηραμε την απόφαση για να κάνουμε παιδί το κοψαμε μαχαίρι και οι δυο 3 μήνες πριν ξεκινήσουμε τις προσπάθειες για μωρο.. δεν έχω κάποιο μυστικό ή κολπάκι να σου πω για το πως τα καταφέραμε αλλά το μόνο που σκεφτόμουν ήταν ότι ηθελα όσο γινόταν να έχω έναν ”καθαρο" οργανισμό για το μωρακι μου.. επισης δεν μπορούσα να σκεφτώ να είμαι  εγκυος και να καπνίζω ή να έχω τις ορμόνες της εγκυμοσυνης και να με βασανίζει και η εξάρτηση μου από το τσιγάρο..

ο πρώτος μήνας είναι δύσκολος μετά κάπως άρχισε να ισόρροπη το πράγματα εμάς ήταν και η καραντινα όποτε δεν βγαίναμε έξω με παρέες  να βλέπουμε και άλλους να καπνίζουν.. τώρα το έχουμε 3 χρόνια κομμένο και πιστεύω πως ήταν το καλύτερο δώρο που κάναμε στους εαυτούς μας στο παιδί μας και στην τσέπη μας 🥰

Όλα τελεια θα είναι κορίτσι μου ❤️ θα δεις αύριο που θα πας και θα μας τα πεις 🥳 μπραβοοο κορίτσι μου είσαι ήρωας❤️ και εγώ δυσκολεύομαι πολύ με το τσιγάρο! Κάνω ηλεκτρονικό και δεν μπορώ με τίποτα να το κόψω! Αν όμως μείνω έγκυος έχω υποσχεθεί στον εαυτό μου να το κόψω μαχαίρι🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε άλλα νέα....11 μέρα καθυστέρησης με αναγούλες από προχθές μέσα στην μέρα και καούρα φοβερή και κανένα σημάδι για περίοδο!

Θα κάνω τεστ αύριο το πρωί αν δεν έρθει...δεν γίνεται είναι πολλές οι μέρες!

 

@Elkόλα καλά θα πάνε...αύριο θα μας πει ευχάριστα νέα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Πόσο σε νιώθω!! Και εγώ την Τετάρτη θα ξέρω αν τελικά πάμε για εξωσωματική η όχι!! Και το μοναδικό κομμάτι που με ζοριζει είναι το τσιγάρο πραγματικά! Ούτε οι ενέσεις ούτε μέθη ούτε τίποτα δεν με τρομάζουν αλλά το τσιγάρο που πρέπει να κόψω!! Μόνο που το σκέφτομαι νιώθω ότι είναι αδύνατον!! Ο άντρας μου είχε δοκιμάσει το ηλεκτρονικό και για 4 μήνες το είχε κόψει αλλά μετά το ξανά άρχισε! Ίσως να σε βοηθήσει 

Καλησπερα, 

Καλη χρονια!

Το ηλεκτρονικο τσιγαρο ειναι εξισου κακο με το απλο τσιγαρο. Και δεν ξερουμε και τις απωτερες συνεπειες... μπορει να ειναι και χειροτερο.... αυτα τα λενε οι πνευμονολογοι και οχι μονο για τους πνευμονες αλλα και για τα υπολοιπα συστηματα οπως ειναι το αναπαραγωγικο και η εγκυμοσυνη στη συγκεκριμενη περιπτωση.

Καλή επιτυχία! Ολα θα πάνε καλά στο τέλος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Σε άλλα νέα....11 μέρα καθυστέρησης με αναγούλες από προχθές μέσα στην μέρα και καούρα φοβερή και κανένα σημάδι για περίοδο!

Θα κάνω τεστ αύριο το πρωί αν δεν έρθει...δεν γίνεται είναι πολλές οι μέρες!

 

@Elkόλα καλά θα πάνε...αύριο θα μας πει ευχάριστα νέα!!!!!

Δεν έχεις κάνει τεστ ακόμη;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Σε άλλα νέα....11 μέρα καθυστέρησης με αναγούλες από προχθές μέσα στην μέρα και καούρα φοβερή και κανένα σημάδι για περίοδο!

Θα κάνω τεστ αύριο το πρωί αν δεν έρθει...δεν γίνεται είναι πολλές οι μέρες!

 

@Elkόλα καλά θα πάνε...αύριο θα μας πει ευχάριστα νέα!!!!!

@Mpourmpoulo μακάρι βρε κοριτσια να σας πω τα ευχάριστα αύριο 💕

Δεν έχεις κάνει ούτε ένα τεστ ακόμα ; 😳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έκανα ένα την 2η μέρα και ένα την 5η μέρα και ήταν αρνητικά. 

Αλλά φθάσαμε στην 11 μέρα και ακόμα τίποτα...ούτε λίγο καφέ, ούτε τ΄΄ιποτα. 

Έχω και την προηγούμενη εμπειρία και λέω μήπως πάλι είναι καθυστερημένη σύλληψη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Έκανα ένα την 2η μέρα και ένα την 5η μέρα και ήταν αρνητικά. 

Αλλά φθάσαμε στην 11 μέρα και ακόμα τίποτα...ούτε λίγο καφέ, ούτε τ΄΄ιποτα. 

Έχω και την προηγούμενη εμπειρία και λέω μήπως πάλι είναι καθυστερημένη σύλληψη.

Μήπως να κανεις και ένα σήμερα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Έκανα ένα την 2η μέρα και ένα την 5η μέρα και ήταν αρνητικά. 

Αλλά φθάσαμε στην 11 μέρα και ακόμα τίποτα...ούτε λίγο καφέ, ούτε τ΄΄ιποτα. 

Έχω και την προηγούμενη εμπειρία και λέω μήπως πάλι είναι καθυστερημένη σύλληψη.

Εννοεται να κανείς και άλλο ένα τώρα αφού σου έχει ξανά τυχει να δεις αργά θετικό τεστ 

αντε ψάχνουμε το πρώτο θετικό τεστ του 2024 λες να είναι το δικό σου; 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mpourmpoulo μου δεν έχω και έχει μεγάλη κακοκαιρία για να βγει κάποιος να πάει σε εφημερεύων. Αύριο που θα πάω τα παιδιά σχολείο , θα πάω και από το φαρμακείο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Εννοεται να κανείς και άλλο ένα τώρα αφού σου έχει ξανά τυχει να δεις αργά θετικό τεστ 

αντε ψάχνουμε το πρώτο θετικό τεστ του 2024 λες να είναι το δικό σου; 😁

Μακάρι....το θέλω πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

@Mpourmpoulo μου δεν έχω και έχει μεγάλη κακοκαιρία για να βγει κάποιος να πάει σε εφημερεύων. Αύριο που θα πάω τα παιδιά σχολείο , θα πάω και από το φαρμακείο. 

Περιμενουμεεεε με ανυπομονησιααα❤️ εύχομαι να είσαι κορίτσι μου❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ αυτό είχα πει, με το που μείνω εγκυος το κόβω το τσιγάρο, τώρα που πάμε για εξωσωματική λέω με το που γίνει η εμβρυομεταφορά το κόβω, ο γιατρός μου θέλει να το κόψω τώρα! Βέβαια τι σε έναν δύο μήνες τι τώρα, αλλά ως εξαρτημένη ήλπιζα να κερδίσω λίγο χρόνο... (χαζό ακούγεται, το ξέρω!) Και το άγχος με όλες αυτές τις διαδικασίες δεν βοηθάει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elk κορίτσι ολα θα είναι τέλεια αύριο, θα το δεις!!! Θα περιμένουμε νέα σου μόλις μπορέσεις 🤞🤞🫶🫶

Κορίτσια μιας και λέτε για τσιγάρο, εγώ το είχα κόψει και έκανα ηλεκτρονικό, με χαμηλή νικοτίνη (όχι iqos, ατμισμα με υγρό). Φυσικά στην εγκυμοσύνη το έκοψα και αυτό, ακριβώς επειδή δεν ήξερα τις επιπτώσεις. Τώρα με τον θηλασμό κάνω ξανά, αλλά για να μην έχω θέμα, έχω αφαιρέσει τελείως την νικοτίνη. Αν και με το μωρό όλη μέρα στα χέρια, δεν κάνω και συχνά. 

Αν ήμουν πάντως πολύ εθισμένη, θα προσπαθούσα να το μειώσω σταδιακά πριν μείνω έγκυος, ώστε μετά να μην είναι τόσο δύσκολο να το κόψω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα. Είμαι Αθήνα τόσες μέρες και γι' αυτό δε γράφω αλλά σας διαβάζω καθημερινά!!!

Τα δικά μου νέα... Έκανα τον 1ο υπέρηχο!!! Είδα ένα ρεβιθάκι 9mm κι άκουσα μια καρδούλα να χτυπάει γρήγορα και δυνατά! Μου είπε ο γιατρός ότι έχω καρδιόμορφη μήτρα, κάτι που το ήξερε απο το 2007 βέβαια αλλά τώρα φαινόταν πιο καθαρά! Όλα καλά και θα με ξανά δει μέσα Φεβρουαρίου για την αυχενική διαφάνεια! Αυτήν την εβδομάδα θα κάνω τον προγεννητικό (αίματος ένα σωρό και ούρων).

@ElkΠεριμένουμε και τα δικά σου νεάκια αύριο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

@Elk κορίτσι ολα θα είναι τέλεια αύριο, θα το δεις!!! Θα περιμένουμε νέα σου μόλις μπορέσεις 🤞🤞🫶🫶

Κορίτσια μιας και λέτε για τσιγάρο, εγώ το είχα κόψει και έκανα ηλεκτρονικό, με χαμηλή νικοτίνη (όχι iqos, ατμισμα με υγρό). Φυσικά στην εγκυμοσύνη το έκοψα και αυτό, ακριβώς επειδή δεν ήξερα τις επιπτώσεις. Τώρα με τον θηλασμό κάνω ξανά, αλλά για να μην έχω θέμα, έχω αφαιρέσει τελείως την νικοτίνη. Αν και με το μωρό όλη μέρα στα χέρια, δεν κάνω και συχνά. 

Αν ήμουν πάντως πολύ εθισμένη, θα προσπαθούσα να το μειώσω σταδιακά πριν μείνω έγκυος, ώστε μετά να μην είναι τόσο δύσκολο να το κόψω.

 

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα. Είμαι Αθήνα τόσες μέρες και γι' αυτό δε γράφω αλλά σας διαβάζω καθημερινά!!!

Τα δικά μου νέα... Έκανα τον 1ο υπέρηχο!!! Είδα ένα ρεβιθάκι 9mm κι άκουσα μια καρδούλα να χτυπάει γρήγορα και δυνατά! Μου είπε ο γιατρός ότι έχω καρδιόμορφη μήτρα, κάτι που το ήξερε απο το 2007 βέβαια αλλά τώρα φαινόταν πιο καθαρά! Όλα καλά και θα με ξανά δει μέσα Φεβρουαρίου για την αυχενική διαφάνεια! Αυτήν την εβδομάδα θα κάνω τον προγεννητικό (αίματος ένα σωρό και ούρων).

@ElkΠεριμένουμε και τα δικά σου νεάκια αύριο!!!

Ευχαριστώ βρε κορίτσια μου θα σας στείλω μόλις βγω από τον γιατρό θέλω τόσο πολύ να πάνε όλα καλά αυτήν την φορά γιατί φοβαμαι να το ξανά περάσω 

μπραβο κορίτσι μου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σε πια βδομαδα είσαι τώρα ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Elk είπε:

 

Ευχαριστώ βρε κορίτσια μου θα σας στείλω μόλις βγω από τον γιατρό θέλω τόσο πολύ να πάνε όλα καλά αυτήν την φορά γιατί φοβαμαι να το ξανά περάσω 

μπραβο κορίτσι μου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σε πια βδομαδα είσαι τώρα ; 

7w 2d ημερολογιακά... υπερηχογραφικά είμαστε 1 μερα πίσω (7w 1d).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από εμένα !!! Εύχομαι σε όλες να πάνε όλα κατ ευχήν!!! Εγώ είμαι νέα εδώ θέλησα να πω την δική μου ιστορία ! Μετά από 15 μήνες προσπάθειας - υπήρξε στο 6 μηνο μια αποβολή , μπήκαμε στην διαδικασία όλων των εξετάσεων προγεννητικού ελέγχου όλα καλά - Σιν σαλπιγγογραφια ! Τελικά στο 9μηνο καθυστέρηση κ θετικό τεστ - Β χοριακή 1359 με μόνο 2 μέρα καθυστέρηση ! Βαδίζω στην 5η εβδομάδα κ την Τετάρτη έχω τον πρώτο υπέρηχο 🙏 προφανώς με άγχος μην αποβάλω ξανά , κ νομίζω σήμερα ξεκίνησαν κ τα πρώτα συμπτώματα 😰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...