Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωτόμηνια, Πρωτόχρονια, ελπίδα μία μες στην καρδιά, ο Αι Βασίλης έρχεται ξανά!!!


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Μακαριιιιιιι μακαριιιιιιι❤️❤️❤️❤️❤️ ξεκινάμε από Κυριακή εντατικά μέχρι Τετάρτη Πέμπτη ! Θα κάνω και τεστ ωορρηξιας να βλέπω τι γινετε βασικά τα ξεκίνησα από σήμερα! 🙏🙏🙏🙏 από το στόμα σου και στου θεού το αυτί!

Ποια Τετάρτη από σήμερα κάνεις θέλουμε δυνατό σπέρμα γτ έχουμε το ωάριο τέλειο.. Παρασκευή , Κυριακή , Τρίτη , Τετάρτη, Πέμπτη ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κοπέλα μου το ξερω και το. Καταλαβαίνω αυτό το γτ ? Θα σου πω ότι στην πρώτη μου εγκυμοσύνη για να μείνω μου πήρε 1.5 χρόνο και ήμουν 27 .. στα 30 όταν προσπάθησα χρειάστηκε να περάσω ΟΛΑ τα στάδια για να φτάσω 4.5 χρόνια αργότερα να μείνω φυσιολογικά. .. δες διάφορα μέσα σε 3 χρόνια. Κάθε Άντα λένε για τη γυναίκα.. και ναι έκανα και εξωσωματικη (δεν τα κατάφερα γτ έπεσα σε κακούς γιατρούς -αλλη συζήτηση αυτό.. ζω στο εξωτερικό) εσύ προσπάθησε να μην πέφτεις να πεις πάμε δυναμικά.. ξέρω αλλιώς τα φανταζοσουν αλλιώς έρχονται ή μπορεί και αλλιώς να έρθουν .. ξέρεις τι λέγαμε με τα κορίτσια της εξωσωματικής?? Τα μωρά μου θα είναι τυχερά γτ έχουν φωτογραφίες από όταν ήταν 3 ημερών! Έχω και βίντεο και φώτο από τα έμβρυα μου... 

Τι γλυκό αυτό... ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ποια Τετάρτη από σήμερα κάνεις θέλουμε δυνατό σπέρμα γτ έχουμε το ωάριο τέλειο.. Παρασκευή , Κυριακή , Τρίτη , Τετάρτη, Πέμπτη ! 

Ναι ναι και εγώ έτσι σκεφτηκααααα και σήμερα για να είναι ποιο δυνατο το σπερμα από Κυριακή❤️  το ωάριο σήμερα είναι 16 χιλιοστά ! Μου ειπε ότι η ωορρηξια φυσικά χωρίς ενέση γινετε από 20-26χιλιοστα και μεγαλώνει περίπου δυο χιλιοστά την ημέρα!

κοριτσακι μου ταλαιπωρήθηκες πολύ και μιλάω και εγώωωω😩   
τα κατάφερες ομωσσς και ήρθε το νινακι σου💝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Από ότι μου λέει ο γιατρός πάντα κάθε τέλους του ραντεβού ‘αυγα έχεις να φάνε και οι κότες ‘ δεν είναι το πρόβλημα αυτό ! Μου έχει πει ότι έχω αντίσταση στα χάπια διέγερσης και ότι με τις ενέσεις θα κάνω παραπάνω ωάρια και μάλιστα φοβάται να μην κάνω και παραπάνω από 2 γτ βάση νόμου απαγορεύετε να γίνει σπερματεγχυνση! Είχαμε πάρει και σε αυτόν τον κύκλο χάπια διέγερσης γιατί θα πήγαινα με σε 2η σπερματεγχυνση αλλά τελικά μας το ακύρωσε ! Είπε να ερθουμε σε επαφές και αν δεν τον άλλο μηνα θα πάμε με μίνι πρωτόκολλο εξωσωματικής σε σπερματεγχυνση! Μου ειπε ότι δεν θέλει να κάψει την σπερματεγχυνση σε αυτόν τον κύκλο  ! Για εξωσωματικη μου είπε ότι στην παρούσα φάση δεν το διαπραγματεύετε! Ναι είναι πολύ θετικο που έκανα συληψη ! Μακάρι να έρθει το θαυματακι💝

Μακαρι βρε @Mpourmpoulo, στο εύχομαι σύντομα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lou418 είπε:

Μακαρι βρε @Mpourmpoulo, στο εύχομαι σύντομα!!

Και σε σενα κοριτσάκι μου❤️❤️❤️❤️ 

Θα ερθειιιιιιι που θα παειιιιιι💝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ναι ναι και εγώ έτσι σκεφτηκααααα και σήμερα για να είναι ποιο δυνατο το σπερμα από Κυριακή❤️  το ωάριο σήμερα είναι 16 χιλιοστά ! Μου ειπε ότι η ωορρηξια φυσικά χωρίς ενέση γινετε από 20-26χιλιοστα και μεγαλώνει περίπου δυο χιλιοστά την ημέρα!

κοριτσακι μου ταλαιπωρήθηκες πολύ και μιλάω και εγώωωω😩   
τα κατάφερες ομωσσς και ήρθε το νινακι σου💝

Στον πρώτο πήρα κλομιφερ για 3 μήνες , τους 2 πρώτους έκανα και την ένεση να σκάσει το ωάριο και την 3 φορά πήρα τα χάπια και δεν πήγα στη γιατρό γιατί ήθελα να βγω έξω χαχα να γλέντισω χαχχα τελικά γλεντησα ψαψαψαψ 14.02 έπιασα το καμάρι μου . Μετά από 1.5χρονο έμεινα έγκυος από γλέντι αχαχαψα

 Στον δεύτερο ξεκίνησα νωρίς ελεύθερες επαφές Τζιφός . Μετά έκανα και τον συνδιασμός που λες και να πω την αλήθεια το ίδιο 2 ωοθυλάκια είχα στους υπερήχους και στην σπερματεγχ. Το ίδιο 2ωουυλακια . Ενω στην εξωσωματική με χαμηλή δόση έκανα περισσότερα ωοθυλάκια που δεν ήταν κυστικα (είχαν μέσα ωάριο ) .. και τελικά έμεινα έγκυος με το ωάριο του μήνα 😅 γλεντησα πάλι είχα πάει ταξίδι στην Ελβετία.. ακόμα ο αδελφός μου να με βγάλει φωτό την τουαλέτα του..χψαψα εκεί είχα δει το πρώτο αιματακι -εμφυτευση.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mpourmpoulo Δεν έχω εμπειρία σαν και τη δική σου με σπερματέγχυση, αλλά όπως σου είπαν και τα κορίτσια, εμπιστεύσου το γιατρό σου, κάτι θα ξέρει. Εύχομαι πραγματικά μέσα απ' την καρδιά μου να πετύχετε το σκοπό σας και να σας έρθει το πολυπόθητο μωράκι σας μέσα στο 2024 🙏 

Βάλτε μπρος τώρα μέχρι την Τετάρτη, κι ό,τι γίνει. Κάθε κύκλο έρχεσαι και πιο κοντά στο όνειρο, κράτα αυτό 

Καλή επιτυχία 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ναι ναι και εγώ έτσι σκεφτηκααααα και σήμερα για να είναι ποιο δυνατο το σπερμα από Κυριακή❤️  το ωάριο σήμερα είναι 16 χιλιοστά ! Μου ειπε ότι η ωορρηξια φυσικά χωρίς ενέση γινετε από 20-26χιλιοστα και μεγαλώνει περίπου δυο χιλιοστά την ημέρα!

κοριτσακι μου ταλαιπωρήθηκες πολύ και μιλάω και εγώωωω😩   
τα κατάφερες ομωσσς και ήρθε το νινακι σου💝

Πολύ σωστά στα λέει ο γιατρός σου. 

Δεν είναι κάτι που μπορεί να το μετρήσεις η να το ζυγίσεις . Η να πεις σιγά δεν πέρασα τίποτα. Ο καθένας μας δίνει τον αγώνα του και οι δυνάμεις του βγαίνουν σιγά σιγά. Όσο πας να πέσεις αλλά τόσο να σηκώνεσαι μετά. Ξες διαβάζω πολλές φορές τα παλιά μου μηνύματα εδώ και λέω και να το ξέρα .. γτ το μαξιλάρι μου να δει τόσα δάκρυα ? Έχασα πολλές στιγμές απ' τη ζωή μου .. ΜΗΝ πιω μήπως και είμαι έγκυος , μην σηκώσω αυτή την σακούλα μήπως , μην πάω εκεί γτ καπνίζουν l,μην πάω εκεί γτ έχει πολλά μωράκια και θα σκέφτομαι εγώ δεν έχω , μην και μην και μην. Και τελικά όταν αγάπησα εμένα όταν είπα θα ζω για εμένα θελω τον παλιό μου εαυτό.. ήρθαν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Παρασκευαιδουθελω να σου κανω λαικ κ δε μπορώ, τα εξάντλησα ολα για σήμερα. Ετσι ειναι οπως τα λες. Και γω για μηνες τα ιδια εκανα. Μετα ειπα δ μπορω να ζω μ αυτο το αγχος. Εν τελη και εγκυος να εισαι προσεχεις οσο μπορεις αλλα δε σταματάς και να ζεις. Σε μια φυσιολογική κυηση χωρις προβλήματα εννοω. Ταλαιπωρηθηκες και συ παρα πολυ ρε κορίτσι μου. Θυμομουν οτι ειχες κανει εξωσωματικες αλλα δ θυμόμουν το ακριβως ιστορικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

@Mpourmpoulo Δεν έχω εμπειρία σαν και τη δική σου με σπερματέγχυση, αλλά όπως σου είπαν και τα κορίτσια, εμπιστεύσου το γιατρό σου, κάτι θα ξέρει. Εύχομαι πραγματικά μέσα απ' την καρδιά μου να πετύχετε το σκοπό σας και να σας έρθει το πολυπόθητο μωράκι σας μέσα στο 2024 🙏 

Βάλτε μπρος τώρα μέχρι την Τετάρτη, κι ό,τι γίνει. Κάθε κύκλο έρχεσαι και πιο κοντά στο όνειρο, κράτα αυτό 

Καλή επιτυχία 🤞

@Θέτις Κ. Ποσο χρονων είσαι??

Μην απογοητευεσαι... κ εγώ το ίδιο με τον 1ο μήνα κι μας είπε η γιατρός κρατάμε το θετικο ότι έμεινες αμέσως.τωρα αν δεν έρθει...δεν ξερω τι να πω.περιμενω ήδη εξετάσεις θρομβοφυλλιας.εκανα tsh είναι 1.70 κατέβηκε πολυ με το χαπι άρα είναι οκ δε φταίει αυτός..  εσύ έκανες χημικη η παλινδρόμηση? Έκανες απόξεση? Θα ρθουν όλα στην ώρα τους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marw90 είπε:

@Θέτις Κ. Ποσο χρονων είσαι??

Μην απογοητευεσαι... κ εγώ το ίδιο με τον 1ο μήνα κι μας είπε η γιατρός κρατάμε το θετικο ότι έμεινες αμέσως.τωρα αν δεν έρθει...δεν ξερω τι να πω.περιμενω ήδη εξετάσεις θρομβοφυλλιας.εκανα tsh είναι 1.70 κατέβηκε πολυ με το χαπι άρα είναι οκ δε φταίει αυτός..  εσύ έκανες χημικη η παλινδρόμηση? Έκανες απόξεση? Θα ρθουν όλα στην ώρα τους...

31 στα 32 φέτος 🤪

Κι εγώ έχω ρυθμισμένο υποθυροειδισμό εδώ και χρόνια, οπότε δεν είναι αυτό σίγουρα. Εμένα παλινδρόμησε στη 10 εβδομάδα, αλλά το καταλάβαμε μόλις λίγο στην 11η όταν πήγαμε για υπέρηχο... Δηλαδή το έμβρυο μετρούσε 9εβ4ημ, ενώ θα έπρεπε να είναι 10εβ4ημ, και επίσης χωρίς καρδιακό παλμό. "I'm sorry, there's no heartbeat" και τo "Fetal death / Missed miscarriage" (ζω στο εξωτερικό) ύστερα στο χαρτί της διάγνωσης ήταν οι δύο φράσεις που με σημάδεψαν για το 2023... 💔 Η γυναικολόγος μου ήταν κάθετη να μην κάνουμε απόξεση διότι ήταν η πρώτη μου εγκυμοσύνη και προφανώς θα ήθελα να ξαναμείνω έγκυος στο μέλλον, για αποφυγή τραυματισμού της μήτρας. Μου χορηγήθηκε φαρμακευτική αγωγή για να προκληθεί η αποβολή και η όλη διαδικασία ολοκληρώθηκε όταν συμπλήρωσα και τη 12η εβδομάδα. Τα λέω κι αναλυτικά σ αυτή τη συζήτηση εδώ: https://mammyland.com/topic/36271-poso-kairo-meta-apo-palindromi-minate-eghkios/#comments

Ήταν πολύ δύσκολα, αλλά κάνω ψυχοθεραπεία ούτως ή άλλως, δεν απελπίζομαι, θα τα καταφέρουμε ξανά! 🙌

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

31 στα 32 φέτος 🤪

Κι εγώ έχω ρυθμισμένο υποθυροειδισμό εδώ και χρόνια, οπότε δεν είναι αυτό σίγουρα. Εμένα παλινδρόμησε στη 10 εβδομάδα, αλλά το καταλάβαμε μόλις λίγο στην 11η όταν πήγαμε για υπέρηχο... Δηλαδή το έμβρυο μετρούσε 9εβ4ημ, ενώ θα έπρεπε να είναι 10εβ4ημ, και επίσης χωρίς καρδιακό παλμό. "I'm sorry, there's no heartbeat" και τo "Fetal death / Missed miscarriage" (ζω στο εξωτερικό) ύστερα στο χαρτί της διάγνωσης ήταν οι δύο φράσεις που με σημάδεψαν για το 2023... 💔 Η γυναικολόγος μου ήταν κάθετη να μην κάνουμε απόξεση διότι ήταν η πρώτη μου εγκυμοσύνη και προφανώς θα ήθελα να ξαναμείνω έγκυος στο μέλλον, για αποφυγή τραυματισμού της μήτρας. Μου χορηγήθηκε φαρμακευτική αγωγή για να προκληθεί η αποβολή και η όλη διαδικασία ολοκληρώθηκε όταν συμπλήρωσα και τη 12η εβδομάδα. Τα λέω κι αναλυτικά σ αυτή τη συζήτηση εδώ: https://mammyland.com/topic/36271-poso-kairo-meta-apo-palindromi-minate-eghkios/#comments

Ήταν πολύ δύσκολα, αλλά κάνω ψυχοθεραπεία ούτως ή άλλως, δεν απελπίζομαι, θα τα καταφέρουμε ξανά! 🙌

Μικρούλα είσαι...εγώ πιο μεγαλη.

.34 σε 3 μέρες!!!

Μην στεναχωριέσαι! Θα πω αυτό που είπα και σε μένα...όλα γίνονται για κάποιο λόγο!!!!

Εγώ τώρα διάβασα τυχαία για την ΑΜΗ και δεν την εχω κάνει αυτήν την ορμόνη...λέτε να υπάρχει θέμα? Η οποίος έχει χαμηλή ΑΜΗ δεν κάνει καν σύλληψη? Ρε συ Θετις μου και εμείς αμέσως συλλάβαμε με τον καλό μου...τώρα δεν ξέρω αν είμαστε τόσο τυχεροί ξανά...πήρα κ τεστ ωορρηξιας να κάνω αλλά από Δευτέρα τώρα δεν έχει νόημα...είναι ναυτικός εμένα κι δεν είμαστε κάθε μερα μαζί...όποτε τις μέρες έστω που βρισκόμαστε εκτός του ότι θα δείχνουμε την αγάπη μας ο ένας στον άλλο με τον δικό μας τρόπο 😅 θα κάνουμε και τις προσπάθειες μας.ευτυχως είναι εντός Ελλάδας πλέον ζούμε στη Κρήτη κι είναι στις μινωικες οπότε τον Μηνα θα τον δω 2,3 φορές....

Θα δείξει...αν δούμε όμως ότι περνάνε οι μήνες και δεν βλέπω θετικο τεστ ενώ τη 1η φορά προσπαθειών είδα αμέσως θα το κοιτάξω κι άλλο.... θέλω δε θέλω γίνεται εμμονή....αν όμως κάνουμε ελεύθερα κι δεν έρχεται δε ξέρω τι φταίει...εγώ δε πήρα καν χάπια...ήταν 4,5 εβδομάδα έφυγε μόνο του...εσένα ήταν πιο προχωρημένη...άρα άλλη διαδικασία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η marw90 είπε:

Μικρούλα είσαι...εγώ πιο μεγαλη.

.34 σε 3 μέρες!!!

Μην στεναχωριέσαι! Θα πω αυτό που είπα και σε μένα...όλα γίνονται για κάποιο λόγο!!!!

Εγώ τώρα διάβασα τυχαία για την ΑΜΗ και δεν την εχω κάνει αυτήν την ορμόνη...λέτε να υπάρχει θέμα? Η οποίος έχει χαμηλή ΑΜΗ δεν κάνει καν σύλληψη? Ρε συ Θετις μου και εμείς αμέσως συλλάβαμε με τον καλό μου...τώρα δεν ξέρω αν είμαστε τόσο τυχεροί ξανά...πήρα κ τεστ ωορρηξιας να κάνω αλλά από Δευτέρα τώρα δεν έχει νόημα...είναι ναυτικός εμένα κι δεν είμαστε κάθε μερα μαζί...όποτε τις μέρες έστω που βρισκόμαστε εκτός του ότι θα δείχνουμε την αγάπη μας ο ένας στον άλλο με τον δικό μας τρόπο 😅 θα κάνουμε και τις προσπάθειες μας.ευτυχως είναι εντός Ελλάδας πλέον ζούμε στη Κρήτη κι είναι στις μινωικες οπότε τον Μηνα θα τον δω 2,3 φορές....

Θα δείξει...αν δούμε όμως ότι περνάνε οι μήνες και δεν βλέπω θετικο τεστ ενώ τη 1η φορά προσπαθειών είδα αμέσως θα το κοιτάξω κι άλλο.... θέλω δε θέλω γίνεται εμμονή....αν όμως κάνουμε ελεύθερα κι δεν έρχεται δε ξέρω τι φταίει...εγώ δε πήρα καν χάπια...ήταν 4,5 εβδομάδα έφυγε μόνο του...εσένα ήταν πιο προχωρημένη...άρα άλλη διαδικασία!

Αχ κι εσύ Αιγοκερίνα, κι εγώ!   💖

Εγώ δεν έχω κάνει ΑΜΗ και γενικά μόνο προγεννητικό έλεγχο κάναμε κι οι δύο τα βασικά, 1 μήνα πριν ξεκινησούμε επίσημα τις προσπάθειες (Δεκέμβρης '22). Τώρα πέρασαν 6 μήνες από τότε που ξεκινήσαμε ξανά μετά την αποβολή και τίποτα - κάνουμε και τεστ ωορρηξίας, όχι όλο το εξάμηνο, αλλά τους τελευταίους 4. Έχω κλείσει ραντεβού με ειδικό γονιμότητας για να δούμε τι εξετάσεις μπορώ να κάνω εγώ και ο σύντροφός μου - λέω να ζητήσω σαλπιγγογραφία και σπερμοδιάγραμμα με βάση τις εμπειρίες και συστάσεις κάποιων κοριτσιών από εδώ. Αν περάσει το 6μηνο, δες κι εσύ αν είναι να κάνεις κάποιες περαιτέρω εξετάσεις. Κατα τ΄
άλλα πιστεύω ότι κι η δική σου ηλικία είναι μικρή, οπότε υπάρχει χρόνος.

Τα τεστ ωορρηξίας βοηθάνε να εντοπίσεις τις γόνιμες μέρες, αλλά στη δική σου περίπτωση που λες ότι βρίσκεστε 2-3 φορές το μήνα μπορεί απλά να σου προσθέσουν κι άλλο άγχος (κι εμμονή ίσως) ειδικά αν δεν είναι εκεί για να γίνει το καλό 😉 Εγώ θα σου πρότεινα αφού τα παρήγγειλες να τα δοκιμάσεις έτσι 1-2 κύκλους να δεις περίπου πότε έχεις ωορρηξία μέσα στον κύκλο σου. Αλλά κατ' αλλα όποτε έρχεται ο δικός σου, είναι δεν είναι γόνιμες, αδράξτε την ευκαιρία 😁 

Μη το βάζεις κάτω, να σκέφτεσαι πάντα τον στόχο σου: θέλετε να γίνετε γονείς. Κράτα αυτό και πορεύσου μ' αυτό. Σε καταλαβαίνω απόλυτα σ αυτό που λες - η αλήθεια είναι ότι όταν σου βγαίνει με την πρώτη είναι κάπως σα να ανεβάσατε τον πήχη μόνοι σας και σου δημιουργείται η εντύπωση ότι αυτή είναι η νόρμα. Όμως όλα είναι τυχαία και πέραν του ελέγχου μας τελικά - εμένα αυτό μου δίδαξε η δική μου εμπειρία. Έτυχε κι έμεινα έγκυος με την πρώτη, έτυχε που το έμβρυο δεν τα κατάφερε. Κι εγώ η ίδια είμαι παιδί που προέκυψε μετά από αποβολή και η μητέρα μου μάλιστα είχε πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη με αιμοραγγία και με το φόβο να χάσει κι εμένα όπως και το πρώτο. Κι ήταν μόλις 21 ετών! Οπότε δε φταίει η ηλικία όπως βλέπεις, όλα μπορούν να συμβούν στον οποιονδήποτε. 

Θα τα καταφέρουμε ξανά 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Αχ κι εσύ Αιγοκερίνα, κι εγώ!   💖

Εγώ δεν έχω κάνει ΑΜΗ και γενικά μόνο προγεννητικό έλεγχο κάναμε κι οι δύο τα βασικά, 1 μήνα πριν ξεκινησούμε επίσημα τις προσπάθειες (Δεκέμβρης '22). Τώρα πέρασαν 6 μήνες από τότε που ξεκινήσαμε ξανά μετά την αποβολή και τίποτα - κάνουμε και τεστ ωορρηξίας, όχι όλο το εξάμηνο, αλλά τους τελευταίους 4. Έχω κλείσει ραντεβού με ειδικό γονιμότητας για να δούμε τι εξετάσεις μπορώ να κάνω εγώ και ο σύντροφός μου - λέω να ζητήσω σαλπιγγογραφία και σπερμοδιάγραμμα με βάση τις εμπειρίες και συστάσεις κάποιων κοριτσιών από εδώ. Αν περάσει το 6μηνο, δες κι εσύ αν είναι να κάνεις κάποιες περαιτέρω εξετάσεις. Κατα τ΄
άλλα πιστεύω ότι κι η δική σου ηλικία είναι μικρή, οπότε υπάρχει χρόνος.

Τα τεστ ωορρηξίας βοηθάνε να εντοπίσεις τις γόνιμες μέρες, αλλά στη δική σου περίπτωση που λες ότι βρίσκεστε 2-3 φορές το μήνα μπορεί απλά να σου προσθέσουν κι άλλο άγχος (κι εμμονή ίσως) ειδικά αν δεν είναι εκεί για να γίνει το καλό 😉 Εγώ θα σου πρότεινα αφού τα παρήγγειλες να τα δοκιμάσεις έτσι 1-2 κύκλους να δεις περίπου πότε έχεις ωορρηξία μέσα στον κύκλο σου. Αλλά κατ' αλλα όποτε έρχεται ο δικός σου, είναι δεν είναι γόνιμες, αδράξτε την ευκαιρία 😁 

Μη το βάζεις κάτω, να σκέφτεσαι πάντα τον στόχο σου: θέλετε να γίνετε γονείς. Κράτα αυτό και πορεύσου μ' αυτό. Σε καταλαβαίνω απόλυτα σ αυτό που λες - η αλήθεια είναι ότι όταν σου βγαίνει με την πρώτη είναι κάπως σα να ανεβάσατε τον πήχη μόνοι σας και σου δημιουργείται η εντύπωση ότι αυτή είναι η νόρμα. Όμως όλα είναι τυχαία και πέραν του ελέγχου μας τελικά - εμένα αυτό μου δίδαξε η δική μου εμπειρία. Έτυχε κι έμεινα έγκυος με την πρώτη, έτυχε που το έμβρυο δεν τα κατάφερε. Κι εγώ η ίδια είμαι παιδί που προέκυψε μετά από αποβολή και η μητέρα μου μάλιστα είχε πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη με αιμοραγγία και με το φόβο να χάσει κι εμένα όπως και το πρώτο. Κι ήταν μόλις 21 ετών! Οπότε δε φταίει η ηλικία όπως βλέπεις, όλα μπορούν να συμβούν στον οποιονδήποτε. 

Θα τα καταφέρουμε ξανά 🙏

Τι φαρμακευτική αγωγή πήρες? Γτ απ' όσο θυμάμαι σε έμενα μετά την απόξεση ξανά ανέβηκε η χοριακη όλα τα τρελά ταβκουφα ότι υπάρχει μου έτυχε.  Θέλανε να μου κάνουν ένεση μετροβαχ δε μου έρχεται πως λέγεται ακριβώς.. και είχαν πει ότι για 6 μήνες απαγορεύεται να μείνω έγκυος. 

 

 P.S και άλλο κοινό? Τέλος 14.02 είσαι έγκυος 

Έχω χασιμοτο χρόνια με χάπι ρυθμισμένο, μένω στο εξωτερικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diwni είπε:

@Παρασκευαιδουθελω να σου κανω λαικ κ δε μπορώ, τα εξάντλησα ολα για σήμερα. Ετσι ειναι οπως τα λες. Και γω για μηνες τα ιδια εκανα. Μετα ειπα δ μπορω να ζω μ αυτο το αγχος. Εν τελη και εγκυος να εισαι προσεχεις οσο μπορεις αλλα δε σταματάς και να ζεις. Σε μια φυσιολογική κυηση χωρις προβλήματα εννοω. Ταλαιπωρηθηκες και συ παρα πολυ ρε κορίτσι μου. Θυμομουν οτι ειχες κανει εξωσωματικες αλλα δ θυμόμουν το ακριβως ιστορικο.

Νομίζω Διώνη μου λίγο πολύ όλες το ζήσαμε αυτό.. μην και μη κτλ . Όχι κορίτσια ΖΗΣΤΕ. Δεν θα γυρίσουν αυτες οι στιγμές. 

Κάθομαι και σκέφτομαι αν δεν τα ζούσα όλα αυτά δεν θα ήξερα την @Girly, το καντερσακι μου @peacock, την Κατερίνα , το @Lisaki 80 , την μινιατούρα και την πεταλογδιτσα .. 

Ας μη μιλήσω και για τα κορίτσια της εξωσωματικής. 

Με αρκετές κοπέλες έχω και πιο προσωπικές σχέσεις. Από δέματα ,καλέσματα σε βάπτιση , καφέ , τυχαία συνάντηση κτλ και όλα αυτά ενώ ζω στο εξωτερικό. Τελικά παρόλο όλα αυτά τα χρόνια έχω γνωρίσει ανθρώπους που ξέρουν για εμένα και μου στάθηκαν ακριβώς όταν χρειζομουν ένα χέρι να με στηρίξει. Με έκανε άνθρωπο που δεν ρωτάει για την προσωπική ζωή του άλλου , (πότε θα παντρευτείς πότε θα κάνεις παιδί κτλ ) με έκανε άνθρωπο που πιστεύει ότι πρέπει να ζω την κάθε στιγμή ακόμα και άσχημη να είναι τη ζω. Γτ είναι η ζωή μου θα με διδάξει κάτι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Τι φαρμακευτική αγωγή πήρες? Γτ απ' όσο θυμάμαι σε έμενα μετά την απόξεση ξανά ανέβηκε η χοριακη όλα τα τρελά ταβκουφα ότι υπάρχει μου έτυχε.  Θέλανε να μου κάνουν ένεση μετροβαχ δε μου έρχεται πως λέγεται ακριβώς.. και είχαν πει ότι για 6 μήνες απαγορεύεται να μείνω έγκυος. 

 

 P.S και άλλο κοινό? Τέλος 14.02 είσαι έγκυος 

Έχω χασιμοτο χρόνια με χάπι ρυθμισμένο, μένω στο εξωτερικό 

Έλααα ρε συ, πόσα κοινά! Κρατάω την πρόβλεψη, τέλος 🤞🤞

Την πρώτη φορά μου έδωσε Cytotec και δεν πέτυχε η αποβολή - είχα αιμοραγία αλλά δεν κουνήθηκε τίποτα...
Τη δεύτερη φορά μου έδωσε 1 Misoprostol και μετά από 24 ώρες έπαιρνα Arthrotec - με αυτό το συνδυασμό η αποβολή ολοκληρώθηκε σε 1-2 μέρες και έπειτα κάναμε υπέρηχο όπου και το επιβεβαιώσαμε.

Εμένα μου είπε να περιμένω 2 κύκλους και μετά επανέλεγχο πριν παρουμε το ΟΚ για να ξαναπροσπαθήσουμε. Επαφή κατα τη διάρκεια αυτού του 2μηνου επιτρεπόταν μόνο με προφύλαξη εφόσον το θέλαμε, διότι εάν έμενα έγκυος ο κίνδυνος αποβολής ήταν αρκετά υψηλός λόγω του ότι ο οργανισμός μου δε θα είχε προλάβει να μεταβολίσει τα χάπια της αποβολής.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Έλααα ρε συ, πόσα κοινά! Κρατάω την πρόβλεψη, τέλος 🤞🤞

Την πρώτη φορά μου έδωσε Cytotec και δεν πέτυχε η αποβολή - είχα αιμοραγία αλλά δεν κουνήθηκε τίποτα...
Τη δεύτερη φορά μου έδωσε 1 Misoprostol και μετά από 24 ώρες έπαιρνα Arthrotec - με αυτό το συνδυασμό η αποβολή ολοκληρώθηκε σε 1-2 μέρες και έπειτα κάναμε υπέρηχο όπου και το επιβεβαιώσαμε.

Εμένα μου είπε να περιμένω 2 κύκλους και μετά επανέλεγχο πριν παρουμε το ΟΚ για να ξαναπροσπαθήσουμε. Επαφή κατα τη διάρκεια αυτού του 2μηνου επιτρεπόταν μόνο με προφύλαξη εφόσον το θέλαμε, διότι εάν έμενα έγκυος ο κίνδυνος αποβολής ήταν αρκετά υψηλός λόγω του ότι ο οργανισμός μου δε θα είχε προλάβει να μεταβολίσει τα χάπια της αποβολής.

 

Καλημέρα κορίτσια 

στο εξωτερικό παίζει πολύ το χάπι για αποβολή 

εδω πάλι Ελλάδα δεν το δίνουν εύκολα και εγω που το ζήτησα μου είπαν ότι φοβούνται για μεγάλη αιμορραγία και τα δίνουν μόνο εντός του νοσοκομείου🤷‍♀️

εγω είμαι και μακριά από νοσοκομεία μενω σε χωριό και η πρόσβαση μου στο νοσοκομείο είναι λίγο δύσκολη 

Ή θα το άφηνα έτσι από μόνο του χωρις χάπι να γίνει ή αποξεση, οποτε τελικά κατέληξα σε αποξεση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια!!

και μένα η γυναικολόγος υποστήριξε την αποξεση που είναι πιο άμεση διαδικασία. Μπορεί να είναι επεμβατικη αλλά εγώ δεν θα επέλεγα το χάπι και για ψυχολογικούς λόγους. Ήθελα να φύγει από το μυαλό μου ότι συνέβη και ότι υπήρχε μέσα μου για να επανέλθω όσο πιο γρήγορα μπορούσα, σίγουρα υπάρχει και η πιθανότητα επιπλοκών στην αποξεση αλλά δε ξέρω αν θα το άντεχα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

στο εξωτερικό παίζει πολύ το χάπι για αποβολή 

εδω πάλι Ελλάδα δεν το δίνουν εύκολα και εγω που το ζήτησα μου είπαν ότι φοβούνται για μεγάλη αιμορραγία και τα δίνουν μόνο εντός του νοσοκομείου🤷‍♀️

εγω είμαι και μακριά από νοσοκομεία μενω σε χωριό και η πρόσβαση μου στο νοσοκομείο είναι λίγο δύσκολη 

Ή θα το άφηνα έτσι από μόνο του χωρις χάπι να γίνει ή αποξεση, οποτε τελικά κατέληξα σε αποξεση 

Εξαρταται απο την γιατρο.

Εγω που ειχα 2 αποβολες 1ου τριμηνου με πηγε με cytotec αλλα ηταν πολυ επωδυνο μεχρι να ολοκληρωθει η αποβολη ...μετα το παιρνεις μερικες μερες για να καθαρισεις αλλα απαξ και βγει ο σακος μετα δεν πονας. Αλλα θυμαμαι ειχα περασει ενα 10 ωρο φρικτο. Μεχρι και εμετο εκανα που εχω κανει 2 φορες στη ζωη μου δεν κανω ευκολα. Αλλα σιγουρα ειναι πιο οικονομικο απο το να πας σε κλινικη. Εκτος αν πας σε δημοσιο νοσοκομειο. Επισης πιθανα να παιζει ρολο εαν εχει προηγηθει τελειομηνη εγκυμοσυνη. Γιατι ακουω περιπτωσεις που το δινουν κυριως σε γυναικες που δεν εχουν κανει ακομα παιδι ενω αλλες που ειναι εχουν ηδη παιδι πχ 2η εγκυμοσυνη τις πανε για αποξεση δεν ξερω εαν ειναι τυχαιο ή εαν παιζει ρολο.

Χρόνια πολλά! Σήμερα των φώτων καλή φώτιση σε όλους μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η mariza85 είπε:

Εξαρταται απο την γιατρο.

Εγω που ειχα 2 αποβολες 1ου τριμηνου με πηγε με cytotec αλλα ηταν πολυ επωδυνο μεχρι να ολοκληρωθει η αποβολη ...μετα το παιρνεις μερικες μερες για να καθαρισεις αλλα απαξ και βγει ο σακος μετα δεν πονας. Αλλα θυμαμαι ειχα περασει ενα 10 ωρο φρικτο. Μεχρι και εμετο εκανα που εχω κανει 2 φορες στη ζωη μου δεν κανω ευκολα. Αλλα σιγουρα ειναι πιο οικονομικο απο το να πας σε κλινικη. Εκτος αν πας σε δημοσιο νοσοκομειο. Επισης πιθανα να παιζει ρολο εαν εχει προηγηθει τελειομηνη εγκυμοσυνη. Γιατι ακουω περιπτωσεις που το δινουν κυριως σε γυναικες που δεν εχουν κανει ακομα παιδι ενω αλλες που ειναι εχουν ηδη παιδι πχ 2η εγκυμοσυνη τις πανε για αποξεση δεν ξερω εαν ειναι τυχαιο ή εαν παιζει ρολο.

Χρόνια πολλά! Σήμερα των φώτων καλή φώτιση σε όλους μας!

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο έχω ένα παιδάκι ήταν η δεύτερη εγκυμοσύνη μου

είναι ψυχοφθόρο είναι αλήθεια στο δημόσιο νοσοκομείο που πήγα μου είπε ο γιατρός πως ότι μπορω να το αφήσω και έτσι αλλά για ψυχολογικούς λόγους καλό είναι να μην το αφήνουμε.. να αποφύγουμε να βιώσουμε την διαδικασία αυτήν με αίμα και πόνους.. 

στο δημόσιο πήγα εγω και το έκανα ιδιωτικά ήθελαν ενα σωρό λεφτά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο έχω ένα παιδάκι ήταν η δεύτερη εγκυμοσύνη μου

είναι ψυχοφθόρο είναι αλήθεια στο δημόσιο νοσοκομείο που πήγα μου είπε ο γιατρός πως ότι μπορω να το αφήσω και έτσι αλλά για ψυχολογικούς λόγους καλό είναι να μην το αφήνουμε.. να αποφύγουμε να βιώσουμε την διαδικασία αυτήν με αίμα και πόνους.. 

στο δημόσιο πήγα εγω και το έκανα ιδιωτικά ήθελαν ενα σωρό λεφτά 

Και γω το εχω αφησει πισω μου. Εχω το κοριτσακι μου και σε λιγες μερες μπαινω στον 7ο και η μικρη περιμενει τον αδερφουλη της. Θα γινει χαμος μολις ερθει φοβαμαι πως θα αντιδρασει η μικρη μας...  ο θεος βοηθος...

Εκανα και την καμπυλη σακχαρου και ηταν καλη δοξα το θεο γιατι σε αυτη την εγκυμοσυνη ξεκινησα πιο παχια και εχω παρει και πιο πολλα σε σχεση με την πρηγουμενη τελειομηνη εγκυμοσυνη μου.

Το μονο που με ταλαιπωρει ενα μηνα τωρα ειναι οι συσπασεις. Ειδικα την προηγουμενη βδομδα ζοριστηκα με ειδε κι ο γιατρος και μικρυνε 4χιλ ο τραχηλος απ το β επιπεδου και αγχωνομαι θα το ξαναμετρησουμε σε 2 βδομαδες  φοβαμαι μη γεννησω προωρα. Αλλα ο γιατρος μου λεει οτι ειναι υπο ελεγχο κανουμε οτι πρεπει να ξεκουραζεσαι και να μην φοβασαι...

Ο θεος βοηθος...

Καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη σε ολες τις εγκυουλες! 

Με το καλο να ερθει μια καλη εγκυμοσυνη σε οσες το επιθυμουν!

Και καλή φώτιση σε όλες μας, σήμερα ημέρα των φώτων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Στον πρώτο πήρα κλομιφερ για 3 μήνες , τους 2 πρώτους έκανα και την ένεση να σκάσει το ωάριο και την 3 φορά πήρα τα χάπια και δεν πήγα στη γιατρό γιατί ήθελα να βγω έξω χαχα να γλέντισω χαχχα τελικά γλεντησα ψαψαψαψ 14.02 έπιασα το καμάρι μου . Μετά από 1.5χρονο έμεινα έγκυος από γλέντι αχαχαψα

 Στον δεύτερο ξεκίνησα νωρίς ελεύθερες επαφές Τζιφός . Μετά έκανα και τον συνδιασμός που λες και να πω την αλήθεια το ίδιο 2 ωοθυλάκια είχα στους υπερήχους και στην σπερματεγχ. Το ίδιο 2ωουυλακια . Ενω στην εξωσωματική με χαμηλή δόση έκανα περισσότερα ωοθυλάκια που δεν ήταν κυστικα (είχαν μέσα ωάριο ) .. και τελικά έμεινα έγκυος με το ωάριο του μήνα 😅 γλεντησα πάλι είχα πάει ταξίδι στην Ελβετία.. ακόμα ο αδελφός μου να με βγάλει φωτό την τουαλέτα του..χψαψα εκεί είχα δει το πρώτο αιματακι -εμφυτευση.. 

χαχαχχαχα ποσοοοο αισιοδοξια και τι χαρούμενη αύρα έχεις κορίτσι μου❤️ διαβαζω αυτά που γράφεις και χαμογελάω❤️ σε ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση σου αλλά και όλων των κοριτσιών🙏 

περασες πολλα όμως ανταμείφτηκες! 🥰

Εύχομαι συντομα να έρθει σε όλες μας το σπορακι🙏 

ξεκινησα επαφές από σήμερα τελικά ! Χθες ο σύντροφος δεν την πάλευε καθόλου γτ είχαμε κόσμο στο σπίτι και μας πήρε αργα ! Όποτε σήμερα πρωί πρωί ξεκινήσαμε🤪 την Δευτέρα θα βαζω και την γελη πριν την επαφή μπας και βοηθήσει και αυτή ! Δεν ξερω αν την γνωρίζει καμία λέγετε fertil U ! Βοηθάει το σπερμα να μην καταστρέφετε στην ουσια ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η marw90 είπε:

@Θέτις Κ. Ποσο χρονων είσαι??

Μην απογοητευεσαι... κ εγώ το ίδιο με τον 1ο μήνα κι μας είπε η γιατρός κρατάμε το θετικο ότι έμεινες αμέσως.τωρα αν δεν έρθει...δεν ξερω τι να πω.περιμενω ήδη εξετάσεις θρομβοφυλλιας.εκανα tsh είναι 1.70 κατέβηκε πολυ με το χαπι άρα είναι οκ δε φταίει αυτός..  εσύ έκανες χημικη η παλινδρόμηση? Έκανες απόξεση? Θα ρθουν όλα στην ώρα τους...

Ναι ναι είναι πολύ σημαντικό που είχαμε συλληψη! Όλα θα πανε καλά κορίτσι μου! Βιοχημικη είχα καθώς δεν πρόλαβε να ανεβεί πολύ η χοριακη είχε φτάσει σχεδόν στο όριο 9.99 αλλά το ανακάλυψα πριν την χοριακη καθώς έκανα τεστ πρώιμης και βγήκε θετικο από την 11η μέρα μετά την σπερματεγχυνση! Εσυ τώρα σε τι φάση βρίσκεσαι σε ποια μέρα του κύκλου σου είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

@Mpourmpoulo Δεν έχω εμπειρία σαν και τη δική σου με σπερματέγχυση, αλλά όπως σου είπαν και τα κορίτσια, εμπιστεύσου το γιατρό σου, κάτι θα ξέρει. Εύχομαι πραγματικά μέσα απ' την καρδιά μου να πετύχετε το σκοπό σας και να σας έρθει το πολυπόθητο μωράκι σας μέσα στο 2024 🙏 

Βάλτε μπρος τώρα μέχρι την Τετάρτη, κι ό,τι γίνει. Κάθε κύκλο έρχεσαι και πιο κοντά στο όνειρο, κράτα αυτό 

Καλή επιτυχία 🤞

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️ και σε εσενα εύχομαι να ερθειιιιι πολύ συντομα❤️❤️❤️ τον εμπιστεύομαι παρά πολύ η αλήθεια είναι ! Είναι πολύ καλός γιατρός αλλά και ανθρωπος! Έχει πρόγραμμα και μεθοδικότητα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

χαχαχχαχα ποσοοοο αισιοδοξια και τι χαρούμενη αύρα έχεις κορίτσι μου❤️ διαβαζω αυτά που γράφεις και χαμογελάω❤️ σε ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση σου αλλά και όλων των κοριτσιών🙏 

περασες πολλα όμως ανταμείφτηκες! 🥰

Εύχομαι συντομα να έρθει σε όλες μας το σπορακι🙏 

ξεκινησα επαφές από σήμερα τελικά ! Χθες ο σύντροφος δεν την πάλευε καθόλου γτ είχαμε κόσμο στο σπίτι και μας πήρε αργα ! Όποτε σήμερα πρωί πρωί ξεκινήσαμε🤪 την Δευτέρα θα βαζω και την γελη πριν την επαφή μπας και βοηθήσει και αυτή ! Δεν ξερω αν την γνωρίζει καμία λέγετε fertil U ! Βοηθάει το σπερμα να μην καταστρέφετε στην ουσια ! 

Γλεντα μμ γτ ξέρω ξέρω τι θα δω σε λίγες μέρες... πωπω μετά θα πάρεις κατευθείαν μπλε δεν θα ρωτήσεις καν το φύλο χαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Όχι δε το έχω δει αυτό το ντοκιμαντέρ ούτε ήξερα ότι υπάρχει... Απλά έμαθα για το 1 στις 4, εφόσον μου συνέβη κι εμένα. Τώρα όμως όπως λες πάμε γι αλλά, είμαστε εγκυουλες και προτεραιότητα έχει η ψυχική μας υγεία κι αρμονία ❤️ μας άξιζε αυτό το θαύμα και όλα θα πάνε καλά ✨🙏
    • Εμένα πρόσφατα ο σύντροφος μου έκανε υπερηχο και κάποιες εξετάσεις στον ανδρολογο ουρολόγο εδώ της περιοχής γιατί είχε κάποιες ενοχλήσεις αλλά τελικά ήταν όλα καλά απλά ήταν λίγο πιο βαριά η δουλειά και τον έπιασε κάπως ο πόνος χαμηλά , για σπερμοδιαγραμμα δεν ειχε πει κάτι,  όμως είχα ρωτήσει τον γιατρό αν αναλαμβάνει και από αυτά και θυμαμαι πως ναι , θα τον καλέσω ξανά την Δευτέρα,  όπως είπαν και τα κορίτσια ας ξεκινήσω με τον γιατρό της περιοχής και ύστερα βλέπουμε αν χρειαστεί και κάποιο κέντρο... Περιμέναμε πως το σποράκι θα μας έκανε την επίσκεψη του τόσο σύντομα όπως την πρώτη φορα αλλά μέχρις στιγμής αποτυχημένες προσπάθειες 
    • Κορίτσι μου Εμένα είναι πολύ πρόθυμος να προβεί σε εξετάσεις,  θα μιλήσω με τον ανδρολογο από Δευτέρα Εμείς είχαμε μια εγκυμοσύνη που ήρθε εύκολα σε 2 μήνες που είχαμε ελεύθερες επαφές,  τώρα προσπαθούμε από Φλεβάρη που είχα και την αποξεση αλλά πιο στοχευμενες επαφές είχαμε τις 2 τελευταίες περιόδους που παρακολουθουσα την ωορρηξία με τεστακια 
    • Ααα εντάξει τότε δικαιολογούνται κάνε λίγο υπομονή θα στα στείλουν πιστεύουν σε λίγο καιρό  η σκόνη απλά δεν διαλύεται εύκολα τουλάχιστον στο δικό μου πληντηριο 
    • εε το αφήνω λίγο γιατί περάσανε ενα πρόβλημα υγείας...και δεν θέλω να τους επιβαρύνω επιπλέον...θα δείξει σε λίγο καιρό! εγω απορρυπαντικό που πήρε η πεθερά μου Αρκάδι...θα χρησιμοποιήσω αυτό για αρχή και αν δεν μείνω ευχαριστημένη θα το αλλάξω στην πορεία!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...