Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεκέμβρη μόνο θετικά να μας τα δείχνεις όλα το δέντρο να γεμίσουμε με μπάλες και με δώρα 🎄🎄🎀🎀🤰🤰🧿🧿🧡🧡💙💙


Demy93

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria98 είπε:

Εμένα ξεκίνησαν από το καλοκαίρι και μετά να ειναι πολυκυστικες οι ωοθήκες χωρις να έχω σύνδρομο. Το μόνο που πήρα ως αγωγή αν μπορεί να θεωρηθεί ειναι η μυοινοσιτολη. Σταθερο κυκλο δεν έχω μετα απο αυτο γιαυτό υπολόγιζα τις γόνιμες με το αν ειχα κυκλο τόσες ημέρες και αν ειχα κυκλο τόσες ημέρες κλπ...τωρα μετα την αποξεση δεν ξέρω πως θα εξελιχθεί το θέμα της περιόδου και  τι εξετάσεις θα προτείνει η γυναικολόγος μιας που είναι η πρώτη αποβολή. Θα φανεί,  ελπίζουμε για το καλό για όλες τις κοπέλες εδώ ❣️❣️❣️ 

Γενικα λενε οτι βοηθαει η θεραπεια ενα τριμηνο με βιταμινες και στον αντρα και την γυναικα του στυλ profertil, ή pregnacare. Αυτες ειναι οι πιο διαδεδομενες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ευχαριστώ δεν μου είπε να κάνω άλλη χοριακη 

 

νομίζω με έπιασε ένας πανικός φοβαμαι μην πάω πάλι για αποξεση το πρωί σηκώθηκα και έκλαιγα γιατί πίστευα ότι η χοριακη μου δεν θα είναι καλή σαν να σταμάτησαν καποια συμπτώματα που είχα και το home τεστ περίμενα να είναι πιο εντονο..

έτσι δεν ένιωσα ούτε όταν μου είπαν ότι παλινδρόμησε το είχα πάρει πολυ ψύχραιμα και ήρεμα και τώρα ενώ δεν μου είπε κάποιος ότι δεν πάει καλα τουλαχιστον μέχρι στιγμης.. το έχω προδικάσει από πριν δεν ξέρω μήπως φταίνε οι ορμόνες μου 🤷‍♀️😞 

Άκουσε με κορίτσι μου, στην ίδια κατάσταση ήμουν και εγώ την 2η φορά που είδα θετικό τεστ και δε σου κρύβω ότι ακόμα έτσι είμαι...Η εγκυμοσύνη μου προχωράει σωστά αλλά εγώ είμαι απόλυτα συγκρατημένη χωρίς ζητωκραυγές...Δε με βοηθάει βέβαια και το ότι δεν έχω κανένα απολύτως σύμπτωμα παρά μόνο κάποια πολύ πολύ ελαφριά!!!Σου προτείνω όσο μπορείς να είσαι ήρεμη και να πας στον γιατρό σου να σε δει...Μεγάλη αγκαλιά και όλα να πάνε καλά 💙🧡🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

@mariza85θεραπεία για ποιο πράγμα δηλαδή; για καλή ωορρηξία;

Ναι οτι βοηθανε στη ωορρηξια στην γυναικα και στην ποιοτητα σπερματος στον ανδρα. Ειδικα οι profertil γραφουνε πανω στο κουτι τους ιδιαιτερως τις πολυκυστικες αν και τις δινουν γενικα οι γυναικολογοι τις θεωρουν καλες  για 1 τριμηνο. Γιατι ειναι και ακριβες δεν ειναι για παραπανω. Οι pregnacare ειναι πιο φτηνες  και ειναι και αυτες καλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Δευτέρα είναι η πρώτη Τετάρτη (σήμερα) είναι η δεύτερη 

Μια χαρά είναι η αύξηση της τότε βρε μην αγχώνεσαι!! Εντάξει λογικό είναι να έχεις δεύτερες σκέψεις μετά την παλίνδρομη βέβαια αλλά όσο μπορείς σκέψου θετικά! Έτσι κ αλλιώς σε αυτα τα στάδια κυησης δεν μπορούμε να κάνουμε τπτ μόνο υπομονή να προχωρήσει! Πιστεύω όμως ότι όλα θα είναι καλα αυτή τη φορά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diwni είπε:

Ετσι ηταν τ δικο μου τη μερα που κανονικά περιμενα περιοδο με χοριακη 46 μοναδες. @Mpourmpoulo

20230707_051200.jpg

Αλήθεια το λεσσσς;;; Παρόμοιο με το δικό μου🥰🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Ευχαριστώ δεν μου είπε να κάνω άλλη χοριακη 

 

νομίζω με έπιασε ένας πανικός φοβαμαι μην πάω πάλι για αποξεση το πρωί σηκώθηκα και έκλαιγα γιατί πίστευα ότι η χοριακη μου δεν θα είναι καλή σαν να σταμάτησαν καποια συμπτώματα που είχα και το home τεστ περίμενα να είναι πιο εντονο..

έτσι δεν ένιωσα ούτε όταν μου είπαν ότι παλινδρόμησε το είχα πάρει πολυ ψύχραιμα και ήρεμα και τώρα ενώ δεν μου είπε κάποιος ότι δεν πάει καλα τουλαχιστον μέχρι στιγμης.. το έχω προδικάσει από πριν δεν ξέρω μήπως φταίνε οι ορμόνες μου 🤷‍♀️😞 

Όχι να μην κάνεις έτσι τον εαυτό σου ..γιατί να στρεσαριζεσαι χωρίς λόγο;;; η χοριακη είναι σούπερ...έχει διπλασιαστεί!! Έτσι πρέπει να γίνεται...στο είπε και ο γιατρός σου άλλωστε!! Να χαλαρώσεις και να σκεφτείς ότι όλα θα πάνε καλά! Έτυχε η παλινδρόμη κύηση... Δεν θα γίνεται κάθε φορά...εδώ το κορίτσι μας η Elli είχε δύο παλινδρόμες και εν τέλει στην τρίτη πήγαν όλα καλά(προσωπικά πήρα πολύ θάρρος από αυτή την ιστορία και ελπίζω και εμένα να καταλήξει καλά την επόμενη φορά), όσο για την δικιά μου γραμμουλα στο τεστ φαινόταν με χρώματακι αλλά όχι έντονο...έχω έντονο προαίσθημα ότι έγινε αλλά έχω ακόμα μέρες... περιμένω 27 του μηνός...απλά επειδή είχα τσιμπήματα στη μέση χαμηλά και μου θύμισε τις προηγούμενες εγκυμοσύνες μου αυτό γι αυτό έκανα τεστακι!τώρα παρήγγειλα άλλα 10 hometest και θα φανεί αν είναι κάτι ή όχι...

Αααα επίσης ο γυναικολόγος μου είπε η φραγμένη σάλπιγγα που είχες ίσως να ήταν και η αιτία της παλινδρόμης...αν έχει λέει η σάλπιγγα λίγο υγρό παλινδρομεί η κύηση γιατί αυτό είναι τοξικό για το έμβρυο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mpourmpouloναι. Η επαφη που ειχα και υπολογιζω οτι επιασα ηταν 14η προς 15η μερα γτ ηταν μεταμεσονυχτια. Αυτο τ τεστ ηταν την 27η μερα. Η χοριακη μου ηταν 46. Τεστ δεν ξανα εκανα μονο επαναληπτικη χοριακη που μετα απο 3 μερες ηταν 149.

@Elk οι ορμονες φταινε να ξερεις. Σιγουρα μετα απο αυτο που περασες εχεις τους φοβους σου. Δε μπορεις να κάνεις τιποτα παραπανω απο υπομονη. Καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος. Εγω πχ ξεκιναω με πολυ χαμηλές χοριακες (ολες μετα τη μερα της αναμενομενης περιοδου, ποτε πριν την καθυστέρηση) και στη συνέχεια εκτιναζονται. Καταλαβαίνω απολυτα το αγχος σου. Ολα θα πανε καλα! Αυτο να σκεφτεσαι.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Mpourmpouloναι. Η επαφη που ειχα και υπολογιζω οτι επιασα ηταν 14η προς 15η μερα γτ ηταν μεταμεσονυχτια. Αυτο τ τεστ ηταν την 27η μερα. Η χοριακη μου ηταν 46. Τεστ δεν ξανα εκανα μονο επαναληπτικη χοριακη που μετα απο 3 μερες ηταν 149.

@Elk οι ορμονες φταινε να ξερεις. Σιγουρα μετα απο αυτο που περασες εχεις τους φοβους σου. Δε μπορεις να κάνεις τιποτα παραπανω απο υπομονη. Καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος. Εγω πχ ξεκιναω με πολυ χαμηλές χοριακες (ολες μετα τη μερα της αναμενομενης περιοδου, ποτε πριν την καθυστέρηση) και στη συνέχεια εκτιναζονται. Καταλαβαίνω απολυτα το αγχος σου. Ολα θα πανε καλα! Αυτο να σκεφτεσαι.

 

Αχ μακάρι μακαριιιι μακαριιιιιιιιιιι❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Προφανως για να φανει εντονα η γραμμή η χοριακη θα πρέπει να είναι 100 και πανω. Στις μερες πριν την καθυστέρηση αν η χοριακη ξεκιναρι με 12 παει στο 25 μετα στο 50 κρλ ε λογικο ειναι να φαίνονται αχνα κ ιδια πανω κατω. Αν δ εκανες τις προηγ μερες τεστ δ θα ειχες αυτο τ αγχος.

Έχεις δίκιο έχω αγχωθεί παρά πολύ με τα κωλοτεστ! Ελπιζω να πανε όλα καλά! Έχουν μείνει 3 ώρες ακόμη για να παρω τα αποτελέσματα και έχω τρελαθεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Όχι να μην κάνεις έτσι τον εαυτό σου ..γιατί να στρεσαριζεσαι χωρίς λόγο;;; η χοριακη είναι σούπερ...έχει διπλασιαστεί!! Έτσι πρέπει να γίνεται...στο είπε και ο γιατρός σου άλλωστε!! Να χαλαρώσεις και να σκεφτείς ότι όλα θα πάνε καλά! Έτυχε η παλινδρόμη κύηση... Δεν θα γίνεται κάθε φορά...εδώ το κορίτσι μας η Elli είχε δύο παλινδρόμες και εν τέλει στην τρίτη πήγαν όλα καλά(προσωπικά πήρα πολύ θάρρος από αυτή την ιστορία και ελπίζω και εμένα να καταλήξει καλά την επόμενη φορά), όσο για την δικιά μου γραμμουλα στο τεστ φαινόταν με χρώματακι αλλά όχι έντονο...έχω έντονο προαίσθημα ότι έγινε αλλά έχω ακόμα μέρες... περιμένω 27 του μηνός...απλά επειδή είχα τσιμπήματα στη μέση χαμηλά και μου θύμισε τις προηγούμενες εγκυμοσύνες μου αυτό γι αυτό έκανα τεστακι!τώρα παρήγγειλα άλλα 10 hometest και θα φανεί αν είναι κάτι ή όχι...

Αααα επίσης ο γυναικολόγος μου είπε η φραγμένη σάλπιγγα που είχες ίσως να ήταν και η αιτία της παλινδρόμης...αν έχει λέει η σάλπιγγα λίγο υγρό παλινδρομεί η κύηση γιατί αυτό είναι τοξικό για το έμβρυο!!!

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@Mpourmpouloναι. Η επαφη που ειχα και υπολογιζω οτι επιασα ηταν 14η προς 15η μερα γτ ηταν μεταμεσονυχτια. Αυτο τ τεστ ηταν την 27η μερα. Η χοριακη μου ηταν 46. Τεστ δεν ξανα εκανα μονο επαναληπτικη χοριακη που μετα απο 3 μερες ηταν 149.

@Elk οι ορμονες φταινε να ξερεις. Σιγουρα μετα απο αυτο που περασες εχεις τους φοβους σου. Δε μπορεις να κάνεις τιποτα παραπανω απο υπομονη. Καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος. Εγω πχ ξεκιναω με πολυ χαμηλές χοριακες (ολες μετα τη μερα της αναμενομενης περιοδου, ποτε πριν την καθυστέρηση) και στη συνέχεια εκτιναζονται. Καταλαβαίνω απολυτα το αγχος σου. Ολα θα πανε καλα! Αυτο να σκεφτεσαι.

 

Ευχαριστώ βρε κορίτσια για τα λόγια σας έχετε δίκιο πρέπει να κάνω υπομονή και να είμαι ήρεμη ευτυχώς τώρα είναι καλύτερα έχω ηρεμήσει και βοηθάτε πολύ και εσεις σε αυτό.. νομίζω φταίνε και οι ορμόνες μου συγκινούμε πολύ εύκολα που γενικα δεν είμαι έτσι 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου δυστυχώς 9,9 η χοριακη! Μίλησα με τον γιατρό και μου είπε ότι είναι οριακό και να κάνω επαναληπτική την Παρασκευή στο ίδιο μικροβιολογικό! 😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου δυστυχώς 9,9 η χοριακη! Μίλησα με τον γιατρό και μου είπε ότι είναι οριακό και να κάνω επαναληπτική την Παρασκευή στο ίδιο μικροβιολογικό! 😢

Όντως κρατά μια ελπίδα!!!

Ισως γίνει το θαύμα των Χριστουγέννων ❤️

Περιμένουμε εκ νέου ευχαριστα νέα την Παρασκευή 🌈🌈🌈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου δυστυχώς 9,9 η χοριακη! Μίλησα με τον γιατρό και μου είπε ότι είναι οριακό και να κάνω επαναληπτική την Παρασκευή στο ίδιο μικροβιολογικό! 😢

Λογικά βιοχημική, γι αυτό και το έβλεπες πιο αχνό σήμερα. Έγινε σύλληψη όμως, κράτα το αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η mariza85 είπε:

Γενικα λενε οτι βοηθαει η θεραπεια ενα τριμηνο με βιταμινες και στον αντρα και την γυναικα του στυλ profertil, ή pregnacare. Αυτες ειναι οι πιο διαδεδομενες. 

Τι βιταμίνες είναι καλές για την ποιότητα των ωαρίων και σπέρματος; Εγώ επειδή έχω θυροειδή (χασιμότο) και τα περισσότερα prenatals περιέχουν ιόδιο παίρνω από μόνη μου ξεχωριστά φυλλικό οξύ (500μγ), βιταμίνη D (4000UI), βιταμίνη C, σίδηρο επειδή μου έπεσε αρκετά έπειτα από την παλλίνδρομη που απέβαλα τον περασμένο Απρίλη, και τώρα ξεκίνησα και CoQ10.

O σύζυγος παίρνει μια πολυβιταμίνη για άνδρες όχι απαραίτητα για γονιμότητα. Έχετε να προτείνετε κάποιο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου δυστυχώς 9,9 η χοριακη! Μίλησα με τον γιατρό και μου είπε ότι είναι οριακό και να κάνω επαναληπτική την Παρασκευή στο ίδιο μικροβιολογικό! 😢

Σε ποια μέρα είσαι κορίτσι μου? Ίσως τώρα ανεβαίνει... Ελπίζω να πάνε όλα καλά🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου δυστυχώς 9,9 η χοριακη! Μίλησα με τον γιατρό και μου είπε ότι είναι οριακό και να κάνω επαναληπτική την Παρασκευή στο ίδιο μικροβιολογικό! 😢

Τι;;;;;;; συγνώμη ρε κορίτσια πως γίνεται αυτό;;;;; γαμωτο ξες πως στεναχώρεθηκα 🙁

@Elkπάνω από 25 μονάδες δείχνουν υποτίθεται τα hometest...έτσι δεν λένε;;; αααααα καλα ότι να ναι τα τεστ...και τα άλλα πάνω από 10!!!!!!!! Επειδή εσύ τα ξέρεις αυτά καλά τα τεστ για αυτό σε κάνω ταγκ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Τι;;;;;;; συγνώμη ρε κορίτσια πως γίνεται αυτό;;;;; γαμωτο ξες πως στεναχώρεθηκα 🙁

@Elkπάνω από 25 μονάδες δείχνουν υποτίθεται τα hometest...έτσι δεν λένε;;; αααααα καλα ότι να ναι τα τεστ...και τα άλλα πάνω από 10!!!!!!!! Επειδή εσύ τα ξέρεις αυτά καλά τα τεστ για αυτό σε κάνω ταγκ!!!

Ναι το ειδα και μπήκα και διάβασα και τάχα μου λέει καποια δείχνουν πάνω απο 12 με λίγα λόγια δεν έπρεπε να δείξουν ποτε θετικό τουλάχιστον το home test  🤷‍♀️

και κάπως έτσι καταλαβαίνω ότι το 99% ακρίβεια τον τεστ εγκυμοσυνης δεν υπάρχει 😕

τι να πω ρε κορίτσια δεν ξέρω τι γίνετε πραγματικά πίστευα ότι θα έδειχνε μια τιμή η χοριακη 25-30 ; Στεναχωρέθηκα μάλλον ειναι βιοχιμικη κορίτσι μου  @Mpourmpoulo ( τα είπαμε και σε προσωπικό μνμ το λένε και εδώ τα κορίτσια )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diwni είπε:

@Mpourmpoulo λυπάμαι κορίτσι μου. Κρατα μια μικρη ελπιδα ομως και τ βλεπουμε την Παρασκευή παλι.

Δύσκολο πιστεύω ήταν βιοχημική😢 πρώτο θετικο είδα Κυριακή όποτε μέχρι σήμερα η χοριακη 9,9 είναι πολύ χαμηλή και τα τεστ δεν θα έδειχναν ! Όποτε προφανώς είχε ανεβεί λίγο και μετά άρχισε και έπεφτε και σήμερα που την έκανα έτυχα στην πτώση της! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Λογικά βιοχημική, γι αυτό και το έβλεπες πιο αχνό σήμερα. Έγινε σύλληψη όμως, κράτα το αυτό. 

Ναι αυτό πιστεύω και εγώ! Το θετικο της υπόθεσης είναι ότι έγινε συλληψη! Μακάρι να προλαβω να κάνω στο καινούργιο κύκλο πάλι σπερματεγχυνση και να μου δώσει και το οκ ο γιατρός !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Mpourmpoulo επειδη δε θυμαμαι εχεις ξανα μεινει ποτε εγκυος? 

Όχι κορίτσι μου πρώτη φορά😢 πρώτη και τσουχτερή😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...