Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νοέμβρη μήνα βροχερέ, καλώς μας ήρθες με χαρά ... γέμισε τις κοιλίτσες μας όμορφα, γλυκά μωρά!!🤰🏼🩷


dimand

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια καλή εβδομάδα!! Περιμένουμε χοριακες από ότι είδα!! Καλά αποτελέσματα σε όλες 

εχει καιρό να μπω έπεσε πολλή δουλεια κ μετά στο σπίτι δε προλαβαίνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλή εβδομάδα!! Περιμένουμε χοριακες από ότι είδα!! Καλά αποτελέσματα σε όλες 

εχει καιρό να μπω έπεσε πολλή δουλεια κ μετά στο σπίτι δε προλαβαίνω 

Καλημέρα κορίτσια! 

@Girly κορίτσι μου εύχομαι καλά αποτελέσματα με την χοριακη περιμένουμε νέα σου και από την γιατρό 

Τι κανείς κορίτσι μου ; Πως είναι ο μικρούλης σας ; Πήγε 11 μηνών ε; Πωπω ποτε πέρασε ένας χρόνος ; Μεγάλωσε μπαμ μπαμ 😊

είσαι πολύ τυχερη αν σου κοιμάται όλο το βράδυ και από 3 μηνών.. 

Εμένα 15 μηνών και ακόμα ξυπνάει την νύχτα.. έχουμε 1,5 μήνα που κοψαμε τον θηλασμό έχει στρώσει κάπως ο ύπνος της αλλά ακόμα ξυπνάει 😅 να δω ποτε θα αρχίσει να κοιμάται σερί.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλη την παρέα...χάθηκα λιγάκι γιατί έπεσαν πολλές δουλειές στο σπίτι...ωστόσο σας παρακολουθώ για να μην χάνω εξελίξεις..

εγώ πήρα άδεια 2 μέρες γιατί η κατάσταση στη δουλειά έγινε ασφυκτικά κακή και προσπαθώ να είμαι ήρεμη για να πετύχω το σκοπό μου ❤️ ωστόσο είναι κάπως δύσκολο..οπότε μια άδεια θα μ έσωνε..επίσης λόγω σπουδών διαβάζω όλη μέρα και δεν προλαβαίνω να ολοκληρώσω..είμαι σε πανικό γενικά.

περιμένουμε  θετικά τεστάκια και χοριακές... @Girly αναμένουμε τα νέα σου με ανυπομονησία...

σχετικά μ εμένα πήρα τηλ για να κλείσω σαλπιγγογραφία αλλά άργησα μου είπαν γιατί βρισκόμουν ήδη στην 5η μέρα του κύκλου...οπότε στον επόμενο μήνα αν τελικά δεν καταφέρουμε τίποτα και τώρα...η μόνη αλλαγή που θα κάνω σε αυτό το μήνα είναι να το πάμε ανα 2ημερο με τις επαφές και ότι προκύψει...το καθημερινό δεν απέδωσε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου γλυκά!! 

Σας ευχαριστώ πολύ για την στήριξη σας! Η ψυχολογία μου έχει μπόλικες διακυμάνσεις αυτές τις μέρες...από την χαρά στο άγχος στην αγωνία στην ελπίδα και πάλι από την αρχή.. ενώ είμαι πάντα ένας αισιόδοξος άνθρωπος δε ξέρω τι περίμενα αυτή τη φορά δεν ξέρω γιατί μου βγήκε έτσι δεν ξέρω γιατί ανησυχώ τελικά! Πήγα για χοριακη πρωί πρωί και περιμένω να βγουν τα αποτελέσματα. Ζητώ από όλες την προσευχή σας να είναι όλα όπως πρέπει να είναι. Ίσως αν μιλήσω με τον γιατρό μου να μου πάρει και το τελευταίο μικρο ψυγμα απαισιοδοξίας που με διακατέχει τις τελευταίες μέρες. Εν αναμονή λοιπόν των αποτελεσμάτων που σκέφτομαι θετικά και λέω ότι το λουλουδάκι μου θα έχει κάνει καλή δουλειά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου γλυκά!! 

Σας ευχαριστώ πολύ για την στήριξη σας! Η ψυχολογία μου έχει μπόλικες διακυμάνσεις αυτές τις μέρες...από την χαρά στο άγχος στην αγωνία στην ελπίδα και πάλι από την αρχή.. ενώ είμαι πάντα ένας αισιόδοξος άνθρωπος δε ξέρω τι περίμενα αυτή τη φορά δεν ξέρω γιατί μου βγήκε έτσι δεν ξέρω γιατί ανησυχώ τελικά! Πήγα για χοριακη πρωί πρωί και περιμένω να βγουν τα αποτελέσματα. Ζητώ από όλες την προσευχή σας να είναι όλα όπως πρέπει να είναι. Ίσως αν μιλήσω με τον γιατρό μου να μου πάρει και το τελευταίο μικρο ψυγμα απαισιοδοξίας που με διακατέχει τις τελευταίες μέρες. Εν αναμονή λοιπόν των αποτελεσμάτων που σκέφτομαι θετικά και λέω ότι το λουλουδάκι μου θα έχει κάνει καλή δουλειά!!

Καλημέρα κορίτσι μου η σκέψη μας είναι μαζί σου!!! Περιμένουμε κ εμείς ανυπόμονα την χοριακη σου κ πιστεύω ότι θα έχει ανέβει κ θα είναι όλα καλά 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου γλυκά!! 

Σας ευχαριστώ πολύ για την στήριξη σας! Η ψυχολογία μου έχει μπόλικες διακυμάνσεις αυτές τις μέρες...από την χαρά στο άγχος στην αγωνία στην ελπίδα και πάλι από την αρχή.. ενώ είμαι πάντα ένας αισιόδοξος άνθρωπος δε ξέρω τι περίμενα αυτή τη φορά δεν ξέρω γιατί μου βγήκε έτσι δεν ξέρω γιατί ανησυχώ τελικά! Πήγα για χοριακη πρωί πρωί και περιμένω να βγουν τα αποτελέσματα. Ζητώ από όλες την προσευχή σας να είναι όλα όπως πρέπει να είναι. Ίσως αν μιλήσω με τον γιατρό μου να μου πάρει και το τελευταίο μικρο ψυγμα απαισιοδοξίας που με διακατέχει τις τελευταίες μέρες. Εν αναμονή λοιπόν των αποτελεσμάτων που σκέφτομαι θετικά και λέω ότι το λουλουδάκι μου θα έχει κάνει καλή δουλειά!!

Κοριτσάκι μου γλυκό εύχομαι να έχεις θετικά αποτελέσματα σήμερα.. Είναι πολυ φυσιολογικό να ανησυχείς και να αγχώνεσαι.. Είναι πολύ βασικό πάντως ΄που πέτυχε με την πρώτη η σπερματέγχυση! Νομίζω πως στην περίπτωση τη δική σας που το μοναδικό θέμα ειναι το σπέρμα, είναι ότι πρέπει!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

@Girly κορίτσι μου εύχομαι καλά αποτελέσματα με την χοριακη περιμένουμε νέα σου και από την γιατρό 

Τι κανείς κορίτσι μου ; Πως είναι ο μικρούλης σας ; Πήγε 11 μηνών ε; Πωπω ποτε πέρασε ένας χρόνος ; Μεγάλωσε μπαμ μπαμ 😊

είσαι πολύ τυχερη αν σου κοιμάται όλο το βράδυ και από 3 μηνών.. 

Εμένα 15 μηνών και ακόμα ξυπνάει την νύχτα.. έχουμε 1,5 μήνα που κοψαμε τον θηλασμό έχει στρώσει κάπως ο ύπνος της αλλά ακόμα ξυπνάει 😅 να δω ποτε θα αρχίσει να κοιμάται σερί.. 

πέρασε τόσο γρήγορα άσε!!! Βλέπω φωτό κ λεω ποτέ ήταν έτσι το μωράκι μου;;;
 

όταν ξυπνάει πεινάει; τι θέλει; Της κανεις ρουτίνα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜΑΡΘΑΑ_61 είπε:

καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλη την παρέα...χάθηκα λιγάκι γιατί έπεσαν πολλές δουλειές στο σπίτι...ωστόσο σας παρακολουθώ για να μην χάνω εξελίξεις..

εγώ πήρα άδεια 2 μέρες γιατί η κατάσταση στη δουλειά έγινε ασφυκτικά κακή και προσπαθώ να είμαι ήρεμη για να πετύχω το σκοπό μου ❤️ ωστόσο είναι κάπως δύσκολο..οπότε μια άδεια θα μ έσωνε..επίσης λόγω σπουδών διαβάζω όλη μέρα και δεν προλαβαίνω να ολοκληρώσω..είμαι σε πανικό γενικά.

περιμένουμε  θετικά τεστάκια και χοριακές... @Girly αναμένουμε τα νέα σου με ανυπομονησία...

σχετικά μ εμένα πήρα τηλ για να κλείσω σαλπιγγογραφία αλλά άργησα μου είπαν γιατί βρισκόμουν ήδη στην 5η μέρα του κύκλου...οπότε στον επόμενο μήνα αν τελικά δεν καταφέρουμε τίποτα και τώρα...η μόνη αλλαγή που θα κάνω σε αυτό το μήνα είναι να το πάμε ανα 2ημερο με τις επαφές και ότι προκύψει...το καθημερινό δεν απέδωσε..

Δεν πειράζει κορίτσι μου θα κλεισεις νωρίτερα τον επόμενο μήνα το ραντεβού επλιζω όμως να μην χρειαστεί να πάτε την εκδρομή σας, θα είστε πιο χαλαροί και να είναι το τυχερο σας αυτό ! Να έρθει το σπορακι σας 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου γλυκά!! 

Σας ευχαριστώ πολύ για την στήριξη σας! Η ψυχολογία μου έχει μπόλικες διακυμάνσεις αυτές τις μέρες...από την χαρά στο άγχος στην αγωνία στην ελπίδα και πάλι από την αρχή.. ενώ είμαι πάντα ένας αισιόδοξος άνθρωπος δε ξέρω τι περίμενα αυτή τη φορά δεν ξέρω γιατί μου βγήκε έτσι δεν ξέρω γιατί ανησυχώ τελικά! Πήγα για χοριακη πρωί πρωί και περιμένω να βγουν τα αποτελέσματα. Ζητώ από όλες την προσευχή σας να είναι όλα όπως πρέπει να είναι. Ίσως αν μιλήσω με τον γιατρό μου να μου πάρει και το τελευταίο μικρο ψυγμα απαισιοδοξίας που με διακατέχει τις τελευταίες μέρες. Εν αναμονή λοιπόν των αποτελεσμάτων που σκέφτομαι θετικά και λέω ότι το λουλουδάκι μου θα έχει κάνει καλή δουλειά!!

Η σκέψη μας είναι μαζί σου!!! Θα είναι σίγουρα μεγάλη η χοριακη σου 😍😍 σου στέλνω μια αγκαλιά αισιοδοξίας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

πέρασε τόσο γρήγορα άσε!!! Βλέπω φωτό κ λεω ποτέ ήταν έτσι το μωράκι μου;;;
 

όταν ξυπνάει πεινάει; τι θέλει; Της κανεις ρουτίνα; 

Αυτήν είχε μαθει να κοιμάται μαζί μου και να θηλάζει μέσα στην νύχτα.. τώρα την βάζω κοιμάται στην κουνια της αλλά μετά ξυπνάει γιατί θέλει να έρθει μαζί μας στο κρεβατι..

Αλλα ξυπνάει πάλι μέσα στην νύχτα πολλες φορες με κλάμα την παίρνω αγκαλιά και ξανά κοιμάται αυτό.. δεν θέλει κάτι άλλο μάλλον 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλημερα και καλη εβδομαδα να εχουμε!!! ❤️

@Girlyκαι @marinaP σας σκεφτομουν πολυ το ΣΚ!! διαβασα τα νεα σας και αγωνιω μαζι σας!!! 

Μαρινα μου το νουμερο ειναι πολυ καλο και πολυ ελπιδοφορο!!! ολα θα πανε καλα!!! ανυπομονω να περασουν οι μερες και να μας πεις την Τεταρτη ενα μεγαλο 4ψηφιο νουμερο!!!! 🙏 🥰

@Girly ανυπομονω για το αποτελεσμα της χοριακης μαζι σου!!! ολα θα πανε καλα, ειμαι σιγουρη!!!! πιστεψε στο σπορακι σας και ολα θα πανε καλα!!!! 🤗

πηγα χθες στην Αγια Ειρηνη Χρυσοβαλαντου και προσευχηθηκα για ολες κοριτσια μου!!! οσες ξερω και ειμαστε εδω παρεα και οσες δεν ξερω και θελουν τοσο ενα παιδακι...

οσες προσπαθουν, οσες κυοφορουν και οσες εχουν τα παιδακια τους!!!

Να μας εχει καλα και να φυλαει!!!

οπως λεει το κοριτσι μας @Girly, ολα γινονται στη σωστη στιγμη και μου δινει πολλη δυναμη αυτο που μου λεει!!!

Γι αυτο μην χανουμε την ελπιδα μας και ολα θα ερθουν!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Αυτήν είχε μαθει να κοιμάται μαζί μου και να θηλάζει μέσα στην νύχτα.. τώρα την βάζω κοιμάται στην κουνια της αλλά μετά ξυπνάει γιατί θέλει να έρθει μαζί μας στο κρεβατι..

Αλλα ξυπνάει πάλι μέσα στην νύχτα πολλες φορες με κλάμα την παίρνω αγκαλιά και ξανά κοιμάται αυτό.. δεν θέλει κάτι άλλο μάλλον 🤷‍♀️

Θέλει να σε νιώθει κοντά της…μου το έκανε πριν 1-2 εβδομάδες κ ήταν άγχος αποχωρισμού ήμασταν κ σε άλμα! Ξυπνούσε με φόβο στο κλάμα του! Αγκαλιά να με νιώθει κ του μιλουσα ψυθιριστα ως να ξανά κοιμηθεί κ τον έβαζα πίσω στην κούνια του  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ξεχασα να σας πω, αγορασα το Σαββατο βασιλικο πολτο και θα τρωμε καθε πρωι με τον αντρα μου (ετσι για ενισχυση της γονιμοτητας)..

ειδικα τωρα που θα παμε με εξωσωματικη, θελω οσο γινεται να φτιαξουν ποιοτικα τα χαρακτηριστικα μας για να μην παιδευτουμε με πολλες ωοληψιες (οσο γινεται και οο περναει απο το χερι μας....)

Διαβασα οτι ειναι καλο να το τρως πρωι, νηστικος και για 20 μερες σερι και μετα διακοπη για 10 μερες...

Αν εχετε καποιο tip να μου δωσετε, ειμαι ολη αυτια και ευχαριστω προκαταβολικα!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Α ξεχασα να σας πω, αγορασα το Σαββατο βασιλικο πολτο και θα τρωμε καθε πρωι με τον αντρα μου (ετσι για ενισχυση της γονιμοτητας)..

ειδικα τωρα που θα παμε με εξωσωματικη, θελω οσο γινεται να φτιαξουν ποιοτικα τα χαρακτηριστικα μας για να μην παιδευτουμε με πολλες ωοληψιες (οσο γινεται και οο περναει απο το χερι μας....)

Διαβασα οτι ειναι καλο να το τρως πρωι, νηστικος και για 20 μερες σερι και μετα διακοπη για 10 μερες...

Αν εχετε καποιο tip να μου δωσετε, ειμαι ολη αυτια και ευχαριστω προκαταβολικα!! ❤️

Να το αναμιγνύεις   με γύρη της μέλισσας θα το κνεις ακόμη περισσότερο μπουστ 😜😜😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Να το αναμιγνύεις   με γύρη της μέλισσας θα το κνεις ακόμη περισσότερο μπουστ 😜😜😜

Αχα!!! θελω λεπτομερειες στο viber αγαπημενη μου!!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου γλυκά!! 

Σας ευχαριστώ πολύ για την στήριξη σας! Η ψυχολογία μου έχει μπόλικες διακυμάνσεις αυτές τις μέρες...από την χαρά στο άγχος στην αγωνία στην ελπίδα και πάλι από την αρχή.. ενώ είμαι πάντα ένας αισιόδοξος άνθρωπος δε ξέρω τι περίμενα αυτή τη φορά δεν ξέρω γιατί μου βγήκε έτσι δεν ξέρω γιατί ανησυχώ τελικά! Πήγα για χοριακη πρωί πρωί και περιμένω να βγουν τα αποτελέσματα. Ζητώ από όλες την προσευχή σας να είναι όλα όπως πρέπει να είναι. Ίσως αν μιλήσω με τον γιατρό μου να μου πάρει και το τελευταίο μικρο ψυγμα απαισιοδοξίας που με διακατέχει τις τελευταίες μέρες. Εν αναμονή λοιπόν των αποτελεσμάτων που σκέφτομαι θετικά και λέω ότι το λουλουδάκι μου θα έχει κάνει καλή δουλειά!!

Κορίτσι μου!!!! Καλα αποτελέσματα! Πόσο σε νιώθω!! Για αυτό και δεν είμαι και η κατάλληλη στα λόγια αυτή τη στιγμή έτσι όπως είμαι και εγώ🫢  μόνο να ευχηθώ και να προσευχηθώ να πάνε όλα καλά μέσα από την καρδιά μου🙏🏻🙏🏻 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου γλυκά!! 

Σας ευχαριστώ πολύ για την στήριξη σας! Η ψυχολογία μου έχει μπόλικες διακυμάνσεις αυτές τις μέρες...από την χαρά στο άγχος στην αγωνία στην ελπίδα και πάλι από την αρχή.. ενώ είμαι πάντα ένας αισιόδοξος άνθρωπος δε ξέρω τι περίμενα αυτή τη φορά δεν ξέρω γιατί μου βγήκε έτσι δεν ξέρω γιατί ανησυχώ τελικά! Πήγα για χοριακη πρωί πρωί και περιμένω να βγουν τα αποτελέσματα. Ζητώ από όλες την προσευχή σας να είναι όλα όπως πρέπει να είναι. Ίσως αν μιλήσω με τον γιατρό μου να μου πάρει και το τελευταίο μικρο ψυγμα απαισιοδοξίας που με διακατέχει τις τελευταίες μέρες. Εν αναμονή λοιπόν των αποτελεσμάτων που σκέφτομαι θετικά και λέω ότι το λουλουδάκι μου θα έχει κάνει καλή δουλειά!!

Καλημερα κοριτσάκι μου❤️ είναι απόλυτα φυσιολογικό να νοιωθεις έτσι! Το λαχταράμε όλες τόσο πολύ και αγχωνόμαστε να μη συμβεί το χειρότερο ! Σε σκεφτόμαστε και αγωνιούμε για εσενα ! Όλα θα πανε καλά κοριτσάκι ❤️ περιμενουμε με ανυπομονησία την χοριακουλα σου🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου καλημερα και καλη εβδομαδα να εχουμε!!! ❤️

@Girlyκαι @marinaP σας σκεφτομουν πολυ το ΣΚ!! διαβασα τα νεα σας και αγωνιω μαζι σας!!! 

Μαρινα μου το νουμερο ειναι πολυ καλο και πολυ ελπιδοφορο!!! ολα θα πανε καλα!!! ανυπομονω να περασουν οι μερες και να μας πεις την Τεταρτη ενα μεγαλο 4ψηφιο νουμερο!!!! 🙏 🥰

@Girly ανυπομονω για το αποτελεσμα της χοριακης μαζι σου!!! ολα θα πανε καλα, ειμαι σιγουρη!!!! πιστεψε στο σπορακι σας και ολα θα πανε καλα!!!! 🤗

πηγα χθες στην Αγια Ειρηνη Χρυσοβαλαντου και προσευχηθηκα για ολες κοριτσια μου!!! οσες ξερω και ειμαστε εδω παρεα και οσες δεν ξερω και θελουν τοσο ενα παιδακι...

οσες προσπαθουν, οσες κυοφορουν και οσες εχουν τα παιδακια τους!!!

Να μας εχει καλα και να φυλαει!!!

οπως λεει το κοριτσι μας @Girly, ολα γινονται στη σωστη στιγμη και μου δινει πολλη δυναμη αυτο που μου λεει!!!

Γι αυτο μην χανουμε την ελπιδα μας και ολα θα ερθουν!!!!

Σε ευχαριστούμε κορίτσι μου.γλυκο. 

Εγώ το σκ την εβγαλα στο καναπε με άγχος πολύ!!! Σήμερα το πρωί εκανα ακομη ένα τεστ.. και σαν να ηρεμησα λίγο γιατί η γραμμή είναι πιο έντονη από τα υπόλοιπα 6-7 τεστ που έκανα 🫢🫢 σας το ανεβαζω πιο κάτω 

Στεναχωριέμαι και για τον άντρα μου γιατί δεν μπορεί να με βλέπει έτσι μου το είπε άπειρες φορές, προσπαθεί να μου αλλάξει διάθεση με κάθε τρόπο, αλλά.... Του υποσχεθηκα οτι αν περάσει ο πρώτος υπέρηχος και πανε όλα καλά θα χαμογελάσω επιτέλους 🥹 ελπίζω να κρατήσω την υπόσχεση μ

 

IMG_20231120_112152.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Σε ευχαριστούμε κορίτσι μου.γλυκο. 

Εγώ το σκ την εβγαλα στο καναπε με άγχος πολύ!!! Σήμερα το πρωί εκανα ακομη ένα τεστ.. και σαν να ηρεμησα λίγο γιατί η γραμμή είναι πιο έντονη από τα υπόλοιπα 6-7 τεστ που έκανα 🫢🫢 σας το ανεβαζω πιο κάτω 

Στεναχωριέμαι και για τον άντρα μου γιατί δεν μπορεί να με βλέπει έτσι μου το είπε άπειρες φορές, προσπαθεί να μου αλλάξει διάθεση με κάθε τρόπο, αλλά.... Του υποσχεθηκα οτι αν περάσει ο πρώτος υπέρηχος και πανε όλα καλά θα χαμογελάσω επιτέλους 🥹 ελπίζω να κρατήσω την υπόσχεση μ

IMG_20231120_082135.jpg

Όλα καλά θα πάνε :) έκανες χοριακη;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Εγώ όσες φορές έκανα ήταν έγκυρο το συγκεκριμένο τεστ πάντως!! Και στο αρνητικό δεν χωρούσε αμφιβολία (τα έκανα υπερβολικά νωρίς) και στα θετικά ήταν όντως θετικά και τις 2 φορές. Εύχομαι να είναι και της αδερφής σου 🤞🤞

 

@Girly μου, επειδή έκανα και εγώ τεστ κάθε μέρα μέχρι που ξεκίνησε το hook effect (η γραμμή ελέγχου βγαίνει πιο άχνη από αυτή του θετικού από την τόσο υψηλή χοριακη) έχω να σου πω το εξής: καταλαβαίνω το άγχος σου, αλλά προσπάθησε εφόσον τα κάνεις τα τεστακια να μην τα λαμβάνεις υπόψη σου 100%. Υπήρχαν μέρες που μου έβγαινε ίδιο με της προηγούμενης ημέρας ή ακόμα και πιο αχνό και ξεκινούσε η παράνοια. Ενώ η χοριακη ανέβαινε κανονικα. Αλλά μέχρι να κάνω τη χοριακη εγώ είχα φέρει το χειρότερο σενάριο ήδη! Μην τα αφήνεις να σε επηρεάζουν, μπορεί εμείς να τα κάνουμε καθημερινά αλλά δεν προορίζονται για να βλέπουμε την πορεία της κύησης. 

Υ.Γ. έχω κρατήσει το χαρτί με την πορεία των θετικών τεστ της μπέμπας καθώς και το θετικό ωορρηξίας για αναμνηστικό ♥️♥️

Εμείς κορίτσια μου κλείνουμε τον πρώτο μήνα ζωής σε 2 μέρες και είναι απίστευτο πόσο γρήγορα πεσασαν οι μέρες από όταν γεννήθηκε η μικρή. Ενώ στην εγκυμοσύνη μου φαίνονταν αιώνας οι μέρες, οι εβδομάδες, οι μήνες... Το μικρουλι μου περνάει ακόμα τη φάση που θέλει μόνο αγκαλιά. Τη νύχτα με το που την ακουμπάω στο λίκνο της ξυπνάει και κλαίει. Θέλει να κοιμάται μόνο πάνω μου, με αποτέλεσμα εγώ να μην κοιμάμαι σχεδόν καθόλου. Ξέρω βέβαια ότι είναι πολύ μικρούλα ακόμα και με έχει ανάγκη αλλά είναι μέρες που η κούραση και η αϋπνία δεν αντέχονται. Περιμένω να προσαρμοστει και με τη διαφορά μέρας και νύχτας γιατί προς ώρας μένει αρκετές ώρες ξύπνια τη νύχτα και κοιμάται τη μέρα. Δεν ανησυχώ γιατί η παιδίατρος λέει ότι ακόμα είναι φυσιολογικό. Απλά όταν λείπει ο άντρας μου στη δουλειά και η μπέμπα θέλει μόνο αγκαλιά αλλιώς κλαιει, ούτε τουαλέτα δεν μπορώ να πάω 🥴🥴

Γλυκιά μανούλα θα συνηθίσετε σιγά σιγά και όλο αυτό θα στρωσει! Είναι δύσκολο το πρώτο διάστημα μέχρι να εγκλειόματιστει και το μπεμπινι στο νέο του περιβάλλον! Όλα με τον καιρο θα στρώσουν και έπειτα θα νοσταλγείς αυτές τις πρώτες μέρες και στιγμες! Η αλήθεια είναι ότι όταν είσαι μονη σου είναι μεγάλο θέμα γτ όπως λες ούτε τουαλέτα δεν μπορείς να πας ! Σιγά σιγά όμως θα βρείτε τα πατήματα σας! Δωσε γλυκό φιλάκι στα ομορφα πατουσακια της μπουμπουκας σου❤️😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

Όλα καλά θα πάνε :) έκανες χοριακη;;; 

Οχι κορίτσι μου ο γιατρός είπε να κανω την επαναληπτική τη Τετάρτη, θα περιμένω γιατί η χοριακη σε αυτή την εγκυμοσύνη μου προκαλεί πολύ άγχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλημερα κοριτσάκι μου❤️ είναι απόλυτα φυσιολογικό να νοιωθεις έτσι! Το λαχταράμε όλες τόσο πολύ και αγχωνόμαστε να μη συμβεί το χειρότερο ! Σε σκεφτόμαστε και αγωνιούμε για εσενα ! Όλα θα πανε καλά κοριτσάκι ❤️ περιμενουμε με ανυπομονησία την χοριακουλα σου🙏

εσυ κοριτσι μου εκανες τεστακι σμρ;; αυριο νομιζω δεν περιμενεις ε;;

ολα ενταξει με την ουρολοιμωξη και την αντιβιωση;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Σε ευχαριστούμε κορίτσι μου.γλυκο. 

Εγώ το σκ την εβγαλα στο καναπε με άγχος πολύ!!! Σήμερα το πρωί εκανα ακομη ένα τεστ.. και σαν να ηρεμησα λίγο γιατί η γραμμή είναι πιο έντονη από τα υπόλοιπα 6-7 τεστ που έκανα 🫢🫢 σας το ανεβαζω πιο κάτω 

Στεναχωριέμαι και για τον άντρα μου γιατί δεν μπορεί να με βλέπει έτσι μου το είπε άπειρες φορές, προσπαθεί να μου αλλάξει διάθεση με κάθε τρόπο, αλλά.... Του υποσχεθηκα οτι αν περάσει ο πρώτος υπέρηχος και πανε όλα καλά θα χαμογελάσω επιτέλους 🥹 ελπίζω να κρατήσω την υπόσχεση μ

 

IMG_20231120_112152.jpg

Τελειοοοοο το τεστακιιιι σουυυυυ❤️❤️❤️ το σπορακι μεγαλωνειιιιιιιιιι στην κοιλιτσα σουυυυ❤️❤️❤️ όλα θα πανε τελεια κοριτσάκι μου και σιγά σιγά είμαι σιγουρη πως θα χαλαρώσεις! Λίγο εμεινε για τον πρώτο υπερηχοοοο και μετά κανονισεεεε Ε μην αθετήσεις την υπόσχεση σου🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου γλυκά!! 

Σας ευχαριστώ πολύ για την στήριξη σας! Η ψυχολογία μου έχει μπόλικες διακυμάνσεις αυτές τις μέρες...από την χαρά στο άγχος στην αγωνία στην ελπίδα και πάλι από την αρχή.. ενώ είμαι πάντα ένας αισιόδοξος άνθρωπος δε ξέρω τι περίμενα αυτή τη φορά δεν ξέρω γιατί μου βγήκε έτσι δεν ξέρω γιατί ανησυχώ τελικά! Πήγα για χοριακη πρωί πρωί και περιμένω να βγουν τα αποτελέσματα. Ζητώ από όλες την προσευχή σας να είναι όλα όπως πρέπει να είναι. Ίσως αν μιλήσω με τον γιατρό μου να μου πάρει και το τελευταίο μικρο ψυγμα απαισιοδοξίας που με διακατέχει τις τελευταίες μέρες. Εν αναμονή λοιπόν των αποτελεσμάτων που σκέφτομαι θετικά και λέω ότι το λουλουδάκι μου θα έχει κάνει καλή δουλειά!!

Είναι λογικό να νιώθεις έτσι μιας και οι ορμόνες κάνουν πάρτυ!! Εγώ στη θέση σου πάντως δεν θα ανησυχούσα από τόσο νωρίς μιας και κανένας δεν σου εγγυάται ότι το σπορακι είναι από την σπερμματεγχηση και όχι από το 2ο αυγό που έσκασε μετά! Αφού είχατε τις επαφές σας είναι πολύ πιθανόν να έγινε μετά το θαύμα και εξού και τα άχνα τέστ!! Περιμένουμε με αγωνία κορίτσι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καρδιολογο μου ειχε πει και εμενα  να παω να κανω εναν ελεγχο οταν μπω στο τριτο τριμηνο. Προληπτικα. Για οφθαλμιατρο δεν μου ειπε κατι.
    • @Elkεμένα δεν μου μουδιάζουν τα χέρια.ισως το πρωί να τα αισθάνομαι λίγο πρησμένα.. @maroo8ούτε εμένα μου είπε κάτι για γιατρούς! Για τον καρδιολογικά που σου είπε εννοούσε έτσι γενικά; Μήπως επειδή πλησιάζει στον μήνα σου το λέει σε όλες τις έγκυες για να είναι καλυμμένος; @nanoukoεγώ άλλες φορές νομίζουμε ότι έχει πάρει θέση άλλες όχι. Τον αισθάνομαι να στριφογυρναει πάντως  Την Πέμπτη έχω Doppler και θα δούμε τελικά πού είναι 
    • Εμένα που κ την τελευταία φορά στη γιατρό κ στο doppler προχθές ήταν γυρισμένος, καταλαβαίνω ανά διαστήματα όγκο δεξιά αριστερά..Πίεση στη λεκάνη δε θα έλεγα πως νιώθω..Αν δεν μου το έλεγαν δλδ δε θα καταλάβαινα κάπως ότι έχει πάρει θέση..🤔
    • Έχω λίγη μυωπία αλλά μη φανταστείς..Γυαλιά φοράω όταν βλέπω τηλεόραση,όταν οδηγώ βράδυ κ στον υπολογιστή..Βέβαια έχω χρόνια να ελέγξω τι γίνεται..Για τους γιατρούς μου είπε πριν της πω ότι έχω μυωπία, ότι κάποια στιγμή πρέπει να κάνω έναν έλεγχο κ καρδιολόγο..🤷‍♀️
    • Κάνω οπότε το θυμηθώ, στα 4 στον καναπέ ή στο κρεβάτι, έχω και τη μπάλα Μπόλα, χαϊδεύω την κοιλιά μου χαμηλά, αλλά δεν ξέρω νομίζω ότι στριφογυρνάει και καταλήγει πάλι στην ίδια θέση 😀 δλδ στα δεξιά της κοιλιάς μου πιάνω έναν όγκο λίγο επιμήκη που μάλλον είναι το σώμα του.. εσύ πχ που σου έχει γυρίσει δεν πιάνεις όγκο δεξιά και αριστερά και απλά νιώθεις τις κλωτσιές ψηλά δεξιά και αριστερά; Και νιώθεις πίεση στη λεκάνη; Έτσι θα ξέρω ότι γύρισε;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...