Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νοέμβρη μήνα βροχερέ, καλώς μας ήρθες με χαρά ... γέμισε τις κοιλίτσες μας όμορφα, γλυκά μωρά!!🤰🏼🩷


dimand

Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Μόλις ήρθε το αποτέλεσμα. Είναι 22.33

Στο χθεσινό ήταν 22.18 αλλά σε άλλο εργαστήριο.

Τώρα ήρθε η ώρα να ηρεμήσω κ να ησυχάσω . Δεν έπρεπε να κάνω τεστ σήμερα. Πάντως επειδή δεν φαίνεται στην φωτογραφία δεν έχει καμία σχέση το σημερινό με το προχθεσινό. Τι αυτό αγχώθηκα τόσο πολύ.. τέλος πάντων πάω να ξαπλώσω να διαβάσω λιγάκι κ να χαλαρώσω...

Τωρα ςλα να σε δαγκώσω..  δευτέρα πάμε για καφέ. Να μπορώ να σε δαγκώσω..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Μόλις ήρθε το αποτέλεσμα. Είναι 22.33

Στο χθεσινό ήταν 22.18 αλλά σε άλλο εργαστήριο.

Τώρα ήρθε η ώρα να ηρεμήσω κ να ησυχάσω . Δεν έπρεπε να κάνω τεστ σήμερα. Πάντως επειδή δεν φαίνεται στην φωτογραφία δεν έχει καμία σχέση το σημερινό με το προχθεσινό. Τι αυτό αγχώθηκα τόσο πολύ.. τέλος πάντων πάω να ξαπλώσω να διαβάσω λιγάκι κ να χαλαρώσω...

Εντωμεταξύ ςμενα με χοριακη 20+ αυτά τα τεστ δείχνανε αχνά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Μόλις ήρθε το αποτέλεσμα. Είναι 22.33

Στο χθεσινό ήταν 22.18 αλλά σε άλλο εργαστήριο.

Τώρα ήρθε η ώρα να ηρεμήσω κ να ησυχάσω . Δεν έπρεπε να κάνω τεστ σήμερα. Πάντως επειδή δεν φαίνεται στην φωτογραφία δεν έχει καμία σχέση το σημερινό με το προχθεσινό. Τι αυτό αγχώθηκα τόσο πολύ.. τέλος πάντων πάω να ξαπλώσω να διαβάσω λιγάκι κ να χαλαρώσω...

Είδες κοριτσάκι μου όλα είναι μια χαρααααα❤️ η χοριακη διπλασιάζεται κάθε 48-72 ώρες πόυ σημαίνει κάθε δυο με τρεις μέρες ! Ξάπλωσε και χαλάρωσε τώρα😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Μόλις ήρθε το αποτέλεσμα. Είναι 22.33

Στο χθεσινό ήταν 22.18 αλλά σε άλλο εργαστήριο.

Τώρα ήρθε η ώρα να ηρεμήσω κ να ησυχάσω . Δεν έπρεπε να κάνω τεστ σήμερα. Πάντως επειδή δεν φαίνεται στην φωτογραφία δεν έχει καμία σχέση το σημερινό με το προχθεσινό. Τι αυτό αγχώθηκα τόσο πολύ.. τέλος πάντων πάω να ξαπλώσω να διαβάσω λιγάκι κ να χαλαρώσω...

Μην αγχώνεσαι, όσο δύσκολο κι αν είναι! Δεν έχουμε διπλασιασμό κάθε μέρα.. και ειδικά όταν είναι σε διαφορετικά εργαστήρια δεν μπορείς να έχεις έγκυρο αποτέλεσμα! Ηρέμησε, χαλάρωσε και όλα θα πάνε καλά!!!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Girly πάει αργά αλλά ανεβαίνει. Οπότε είσαι καλά. Να ξέρεις πρέπει να ανέβει πολύ η χοριακη για να δεις να σκουραίνει το τεστ.

@Mpourmpoulo βρε τα hometest δεν δείχνουν πριν την καθυστέρηση! Τσάμπα τα κάνεις! Εμένα είχε δείξει πολύ πολύ αχνό την αναμενόμενη ημέρα περιόδου και είχα χοριακη 134.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! 

Είμαι πολύ χαρούμενη σήμερα γιατί η αδερφή μου είχε το πρώτο της αχνό θετικό τεστακι 😁

Είναι 2-3 μέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου και έκανε το predictor early και της έδειξε άχνη γραμμή στα 2-3 λεπτά που λέει. Είδα και χρωματακι στη γραμμή! Υπάρχει περίπτωση βρε κορίτσια να είναι λάθος; Πως σας ακούγεται; Είναι καλά αυτά τα τεστ ε; Αύριο το πρωί θα πάει για χοριακη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Είμαι πολύ χαρούμενη σήμερα γιατί η αδερφή μου είχε το πρώτο της αχνό θετικό τεστακι 😁

Είναι 2-3 μέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου και έκανε το predictor early και της έδειξε άχνη γραμμή στα 2-3 λεπτά που λέει. Είδα και χρωματακι στη γραμμή! Υπάρχει περίπτωση βρε κορίτσια να είναι λάθος; Πως σας ακούγεται; Είναι καλά αυτά τα τεστ ε; Αύριο το πρωί θα πάει για χοριακη.

Καλησπέρα Ελίζα μου! Με το καλό στην αδερφούλα σου εύχομαι!! Γενικά ακούγονται καλά λόγια γι αυτά τα τεστ, αλλά σε εμένα ετυχε να βγει λάθος. Είχα άχνη γραμμή στο λεπτό, καθως δλδ βρέχονταν η ταινία και μετά από λίγο αρνητική χοριακη. Ήταν σίγουρα τυχαίο γεγονός, απλά στο λέω γιατί συνέβη και το είχα ανεβάσει κ εδώ. Από τότε, σε κάθε άχνη γραμμή κρατούσα τα ούρα στο ποτηράκι και έκανα δεύτερο τεστ για επιβεβαίωση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Καλησπέρα Ελίζα μου! Με το καλό στην αδερφούλα σου εύχομαι!! Γενικά ακούγονται καλά λόγια γι αυτά τα τεστ, αλλά σε εμένα ετυχε να βγει λάθος. Είχα άχνη γραμμή στο λεπτό, καθως δλδ βρέχονταν η ταινία και μετά από λίγο αρνητική χοριακη. Ήταν σίγουρα τυχαίο γεγονός, απλά στο λέω γιατί συνέβη και το είχα ανεβάσει κ εδώ. Από τότε, σε κάθε άχνη γραμμή κρατούσα τα ούρα στο ποτηράκι και έκανα δεύτερο τεστ για επιβεβαίωση. 

Αχ ελπίζω να μην είναι λάθος! Δεύτερο τεστακι δεν είχε τώρα να κάνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!

Θέλω να σας κάνω μια ερώτηση, όσες προσπαθείτε με εξωσωματική ή σπερματέγχυση είχατε στο παρελθόν φυσιολογική σύλληψη??εμένα η πρώτη μου κύηση παλινδρόμησε και από τότε προσπαθούμε πάλι γιατί σύμφωνα με τις εξετάσεις είμαι υγιέστατη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!

Θέλω να σας κάνω μια ερώτηση, όσες προσπαθείτε με εξωσωματική ή σπερματέγχυση είχατε στο παρελθόν φυσιολογική σύλληψη??εμένα η πρώτη μου κύηση παλινδρόμησε και από τότε προσπαθούμε πάλι γιατί σύμφωνα με τις εξετάσεις είμαι υγιέστατη..

Έκανες όλες τις εξετάσεις για αποβολή; Εγώ έκανα μόνο διορθωση διαφράγματος στη μήτρα και τώρα εντελως τυχαια ειδα και τον θυρεοειδή που μάλλον θέλει ρύθμιση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Είμαι πολύ χαρούμενη σήμερα γιατί η αδερφή μου είχε το πρώτο της αχνό θετικό τεστακι 😁

Είναι 2-3 μέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου και έκανε το predictor early και της έδειξε άχνη γραμμή στα 2-3 λεπτά που λέει. Είδα και χρωματακι στη γραμμή! Υπάρχει περίπτωση βρε κορίτσια να είναι λάθος; Πως σας ακούγεται; Είναι καλά αυτά τα τεστ ε; Αύριο το πρωί θα πάει για χοριακη.

Τα predictor πιστεύω είναι πιο καλά τεστ από τα clear υπάρχει δυνατότητα να μπορούμε να έχουμε φωτο του τεστ ; 😀 

Εμένα μου είχε βγάλει γραμμή εξάτμισης αυτό το τεστ αλλά ήταν γκρι δεν είχε καθόλου χρώμα βέβαια τότε δεν το ήξερα και είχα χαρεί 😅 

εύχομαι στην αδερφούλα σου να έχει μια μεγάλη χοριακη 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Είμαι πολύ χαρούμενη σήμερα γιατί η αδερφή μου είχε το πρώτο της αχνό θετικό τεστακι 😁

Είναι 2-3 μέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου και έκανε το predictor early και της έδειξε άχνη γραμμή στα 2-3 λεπτά που λέει. Είδα και χρωματακι στη γραμμή! Υπάρχει περίπτωση βρε κορίτσια να είναι λάθος; Πως σας ακούγεται; Είναι καλά αυτά τα τεστ ε; Αύριο το πρωί θα πάει για χοριακη.

Κοριτσάκι μου τι ωραία νέα είναι αυτααα🥰 γενικα από τα τεστ εμπορίου έχω διαβάσει ότι είναι από τα καλύτερα! Από τη στιγμή που βγήκε αμέσως και έχει και χρωματακι ναι είναι εγκυροοο❤️❤️❤️ περιμενουμε αύριο να μας πει τα νέα και ευχομαιιιιιιιι να έχει μια θετική χοριακουλα❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Τα predictor πιστεύω είναι πιο καλά τεστ από τα clear υπάρχει δυνατότητα να μπορούμε να έχουμε φωτο του τεστ ; 😀 

Εμένα μου είχε βγάλει γραμμή εξάτμισης αυτό το τεστ αλλά ήταν γκρι δεν είχε καθόλου χρώμα βέβαια τότε δεν το ήξερα και είχα χαρεί 😅 

εύχομαι στην αδερφούλα σου να έχει μια μεγάλη χοριακη 🙏

Όχι δυστυχώς δεν με άφησε να το βγάλω φωτογραφία 😅 Φαινόταν όμως χρωματακι και έδειξε στα 3 λεπτά οπότε δεν νομίζω να είναι εξάτμισης! 

Κι εγώ ανυπομονώ να πάει αύριο για χοριακη να δούμε 😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Όχι δυστυχώς δεν με άφησε να το βγάλω φωτογραφία 😅 Φαινόταν όμως χρωματακι και έδειξε στα 3 λεπτά οπότε δεν νομίζω να είναι εξάτμισης! 

Κι εγώ ανυπομονώ να πάει αύριο για χοριακη να δούμε 😁😁😁

Εγώ όσες φορές έκανα ήταν έγκυρο το συγκεκριμένο τεστ πάντως!! Και στο αρνητικό δεν χωρούσε αμφιβολία (τα έκανα υπερβολικά νωρίς) και στα θετικά ήταν όντως θετικά και τις 2 φορές. Εύχομαι να είναι και της αδερφής σου 🤞🤞

 

@Girly μου, επειδή έκανα και εγώ τεστ κάθε μέρα μέχρι που ξεκίνησε το hook effect (η γραμμή ελέγχου βγαίνει πιο άχνη από αυτή του θετικού από την τόσο υψηλή χοριακη) έχω να σου πω το εξής: καταλαβαίνω το άγχος σου, αλλά προσπάθησε εφόσον τα κάνεις τα τεστακια να μην τα λαμβάνεις υπόψη σου 100%. Υπήρχαν μέρες που μου έβγαινε ίδιο με της προηγούμενης ημέρας ή ακόμα και πιο αχνό και ξεκινούσε η παράνοια. Ενώ η χοριακη ανέβαινε κανονικα. Αλλά μέχρι να κάνω τη χοριακη εγώ είχα φέρει το χειρότερο σενάριο ήδη! Μην τα αφήνεις να σε επηρεάζουν, μπορεί εμείς να τα κάνουμε καθημερινά αλλά δεν προορίζονται για να βλέπουμε την πορεία της κύησης. 

Υ.Γ. έχω κρατήσει το χαρτί με την πορεία των θετικών τεστ της μπέμπας καθώς και το θετικό ωορρηξίας για αναμνηστικό ♥️♥️

Εμείς κορίτσια μου κλείνουμε τον πρώτο μήνα ζωής σε 2 μέρες και είναι απίστευτο πόσο γρήγορα πεσασαν οι μέρες από όταν γεννήθηκε η μικρή. Ενώ στην εγκυμοσύνη μου φαίνονταν αιώνας οι μέρες, οι εβδομάδες, οι μήνες... Το μικρουλι μου περνάει ακόμα τη φάση που θέλει μόνο αγκαλιά. Τη νύχτα με το που την ακουμπάω στο λίκνο της ξυπνάει και κλαίει. Θέλει να κοιμάται μόνο πάνω μου, με αποτέλεσμα εγώ να μην κοιμάμαι σχεδόν καθόλου. Ξέρω βέβαια ότι είναι πολύ μικρούλα ακόμα και με έχει ανάγκη αλλά είναι μέρες που η κούραση και η αϋπνία δεν αντέχονται. Περιμένω να προσαρμοστει και με τη διαφορά μέρας και νύχτας γιατί προς ώρας μένει αρκετές ώρες ξύπνια τη νύχτα και κοιμάται τη μέρα. Δεν ανησυχώ γιατί η παιδίατρος λέει ότι ακόμα είναι φυσιολογικό. Απλά όταν λείπει ο άντρας μου στη δουλειά και η μπέμπα θέλει μόνο αγκαλιά αλλιώς κλαιει, ούτε τουαλέτα δεν μπορώ να πάω 🥴🥴

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eliza Kats είπε:

Όχι δυστυχώς δεν με άφησε να το βγάλω φωτογραφία 😅 Φαινόταν όμως χρωματακι και έδειξε στα 3 λεπτά οπότε δεν νομίζω να είναι εξάτμισης! 

Κι εγώ ανυπομονώ να πάει αύριο για χοριακη να δούμε 😁😁😁

Δεν πειράζει ειπα μήπως στο είχε στείλει 

πιστεύω είναι θετικό έτσι όπως μας τα λες 😊

θα περιμένουμε νέα από την χοριακη της αύριο 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Εγώ όσες φορές έκανα ήταν έγκυρο το συγκεκριμένο τεστ πάντως!! Και στο αρνητικό δεν χωρούσε αμφιβολία (τα έκανα υπερβολικά νωρίς) και στα θετικά ήταν όντως θετικά και τις 2 φορές. Εύχομαι να είναι και της αδερφής σου 🤞🤞

 

@Girly μου, επειδή έκανα και εγώ τεστ κάθε μέρα μέχρι που ξεκίνησε το hook effect (η γραμμή ελέγχου βγαίνει πιο άχνη από αυτή του θετικού από την τόσο υψηλή χοριακη) έχω να σου πω το εξής: καταλαβαίνω το άγχος σου, αλλά προσπάθησε εφόσον τα κάνεις τα τεστακια να μην τα λαμβάνεις υπόψη σου 100%. Υπήρχαν μέρες που μου έβγαινε ίδιο με της προηγούμενης ημέρας ή ακόμα και πιο αχνό και ξεκινούσε η παράνοια. Ενώ η χοριακη ανέβαινε κανονικα. Αλλά μέχρι να κάνω τη χοριακη εγώ είχα φέρει το χειρότερο σενάριο ήδη! Μην τα αφήνεις να σε επηρεάζουν, μπορεί εμείς να τα κάνουμε καθημερινά αλλά δεν προορίζονται για να βλέπουμε την πορεία της κύησης. 

Υ.Γ. έχω κρατήσει το χαρτί με την πορεία των θετικών τεστ της μπέμπας καθώς και το θετικό ωορρηξίας για αναμνηστικό ♥️♥️

Εμείς κορίτσια μου κλείνουμε τον πρώτο μήνα ζωής σε 2 μέρες και είναι απίστευτο πόσο γρήγορα πεσασαν οι μέρες από όταν γεννήθηκε η μικρή. Ενώ στην εγκυμοσύνη μου φαίνονταν αιώνας οι μέρες, οι εβδομάδες, οι μήνες... Το μικρουλι μου περνάει ακόμα τη φάση που θέλει μόνο αγκαλιά. Τη νύχτα με το που την ακουμπάω στο λίκνο της ξυπνάει και κλαίει. Θέλει να κοιμάται μόνο πάνω μου, με αποτέλεσμα εγώ να μην κοιμάμαι σχεδόν καθόλου. Ξέρω βέβαια ότι είναι πολύ μικρούλα ακόμα και με έχει ανάγκη αλλά είναι μέρες που η κούραση και η αϋπνία δεν αντέχονται. Περιμένω να προσαρμοστει και με τη διαφορά μέρας και νύχτας γιατί προς ώρας μένει αρκετές ώρες ξύπνια τη νύχτα και κοιμάται τη μέρα. Δεν ανησυχώ γιατί η παιδίατρος λέει ότι ακόμα είναι φυσιολογικό. Απλά όταν λείπει ο άντρας μου στη δουλειά και η μπέμπα θέλει μόνο αγκαλιά αλλιώς κλαιει, ούτε τουαλέτα δεν μπορώ να πάω 🥴🥴

Αχ ναι περνάνε γρήγορα οι μέρες! Κι εμένα αυτό μου έκανε εντύπωση! Στην εγκυμοσύνη δεν περνούσε ο χρόνος με τίποτα και μετά με τη μικρή δεν ήξερα ούτε τι μέρα είναι!

Μην ανησυχείς Έλλη μου είναι φάση αυτή που θα περάσει και θα σου λείπει μετά 😅 Όσον αφορά το λίκνο δοκίμασε να το ζεσταίνεις με μια θερμοφορα πριν την βάλεις ή να την τυλίγεις με μια κουβερτουλα όταν την κοιμίζεις και μετά να την ακουμπάς με αυτή στο λίκνο. Για να μην νιώθει την αλλαγή της θερμοκρασίας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Girly μου μπορώ να καταλάβω το άγχος σου δεν φαντάζεσαι πόσο!!! Κάθομαι στον καναπέ εδώ και 2 βδομάδες. Από καναπέ σε κρεβάτι παω. Όπως και να χει από τη στιγμή που υπάρχει αύξηση μην αγχώνεσαι. 

Εγώ αύριο δεν θα παω για χοριακη. Θα κανω τώρα ένα τεστακι να δω λίγο πως πάει και χοριακη θα κανω Τετάρτη όπως μου είπε ο γιατρός. Πάντως το στήθος μου καμια ανταπόκριση 😏😏. Λιγο  συχνοουρια ξεκίνησε σήμερα και πονοκέφαλος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Αχ ναι περνάνε γρήγορα οι μέρες! Κι εμένα αυτό μου έκανε εντύπωση! Στην εγκυμοσύνη δεν περνούσε ο χρόνος με τίποτα και μετά με τη μικρή δεν ήξερα ούτε τι μέρα είναι!

Μην ανησυχείς Έλλη μου είναι φάση αυτή που θα περάσει και θα σου λείπει μετά 😅 Όσον αφορά το λίκνο δοκίμασε να το ζεσταίνεις με μια θερμοφορα πριν την βάλεις ή να την τυλίγεις με μια κουβερτουλα όταν την κοιμίζεις και μετά να την ακουμπάς με αυτή στο λίκνο. Για να μην νιώθει την αλλαγή της θερμοκρασίας!

Το έχω δοκιμάσει και αυτό κορίτσι μου. Σπάνια πιάνει κάτι, και αν πιάσει δεν θα κρατήσει πολλή ώρα μέχρι να ξυπνήσει. Φοβάμαι την συγκοιμηση και για λόγους ασφαλείας του μωρού αλλά και γιατί αν την μάθω έτσι μετά πόσο εύκολο θα είναι να κοιμάται στην κουνια της; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elli13 είπε:

Το έχω δοκιμάσει και αυτό κορίτσι μου. Σπάνια πιάνει κάτι, και αν πιάσει δεν θα κρατήσει πολλή ώρα μέχρι να ξυπνήσει. Φοβάμαι την συγκοιμηση και για λόγους ασφαλείας του μωρού αλλά και γιατί αν την μάθω έτσι μετά πόσο εύκολο θα είναι να κοιμάται στην κουνια της; 

Είναι πολύ μικρή ακόμα για να φοβάσαι ότι θα συνηθίσει την συγκοιμηση! 

Καταλαβαίνω το άγχος σου γιατί ούτε κι εγώ μπορούσα να κοιμηθώ με το μωρό δίπλα μου. Μερικές φορές με έπαιρνε βέβαια ο ύπνος από την κούραση αλλά πεταγομουν όταν το καταλάβαινα και την έβαζα στο Πορτ μπεμπέ. Την 5η εβδομάδα είναι και το πρώτο άλμα ανάπτυξης, οπότε ίσως είστε σε αυτό. Κουράγιο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Fighter είπε:

Έκανες όλες τις εξετάσεις για αποβολή; Εγώ έκανα μόνο διορθωση διαφράγματος στη μήτρα και τώρα εντελως τυχαια ειδα και τον θυρεοειδή που μάλλον θέλει ρύθμιση 

Σύμφωνα με τον γιατρό μου ναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Demy93 είπε:

Σύμφωνα με τον γιατρό μου ναι!

Αν θέλεις στείλε μου μήνυμα γιατι με ενδιαφέρει και εμένα το θέμα των εξετάσεων…σ ευχαριστώ πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Καλή εβδομάδα να έχετε!! Ελπίζω να είστε καλά όλες!! Χθες δεν μπήκα καθόλου και σήμερα είδα έναν μικρό πανικό στα μυνήματα! @marinamanoulitsa μια χαρά οι επαφές σου!! Ελπίζω να μας πεις τα ευχάριστα σε λίγες μέρες 🥰🥰!! @Girly κορίτσι μου εμένα το 3ο τέστ μου φαίνεται το πιο έντονο από τα 3!! Ξεκάθαρα το πιο "θετικό" καταλαβαίνω το άγχος σου και το να σου πω μην στεναχωριέσαι κτλ δεν έχει νόημα μιας και όλες μας μάλλον τέτοια θα κάνουμε όταν έρθει η ώρα μας αλλά εσύ τουλάχιστον είσαι ένας άνθρωπος θετικός που βάζεις πάντα τη λογική μπροστά!!! Το να σε πιάνει αυτή η μικρή παράνοια δεν βοηθά σε τίποτα! Πάντα μας λες ότι είναι να γίνει θα γίνει και ότι για το κάθε τι υπάρχει η σωστή στιγμή!! Ελπίζω σήμερα να ξυπνήσεις ήρεμη χωρίς κακές σκέψεις και σε λίγο να μας πεις και το ωραιότατο νούμερο της χοριακής ♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Καλη εβδομάδα!! Πώς είστε; από ποιες περιμένουμε τεστ; 🥹🙏🏻🙏🏻🙏🏻 

Καλημέρα καλημέρα!!! Και καλή εβδομάδα σε όλες!!!

Από @Mpourmpoulo και @Demy93 περιμένουμε νέα αυτες τις μέρες ☺️

@Girly σήμερα αν θυμάμαι καλά θα κάνεις χοριακή όπως είχες κανονικά για να πεις το νούμερο στον γιατρό Ε;;; καλά αποτελέσματα και πάλι... περιμένουμε νεότερα!!!!☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Εγώ όσες φορές έκανα ήταν έγκυρο το συγκεκριμένο τεστ πάντως!! Και στο αρνητικό δεν χωρούσε αμφιβολία (τα έκανα υπερβολικά νωρίς) και στα θετικά ήταν όντως θετικά και τις 2 φορές. Εύχομαι να είναι και της αδερφής σου 🤞🤞

 

@Girly μου, επειδή έκανα και εγώ τεστ κάθε μέρα μέχρι που ξεκίνησε το hook effect (η γραμμή ελέγχου βγαίνει πιο άχνη από αυτή του θετικού από την τόσο υψηλή χοριακη) έχω να σου πω το εξής: καταλαβαίνω το άγχος σου, αλλά προσπάθησε εφόσον τα κάνεις τα τεστακια να μην τα λαμβάνεις υπόψη σου 100%. Υπήρχαν μέρες που μου έβγαινε ίδιο με της προηγούμενης ημέρας ή ακόμα και πιο αχνό και ξεκινούσε η παράνοια. Ενώ η χοριακη ανέβαινε κανονικα. Αλλά μέχρι να κάνω τη χοριακη εγώ είχα φέρει το χειρότερο σενάριο ήδη! Μην τα αφήνεις να σε επηρεάζουν, μπορεί εμείς να τα κάνουμε καθημερινά αλλά δεν προορίζονται για να βλέπουμε την πορεία της κύησης. 

Υ.Γ. έχω κρατήσει το χαρτί με την πορεία των θετικών τεστ της μπέμπας καθώς και το θετικό ωορρηξίας για αναμνηστικό ♥️♥️

Εμείς κορίτσια μου κλείνουμε τον πρώτο μήνα ζωής σε 2 μέρες και είναι απίστευτο πόσο γρήγορα πεσασαν οι μέρες από όταν γεννήθηκε η μικρή. Ενώ στην εγκυμοσύνη μου φαίνονταν αιώνας οι μέρες, οι εβδομάδες, οι μήνες... Το μικρουλι μου περνάει ακόμα τη φάση που θέλει μόνο αγκαλιά. Τη νύχτα με το που την ακουμπάω στο λίκνο της ξυπνάει και κλαίει. Θέλει να κοιμάται μόνο πάνω μου, με αποτέλεσμα εγώ να μην κοιμάμαι σχεδόν καθόλου. Ξέρω βέβαια ότι είναι πολύ μικρούλα ακόμα και με έχει ανάγκη αλλά είναι μέρες που η κούραση και η αϋπνία δεν αντέχονται. Περιμένω να προσαρμοστει και με τη διαφορά μέρας και νύχτας γιατί προς ώρας μένει αρκετές ώρες ξύπνια τη νύχτα και κοιμάται τη μέρα. Δεν ανησυχώ γιατί η παιδίατρος λέει ότι ακόμα είναι φυσιολογικό. Απλά όταν λείπει ο άντρας μου στη δουλειά και η μπέμπα θέλει μόνο αγκαλιά αλλιώς κλαιει, ούτε τουαλέτα δεν μπορώ να πάω 🥴🥴

Περνάνε οι μερες σαν αέρας!!! Τέτοια εποχή πέρσι ήμουν εγκυος κ τώρα βλέπω τον μικρό 11 μηνών κ λεω ποτέ γέννησα ποτέ θα κάνουμε τα πρώτα γενέθλια του!! Απόλαυσε την κάθε στιγμή φεύγει γρήγορα ο καιρός!!! 
 

εμας για να ξεχωρίσει καπως την ημέρα από το βράδυ μας βοήθησε η ρουτίνα ύπνου την οποία αρχισα από την πρώτη ημέρα π πήγαμε σπίτι μας!!! Την ίδια ώρα κάθε μέρα μπάνιο χαμηλά φώτα τον ταιζα κ κοιμόταν! Αυτό κάναμε κάθε μέρα! Κ κάθε μέρα όταν ξυπνούσε άνοιγα τις κουρτίνες να μπει ο ηλιος να καταλαβει ότι τώρα έχουμε ημέρα κ κάναμε αλλά πράγματα άλλαζα κάθε μέρα τα ρούχα του βάζαμε καινούργια, τον είχα κάτω στο καθιστικό…γενικά θες μια ρουτίνα για να συνηθίσει! Και πίστεψε με 3 μηνών μου κοιμάται σερί όλο το βράδυ! Θεωρώ την ρουτίνα πολύ σημαντική από την πρώτη ημέρα!!! Την ημέρα μας δυσκολεύει λίγο στο να κοιμηθεί αλλά επειδή μου κοιμάται το βράδυ λεω δε πειράζει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...