Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νοέμβρη μήνα βροχερέ, καλώς μας ήρθες με χαρά ... γέμισε τις κοιλίτσες μας όμορφα, γλυκά μωρά!!🤰🏼🩷


dimand

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... Από χθες είμαι χάλια κλαίω συνέχεια.. με πήρε ο γιατρός κ μου είπε ότι επειδή πέφτουν γιορτές θα αργήσουμε κ άλλον μήνα οπότε θα πάει Φεβρουάριο... Όταν την ρώτησα πώς γίνεται από τα 10-12 να μείνουν 2 μου είπε ότι δεν έχω καλή ποιότητα ωαρίων. Με κατέστρεψε ψυχολογικά... Ο ίδιος κ άλλοι πόσοι γιατροί μου έλεγαν από τις εξετάσεις μου ότι είμαι πάρα πολύ καλά κ να κάνω εξωσωματική τώρα να έχω ποσότητα ωαρίων. Κ τώρα ξαφνικά μου λένε ότι έχω πρόβλημα κ μου είπε να κάνω κ δεύτερη διέγερση... Αρχίζω κ σκέφτομαι διάφορα ότι το κάνουν σύστημα για να πληρώνουμε κ άλλα η όντως έχω πρόβλημα. Γιατί όμως όλοι οι γιατροί πριν μου έλεγαν να προσπαθώ φυσιολογικά γιατί είναι όλα καλά κ θα μείνω σύντομα έγκυος? Δεν ξέρω τι να πιστέψω πια.. κ ο ενδοκρινολόγος μου τα είδε όλα τέλεια εκτός από τον θυροειδή... Κορίτσια δεν αντέχω άλλο δεν ξέρω τι να σκεφτώ... 

Μην στεναχωριέσαι. Η εύκολη απάντηση - καραμέλα των γιατρών, για όλα φταίνε τα ωαρια.. Το σπέρμα ποτέ 😡

Σου έμειναν δύο έμβρυα, δεν είναι κι άσχημα οπότε μην αγχώνεσαι για αυτό. Κι εμένα μια φορά από έξι ωάρια, πέντε ώριμα, πήρα μια βλαστοκυστη. Σε άλλο κύκλο όμως σου τρία γονιμοποιημενα πήρα τρεις βλαστοκυστες! Δεν βγάζεις συμπεράσματα από έναν κύκλο μόνο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα γλυκιά μου!! Να σε ρωτήσω? Τι τέστ κάνεις τα home test? 

Καλημέρα αγαπημένο αννιτακι μου!! Όχι είναι one step! Είναι πρώιμης ανίχνευσης αυτές οπότε καταλαβαίνεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@cat12μου,καλημερα!Εγώ στην θέση σου θα έπαιρνα και δεύτερη γνώμη.Δεν ξέρω γιατί από τα 10-12 έμειναν 2.Κι εγώ θα απορούσα.Σίγουρα όμως δεν είμαστε γιατροί.Εχω ακούσει ιστορίες απο γνωστές μου που δεν είχαν καλή ανταπόκριση στη διέγερση και πέτυχαν και με ένα μόνο.Τελικά όλα είναι ένας αριθμός.Το θέμα είναι το αποτέλεσμα.Μην στεναχωριέσαι,ψάξε το λίγο.🧡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Άλλο ένα αρνητικό τεστακι σήμερα..άντε να φάω ότι είναι νωρίς ακόμη 😵💫 νομίζω όμως ότι σιγά σιγά πρέπει να αρχίσω να σκέφτομαι ότι μπορεί και να μου έρθει τελικά η κιουρία..δεν πτοουμαστε όμως!! 

Καλημέρα κοριτσι μ! Εγω ειμαι σιγουρη οτι δεν θα ερθει η ακατονομαστη  ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Καλημέρα κοριτσι μ! Εγω ειμαι σιγουρη οτι δεν θα ερθει η ακατονομαστη  ❤️ 

Καλημέρα αγαπημένη μας dimand!!  Και να μη φαίνεται ακόμη τίποτα μωρέ?? Λίγο κουλό μου κάνει εφόσον ξέρουμε πότε έγινε οντως η ωορρηξία! Είμαι 3 μέρες πριν την περίοδο δε θα έδειχνε κάτι???

Εσύ τι κάνεις?? Πες μας τα νέα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα αγαπημένη μας dimand!!  Και να μη φαίνεται ακόμη τίποτα μωρέ?? Λίγο κουλό μου κάνει εφόσον ξέρουμε πότε έγινε οντως η ωορρηξία! Είμαι 3 μέρες πριν την περίοδο δε θα έδειχνε κάτι???

Εσύ τι κάνεις?? Πες μας τα νέα σου!!

Εγω παρατήρησα ότι στις 12-13 μερες μετά την ωορρηξία μου δείχνει το τεστ και είναι αχνό ακρετα 

@cat12 κορίτσι μου εγω δεν γνωριζω καθόλου από αυτά για να πω την αλήθεια αλλά έχεις 2 καλά σωστά ; Γιατί να προτρέχουμε ας κάνει αυτήν την μεταφορά πρώτα με το καλό και ΑΝ δεν πετύχει τότε βλέπεις πως πορεύεσαι.. έχουμε προδικάσει το αποτέλεσμα δηλαδή ότι δεν θα πετύχει; Γιατί ; 

 2 μηνες και εμένα πολύ θα μου φαινόταν αν μου έλεγαν να περιμένω μετά την αποξεση για να ξανά προσπαθήσω όποτε το καταλαβαίνω αλλά εσυ θα προσπαθείς κανονικά αυτούς τους 2 μήνες σωστά ; Θα έχετε τις επαφες σας κανονικά..Δεν σε απαγορεύει κανένας κάτι τέτοιο αν πας και ενδοκρινολόγο και κανείς καποια θεραπεία που ξέρεις ότι δεν θα τα καταφέρεις  και από μονη σου; 

οσο για τους γιατρους ποτε δεν ξέρεις τι γίνετε και ούτε θα μάθουμε είναι πολλά τα λεφτά δυστηχως και κάπου χάνετε η μπαλα αλλά αν θες να ρωτήσεις και αλλου ρώτησε..  

Ξέσπασε κορίτσι μου (και εγω το ίδιο θα έκανα) αλλά σήκω μάζεψε μανίκια και πάμε βουρ έρχονται γιορτές κοιτα να περάσετε καλά με τον αντρα σου αν έχετε την δυνατότητα να πάτε και καμία εκδρομή χαρείτε τον έρωτα σας γιατί μετά δεν θα είναι τόσο εύκολο με την κοιλιτσα τούρλα 🥰🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... Από χθες είμαι χάλια κλαίω συνέχεια.. με πήρε ο γιατρός κ μου είπε ότι επειδή πέφτουν γιορτές θα αργήσουμε κ άλλον μήνα οπότε θα πάει Φεβρουάριο... Όταν την ρώτησα πώς γίνεται από τα 10-12 να μείνουν 2 μου είπε ότι δεν έχω καλή ποιότητα ωαρίων. Με κατέστρεψε ψυχολογικά... Ο ίδιος κ άλλοι πόσοι γιατροί μου έλεγαν από τις εξετάσεις μου ότι είμαι πάρα πολύ καλά κ να κάνω εξωσωματική τώρα να έχω ποσότητα ωαρίων. Κ τώρα ξαφνικά μου λένε ότι έχω πρόβλημα κ μου είπε να κάνω κ δεύτερη διέγερση... Αρχίζω κ σκέφτομαι διάφορα ότι το κάνουν σύστημα για να πληρώνουμε κ άλλα η όντως έχω πρόβλημα. Γιατί όμως όλοι οι γιατροί πριν μου έλεγαν να προσπαθώ φυσιολογικά γιατί είναι όλα καλά κ θα μείνω σύντομα έγκυος? Δεν ξέρω τι να πιστέψω πια.. κ ο ενδοκρινολόγος μου τα είδε όλα τέλεια εκτός από τον θυροειδή... Κορίτσια δεν αντέχω άλλο δεν ξέρω τι να σκεφτώ... 

κορίτσι μου σου ήρθαν όλα μαζεμένα και έχεις παθει σοκ το καταλαβαίνω! Αρχικά αν όντως έτσι είναι είσαι τυχερή καθώς βρήκες το θεματάκι και θα κανεις αυτό που πρέπει και το θαυματακι σου θα έρθει! Τα ποιοτικά ωάρια δεν φαινονται ούτε στον υπερυχο ούτε στην αμη! Όμως σε κάθε κύκλο μπορεί να είναι διαφορετικα δλδ όπως σου είπε αν κανεις κιαλλη διεγερση να γονιμοποιήθουν και να προχωρήσουν πιο πολλα ωάρια! Μπορείς να παρεις κιαλλη μια γνώμη από άλλον γιατρό να σου πει αν όντως μπορεί να ισχύουν τα λεγόμενα της γιατρού σου! Το ότι σε τρενάρει κιαλλο ένα μηνα είναι στενάχωρο γτ προσπάθησες τόσο και θέλεις όσο πιο γρηγορα να ανταμειφθεις , όμως σκέψου ότι και πάλι δεν είναι πολύς ο καιρος και φυσικά όλο αυτό το διάστημα θα προσπαθήσετε και φυσιολογικά με τον σύντροφο και συν το ότι θα ρυθμιστεί και ο θυρεοειδής σου με την θεραπεία! Θυμήσου οτι, οτι γινετε γινετε για καλό και συντομα θα πετάς από χαρα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Άλλο ένα αρνητικό τεστακι σήμερα..άντε να φάω ότι είναι νωρίς ακόμη 😵💫 νομίζω όμως ότι σιγά σιγά πρέπει να αρχίσω να σκέφτομαι ότι μπορεί και να μου έρθει τελικά η κιουρία..δεν πτοουμαστε όμως!! 

Δεν ξερω τι λες εσυ και τα τεστακια σου όμως εγώ είμαι σιγουρη και δεν μου αλλάζετε γνώμη !  Έχω τέτοιο προαισθημα που δεν πιστεύω τίποτα παρά μόνο ότι η κοιλιτσα θα φουσκώσει!  
επισησσσσς κυρία μου το στήθος δεν θα έπρεπε να αρχίζει να ποναει τις τελευταίες μέρες αλλά το αντίθετο που σημαίνει ότι ανεβαίνει η προγεστερονη που σημαίνει ότι κάτι γινετε που σημαίνει ότι το ένστικτο μου θα βγει αληθινό🫶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω παρατήρησα ότι στις 12-13 μερες μετά την ωορρηξία μου δείχνει το τεστ και είναι αχνό ακρετα 

@cat12 κορίτσι μου εγω δεν γνωριζω καθόλου από αυτά για να πω την αλήθεια αλλά έχεις 2 καλά σωστά ; Γιατί να προτρέχουμε ας κάνει αυτήν την μεταφορά πρώτα με το καλό και ΑΝ δεν πετύχει τότε βλέπεις πως πορεύεσαι.. έχουμε προδικάσει το αποτέλεσμα δηλαδή ότι δεν θα πετύχει; Γιατί ; 

 2 μηνες και εμένα πολύ θα μου φαινόταν αν μου έλεγαν να περιμένω μετά την αποξεση για να ξανά προσπαθήσω όποτε το καταλαβαίνω αλλά εσυ θα προσπαθείς κανονικά αυτούς τους 2 μήνες σωστά ; Θα έχετε τις επαφες σας κανονικά..Δεν σε απαγορεύει κανένας κάτι τέτοιο αν πας και ενδοκρινολόγο και κανείς καποια θεραπεία που ξέρεις ότι δεν θα τα καταφέρεις  και από μονη σου; 

οσο για τους γιατρους ποτε δεν ξέρεις τι γίνετε και ούτε θα μάθουμε είναι πολλά τα λεφτά δυστηχως και κάπου χάνετε η μπαλα αλλά αν θες να ρωτήσεις και αλλου ρώτησε..  

Ξέσπασε κορίτσι μου (και εγω το ίδιο θα έκανα) αλλά σήκω μάζεψε μανίκια και πάμε βουρ έρχονται γιορτές κοιτα να περάσετε καλά με τον αντρα σου αν έχετε την δυνατότητα να πάτε και καμία εκδρομή χαρείτε τον έρωτα σας γιατί μετά δεν θα είναι τόσο εύκολο με την κοιλιτσα τούρλα 🥰🤰

Τα one step που είναι πρώιμης εννοείς ελκ μου? Η τα hometest? Γιατί τα hometest αργούν να δείξουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Δεν ξερω τι λες εσυ και τα τεστακια σου όμως εγώ είμαι σιγουρη και δεν μου αλλάζετε γνώμη !  Έχω τέτοιο προαισθημα που δεν πιστεύω τίποτα παρά μόνο ότι η κοιλιτσα θα φουσκώσει!  
επισησσσσς κυρία μου το στήθος δεν θα έπρεπε να αρχίζει να ποναει τις τελευταίες μέρες αλλά το αντίθετο που σημαίνει ότι ανεβαίνει η προγεστερονη που σημαίνει ότι κάτι γινετε που σημαίνει ότι το ένστικτο μου θα βγει αληθινό🫶

Χαχαχαχαχαχαχαχαχα το ποσό γέλασα με το μνμ σου δε φαντάζεσαι! Χαχαχαχ να 'σαι καλά γλυκό μου μπουρμπουλο. Ναι το στήθος με απασχολεί αλλά επειδή όλο κάτι νέο έχω και αποτέλεσμα μηδέν σε κάθε κύκλο είπα να μη το δώσω πολύ σημασια. Βέβαια επειδή βλέπω ότι είμαστε αρκετές που πιστεύουμε στο θαύμα και γράφουμε τα τεστ που δεν μας συμφέρουν στα παλιά μας τα παπούτσια, θα περιμένω και άλλο,(όχι ότι μπορώ να κάνω και αλλιώς δλδ) και θα ευελπιστώ ότι ακόμη δε φαίνεται γιατί πρέπει να βγει θετικό τώρα που θα στολίσω το σπίτι και πρέπει να μπει κάτω από το δέντρο! Και βρε κορίτσια...είχαμε γενέθλια πριν λίγες μέρες και εγώ και ο άντρας μου και το δώρο μας συμφωνήσαμε να είναι η σπερματεγχυση και τα χρήματα που θα δίναμε για δώρα ο ένας στον άλλο να πάνε εκεί! Εεεεε το αξίζουμε νομίζω!!! Αφού είναι το δώρο μας!!! Χαχαχαχαχα χαμόγελο και όλα θα πάνε καλά! Και αν πάνε στραβά ,χαμόγελα στραβά που λένε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα αγαπημένο αννιτακι μου!! Όχι είναι one step! Είναι πρώιμης ανίχνευσης αυτές οπότε καταλαβαίνεις...

 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα αγαπημένη μας dimand!!  Και να μη φαίνεται ακόμη τίποτα μωρέ?? Λίγο κουλό μου κάνει εφόσον ξέρουμε πότε έγινε οντως η ωορρηξία! Είμαι 3 μέρες πριν την περίοδο δε θα έδειχνε κάτι???

Εσύ τι κάνεις?? Πες μας τα νέα σου!!

Οκ τα one step είναι πρώιμης ανίχνευσης αλλά ποιος σου είπε ότι είσαι 3 μέρες πριν την περίοδο?? Είχες ακόμα 2 αυγά μετά την σπερμματεγχηση!! Ποιος σου είπε εσένα ότι γονιμοποίηθηκε το 1ο αυγουλάκι?? Κάνε λίγη υπομονή ακόμα μην κάνεις αρνητικές σκέψεις ακόμα είναι νωρίς!! Ποτέ δεν ξέρεις από πού θα σου έρθει 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... Από χθες είμαι χάλια κλαίω συνέχεια.. με πήρε ο γιατρός κ μου είπε ότι επειδή πέφτουν γιορτές θα αργήσουμε κ άλλον μήνα οπότε θα πάει Φεβρουάριο... Όταν την ρώτησα πώς γίνεται από τα 10-12 να μείνουν 2 μου είπε ότι δεν έχω καλή ποιότητα ωαρίων. Με κατέστρεψε ψυχολογικά... Ο ίδιος κ άλλοι πόσοι γιατροί μου έλεγαν από τις εξετάσεις μου ότι είμαι πάρα πολύ καλά κ να κάνω εξωσωματική τώρα να έχω ποσότητα ωαρίων. Κ τώρα ξαφνικά μου λένε ότι έχω πρόβλημα κ μου είπε να κάνω κ δεύτερη διέγερση... Αρχίζω κ σκέφτομαι διάφορα ότι το κάνουν σύστημα για να πληρώνουμε κ άλλα η όντως έχω πρόβλημα. Γιατί όμως όλοι οι γιατροί πριν μου έλεγαν να προσπαθώ φυσιολογικά γιατί είναι όλα καλά κ θα μείνω σύντομα έγκυος? Δεν ξέρω τι να πιστέψω πια.. κ ο ενδοκρινολόγος μου τα είδε όλα τέλεια εκτός από τον θυροειδή... Κορίτσια δεν αντέχω άλλο δεν ξέρω τι να σκεφτώ... 

Καλημέρα! Θα σου πω την δική μου εμπειρία! Χαμηλό αποθεματικό και κακής ποιότητας ωάρια με οδήγησαν στην εξωσωματική μετά από προσπάθειες για φυσιολογική σύλληψη λίγο λιγότερο από χρόνο! Η ηλικία μου τότε 33! Η ανταπόκριση μου στη διέγερση όχι κ τόσο καλή! Την 1η φορά πήρα μόνο 1 ωάριο το οποίο γονιμοποιηθηκε, έφτασε βλαστοκυστη αλλά δεν έδωσε εγκυμοσύνη. Δεύτερη διέγερση, πήραμε 2 ωάρια, και πάλι μόνο 1 κατάφερε να φτάσει βλαστοκυστη. Λέω στο γιατρό θα βάλουμε 2. Θα μαζέψουμε σε φυσικό κύκλο γτ με τις διεγέρσεις μόνο λεφτά χαλάμε αφού δεν έχω πολλά! Χρειάστηκαν άλλοι 2 φυσικοί κύκλοι για να μαζέψουμε άλλο 1 και να φτάσει βλαστοκυστη. Κάναμε την εμβρυομεταφορα με 2 βλαστοκυστες και έχω αυτήν την στιγμή απέναντι μου μια αντάρτισσα 19 μηνών. Και το καλύτερο;; είμαι έγκυος στον μήνα μου στο 2ο παιδάκι μου που ήρθε από φυσιολογική σύλληψη! 

Το όνειρο να γίνουμε μητέρες κάποιοι το εκμεταλλεύονται. Πάρε μια δεύτερη γνώμη. Ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να μάθεις! 

Αν κατάλαβα καλά είχες 2. Αν γονιμοποιηθηκαν και έγιναν βλαστοκυστες μπορεί να είναι υπέρ αρκετά!! Δεν ξέρω ακριβώς την ιστορία σου. Αλλά μην το βάζεις κάτω! Ο,τι κι αν περνάς, όσες κακές σκέψεις κι αν κάνεις, όταν έρθει η ώρα και κρατήσεις αγκαλιά το παιδάκι σου, στο εγγυομαι, δεν θα θυμάσαι τίποτα από αυτές τις "μαύρες" μέρες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Χαχαχαχαχαχαχαχαχα το ποσό γέλασα με το μνμ σου δε φαντάζεσαι! Χαχαχαχ να 'σαι καλά γλυκό μου μπουρμπουλο. Ναι το στήθος με απασχολεί αλλά επειδή όλο κάτι νέο έχω και αποτέλεσμα μηδέν σε κάθε κύκλο είπα να μη το δώσω πολύ σημασια. Βέβαια επειδή βλέπω ότι είμαστε αρκετές που πιστεύουμε στο θαύμα και γράφουμε τα τεστ που δεν μας συμφέρουν στα παλιά μας τα παπούτσια, θα περιμένω και άλλο,(όχι ότι μπορώ να κάνω και αλλιώς δλδ) και θα ευελπιστώ ότι ακόμη δε φαίνεται γιατί πρέπει να βγει θετικό τώρα που θα στολίσω το σπίτι και πρέπει να μπει κάτω από το δέντρο! Και βρε κορίτσια...είχαμε γενέθλια πριν λίγες μέρες και εγώ και ο άντρας μου και το δώρο μας συμφωνήσαμε να είναι η σπερματεγχυση και τα χρήματα που θα δίναμε για δώρα ο ένας στον άλλο να πάνε εκεί! Εεεεε το αξίζουμε νομίζω!!! Αφού είναι το δώρο μας!!! Χαχαχαχαχα χαμόγελο και όλα θα πάνε καλά! Και αν πάνε στραβά ,χαμόγελα στραβά που λένε!!!

Εγώ λοιπόν θα πω οτι σε λίγες μέρες το δεντράκι σας θα έχει πάνω το πιο ομορφο στολίδι ever ❤️ λίγο υπομονή ακόμη λοιπόν! Ξεκινά τον στολισμό και άσε ένα κενό ψηλά ψηλά για να φαινετε κιολας! 🎄👶🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ας πω και εγώ τα δικά μου νέα! Όχι ότι είναι κάτι το τεομερο αλλά ας πω και εγώ κάτι😂😂😂 

Σχετικα με το θέμα τσούξιμο αίμα ροζ στο χαρτι κτλ που έπαθα την Κυριακή θα πω ότι δεν με τσούζει καθόλου πλέον και είμαι μια χαρα ! Αύριο θα πάω να παρω τα αποτελέσματα των ουρων και θα κάνω και με το σύντροφο εξετάσεις που μας έβαλε ο γιατρός γτ χρειάζονται για την σπερματεγχυνση ( Hbs Ag, hiv I+II, VDRL, Ολικό ηπατίτιδας ) αχ να δω ποσό θα μας κοστίσουν γτ δεν εχουμε ασφάλεια και οι δυο🙄 

Σχετικα με το θέμα μας τωρααα είμαι 10η μέρα από το θετικο τεστ ωορρηξιας και συνήθως κάνω ωορρηξια 2 μέρες μετά το θετικο όποτε σήμερα είμαι 8η μέρα μετα την ωορρηξια ! Προχθές είχα κάτι τρελα τσιμπήματα δεξια χαμηλά (από εκεί έκανα ωορρηξια γτ εκεί πονούσα στις γόνιμες) αλλά πολλές φορές και παλαιότερα τα είχα όποτε δεν δίνω σημασία και από σήμερα άρχισε αμιδρα  να με ποναει το στήθος ! Αυτααααα από εμένα είπα κάπου να τα πω γτ στον περίγυρο μου έχω σταματήσει! Ποτέ να ξεκινησωωωω τεστακια;;;;;;;;;; 
Υ.Γ: έχω μόνο τεστ της hometest 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα αγαπημένη μας dimand!!  Και να μη φαίνεται ακόμη τίποτα μωρέ?? Λίγο κουλό μου κάνει εφόσον ξέρουμε πότε έγινε οντως η ωορρηξία! Είμαι 3 μέρες πριν την περίοδο δε θα έδειχνε κάτι???

Εσύ τι κάνεις?? Πες μας τα νέα σου!!

Εγω ειμαι καλα ! Ακουσαμε καρδουλα κ εχουμε κλεισει ραντεβου για αυχενικη 27/11.Απο συμπτωματα ηπια ευτυχως . Ελεγχομενη κατασταση 😛 

@Girly  Οσο δεν βλεπουμε τη ακατανομαστη ελπιζουμεεεεεεε !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Τα one step που είναι πρώιμης εννοείς ελκ μου? Η τα hometest? Γιατί τα hometest αργούν να δείξουν 

Τα home test κάνω εγω και με έδειχναν εκεί στην αναμενόμενη μέρα περιόδου δηλαδή.. 

τα one step δεν τα έχω πάρει δεν ξέρω 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ας πω και εγώ τα δικά μου νέα! Όχι ότι είναι κάτι το τεομερο αλλά ας πω και εγώ κάτι😂😂😂 

Σχετικα με το θέμα τσούξιμο αίμα ροζ στο χαρτι κτλ που έπαθα την Κυριακή θα πω ότι δεν με τσούζει καθόλου πλέον και είμαι μια χαρα ! Αύριο θα πάω να παρω τα αποτελέσματα των ουρων και θα κάνω και με το σύντροφο εξετάσεις που μας έβαλε ο γιατρός γτ χρειάζονται για την σπερματεγχυνση ( Hbs Ag, hiv I+II, VDRL, Ολικό ηπατίτιδας ) αχ να δω ποσό θα μας κοστίσουν γτ δεν εχουμε ασφάλεια και οι δυο🙄 

Σχετικα με το θέμα μας τωρααα είμαι 10η μέρα από το θετικο τεστ ωορρηξιας και συνήθως κάνω ωορρηξια 2 μέρες μετά το θετικο όποτε σήμερα είμαι 8η μέρα μετα την ωορρηξια ! Προχθές είχα κάτι τρελα τσιμπήματα δεξια χαμηλά (από εκεί έκανα ωορρηξια γτ εκεί πονούσα στις γόνιμες) αλλά πολλές φορές και παλαιότερα τα είχα όποτε δεν δίνω σημασία και από σήμερα άρχισε αμιδρα  να με ποναει το στήθος ! Αυτααααα από εμένα είπα κάπου να τα πω γτ στον περίγυρο μου έχω σταματήσει! Ποτέ να ξεκινησωωωω τεστακια;;;;;;;;;; 
Υ.Γ: έχω μόνο τεστ της hometest 

Άντε ωραία αφού είσαι καλύτερα 😊

τωρα οι εξετάσεις φοβαμαι ότι θα σας κοστίσουν αρκετά 😕 Φαντάζομαι δεν μπορείς να της γράψεις σε άλλον .. 

εγω θα έλεγα σε 2-3 μερούλες τώρα βέβαια αν θες  νωρίτερα  και έχεις ακρετα τεστ κανε κανένα αλλά δεν ξέρω αν θα δείξουν τα home test 

Εμένα δείχνουν 12 μερες μετά το θετικό τεστ ωορρηξιας περίπου που το έχω σημειώσει (βέβαια κάθε κοπέλα είναι διαφορετική )

αντε μακάρι να έχουμε ευχάριστα κορίτσι μου και από εσενα 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Άντε ωραία αφού είσαι καλύτερα 😊

τωρα οι εξετάσεις φοβαμαι ότι θα σας κοστίσουν αρκετά 😕 Φαντάζομαι δεν μπορείς να της γράψεις σε άλλον .. 

εγω θα έλεγα σε 2-3 μερούλες τώρα βέβαια αν θες  νωρίτερα  και έχεις ακρετα τεστ κανε κανένα αλλά δεν ξέρω αν θα δείξουν τα home test 

Εμένα δείχνουν 12 μερες μετά το θετικό τεστ ωορρηξιας περίπου που το έχω σημειώσει (βέβαια κάθε κοπέλα είναι διαφορετική )

αντε μακάρι να έχουμε ευχάριστα κορίτσι μου και από εσενα 🥰

Και εγώ έτσι λέω να ξεκινήσω από το Σάββατο! Θα κανωωω υπομονηηηηη🤪 αυτό φοβάμαι και εγωωωωω και υπολογίζω κανένα 150αρι οι δυο μας🙄 όχι δεν μπορούμε να τις γράψουμε αλλου δυστυχώς! Μακάρι μακάρι αλλιώς δεν πειράζει θα δώσω ελπίδες στη σπερματεγχυνση που πλησιάζει🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Και εγώ έτσι λέω να ξεκινήσω από το Σάββατο! Θα κανωωω υπομονηηηηη🤪 αυτό φοβάμαι και εγωωωωω και υπολογίζω κανένα 150αρι οι δυο μας🙄 όχι δεν μπορούμε να τις γράψουμε αλλου δυστυχώς! Μακάρι μακάρι αλλιώς δεν πειράζει θα δώσω ελπίδες στη σπερματεγχυνση που πλησιάζει🙏

Περιμένουμε αρκετά νέα το Σάββατο δηλαδή 😊

αντε μακάρι να πάνε όλα καλά και ελπίζω να λυθεί σύντομα το θέμα με την ασφάλεια γιατί όταν μείνεις εγκυος θα την χρειάζεσαι 😊🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elk είπε:

Περιμένουμε αρκετά νέα το Σάββατο δηλαδή 😊

αντε μακάρι να πάνε όλα καλά και ελπίζω να λυθεί σύντομα το θέμα με την ασφάλεια γιατί όταν μείνεις εγκυος θα την χρειάζεσαι 😊🤰

Αντε να δουμεεεε!!! Δυστυχώς αν μείνω συντομα έγκυος και για τον επόμενο χρόνο δεν θα υπάρχει ασφάλεια και στους δυο μας🙄 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Αντε να δουμεεεε!!! Δυστυχώς αν μείνω συντομα έγκυος και για τον επόμενο χρόνο δεν θα υπάρχει ασφάλεια και στους δυο μας🙄 

Δεν πειράζει κορίτσι μου μείνε εσυ με το καλό ( αν δεν έχεις μείνει 😊 ) και ίσως βρεθεί μια λύση.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... Από χθες είμαι χάλια κλαίω συνέχεια.. με πήρε ο γιατρός κ μου είπε ότι επειδή πέφτουν γιορτές θα αργήσουμε κ άλλον μήνα οπότε θα πάει Φεβρουάριο... Όταν την ρώτησα πώς γίνεται από τα 10-12 να μείνουν 2 μου είπε ότι δεν έχω καλή ποιότητα ωαρίων. Με κατέστρεψε ψυχολογικά... Ο ίδιος κ άλλοι πόσοι γιατροί μου έλεγαν από τις εξετάσεις μου ότι είμαι πάρα πολύ καλά κ να κάνω εξωσωματική τώρα να έχω ποσότητα ωαρίων. Κ τώρα ξαφνικά μου λένε ότι έχω πρόβλημα κ μου είπε να κάνω κ δεύτερη διέγερση... Αρχίζω κ σκέφτομαι διάφορα ότι το κάνουν σύστημα για να πληρώνουμε κ άλλα η όντως έχω πρόβλημα. Γιατί όμως όλοι οι γιατροί πριν μου έλεγαν να προσπαθώ φυσιολογικά γιατί είναι όλα καλά κ θα μείνω σύντομα έγκυος? Δεν ξέρω τι να πιστέψω πια.. κ ο ενδοκρινολόγος μου τα είδε όλα τέλεια εκτός από τον θυροειδή... Κορίτσια δεν αντέχω άλλο δεν ξέρω τι να σκεφτώ... 

Αχ βρε κορίτσι μου στεναχωριέμαι με την ψυχολογική σου κατάσταση, είναι πολύ λογικό να είσαι πεσμένη μ αυτά που σου είπε. 
Εγώ δυο πράγματα θα σε συμβούλευα. Το ένα είναι να σκεφτείς θετικά. Εγώ μπορεί να είχα παραπάνω αλλά σκέψου πέτυχε με την πρώτη, είμαι τώρα 8 εβδομάδων. Το ίδιο και μια φίλη μου που είχε μόλις δυο και όχι αρίστης ποιότητας. Άρα γιατί απογοητεύεσαι από τώρα; 
Τώρα αυτό για τη 2η διέγερση ενώ έχεις δυο δεν το καταλαβαίνω. Νομίζω είσαι κι εσύ Ιασώ. Εκεί υπάρχει πληθώρα γιατρών. Δε βρίσκεις κάποιον από κει που να έχεις καλές συστάσεις ώστε να έχει πρόσβαση και στο ιστορικό που έχεις κάνει εκεί και στις βλαστοκύστες σου, ώστε να πάρεις μια δεύτερη γνώμη; 
Γιατί εάν έχει έρθει ρήξη στην εμπιστοσύνη σου στο γιατρό σου πως θα προχωρήσεις παρακάτω;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

IMG_20231115_150001.thumb.jpg.f1fef528d2d72abca1224971d75c79e1.jpgGirls σας είπα ότι μου είχε έρθει περίοδος;;;;  Ε οκ κράτησε κανονικά ...με λίγο πιο μειωμένη ροή...και από εχθές άρχισα να έχω τρομερή ανακατωσουρα... τάση για εμετό...να μην μπορώ να φάω..να θέλω να τα βγάλω... Εντωμεταξυ λέω κάτσε να δω μήπως καμία γαστρεντερίτιδα αλλά μπα ούτε εμετό έκανα ούτε διάρροια...και λέω θα πάω να πάρω ενα τεστ ..πάω στο φαρμακείο της γειτονιάς μου,μου  λέει έχω clear blue διπλό...αυτό με το σταυρό..το έκανα και κατευθείαν έβγαλε γραμμή...  Εντωμεταξυ από τα συμπτώματα ήμουν τόσο σίγουρη ότι είμαι έγκυος αλλά δεν μου κολλάει με το αίμα...

Τέλος πάντων  θα πάω να κάνω χοριακη..και τώρα αν είναι ανοιχτό το μικροβιολογικό 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Girly επειδή διαβάζω που λες αν θα έπρεπε να αρχίσει να δείχνει το τεστ... όταν έμεινα έγκυος στην μικρή μου θυμάμαι ότι περίμενα να αδιαθετίσω Δευτέρα... εγώ την Τετάρτη (πριν την Δευτέρα) είχα κάνει τεστ και ήταν πιο αρνητικό πεθαινεις... Με είχαν πιάσει τα κλάμματα γιατί το είχα σίγουρο εκείνο το μήνα... θυμάμαι μπήκα και στο φόρουμ και είχα γράψει ένα κατεβατό από την απελπισία μου..  παρόλαυτα λέω οκ δεν ήρθε ου΄τε αυτό το μήνα άντε να μου ρθει να πάμε σε καινούριες προσπάθειες... είχα παραγγείλει και τεστ΄΄ακια ωορηξιας για να βεβαιωθώ ότι όντως κάνω οωρρηξία...  Και έρχεται η Δευτέρα που όλη μέρα νι΄ώθω ότι ΄έρχεται και έρχεται... και όλο πάω τουαλέτα και τίποτα τελικά... Τρίτη ξημερώματα κάνω τεστ και βγαίνει θετικό!!!  Οπότε θεωρώ ότι είναι νωρίς ακόμα... Βάστα γερά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Girls σας είπα ότι μου είχε έρθει περίοδος;;;;  Ε οκ κράτησε κανονικά ...με λίγο πιο μειωμένη ροή...και από εχθές άρχισα να έχω τρομερή ανακατωσουρα... τάση για εμετό...να μην μπορώ να φάω..να θέλω να τα βγάλω... Εντωμεταξυ λέω κάτσε να δω μήπως καμία γαστρεντερίτιδα αλλά μπα ούτε εμετό έκανα ούτε διάρροια...και λέω θα πάω να πάρω ενα τεστ ..πάω στο φαρμακείο της γειτονιάς μου,μου  λέει έχω clear blue διπλό...αυτό με το σταυρό..το έκανα και κατευθείαν έβγαλε γραμμή...  Εντωμεταξυ από τα συμπτώματα ήμουν τόσο σίγουρη ότι είμαι έγκυος αλλά δεν μου κολλάει με το αίμα...

Τέλος πάντων  θα πάω να κάνω χοριακη..και τώρα αν είναι ανοιχτό το μικροβιολογικό 

IMG_20231115_144751.jpg

Μαρινάκι μου για αρνητικό μου κάνει... κάποια διαταραχή θα έχει ο κύκλος σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...