Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νοέμβρη μήνα βροχερέ, καλώς μας ήρθες με χαρά ... γέμισε τις κοιλίτσες μας όμορφα, γλυκά μωρά!!🤰🏼🩷


dimand

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Έλα βρε Έλλη μου 😭😭😭 εγώ κλαίω ήδη! Πόσο συγκινητικα τα λόγια σου.. δες μωρεεε εδωωωω!!! Να την ζουπηηεις και να της δώσεις όλα τα φιλιά σου !

@marinaP γλυκό μου πλάσμα ,είσαι μαμά ήδη! Και σαν μαμά θα μπεις στη διαδικασία να ξεπεράσεις κάθε φόβο σου! Για τα μικρακια σου! Σε έχουν ανάγκη και γι'αυτό εσύ θα κάνεις τα πάντα! Οι ορμόνες έχουν αρχίσουν τα δικά τους φυσικά! Να κλαίς οοοσο θέλεις! Μη φοβάστε κορίτσια το κλάμα είναι τόσο να τόσο υγιές! Το αντίθετο να φοβόμαστε,την βουβή σιωπή! 

Όπως και η Έλλη μας έτσι κάποτε το μακρυνό 2016 μια καλή μου φίλη εδώ στο φόρουμ στην προσπάθεια της για παιδάκι έχασε το πρώτο της ..και σε όλη της την εγκυμοσύνη μάταια προσπαθούσαμε να την πείσουμε να χαρεί. Έφερε στον κόσμο αλλά δύο παιδάκια από τότε! Γερά και χαρούμενα! Δε πειράζει αν έρχονται κάποιες μέρες που στεναχωριομαστε, αρκεί να ξέρουμε πως όλα θα πάνε καλά. Και θα πάνε αυτή τη φορά Μαρινα μου. Θα πάνε! Πάρε τον χρόνο σου να το συνειδητοποιήσεις και μετά αφρσου στην χαρά 💕

Δεν έχω άλλες καρδούλες για σήμερα ♥️ 

Σας ευχαριστω για τα μηνύματα σας όλες!! Ξέρω οτι τα εννοείται! Προσπαθώ να το χαρώ,  περιμένω και τον άντρα μου τώρα να επιστρέψει από τη δουλειά. Σκέφτομαι να του το βαλω πανω στο δέντρο, μιας και στόλισα 😂 αλλα αμφιβάλω αν θα το δει, επίσης θα θυμώσει που έκανα τεστ πριν την χοριακη. 

Μέχρι το Σάββατο νομίζω μου φαίνονται αιώνας οι μέρες. Να δω το νούμερο, όχι πως θα ηρεμήσω αλλα ένα βήμα τη φορά. Μακάρι αυτή τη φορά να προλάβω να το δώ🌈🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Δεν έχω άλλες καρδούλες για σήμερα ♥️ 

Σας ευχαριστω για τα μηνύματα σας όλες!! Ξέρω οτι τα εννοείται! Προσπαθώ να το χαρώ,  περιμένω και τον άντρα μου τώρα να επιστρέψει από τη δουλειά. Σκέφτομαι να του το βαλω πανω στο δέντρο, μιας και στόλισα 😂 αλλα αμφιβάλω αν θα το δει, επίσης θα θυμώσει που έκανα τεστ πριν την χοριακη. 

Μέχρι το Σάββατο νομίζω μου φαίνονται αιώνας οι μέρες. Να δω το νούμερο, όχι πως θα ηρεμήσω αλλα ένα βήμα τη φορά. Μακάρι αυτή τη φορά να προλάβω να το δώ🌈🙏🏻

Τώρα θα πω κάτι για πλάκα...αχ να σε δω θέλω σε 15 χρονακια όταν θα είναι φουλ οι ορμόνες και η εφηβεία στα ντουζενια της και θα ακούς τα "άσε μας ρε μάνα και συ" και θα θέλεις να τ αρπάξεις...και τότε θέλω να θυμηθείς αυτήν εδώ τ στιγμή που σκέφτεσαι απλά να προλάβεις να τα δεις...όχι μόνο θα τα δεις αλλά θα τα χορτάσεις και θα έρθουν ώρες που θα πεις αχχχ αφήστε λίγο τη μαμά ρε παιδιάαααα όλη μέρα μαμά και μαμααααα" !!! Με το καλό σου εύχομαι να τα ζήσεις όλα αυτά και τότε να γελάς με την καρδιά σου!!

Όσο για το τεστ βάλτο κάτω από το δέντρο και κάποια στιγμή που θα κάτσετε σαλόνι πες ένα  χοχοχο ,κάτι έχει κάτω από το δέντρο θαρρώ!!!χοχοχο!! 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

@marinaP  Κορίτσι μου γλυκό... Να ήξερες πόσο σε νιώθω... Και εγώ δεν χαιρομουν με το θετικό τεστ τον Φεβρουάριο. Έκλαιγα και δεν ήταν από χαρά. Ήταν από φόβο. Φόβος που κράτησε μέχρι που γέννησα. Και τύψεις, τύψεις που δεν χάρηκα λεπτό την εγκυμοσύνη αυτή. Και τώρα αναπολώ εκείνες τις στιγμές, αλλά αν γύριζε ο χρόνος πίσω πάλι τα ίδια θα ένιωθα. Είναι λογικό για εμάς που έχουμε βιώσει την απώλεια. Θα σου πω να είσαι δυνατή, να χαϊδεύεις την κοιλίτσα σου και να μιλάς στα μωράκια σου (είμαι σίγουρη ότι έχεις δύο για να βγαίνει από τώρα το τεστ θετικό). Να τους λες ότι μαζί θα τα καταφέρετε, να κάνεις την προσευχή σου και να αντλείς δύναμη από εμάς που παρά τα τόσα δάκρυα και τον πόνο έχουμε τα ουράνια τόξα μας. 

Σου αφιερώνω και αυτή τη φώτο, την έβγαλα τώρα που σου γράψω, είναι τα πατουσινια της μπέμπας  πάνω στο μαξιλάρι θηλασμού που έχει ουράνια τόξα 🌈🌈. Θα τα καταφέρεις κορίτσι μου, πίστεψε το και μην χάσεις την πίστη σου ♥️♥️

IMG_20231113_171058.jpg

Τι ομορφηηηη φωτοοοο❤️❤️❤️ και τι ομορφα πατουσακια🫠🫠🫠 

@marinaP κοριτσάκι μου ιδού το παράδειγμα ήρθε το θαυματακι της γλυκιάς μανούλας μετά από όλο αυτό το δύσκολο ταξίδι που βίωσε και που βίωσες και εσυ! Σίγουρα έχεις τον φόβο όμως προσπάθησε να βάλεις καλά στο μυαλό σου ότι τώρα ήρθε ή ήρθαν για να μειν@! Όλα θα πανε καλά κορίτσι μου🙏 Να είσαι προσεκτική να μη σηκώνεις βάρη να ξεκουράζεσαι αλλά όχι και να μην σηκώνεσαι από το κρεβατι ή να μη πας μια βολτούλα ! Με τον καιρο είμαι σιγουρη πως θα μετριαστεί ο φόβος σου καθώς όλα θα κυλήσουν μια χαρα❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Τώρα θα πω κάτι για πλάκα...αχ να σε δω θέλω σε 15 χρονακια όταν θα είναι φουλ οι ορμόνες και η εφηβεία στα ντουζενια της και θα ακούς τα "άσε μας ρε μάνα και συ" και θα θέλεις να τ αρπάξεις...και τότε θέλω να θυμηθείς αυτήν εδώ τ στιγμή που σκέφτεσαι απλά να προλάβεις να τα δεις...όχι μόνο θα τα δεις αλλά θα τα χορτάσεις και θα έρθουν ώρες που θα πεις αχχχ αφήστε λίγο τη μαμά ρε παιδιάαααα όλη μέρα μαμά και μαμααααα" !!! Με το καλό σου εύχομαι να τα ζήσεις όλα αυτά και τότε να γελάς με την καρδιά σου!!

Όσο για το τεστ βάλτο κάτω από το δέντρο και κάποια στιγμή που θα κάτσετε σαλόνι πες ένα  χοχοχο ,κάτι έχει κάτω από το δέντρο θαρρώ!!!χοχοχο!! 😜

Αχαχαχχαχα το διαβαζα και γελουσα! Αχ μωρέ μακάρι να ζήσω και αυτές τις στιγμές!! Και το στο κόσμο!  Ώρες ώρες το κοιταω το τεστ και λεω βρε μήπως είναι εξάτμισης; μήπως βιάζομαι τώρα να του δώσω χαρά και αυτού και μετά να του τη πάρω πίσω; 

κάτω από το δέντρο λίγο δύσκολο θα Μ το φαει το σκυλί 😂😂 το έχω βαλει πανω στο δέντρο, για να δουμε αν θα το δει ή θα Μ βγαλει τη ψυχή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Τι ομορφηηηη φωτοοοο❤️❤️❤️ και τι ομορφα πατουσακια🫠🫠🫠 

@marinaP κοριτσάκι μου ιδού το παράδειγμα ήρθε το θαυματακι της γλυκιάς μανούλας μετά από όλο αυτό το δύσκολο ταξίδι που βίωσε και που βίωσες και εσυ! Σίγουρα έχεις τον φόβο όμως προσπάθησε να βάλεις καλά στο μυαλό σου ότι τώρα ήρθε ή ήρθαν για να μειν@! Όλα θα πανε καλά κορίτσι μου🙏 Να είσαι προσεκτική να μη σηκώνεις βάρη να ξεκουράζεσαι αλλά όχι και να μην σηκώνεσαι από το κρεβατι ή να μη πας μια βολτούλα ! Με τον καιρο είμαι σιγουρη πως θα μετριαστεί ο φόβος σου καθώς όλα θα κυλήσουν μια χαρα❤️

Αχ αυτόν τον καιρό περιμένω!! Που θα χαλαρωσω λίγο έστω να μην νιώθω τυψεις να βγω από το σπίτι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinaP πολλά συγχαρητήρια ❤️❤️❤️ 
 

Με το καλό εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη! 
 

Είναι θετικά τα τεστακια κ έχω την αίσθηση ότι είναι 2 τα σπορακια! Όλα να πάνε τέλεια ένα ωραίο τεράστιο νούμερο το Σάββατο στην χοριακη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

@marinaP πολλά συγχαρητήρια ❤️❤️❤️ 
 

Με το καλό εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη! 
 

Είναι θετικά τα τεστακια κ έχω την αίσθηση ότι είναι 2 τα σπορακια! Όλα να πάνε τέλεια ένα ωραίο τεράστιο νούμερο το Σάββατο στην χοριακη! 

Ευχαριστώ κορίτσι μου ♥️🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Μαρίνα συγχαρητήρια! Είναι ξεκάθαρη η γραμμή. Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να κρατήσεις το ή τα μωράκια σου αγκαλιά!!!!!!

Κορίτσι μου συγχαρητήρια, δεν υπάρχει αμφιβολία ότι είναι θετικό!! Εύχομαι ολόψυχα μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη, αυτή τη φορά όλα θα πάνε καλά, πίστεψέ το βαθιά μέσα σου❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Αχ αυτόν τον καιρό περιμένω!! Που θα χαλαρωσω λίγο έστω να μην νιώθω τυψεις να βγω από το σπίτι...

Είναι στο δρόμο αυτός ο καιρός και θα το δεις ! Ζήσε την χαρα σου κοριτσάκι μου! Βάλε το τεστακι σου στο δέντρο όπως είπες εσυ και τα αλλά κοριτσια για να χαρεί και ο αντρουλης σου! Χάιδεψε την κοιλιτσα σου, χουχουλιασε με το κουβερτάκι σου στον καναπε και βάλτε καμία ταινιουλα χαρούμενη όπως χριστουγεννιάτικη ας πούμε! Και από αύριο ξεκινήστε να πηγαίνετε χαλαρές βολτούλες, μαγειρέψετε μια μέρα το φαγητό που σας αρέσει πολύ, βάλε να ακούς την μουσική που σου αρέσει, σκέψου το σπορακι σου που είναι εκεί και φωλιάζει! Θετική ενεργεια και πιστηη😍 και είμαι σιγουρη ότι όλα θα κυλήσουν υπεροχα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Είναι στο δρόμο αυτός ο καιρός και θα το δεις ! Ζήσε την χαρα σου κοριτσάκι μου! Βάλε το τεστακι σου στο δέντρο όπως είπες εσυ και τα αλλά κοριτσια για να χαρεί και ο αντρουλης σου! Χάιδεψε την κοιλιτσα σου, χουχουλιασε με το κουβερτάκι σου στον καναπε και βάλτε καμία ταινιουλα χαρούμενη όπως χριστουγεννιάτικη ας πούμε! Και από αύριο ξεκινήστε να πηγαίνετε χαλαρές βολτούλες, μαγειρέψετε μια μέρα το φαγητό που σας αρέσει πολύ, βάλε να ακούς την μουσική που σου αρέσει, σκέψου το σπορακι σου που είναι εκεί και φωλιάζει! Θετική ενεργεια και πιστηη😍 και είμαι σιγουρη ότι όλα θα κυλήσουν υπεροχα !

Αχ αυτό θα κάνουμε αποψε, θα χαλαρώσουμε είπαμε, χάρηκε πολύ αλλα κρατιέται τον ξέρω καλά. Και την προηγούμενη φορά δεν έδειξε ενθουσιασμό μέχρι την χοριακη! Υπομονή μέχρι το Σάββατο λοιπόν 🙏🏻🌈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Αχ αυτό θα κάνουμε αποψε, θα χαλαρώσουμε είπαμε, χάρηκε πολύ αλλα κρατιέται τον ξέρω καλά. Και την προηγούμενη φορά δεν έδειξε ενθουσιασμό μέχρι την χοριακη! Υπομονή μέχρι το Σάββατο λοιπόν 🙏🏻🌈

Είναι λογικο το κάνει και για εσενα 🙏 η χοριακηηηη θα είναι τούμπανο😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσια δεν άντεξα... Ηταν ο μόνος τρόπος να ηρεμήσω για την ώρα... 

Το αποτέλεσμα στο 1 λεπτό...

IMG_20231113_143929.jpg

Με τέτοια γραμμή μυρίζομαι να πιάστηκαν και τα 2 σπορακια 😁 Οι πόνοι περιόδου είναι καλό σημάδι! Σημαίνει ότι γίνεται η εμφύτευση!

Όσο για αυτό που έγραψες πιο πριν ότι μόνο όταν το/τα κρατήσεις στην αγκαλιά σου θα ηρεμήσεις ισχύει! Στις 3 βασικές εξετάσεις θα παίρνεις από μια ανάσα και στο τέλος θα πάρεις μια βαθιά ανάσα 😅

Με το καλό να δούμε ένα μεγάλο νούμερο χοριακης το Σάββατο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η elen. είπε:

Και γιατί η ελπίδα πεθαίνει τελευταία...υπάρχει περίπτωση η χοριακη να βγήκε λανθασμένα αρνητικη? Ήταν να έρθει περιοδος την Παρασκευή αφού δεν ήρθε το Σάββατο έκανα χοριακη για να μην με φάει το άγχος το ΣΚ αλλά το αποτέλεσμα ήταν αρνητικο. Μέχρι στιγμής άφαντη η περιοδος. Μόνο σήμερα κάποια στιγμή είδα κάτι καφέ ροζ στο χαρτί .Δεν υπάρχει ροη καθόλου. 

Δεν αποκλείεται να έχεις καθυστερημένη σύλληψη και να μην είχε ανέβει η χοριακη το Σάββατο. Προτείνω αν δεν δεις αίμα μέχρι αύριο το πρωί να κάνεις πάλι χοριακη ή ένα τεστακι 😊

Το καφέ ροζ που είδες μπορεί να είναι το αίμα εμφύτευσης 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Με τέτοια γραμμή μυρίζομαι να πιάστηκαν και τα 2 σπορακια 😁 Οι πόνοι περιόδου είναι καλό σημάδι! Σημαίνει ότι γίνεται η εμφύτευση!

Όσο για αυτό που έγραψες πιο πριν ότι μόνο όταν το/τα κρατήσεις στην αγκαλιά σου θα ηρεμήσεις ισχύει! Στις 3 βασικές εξετάσεις θα παίρνεις από μια ανάσα και στο τέλος θα πάρεις μια βαθιά ανάσα 😅

Με το καλό να δούμε ένα μεγάλο νούμερο χοριακης το Σάββατο!

Σε ευχαριστώ πολύ! Μακάρι 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🌈🌈🌈 δίκιο έχεις και σε κάθε υπέρηχο σαν το ψάρι θα τρέμω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσια δεν άντεξα... Ηταν ο μόνος τρόπος να ηρεμήσω για την ώρα... 

Το αποτέλεσμα στο 1 λεπτό...

IMG_20231113_143929.jpg

Ναιιιιιιιιι!!!!!!!!!! ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!🤗🤗🤗

ΚΑΡΑΘΕΤΙΚΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!🥰🥰🥰🥰🥰🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🤰🤰🤰🤰🤰

Μαρινα μουυυυ!!! Ποσο χαιρομαι!!!!!!! Φαινεται ηδη το θετικο!!!! Εισαι εγκυος!!!!!!!!! Συγχαρητηρια!!!! Θα πανε ολα τελεια αυτη τη φορα!!!! Θ το δεις!!!! Θα προσευχομαι γ σενα κ τα εμβρυακια σου!!!!🙏🙏🙏🙏🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinaP συγχαρητήρια κορίτσι μου 💓💓💓💓💓 με το καλόοοοοοοοοοοοο🙏🙏🙏💝💝💝🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰🙏🙏🙏🙏💓💓💓💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinaP μου συγχαρητήριααααα!!! Με το καλό κοπέλα μου!!! Καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις!!! Χαλάρωσε και απόλαυσε το!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Ναιιιιιιιιι!!!!!!!!!! ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!🤗🤗🤗

ΚΑΡΑΘΕΤΙΚΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!🥰🥰🥰🥰🥰🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🤰🤰🤰🤰🤰

Μαρινα μουυυυ!!! Ποσο χαιρομαι!!!!!!! Φαινεται ηδη το θετικο!!!! Εισαι εγκυος!!!!!!!!! Συγχαρητηρια!!!! Θα πανε ολα τελεια αυτη τη φορα!!!! Θ το δεις!!!! Θα προσευχομαι γ σενα κ τα εμβρυακια σου!!!!🙏🙏🙏🙏🧿

 

στις πριν 10 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@marinaP συγχαρητήρια κορίτσι μου 💓💓💓💓💓 με το καλόοοοοοοοοοοοο🙏🙏🙏💝💝💝🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰🙏🙏🙏🙏💓💓💓💓💓

 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

@marinaP μου συγχαρητήριααααα!!! Με το καλό κοπέλα μου!!! Καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις!!! Χαλάρωσε και απόλαυσε το!! 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια μου! Εύχομαι από τη καρδιά μου να έρθει και σε σας σύντομα αυτό που λαχταρατε ♥️♥️♥️♥️♥️♥️🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!

Έκανα πρωί πρωί το τεστακι μου...λευκό και αρνητικό..αύριο πάλι!

καλημέρα σε όλες!!!

@marinaP συγχαρητήρια !!!!σου εύχομαι όλα να έρθουν όσο πιο όμορφα γίνεται..να ευχαριστηθείτε την κάθε στιγμή με τον αντρούλη σου και να περιμένετε το νέο μέλος στην οικογένεια σας...κράτα μας ενήμερες με τα νέα σου...να χαιρόμαστε μαζί σου ❤️

@Girlyσε ποια μέρα βρίσκεσαι? συγγνώμη αν το έχεις γράψει ξανά αλλά επειδή πρόσφατα μπήκα στην ομάδα ακόμα λίγο δυσκολεύομαι με τις πληροφορίες.. :)

εγώ πάλι κορίτσια μου τελικά χθές είδα αίμα κανονικότατο και μην πω αρκετή ροή συγκριτικά με τις προηγούμενες περιόδους..οπότε πάμε για τον επόμενο μήνα με χαρά..ο γιατρός μου πρότεινε εφόσον έχουν περάσει 12 μήνες απο την αρχή των προσπαθειών μας και έχουμε δει ορμόνες και σπέρμα να πάω για σαλπιγγογραφία...τι γνώμη έχετε γι αυτή την εξέταση? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η ΜΑΡΘΑΑ_61 είπε:

καλημέρα σε όλες!!!

@marinaP συγχαρητήρια !!!!σου εύχομαι όλα να έρθουν όσο πιο όμορφα γίνεται..να ευχαριστηθείτε την κάθε στιγμή με τον αντρούλη σου και να περιμένετε το νέο μέλος στην οικογένεια σας...κράτα μας ενήμερες με τα νέα σου...να χαιρόμαστε μαζί σου ❤️

@Girlyσε ποια μέρα βρίσκεσαι? συγγνώμη αν το έχεις γράψει ξανά αλλά επειδή πρόσφατα μπήκα στην ομάδα ακόμα λίγο δυσκολεύομαι με τις πληροφορίες.. :)

εγώ πάλι κορίτσια μου τελικά χθές είδα αίμα κανονικότατο και μην πω αρκετή ροή συγκριτικά με τις προηγούμενες περιόδους..οπότε πάμε για τον επόμενο μήνα με χαρά..ο γιατρός μου πρότεινε εφόσον έχουν περάσει 12 μήνες απο την αρχή των προσπαθειών μας και έχουμε δει ορμόνες και σπέρμα να πάω για σαλπιγγογραφία...τι γνώμη έχετε γι αυτή την εξέταση? 

Όχι βρε κορίτσι μου τι συγγνώμη λες!τόσα μνμ που να θυμάσαι! Είμαι 10η μέρα από την σπερματεγχυση. Ήλπιζα να δω κάτι λόγο ίσως σήμερα αλλά δε μου έκανε τη χάρη! Κάτασπρο πέρα από κάθε αμφιβολία! Θα χρυσωσω όμως το χάπι μου λίγο ακόμη και θα πω ότι είναι νωρίς ακόμη! Χαχαχαχ

Όσο για την σαλπιγγγραφια είναι και εξέταση που ναι πρέπει να γίνει! Εγώ έτσι έμαθα ότι έχω πολύποδα που ενοχλούσε την είσοδο των σπερματοζωαρίων και δεν είχα σύλληψη για 2 χρόνια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Girly είπε:

Όχι βρε κορίτσι μου τι συγγνώμη λες!τόσα μνμ που να θυμάσαι! Είμαι 10η μέρα από την σπερματεγχυση. Ήλπιζα να δω κάτι λόγο ίσως σήμερα αλλά δε μου έκανε τη χάρη! Κάτασπρο πέρα από κάθε αμφιβολία! Θα χρυσωσω όμως το χάπι μου λίγο ακόμη και θα πω ότι είναι νωρίς ακόμη! Χαχαχαχ

εννοείται ότι είναι νωρίς ακόμη..ξέρω ότι δεν θα πιάσει αυτό που θα σου πώ (γιατί ούτε σ εμένα πιάνει όταν μου το λένε :P ) αλλά προσπάθησε να μην αγχώνεσαι...βρές κάτι να σ ευχαριστεί και πέρασε λίγο την ώρα σου ξεκούραστα μέχρι να περάσουν οι μέρες...κάνε ένα ακόμη τεστάκι σε 2 3 μέρες..πιστεύω ότι θα πάρεις το θετικό σου...έχεις ξανακάνει σπερματέγχυση? είναι το πρώτο σου παιδάκι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!

Έκανα πρωί πρωί το τεστακι μου...λευκό και αρνητικό..αύριο πάλι!

Καλημέρα κορίτσια ! 
 

φαντάζομαι σε 3-4 μερούλες θα δείξει σίγουρα 😊

Συμπτώματα έχεις καθόλου ; 

στις πριν 23 λεπτά, ο/η ΜΑΡΘΑΑ_61 είπε:

καλημέρα σε όλες!!!

@marinaP συγχαρητήρια !!!!σου εύχομαι όλα να έρθουν όσο πιο όμορφα γίνεται..να ευχαριστηθείτε την κάθε στιγμή με τον αντρούλη σου και να περιμένετε το νέο μέλος στην οικογένεια σας...κράτα μας ενήμερες με τα νέα σου...να χαιρόμαστε μαζί σου ❤️

@Girlyσε ποια μέρα βρίσκεσαι? συγγνώμη αν το έχεις γράψει ξανά αλλά επειδή πρόσφατα μπήκα στην ομάδα ακόμα λίγο δυσκολεύομαι με τις πληροφορίες.. :)

εγώ πάλι κορίτσια μου τελικά χθές είδα αίμα κανονικότατο και μην πω αρκετή ροή συγκριτικά με τις προηγούμενες περιόδους..οπότε πάμε για τον επόμενο μήνα με χαρά..ο γιατρός μου πρότεινε εφόσον έχουν περάσει 12 μήνες απο την αρχή των προσπαθειών μας και έχουμε δει ορμόνες και σπέρμα να πάω για σαλπιγγογραφία...τι γνώμη έχετε γι αυτή την εξέταση? 

Εγω που προσπαθούσα για πάνω από ένα χρόνο έκανα ορμονικές εξετάσεις εγω, σπερμοδιαγραμμα καλλιέργεια dfi ο αντρας μου και μετά το επόμενο βήμα μου θα ήταν η σαλμπιγγογραφια αλλά τελικά δεν πρόλαβα να την κάνω είχα βρει το θεματάκι μου πιο ήταν όποτε το ρύθμισα και έμεινα εγκυος…  αλλά αν χρειαστεί να την κανείς λένε ότι βοηθάει και στην σύλληψη 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ΜΑΡΘΑΑ_61 είπε:

εννοείται ότι είναι νωρίς ακόμη..ξέρω ότι δεν θα πιάσει αυτό που θα σου πώ (γιατί ούτε σ εμένα πιάνει όταν μου το λένε :P ) αλλά προσπάθησε να μην αγχώνεσαι...βρές κάτι να σ ευχαριστεί και πέρασε λίγο την ώρα σου ξεκούραστα μέχρι να περάσουν οι μέρες...κάνε ένα ακόμη τεστάκι σε 2 3 μέρες..πιστεύω ότι θα πάρεις το θετικό σου...έχεις ξανακάνει σπερματέγχυση? είναι το πρώτο σου παιδάκι?

Έχω ένα αγοράκι 5 ετών και προσπαθούμε για το δεύτερο! Είναι η πρώτη σπερματεγχυση που κάνω και φυσικά η προσμονή είναι στα ύψη αν και ξέραμε εξ αρχής ότι δεν έχει μεγάλα ποσοστά επιτυχίας.  Έκανα όμως δύο ωάρια που σκάσανε και ήλπιζα έστω το ένα να γονιμοποιηθηκε και να προχωρησε! 

Άγχος δεν έχω είναι η αλήθεια , επειδή έχω ένα παιδάκι και επειδή σκέφτομαι πάντα ότι θέλω να έρθει όταν όντως είναι η πιο σωστή ώρα! Οπότε δεν απογοητεύομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! 
 

φαντάζομαι σε 3-4 μερούλες θα δείξει σίγουρα 😊

Συμπτώματα έχεις καθόλου ; 

Εγω που προσπαθούσα για πάνω από ένα χρόνο έκανα ορμονικές εξετάσεις εγω, σπερμοδιαγραμμα καλλιέργεια dfi ο αντρας μου και μετά το επόμενο βήμα μου θα ήταν η σαλμπιγγογραφια αλλά τελικά δεν πρόλαβα να την κάνω είχα βρει το θεματάκι μου πιο ήταν όποτε το ρύθμισα και έμεινα εγκυος…  αλλά αν χρειαστεί να την κανείς λένε ότι βοηθάει και στην σύλληψη 🤷‍♀️

Χαχαχαχ αχ βρε elk  μου το ελπίζω να δείξει θετικό! Αλλιώς τον επόμενο μήνα θα ξανακάνω σπερματεγχυση. Αυτό είχαμε πει με τον γιατρό. Δύο φορές τη μια πίσω από την άλλη και μετά σταματάμε. Αυτό μου πρότεινε βασικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...