Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νοέμβρη μήνα βροχερέ, καλώς μας ήρθες με χαρά ... γέμισε τις κοιλίτσες μας όμορφα, γλυκά μωρά!!🤰🏼🩷


dimand

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Τα home test δεν είναι τεστ πρώιμης όποτε καλό είναι περιμενεις 4 μερούλες ακόμα για σίγουρα αποτελέσματα

Όποτε μην περιμενεις να δείξει κάτι απο τώρα.. εύχομαι να είναι θετικοοο 🥰

Αλήθεια? νόμισα πως έδειχναν νωρίτερα γιατί γράφει ότι δείχνει απο 10 χοριακή και πάνω...μακάρι παναγίτσα μου να έχεις δίκιο...δεν φαντάζεσαι πόσο το θέλω μετά απο ένα χρόνο! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου, δεν διάβασα πολλά πολλά από αυτά που γράψατε, είμαι πολύ κουρασμένη η αλήθεια. 11:30 φτασαμε στην κλινική, 3:30 φύγαμε. Κοιμήθηκα για μια ωριτσα οσο περίμενα τον όρο, αλλα στις 5:30 που ήρθαμε σπίτι ξεράθηκα στον ύπνο 😁 και παλι ξάπλωσα. Νιώθω οτι δεν εχει τελειωμό αυτή η μέρα.

Όλα καλά πήγαν οι βλαστοκυστες μας πολύ καλές και τώρα απλά περιμένουμε 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, δεν διάβασα πολλά πολλά από αυτά που γράψατε, είμαι πολύ κουρασμένη η αλήθεια. 11:30 φτασαμε στην κλινική, 3:30 φύγαμε. Κοιμήθηκα για μια ωριτσα οσο περίμενα τον όρο, αλλα στις 5:30 που ήρθαμε σπίτι ξεράθηκα στον ύπνο 😁 και παλι ξάπλωσα. Νιώθω οτι δεν εχει τελειωμό αυτή η μέρα.

Όλα καλά πήγαν οι βλαστοκυστες μας πολύ καλές και τώρα απλά περιμένουμε 🙏🏻

Μπράβο κορίτσι μου όλα καλά πήγαν 

Καλή ξεκούραση.. και περιμένουμε με το καλό τα καλύτερα αποτελέσματα 🥰

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Μπράβο κορίτσι μου όλα καλά πήγαν 

Καλή ξεκούραση.. και περιμένουμε με το καλό τα καλύτερα αποτελέσματα 🥰

 

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Έχεις τεστακια δηλαδή για να κάνεις τις επόμενες μέρες?? Πότε σταματάνε αυτά να βγαίνουν θετικά?? Είσαι 5 μέρες μετά την σπερμματεγχηση! Στις 7? Να ξέρουμε πότε θα είναι όντως θετικό 😁😁

Εγώ χθες είδα ότι δεν έχω ούτε ένα τέστ! Πώς ξέμεινα έτσι!! Έχω μόνο ωορρηξίας 😁

Δεν εχωωωω. Έχω μόνο ένα clear blue πρώιμης! Παρήγγειλα και θα τα έχω μάλλον Δευτέρα. .διάβασα για 9 μέρες μετά την ένεση και και 12 μετά την ένεση...δεν έχω ιδέα πότε θα σταματήσει να φαίνεται της ένεσης.  Ξέμεινες και συ?? Βουρ για παραγγελία !!! Έχουμε να περιμένουμε αποτελέσματα!!!

Εγώ σήμερα κορίτσια μου είχα μια δύσκολη μέρα. Τώρα έκατσα. Έχασε ο άντρας μου τον παππού του σήμερα και είχαμε ναα τρέχουμε για αυτά.  Και αύριο που θα είναι η κηδεία δεν ξέρω αν θα προλάβω να μπω και μετά πρέπει να πάω και στη δουλειά δυστυχώς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, δεν διάβασα πολλά πολλά από αυτά που γράψατε, είμαι πολύ κουρασμένη η αλήθεια. 11:30 φτασαμε στην κλινική, 3:30 φύγαμε. Κοιμήθηκα για μια ωριτσα οσο περίμενα τον όρο, αλλα στις 5:30 που ήρθαμε σπίτι ξεράθηκα στον ύπνο 😁 και παλι ξάπλωσα. Νιώθω οτι δεν εχει τελειωμό αυτή η μέρα.

Όλα καλά πήγαν οι βλαστοκυστες μας πολύ καλές και τώρα απλά περιμένουμε 🙏🏻

Κορίτσι μου γλυκό τα κατάφερες! Αυτό ήταν!Τώρα όλα είναι στα χέρια του Θεού. Ξεκουράσου και να είσαι ήσυχη. Στις 18 /11 θα έχεις μια θετική χοριακη. Είμαι απόλυτα σίγουρη ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσια μου έστειλα μήνυμα δεν άντεξα... Έχω ένα άριστο γονιμοποιημένο ωάριο, ένα καλό, κ ένα είναι ακόμα στην καλλιέργεια τώρα δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό θα με ενημερώσει μετά για το τρίτο...

Μπράβο κορίτσι μου!!! Αυτά είναι υπέροχα νέα!!! Τώρα χαλάρωσε και απόλαυσε τον καιρό της ξεγνοιασιάς σου!! Το νέο έτος θα έρθει για σένα με δώρα και χαμόγελα 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

@Girly @Antonia2 @marinaP Καλά είμαστε κορίτσια μου. Ανάμεικτα συναισθήματα ακόμα, προσπαθώ και εγώ να προσαρμοστώ στο νέο μου ρόλο και σίγουρα αυτό θέλει χρόνο. Με πιάνουν ακόμα που και που τα κλάματα, αλλά λέω στον εαυτό μου ότι δεν θα είναι για πάντα αυτή η φάση θηλασμος-πανα και πάλι από την αρχή. Κυρίως όταν νυχτώνει με πιάνει ένα άγχος γιατί η μικρούλα ξυπνάει αρκετά συχνά για να φάει, κάτι που μου είπε και η παιδίατρος είναι φυσιολογικό

Να σας πω την αλήθεια δεν θυμάμαι ακριβώς ποια ήμουν πριν την εγκυμοσύνη. Σίγουρα την λατρεύω, είναι ο,τι σημαντικότερο έχω, αλλά αυτό το βίντεο της Συνατσάκη @Girly μου, μίλησε στην ψυχή μου και ας είμαι ακόμα τόσο φρέσκια μαμά. 

Ευτυχώς είναι γενικά ήσυχη, χτες το βράδυ λίγο με ταλαιπώρησε, νομίζω πονούσε η κοιλίτσα της, οπότε το θέμα ύπνος είναι γενικά πονεμένη ιστορία με τόσο συχνές αφυπνίσεις. Ωστόσο, βγαίνουμε και τις βόλτες μας εφόσον ο καιρός μας το επιτρέπει και με το που μπαίνει στο αυγό, ρίχνει κάτι υπνους 😂 Ξυπνάει μόνο να φάει και ξανακοιμαται αμέσως. Νομίζω η βόλτα είναι το μυστικό για το δικό μου μωρό 😂

Το Σάββατο ο άντρας μου γυρνάει στη δουλειά μετά την άδεια του και με έχει πιάσει ήδη στεναχώρια και άγχος που θα λείπει. Με βοηθάει πάρα πολύ και με το μωρό και με το σπίτι, και τώρα δεν ξέρω πως τα καταφέρω χωρίς εκείνον.

Τα παρουσίασα λίγο μαύρα Ε;;  Να σας πω τότε για τις ατέλειωτες τζουρες μωρουδιλας που παίρνω και μεθαω,για τα φιλάκια που της σκάω στα τροφαντα μπουτακια και τις δίπλες που κάνει στο λαιμό, για τις αγκαλιές μας, και την φατσούλα που την κοιτάω και της λέω ότι είναι σαν μπιφτεκακι 😂😂🥰🥰♥️♥️ Περιμένω να μεγαλώσει λίγο για να μου σκάει και χαμογελακια, να επικοινωνούμε κλπ, αλλά από την άλλη δεν θέλω να μεγαλώσει γιατί ξέρω ότι δεν θα είναι ποτέ ξανά τόσο μικρουλα 🥰

Αχ τα διαβάζω και βουρκωνω...την έχεις αγκαλιαααα!! Βρε το πιστεύεις???? Ποσο πρόσφατο μου φαίνεται που έβλεπα το θετικό αχνό τεστ σου! Είναι απόλυτα λογικα όλα όσα νιώθεις! Και το βιντεάκι εκείνο πραγματικά λέει την αλήθεια ..δύο φράσεις έχει συγκρατήσει που αλήθεια μίλησαν και στη δική μου ψυχή ..οι εξής: "νιώθω πολύ χαρούμενη!!- αλλά δεν νιώθω και πολύ χαρούμενη...."και "νιώθω ότι χάνω το μυαλό μου". Αυτά ένιωθα εγώ και αυτά νιώθουμε όλες. Ναι θα περάσει ο καιρός και η φύση είναι τόσο άτιμη που θα σε κάνει μετά από λίγο να ξαναθελεις να περάσεις τα ίδια!!! Εγκυμοσύνη,γέννα,ξενύχτια, θηλασμό κλπ κλπ κλπ!! Και θα το αποζητάει και θα μοχθεις για να τα ξαναπερςσεις όλα από την αρχή ε!!! Περίεργα πλάσματα είμαστε όντως! Χαχαχαχα

Καθόλου μαύρα δεν τα παρουσίασες. Είναι η αλήθεια. Χωρίς καμουφλάζ. Είναι υγιές! Ζηστο ως το τέλος. Ρούφα την κάθε στιγμή. Και κυρίως ζουπα και φίλα σε παρακαλώ αυτές τις διπλες ,αυτά τα ζυμαρακια που μοσχομυριζουν!!!!και από μαςεςς και στείλε μας μωρουδιλαααα.

Τα καταφέρνεις υπέροχα. Μη το ξεχάσεις 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κορίτσι μου γλυκό τα κατάφερες! Αυτό ήταν!Τώρα όλα είναι στα χέρια του Θεού. Ξεκουράσου και να είσαι ήσυχη. Στις 18 /11 θα έχεις μια θετική χοριακη. Είμαι απόλυτα σίγουρη ❤️

το.ιδιο εύχομαι και σε σένα κορίτσι μου! Εκείνη την μέρα να πάρουμε και οι δύο μας αυτό που λαχταραμε ♥️🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

το.ιδιο εύχομαι και σε σένα κορίτσι μου! Εκείνη την μέρα να πάρουμε και οι δύο μας αυτό που λαχταραμε ♥️🙏🏻

Αμήν Παναγία μου αν είναι η ώρα η σωστή,με το καλό να γίνει ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η ΜΑΡΘΑΑ_61 είπε:

καλημέρα στην όμορφη παρέα!! τι κάνετε? πώς είστε.? διαβάζω ότι ορισμένες ξεκίνησαν νέες διαδικασίες για σύλληψη και εύχομαι τα καλύτερα!!! να μας ενημερώνουν για να προετοιμαζόμαστε και όσες ίσως ακολουθήσουμε την ίδια πορεία.

Ερωτησούλα προς όλες..

βρίσκομαι στην 25η μέρα του κύκλου (έρχεται συνήθως 29-30) και αφού πάλι κατάφερα να αγχωθώ έκανα ένα τεστάκι (hometest)..

ωστόσο βγήκε αρνητικό.. πιστεύετε αξίζει τον κόπο να ξανακάνω ένα μεθαύριο ή πάλι να περιμένω την καταρραμένη..?

Κορίτσι μου τα hometest  δεν είναι πρώιμης ανίχνευσης και αποκλείεται να έδειχναν τόσο νωρίς!!!! Οπότε θα σου πω και εγώ με τη σειρά μου πως έχεις πολλές ελπίδες!! Εύχομαι να δούμε σε λίγες μέρες το θετικό τεστακι σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου,

Όπως κάποιες ίσως θυμάστε σήμερα είχα ραντεβού με έναν άλλον γυναικολόγο για να μου πει μια 2η γνώμη!!

Πήγα λοιπόν και εντυπωσιάστηκα από το πόσο μπορεί να σε ηρεμήσει ένας άνθρωπος!!Μου είπε ότι με βάση όλες τις εξετάσεις μου δε χρειάζεται να κάνω υστεροσκοπηση..Μου είπε ότι εφόσον πέτυχα μια φορά σύλληψη θα ξανά πετύχω και γενικά με ηρέμησε πααααααρα πολύ...Μου είπε ότι 8 στις 10 γυναίκες θα έχουν σίγουρα στην ζωή τους μια αποβολή και 6 στις 10 στην 1η τους κιόλας!!

Επιπλέον μου είπε για παράμερα επαφές και να πετάξω τα τεστ ωορρηξίας!!

Και βέβαια σε θυμόμαστε!!! Πιστεύω βρήκες τον γιατρό σου!! Χαίρομαι πολύ γιατί αυτό είναι το ζητούμενο! Να έχουμε έναν γιατρό που να μας κάνει να νιώθουμε ασφάλεια!! Η λύση δόθηκε! Μέρα παρά μέρα λοιπόν και η εγκυμοσύνη είναι μάλλον πιο κοντά από ότι νομίζεις 😉😉💕💕💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η marilouu είπε:

Καλησπέρα σ' όλα τα κορίτσια!Πήγα για υπέρηχο μια χαρά όλα προχωράμε..Βγήκε καλή και η προγεστερόνη και θα ξαναπάω την Δευτέρα πάλι για υπέρηχο.Βρήκε το ενδομήτριο 4,7..δεν ξέρω και πολλά με τις μετρήσεις.Είπε οτι είναι καλό με βάση οτι ξεκίνησα πριν μια εβδομάδα τα φάρμακα.Μου αύξησε την δοσολογία βέβαια.Για να δουμε..😃 @cat12 όλα καλά θα είναι είμαι σίγουρη για σένα.Να έχεις θετική σκέψη και να μην σε ρίχνει τίποτα.Εγώ από τότε που ξεκίνησα τους γράφω όλους και στην δουλειά και γενικά προσπαθώ να μην αναλύω και να μην συγχίζομαι. @marinaP σε περιμένουμε ❤️.

Όλα μια χαρά λοιπόν!!! Όλα θα γίνουν κορίτσι μου!! Συνέχισε να είσαι έτσι θετική !! Θα δούμε σύντομα ευχάριστα νέα σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εντάξει τουλάχιστον αν χρειαστείς κάτι υπάρχει κάποιος αυτό θέλω να πω.. γιατί εμένα η μαμα μου είναι σχεδόν 700 χιλιόμετρα μακριά όποτε δεν ήταν εφικτό να πεταχτεί 😂 η πεθερά μου δουλεύει, άλλους συγγενείς - φίλες δεν έχω εδώ στο χωριό, οποτε είμαι αρκετά μόνη μου αλλά έχω την ηρεμία μου δεν έχω κάποιον να με ζαλίζει 😅

καλα θέλοντας και μη λέει ο καθενας τα δικά του είναι η αλήθεια.. μακριά και αγαπημένη καμία φορά είναι το καλύτερο 😂

η πρώτη βδομαδα ίσως είναι λίγο δύσκολη μετά θα είσαι πιο άνετη 😊

Είσαι πολύ δυνατή elk  μου. Είναι πολύ δύσκολο να είναι τόσο μακριά οι δικοί σου άνθρωποι. Βέβαια έχεις εκεί πλέον τους ολοδικους σου ανθρώπους! Όσο για την μοναξιά καμιά φορά είναι όντως καλύτερα!! Και να ξέρεις πως δεν θα είσαι για πολύ μόνη χωρίς παρέες εκεί...όταν τα παιδιά ξεκινούν σχολείο αρχίζει και η μεταγενέστερη κοινωνικότητα. Εγώ έτσι την λέω! Έρχεσαι σε επαφη κάθε μέρα με μαμάδες και όλο και με κάποια η κάποιες θα βρείτε κοιναα ενδιαφέροντα. Άλλες μπορεί να είναι απλά μια παρέα περιστασιακή άλλες μπορεί να αποδειχθούν φιλίες ζωής! Αλλά έχεις και εμάς εδώ Ε! 😉😉😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η ΜΑΡΘΑΑ_61 είπε:

καλημέρα στην όμορφη παρέα!! τι κάνετε? πώς είστε.? διαβάζω ότι ορισμένες ξεκίνησαν νέες διαδικασίες για σύλληψη και εύχομαι τα καλύτερα!!! να μας ενημερώνουν για να προετοιμαζόμαστε και όσες ίσως ακολουθήσουμε την ίδια πορεία.

Ερωτησούλα προς όλες..

βρίσκομαι στην 25η μέρα του κύκλου (έρχεται συνήθως 29-30) και αφού πάλι κατάφερα να αγχωθώ έκανα ένα τεστάκι (hometest)..

ωστόσο βγήκε αρνητικό.. πιστεύετε αξίζει τον κόπο να ξανακάνω ένα μεθαύριο ή πάλι να περιμένω την καταρραμένη..?

Καλησπέρα κορίτσι μου! Είναι νωρίς για να δειξει το τεστακι και ποσό μάλλον τα hometest ! Φυσικά και να ξανακάνεις και αν αντέχεις να κανεις την μέρα της αναμενόμενης hometest  αλλιώς δυο μέρες πριν την αναμενόμενη να κανεις τεστακι πρώιμης ανίχνευσης ! Καλή επιτυχιαααα🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η marilouu είπε:

Καλησπέρα σ' όλα τα κορίτσια!Πήγα για υπέρηχο μια χαρά όλα προχωράμε..Βγήκε καλή και η προγεστερόνη και θα ξαναπάω την Δευτέρα πάλι για υπέρηχο.Βρήκε το ενδομήτριο 4,7..δεν ξέρω και πολλά με τις μετρήσεις.Είπε οτι είναι καλό με βάση οτι ξεκίνησα πριν μια εβδομάδα τα φάρμακα.Μου αύξησε την δοσολογία βέβαια.Για να δουμε..😃 @cat12 όλα καλά θα είναι είμαι σίγουρη για σένα.Να έχεις θετική σκέψη και να μην σε ρίχνει τίποτα.Εγώ από τότε που ξεκίνησα τους γράφω όλους και στην δουλειά και γενικά προσπαθώ να μην αναλύω και να μην συγχίζομαι. @marinaP σε περιμένουμε ❤️.

Τελειααα κοριτσιιι μουυυυ! Πολύ ωραία νεααα όποτε πάμε δυναμικααα❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου,

Όπως κάποιες ίσως θυμάστε σήμερα είχα ραντεβού με έναν άλλον γυναικολόγο για να μου πει μια 2η γνώμη!!

Πήγα λοιπόν και εντυπωσιάστηκα από το πόσο μπορεί να σε ηρεμήσει ένας άνθρωπος!!Μου είπε ότι με βάση όλες τις εξετάσεις μου δε χρειάζεται να κάνω υστεροσκοπηση..Μου είπε ότι εφόσον πέτυχα μια φορά σύλληψη θα ξανά πετύχω και γενικά με ηρέμησε πααααααρα πολύ...Μου είπε ότι 8 στις 10 γυναίκες θα έχουν σίγουρα στην ζωή τους μια αποβολή και 6 στις 10 στην 1η τους κιόλας!!

Επιπλέον μου είπε για παράμερα επαφές και να πετάξω τα τεστ ωορρηξίας!!

Τελεια κορίτσι μουυυ🙏 πολύ σημαντικό που ηρέμησες μαζί του και σε έκανε να νοιωσεις καλά! Ακόλουθα λοιπόν τις οδηγίες και βουρρρρ στο ψητοοοοοο! Όσο για τα τεστ ωορρηξιας και ρενα έτσι μου είχε πει ο γιατρός μου αλλά εγώ τα συνεχίζω 😂 προφανώς στο είπε για να μην αγχώνεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

@Girly @Antonia2 @marinaP Καλά είμαστε κορίτσια μου. Ανάμεικτα συναισθήματα ακόμα, προσπαθώ και εγώ να προσαρμοστώ στο νέο μου ρόλο και σίγουρα αυτό θέλει χρόνο. Με πιάνουν ακόμα που και που τα κλάματα, αλλά λέω στον εαυτό μου ότι δεν θα είναι για πάντα αυτή η φάση θηλασμος-πανα και πάλι από την αρχή. Κυρίως όταν νυχτώνει με πιάνει ένα άγχος γιατί η μικρούλα ξυπνάει αρκετά συχνά για να φάει, κάτι που μου είπε και η παιδίατρος είναι φυσιολογικό

Να σας πω την αλήθεια δεν θυμάμαι ακριβώς ποια ήμουν πριν την εγκυμοσύνη. Σίγουρα την λατρεύω, είναι ο,τι σημαντικότερο έχω, αλλά αυτό το βίντεο της Συνατσάκη @Girly μου, μίλησε στην ψυχή μου και ας είμαι ακόμα τόσο φρέσκια μαμά. 

Ευτυχώς είναι γενικά ήσυχη, χτες το βράδυ λίγο με ταλαιπώρησε, νομίζω πονούσε η κοιλίτσα της, οπότε το θέμα ύπνος είναι γενικά πονεμένη ιστορία με τόσο συχνές αφυπνίσεις. Ωστόσο, βγαίνουμε και τις βόλτες μας εφόσον ο καιρός μας το επιτρέπει και με το που μπαίνει στο αυγό, ρίχνει κάτι υπνους 😂 Ξυπνάει μόνο να φάει και ξανακοιμαται αμέσως. Νομίζω η βόλτα είναι το μυστικό για το δικό μου μωρό 😂

Το Σάββατο ο άντρας μου γυρνάει στη δουλειά μετά την άδεια του και με έχει πιάσει ήδη στεναχώρια και άγχος που θα λείπει. Με βοηθάει πάρα πολύ και με το μωρό και με το σπίτι, και τώρα δεν ξέρω πως τα καταφέρω χωρίς εκείνον.

Τα παρουσίασα λίγο μαύρα Ε;;  Να σας πω τότε για τις ατέλειωτες τζουρες μωρουδιλας που παίρνω και μεθαω,για τα φιλάκια που της σκάω στα τροφαντα μπουτακια και τις δίπλες που κάνει στο λαιμό, για τις αγκαλιές μας, και την φατσούλα που την κοιτάω και της λέω ότι είναι σαν μπιφτεκακι 😂😂🥰🥰♥️♥️ Περιμένω να μεγαλώσει λίγο για να μου σκάει και χαμογελακια, να επικοινωνούμε κλπ, αλλά από την άλλη δεν θέλω να μεγαλώσει γιατί ξέρω ότι δεν θα είναι ποτέ ξανά τόσο μικρουλα 🥰

Μια χαρά σας βρίσκω! Χαχα κι εγώ την φώναζα χοντροπατατα όταν ξεκίνησε τις δίπλες 🤣🤣🤣🤣 Οι πρώτες 40 μέρες είναι οι πιο δύσκολες και ναι είναι λίγο δύσκολος ο νέος ρόλος...

Λοιπόν ο ύπνος είναι πονεμένο θέμα ναι. Γενικά μην κάνεις τίποτα από το σπίτι και να κοιμάσαι όταν κοιμάται και η μικρή. Εμένα αυτό με έσωσε. Ε αναγκαστικά θα τα φορτώσεις όλα στον μπαμπά 😜 Εμένα μαγείρευε μετά τη δουλειά για να έχουμε φαί την επόμενη μέρα και το πρωί πριν φύγει για τη δουλειά άπλωνε και το πλυντήριο. Μετά ψιλοδουλιες στο σπίτι κάναμε όσο προλαβαίναμε και τα πολλά τα έκανε το σκ. Εγώ μετά τον 3ο μήνα κάνω πιο ενεργά δουλειές στο σπίτι και από αυτές αν και όσο προλάβω 😜 Ε δεν θα πεθάνουμε κι όλας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

@Girly @Antonia2 @marinaP Καλά είμαστε κορίτσια μου. Ανάμεικτα συναισθήματα ακόμα, προσπαθώ και εγώ να προσαρμοστώ στο νέο μου ρόλο και σίγουρα αυτό θέλει χρόνο. Με πιάνουν ακόμα που και που τα κλάματα, αλλά λέω στον εαυτό μου ότι δεν θα είναι για πάντα αυτή η φάση θηλασμος-πανα και πάλι από την αρχή. Κυρίως όταν νυχτώνει με πιάνει ένα άγχος γιατί η μικρούλα ξυπνάει αρκετά συχνά για να φάει, κάτι που μου είπε και η παιδίατρος είναι φυσιολογικό

Να σας πω την αλήθεια δεν θυμάμαι ακριβώς ποια ήμουν πριν την εγκυμοσύνη. Σίγουρα την λατρεύω, είναι ο,τι σημαντικότερο έχω, αλλά αυτό το βίντεο της Συνατσάκη @Girly μου, μίλησε στην ψυχή μου και ας είμαι ακόμα τόσο φρέσκια μαμά. 

Ευτυχώς είναι γενικά ήσυχη, χτες το βράδυ λίγο με ταλαιπώρησε, νομίζω πονούσε η κοιλίτσα της, οπότε το θέμα ύπνος είναι γενικά πονεμένη ιστορία με τόσο συχνές αφυπνίσεις. Ωστόσο, βγαίνουμε και τις βόλτες μας εφόσον ο καιρός μας το επιτρέπει και με το που μπαίνει στο αυγό, ρίχνει κάτι υπνους 😂 Ξυπνάει μόνο να φάει και ξανακοιμαται αμέσως. Νομίζω η βόλτα είναι το μυστικό για το δικό μου μωρό 😂

Το Σάββατο ο άντρας μου γυρνάει στη δουλειά μετά την άδεια του και με έχει πιάσει ήδη στεναχώρια και άγχος που θα λείπει. Με βοηθάει πάρα πολύ και με το μωρό και με το σπίτι, και τώρα δεν ξέρω πως τα καταφέρω χωρίς εκείνον.

Τα παρουσίασα λίγο μαύρα Ε;;  Να σας πω τότε για τις ατέλειωτες τζουρες μωρουδιλας που παίρνω και μεθαω,για τα φιλάκια που της σκάω στα τροφαντα μπουτακια και τις δίπλες που κάνει στο λαιμό, για τις αγκαλιές μας, και την φατσούλα που την κοιτάω και της λέω ότι είναι σαν μπιφτεκακι 😂😂🥰🥰♥️♥️ Περιμένω να μεγαλώσει λίγο για να μου σκάει και χαμογελακια, να επικοινωνούμε κλπ, αλλά από την άλλη δεν θέλω να μεγαλώσει γιατί ξέρω ότι δεν θα είναι ποτέ ξανά τόσο μικρουλα 🥰

Κοριτσιιι μου είναι απολυταααα φυσιολογικό να νοιωθεις έτσι! Έχει αλλάξει όλη η καθημερινοτητα σου ξαφνικά σε μια μέρα ! Επίσης η αϋπνία και η κούραση μαζί με τις ορμόνες είναι το κάτι άλλο , το έχω ζήσει με την αδερφη μου καθώς πήγα σπίτι της από όταν γέννησε και έκατσα ενα μηνα εκεί όποτε μπορώ να καταλάβω ποσό δύσκολο είναι ! Από την άλλη όμως είναι ότι καλύτερο μπορεί να συμβεί σε μια γυναίκα, βγάζει από τα σπλάχνα της τον μεγαλύτερο έρωτα της ζωής της! 
Με τον καιρο θα συνηθίσεις , θα την μάθεις και θα σε μάθει και όλα θα κυλούν πιο ομαλά! Αχχχ δωσε ενα φιλακιιιιι σε αυτά τα μπουτακια με τις διπλές🌺💕❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, δεν διάβασα πολλά πολλά από αυτά που γράψατε, είμαι πολύ κουρασμένη η αλήθεια. 11:30 φτασαμε στην κλινική, 3:30 φύγαμε. Κοιμήθηκα για μια ωριτσα οσο περίμενα τον όρο, αλλα στις 5:30 που ήρθαμε σπίτι ξεράθηκα στον ύπνο 😁 και παλι ξάπλωσα. Νιώθω οτι δεν εχει τελειωμό αυτή η μέρα.

Όλα καλά πήγαν οι βλαστοκυστες μας πολύ καλές και τώρα απλά περιμένουμε 🙏🏻

Μπραβοοοο κορίτσι μου❤️❤️❤️ τώρα ξεκουρασουυυ και σε λίγες μέρες θα μας πεις τα χαρμοσυνα είμαι σιγουρη❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Δεν εχωωωω. Έχω μόνο ένα clear blue πρώιμης! Παρήγγειλα και θα τα έχω μάλλον Δευτέρα. .διάβασα για 9 μέρες μετά την ένεση και και 12 μετά την ένεση...δεν έχω ιδέα πότε θα σταματήσει να φαίνεται της ένεσης.  Ξέμεινες και συ?? Βουρ για παραγγελία !!! Έχουμε να περιμένουμε αποτελέσματα!!!

Εγώ σήμερα κορίτσια μου είχα μια δύσκολη μέρα. Τώρα έκατσα. Έχασε ο άντρας μου τον παππού του σήμερα και είχαμε ναα τρέχουμε για αυτά.  Και αύριο που θα είναι η κηδεία δεν ξέρω αν θα προλάβω να μπω και μετά πρέπει να πάω και στη δουλειά δυστυχώς..

Συλλυπητήρια κορίτσι μου ! 🙁 

Σε λίγες μέρες περιμενουμε με ανυπομονησία το τυχερό τεστακι σουυυυυυυυυ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου έχω φρικαρει και έχω στεναχωρηθεί πολύ με κάτι που συνέβη και θα ήθελα από τις μανουλες τη βοήθεια τους.

Ετοιμαζόμασταν το βραδάκι να κάνουμε μπάνιο τη μπέμπα και πριν την βάλω στην μπανιέρα της είπα να της πλύνω τον πωπο στον νιπτήρα γιατί είχε κανει κακά. Αφού την έπλυνα λοιπόν κοίταξα πίσω στο μπανάκι της χωρίς να μετακινήσω το μωρό και ξαφνικά άρχισε να κλαίει σπαρακτικά. Μου φάνηκε λοιπόν ότι όπως την είχα στο χέρι μου μπρούμυτα, ότι την χτύπησα ελαφριά στο κεφάλι στο ντουλάπι πάνω από τον νιπτήρα. Έκλαψε δυνατά για πολύ λίγα λεπτά, την έπλυνα και την έντυσα πάρα πολύ γρήγορα από την τρομάρα μου, την τάισα και κοιμήθηκε. 

Φυσικά έβαλα τα κλάματα,ένιωσα η χειρότερη και πιο ανίκανη μαμά στον κόσμο που έχω ένα μωρό ημερών ακόμα και δεν το πρόσεξα όπως έπρεπε. 100 σκέψεις πέρασαν από το κεφάλι μου, ότι της έκανα κακό, ότι δεν μου αξίζει να έχω μωρό και όλα αυτά τα ωραία. 

Φυσικά δεν είμαι σίγουρη ότι όντως την χτύπησα, αλλά αυτό υποθέτω από το ότι την έπιασε ξαφνικό κλάμα. Να την πάω λέτε στο νοσοκομείο; Έχω στεναχωρηθεί τόσο μα τόσο πολύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elli13 το πιο πιθανο είναι κατι να την τρόμαξε. Ακομα κ ελαφρα να χτυπήσε, π φανταζομαι δ χτυπησε, ισα ισα θα ακουμπήσε, συμβαίνουν αυτα. Παρακολουθήσε την αν σε ανησυχει οτι οντως χτυπησε. Αν κανει εμετο, αν είναι ληθαργικη, αν πχ ξυπνάει στις 2 ωρες για φαι και δεις οτι ηρθε η ωρα κ δ ξύπνησε, ξύπνησε την εσυ. Αν και πιστεύω οτι θα ειναι μια χαρα κ μαλλον η ιδεα σου είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσια μου έχω φροκαρει και έχω στεναχωρηθεί πολύ με κάτι που συνέβη και θα ήθελα από τις μανουλες τη βοήθεια τους.

Ετοιμαζόμασταν το βραδάκι να κάνουμε μπάνιο τη μπέμπα και πριν την βάλω στην μπανιέρα της είπα να της πλύνω τον πωπο στον νιπτήρα γιατί είχε κανει κακά. Αφού την έπλυνα λοιπόν κοίταξα πίσω στο μπανάκι της χωρίς να μετακινήσω το μωρό και ξαφνικά άρχισε να κλαίει σπαρακτικά. Μου φάνηκε λοιπόν ότι όπως την είχα στο χέρι μου μπρούμυτα, ότι την χτύπησα ελαφριά στο κεφάλι στο ντουλάπι πάνω από τον νιπτήρα. Έκλαψε δυνατά για πολύ λίγα λεπτά, την έπλυνα και την έντυσα πάρα πολύ γρήγορα από την τρομάρα μου, την τάισα και κοιμήθηκε. 

Φυσικά έβαλα τα κλάματα,ένιωσα η χειρότερη και πιο ανίκανη μαμά στον κόσμο που έχω ένα μωρό ημερών ακόμα και δεν το πρόσεξα όπως έπρεπε. 100 σκέψεις πέρασαν από το κεφάλι μου, ότι της έκανα κακό, ότι δεν μου αξίζει να έχω μωρό και όλα αυτά τα ωραία. 

Φυσικά δεν είμαι σίγουρη ότι όντως την χτύπησα, αλλά αυτό υποθέτω από το ότι την έπιασε ξαφνικό κλάμα. Να την πάω λέτε στο νοσοκομείο; Έχω στεναχωρηθεί τόσο να τόσο πολύ...

Έλλη μου! Δώσε βάση! Το μωράκι σου είναι μια χαρά! Τα μωρά να θυμάσαι ότι επειδή δεν μπορούν να μιλήσουν έχουν ένα άλλο όπλο, το κλάμα! Ότι θέλει να σου πει θα σου το πει μέσα από το κλάμα και θα μάθεις στην πορεία ποιο κλάμα σημαίνει τι(ναι έχουν διαφορετικά είδη κλαματοε) στο ρεζουμε! Για να κοιμηθηκεε είναι μια χαρα. Δεν είσαι η χειρότερη μαμά του κόσμου , δεν έκανεε κακό στο παιδί! Απλά πήρες το βάπτισμα του πυρός.  Όλες θα έχουμε να σου πούμε μια ιστορία (μόνο μια???) Που κάτι κάναμε καταλάθος και μετά νιώθαμε οι πιο απαίσιες μαμάδες του κόσμου! Και ακόμη έτσι νιώθουμε δλδ πολύ συχνά,νομίζω όλες το ίδιο θα πουν! 

Χαλάρωσε. Δες αν όταν ξυπνήσει για το επόμενο τάισμα είναι όπως συνήθως. Δες αν άλλαξε και αν είναι νωθρή. Επίσης το κεφάλι της τώρα είναι μαλακό ακόμη σαν λάστιχο και στη μέση το κρανίο είναι ανοιχτό ,θα κλείσει αργότερα. Οπότε δεν νομίζω ότι χρήζει ανησυχίας. 

Είσαι μια υπέροχη μαμά, να μη στεναχωριέσαι. Είναι απλά η πρώτη φορά. Και είναι απλα που είσαι τόσο ευαισθητη τώρα και είναι απλά που την αγαπάς τόσο πολύ ❤️ . Σου στέλνω πολλά φιλιά νέα μανούλα! Κρατά γερά τα πας περίφημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσια μου έχω φρικαρει και έχω στεναχωρηθεί πολύ με κάτι που συνέβη και θα ήθελα από τις μανουλες τη βοήθεια τους.

Ετοιμαζόμασταν το βραδάκι να κάνουμε μπάνιο τη μπέμπα και πριν την βάλω στην μπανιέρα της είπα να της πλύνω τον πωπο στον νιπτήρα γιατί είχε κανει κακά. Αφού την έπλυνα λοιπόν κοίταξα πίσω στο μπανάκι της χωρίς να μετακινήσω το μωρό και ξαφνικά άρχισε να κλαίει σπαρακτικά. Μου φάνηκε λοιπόν ότι όπως την είχα στο χέρι μου μπρούμυτα, ότι την χτύπησα ελαφριά στο κεφάλι στο ντουλάπι πάνω από τον νιπτήρα. Έκλαψε δυνατά για πολύ λίγα λεπτά, την έπλυνα και την έντυσα πάρα πολύ γρήγορα από την τρομάρα μου, την τάισα και κοιμήθηκε. 

Φυσικά έβαλα τα κλάματα,ένιωσα η χειρότερη και πιο ανίκανη μαμά στον κόσμο που έχω ένα μωρό ημερών ακόμα και δεν το πρόσεξα όπως έπρεπε. 100 σκέψεις πέρασαν από το κεφάλι μου, ότι της έκανα κακό, ότι δεν μου αξίζει να έχω μωρό και όλα αυτά τα ωραία. 

Φυσικά δεν είμαι σίγουρη ότι όντως την χτύπησα, αλλά αυτό υποθέτω από το ότι την έπιασε ξαφνικό κλάμα. Να την πάω λέτε στο νοσοκομείο; Έχω στεναχωρηθεί τόσο μα τόσο πολύ...

Να προσέχεις το κεφαλάκι της γιατί δεν πρέπει να χτυπάνε...τα νεογνά είναι ευαίσθητα στο κεφαλάκι... Αλλά δεν νομίζω να έπαθε κάτι...αν δεις να κάνει εμετό ή να κλαίει πολύ τοτε επικοινώνησε με τον παιδίατρο σου ...αν και δεν νομίζω να την χτύπησες...θα το είχες καταλάβει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κοίταξε δε θέλω να παιρνω άδικα χαρά.... θα δούμε αύριο αλλά δε έχω ελπίδες!!! Και δεν σας είπα κ το καλύτερο!!!! Ο Γιώργος μου είναι ναυτικός!! Χαχαχα  Είχε τώρα 2 μήνες άδεια έγινε ότι έγινε τώρα άμα ξανά μπει στην επόμενη άδεια...δλδ μέσα στην ατυχία μας κρατάμε ότι έγινε αμέσως αλλά δε κάθονται οπότε μακάρι να κάτσει μια κ καλή!!!
    • Αν και δεν πίστευα πως θα άνοιγα ποτέ εγώ τέτοιο θέμα, να τελικά που γίνονται ακ΄όμη θαύματα.❤️  Εγώ και η @Xrisa95 κάνουμε την αρχή!!! Εύχομαι να μαζευτούμε πολλεεεςςς και να φτάσουμε μαζί στο τέλος αυτού του όμορφου ταξιδιού🙏
    • @annie! @Katiana1987 @Xrisa95 @Elk @Antonia2 σας ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες ευχές σας!!❤️ @Mpourmpoulo κορίτσι μου εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα τέλεια και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το θαύμα που τόσο λαχταράς❤️🙏
    • Ιωάννα μου καλημέρα!!! Κι εμένα βγήκε τέλεια η καμπύλη, παρ'ολο που το προηγούμενο βράδυ έφαγα κ δύο κομμάτια κέικ 🤣. Πάλι καλά!! Εγώ με το που έκλεισα το τρίμηνο μου έγραψε ασβέστιο μαζί με βιταμίνη D το calciform D3, σίδηρο πλέον διπλό το tardyferon γιατί έπεσε ο αιματοκρίτης κ τα αιμοπετάλια, φυλλικό το felicine και για μαγνήσιο το trofocard 3 φορές την ημέρα, γιατί ξεκίνησαν οι κράμπες κ το πρώτο που μου έδινε μου έκανε διάρροιες.. Όσο για το ασβέστιο που δεν ήξερε τι να σου γράψει θεωρώ πως θα έπρεπε να γνωρίζει εναλλακτικές, γιατί κάποιο από αυτά μπορεί να μην ανταποκρινόταν στον οργανισμό σου..  Το εμβόλιο τελικά θα το κάνω κι εγώ κ ο άντρας μου κ μετά τη γέννα θα κάνω κ της ερυθράς, γιατί δεν έχω αντισώματα κ σκάω που μου απαγορεύει ο γιατρός να μην έρχομαι σε επαφή με παιδάκια κ ειδικά που δε μπορώ να πάρω τη βαφτιστηρα αγκαλιά, γιατί πάει σε βρεφικό...
    • Καλημέρα κορίτσι μου!!! Τα αισθήματα είναι αμοιβαία να ξέρεις❤️ Ναι την Παρασκευή ακούσαμε την καρδούλα του, είχε 140 παλμούς το σποράκι. Όπως φαίνεται πάει πολύ καλά!!!!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...