Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νοέμβρη μήνα βροχερέ, καλώς μας ήρθες με χαρά ... γέμισε τις κοιλίτσες μας όμορφα, γλυκά μωρά!!🤰🏼🩷


dimand

Recommended Posts

Καλημέρα καλημέρα κορίτσια μου!!!!!

@marinaP συνονόματη,είδες πως πέρασε ο καιρός;;;έφτασε η μεγάλη μέρα!!!με το καλό μέσα από την ψυχή μου🙏 οι προσευχές μας μαζί σου!!!!σε σκεφτομαστε κορίτσι μου!!!του Αγίου Νεκταρίου σήμερα ...να βάλει το χέρι Του!!!

@cat12 περιμένουμε ευχάριστα νέα μόνο!!🙏☺️

@Girly έκανες τεστακι;;;τα άρχισες από νωρίς και λέω θα κάνει ένα κάθε μέρα 😛 πως νιώθεις γενικά;;;; έχεις σούβλιες , τσίμπηματα ακόμα;;αυτά δείχνουν ότι κάτι γίνεται

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα καλημέρα κορίτσια μου!!!!!

@marinaP συνονόματη,είδες πως πέρασε ο καιρός;;;έφτασε η μεγάλη μέρα!!!με το καλό μέσα από την ψυχή μου🙏 οι προσευχές μας μαζί σου!!!!σε σκεφτομαστε κορίτσι μου!!!του Αγίου Νεκταρίου σήμερα ...να βάλει το χέρι Του!!!

@cat12 περιμένουμε ευχάριστα νέα μόνο!!🙏☺️

@Girly έκανες τεστακι;;;τα άρχισες από νωρίς και λέω θα κάνει ένα κάθε μέρα 😛 πως νιώθεις γενικά;;;; έχεις σούβλιες , τσίμπηματα ακόμα;;αυτά δείχνουν ότι κάτι γίνεται

 

Καλημέρα Μαρίνα μου!! Όλως περιέργως επειδή ξέρω ότι θα βγαίνουν ψευδώς θετικά τώρα δεν κάνω!!! Όχι από αυτά δεν εχω..έχω μόνο πάρα πολλά υγρά. Λευκά . Αλλά δεν ξέρω αν και αυτά είναι απόρροια από τα χάπια κλομιφαινηε που έπαιρνα στην περίοδο ή αν είναι από την ένεση. Κατά τ αλλά έχω μόνο τις θηλές. Πολύ φοβάμαι ότι θα βγάλω κανένα μάτι έτσι που έχουν γίνει! Χαχαχαχα πάντως αυτό όπως είπα το ξαναείχα. Είχα τον Ιούνιο μετά την ωορηξια ακριβώς τα ίδια. Πόνο στις θηλές και είχαν γίνει τσίτα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα Μαρίνα μου!! Όλως περιέργως επειδή ξέρω ότι θα βγαίνουν ψευδώς θετικά τώρα δεν κάνω!!! Όχι από αυτά δεν εχω..έχω μόνο πάρα πολλά υγρά. Λευκά . Αλλά δεν ξέρω αν και αυτά είναι απόρροια από τα χάπια κλομιφαινηε που έπαιρνα στην περίοδο ή αν είναι από την ένεση. Κατά τ αλλά έχω μόνο τις θηλές. Πολύ φοβάμαι ότι θα βγάλω κανένα μάτι έτσι που έχουν γίνει! Χαχαχαχα πάντως αυτό όπως είπα το ξαναείχα. Είχα τον Ιούνιο μετά την ωορηξια ακριβώς τα ίδια. Πόνο στις θηλές και είχαν γίνει τσίτα! 

Έχεις τεστακια δηλαδή για να κάνεις τις επόμενες μέρες?? Πότε σταματάνε αυτά να βγαίνουν θετικά?? Είσαι 5 μέρες μετά την σπερμματεγχηση! Στις 7? Να ξέρουμε πότε θα είναι όντως θετικό 😁😁

Εγώ χθες είδα ότι δεν έχω ούτε ένα τέστ! Πώς ξέμεινα έτσι!! Έχω μόνο ωορρηξίας 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Σήμερα θα σε πάρουν?? Αχ τι ωραία! Κορίτσι μου βλέπω ότι είσαι κάπως down μετά τα νέα τις γονιμοποίησης! Καταλαβαίνω από την μια το τεράστιο άγχος και λογικό είναι αλλά εγώ νομίζω ότι γενικά τα έχεις πάει πάρα πολύ καλά! Άσε που πιστεύω και το άλλο! Ότι με την θεραπεία που θα κάνεις για τον θυρεοειδή πιθανόν να μην χρειαστείς και έμβρυα 😊😊 μέχρι τον Ιανουαρίου που θα γίνει η εμβρυομεταφορα!! 🥰

Με έχεις καταλάβει 😜 ναι έχω πέσει λίγο με την έννοια ότι έχω λιγότερες πιθανότητες αλλά είμαι ταυτόχρονα χαρούμενη που ειναι έστω 6 γονιμοποιημένα... Σήμερα θα πάω να δω τι θα μου πει ο ενδοκρινολόγος γιατί μου ζήτησε όλες τις εξετάσεις από πριν την εγκυμοσύνη μέχρι σήμερα να δει πως κινείται ο θυρεοειδής... Αν είναι ο άντρας μου εδώ στις γόνιμες σιγά μην τον αφήσω ήσυχο 😂 εννοείται ότι θέλω να προσπαθήσω!! Αλλά πραγματικά θα σκάσω αν δεν με πάρει γρήγορα τηλέφωνο να μου πει αν έφτασαν τις 5 μέρες τα ωάρια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Σας ευχαριστώ όλες πολύ 🙏🏻🙏🏻♥️

Καλη επιτυχιααα μαρινακι μου σε εχουμε στην σκέψη μας❤️ όλα θα πανε τελειααααα❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Με έχεις καταλάβει 😜 ναι έχω πέσει λίγο με την έννοια ότι έχω λιγότερες πιθανότητες αλλά είμαι ταυτόχρονα χαρούμενη που ειναι έστω 6 γονιμοποιημένα... Σήμερα θα πάω να δω τι θα μου πει ο ενδοκρινολόγος γιατί μου ζήτησε όλες τις εξετάσεις από πριν την εγκυμοσύνη μέχρι σήμερα να δει πως κινείται ο θυρεοειδής... Αν είναι ο άντρας μου εδώ στις γόνιμες σιγά μην τον αφήσω ήσυχο 😂 εννοείται ότι θέλω να προσπαθήσω!! Αλλά πραγματικά θα σκάσω αν δεν με πάρει γρήγορα τηλέφωνο να μου πει αν έφτασαν τις 5 μέρες τα ωάρια...

Είμαι σιγουρη έχουν φτάσεις τις 5 ημέρες αρκετα❤️❤️❤️ αν έχει έρθει στα σωστα επίπεδα ο θυρεοειδής πιστεύω δεν θα χρειαστεί να πας για εξωσωματικη❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα στην όμορφη παρέα!! τι κάνετε? πώς είστε.? διαβάζω ότι ορισμένες ξεκίνησαν νέες διαδικασίες για σύλληψη και εύχομαι τα καλύτερα!!! να μας ενημερώνουν για να προετοιμαζόμαστε και όσες ίσως ακολουθήσουμε την ίδια πορεία.

Ερωτησούλα προς όλες..

βρίσκομαι στην 25η μέρα του κύκλου (έρχεται συνήθως 29-30) και αφού πάλι κατάφερα να αγχωθώ έκανα ένα τεστάκι (hometest)..

ωστόσο βγήκε αρνητικό.. πιστεύετε αξίζει τον κόπο να ξανακάνω ένα μεθαύριο ή πάλι να περιμένω την καταρραμένη..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Είμαι σιγουρη έχουν φτάσεις τις 5 ημέρες αρκετα❤️❤️❤️ αν έχει έρθει στα σωστα επίπεδα ο θυρεοειδής πιστεύω δεν θα χρειαστεί να πας για εξωσωματικη❤️❤️❤️

Μακάρι 🙏❤️🥰 ελπίζω να φτιαχτεί σύντομα ο θυρεοειδής!!! Δεν με έχει πάρει ακόμα ο γιατρός έχω τρελαθεί 🤪🤪🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου,

@marinaP κορίτσι μου γλυκό όλα θα πάνε καλά. Σήμερα όλες είμαστε μαζί σου νοητα εκεί.ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου.❤️

@cat12 μην ανησυχείς γλυκιά μου, ειμαι σίγουρη ότι όλα πήγαν καλά και θα έχεις αρκετα γονιμοποιημένα ωάρια! Τι ώρα σου είπαν περίπου θα σε καλέσουν?  

Το ελπίζω να προχώρησαν κάποια 🙏 δεν μου είπαν 🤯 μου είπαν μόνο ότι Πέμπτη θα με ενημερώσουν.... Λέω να στείλω μήνυμα η να μην στείλω! Άλλη παράνοια τώρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σ' όλα τα κορίτσια!Πήγα για υπέρηχο μια χαρά όλα προχωράμε..Βγήκε καλή και η προγεστερόνη και θα ξαναπάω την Δευτέρα πάλι για υπέρηχο.Βρήκε το ενδομήτριο 4,7..δεν ξέρω και πολλά με τις μετρήσεις.Είπε οτι είναι καλό με βάση οτι ξεκίνησα πριν μια εβδομάδα τα φάρμακα.Μου αύξησε την δοσολογία βέβαια.Για να δουμε..😃 @cat12 όλα καλά θα είναι είμαι σίγουρη για σένα.Να έχεις θετική σκέψη και να μην σε ρίχνει τίποτα.Εγώ από τότε που ξεκίνησα τους γράφω όλους και στην δουλειά και γενικά προσπαθώ να μην αναλύω και να μην συγχίζομαι. @marinaP σε περιμένουμε ❤️.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου,

Όπως κάποιες ίσως θυμάστε σήμερα είχα ραντεβού με έναν άλλον γυναικολόγο για να μου πει μια 2η γνώμη!!

Πήγα λοιπόν και εντυπωσιάστηκα από το πόσο μπορεί να σε ηρεμήσει ένας άνθρωπος!!Μου είπε ότι με βάση όλες τις εξετάσεις μου δε χρειάζεται να κάνω υστεροσκοπηση..Μου είπε ότι εφόσον πέτυχα μια φορά σύλληψη θα ξανά πετύχω και γενικά με ηρέμησε πααααααρα πολύ...Μου είπε ότι 8 στις 10 γυναίκες θα έχουν σίγουρα στην ζωή τους μια αποβολή και 6 στις 10 στην 1η τους κιόλας!!

Επιπλέον μου είπε για παράμερα επαφές και να πετάξω τα τεστ ωορρηξίας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου έστειλα μήνυμα δεν άντεξα... Έχω ένα άριστο γονιμοποιημένο ωάριο, ένα καλό, κ ένα είναι ακόμα στην καλλιέργεια τώρα δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό θα με ενημερώσει μετά για το τρίτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η marilouu είπε:

Καλησπέρα σ' όλα τα κορίτσια!Πήγα για υπέρηχο μια χαρά όλα προχωράμε..Βγήκε καλή και η προγεστερόνη και θα ξαναπάω την Δευτέρα πάλι για υπέρηχο.Βρήκε το ενδομήτριο 4,7..δεν ξέρω και πολλά με τις μετρήσεις.Είπε οτι είναι καλό με βάση οτι ξεκίνησα πριν μια εβδομάδα τα φάρμακα.Μου αύξησε την δοσολογία βέβαια.Για να δουμε..😃 @cat12 όλα καλά θα είναι είμαι σίγουρη για σένα.Να έχεις θετική σκέψη και να μην σε ρίχνει τίποτα.Εγώ από τότε που ξεκίνησα τους γράφω όλους και στην δουλειά και γενικά προσπαθώ να μην αναλύω και να μην συγχίζομαι. @marinaP σε περιμένουμε ❤️.

Τέλεια κορίτσι μου!!! Αφού στο λέει ο γιατρός όλα θα πάνε καλά 🥰❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Girly @Antonia2 @marinaP Καλά είμαστε κορίτσια μου. Ανάμεικτα συναισθήματα ακόμα, προσπαθώ και εγώ να προσαρμοστώ στο νέο μου ρόλο και σίγουρα αυτό θέλει χρόνο. Με πιάνουν ακόμα που και που τα κλάματα, αλλά λέω στον εαυτό μου ότι δεν θα είναι για πάντα αυτή η φάση θηλασμος-πανα και πάλι από την αρχή. Κυρίως όταν νυχτώνει με πιάνει ένα άγχος γιατί η μικρούλα ξυπνάει αρκετά συχνά για να φάει, κάτι που μου είπε και η παιδίατρος είναι φυσιολογικό

Να σας πω την αλήθεια δεν θυμάμαι ακριβώς ποια ήμουν πριν την εγκυμοσύνη. Σίγουρα την λατρεύω, είναι ο,τι σημαντικότερο έχω, αλλά αυτό το βίντεο της Συνατσάκη @Girly μου, μίλησε στην ψυχή μου και ας είμαι ακόμα τόσο φρέσκια μαμά. 

Ευτυχώς είναι γενικά ήσυχη, χτες το βράδυ λίγο με ταλαιπώρησε, νομίζω πονούσε η κοιλίτσα της, οπότε το θέμα ύπνος είναι γενικά πονεμένη ιστορία με τόσο συχνές αφυπνίσεις. Ωστόσο, βγαίνουμε και τις βόλτες μας εφόσον ο καιρός μας το επιτρέπει και με το που μπαίνει στο αυγό, ρίχνει κάτι υπνους 😂 Ξυπνάει μόνο να φάει και ξανακοιμαται αμέσως. Νομίζω η βόλτα είναι το μυστικό για το δικό μου μωρό 😂

Το Σάββατο ο άντρας μου γυρνάει στη δουλειά μετά την άδεια του και με έχει πιάσει ήδη στεναχώρια και άγχος που θα λείπει. Με βοηθάει πάρα πολύ και με το μωρό και με το σπίτι, και τώρα δεν ξέρω πως τα καταφέρω χωρίς εκείνον.

Τα παρουσίασα λίγο μαύρα Ε;;  Να σας πω τότε για τις ατέλειωτες τζουρες μωρουδιλας που παίρνω και μεθαω,για τα φιλάκια που της σκάω στα τροφαντα μπουτακια και τις δίπλες που κάνει στο λαιμό, για τις αγκαλιές μας, και την φατσούλα που την κοιτάω και της λέω ότι είναι σαν μπιφτεκακι 😂😂🥰🥰♥️♥️ Περιμένω να μεγαλώσει λίγο για να μου σκάει και χαμογελακια, να επικοινωνούμε κλπ, αλλά από την άλλη δεν θέλω να μεγαλώσει γιατί ξέρω ότι δεν θα είναι ποτέ ξανά τόσο μικρουλα 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσια μου έστειλα μήνυμα δεν άντεξα... Έχω ένα άριστο γονιμοποιημένο ωάριο, ένα καλό, κ ένα είναι ακόμα στην καλλιέργεια τώρα δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό θα με ενημερώσει μετά για το τρίτο...

Κορίτσι μου πολύ καλά τα νέα! Για το 3ο που είναι ακόμα στην καλλιέργεια μάλλον εννοούν ότι ακόμα δεν προχώρησε και είναι στην αναμονή για το αν θα γίνει έμβρυο! Δεν ξέρω ίσως να λέω μπούρδες μιας και δεν εδώ ιδέα από την εξωσωματική! Πάντως μια χαρά πήγε! Έχεις τουλάχιστον 2 έμβρυα 😊😊🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ΜΑΡΘΑΑ_61 είπε:

καλημέρα στην όμορφη παρέα!! τι κάνετε? πώς είστε.? διαβάζω ότι ορισμένες ξεκίνησαν νέες διαδικασίες για σύλληψη και εύχομαι τα καλύτερα!!! να μας ενημερώνουν για να προετοιμαζόμαστε και όσες ίσως ακολουθήσουμε την ίδια πορεία.

Ερωτησούλα προς όλες..

βρίσκομαι στην 25η μέρα του κύκλου (έρχεται συνήθως 29-30) και αφού πάλι κατάφερα να αγχωθώ έκανα ένα τεστάκι (hometest)..

ωστόσο βγήκε αρνητικό.. πιστεύετε αξίζει τον κόπο να ξανακάνω ένα μεθαύριο ή πάλι να περιμένω την καταρραμένη..?

Τα home test δεν είναι τεστ πρώιμης όποτε καλό είναι περιμενεις 4 μερούλες ακόμα για σίγουρα αποτελέσματα

Όποτε μην περιμενεις να δείξει κάτι απο τώρα.. εύχομαι να είναι θετικοοο 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου,

Όπως κάποιες ίσως θυμάστε σήμερα είχα ραντεβού με έναν άλλον γυναικολόγο για να μου πει μια 2η γνώμη!!

Πήγα λοιπόν και εντυπωσιάστηκα από το πόσο μπορεί να σε ηρεμήσει ένας άνθρωπος!!Μου είπε ότι με βάση όλες τις εξετάσεις μου δε χρειάζεται να κάνω υστεροσκοπηση..Μου είπε ότι εφόσον πέτυχα μια φορά σύλληψη θα ξανά πετύχω και γενικά με ηρέμησε πααααααρα πολύ...Μου είπε ότι 8 στις 10 γυναίκες θα έχουν σίγουρα στην ζωή τους μια αποβολή και 6 στις 10 στην 1η τους κιόλας!!

Επιπλέον μου είπε για παράμερα επαφές και να πετάξω τα τεστ ωορρηξίας!!

Μια χαρά τότε απλά είναι καλό σου έκανε να νιώσεις όμορφα και έτσι όπως τα λες μου ακούγονται μια χαρά τα πράγματα 😊

εγω πρώτη εγκυμοσύνη βιοχιμικη δεύτερη εγκυμοσύνη εκανα την κουκλίτσα.. τριτη  εγκυμοσύνη παλινδρόμηση.. μην το ψαχνεις πολλές κοπέλες έτσι..
 

Κρατάμε τα θετικά ότι μπορεί να γίνει σύλληψη.. σηκώνεις μανίκια και βουρ και εύχομαι όλα καλά να πάνε 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσια μου έστειλα μήνυμα δεν άντεξα... Έχω ένα άριστο γονιμοποιημένο ωάριο, ένα καλό, κ ένα είναι ακόμα στην καλλιέργεια τώρα δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό θα με ενημερώσει μετά για το τρίτο...

Μια χαρά κορίτσι μου!! Εύχομαι να είναι και το τρίτο άριστο και να προχώρησε 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Σας ευχαριστώ όλες πολύ 🙏🏻🙏🏻♥️

Κοριτσι μου εύχομαι να πήγαν όλα καλά 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

@Girly @Antonia2 @marinaP Καλά είμαστε κορίτσια μου. Ανάμεικτα συναισθήματα ακόμα, προσπαθώ και εγώ να προσαρμοστώ στο νέο μου ρόλο και σίγουρα αυτό θέλει χρόνο. Με πιάνουν ακόμα που και που τα κλάματα, αλλά λέω στον εαυτό μου ότι δεν θα είναι για πάντα αυτή η φάση θηλασμος-πανα και πάλι από την αρχή. Κυρίως όταν νυχτώνει με πιάνει ένα άγχος γιατί η μικρούλα ξυπνάει αρκετά συχνά για να φάει, κάτι που μου είπε και η παιδίατρος είναι φυσιολογικό

Να σας πω την αλήθεια δεν θυμάμαι ακριβώς ποια ήμουν πριν την εγκυμοσύνη. Σίγουρα την λατρεύω, είναι ο,τι σημαντικότερο έχω, αλλά αυτό το βίντεο της Συνατσάκη @Girly μου, μίλησε στην ψυχή μου και ας είμαι ακόμα τόσο φρέσκια μαμά. 

Ευτυχώς είναι γενικά ήσυχη, χτες το βράδυ λίγο με ταλαιπώρησε, νομίζω πονούσε η κοιλίτσα της, οπότε το θέμα ύπνος είναι γενικά πονεμένη ιστορία με τόσο συχνές αφυπνίσεις. Ωστόσο, βγαίνουμε και τις βόλτες μας εφόσον ο καιρός μας το επιτρέπει και με το που μπαίνει στο αυγό, ρίχνει κάτι υπνους 😂 Ξυπνάει μόνο να φάει και ξανακοιμαται αμέσως. Νομίζω η βόλτα είναι το μυστικό για το δικό μου μωρό 😂

Το Σάββατο ο άντρας μου γυρνάει στη δουλειά μετά την άδεια του και με έχει πιάσει ήδη στεναχώρια και άγχος που θα λείπει. Με βοηθάει πάρα πολύ και με το μωρό και με το σπίτι, και τώρα δεν ξέρω πως τα καταφέρω χωρίς εκείνον.

Τα παρουσίασα λίγο μαύρα Ε;;  Να σας πω τότε για τις ατέλειωτες τζουρες μωρουδιλας που παίρνω και μεθαω,για τα φιλάκια που της σκάω στα τροφαντα μπουτακια και τις δίπλες που κάνει στο λαιμό, για τις αγκαλιές μας, και την φατσούλα που την κοιτάω και της λέω ότι είναι σαν μπιφτεκακι 😂😂🥰🥰♥️♥️ Περιμένω να μεγαλώσει λίγο για να μου σκάει και χαμογελακια, να επικοινωνούμε κλπ, αλλά από την άλλη δεν θέλω να μεγαλώσει γιατί ξέρω ότι δεν θα είναι ποτέ ξανά τόσο μικρουλα 🥰

Είναι όλα τα συναισθήματα τόσα πολλά και τόσα διαφορετικά αλλά σιγά σιγά θα μπουνε όλα σε μια σειρά μέσα στο κεφάλι σου 🥰

θέλει λίγο τον χρόνου του! 
Αν χρειαστείς θα μπορέσεις να έχεις καποια  βοήθεια τώρα που θα γυρίσει ο αντρας σου στην δουλειά ;

αχ πολύ σημαντικό να μπορείτε να βγείτε βολτες έξω με την μπεμπουλα γιατί εμένα ακόμα με δυσκολεύει 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

@Girly @Antonia2 @marinaP Καλά είμαστε κορίτσια μου. Ανάμεικτα συναισθήματα ακόμα, προσπαθώ και εγώ να προσαρμοστώ στο νέο μου ρόλο και σίγουρα αυτό θέλει χρόνο. Με πιάνουν ακόμα που και που τα κλάματα, αλλά λέω στον εαυτό μου ότι δεν θα είναι για πάντα αυτή η φάση θηλασμος-πανα και πάλι από την αρχή. Κυρίως όταν νυχτώνει με πιάνει ένα άγχος γιατί η μικρούλα ξυπνάει αρκετά συχνά για να φάει, κάτι που μου είπε και η παιδίατρος είναι φυσιολογικό

Να σας πω την αλήθεια δεν θυμάμαι ακριβώς ποια ήμουν πριν την εγκυμοσύνη. Σίγουρα την λατρεύω, είναι ο,τι σημαντικότερο έχω, αλλά αυτό το βίντεο της Συνατσάκη @Girly μου, μίλησε στην ψυχή μου και ας είμαι ακόμα τόσο φρέσκια μαμά. 

Ευτυχώς είναι γενικά ήσυχη, χτες το βράδυ λίγο με ταλαιπώρησε, νομίζω πονούσε η κοιλίτσα της, οπότε το θέμα ύπνος είναι γενικά πονεμένη ιστορία με τόσο συχνές αφυπνίσεις. Ωστόσο, βγαίνουμε και τις βόλτες μας εφόσον ο καιρός μας το επιτρέπει και με το που μπαίνει στο αυγό, ρίχνει κάτι υπνους 😂 Ξυπνάει μόνο να φάει και ξανακοιμαται αμέσως. Νομίζω η βόλτα είναι το μυστικό για το δικό μου μωρό 😂

Το Σάββατο ο άντρας μου γυρνάει στη δουλειά μετά την άδεια του και με έχει πιάσει ήδη στεναχώρια και άγχος που θα λείπει. Με βοηθάει πάρα πολύ και με το μωρό και με το σπίτι, και τώρα δεν ξέρω πως τα καταφέρω χωρίς εκείνον.

Τα παρουσίασα λίγο μαύρα Ε;;  Να σας πω τότε για τις ατέλειωτες τζουρες μωρουδιλας που παίρνω και μεθαω,για τα φιλάκια που της σκάω στα τροφαντα μπουτακια και τις δίπλες που κάνει στο λαιμό, για τις αγκαλιές μας, και την φατσούλα που την κοιτάω και της λέω ότι είναι σαν μπιφτεκακι 😂😂🥰🥰♥️♥️ Περιμένω να μεγαλώσει λίγο για να μου σκάει και χαμογελακια, να επικοινωνούμε κλπ, αλλά από την άλλη δεν θέλω να μεγαλώσει γιατί ξέρω ότι δεν θα είναι ποτέ ξανά τόσο μικρουλα 🥰

Είναι όλα τα συναισθήματα τόσα πολλά και τόσα διαφορετικά αλλά σιγά σιγά θα μπουνε όλα σε μια σειρά μέσα στο κεφάλι σου 🥰

θέλει λίγο τον χρόνο του ! 
Αν χρειαστείς θα μπορέσεις να έχεις καποια  βοήθεια τώρα που θα γυρίσει ο αντρας σου στην δουλειά ;

αχ πολύ σημαντικό να μπορείτε να βγείτε βολτες έξω με την μπεμπουλα γιατί εμένα ακόμα με δυσκολεύει 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Είναι όλα τα συναισθήματα τόσα πολλά και τόσα διαφορετικά αλλά σιγά σιγά θα μπουνε όλα σε μια σειρά μέσα στο κεφάλι σου 🥰

θέλει λίγο τον χρόνο του ! 
Αν χρειαστείς θα μπορέσεις να έχεις καποια  βοήθεια τώρα που θα γυρίσει ο αντρας σου στην δουλειά ;

αχ πολύ σημαντικό να μπορείτε να βγείτε βολτες έξω με την μπεμπουλα γιατί εμένα ακόμα με δυσκολεύει 😅

Θα μπορούσα να έχω τη μητέρα μου, αλλά δεν οδηγάει και με  συγκοινωνία είναι λίγο δύσκολο να έρθει σπίτι μου, δεν βολεύει ιδιαίτερα. Από την άλλη χίλιες φορές να ζοριστω λίγο παρά να έχω τρίτους (έστω και την μαμά μου) κάθε τρεις και λίγο στα πόδια μου να παρεμβαίνουν σε όλα. Μένω μόνη μου από πολύ μικρή και έχω μάθει να είμαι πολύ ανεξάρτητη, οπότε θέλω και λίγο την ησυχία μου, ειδικά τώρα που προσπαθώ να βρω τα πατήματα μου με το μωρό. Κακά τα ψέματα γονείς και πεθερικά συνήθως όσο χώρο τους δίνεις, τόσο αέρα παίρνουν (δώσε θάρρος στο χωριάτη που λέει ο λαός 😂 )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Θα μπορούσα να έχω τη μητέρα μου, αλλά δεν οδηγάει και με  συγκοινωνία είναι λίγο δύσκολο να έρθει σπίτι μου, δεν βολεύει ιδιαίτερα. Από την άλλη χίλιες φορές να ζοριστω λίγο παρά να έχω τρίτους (έστω και την μαμά μου) κάθε τρεις και λίγο στα πόδια μου να παρεμβαίνουν σε όλα. Μένω μόνη μου από πολύ μικρή και έχω μάθει να είμαι πολύ ανεξάρτητη, οπότε θέλω και λίγο την ησυχία μου, ειδικά τώρα που προσπαθώ να βρω τα πατήματα μου με το μωρό. Κακά τα ψέματα γονείς και πεθερικά συνήθως όσο χώρο τους δίνεις, τόσο αέρα παίρνουν (δώσε θάρρος στο χωριάτη που λέει ο λαός 😂 )

Εντάξει τουλάχιστον αν χρειαστείς κάτι υπάρχει κάποιος αυτό θέλω να πω.. γιατί εμένα η μαμα μου είναι σχεδόν 700 χιλιόμετρα μακριά όποτε δεν ήταν εφικτό να πεταχτεί 😂 η πεθερά μου δουλεύει, άλλους συγγενείς - φίλες δεν έχω εδώ στο χωριό, οποτε είμαι αρκετά μόνη μου αλλά έχω την ηρεμία μου δεν έχω κάποιον να με ζαλίζει 😅

καλα θέλοντας και μη λέει ο καθενας τα δικά του είναι η αλήθεια.. μακριά και αγαπημένη καμία φορά είναι το καλύτερο 😂

η πρώτη βδομαδα ίσως είναι λίγο δύσκολη μετά θα είσαι πιο άνετη 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Παρακολουθω τ θεματακι σαε και μοιραζομαι τις αγωνιες σας. Ημουν στη θεση σας και οσον αφορα την υπογονιμοτητα και όσον αφορα την απωλεια. Προσπαθώ οσο μπορω βαση της εμπειρίας μου να απαντω όπου μπορω.

@Elli13να σου ζησει τ μωρακι σου. Καταλαβαίνω απόλυτα πως νιωθεις. Το πρωτο διάστημα μετρουσα τις μερες μια μια. Αντε να κλείσουμε μηνα, αντε να σαραντησει, αντε αντε αντε. Μετα τους 3 μήνες τ πραγματα στρωνουν αρκετά. Ο πρωτος καιρος με ενα μωρακι στο σπιτι είναι εξαιρετικα δυσκολος. Οι ορμονες μας κάνουν παρτυ, διαταρασσεται η καθημερινότητα μας, ο υπνος μας. Ολα τ συναισθηματα είναι φυσιολογικα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κοίταξε δε θέλω να παιρνω άδικα χαρά.... θα δούμε αύριο αλλά δε έχω ελπίδες!!! Και δεν σας είπα κ το καλύτερο!!!! Ο Γιώργος μου είναι ναυτικός!! Χαχαχα  Είχε τώρα 2 μήνες άδεια έγινε ότι έγινε τώρα άμα ξανά μπει στην επόμενη άδεια...δλδ μέσα στην ατυχία μας κρατάμε ότι έγινε αμέσως αλλά δε κάθονται οπότε μακάρι να κάτσει μια κ καλή!!!
    • Αν και δεν πίστευα πως θα άνοιγα ποτέ εγώ τέτοιο θέμα, να τελικά που γίνονται ακ΄όμη θαύματα.❤️  Εγώ και η @Xrisa95 κάνουμε την αρχή!!! Εύχομαι να μαζευτούμε πολλεεεςςς και να φτάσουμε μαζί στο τέλος αυτού του όμορφου ταξιδιού🙏
    • @annie! @Katiana1987 @Xrisa95 @Elk @Antonia2 σας ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες ευχές σας!!❤️ @Mpourmpoulo κορίτσι μου εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα τέλεια και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το θαύμα που τόσο λαχταράς❤️🙏
    • Ιωάννα μου καλημέρα!!! Κι εμένα βγήκε τέλεια η καμπύλη, παρ'ολο που το προηγούμενο βράδυ έφαγα κ δύο κομμάτια κέικ 🤣. Πάλι καλά!! Εγώ με το που έκλεισα το τρίμηνο μου έγραψε ασβέστιο μαζί με βιταμίνη D το calciform D3, σίδηρο πλέον διπλό το tardyferon γιατί έπεσε ο αιματοκρίτης κ τα αιμοπετάλια, φυλλικό το felicine και για μαγνήσιο το trofocard 3 φορές την ημέρα, γιατί ξεκίνησαν οι κράμπες κ το πρώτο που μου έδινε μου έκανε διάρροιες.. Όσο για το ασβέστιο που δεν ήξερε τι να σου γράψει θεωρώ πως θα έπρεπε να γνωρίζει εναλλακτικές, γιατί κάποιο από αυτά μπορεί να μην ανταποκρινόταν στον οργανισμό σου..  Το εμβόλιο τελικά θα το κάνω κι εγώ κ ο άντρας μου κ μετά τη γέννα θα κάνω κ της ερυθράς, γιατί δεν έχω αντισώματα κ σκάω που μου απαγορεύει ο γιατρός να μην έρχομαι σε επαφή με παιδάκια κ ειδικά που δε μπορώ να πάρω τη βαφτιστηρα αγκαλιά, γιατί πάει σε βρεφικό...
    • Καλημέρα κορίτσι μου!!! Τα αισθήματα είναι αμοιβαία να ξέρεις❤️ Ναι την Παρασκευή ακούσαμε την καρδούλα του, είχε 140 παλμούς το σποράκι. Όπως φαίνεται πάει πολύ καλά!!!!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...