Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νοέμβρη μήνα βροχερέ, καλώς μας ήρθες με χαρά ... γέμισε τις κοιλίτσες μας όμορφα, γλυκά μωρά!!🤰🏼🩷


dimand

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Άντε μπράβο!! Το μεγάλο άγχος της αυχενικής πέρασε! Και τώρα θα στρώσει κι άλλο το στομάχι σου, οπότε θα το ευχαριστηθείς το υπόλοιπο 😍 Χμμ μήπως για κοριτσάκι πάμε και γι αυτό δεν φάνηκε;; Γερό να είναι και ας κάνει την έκπληξη ☺️

Να σου πω την αλήθεια κ εγώ κοριτσάκι πιστεύω ότι είναι πάλι, μωρέ γερό να είναι κ ότι να ναι δεν έχουμε τέτοια θέματα! Ο άντρας μου θα ήθελε κ ένα αγοράκι να βγάλει το όνομα του πατέρα του που τον έχει χάσει, αλλά οκ δεν θα τρελαθεί κιόλας! Πάνω απ όλα να έχουν την υγεία τους όλα τα μωράκια🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Και εγώ κάνω τέστ ωορρηξίας κορίτσι μου και ήταν θετικό την προηγούμενη Τρίτη και μάλιστα καλό θετικό αρκετά έντονο δηλαδή!! 

Προγεστερόνη μπορώ να κάνω και μόνη μου η χρειάζομαι παραπεμπτικό? Γιατί τώρα είμαι χωρίς γιατρό!!  Και πόσες μέρες μετά την ωορρηξία κάνουμε προγεστερόνη? Γιατί εγώ έκανα ωορρηξία πιο αργά 

Εγώ πηγαίνω με παραπεμπτικό, το οποίο μου δίνει ο παθολόγος μου γιατί ο γυναικολόγος μου δεν γράφει εξετάσεις. Μου είπε να την κάνω την 21η μέρα του κύκλου μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι την Πέμπτη θα πάμε και 18 μαζί με @Girly πάω για χοριακη.

Καλά νιώθω, πιο αγχωμενη βέβαια από τη πρώτη φορά αλλά πιο ήρεμη! 

Με το καλό να πάνε όλα κορίτσι μου🙏 σας βλέπω με την @Girly να μας δείχνετε θετικές χοριακες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μόλις πήγα και έκανα προγεστερόνη γιατί αύριο εδώ είναι όλα κλειστά! Έχουμε τον πολιούχο μας!! Θα μου στείλουν σε καμιά ώρα τα αποτελέσματα! Άντε να δω αν έκανα καλή ωορρηξία!! @ΛΕΥΚΗ και @Antonia2 ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες ♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια μόλις πήγα και έκανα προγεστερόνη γιατί αύριο εδώ είναι όλα κλειστά! Έχουμε τον πολιούχο μας!! Θα μου στείλουν σε καμιά ώρα τα αποτελέσματα! Άντε να δω αν έκανα καλή ωορρηξία!! @ΛΕΥΚΗ και @Antonia2 ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες ♥️♥️

Τπτ καλε... καλα αποτελεσματα!!! 💌

Ευχομαι να εγινε μια καλη ωορρηξια κ να γινει ενα γερο σπορακι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια μόλις πήγα και έκανα προγεστερόνη γιατί αύριο εδώ είναι όλα κλειστά! Έχουμε τον πολιούχο μας!! Θα μου στείλουν σε καμιά ώρα τα αποτελέσματα! Άντε να δω αν έκανα καλή ωορρηξία!! @ΛΕΥΚΗ και @Antonia2 ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες ♥️♥️

Να είσαι καλά! Εύχομαι καλά αποτελέσματα με ένα μεγάλο νούμερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια έχω πάει 40 φορές στο μπα΄νιο γιατί συνέχεια νομίζω πως λερώθηκα. Ευτυχώς ακόμη τίποτα. Βέβαια είμαι 2 μέρες πριν την αναμενόμενη. Αλλά νιώθω συνέχεια ότι ήρθε. Τα νεύρα μου έχουν φτάσει ταβάνι. Με σκοτώνει αυτή η διαδικασία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Εγώ κορίτσια έχω πάει 40 φορές στο μπα΄νιο γιατί συνέχεια νομίζω πως λερώθηκα. Ευτυχώς ακόμη τίποτα. Βέβαια είμαι 2 μέρες πριν την αναμενόμενη. Αλλά νιώθω συνέχεια ότι ήρθε. Τα νεύρα μου έχουν φτάσει ταβάνι. Με σκοτώνει αυτή η διαδικασία

Υπομονή κορίτσι μου θα ξέρουμε σε 2 μέρες αν έγινε το θαύμα ♥️♥️🥰 

Αχ να δεις κάτι καλό γίνεται!! Πάντα είσαι έτσι η τώρα έτυχε αυτόν τον μήνα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Εγώ κορίτσια έχω πάει 40 φορές στο μπα΄νιο γιατί συνέχεια νομίζω πως λερώθηκα. Ευτυχώς ακόμη τίποτα. Βέβαια είμαι 2 μέρες πριν την αναμενόμενη. Αλλά νιώθω συνέχεια ότι ήρθε. Τα νεύρα μου έχουν φτάσει ταβάνι. Με σκοτώνει αυτή η διαδικασία

Αχ ποσο σε νιωθω... γι αυτο νιωθω ανακουφιση π θ παμε με εξωσωματικη. Θ μπει ενα ΤΕΛΟΣ σε ολο αυτο π συμβαινει ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ επι τοσα χρονια... κι ας ελπισουμε οτι θα ερθει εστω ετσι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η annitakianna είπε:

Υπομονή κορίτσι μου θα ξέρουμε σε 2 μέρες αν έγινε το θαύμα ♥️♥️🥰 

Αχ να δεις κάτι καλό γίνεται!! Πάντα είσαι έτσι η τώρα έτυχε αυτόν τον μήνα??

Πρώτη φορά! Εντωμεταξύ νομίζω συνέχεια ότι ήρθε γιατί ίσως δεν το έχω στο μυαλό μου αυτό τον μήνα. Δεν είχαμε καλές επαφές. Τέλος πάντων, θα περιμένω. Οι πόνοι, η δυσφορία και το φούσκωμα επέστρεψαν πριν λίγο, όπως και εχθές, τέτοια ώρα περίπου με έπιασαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antonia2 είπε:

Αχ ποσο σε νιωθω... γι αυτο νιωθω ανακουφιση π θ παμε με εξωσωματικη. Θ μπει ενα ΤΕΛΟΣ σε ολο αυτο π συμβαινει ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ επι τοσα χρονια... κι ας ελπισουμε οτι θα ερθει εστω ετσι... 

Θα έρθει σίγουρα😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσιααααα εντάξει έκανα ωορρηξία κανονικότατα νομίζω!!

Αχ είμαι πολύ χαρούμενη IMG_20231107_142552.thumb.jpg.5cd6618ce564ddced0b739cf7dfdaf8e.jpg

Τελειο το νουμερο!!!!! 🙌

Μια βδομαδουλα υπομονη τωρα να δουμε το πολυποθητο ️!!🙏😊❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσιααααα εντάξει έκανα ωορρηξία κανονικότατα νομίζω!!

Αχ είμαι πολύ χαρούμενη IMG_20231107_142552.thumb.jpg.5cd6618ce564ddced0b739cf7dfdaf8e.jpg

Πάρα πολύ καλάααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Τελειο το νουμερο!!!!! 🙌

Μια βδομαδουλα υπομονη τωρα να δουμε το πολυποθητο ️!!🙏😊❤️

 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Πάρα πολύ καλάααααααααααα

Κορίτσια εγώ το είχα πολύ άγχος για την προγεστερόνη λόγο το ότι το στήθος μου δεν πρήζεται ποτέ και δεν πονάει (δεν έχω στήθος καθόλου) και έλεγα συνέχεια ότι φταίει η προγεστερόνη! ΕΕ τώρα το έκανα και ηρέμησα 🤣🤣 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annitakianna ξέχασα να σου πω! Ο γιατρός μου μου είπε πως θέλουμε νούμερο πάνω από 10. Οπότε σκέψου ότι είμαστε τέλεια με το 20

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η annitakianna είπε:

 

Κορίτσια εγώ το είχα πολύ άγχος για την προγεστερόνη λόγο το ότι το στήθος μου δεν πρήζεται ποτέ και δεν πονάει (δεν έχω στήθος καθόλου) και έλεγα συνέχεια ότι φταίει η προγεστερόνη! ΕΕ τώρα το έκανα και ηρέμησα 🤣🤣 

Θέλω το στήθος σου! Εγώ δεν μπορώ να το χωρέσω στο σουτιέν γενικά, οπότε σκέψου αυτές τις μέρες. όσες έχουν μεγάλο στήθος με καταλαβαίνουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

@annitakianna ξέχασα να σου πω! Ο γιατρός μου μου είπε πως θέλουμε νούμερο πάνω από 10. Οπότε σκέψου ότι είμαστε τέλεια με το 20

Αχ ναι και εσύ είχες 20.29 αν θυμάμαι καλά!! Όντως είμαστε τέλεια !! Αυτό σημαίνει ότι έγινε η ωορρηξία η ότι έγινε καλή ωορρηξία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσιααααα εντάξει έκανα ωορρηξία κανονικότατα νομίζω!!

Αχ είμαι πολύ χαρούμενη IMG_20231107_142552.thumb.jpg.5cd6618ce564ddced0b739cf7dfdaf8e.jpg

Τελειαααααα!! Και βέβαια έκανες! Και μάλιστα καληη!!!! Αχ ανυπομονώωωωω!!!!!! Είμαι σίγουρη για αυτόν τον μήνα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Θέλω το στήθος σου! Εγώ δεν μπορώ να το χωρέσω στο σουτιέν γενικά, οπότε σκέψου αυτές τις μέρες. όσες έχουν μεγάλο στήθος με καταλαβαίνουν

Λευκή μου θα σου προτείνω να αγοράσεις τα minimizer της triumph. Είναι ακριβά σχετικά και δεν τα λες και κολακευτικά αλλά κάνουν φοβερή δουλειά. Και απίστευτο κράτημα και φαίνεται σαν να φοράς 2 νούμερα κάτω. 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου μια ερωτησουλα...

Ο γιατρος μου εγραψε αντιβιωση την amoxil των 500. Αυτη αν θυμαμαι καλα επιτρεπεται κ στην εγκυμοσυνη, σωστα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου μια ερωτησουλα...

Ο γιατρος μου εγραψε αντιβιωση την amoxil των 500. Αυτη αν θυμαμαι καλα επιτρεπεται κ στην εγκυμοσυνη, σωστα;;

Κορίτσι μου δεν γνωρίζω καθόλου για να σου πω!! Πάντως ξέρω ότι τις πρώτες 2 εβδομάδες δεν επηρεάζει την κύηση η αντιβίωση μιας και ουσιαστικά δεν υπάρχει ακόμα εγκυμοσύνη! Έτσι μου είπε πει η γιατρός μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου μια ερωτησουλα...

Ο γιατρος μου εγραψε αντιβιωση την amoxil των 500. Αυτη αν θυμαμαι καλα επιτρεπεται κ στην εγκυμοσυνη, σωστα;;

https://www.e-lactancia.org εδώ θα βρίσκεις φάρμακα που μπορείς να πάρεις σε περίοδο εγκυμοσυνης και θηλασμού 

Αυτό νομίζω είναι οκ 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου δεν γνωρίζω καθόλου για να σου πω!! Πάντως ξέρω ότι τις πρώτες 2 εβδομάδες δεν επηρεάζει την κύηση η αντιβίωση μιας και ουσιαστικά δεν υπάρχει ακόμα εγκυμοσύνη! Έτσι μου είπε πει η γιατρός μου 

Ναι κι εγω Αννιτακι ειμαι τελειως ασχετη... 😅😅 θα μαθουμε μ τον καιρο!!

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Elk είπε:

https://www.e-lactancia.org εδώ θα βρίσκεις φάρμακα που μπορείς να πάρεις σε περίοδο εγκυμοσυνης και θηλασμού 

Αυτό νομίζω είναι οκ 😊 

Ωωωω!! Τι ειπες τωρα!!! Τρομερη μηχανη αναζητησης!!! Θ μας φανει πολυ χρησιμη τα επομενα χρονια!! 😉

Ευχαριστω πολυ!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσιααααα εντάξει έκανα ωορρηξία κανονικότατα νομίζω!!

Αχ είμαι πολύ χαρούμενη IMG_20231107_142552.thumb.jpg.5cd6618ce564ddced0b739cf7dfdaf8e.jpg

Έγινε η ωορρηξια σου και μια χαρα μαλισταααααααα❤️ Αντε το σπορακι να πέρνει το δρομοοοοο του🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Maria98 θα συμφωνήσω απόλυτα με την @Elk να κάνει εξετάσεις αλλά Σ εξειδικευμένο κέντρο. Το σπερμοδιαγραμμα σ ένα απλό μικροβιολογικό δεν το βγάζουν σωστά. Από τη στιγμή που θέλει ο άνθρωπος να ελεγχθεί γιατί να μην το κάνει;;; Μόνο καλό είναι!!!    Πως είστε κορίτσια μου; Εγώ ακόμα παιδεύομαι με τη γαστρεντερίτιδα κ περιμένω να βγει η καλλιέργεια αύριο. Έχω ανακτήσει δυνάμεις αλλά οι διάρροιες συνεχίζονται😢😢😢. Μη σου τύχει… Τεσπα… Στα δικά μας τώρα, σήμερα θετικό τεστακι ωορρηξίας δε νομίζω να κοκκινίσει περισσότερο.. Είχαμε κ μια επαφή πριν λίγο άντε να δούμε… Για κάτι παραπάνω δε με βλέπω στην κατάσταση που είμαι😞😞😞   
    • Χμ.. είχατε πολύ καλές βλαστοκύστες και τώρα και την πρώτη φορά. Όχι ότι και στις ενδιάμεσες προσπάθειες δεν υπήρχαν καλές προοπτικές. Φαίνεται ότι σε κάθε προσπάθειά σου, κάτι άλλο ευθύνεται. Γιατί και κύηση είχες, και βιοχημικές και μηδενικές χοριακές. Ίσως πράγματι να υπάρχει κάτι στα ωάρια, που οδηγησε στις παλίνδρομες. Άρα, προεμφυτευτικός. Ίσως δεν έγινε σωστά η ΕΤ. Ή μήπως σου δίνει κάποιο φάρμακο που δρα ανασταλτικά στην ετ; Κάποιες φορές τα αιμοδιαλυτικά που δίνουν προληπτικά προκαλούν αποβολές. Δεν ξέρω αν σου έδωσε κάτι τέτοιο, το λέω γιατί μπορεί να υπάρχουν παράγοντες στο αίμα που δεν έχουν ελεγχθεί. Ή κάποιο σύνδρομο; Πού έκανες προσπάθεια; Στο Έλενα; Φαίνεται ότι σε παρακολουθεί καλο τιμ γιατρών και πράγματι τα έχετε ψάξει όλα. Είχα κι εγώ δύο αποτυχημένες ετ στα 41, με άριστες βλαστοκύστες, πέντε συνολικά, όλες 4ΑΑ, 4ΑΒ και 5ΑΒ. Η μία έδωσε βιοχημική με χοριακή στο 45 και η άλλη στη γκριζα ζώνη, ούτε θετική ούτε αρνητική. Καμία δεν προχώρησε. Σ' εμένα το έριξε στην ποιότητα των ωαρίων μου. Παρόλο που αυτά τα ωάρια πάντα φτιάχνουν βλαστοκύστες με πολύ καλές διαιρέσεις. Τι να πω... ότι δεν πιστεύω πια σε ποιότητα βλαστοκύστεων; Είναι να σε θέλει η προσπάθεια... Εύχομαι να γυρίσει και σε σένα και να πετύχεις με τις υπόλοιπες που έχεις!❤️
    • Ναι αυτά τα τεστ με τον σταυρό είναι για να γίνουν με καθυστέρηση. Γιαυτό έκανα σήμερα αυτό που δείχνει 6 ημέρες νωρίτερα. Σκέφτηκα ότι κάτι θα έδειχνε 🤔
    • Θα προσπαθήσω να κρατηθώ μέχρι την Τρίτη 😉 Αντε να δούμε τι θα δούμε 👀
    • Γενικά ναι. Αλλά φέτος που είναι σε έξαρση είναι επικίνδυνο για τα νεογέννητα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...