Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νοέμβρη μήνα βροχερέ, καλώς μας ήρθες με χαρά ... γέμισε τις κοιλίτσες μας όμορφα, γλυκά μωρά!!🤰🏼🩷


dimand

Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κορίτσι μου μην ανησυχείς με τα χάπια διέγερσης και τους υπερήχους ειναι ας το πούμε όλα υπολογισμένα για ωορρηξια! Ότι σου είπε ο γιατρός σου θα γίνει γτ καταλαβαίνει από τον υπερηχο και βάση υπολογισμών με τις μέρες ποτέ θα γίνει η ωορρηξια ! Θα κανεις και την ενεσουλα σου να σπάσει-ουν τα αυγουλακια σου και είναι έτοιμα να υποδεχτούν τα αλάνια😂 συνέχισε να κανεις τα τεστακια σου από περιέργεια μόνο εάν δεν σε αγχώνουν φυσικά!

Έκανα μόνο έναν υπέρηχο το Σάββατο που μας πέρασε. Το ένα αβγό 15 χιλιοστά το άλλο 12. Μου έκανε εντύπωση αυτόν τον μήνα που ακόμη δεν έχω υγρά ωορηξιας κλπ ενώ κατά κανόνα κάνω πολύ νωρίς ωορηξια. Σκέφτηκα μήπως με τα χάπια ρυθμίστηκε αυτό και κάνω αργότερα τελικά! Θα δούμε λοιπόν . Θα κάνω και αύριο το μεσημέρι για να δω πως πάει.

Αύριο θα κάνω την ένεση το βράδυ αργά. 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Λοιπόν από έγγραφα μας ζήτησαν ληξιαρχική πράξη γάμου, πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης και φωτοτυπία τις ταυτότητες μας. Ναι έχω ακούσει ότι όντως υπάρχει ένα χαρτί που υπογράφουν τα ανύπαντρα ζευγάρια,είχα μια πρώην συνάδελφο που έκανε αυτή τη διαδικασία. 

Σε ευχαριστώ😍😍😍 να έχω εναν μπούσουλα αν και θα μας τα πούνε όταν έρθει η ωρα! Αύριο θα μάθω 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Έκανα μόνο έναν υπέρηχο το Σάββατο που μας πέρασε. Το ένα αβγό 15 χιλιοστά το άλλο 12. Μου έκανε εντύπωση αυτόν τον μήνα που ακόμη δεν έχω υγρά ωορηξιας κλπ ενώ κατά κανόνα κάνω πολύ νωρίς ωορηξια. Σκέφτηκα μήπως με τα χάπια ρυθμίστηκε αυτό και κάνω αργότερα τελικά! Θα δούμε λοιπόν . Θα κάνω και αύριο το μεσημέρι για να δω πως πάει.

Αύριο θα κάνω την ένεση το βράδυ αργά. 🤞

Εγώ όταν είχα πάρει τα χάπια και τις δυο φορές έκανα ωορρηξια 14η μέρα που κανονικά κάνω 21η ! Τα χάπια την ρυθμίζουν ανάλογα με τον κάθε οργανισμό! Την σπερματεγχυνση θα στην κάνει ο γιατρός σου ή θα πατε σε κλινικη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Μπαίνω σχεδόν κάθε μέρα και σας διαβάζω και χαίρομαι και αγωνιώ μαζί σας!

Εγώ ΄΄επεσα λίγο τον τελευταίο καιρό.. όλο και κάτι συμβαίνει και δεν ηρεμούμε.. στην οικογένεια, στην εργασία.. όλο κάτι θα μας αναστατώσει..

Θα ήθελα να μοιραστώ το τελευταίο που μας συνέβη..

Την επόμενη βδομάδα περνάμε επιτροπή εξωσωματικής. Έχω συγκεντρώσει που λέτε όλα τα χαρτιά και έχω αφήσει να κάνω τη χοριακή για το τέλος γιατί θέλει λίγες μέρες πριν. Οπότε πάω σε ένα εργαστήρι και παίρνω ένα αποτέλεσμα 9. Από 10 και πάνω στις τιμές αναφοράς έλεγε εγκυμοσύνη και μη εγκυμοσύνη <5. Παθαίνουμε σοκ, λέμε μήπως έγινε κανένα θαύμα στο παρά 5?? Σκεφτόμουν και ότι είμαι 9 μέρες πριν την περίοδο και μάλλον 7 από την ωορρηξία και μου φάνηκε ότι κολλούσε μια τέτοια χαμηλή τιμή. Μάτι δεν έκλεισα όλη τη νύχτα, πάω πρωί πρωί σε ένα άλλο εργαστήρι τύπου Βιοιατ...κή και παίρνω το αποτέλεσμα <2,3 με τιμή αναφοράς για εγκυμοσύνη >5. ΄΄Έκτοτε είμαστε σα να μας σκότωσαν, χωρίς να το παραδεχτούμε μεταξύ μας, τολμήσαμε να πιστέψουμε στο όνειρο. Προσπαθώ να πιστέψω ότι ήταν μια βιοχημική κύηση και να χαρώ ότι παρά τις αντιξοότητες πετύχαμε μια σύλληψη αλλά όσο κι αν το λέω στον εαυτό μου ξέρω μέσα μου ότι μάλλον έκαναν λάθος στο μικροβιολογικό το πρώτο που είνα ένα συνοικιακό χωρίς αξιολογήσεις..

Αχ κορίτσι μου αυτό ήταν τρομερή λαχτάρα! Όπως και να έχει όμως είναι θετικο καθώς από την μια σημαίνει ότι κανεις συλληψη άσχετα αν δεν προχώρησε και από την άλλη μπαίνεις στη διαδικασία της εξωσωματικής και η εγκυμοσυνη είναι καθόδον🙏  εύχομαι σε λίγο καιρο να μας πεις και εσυ τα ευχαριστα❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλό μήνα κορίτσια με πολλά θετικά τεστακια!!!!

Αυτες τις ημέρες σκέφτομαι τόσο πολύ το μωράκι που έχασα... το 21  που είχα ακούσει την καρδούλα του..Δεν ξέρω γιατί τόσο έντονα...

Σας βάζω μια εικόνα που όλες οι αγγελομανουλες θα καταλάβουν.....έχουμε αγγελούδια εκεί στον ουρανό!

Και περιμένουμε τα ουράνια τόξα μας....

Εγώ περιμένω περίοδο Σάββατο!!!!

IMG_20231102_072019.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Πω πωωω! Πρέπει να του πω να μου τις βάλει να τις κάνω! Εντωμεταξύ δεν έχω και ασφάλεια όποτε τα πληρώνω όλα 🙄  ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για το ενδιαφέρων❤️ εσυ σε τι φάση είσαι τώρα;

Ωχ αυτό  με τις εξετάσεις αν δεν έχεις ασφάλεια είναι λίγο θέμα γιατί έχουμε μεγάλη διαφορά στην τιμή..  και εγω μην νομίζεις επειδή είμαι παντρεμένη έχω από τον αντρα μου  αλλιώς και εγω δεν θα είχα ασφάλεια 

Εγω είμαι στην φάση που περιμένω την περίοδο μετά από την αποξεση και δεν έχω ιδέα πότε θα έρθει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα κορίτσια με πολλά θετικά τεστακια!!!!

Αυτες τις ημέρες σκέφτομαι τόσο πολύ το μωράκι που έχασα... το 21  που είχα ακούσει την καρδούλα του..Δεν ξέρω γιατί τόσο έντονα...

Σας βάζω μια εικόνα που όλες οι αγγελομανουλες θα καταλάβουν.....έχουμε αγγελούδια εκεί στον ουρανό!

Και περιμένουμε τα ουράνια τόξα μας....

Εγώ περιμένω περίοδο Σάββατο!!!!

IMG_20231102_072019.jpg

Ποσο σε νιώθω...με το καλό να έρθουνε τα ουράνια τόξα μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Girly είπε:

Λοιπόν. Μόλις έκανα ένα τεστ ωορρηξίας γιατί μπήκα να δω τι κάνετε και θυμήθηκα διαβάζοντας ότι η αγαπημένη μου Ανίτα μου είχε πει να κάνω...ΤΖΙΦΟΣ. Το πιο, ΠΙΟ αχνό τεστ ωορρηξίας που είχα εβερ! Και να σκεφτείτε σε άλλες συνθήκες θα έκανα αύριο ωορηξια! Wtf? Τι γίνεται εκεί μέσα? Από εκεί που αγχωνομουν αν προλάβω το Σάββατο να κάνω ωορηξια τώρα σκέφτομαι θα προλάβουν να είναι οκ μέχρι το Σάββατο και ναα σκάσουν με την ένεση? Τι να έγινε βρε κορίτσια???

IMG_20231101_223529.jpg

Αν σου πω έκανε ένα εχτές έτσι από περιέργεια και μου βγήκε και εμένα έτσι δεν είχα ποτε πιο αχνό από αυτό.. 

Κάτι ήξερε ο γιατρός το υπολόγισε σωστά πιστεύω κανε κάθε μέρα να δεις πως θα είναι σήμερα ( εκτός αν σε αγχώνουν όποτε αστα )

το βράδυ θα κανείς την ένεση ε ; Άντε κορίτσι μου καλή επιτυχία 2 μερες έμειναν μέχρι το Σάββατο και εύχομαι σε 2 βδομαδες ένα μεγάλο νούμερο χοριακης ανυπομονούμε μαζί σου 🥰

 

καλημέρα κορίτσια ξεχασα να πω !  🌞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Girly είπε:

Λοιπόν. Μόλις έκανα ένα τεστ ωορρηξίας γιατί μπήκα να δω τι κάνετε και θυμήθηκα διαβάζοντας ότι η αγαπημένη μου Ανίτα μου είχε πει να κάνω...ΤΖΙΦΟΣ. Το πιο, ΠΙΟ αχνό τεστ ωορρηξίας που είχα εβερ! Και να σκεφτείτε σε άλλες συνθήκες θα έκανα αύριο ωορηξια! Wtf? Τι γίνεται εκεί μέσα? Από εκεί που αγχωνομουν αν προλάβω το Σάββατο να κάνω ωορηξια τώρα σκέφτομαι θα προλάβουν να είναι οκ μέχρι το Σάββατο και ναα σκάσουν με την ένεση? Τι να έγινε βρε κορίτσια???

IMG_20231101_223529.jpg

Καλημέρα γλυκιά μου! Εμένα έτσι ήταν την 10η μέρα και την 14 ήταν το πικ μου! Οπότε μου φαίνεται μια χαρα! Τετάρτη+ 3 μέρες είναι το Σάββατο οπότε ακριβώς θα πέσει η ωορρηξία με την ένεση σίγουρα θα είσαι μέσα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Αν σου πω έκανε ένα εχτές έτσι από περιέργεια και μου βγήκε και εμένα έτσι δεν είχα ποτε πιο αχνό από αυτό.. 

Κάτι ήξερε ο γιατρός το υπολόγισε σωστά πιστεύω κανε κάθε μέρα να δεις πως θα είναι σήμερα ( εκτός αν σε αγχώνουν όποτε αστα )

το βράδυ θα κανείς την ένεση ε ; Άντε κορίτσι μου καλή επιτυχία 2 μερες έμειναν μέχρι το Σάββατο και εύχομαι σε 2 βδομαδες ένα μεγάλο νούμερο χοριακης ανυπομονούμε μαζί σου 🥰

 

καλημέρα κορίτσια ξεχασα να πω !  🌞

Καλημεραααα!! 

Σοβαρά και σένα?? Τι έγινε μωρέ αυτόν τον μήνα? Λέτε βρε κορίτσια να είναι τζουφιο? Υπάρχει τέτοια περίπτωση? Θα κάνω κάθε μέρα δε με αγχωνει. Εν τω μεταξύ δεν έχω και καθόλου διάθεση για τρελιτσες! Δεν ξέρω τι έχω πάθει! @annitakianna εύχομαι να είναι έτσι όπως τα λες! Διάβασα ότι η ένεση τα ωριμάζει σε τελικό στάδιο και τα κάνει να σκάσουν. Οπότε θα είμαι ήσυχη. Ελπίζω για το καλύτερο. Όλα θα πάνε καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Girly είπε:

Καλημεραααα!! 

Σοβαρά και σένα?? Τι έγινε μωρέ αυτόν τον μήνα? Λέτε βρε κορίτσια να είναι τζουφιο? Υπάρχει τέτοια περίπτωση? Θα κάνω κάθε μέρα δε με αγχωνει. Εν τω μεταξύ δεν έχω και καθόλου διάθεση για τρελιτσες! Δεν ξέρω τι έχω πάθει! @annitakianna εύχομαι να είναι έτσι όπως τα λες! Διάβασα ότι η ένεση τα ωριμάζει σε τελικό στάδιο και τα κάνει να σκάσουν. Οπότε θα είμαι ήσυχη. Ελπίζω για το καλύτερο. Όλα θα πάνε καλά!!

Καλά εμένα μην δίνεις σημασία αφού έχουν χαλάσει όλα τώρα με τον κύκλο πάω φτου και από την αρχή 

Όχι καλε τι τζούφιο μια χαρά θα είναι και σκέψου έχεις δυο Εεε ένα από θα δυο θα είναι καλό να είσαι σίγουρη 

Ίσως επειδη ανυπόμονης για το Σάββατο και έχεις το μυαλό σου για αυτό να μην έχεις τόσο διάθεση.. μπορείτε να έχετε επαφες τώρα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Girly με το καλοοοο το Σάββατο ☺️🙏🙏🙏 να πάνε όλα κατ ευχήν και να πιάσετε το σπορακι σας...μετά την σπερματεγχυση να ξαπλώνεις,να μην κουράζεσαι ..να είσαι ήρεμη,οκ;είναι και Σαββατοκύριακο οπότε μια χαρά έκατσε!!! Ρε συ μην αγχώνεσαι με τα ωορρηξίας...πας με εντολή γιατρου και με τεχνητή πρόκληση ωορρηξίας... ίσως είναι διαφορετικα .... εμπιστευτούν τον γιατρό σου

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλά εμένα μην δίνεις σημάδια αφού έχουν χαλάσει όλα τώρα με τον κύκλο πάω φτου και από την αρχή 

Όχι καλά τι τζούφιο μια χαρά θα είναι και σκέψου έχεις δυο Εεε ένα από θα δυο θα είναι καλό να είσαι σίγουρη 

Ίσως επειδη ανυπόμονης για το Σάββατο και έχεις το μυαλό σου για αυτό να μην έχεις τόσο διάθεση.. μπορείτε να έχετε επαφες τώρα; 

Ναι μπορούμε ως σήμερα. Από σήμερα και έπειτα όχι. Μετά θα δώσει σπέρμα το Σάββατο πρωί.

@marinamanoulitsa ευχαριστώωωωω!!! Αμήν Παναγία μου να πάνε όλα καλά όπως πρέπει. Εγώ μετά θα γυρίσω σπίτι να χαλαρώσω και μετά δουλεύω..δεν γινόταν να μη πάω γιατί έχουμε πολλές αναρρωτικες. Θα οαω αλλά δε θα σηκωθώ καθόλου για φορτωμ;τα κλπ τότε έχω ενημερώσει ότι θα κάνω μια μικροεπεμβαση. Πιστεύω οι επόμενες μέρες θα είναι πιο σημαντικές ώστε να μη κουράζω πολύ το σώμα μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ωχ αυτό  με τις εξετάσεις αν δεν έχεις ασφάλεια είναι λίγο θέμα γιατί έχουμε μεγάλη διαφορά στην τιμή..  και εγω μην νομίζεις επειδή είμαι παντρεμένη έχω από τον αντρα μου  αλλιώς και εγω δεν θα είχα ασφάλεια 

Εγω είμαι στην φάση που περιμένω την περίοδο μετά από την αποξεση και δεν έχω ιδέα πότε θα έρθει 

Αστα να πανεεε! Κάποιες εξετάσεις προγγενητικού που μου είχε βάλει τις πλήρωσα περίπου 150€ και το εργαστήριο φαντάσου μου έκανε κρατικές τιμές γτ το είχε ζητήσει ο γιατρός μου ! Είχα κάνει τις πολύ βασικές ιλαρά , κυτταρομεγαλοϊό κτλ! Και αλλά 30€ στο λαϊκό που μας έβαλε να κάνουμε για το στίγμα μεσογειακής αναιμίας! Τις ορμονικές τις είχα κάνει στον τόπο μου και τις είχα γράψει στην αδερφη μου ενώ εδώ Αθήνα αυτά δεν γινονται δυστυχώς!  Τώρα αν με βάλει να κάνω και για θρομβοφιλια να δω ποσό θα πάει όλο το πακέτο ! Λίγο που διάβασα πολλα κοριτσια έχουν πληρώσει μέχρι και 750€ για όλα τα στελέχη θρομβοφιλιας και έχω παθει σοκ!
 
Αχ κορίτσι μου λυπάμαι πολύ🙁 έχω χάσει επεισόδια με το τι έχει συμβεί εδώ μέσα !  Όμως πιστεύω θα έρθει συντομα το 2ο παιδάκι σου! Υπομονουλα μέχρι να αδιαθετήσεις και να μπεις και εσυ πάλι στη love zone💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα κορίτσια με πολλά θετικά τεστακια!!!!

Αυτες τις ημέρες σκέφτομαι τόσο πολύ το μωράκι που έχασα... το 21  που είχα ακούσει την καρδούλα του..Δεν ξέρω γιατί τόσο έντονα...

Σας βάζω μια εικόνα που όλες οι αγγελομανουλες θα καταλάβουν.....έχουμε αγγελούδια εκεί στον ουρανό!

Και περιμένουμε τα ουράνια τόξα μας....

Εγώ περιμένω περίοδο Σάββατο!!!!

IMG_20231102_072019.jpg

Κοριτσάκι μου όλα γίνονται για κάποιο λόγο ! Θα έρθει το ουράνιο τόξο σου θα δεις! Εύχομαι να μην έρθει η περίοδος το Σάββατο και να παρεις τοσοοοοοο μεγαληηηηηηηηη χαραααα🤞❤️🤞❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Ναι μπορούμε ως σήμερα. Από σήμερα και έπειτα όχι. Μετά θα δώσει σπέρμα το Σάββατο πρωί.

@marinamanoulitsa ευχαριστώωωωω!!! Αμήν Παναγία μου να πάνε όλα καλά όπως πρέπει. Εγώ μετά θα γυρίσω σπίτι να χαλαρώσω και μετά δουλεύω..δεν γινόταν να μη πάω γιατί έχουμε πολλές αναρρωτικες. Θα οαω αλλά δε θα σηκωθώ καθόλου για φορτωμ;τα κλπ τότε έχω ενημερώσει ότι θα κάνω μια μικροεπεμβαση. Πιστεύω οι επόμενες μέρες θα είναι πιο σημαντικές ώστε να μη κουράζω πολύ το σώμα μου. 

Κάντε τρελίτσες λοιπόν σήμερα❤️❤️❤️ έτσι μπραβο να προσπαθήσεις όσο μπορείς να μη κουράζεσαι και το πιο σημαντικό όχι βάρη❤️ στην ουσια μια μέρα εμεινε η αυριανή 🙏 έχω τρομερή αγωνιααααα 🫶🫶🫶 όλα θα πανε κατευχην 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κάντε τρελίτσες λοιπόν σήμερα❤️❤️❤️ έτσι μπραβο να προσπαθήσεις όσο μπορείς να μη κουράζεσαι και το πιο σημαντικό όχι βάρη❤️ στην ουσια μια μέρα εμεινε η αυριανή 🙏 έχω τρομερή αγωνιααααα 🫶🫶🫶 όλα θα πανε κατευχην 💕

Αχ εγω να δειςςς!! Τρομερή ανυπομονησία και μετά αγωνία να πήγαν όλα καλά. 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Αστα να πανεεε! Κάποιες εξετάσεις προγγενητικού που μου είχε βάλει τις πλήρωσα περίπου 150€ και το εργαστήριο φαντάσου μου έκανε κρατικές τιμές γτ το είχε ζητήσει ο γιατρός μου ! Είχα κάνει τις πολύ βασικές ιλαρά , κυτταρομεγαλοϊό κτλ! Και αλλά 30€ στο λαϊκό που μας έβαλε να κάνουμε για το στίγμα μεσογειακής αναιμίας! Τις ορμονικές τις είχα κάνει στον τόπο μου και τις είχα γράψει στην αδερφη μου ενώ εδώ Αθήνα αυτά δεν γινονται δυστυχώς!  Τώρα αν με βάλει να κάνω και για θρομβοφιλια να δω ποσό θα πάει όλο το πακέτο ! Λίγο που διάβασα πολλα κοριτσια έχουν πληρώσει μέχρι και 750€ για όλα τα στελέχη θρομβοφιλιας και έχω παθει σοκ!
 
Αχ κορίτσι μου λυπάμαι πολύ🙁 έχω χάσει επεισόδια με το τι έχει συμβεί εδώ μέσα !  Όμως πιστεύω θα έρθει συντομα το 2ο παιδάκι σου! Υπομονουλα μέχρι να αδιαθετήσεις και να μπεις και εσυ πάλι στη love zone💕

Ωωω πολλά μωρέ 750 ευρώ ; Και μετά σου λέει ο κόσμος γιατί δεν κάνουν παιδεία τρελα ποσα.. ούτε ο σύντροφος σου έχει ασφάλεια; 
Ναι στις μικρες κοινωνίες μπορείς να το κανείς αλλά Αθήνα Θεσσαλονίκη είναι δύσκολο να της γράψεις σε άλλο όνομα 😕

ναι δυστηχως παλινδρόμησε 8 εβδομάδων.. ήρθε ακρετα εύκολα είναι η αλήθεια.. ελπίζω να είμαι τυχερη και να μεινω εύκολα πάλι 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ωωω πολλά μωρέ 750 ευρώ ; Και μετά σου λέει ο κόσμος γιατί δεν κάνουν παιδεία τρελα ποσα.. ούτε ο σύντροφος σου έχει ασφάλεια; 
Ναι στις μικρες κοινωνίες μπορείς να το κανείς αλλά Αθήνα Θεσσαλονίκη είναι δύσκολο να της γράψεις σε άλλο όνομα 😕

ναι δυστηχως παλινδρόμησε 8 εβδομάδων.. ήρθε ακρετα εύκολα είναι η αλήθεια.. ελπίζω να είμαι τυχερη και να μεινω εύκολα πάλι 🙂

Παρά πολλα τι να πω πραγματικά! Δυστυχώς ο σύζυγος δεν έχει ασφάλεια και δεν θα έχει μέχρι και του χρόνου αλλιώς θα καναμε έναν πολιτικό ή σύμφωνο συμβίωσης ωστε να με ασφαλίζε στο όνομα του! Θα δούμε τι θα μου πει σήμερα και ανάλογος θα πράξουμε! 
απο την στιγμή που ήρθε εύκολα είμαι σιγουρη ότι συντομα θα είσαι εγκυουλα🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Αχ εγω να δειςςς!! Τρομερή ανυπομονησία και μετά αγωνία να πήγαν όλα καλά. 💕

Ωραία συναισθήματα είναι αυταααααααααααα❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Παρά πολλα τι να πω πραγματικά! Δυστυχώς ο σύζυγος δεν έχει ασφάλεια και δεν θα έχει μέχρι και του χρόνου αλλιώς θα καναμε έναν πολιτικό ή σύμφωνο συμβίωσης ωστε να με ασφαλίζε στο όνομα του! Θα δούμε τι θα μου πει σήμερα και ανάλογος θα πράξουμε! 
απο την στιγμή που ήρθε εύκολα είμαι σιγουρη ότι συντομα θα είσαι εγκυουλα🙏🙏🙏

Αα κρίμα επλιζω τουλάχιστον με την καινούργια την χρόνια να μπορέσετε να έχετε γιατί όλο και κάτι θα χρειαστείς να κανείς από εξετάσεις είναι κρίμα να την πληρώνεις τόσο ακριβά 

Περιμένω πως και πως να έρθει η περιοδος να αρχίσω τεστ ωορρηξιας να μπω ξανά στο παιχνίδι άντε να δούμε 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Είχα 10 σελίδες αδιάβαστες στο θέμα του Οκτώβρη και 4 εδώ, σκρόλαρα, διάβασα αρκετά αλλά όχι όλα, είχα τα μάτια μου ορθάνοιχτα για τεστ, κρατούσα σημειώσεις στο μυαλό μου τι να απαντήσω και σε ποιες, αλλά περνώντας οι σελίδες ξέχασα τα πάντα και δεν ξέρω τι ήθελα να πω και πού....

Στα δικά μου, μετά από 3 νευρολόγους και γυναικολόγο, αποφασίσαμε να κάνω μια άλλη αγωγή που δεν έχει σχέση με τερατογενέσεις κλπ, απλά δεν είναι τόσο αποτελεσματική. Θα τη συνεχίσω μέχρι τις γιορτές, και με το νέο έτος θα αρχίσουμε προσπάθειες κατευθείαν, δε θέλει 6 μήνες αναμονή όπως η άλλη αγωγή. 

Το πιο πιθανό είναι να μη δούμε κανένα αποτέλεσμα αλλά δεν πειράζει, σε περίπτωση εγκυμοσύνης αν ανεβάσω πολλή ενδοκράνια πίεση θα κάνουμε τότε παρακέντηση όσες φορές χρειαστεί και όλα καλά. Ήρθα σε τηλ επικοινωνία κ με αυτόν που με χειρούργησε και μου είπε να μη χάσω χρόνο γιατί δεν αξίζει να φτιάξω την πίεση και να αποκτήσω στο μεταξύ 5 ινομυώματα.

Η γυναικολόγος που έκανα τεστ ΠΑΠ τον Μάιο θυμήθηκε τώρα να μου πει ότι βρέθηκαν ίχνη hpv... Πανικοβλήθηκα και μ' αυτό αλλά λέει δεν είναι τίποτα τα ίχνη, να κάνω επανάληψη στο 6μηνο... Αυτά! 

Έτρεχα με τις προετοιμασίες του γάμου και δεν προλάβαινα ούτε να σας διαβάσω τις τελευταίες μέρες, τώρα θα είμαι πιο ενεργή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Είχα 10 σελίδες αδιάβαστες στο θέμα του Οκτώβρη και 4 εδώ, σκρόλαρα, διάβασα αρκετά αλλά όχι όλα, είχα τα μάτια μου ορθάνοιχτα για τεστ, κρατούσα σημειώσεις στο μυαλό μου τι να απαντήσω και σε ποιες, αλλά περνώντας οι σελίδες ξέχασα τα πάντα και δεν ξέρω τι ήθελα να πω και πού....

Στα δικά μου, μετά από 3 νευρολόγους και γυναικολόγο, αποφασίσαμε να κάνω μια άλλη αγωγή που δεν έχει σχέση με τερατογενέσεις κλπ, απλά δεν είναι τόσο αποτελεσματική. Θα τη συνεχίσω μέχρι τις γιορτές, και με το νέο έτος θα αρχίσουμε προσπάθειες κατευθείαν, δε θέλει 6 μήνες αναμονή όπως η άλλη αγωγή. 

Το πιο πιθανό είναι να μη δούμε κανένα αποτέλεσμα αλλά δεν πειράζει, σε περίπτωση εγκυμοσύνης αν ανεβάσω πολλή ενδοκράνια πίεση θα κάνουμε τότε παρακέντηση όσες φορές χρειαστεί και όλα καλά. Ήρθα σε τηλ επικοινωνία κ με αυτόν που με χειρούργησε και μου είπε να μη χάσω χρόνο γιατί δεν αξίζει να φτιάξω την πίεση και να αποκτήσω στο μεταξύ 5 ινομυώματα.

Η γυναικολόγος που έκανα τεστ ΠΑΠ τον Μάιο θυμήθηκε τώρα να μου πει ότι βρέθηκαν ίχνη hpv... Πανικοβλήθηκα και μ' αυτό αλλά λέει δεν είναι τίποτα τα ίχνη, να κάνω επανάληψη στο 6μηνο... Αυτά! 

Έτρεχα με τις προετοιμασίες του γάμου και δεν προλάβαινα ούτε να σας διαβάσω τις τελευταίες μέρες, τώρα θα είμαι πιο ενεργή!

Ωραία! Τότε κρατάμε τα θετικά ! Κρατάμε ότι είσαι σε αυτή την διαφορετική προσέγγιση θεραπείας και εύχομαι να πετύχει και να έχει τα επιθυμητά αποτελέσματα! Ταυτόχρονα να έρθει και η εγκυμοσύνη σου κορίτσι μου,στο εύχομαι ολόψυχα εφόσον υπάρχει λύση!! Και με το καλό ο γάμος σου! Η ώρα η καλή! Δεν είχα συγκρατήσει ότι παντρεύεσαι! Καλή ευκολία στις ετοιμασίες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Είχα 10 σελίδες αδιάβαστες στο θέμα του Οκτώβρη και 4 εδώ, σκρόλαρα, διάβασα αρκετά αλλά όχι όλα, είχα τα μάτια μου ορθάνοιχτα για τεστ, κρατούσα σημειώσεις στο μυαλό μου τι να απαντήσω και σε ποιες, αλλά περνώντας οι σελίδες ξέχασα τα πάντα και δεν ξέρω τι ήθελα να πω και πού....

Στα δικά μου, μετά από 3 νευρολόγους και γυναικολόγο, αποφασίσαμε να κάνω μια άλλη αγωγή που δεν έχει σχέση με τερατογενέσεις κλπ, απλά δεν είναι τόσο αποτελεσματική. Θα τη συνεχίσω μέχρι τις γιορτές, και με το νέο έτος θα αρχίσουμε προσπάθειες κατευθείαν, δε θέλει 6 μήνες αναμονή όπως η άλλη αγωγή. 

Το πιο πιθανό είναι να μη δούμε κανένα αποτέλεσμα αλλά δεν πειράζει, σε περίπτωση εγκυμοσύνης αν ανεβάσω πολλή ενδοκράνια πίεση θα κάνουμε τότε παρακέντηση όσες φορές χρειαστεί και όλα καλά. Ήρθα σε τηλ επικοινωνία κ με αυτόν που με χειρούργησε και μου είπε να μη χάσω χρόνο γιατί δεν αξίζει να φτιάξω την πίεση και να αποκτήσω στο μεταξύ 5 ινομυώματα.

Η γυναικολόγος που έκανα τεστ ΠΑΠ τον Μάιο θυμήθηκε τώρα να μου πει ότι βρέθηκαν ίχνη hpv... Πανικοβλήθηκα και μ' αυτό αλλά λέει δεν είναι τίποτα τα ίχνη, να κάνω επανάληψη στο 6μηνο... Αυτά! 

Έτρεχα με τις προετοιμασίες του γάμου και δεν προλάβαινα ούτε να σας διαβάσω τις τελευταίες μέρες, τώρα θα είμαι πιο ενεργή!

Άντε κορίτσι μου όλα καλά εν τέλη! Άρα δεν μπορείς να κάνεις προσπάθειες ενώ κάνεις την αγωγή αν κατάλαβα σωστά! Αλλά εντάξει να που είναι ο Ιανουάριος! 2 μήνες έμειναν! Τουλάχιστον το ότι γλιτώνεις 6 μήνες αναμονής είναι τεράστια ανακούφιση! Πότε είναι ο γάμος όση κορίτσι μου?♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ωωω πολλά μωρέ 750 ευρώ ; Και μετά σου λέει ο κόσμος γιατί δεν κάνουν παιδεία τρελα ποσα.. ούτε ο σύντροφος σου έχει ασφάλεια; 
Ναι στις μικρες κοινωνίες μπορείς να το κανείς αλλά Αθήνα Θεσσαλονίκη είναι δύσκολο να της γράψεις σε άλλο όνομα 😕

ναι δυστηχως παλινδρόμησε 8 εβδομάδων.. ήρθε ακρετα εύκολα είναι η αλήθεια.. ελπίζω να είμαι τυχερη και να μεινω εύκολα πάλι 🙂

Άντε ντε μετά σου λέει έχουμε πρόβλημα υπογεννητικότητας εδώ στη Ελλάδα! Λογικό είναι όταν ένα ζευγάρι πρέπει να δώσει νεφρό για να αποκτήσει παιδί! Έλεος πια! Άκου 750 €!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...