Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιουνίου 2024 🤰🏽💞🌷


Recommended Posts

στις πριν 58 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Έφτιαξα την ομάδα στο FB. Είναι κρυφή, δεν μπορεί κάποιος να την βρει με αναζήτηση, για αυτό σας στέλνω το λινκ σε προσωπικό μήνυμα. Αν παραλείψω κάποια, ας γράψει εδώ να της στείλω. Σας περιμένω εκεί για πιο άμεση επικοινωνία!

Κορίτσια εγώ πάτησα παρατεταμένα πάνω στο λινκ και μετά πάτησα προεπισκόπηση σελίδας και με έβγαλε στο γκρουπ ! Όταν πατουσα απλά το λινκ δεν με έβγαζε πουθενά.. τουλάχιστον εμένα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annoula1987 είπε:

Σου έστειλα.

Καλησπέρα και από εμένα όλα καλά μέχρι στιγμης έκλεισα να κάνω αυχενική 19/12 ....για στείλε link annoula1987

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η MayiaKa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Εγώ δε χρησιμοποιώ social-chat κτλ. Ελπίζω να τα λέμε και από δω.. 🙏

Κι εγώ νιώθω την κοιλιά σαν να στρογγυλεύει, αλλά η μαία μου είπε ότι είναι πρήξιμο από την προγεστερόνη. Φαντάζομαι σε λίγες ημέρες που θα τη σταματήσω θα αρχίσει να φαίνεται τελικά τι συμβαίνει! Πάντως ψηλόμεσα παντελόνια που φορούσα δεν τα φοράω πια, είναι αδύνατο να με πιέζει οποιοδήποτε κουμπί κτλ στην κοιλιά. 

Θυμάστε για τις εξετάσεις που σας είχα πει ότι βγήκαν χάλια; Έκανα επανέλεγχο στο Ιασώ και τελικά είναι μια χαρά. Ήταν λάθος από το εργαστήριο!!!! Πρώτη φορά μου συμβαίνει και πάω χρόνια σ αυτό το εργαστήριο.. κόντευα να τρελαθώ, αλλά όλα καλά! Βέβαια το νερό φουλ συνεχίζει!! 
 

Είχε καμία άλλη νέα από αυχενική; Γίνεται κολπικά όπως οι υπέρηχοι μέχρι τώρα; 

Όχι, η αυχενική γίνεται από κοιλιά εκτός αν υπάρχει κάποιο θέμα και πρέπει να το δει και κολπικά. Χαίρομαι που τελικά είναι όλα καλά !! Εμένα σήμερα βγήκαν και του αίματος και είναι όλα πολύ καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η ValentinaGiannis είπε:

Καλησπέρα και από εμένα όλα καλά μέχρι στιγμης έκλεισα να κάνω αυχενική 19/12 ....για στείλε link annoula1987

Σου έστειλα σε προσωπικό μήνυμα! Από ότι διάβασα από τα κορίτσια,πρέπει να το πατήσεις παρατεταμένα. Αν υπάρχει πρόβλημα,γράψε μου και θα το κάνουμε διαφορετικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MayiaKa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Εγώ δε χρησιμοποιώ social-chat κτλ. Ελπίζω να τα λέμε και από δω.. 🙏

Κι εγώ νιώθω την κοιλιά σαν να στρογγυλεύει, αλλά η μαία μου είπε ότι είναι πρήξιμο από την προγεστερόνη. Φαντάζομαι σε λίγες ημέρες που θα τη σταματήσω θα αρχίσει να φαίνεται τελικά τι συμβαίνει! Πάντως ψηλόμεσα παντελόνια που φορούσα δεν τα φοράω πια, είναι αδύνατο να με πιέζει οποιοδήποτε κουμπί κτλ στην κοιλιά. 

Θυμάστε για τις εξετάσεις που σας είχα πει ότι βγήκαν χάλια; Έκανα επανέλεγχο στο Ιασώ και τελικά είναι μια χαρά. Ήταν λάθος από το εργαστήριο!!!! Πρώτη φορά μου συμβαίνει και πάω χρόνια σ αυτό το εργαστήριο.. κόντευα να τρελαθώ, αλλά όλα καλά! Βέβαια το νερό φουλ συνεχίζει!! 
 

Είχε καμία άλλη νέα από αυχενική; Γίνεται κολπικά όπως οι υπέρηχοι μέχρι τώρα; 

Κορίτσι μου εμείς ξεκινήσαμε την αυχενική από την κοιλιά αλλά επειδή όταν την έκανα ήμουνα 11 εβδομάδων Ο γιατρός μου έκανε και κολπικά για να δούμε λίγο καλύτερα κάποια πράγματα που ενδεχομένως δεν φαινόντουσαν από την κοιλίτσα αλλά από ότι μου είπε από την επόμενη φορά που θα πάω σε ραντεβού μόνο με την κοιλιά θα κάνουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας.είμαι καινούργια στην ομάδα σας.Ειμαι 40 ετών, έχω έναν γιο από προηγούμενο γάμο 12 ετών και αποφασίσαμε με τον τωρινό μου συζηγο για ένα δικό μας παιδάκι.Εκείνος έχει μία κόρη από προηγούμενο γάμο 13 ετών. Έτσι πλέον βρισκομαι στην 12 εβδομάδα κύησης και την Παρασκευή έχω ραντεβού για αυχενική( έχω αρκετό άγχος για τα αποτελέσματα λόγω ηλικίας και λόγω της μεγάλης διαφοράς ηλικίας με το πρώτο μου παιδί,το οποίο ακόμη δεν έχω ενημερώσει για το ευχάριστο γεγονός και φοβάμαι την αντίδραση του, ότι δηλαδή μπορεί να μην θέλει αδερφάκι).Θα ήθελα να μου στείλετε και εμένα το λινκ να σας παρακολουθώ στο φεισμπουκ και να τα λέμε και από κει.Εύχομαι σε όλες μας να πάνε όλα καλά και να αποκτήσουμε υγιή μωράκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια! Χαίρομαι που όλες έχετε καλά αποτελέσματα.. έμεινε λίγο καιρός ακόμα να πάω κι εγώ για αυχενική. Επόμενο στάδιο τι είναι; Απλός υπέρηχος από το γιατρό; Εσείς σε ποια φάση είστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η MayiaKa είπε:

Σας ευχαριστώ κορίτσια! Χαίρομαι που όλες έχετε καλά αποτελέσματα.. έμεινε λίγο καιρός ακόμα να πάω κι εγώ για αυχενική. Επόμενο στάδιο τι είναι; Απλός υπέρηχος από το γιατρό; Εσείς σε ποια φάση είστε;

Μετά την αυχενική, θα πηγαίνεις κάθε μήνα στον γιατρό σου για υπέρηχο/ παρακολούθηση. Γύρω στις 21 εβδομάδες είναι ο άλλος μεγάλος υπέρηχος ο "Β επιπέδου". Αν ο εμβρυολόγος διαθέτει σύστημα 3D, μπορεί να δεις και την φατσούλα του μωρού σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η dimand είπε:

Καλημέρα κοριτσουδιααααα .

Πως ειμαστε ?  ❤️ Φουσκωνουμε ? 

Αρκετά μπορώ να πω!! Στο πρώτο μου παιδί,έτσι ήμουν 6 μηνών! Μετά το σώμα "θυμάται" και όλα γίνονται πιο γρήγορα!

IMG_20231203_124956.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν έχω πάρει ούτε μισό κιλό, ούτε εχω φουσκώσει. Είναι και το πρώτο μου. Γύρω στην 7η εβδομάδα φουσκωνα και ξεφουσκωνα κι εκει έψαχνα να βαλω ενα λιγο πιο ανετο παντελονι ή δεν εκλεινα το τελευταίο κουμπί κι εβαζα και φαρδιες μπλουζες. Αλλά τώρα τίποτα. Χαζεύω παντελόνια εγκυμοσύνης αλλά περιμένω ακόμα και δεν τα παίρνω.

Τώρα που μου συστησε ο γιατρός ξεκούραση κι είμαι αρκετά ξάπλα πιστεύω ίσως πάρω 1-2 κιλά αλλά οταν ξανασηκωθω με βλέπω να τα ξαναχανω, χαχαχα!

Σε εμένα ο γιατρός έκανε κολπικό υπέρηχο μόνο στον 1ο που ακούσαμε την καρδούλα του. Σε όλους τους επόμενους και στην αυχενική κάναμε υπέρηχο απτην κοιλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annoula1987 είπε:

Αρκετά μπορώ να πω!! Στο πρώτο μου παιδί,έτσι ήμουν 6 μηνών! Μετά το σώμα "θυμάται" και όλα γίνονται πιο γρήγορα!

IMG_20231203_124956.jpg

Kαλημερα καλημερα. Αρχικα εισαι μια κουκλα . Σου παει η εγκυμοσυνη χιχι

Τωρα σε ποια εβδομαδα εισαι ετσι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η joanna1983 είπε:

Καλησπέρα σας.είμαι καινούργια στην ομάδα σας.Ειμαι 40 ετών, έχω έναν γιο από προηγούμενο γάμο 12 ετών και αποφασίσαμε με τον τωρινό μου συζηγο για ένα δικό μας παιδάκι.Εκείνος έχει μία κόρη από προηγούμενο γάμο 13 ετών. Έτσι πλέον βρισκομαι στην 12 εβδομάδα κύησης και την Παρασκευή έχω ραντεβού για αυχενική( έχω αρκετό άγχος για τα αποτελέσματα λόγω ηλικίας και λόγω της μεγάλης διαφοράς ηλικίας με το πρώτο μου παιδί,το οποίο ακόμη δεν έχω ενημερώσει για το ευχάριστο γεγονός και φοβάμαι την αντίδραση του, ότι δηλαδή μπορεί να μην θέλει αδερφάκι).Θα ήθελα να μου στείλετε και εμένα το λινκ να σας παρακολουθώ στο φεισμπουκ και να τα λέμε και από κει.Εύχομαι σε όλες μας να πάνε όλα καλά και να αποκτήσουμε υγιή μωράκια!

Με το καλό εύχομαι!! Κι εμένα τα αγόρια μου έχουν 11 χρόνια διαφορά!! Σου στέλνω το λινκ σε προσωπικό μήνυμα. Αν έχεις κάποιο πρόβλημα, στείλε μου να βοηθήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η dimand είπε:

Kαλημερα καλημερα. Αρχικα εισαι μια κουκλα . Σου παει η εγκυμοσυνη χιχι

Τωρα σε ποια εβδομαδα εισαι ετσι ?

Σε ευχαριστώ!! Αυτή είναι την προηγούμενη εβδομάδα, δηλαδή 13 εβδομάδων. Ακριβώς πριν πάω για αυχενική. Τώρα είμαι 14+1 .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Σε ευχαριστώ!! Αυτή είναι την προηγούμενη εβδομάδα, δηλαδή 13 εβδομάδων. Ακριβώς πριν πάω για αυχενική. Τώρα είμαι 14+1 .

wow! Μπραβο κοριτσι μου φτου φτου σκορδα ❤️ 🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ έτσι είμαι τώρα 12+4 και μου φαίνεται πολύ νωρίς ήδη και πρώτη εγκυμοσύνη που λένε ότι δεν φαίνεται η κοιλιά ! Για στείλτε φωτό με κοιλιτσες 3 μηνών  και οι υπόλοιπες 🥰

 

IMG_20231203_130112.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annoula1987 @Angeliki1990 φτου φτου κορίτσια! Τι ομορφιές! Μπράβο! Ωραίες κοιλίτσες!! 🥰 

Κι εγώ ακόμα τα ρούχα μου φοράω και γενικά ακόμα δεν βγάζω φωτό γιατί δεν καταλαβαίνω διαφορά από πριν.. έχω χάσει κιόλας 1 κιλό, οπότε περιμένω ακόμα.. 11 εβδομάδων είμαι σήμερα. 

στις πριν 23 ώρες, ο/η joanna1983 είπε:

Καλησπέρα σας.είμαι καινούργια στην ομάδα σας.Ειμαι 40 ετών, έχω έναν γιο από προηγούμενο γάμο 12 ετών και αποφασίσαμε με τον τωρινό μου συζηγο για ένα δικό μας παιδάκι.Εκείνος έχει μία κόρη από προηγούμενο γάμο 13 ετών. Έτσι πλέον βρισκομαι στην 12 εβδομάδα κύησης και την Παρασκευή έχω ραντεβού για αυχενική( έχω αρκετό άγχος για τα αποτελέσματα λόγω ηλικίας και λόγω της μεγάλης διαφοράς ηλικίας με το πρώτο μου παιδί,το οποίο ακόμη δεν έχω ενημερώσει για το ευχάριστο γεγονός και φοβάμαι την αντίδραση του, ότι δηλαδή μπορεί να μην θέλει αδερφάκι).Θα ήθελα να μου στείλετε και εμένα το λινκ να σας παρακολουθώ στο φεισμπουκ και να τα λέμε και από κει.Εύχομαι σε όλες μας να πάνε όλα καλά και να αποκτήσουμε υγιή μωράκια!

Μπράβο!! Πολύ ωραία απόφαση πήρατε! Με το καλό να πάνε όλα τέλεια στην αυχενική και πιστεύω τα παιδάκια σας θα χαρούν που θα έχουν ένα μωράκι αδερφάκι να παίζουν και να ασχολούνται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η annoula1987 είπε:

Με το καλό εύχομαι!! Κι εμένα τα αγόρια μου έχουν 11 χρόνια διαφορά!! Σου στέλνω το λινκ σε προσωπικό μήνυμα. Αν έχεις κάποιο πρόβλημα, στείλε μου να βοηθήσω.

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Με το καλό εύχομαι και σε εσένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MayiaKa είπε:

@annoula1987 @Angeliki1990 φτου φτου κορίτσια! Τι ομορφιές! Μπράβο! Ωραίες κοιλίτσες!! 🥰 

Κι εγώ ακόμα τα ρούχα μου φοράω και γενικά ακόμα δεν βγάζω φωτό γιατί δεν καταλαβαίνω διαφορά από πριν.. έχω χάσει κιόλας 1 κιλό, οπότε περιμένω ακόμα.. 11 εβδομάδων είμαι σήμερα. 

Μπράβο!! Πολύ ωραία απόφαση πήρατε! Με το καλό να πάνε όλα τέλεια στην αυχενική και πιστεύω τα παιδάκια σας θα χαρούν που θα έχουν ένα μωράκι αδερφάκι να παίζουν και να ασχολούνται! 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι! μακάρι να πάνε όλα καλά σε όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου ,να μαι κι εγώ ☺️ 12+2  

Εγώ δεν πολύ φαίνομαι ακόμα . Ίσως επειδή δεν έχω πάρει κοιλακια αλλά το φούσκωμα στη κοιλιά το νιώθω έντονο κ ας μην φαίνεται .

Λογικά μόλις αρχίσω να τρώω και μου περάσουν οι αναγουλες θα κάνω το "μπαμ" χαχα

Screenshot_2023-12-06-23-18-10-585_com.miui.gallery-edit.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η dimand είπε:

Κορίτσια μου ,να μαι κι εγώ ☺️ 12+2  

Εγώ δεν πολύ φαίνομαι ακόμα . Ίσως επειδή δεν έχω πάρει κοιλακια αλλά το φούσκωμα στη κοιλιά το νιώθω έντονο κ ας μην φαίνεται .

Λογικά μόλις αρχίσω να τρώω και μου περάσουν οι αναγουλες θα κάνω το "μπαμ" χαχα

Screenshot_2023-12-06-23-18-10-585_com.miui.gallery-edit.jpg

Κούκλα!!😍😍  Κι εσύ έχεις ακομα αναγούλες ε; Ρε γαμώτο πότε θα περάσουν; Χθες δε μπορούσα να κοιμηθώ είχα βάλει το μαξιλάρι ψηλά γιατί υπέφερα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η dimand είπε:

Κορίτσια μου ,να μαι κι εγώ ☺️ 12+2  

Εγώ δεν πολύ φαίνομαι ακόμα . Ίσως επειδή δεν έχω πάρει κοιλακια αλλά το φούσκωμα στη κοιλιά το νιώθω έντονο κ ας μην φαίνεται .

Λογικά μόλις αρχίσω να τρώω και μου περάσουν οι αναγουλες θα κάνω το "μπαμ" χαχα

Screenshot_2023-12-06-23-18-10-585_com.miui.gallery-edit.jpg

Τέλεια !! Μια χαρά για 3 μήνες η κοιλίτσα κάτι φαίνεται 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η dimand είπε:

Κορίτσια μου ,να μαι κι εγώ ☺️ 12+2  

Εγώ δεν πολύ φαίνομαι ακόμα . Ίσως επειδή δεν έχω πάρει κοιλακια αλλά το φούσκωμα στη κοιλιά το νιώθω έντονο κ ας μην φαίνεται .

Λογικά μόλις αρχίσω να τρώω και μου περάσουν οι αναγουλες θα κάνω το "μπαμ" χαχα

Screenshot_2023-12-06-23-18-10-585_com.miui.gallery-edit.jpg

Φαίνεται, φαίνεται! Όμορφες φουσκωτές κοιλίτσες!! Αχ πόσο θα την λαχταράω όταν με το καλό γεννήσω,γιατί θα είναι και το τελευταίο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια μου . Ναι δυστυχως το πρωι λιγο πριν παω στη δουλεια μια επισκεψη στη τουαλετα τη κανω . Δεν οδηγει παντα σε εμετο αλλα εχω τασεις.Υπομονη . Ελπιζω σε κανα 2 εβδομαδες να μου περασουν που μπαινω σε 14 εβδ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...