Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο νέος ο Οκτώβρης, φύλλα πέφτουνε ξανά, όμως μέσα στις κοιλίτσες θα ρθουν όμορφα μωρά🤰🤰🧡💛🤰🤰


Recommended Posts

στις πριν 16 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

 

Κορίτσια μου εγώ χθες τελείωσα με την περίοδο και ξεκίνησα τις επαφές μου 🥰🥰 ξέρω ότι η ωορρηξία μου γενικά αργεί,γίνεται περίπου 16-18 μέρα αλλά εγώ ακολουθώ πιστά το μέρα παρά μέρα όλο το μήνα για να δυναμώσει το σπέρμα!! @Girly κορίτσι μου δεν γνωρίζω καθόλου να σου απαντήσω αν υπάρχει περίπτωση να κάνεις 2 αυγά! Η αν η αγωγή είναι απλά για καλύτερη ποιότητα! Θυμάμαι η @Mpourmpoulo είχε κάνει και εκείνη κάποια αγωγή για πρόκληση και αν θυμάμαι καλά έλεγε ότι η αγωγή δεν την βοήθησε γιατί τελικά έκανε 1 αυγό το οποίο θα το έκανε και χωρίς την αγωγή! Απλά δεν ξέρω τι χάπια είχε πάρει!! Πάντως αν κάνεις 2 θα έχετε περισσότερες πιθανότητες 😁😁♥️

@Elk φαντάζομαι πόσο δύσκολο είναι σε μια τόσο μικρή περιοχή με λίγους γιατρούς να βρεις κάποιον! Αλλά είναι ανάγκη μιας και σε λίγο καιρό θα είσαι έγκυος 🤰🤰 !! Να ξανά πας στον προηγούμενο δεν θέλεις λόγο το ότι δεν έκανες την αποξεση εκεί? Η υπάρχει και άλλος λόγος?

Λοιπόν έκανα εγώ 2 κύκλους προκλησης ωορρηξίας με χάπια. Ο γυναικολόγος με διαβεβαίωσε ότι με χάπια δεν υπάρχει κίνδυνος υπερδιέγερσης @Girly, με τα χάπια κάνεις 1-2 ωάρια το πολύ. Εινια πιο ελεγχόμενη κατάσταση. Επειδή κανείς σπερματεγχυση αυτό το μήνα για αυτό πήρες και αγωγή πρόσκλησης για να σιγουρέψουν ότι θα κάνεις σίγουρα ωορρηξία αυτό το μήνα. Με τις ενώσεις υπάρχει κίνδυνος υπερδιέγερσης και θέλει πιο στενή παρακολούθηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

 

Κορίτσια μου εγώ χθες τελείωσα με την περίοδο και ξεκίνησα τις επαφές μου 🥰🥰 ξέρω ότι η ωορρηξία μου γενικά αργεί,γίνεται περίπου 16-18 μέρα αλλά εγώ ακολουθώ πιστά το μέρα παρά μέρα όλο το μήνα για να δυναμώσει το σπέρμα!! @Girly κορίτσι μου δεν γνωρίζω καθόλου να σου απαντήσω αν υπάρχει περίπτωση να κάνεις 2 αυγά! Η αν η αγωγή είναι απλά για καλύτερη ποιότητα! Θυμάμαι η @Mpourmpoulo είχε κάνει και εκείνη κάποια αγωγή για πρόκληση και αν θυμάμαι καλά έλεγε ότι η αγωγή δεν την βοήθησε γιατί τελικά έκανε 1 αυγό το οποίο θα το έκανε και χωρίς την αγωγή! Απλά δεν ξέρω τι χάπια είχε πάρει!! Πάντως αν κάνεις 2 θα έχετε περισσότερες πιθανότητες 😁😁♥️

@Elk φαντάζομαι πόσο δύσκολο είναι σε μια τόσο μικρή περιοχή με λίγους γιατρούς να βρεις κάποιον! Αλλά είναι ανάγκη μιας και σε λίγο καιρό θα είσαι έγκυος 🤰🤰 !! Να ξανά πας στον προηγούμενο δεν θέλεις λόγο το ότι δεν έκανες την αποξεση εκεί? Η υπάρχει και άλλος λόγος?

Τεστ ωορρηξιας κανεις ; Εγω μέρα παρά μέρα δεν το έχω δοκιμάσει εύχομαι να δουλεύει όμως σε εσας και να βοηθήσει να έρθει το μωρακι σας 😊 
 

Ο βασικός λογος που λέω να τον αλλαξω είναι ότι δεν με πείθουν οι απαντήσεις του σε αυτά που τον ρωτάω πιστεύω είναι ευθυνόφοβος και κοιτάει οι απαντήσεις του να είναι γενικές ή  πολλές φορές μιλάει με ποσοστά για να είναι μέσα σε ότι και να γίνει.. 

Αλλά και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν έμεινα πολύ ευχαριστημένη μαζί του  δεν μπορούσα να ψαξω να βρω άλλον τότε.. με είχε πρήξει μετά την β επιπέδου  ότι το μωρο είναι μικρό  και μου το έλεγε σε κάθε υπέρηχο που κάναμε προκαλώντας μου φουλ άγχος και τελικά γέννησα ένα κοριτσάκι 3280γρ 🤨

Αν όμως χρειαστεί να ξανά πάω γιατί δεν μπορεσα να βρω κάποιον άλλον θα πάω δεν έχω κόλλημα επειδή έκανα αλλου την αποξεση.. ελπίζω  όμως να μην χρειαστεί να ξανά πάω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Nancy είπε:

Καλημέρα!! Στον γιο μου είχα μάθει οτι είμαι εγκυος 40 ημερα , τωρα αυριο θα ειναι 40 τι να πω.. κοντευω να τρελαθω.. Ακομα δεν εχει ερθει. Σημερα εκανα τεστ ( εχω βαρεθηκα να τα κανω τουλαχιστον ειναι φτηνα) δείχνει μια άχνη γραμμουλα ή βλεπω μια άχνη γραμμουλα.. Σκεφτομαι αν δεν αδιαθετήσω την Παρασκευη να ξανα κάνω χοριακή.. Τι να πω…

IMG_0649.jpeg

IMG_0652.jpeg

IMG_0634.jpeg

Ναι φαίνεται μια άχνη γραμμή αλλά έχουμε φάει πολλές τέτοιες και δεν ήταν τίποτα 😕 Κάνε σε δύο μέρες πάλι με τα πρωινά να δούμε αν σκουραίνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Elk είπε:

Τεστ ωορρηξιας κανεις ; Εγω μέρα παρά μέρα δεν το έχω δοκιμάσει εύχομαι να δουλεύει όμως σε εσας και να βοηθήσει να έρθει το μωρακι σας 😊 
 

Ο βασικός λογος που λέω να τον αλλαξω είναι ότι δεν με πείθουν οι απαντήσεις του σε αυτά που τον ρωτάω πιστεύω είναι ευθυνόφοβος και κοιτάει οι απαντήσεις του να είναι γενικές ή  πολλές φορές μιλάει με ποσοστά για να είναι μέσα σε ότι και να γίνει.. 

Αλλά και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν έμεινα πολύ ευχαριστημένη μαζί του  δεν μπορούσα να ψαξω να βρω άλλον τότε.. με είχε πρήξει μετά την β επιπέδου  ότι το μωρο είναι μικρό  και μου το έλεγε σε κάθε υπέρηχο που κάναμε προκαλώντας μου φουλ άγχος και τελικά γέννησα ένα κοριτσάκι 3280γρ 🤨

Αν όμως χρειαστεί να ξανά πάω γιατί δεν μπορεσα να βρω κάποιον άλλον θα πάω δεν έχω κόλλημα επειδή έκανα αλλου την αποξεση.. ελπίζω  όμως να μην χρειαστεί να ξανά πάω 

Φυσικά και κάνω! Παρόλο που έχω συμπτώματα ωορρηξίας κάνω για να είμαι σίγουρη και επίσης εκείνες της μέρες οι επαφές είναι καθημερινές για περισσότερες πιθανότητες!!! 

3280 είναι ιδανικό το βάρος. Έτσι όπως τα λες μου φαίνεται ότι ίσως να μην έχει αρκετή εμπειρία! Γι'αυτό δεν είναι σίγουρος για τα λόγια του! Δε μπορεί ρε συ καποιον θα βρεις! Τι στο καλό! Όλο και κάποιος θα υπάρχει Οι υπόλοιπες εκεί στο χωριό που πάνε δηλαδή !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Τι κάνετε?! Εγώ χθες πέρασα ένα βράδυ παράνοιας..εγώ αγχωθει σοβαρά τον "κίνδυνο" δίδυμης κύησης από τα χάπια. Με απασχόλησε αφόρητα χθες,τόσο που σκέφτηκα να διακόψω τα χάπια. Θα μου πεις καλά μωρη εδώ άλλοι κάνουν και δεν πετυχαίνει καν γ σπερματεγχυση,εσύ όχι μόνο πιστεύεις ότι θα πιάσει αλλά κανείς και δίδυμα??. Δίκιο θα έχετε αλλά έλα που είμαι και φουλ θετική σαν άνθρωπος και όντως το πιστεύω!  Πφφφ πείτε τίποτα κορίτσια να με συνεφερετε..

Τον γιατρό επειδή δεν τον έχω καιρό και δεν τον ξέρω καλά κομπλαρω να τον ξανακαλεσω να το συζητήσω..τον πήρα μια στο κινητό να του πω ότι μου ήρθε περίοδος και ξεκινάμε και τι να κάνω (ήταν εκτός ιατρείου εκείνη τη μέρα) μετά τον ξαναπήρα να τον ρωτήσω ποια θεωρείται δεύτερη μέρα περιόδου γιατί δεν ήξερα ...βασικά όλα αυτά συμβαίνουν γιατί δεν είχαμε διά ζώσης κουβέντα για την σπερματεγχυση αλλά τηλεφωνική ουσιαστικά. Και όσο να ναι δεν είχα στο νου να ρωτήσω ότι ήθελα κλπ. Αλλά με απασχολει αν θα έχω παρενέργειες, τι θα γίνει αν κάνω δύο καλά ωάρια κλπ... Ρίχτε μου καλέ καμία σφαλιάρα να συνέλθω!χαχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Φυσικά και κάνω! Παρόλο που έχω συμπτώματα ωορρηξίας κάνω για να είμαι σίγουρη και επίσης εκείνες της μέρες οι επαφές είναι καθημερινές για περισσότερες πιθανότητες!!! 

3280 είναι ιδανικό το βάρος. Έτσι όπως τα λες μου φαίνεται ότι ίσως να μην έχει αρκετή εμπειρία! Γι'αυτό δεν είναι σίγουρος για τα λόγια του! Δε μπορεί ρε συ καποιον θα βρεις! Τι στο καλό! Όλο και κάποιος θα υπάρχει Οι υπόλοιπες εκεί στο χωριό που πάνε δηλαδή !! 

Καλημέρα κορίτσια πως είστε;

Άντε ωραία μακάρι να είναι το τυχερο σας  αυτό θα σου έλεγα και εγω εκείνες τις μερες να έχετε κάθε μέρα επαφες αν έχετε κουράγιο 😊

Αυτό με κάνει να νιωθω οτι δεν έχει εμπειρία 🤷‍♀️

πολλες κοπέλες πηγαίνουν σε αυτόν που πάω και εγω έτσι πήγα δηλαδή άλλες πηγαίνουν σε έναν που έρχεται εδώ στο χωριό έκανα και με αυτόν ένα ραντεβού δεν μου άρεσε καθόλου δεν ένιωσα καθόλου άνετα 

Αυτός που πήγα στο νοσοκομείο μου φάνηκε καλύτερος όσο μπορεσα να του μιλήσω βέβαια αλλά το δημόσιο έχει και πολλά αρνητικά από θέμα αναμονής κόσμου και δεν έχω και τον χρόνο που θέλω στην εξέταση για να ρωτήσω πράγματα δεν μπορω να τον βρω στο τηλέφωνο τέτοια 

Έχω έναν στο μυαλό μου από το Ίντερνετ τον βρήκα φαίνεται να έχει καλές κριτικές ίσως κάνω μια επίσκεψη να τον δω και από κοντά .. θα δω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Γεια σας κορίτσια μου εγώ μίλησα σήμερα με την εμβρυολογο μου εγραψε τα φάρμακα που έπαιρνα και την πρώτη φορά αλλά μου εγραψε επιπλέον και άλλα τα οποία δεν γνωρίζω τι είναι επίσης την μέρα της ετ 9/11 θα μείνω για.μια ώρα για να μου βάλουν όρο,όλα αυτά θα τα ρωτήσω στις 31/10 που θα έχουμε ραντεβού πριν τα ξεκινήσω όλα αυτά. Είναι λες και κανω πρώτη φορά ετ 😛 όλα πολύ διαφορετικα από την πρώτη φορά 🙏🏻

Με το καλό να πάνε όλα Μαρίνα μου κ σίγουρα αυτήν τη φορά θα πάνε όλα τέλεια!!! Προφανώς σου δίνουν άλλα φάρμακα για να είναι πιο προετοιμασμένοι για την δεύτερη ετ. Εύχομαι να ακούσουμε καλά νέα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου υπέροχα!

Τώρα βρήκα χρόνο να μπω να γράψω. Όλη μέρα σας διαβάζω στα κλεφτα. Τι να πρωτοσχολιασω!!

Νανσυ δε μπορώ να σε ταγκαρω για κάποιο λόγο! Κορίτσι μου πιστεύω είναι γραμμές εξάτμισης..λυπάμαι πολύ που το λέω αλλά έτσι νομίζω .με αυτά που έχω δει θα έπρεπε να υπάρχει μια πρόοδος στις γραμμές. Όσο για την καθυστέρηση είχα και εγώ κάποτε σε ανύποπτο χρόνο 15 μέρες καθυστέρηση αλλά δυστυχώς δεν ήμουν έγκυος. Κάποια ανωμαλία του κύκλου...

@Mary_piggy δεν πρόλαβα να δω αν μας έστειλες σήμερα τα νέα σου με την νέα σαλπιγγγραφια! Αν όχι πες μαςεςς. Πάντως ένα μπράβο στον γιατρό που ασχολήθηκε και ένα τεράστιο μπράβο στον σύζυγο!! Αχ τα αγόρια μας ,μαζί σε όλα ! Αγχώνονται για εμάς κορίτσια πως να γίνει!

@annie! Σιδερένια κορίτσι μου. Να προσέχεις τον εαυτό σου! Εύχομαι σύντομα να κοιλοπονας για άλλους λόγους...λόγους γέννας!☺️

@cat12 εγώ δεν κατάλαβα. Σου ήρθε τελικά? Αν ναι εύχομαι να ήταν η τελευταία της φορά και με το καλό τώρα στα νέα επόμενα βήματα και στην σίγουρη επιτυχία!

 

Μου ήρθε τελικά η γλυκούλα ξεκίνησε προχθές το βράδυ με ελάχιστο ροζ αίμα κ χθες κ σήμερα έχω ροή. Κ μην σου πω καλύτερη ροή από όλους τους μήνες πριν που ηταν ελάχιστη 🤷 σήμερα ξεκινάω ενέσεις 💪 έκανα τώρα το πρωί κ αμη να δουν αν έχω πέσει κ πόσο κ κάποιες άλλες. Το απόγευμα θα τις έχω έτοιμες κ έχω λίγο άγχος γιατί την τελευταία φορά ήμουν στο όριο του ικανοποιητικου... Λες να έχει πέσει πολύ μετά από έναν χρόνο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Τι κάνετε?! Εγώ χθες πέρασα ένα βράδυ παράνοιας..εγώ αγχωθει σοβαρά τον "κίνδυνο" δίδυμης κύησης από τα χάπια. Με απασχόλησε αφόρητα χθες,τόσο που σκέφτηκα να διακόψω τα χάπια. Θα μου πεις καλά μωρη εδώ άλλοι κάνουν και δεν πετυχαίνει καν γ σπερματεγχυση,εσύ όχι μόνο πιστεύεις ότι θα πιάσει αλλά κανείς και δίδυμα??. Δίκιο θα έχετε αλλά έλα που είμαι και φουλ θετική σαν άνθρωπος και όντως το πιστεύω!  Πφφφ πείτε τίποτα κορίτσια να με συνεφερετε..

Τον γιατρό επειδή δεν τον έχω καιρό και δεν τον ξέρω καλά κομπλαρω να τον ξανακαλεσω να το συζητήσω..τον πήρα μια στο κινητό να του πω ότι μου ήρθε περίοδος και ξεκινάμε και τι να κάνω (ήταν εκτός ιατρείου εκείνη τη μέρα) μετά τον ξαναπήρα να τον ρωτήσω ποια θεωρείται δεύτερη μέρα περιόδου γιατί δεν ήξερα ...βασικά όλα αυτά συμβαίνουν γιατί δεν είχαμε διά ζώσης κουβέντα για την σπερματεγχυση αλλά τηλεφωνική ουσιαστικά. Και όσο να ναι δεν είχα στο νου να ρωτήσω ότι ήθελα κλπ. Αλλά με απασχολει αν θα έχω παρενέργειες, τι θα γίνει αν κάνω δύο καλά ωάρια κλπ... Ρίχτε μου καλέ καμία σφαλιάρα να συνέλθω!χαχαχχα

Όχι βρε κορίτσι μου γιατί σκέφτεσαι έτσι ; Όλα καλά θα είναι συνέχισε κανονικά την αγωγή σου αφού το πήρες απόφαση και να το πας μέχρι τέλος (γνωμη μου) 

αν θυμάμαι καλά είπες για ένα διάδημα μετά θα σταματήσεις τις προσπάθειες για να μην πέσει μια γεννά με το άνοιγμα σχολείου.. 

αν λέω αν κόψεις τα χάπια και δεν πετύχει ( που δεν το πιστεύω 😊) θα στεναχωριέσαι μετά μήπως εκανες λαθος που έκοψες τα χάπια ; Δεν ξέρω μια σκέψη λέω    

τωρα πόσες πιθανότητες μπορεί να υπάρχει για δίδυμη κύηση δεν το γνωριζω αλλά μην σε τρομάζει αυτό όταν θα πας από κοντά θα μιλήσετε με τον γιατρό και θα σου λύσει όλες τις απορίες 

αλλα αν απόφασης να τα κόψεις τα χάπια γιατί εσυ θα αποφασης στην τελική άσχετα που λέμε την γνωμη μας εμεις εδώ 🥰μην το κανείς αν δεν έχεις μιλήσει πρώτα μαζί του 

γιατί αν κατάλαβα καλά ο φόβος σου ειναι μόνο αν έρθουν δίδυμα που εγω δεν το βρίσκω τοοοσο τρομαχτικό ίσως επειδή θα ηθελα να έχω δίδυμα το ξερω θα είναι γ@@@ σι αλλά η χαρά θα είναι διπλή 💕

με τον γιατρό σου ποτε θα κάνετε ραντεβού ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Μου ήρθε τελικά η γλυκούλα ξεκίνησε προχθές το βράδυ με ελάχιστο ροζ αίμα κ χθες κ σήμερα έχω ροή. Κ μην σου πω καλύτερη ροή από όλους τους μήνες πριν που ηταν ελάχιστη 🤷 σήμερα ξεκινάω ενέσεις 💪 έκανα τώρα το πρωί κ αμη να δουν αν έχω πέσει κ πόσο κ κάποιες άλλες. Το απόγευμα θα τις έχω έτοιμες κ έχω λίγο άγχος γιατί την τελευταία φορά ήμουν στο όριο του ικανοποιητικου... Λες να έχει πέσει πολύ μετά από έναν χρόνο?

@marinaP κορίτσια εύχομαι ότι καλύτερο με το καλό να έρθουν τα σπορακια σας και να μας στείλε μεγάλα νούμερο από τις χοριακες 

καλη ευτυχία! σας στέλνω απο μια αγκαλιά 🥰 γιατί θελει δύναμη αυτό που κάνετε σας θαυμάζω 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Τι κάνετε?! Εγώ χθες πέρασα ένα βράδυ παράνοιας..εγώ αγχωθει σοβαρά τον "κίνδυνο" δίδυμης κύησης από τα χάπια. Με απασχόλησε αφόρητα χθες,τόσο που σκέφτηκα να διακόψω τα χάπια. Θα μου πεις καλά μωρη εδώ άλλοι κάνουν και δεν πετυχαίνει καν γ σπερματεγχυση,εσύ όχι μόνο πιστεύεις ότι θα πιάσει αλλά κανείς και δίδυμα??. Δίκιο θα έχετε αλλά έλα που είμαι και φουλ θετική σαν άνθρωπος και όντως το πιστεύω!  Πφφφ πείτε τίποτα κορίτσια να με συνεφερετε..

Τον γιατρό επειδή δεν τον έχω καιρό και δεν τον ξέρω καλά κομπλαρω να τον ξανακαλεσω να το συζητήσω..τον πήρα μια στο κινητό να του πω ότι μου ήρθε περίοδος και ξεκινάμε και τι να κάνω (ήταν εκτός ιατρείου εκείνη τη μέρα) μετά τον ξαναπήρα να τον ρωτήσω ποια θεωρείται δεύτερη μέρα περιόδου γιατί δεν ήξερα ...βασικά όλα αυτά συμβαίνουν γιατί δεν είχαμε διά ζώσης κουβέντα για την σπερματεγχυση αλλά τηλεφωνική ουσιαστικά. Και όσο να ναι δεν είχα στο νου να ρωτήσω ότι ήθελα κλπ. Αλλά με απασχολει αν θα έχω παρενέργειες, τι θα γίνει αν κάνω δύο καλά ωάρια κλπ... Ρίχτε μου καλέ καμία σφαλιάρα να συνέλθω!χαχαχχα

Μαρηηη συνελθε!!! Αν δεν κάνεις τη  Αγωγή και δεν πετύχει θα λες "έπρεπε να κάνω την αγωγή" οπότε βγάλε από το μυαλό σου ότι θα κάνεις δίδυμα! Το πολύ πολύ να κάνεις 2 αυγά! Εδώ 1 κάνουμε αμάν να γονιμοποίησουμε και εσύ φοβάσαι για 2 🤣🤣

Πάρε βαθιά ανάσα και συνέχισε την αγωγή!! Πότε έχεις ραντεβού με τον γιατί? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Μου ήρθε τελικά η γλυκούλα ξεκίνησε προχθές το βράδυ με ελάχιστο ροζ αίμα κ χθες κ σήμερα έχω ροή. Κ μην σου πω καλύτερη ροή από όλους τους μήνες πριν που ηταν ελάχιστη 🤷 σήμερα ξεκινάω ενέσεις 💪 έκανα τώρα το πρωί κ αμη να δουν αν έχω πέσει κ πόσο κ κάποιες άλλες. Το απόγευμα θα τις έχω έτοιμες κ έχω λίγο άγχος γιατί την τελευταία φορά ήμουν στο όριο του ικανοποιητικου... Λες να έχει πέσει πολύ μετά από έναν χρόνο?

Αααχ ξεκίνησες κιόλας?? Πόσο χαίρομαι για σένα κορίτσι μου που είσαι τόσο έτοιμη και αποφασισμένη!! Σε παρακολουθώ στενά να ξέρεις γιατί κατά τον Ιανουάριο και εγώ τον ίδιο δρόμο θα ακολουθήσω αν δεν έρθει μέχρι τότε η σύλληψη!! Για την ΑΜΗ μην αγχώνεσαι τόσο γιατί στο κάτω κάτω η ποιότητα είναι πιο σημαντική από την ποσότητα! Άσε που πιστεύω ότι δεν θα έχεις θέμα!! Θα κάνεις πολλά αυγουλάκια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Τι κάνετε?! Εγώ χθες πέρασα ένα βράδυ παράνοιας..εγώ αγχωθει σοβαρά τον "κίνδυνο" δίδυμης κύησης από τα χάπια. Με απασχόλησε αφόρητα χθες,τόσο που σκέφτηκα να διακόψω τα χάπια. Θα μου πεις καλά μωρη εδώ άλλοι κάνουν και δεν πετυχαίνει καν γ σπερματεγχυση,εσύ όχι μόνο πιστεύεις ότι θα πιάσει αλλά κανείς και δίδυμα??. Δίκιο θα έχετε αλλά έλα που είμαι και φουλ θετική σαν άνθρωπος και όντως το πιστεύω!  Πφφφ πείτε τίποτα κορίτσια να με συνεφερετε..

Τον γιατρό επειδή δεν τον έχω καιρό και δεν τον ξέρω καλά κομπλαρω να τον ξανακαλεσω να το συζητήσω..τον πήρα μια στο κινητό να του πω ότι μου ήρθε περίοδος και ξεκινάμε και τι να κάνω (ήταν εκτός ιατρείου εκείνη τη μέρα) μετά τον ξαναπήρα να τον ρωτήσω ποια θεωρείται δεύτερη μέρα περιόδου γιατί δεν ήξερα ...βασικά όλα αυτά συμβαίνουν γιατί δεν είχαμε διά ζώσης κουβέντα για την σπερματεγχυση αλλά τηλεφωνική ουσιαστικά. Και όσο να ναι δεν είχα στο νου να ρωτήσω ότι ήθελα κλπ. Αλλά με απασχολει αν θα έχω παρενέργειες, τι θα γίνει αν κάνω δύο καλά ωάρια κλπ... Ρίχτε μου καλέ καμία σφαλιάρα να συνέλθω!χαχαχχα

Καλημέρα σε όλες. Κορίτσι μου μην σκέφτεσαι έτσι. Τελειωσε την αγωγή και θα δείτε μετά πόσα ωοθηλακια θα κάνεις. Εγώ έδωσα μόνο 1. Βήμα βήμα τη φορά. Οκ καλά θα πάνε ❤️ Καταλαβαίνω πως νιώθεις και τις αγωνίες σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Μου ήρθε τελικά η γλυκούλα ξεκίνησε προχθές το βράδυ με ελάχιστο ροζ αίμα κ χθες κ σήμερα έχω ροή. Κ μην σου πω καλύτερη ροή από όλους τους μήνες πριν που ηταν ελάχιστη 🤷 σήμερα ξεκινάω ενέσεις 💪 έκανα τώρα το πρωί κ αμη να δουν αν έχω πέσει κ πόσο κ κάποιες άλλες. Το απόγευμα θα τις έχω έτοιμες κ έχω λίγο άγχος γιατί την τελευταία φορά ήμουν στο όριο του ικανοποιητικου... Λες να έχει πέσει πολύ μετά από έναν χρόνο?

Καλή επιτυχία κορίτσι μου. Ένα βήμα πιο κοντά στο μωράκι σου είσαι!! 🙏 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

@marinaP κορίτσια εύχομαι ότι καλύτερο με το καλό να έρθουν τα σπορακια σας και να μας στείλε μεγάλα νούμερο από τις χοριακες 

καλη ευτυχία! σας στέλνω απο μια αγκαλιά 🥰 γιατί θελει δύναμη αυτό που κάνετε σας θαυμάζω 💕

Ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου!!! Σε μακάρι σε όλες μας να έρθει σύντομα το μωράκι μας🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η tooth.fairy είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου. Ένα βήμα πιο κοντά στο μωράκι σου είσαι!! 🙏 

Σε ευχαριστώ πολύ ♥️ μακάρι να τα καταφέρουμε 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Αααχ ξεκίνησες κιόλας?? Πόσο χαίρομαι για σένα κορίτσι μου που είσαι τόσο έτοιμη και αποφασισμένη!! Σε παρακολουθώ στενά να ξέρεις γιατί κατά τον Ιανουάριο και εγώ τον ίδιο δρόμο θα ακολουθήσω αν δεν έρθει μέχρι τότε η σύλληψη!! Για την ΑΜΗ μην αγχώνεσαι τόσο γιατί στο κάτω κάτω η ποιότητα είναι πιο σημαντική από την ποσότητα! Άσε που πιστεύω ότι δεν θα έχεις θέμα!! Θα κάνεις πολλά αυγουλάκια 

Σήμερα το απόγευμα είναι η πρώτη ένεση!!! Αποφασισμένη κ φοβισμένη γιατί δεν ξέρω τι να περιμένω!!! Το απόγευμα θα έχω κ τα αποτελέσματα οπότε θα έχω κ μια εικόνα τι γίνεται... Μακάρι κορίτσι μου να πάνε όλα καλά... Θα στείλω μόλις μάθω νέα 🥰 ελπίζω να σε προλάβει η σύλληψη μέχρι τότε 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Σήμερα το απόγευμα είναι η πρώτη ένεση!!! Αποφασισμένη κ φοβισμένη γιατί δεν ξέρω τι να περιμένω!!! Το απόγευμα θα έχω κ τα αποτελέσματα οπότε θα έχω κ μια εικόνα τι γίνεται... Μακάρι κορίτσι μου να πάνε όλα καλά... Θα στείλω μόλις μάθω νέα 🥰 ελπίζω να σε προλάβει η σύλληψη μέχρι τότε 🙏

Καλή επιτυχία κορίτσι μου, εύχομαι πολύ σύντομα να μας στείλεις μια μεγάλη χοριακη🥰🥰🥰🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου, εύχομαι πολύ σύντομα να μας στείλεις μια μεγάλη χοριακη🥰🥰🥰🙏🙏🙏

Σε ευχαριστώ πολύ Κατερίνα μου!!! Κ σε σένα εύχομαι ότι καλύτερο 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Τι κάνετε?! Εγώ χθες πέρασα ένα βράδυ παράνοιας..εγώ αγχωθει σοβαρά τον "κίνδυνο" δίδυμης κύησης από τα χάπια. Με απασχόλησε αφόρητα χθες,τόσο που σκέφτηκα να διακόψω τα χάπια. Θα μου πεις καλά μωρη εδώ άλλοι κάνουν και δεν πετυχαίνει καν γ σπερματεγχυση,εσύ όχι μόνο πιστεύεις ότι θα πιάσει αλλά κανείς και δίδυμα??. Δίκιο θα έχετε αλλά έλα που είμαι και φουλ θετική σαν άνθρωπος και όντως το πιστεύω!  Πφφφ πείτε τίποτα κορίτσια να με συνεφερετε..

Τον γιατρό επειδή δεν τον έχω καιρό και δεν τον ξέρω καλά κομπλαρω να τον ξανακαλεσω να το συζητήσω..τον πήρα μια στο κινητό να του πω ότι μου ήρθε περίοδος και ξεκινάμε και τι να κάνω (ήταν εκτός ιατρείου εκείνη τη μέρα) μετά τον ξαναπήρα να τον ρωτήσω ποια θεωρείται δεύτερη μέρα περιόδου γιατί δεν ήξερα ...βασικά όλα αυτά συμβαίνουν γιατί δεν είχαμε διά ζώσης κουβέντα για την σπερματεγχυση αλλά τηλεφωνική ουσιαστικά. Και όσο να ναι δεν είχα στο νου να ρωτήσω ότι ήθελα κλπ. Αλλά με απασχολει αν θα έχω παρενέργειες, τι θα γίνει αν κάνω δύο καλά ωάρια κλπ... Ρίχτε μου καλέ καμία σφαλιάρα να συνέλθω!χαχαχχα

Εδώ κάνουμε αμάν να μας πει κάποια κοπέλα ότι πέτυχε η σπερματέγχυση κι εσύ σκέφτεσαι αν θα κάνεις και δίδυμα; Θα μας τρελάνεις! 😂 Σύνελθε καλέ! Καλύτερη ποιότητα ωορρηξίας θα κάνεις και αυτό είναι το νόημα της αγωγής, να κάνεις σίγουρα ωορρηξία! Όλα καλά θα πάνε! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Σήμερα το απόγευμα είναι η πρώτη ένεση!!! Αποφασισμένη κ φοβισμένη γιατί δεν ξέρω τι να περιμένω!!! Το απόγευμα θα έχω κ τα αποτελέσματα οπότε θα έχω κ μια εικόνα τι γίνεται... Μακάρι κορίτσι μου να πάνε όλα καλά... Θα στείλω μόλις μάθω νέα 🥰 ελπίζω να σε προλάβει η σύλληψη μέχρι τότε 🙏

Κοριτσι μου με το καλο!!  Σε περιπου ενα μηνα θα μας εχεις χαρμοσυνα νεααααααα<3 ❤️ Ειμαι σιγουρη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου υπέροχα σας ευχαριστώ τοοοοοοοοοσο πολυυυυ!!! Να ξέρατε μόνο πόσο με βοηθάει να σας μιλάω!! Πάρα πολύ! Ουφ ,έχετε δίκιο και εγώ ξέρω ότι σκεφτομαι προφανώς παράλογα...αλλά τι να κάνω μωρέ μου είμαι υπεραισιόδοξη! Χαχαχαχ . Που ακόμη και να μη πετύχει δε θα στεναχωρηθω! Θα πω δεν ήταν να γινει δε πειράζει συνεχίζουμε! Γενικά πάντα εύχομαι να γίνει ότι είναι καλύτερο να γίνει. Μόνο αυτό! Τέλος πάντων τώρα είμαι πιο ήρεμη. Πήρα και το χάπι το πρωί και ελπίζω να βρω χρόνο με τον γιατρό το μεσημέρι να μιλήσουμε αν και κολλάω πολύ και να τον πάρω γιατί ι άνθρωπος θα με πει τρελή και θα έχει και δίκιο! Θα δω ανάλογα τα κέφια αν θα πάρω ..πάντως η αλήθεια είναι αμφιταλαντευτηκα πολύ χθές με τους φόβους μου...είναι που πέρασα τόσο πολύ δύσκολα την πρώτη φορά και είχα που είχα τόσα χρόνια και τον φόβο μη ξαναπεράσω τα ίδια και έκανα πολύ δουλειάς μέσα μου να τον αφήσω πίσω ..και τώρα μου ήρθε και η φλασια για δύο και έπαθα ταρακουλο! Αυτός είναι ο λόγος που φαιρομαι έτσι ..ας είναι. Όλα να πάνε κατ ευχήν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Τι κάνετε?! Εγώ χθες πέρασα ένα βράδυ παράνοιας..εγώ αγχωθει σοβαρά τον "κίνδυνο" δίδυμης κύησης από τα χάπια. Με απασχόλησε αφόρητα χθες,τόσο που σκέφτηκα να διακόψω τα χάπια. Θα μου πεις καλά μωρη εδώ άλλοι κάνουν και δεν πετυχαίνει καν γ σπερματεγχυση,εσύ όχι μόνο πιστεύεις ότι θα πιάσει αλλά κανείς και δίδυμα??. Δίκιο θα έχετε αλλά έλα που είμαι και φουλ θετική σαν άνθρωπος και όντως το πιστεύω!  Πφφφ πείτε τίποτα κορίτσια να με συνεφερετε..

Τον γιατρό επειδή δεν τον έχω καιρό και δεν τον ξέρω καλά κομπλαρω να τον ξανακαλεσω να το συζητήσω..τον πήρα μια στο κινητό να του πω ότι μου ήρθε περίοδος και ξεκινάμε και τι να κάνω (ήταν εκτός ιατρείου εκείνη τη μέρα) μετά τον ξαναπήρα να τον ρωτήσω ποια θεωρείται δεύτερη μέρα περιόδου γιατί δεν ήξερα ...βασικά όλα αυτά συμβαίνουν γιατί δεν είχαμε διά ζώσης κουβέντα για την σπερματεγχυση αλλά τηλεφωνική ουσιαστικά. Και όσο να ναι δεν είχα στο νου να ρωτήσω ότι ήθελα κλπ. Αλλά με απασχολει αν θα έχω παρενέργειες, τι θα γίνει αν κάνω δύο καλά ωάρια κλπ... Ρίχτε μου καλέ καμία σφαλιάρα να συνέλθω!χαχαχχα

Καλε τι ειναι αυτα που λες? Λοιπον ακου τι πιστευω .Ο Θεος ξερει τι κανει. Θα φερει στη ζωη σας αυτο που πιστευει οτι ειναι καλυτερο για σας. Αφησε λοιπον τα πραγματα να εξελιχθουν ,ωστε να δεις τι σχεδια εχει για εσας ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου υπέροχα σας ευχαριστώ τοοοοοοοοοσο πολυυυυ!!! Να ξέρατε μόνο πόσο με βοηθάει να σας μιλάω!! Πάρα πολύ! Ουφ ,έχετε δίκιο και εγώ ξέρω ότι σκεφτομαι προφανώς παράλογα...αλλά τι να κάνω μωρέ μου είμαι υπεραισιόδοξη! Χαχαχαχ . Που ακόμη και να μη πετύχει δε θα στεναχωρηθω! Θα πω δεν ήταν να γινει δε πειράζει συνεχίζουμε! Γενικά πάντα εύχομαι να γίνει ότι είναι καλύτερο να γίνει. Μόνο αυτό! Τέλος πάντων τώρα είμαι πιο ήρεμη. Πήρα και το χάπι το πρωί και ελπίζω να βρω χρόνο με τον γιατρό το μεσημέρι να μιλήσουμε αν και κολλάω πολύ και να τον πάρω γιατί ι άνθρωπος θα με πει τρελή και θα έχει και δίκιο! Θα δω ανάλογα τα κέφια αν θα πάρω ..πάντως η αλήθεια είναι αμφιταλαντευτηκα πολύ χθές με τους φόβους μου...είναι που πέρασα τόσο πολύ δύσκολα την πρώτη φορά και είχα που είχα τόσα χρόνια και τον φόβο μη ξαναπεράσω τα ίδια και έκανα πολύ δουλειάς μέσα μου να τον αφήσω πίσω ..και τώρα μου ήρθε και η φλασια για δύο και έπαθα ταρακουλο! Αυτός είναι ο λόγος που φαιρομαι έτσι ..ας είναι. Όλα να πάνε κατ ευχήν.

Καταλαωαινω απόλυτα. Κι είναι φυσιολογικό πιστεύω να νιώθεις φόβο. Δεν φέρεσαι σαν τρελή, μην κολλάς παρτον. Αυτά πρέπει να τα ακούω ΚΑΙ εγώ που "κολλαω" κάθε φορά που πάω στο γιατρό και μετά λέω γιατί δεν ρώτησα αυτά που θέλω!!!!! 😂

Εγώ νιώθω πολύ άβολα που θα πάω το μεσημέρι στο κέντρο για να συζητήσω για το πρόβλημα μου. Σίγουρα θα μου βάλει πάλι εξετάσεις. 😵💫

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η tooth.fairy είπε:

Καταλαωαινω απόλυτα. Κι είναι φυσιολογικό πιστεύω να νιώθεις φόβο. Δεν φέρεσαι σαν τρελή, μην κολλάς παρτον. Αυτά πρέπει να τα ακούω ΚΑΙ εγώ που "κολλαω" κάθε φορά που πάω στο γιατρό και μετά λέω γιατί δεν ρώτησα αυτά που θέλω!!!!! 😂

Εγώ νιώθω πολύ άβολα που θα πάω το μεσημέρι στο κέντρο για να συζητήσω για το πρόβλημα μου. Σίγουρα θα μου βάλει πάλι εξετάσεις. 😵💫

Κορίτσι μου σήμερα είναι το ραντεβού σου?? 

Μάζεψε όλες τις ορμονολογικες που έχεις κάνει πάρτα να του τα δείξεις!! Ώστε να δει μια πρώτη εικόνα! Από εκεί και πέρα αν σου βάλει και άλλες ίσως είναι για καλό!! Και μην ξεχάσεις να μας ενημερώσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...