Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο νέος ο Οκτώβρης, φύλλα πέφτουνε ξανά, όμως μέσα στις κοιλίτσες θα ρθουν όμορφα μωρά🤰🤰🧡💛🤰🤰


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου μίλησα με τον γιατρό μου. Μου είπε την Παρασκευή να πάω να δούμε σε τι φάση είμαι. Άνοιξα και θεματακι οποία θέλει ας μου απαντήσει εκεί σε σχέση με την σπερματεγχυση. Αλλά μπαίνω να τα πω και σε σας εδώ! Μου είπε στην αρχή αν θέλω να πάρουμε κ χάπια για την ωορρηξία. Με αγχωσε λίγο όταν τον ρώτησα αν υπάρχει πιθανότητα να κάνω παραπάνω από ένα ωάριο και να γονιμοποιηθούν πχ δύο και μου είπε ναι! Βέβαια υπάρχει! εκεί λίγο κολψσα αλλά είπα οκ. Μου είπε όμως ότι θα έχω περισσότερες πιθανότητες επιτυχίας έτσι. Μετά είπαμε να κάνω και μια ένεση που δεν ξέρω τι κάνει,αν είναι αυτό που νομίζω ,αυτή κάνει το αβγό να σκάσει ε? Και επειδή δεν είχα χρόνο να μιλήσω πάω δουλειά τον ξαναρωτησα για τα χάπια αν είναι μικρά η μεγάλα γιατί δε μπορώ να τα καταπιω και αν γίνεται να τα κόψω στη μέση κλπ και μου είπε  καλύτερα άσε τα χάπια πάμε σε δικό σου φυσικό κυκλο όλα καλά θα πάνε . Η ερώτηση των 1000 ευρώ είναι η εξής. Υπάρχει κάποια που να έχει κάνει σπερματεγχυση σε δικό της κύκλο και κάνοντας μόνο την ένεση να πέτυχε σύλληψη??? 

Εγώ θα σου έλεγα να κάνεις πρόκληση ωορρηξίας γιατί όντως είναι θέμα πιθανοτήτων....είναι καθαρά μαθηματικά!!! άλλο να έχεις διαθέσιμα π.χ. σου λέω 3-4 ωαρια διαθέσιμα να γονιμοποιησεις και άλλο να έχεις 1!!!γιατί αν το ένα αποτύχει να γονιμοποηθει τους πάει όλο...γιατί δεν είναι καλό ποιοτικά ας πούμε... κατάλαβες;;;; αλλιώς έχεις αλλά 3-4 διαθέσιμα ....αυτό κάνει η πρόκληση παράγεις περισσότερα ωαρια...για αυτό ΜΠΟΡΕΙ και να κάνεις δίδυμα αλλά δεν είναι συχνό φαινόμενο!!!!

Καλή επιτυχία ότι και αν αποφάσισεις🙏🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια δεν μπορεσα να κανω την εξεταση. Ηρθε και ο αντρας μου να μου κανει εκπληξη πηρε αδεια απο τη δουλεια. Βαζανε το υγρο και ξαναγυρνουσε πισω. Μου ειπανε οτι μαλλον εχω μαζεψει κατι στην εισοδο της σαλπιγγας και οτι ο γυναικολογος μπορει να το ανοιξει με καποια εργαλεια που θα βαλει. Και οταν την ανοιξει να παω να την κανουμε. Δεν μου αρεσε καθολου αυτη η εξελιξη 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Κοριτσια δεν μπορεσα να κανω την εξεταση. Ηρθε και ο αντρας μου να μου κανει εκπληξη πηρε αδεια απο τη δουλεια. Βαζανε το υγρο και ξαναγυρνουσε πισω. Μου ειπανε οτι μαλλον εχω μαζεψει κατι στην εισοδο της σαλπιγγας και οτι ο γυναικολογος μπορει να το ανοιξει με καποια εργαλεια που θα βαλει. Και οταν την ανοιξει να παω να την κανουμε. Δεν μου αρεσε καθολου αυτη η εξελιξη 😔

Λυπάμαι πολύ κοπέλα μου. Δεν περίμενα να σου συμβεί αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Κοριτσια δεν μπορεσα να κανω την εξεταση. Ηρθε και ο αντρας μου να μου κανει εκπληξη πηρε αδεια απο τη δουλεια. Βαζανε το υγρο και ξαναγυρνουσε πισω. Μου ειπανε οτι μαλλον εχω μαζεψει κατι στην εισοδο της σαλπιγγας και οτι ο γυναικολογος μπορει να το ανοιξει με καποια εργαλεια που θα βαλει. Και οταν την ανοιξει να παω να την κανουμε. Δεν μου αρεσε καθολου αυτη η εξελιξη 😔

Κρίμα κορίτσι μου μίλησες με τον γιατρό σου ; 

τι γλυκός ο αντρας σου μωρέ ήθελε να έρθει μαζί σου να σου κάνει έκπληξη μπράβο του ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε θα τρελαθω εχω καθυστερηση , εχω δεκατα ολες αυτες τις μερες, ποναει το στηθος μου, εχουν σκουρύνει οι θηλές μου μεχρι και αναγούλες ειχα. Τι πρεπει να κανω τον χορό της βροχής;;;; Και καλα τα μισα να ειναι της φαντασίας μου τα υπολοιπα που δεν ειναι;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια εχθές το βράδυ ήταν θετικό και σήμερα αρνητικό τώρα βράδυ το τεστ ωορρηξίας...είμαι γόνιμη σήμερα;

Θεωρητικά ναι γιατί με αυτά ποτε δεν μπορείς να είσαι σίγουρη 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nancy είπε:

Ρε θα τρελαθω εχω καθυστερηση , εχω δεκατα ολες αυτες τις μερες, ποναει το στηθος μου, εχουν σκουρύνει οι θηλές μου μεχρι και αναγούλες ειχα. Τι πρεπει να κανω τον χορό της βροχής;;;; Και καλα τα μισα να ειναι της φαντασίας μου τα υπολοιπα που δεν ειναι;;;;

Δεν ξέρω βρε κορίτσι μου τι να σου πω είναι περίεργα όλα αυτά όντως 🤷‍♀️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mary_piggy είπε:

Κοριτσια δεν μπορεσα να κανω την εξεταση. Ηρθε και ο αντρας μου να μου κανει εκπληξη πηρε αδεια απο τη δουλεια. Βαζανε το υγρο και ξαναγυρνουσε πισω. Μου ειπανε οτι μαλλον εχω μαζεψει κατι στην εισοδο της σαλπιγγας και οτι ο γυναικολογος μπορει να το ανοιξει με καποια εργαλεια που θα βαλει. Και οταν την ανοιξει να παω να την κανουμε. Δεν μου αρεσε καθολου αυτη η εξελιξη 😔

κορίτσι μου μίλησες με τον γιατρό σου;; τι είναι αυτό το "κάτι'' που δεν άφησε να περάσει ολόκληρο υγρό.. 

 

@cat12 σχετικά με τις ενέσεις.. μην φοβάσαι.. δεν πονάνε καθόλου... εμένα μου είχε δώσει ο γιατρός μου μετά την καισαρική να κάνω αντιπηκτικες και της έκανα μόνη μου... θυμάμαι που με έβλεπε η μητέρα μου και μου έλεγε πόσο δυνατή είσαι βρε παιδάκι μου..  τίποτα δεν είναι... όλα καλά θα πάνε και καλή επιτυχία εύχομαι!! 

 

@marinaP μου καλά έκανες κοπέλα μου.. εύχομαι να ηρεμήσεις και να βρεις τον εαυτό σου και να σου έρθει το πολυπόθητο γρήγορα!! όλα καλά θα πάνε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mary_piggy είπε:

Κοριτσια δεν μπορεσα να κανω την εξεταση. Ηρθε και ο αντρας μου να μου κανει εκπληξη πηρε αδεια απο τη δουλεια. Βαζανε το υγρο και ξαναγυρνουσε πισω. Μου ειπανε οτι μαλλον εχω μαζεψει κατι στην εισοδο της σαλπιγγας και οτι ο γυναικολογος μπορει να το ανοιξει με καποια εργαλεια που θα βαλει. Και οταν την ανοιξει να παω να την κανουμε. Δεν μου αρεσε καθολου αυτη η εξελιξη 😔

Να μη στεναχωριέσαι καθόλου!! Μόνο θετικό είναι αυτό από τη στιγμή που μπορεί να το κάνει ο γυναικολόγος εύκολα μετά θα πιάσεις κατευθείαν το σποράκι σου!!! Λογικά αυτός είναι ο λόγος που δεν είσαι ακόμα έγκυος!! Ο γιατρός σου τι είπε ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μια ερώτηση γιατί έχω αγχωθει λίγο. Χθες είχα από το πρωί ροζ υγρά που πύκνωσαν προς το απόγευμα μαζί με λίγα καφε. Περίοδος με αίμα κανονική ροή ήρθε σήμερα το πρωί. Ποια είναι η πρώτη μέρα και πότε να πάρω τα χάπια? Σήμερα η αύριο? Έστειλα στον γιατρό αλλά νομίζω έχει γέννα. Δεν απάντησε ακόμη. Επίσης μπορώ να πιω ένα κρασάκι που θα πάρω τα χάπια η όχι??? Ο γιατρός είχε πει δεύτερη μέρα περιόδου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μια ερώτηση γιατί έχω αγχωθει λίγο. Χθες είχα από το πρωί ροζ υγρά που πύκνωσαν προς το απόγευμα μαζί με λίγα καφε. Περίοδος με αίμα κανονική ροή ήρθε σήμερα το πρωί. Ποια είναι η πρώτη μέρα και πότε να πάρω τα χάπια? Σήμερα η αύριο? Έστειλα στον γιατρό αλλά νομίζω έχει γέννα. Δεν απάντησε ακόμη. Επίσης μπορώ να πιω ένα κρασάκι που θα πάρω τα χάπια η όχι???

Καλύτερα να ακούσεις τον γιατρό σε αυτό και όχι κάποια από εμάς...αυτός θα κινήσει την διαδικασία άρα ότι σου πει....δεν είμαστε γιατροί ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλύτερα να ακούσεις τον γιατρό σε αυτό και όχι κάποια από εμάς...αυτός θα κινήσει την διαδικασία άρα ότι σου πει....δεν είμαστε γιατροί ☺️

Δεν τον βρίσκωωωω!!! Αχ τι αυτό είμαι σε αναμμένα κάρβουνα. Ούτε που με νοιάζει το κρασάκι το έδωσα να το πιει ο άντρας μου. Πιο πολύ με απασχολεί να μάθω ποια είναι η δεύτερη μέρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μια ερώτηση γιατί έχω αγχωθει λίγο. Χθες είχα από το πρωί ροζ υγρά που πύκνωσαν προς το απόγευμα μαζί με λίγα καφε. Περίοδος με αίμα κανονική ροή ήρθε σήμερα το πρωί. Ποια είναι η πρώτη μέρα και πότε να πάρω τα χάπια? Σήμερα η αύριο? Έστειλα στον γιατρό αλλά νομίζω έχει γέννα. Δεν απάντησε ακόμη. Επίσης μπορώ να πιω ένα κρασάκι που θα πάρω τα χάπια η όχι??? Ο γιατρός είχε πει δεύτερη μέρα περιόδου 

Πρώτη μέρα θεωρείται όταν δεις ροή αίματος κανονική. Ούτε ροζ ούτε καφέ θεωρείται περίοδος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η tooth.fairy είπε:

@Girly τι χάπια είναι να πάρεις?

Ουφ ευτυχώς τον πήρα τώρα και το σήκωσε και μου είπε από αύριο να τα ξεκινήσω και όντως πρώτη μέρα περιόδου θεωρείται σήμερα. Μου έδωσε τα clomiphen citrate 50mg και την ένεση ovitrelle 0.5ml

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Ουφ ευτυχώς τον πήρα τώρα και το σήκωσε και μου είπε από αύριο να τα ξεκινήσω και όντως πρώτη μέρα περιόδου θεωρείται σήμερα. Μου έδωσε τα clomiphen citrate 50mg και την ένεση ovitrelle 0.5ml

Έχω κάνει την ίδια αγωγη ότι θες στείλε μου. Σου εύχομαι καλή επιτυχία. 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Ουφ ευτυχώς τον πήρα τώρα και το σήκωσε και μου είπε από αύριο να τα ξεκινήσω και όντως πρώτη μέρα περιόδου θεωρείται σήμερα. Μου έδωσε τα clomiphen citrate 50mg και την ένεση ovitrelle 0.5ml

Καλή επιτυχία 😃🙏🙏🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα. Έχω μια ερώτηση, ίσως χαζή αλλά πρέπει να ρωτήσω. Προτελευταία περίοδος 14-9-2023. Τελευταία 12-10-2023, όπου είχα μόνο λίγο αίμα(κανονικό κόκκινο) για 1 μέρα και μετά καφέ, όπως σας είχα ενημερώσει και τότε. Τις μέρες πριν την περίοδο και κατά την διάρκεια του αίματος και του καφέ δεν είχα τίποτα. Ούτε πόνους ούτε πρηξίματα ούτε τίποτα. Από την προηγούμενη Δευτέρα μέχρι και εχθές είχα έντονους πόνους χαμηλά στην κοιλιά πρήξιμο στο στήθος και πολλή μα πάρα πολλή ακμή. Σήμερα δεν πονάει το στήθος μου καθόλου, τα υπόλοιπα εξακολουθούν να υπάρχουν. Έκανα τεστ εγκυμοσύνης και ωορρηξίας και βγήκαν αρνητικά και τα δύο. Δεν μου έχουν τύχει ξανά όλα αυτά. Δεν θα σας πω ψέματα, για λίγο το πίστεψα ότι μπορεί να είναι εγκυμοσύνη, ίσως γιατί ήταν πολύ παράξενη η περίοδος, δεν ξέρω. Αλλά νομίζω πως αν ίσχυε αυτό το τεστ εχθές θα έδειχνε κάτι. Έχουν περάσει πολλές μέρες. Εσείς τι πιστεύετε?? Είναι δυνατόν να μην ανιχνεύεται ακόμη η ορμόνη στο τεστ?

 

Γειά σου κορίτσι! Αν ήσουν έγκυος θα είχε δείξει σίγουρα τόσες μέρες. Γενικά έχεις σταθερό κύκλο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου γλυκά! Εχθές έμπαινα στα πεταχτά μιας και η Δευτέρα και Τρίτη είναι δύσκολες μέρες για μένα! Ούτε σήμερα θα προλάβω να μπω την υπόλοιπη μέρα! @Girly τελικά όντως σου έδωσε αγωγή! Καλό αυτό γιατί σίγουρα θα είναι εκεί το αυγό και μάλιστα καλής ποιότητας! Σε διαβάζω στο άλλο θέμα με τεράστια αγωνία!!! @marinamanoulitsa και χθες ήταν κρίσιμη μέρα ελπίζω να ήρθες σε επαφή ♥️♥️♥️

@Mary_piggy δεν κατάλαβα ακριβώς τι έχει γίνει με την σαλπιγγα σου!! Αλλά αν μπορεί ο γυναικολόγος να το λύσει το θέμα τότε ακόμα πιο εύκολο μου φαίνεται! Θα περιμένουμε νέα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η annie! είπε:

Πήρες τελικά τηλέφωνο το γιατρό; 

Καλε δεν πονάνε τίποτα δεν είναι οι ενέσεις… Κάθε τσίμπημα σε φέρνει πιο κοντα στο στόχο!!! 

Καλημέρα annnie μου!!! Ωραία το έθεσες κάθε τσίμπημα πιο κοντά!!! Έτσι είναι!!! Έχεις δίκιο 🥰 θα πάω σήμερα να πάρω τις ενέσεις. Χθες μου εξηγούσε πως ανακατεύουμε κάνουμε τις ενέσεις γιατί είναι 2 των 150 κ θέλει 300 μονάδες κ έκαψε τον εγκέφαλο 🤣 μου έστειλε ευτυχώς κ βιντεάκι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

κορίτσι μου μίλησες με τον γιατρό σου;; τι είναι αυτό το "κάτι'' που δεν άφησε να περάσει ολόκληρο υγρό.. 

 

@cat12 σχετικά με τις ενέσεις.. μην φοβάσαι.. δεν πονάνε καθόλου... εμένα μου είχε δώσει ο γιατρός μου μετά την καισαρική να κάνω αντιπηκτικες και της έκανα μόνη μου... θυμάμαι που με έβλεπε η μητέρα μου και μου έλεγε πόσο δυνατή είσαι βρε παιδάκι μου..  τίποτα δεν είναι... όλα καλά θα πάνε και καλή επιτυχία εύχομαι!! 

 

@marinaP μου καλά έκανες κοπέλα μου.. εύχομαι να ηρεμήσεις και να βρεις τον εαυτό σου και να σου έρθει το πολυπόθητο γρήγορα!! όλα καλά θα πάνε! 

Καλημέρα κοριτσι μου μακάρι να τα καταφέρω κ εγώ να τις κάνω... Μου φαίνεται βουνό αλλά σίγουρα θα το προσπαθήσω!! Ευχαριστώ πολύ 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Girly είπε:

Ουφ ευτυχώς τον πήρα τώρα και το σήκωσε και μου είπε από αύριο να τα ξεκινήσω και όντως πρώτη μέρα περιόδου θεωρείται σήμερα. Μου έδωσε τα clomiphen citrate 50mg και την ένεση ovitrelle 0.5ml

Καλή επιτυχία εύχομαι κορίτσι μου🙏😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/10/2023 at 8:57 ΠΜ, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου, η αξονική βγήκε καλή. Σήμερα είμαι ακόμα καλύτερα κ περιμένω να περάσουν οι γιατροί να δω τι κ πως.

Καλημέρα κοπέλα μου, έκανες χοριακη;

Μπράβο ρε θηρίο!!! Συγχαρητήριαααααααα!!! ❤️💙 Να σας ζήσει το αστεράκι σας!!

@annie!μου καλημέρα, βγήκες από το νοσοκομείο; κατέληξαν τελικά τι ήταν όλο αυτο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Λοιπόν θα σας τα πω τώρα που τα κατάλαβα. Εχθές το υγρό δεν περνούσε στη μήτρα όχι στις σάλπιγγες. Εφόσον βέβαια δεν περνούσε στη μήτρα, δεν έφτασε ούτε στις σάλπιγγες. Μου είπανε ότι κάποιες φορές αυτό συμβαίνει όταν έχει μείνει εκεί κάποιο υπόλειμμα. Εχθές πήγα στον γιατρό, δεν είχα ραντεβού απλά παρακάλεσα τη γραμματέα να με δει έστω για 10 λεπτά πριν κλείσει. Του τα έδειξα, ήμουν πολύ στεναχωρημένη και μου λέει, έλα να σε εξετάσω. Έκανε λοιπόν μια διαδικασία, που μου έβαλε κάποια εξαρτήματα να δει εάν αυτά περνάνε και περνούσανε μια χαρά (καλά η ταλαιπωρία με αυτό που ένιωθα τεράστια!). Μου λέει σε βρίσκω υγιέστατη. Άρα αν είχα κάποιο υπόλειμμα με αυτή τη διαδικασία έχει φύγει και μαντέψτε, θα πρέπει να πάω να ξαναδοκιμάσω τη σαλπιγγογραφία. Αύριο στις 2 λοιπόν θα πάω και μου είπε αν θέλω να έρθει και ο ίδιος να είναι μαζί. 

Κορίτσια πόσο καλός είναι ο γυναικολόγος μου! Εχθές με εξέτασε χωρίς ραντεβού, έκατσε μου τα εξήγησε όλα, μου είπε να έρθει στη σαλπιγγογραφία, τι να πω! Μου είπε ότι πιστεύει ότι θα περάσει τώρα το υγρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...