Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο νέος ο Οκτώβρης, φύλλα πέφτουνε ξανά, όμως μέσα στις κοιλίτσες θα ρθουν όμορφα μωρά🤰🤰🧡💛🤰🤰


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Christ85 είπε:

Τί ωραία νέα!!!! Μπράβο!!! Απόλαυσε τους επόμενους μήνες!!

 

στις πριν 52 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Τέλεια κορίτσι μου να το ευχαριστηθείς κ να είναι μια όμορφη εγκυμοσύνη ❤️❤️❤️ θα περιμένουμε πως κ πως να έρθει το επόμενο ραντεβού να μας πεις ότι άκουσες καρδούλα!!! 

Ευχαριστω . Αντε με το καλο να δουμε και αλλο τεστακι θετικο αυτες τις μερες !  Στελνω μπολικη μπεμπεδοσκονη σε ολες ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! Μόλις βγήκα θετική σε κόβιντ. Θεωρητικά περιμένω να αδιαθετήσω σε μια εβδομάδα. Εαν δεν είμαι έγκυος ούτε αυτόν τον μήνα, δεν κάνει να μείνω για 3 μήνες,έτσι; 😪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου!!!❤️

@ΛΕΥΚΗμου εμενα τλκ η περιοδος συνεχιστηκε την 4η μερα... δλδ κυριακη δεν ειχα τπτ περα απο ελαχιστο στο σκουπισμα και τη δευτερα ξαναειχα αρκετο αιμα θα ελεγα... και χθες τα τελειωματα... οποτε δεν ξερω τι τον επιασε τον κυκλο μου...

οσο για τους αντρες μας ασε... προσπαθει κι εμενα να πιαστει απο το οτιδηποτε... ακομα κι οταν του λεω οτι κατεβηκαν τα καφε μου λεει "και το μαρτιο που ειχες μεινει εγκυος ειχες καφε, δεν λεει κατι...." 😅 εχουν αγχωθει και αρνουνται να πιστεψουν οτι ηρθε η περιοδος μας κανονικα....

@marinaP εμενα μετα τη συλληψη που ειχα, μου βγαινουν 1-2 σπυρακια στην ωορρηξια.. δεν το ειχα ποτε παλιοτερα, ειχα μονο 1-2 λιγο πριν την περιοδο... δεν ξερω αν εφταιξε η συλληψη ή αν ειναι θεμα ηλικιας/ορμονολογικο...

@annitakiannaλυπαμαι που σου ηρθε κανονικα η περιοδος αλλα ξερω οτι τα καλυτερα ειναι μπροστα!!! κανει την αγωγη του ο αντρας σου και πολυ πολυ συντομα θα ερθει το θετικο σου τεστακι!!!!🤞🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!!❤️

@ΛΕΥΚΗμου εμενα τλκ η περιοδος συνεχιστηκε την 4η μερα... δλδ κυριακη δεν ειχα τπτ περα απο ελαχιστο στο σκουπισμα και τη δευτερα ξαναειχα αρκετο αιμα θα ελεγα... και χθες τα τελειωματα... οποτε δεν ξερω τι τον επιασε τον κυκλο μου...

οσο για τους αντρες μας ασε... προσπαθει κι εμενα να πιαστει απο το οτιδηποτε... ακομα κι οταν του λεω οτι κατεβηκαν τα καφε μου λεει "και το μαρτιο που ειχες μεινει εγκυος ειχες καφε, δεν λεει κατι...." 😅 εχουν αγχωθει και αρνουνται να πιστεψουν οτι ηρθε η περιοδος μας κανονικα....

@marinaP εμενα μετα τη συλληψη που ειχα, μου βγαινουν 1-2 σπυρακια στην ωορρηξια.. δεν το ειχα ποτε παλιοτερα, ειχα μονο 1-2 λιγο πριν την περιοδο... δεν ξερω αν εφταιξε η συλληψη ή αν ειναι θεμα ηλικιας/ορμονολογικο...

@annitakiannaλυπαμαι που σου ηρθε κανονικα η περιοδος αλλα ξερω οτι τα καλυτερα ειναι μπροστα!!! κανει την αγωγη του ο αντρας σου και πολυ πολυ συντομα θα ερθει το θετικο σου τεστακι!!!!🤞🥰

Καλημέρα κορίτσι μου, εγώ συνήθως βγάζω μόνο ενα πριν την περίοδο! Οπότε έρχεται....πιο γρήγορα από ότι την περίμενα 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η dimand είπε:

 

Ευχαριστω . Αντε με το καλο να δουμε και αλλο τεστακι θετικο αυτες τις μερες !  Στελνω μπολικη μπεμπεδοσκονη σε ολες ❤️ 

Μακάρι!!!! Ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Christ85 είπε:

Καλημέρα!! Μόλις βγήκα θετική σε κόβιντ. Θεωρητικά περιμένω να αδιαθετήσω σε μια εβδομάδα. Εαν δεν είμαι έγκυος ούτε αυτόν τον μήνα, δεν κάνει να μείνω για 3 μήνες,έτσι; 😪

Καλημέρα κορίτσι μου!! Έτσι σου είπε η γιατρός σου? Γιατί εγώ όταν βγήκα πέρυσι θετική στο κοβιντ η γυναικολόγος μου το μόνο που μου είπε είναι ότι ειναι κρίμα που κόλλησε και ο άντρας μου μιας και ο πυρετός επηρεάζει το σπέρμα! Κατά τα άλλα τίποτα τέτοιο δεν μου είπε! Μόνο ότι μπορεί να αλλάξει λίγο ο κύκλος μου ! Ακόμα και σε ενδεχόμενη εγκυμοσύνη δεν υπάρχει πρόβλημα μιας και είναι ιός της γρίπης! Από εκεί και πέρα εγώ θα σου έλεγα να ακολουθήσεις της οδηγίες του γιατρού σου μιας και ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός! Και περαστικά εύχομαι ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Christ85 είπε:

Καλημέρα!! Μόλις βγήκα θετική σε κόβιντ. Θεωρητικά περιμένω να αδιαθετήσω σε μια εβδομάδα. Εαν δεν είμαι έγκυος ούτε αυτόν τον μήνα, δεν κάνει να μείνω για 3 μήνες,έτσι; 😪

καλημερα κοριτσι!!! περαστικα σου ευχομαι και να το περασεις ευκολα!!!

δεν νομιζω να ισχυει αυτο... ξερω αρκετα κοριτσια που εμειναν εγκυες μετα τον κοβιντ, απλα αν θυμαμαι καλα μπορει να επηρεαστει λιγο ο κυκλος τους... το δυσκολο κομματι ειναι για τον αντρα σου... δλδ αν τον κολλησεις, επηρεαζεται η σπερματογενεση οποτε για το επομενο 3μηνο θα ειναι πιο δυσκολο να σε αφησει εγκυο...😔 εεις ειχαμε κολλησει πριν 1 χρονο πρωτη φορα και ο ανδρολογος που κοιταει τον αντρα μου του ειπε οτι ξεχνας την εγκυμοσυνη για το επομενο 3μηνο....

εν τω μεταξυ, πριν μιση ωρα με πηρε τηλ ο αντρας μου και μου ειπε οτι ηρθε σε επαφη με θετικο κρουσμα... και τον ακουσα αγχωμενο... του ειπα οτι δεν μπορουμε να το αποφυγουμε.. παντα καποιο θετικο κρουσμα θα υπαρχει γυρω μας.. οτι ειναι να γινει, θα γινει...

κ παλι περαστικα!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου, εγώ συνήθως βγάζω μόνο ενα πριν την περίοδο! Οπότε έρχεται....πιο γρήγορα από ότι την περίμενα 🙏🏻

αχ τι ωραια!!! με το καλο να ξεκινησεις την ετ σου!!!!! με το αυτοανοσο πως εισαι Μαρινα μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!!❤️

@ΛΕΥΚΗμου εμενα τλκ η περιοδος συνεχιστηκε την 4η μερα... δλδ κυριακη δεν ειχα τπτ περα απο ελαχιστο στο σκουπισμα και τη δευτερα ξαναειχα αρκετο αιμα θα ελεγα... και χθες τα τελειωματα... οποτε δεν ξερω τι τον επιασε τον κυκλο μου...

οσο για τους αντρες μας ασε... προσπαθει κι εμενα να πιαστει απο το οτιδηποτε... ακομα κι οταν του λεω οτι κατεβηκαν τα καφε μου λεει "και το μαρτιο που ειχες μεινει εγκυος ειχες καφε, δεν λεει κατι...." 😅 εχουν αγχωθει και αρνουνται να πιστεψουν οτι ηρθε η περιοδος μας κανονικα....

@marinaP εμενα μετα τη συλληψη που ειχα, μου βγαινουν 1-2 σπυρακια στην ωορρηξια.. δεν το ειχα ποτε παλιοτερα, ειχα μονο 1-2 λιγο πριν την περιοδο... δεν ξερω αν εφταιξε η συλληψη ή αν ειναι θεμα ηλικιας/ορμονολογικο...

@annitakiannaλυπαμαι που σου ηρθε κανονικα η περιοδος αλλα ξερω οτι τα καλυτερα ειναι μπροστα!!! κανει την αγωγη του ο αντρας σου και πολυ πολυ συντομα θα ερθει το θετικο σου τεστακι!!!!🤞🥰

Κορίτσια τώρα που λέτε για τους άντρες να σας πω ότι ο δικός μου 2.5 χρόνια τώρα που προσπαθούμε δεν έχει αγχωθει ποτέ! Και μου έλεγε πάντα "θα έρθει βρε μην στεναχωριέσαι" είσαι ακόμα 30... Είναι και γενικά πολύ θετικός σαν άνθρωπος!  ΕΕ τώρα με τις βιταμίνες που ξεκίνησε είναι πιο προσγειωμένος! Για κάποιο λόγο νομίζω ότι αισθάνεται ότι φταίει αυτός που δεν έρχεται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

αχ τι ωραια!!! με το καλο να ξεκινησεις την ετ σου!!!!! με το αυτοανοσο πως εισαι Μαρινα μου;

Καλύτερα είμαι κορίτσι Μ προσπαθώ να ελέγξω και το άγχος Μ οσο γίνεται γιατί επηρεάζεται και από αυτό! Σκέφτομαι να πάρω αδεια στην ετ και μετά λίγο ακόμα για να είμαι πιο ήρεμη αλλά και για το αυτοάνοσο να μην ξυπνήσει λογω της πίεσης στη δουλειά και του άγχους γ την ετ. Είναι όλα μια αλυσίδα και αυτή τη φορά είπα οτι δεν θα σκεφτώ τίποτα άλλο παρά μόνο τα εμβρυακια μου🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου, εγώ συνήθως βγάζω μόνο ενα πριν την περίοδο! Οπότε έρχεται....πιο γρήγορα από ότι την περίμενα 🙏🏻

Δηλαδή μετά από αυτή τη περίοδο ξεκινάς πάλι την ετοιμασία και σε ένα μήνα περίπου θα είσαι έγκυος 🥰🥰🥰🤰🤰 τι ωραιααα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα αγαπημένες!! Σήμερα έχει τέλειο καιρό (βροχή και κακό) και παρόλο που μου ήρθε περίοδος εχθές το βράδυ εγώ αισθάνομαι υπέροχα!! Καινούριος κύκλος και για εμένα και εννοείται με την μέθοδο dimand και elk γιατί αν θυμάμαι καλά και η @Elk την ίδια μέθοδο ακολούθησε και είδε το να θετικό τεστ!!! @dimand μου τέλεια τα νέα σου! Όλα να πάνε υπέροχα εύχομαι και να κρατήσεις στα χέρια σου ένα υγιέστατο μωράκι!! @Girly και @cat @cat12 κορίτσια μου μην έχετε στο νου σας ότι κάνετε κακό μέντα βαριά! Ναι φυσικά καλό θα είναι να μην κάνετε βαριές δουλειές αλλά παλιά οι γυναίκες έκαναν πιο βαριές δουλειές και όλες τους έμεναν έγκυες και γεννούσαν κανονικά! (Έβαλα ταγκ και κάποια άλλη κοπέλα καταλάθος ξανά και δεν ξέρω πως βγαίνει) 

Καλημέρα αγαπημένη μου! Δε θα σταθώ στο γεγονός ότι δε ξέρω τι να κάνω τα σκριν σοτς τωρα (χαχαχαχ) αλλά στο ότι έχεις τόση μα τόση θετική ενέργεια που πιστεύω αυτή η ημερομηνία σήμερα θα είναι μια αξιομνημόνευτη ημερομηνία ..με τέτοια φόρα που μπήκες σε αυτόν το κύκλο ,πιστεύω ότι σήμερα θα είναι η πρώτη μέρα των επόμενων 9 μηνών ❤️. Μένει να το δούμε να γίνεται πράξη τώρα .. το εύχομαι τοοοοοσο πολύ!! Και το πιστεύω κιόλας !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! Έτσι σου είπε η γιατρός σου? Γιατί εγώ όταν βγήκα πέρυσι θετική στο κοβιντ η γυναικολόγος μου το μόνο που μου είπε είναι ότι ειναι κρίμα που κόλλησε και ο άντρας μου μιας και ο πυρετός επηρεάζει το σπέρμα! Κατά τα άλλα τίποτα τέτοιο δεν μου είπε! Μόνο ότι μπορεί να αλλάξει λίγο ο κύκλος μου ! Ακόμα και σε ενδεχόμενη εγκυμοσύνη δεν υπάρχει πρόβλημα μιας και είναι ιός της γρίπης! Από εκεί και πέρα εγώ θα σου έλεγα να ακολουθήσεις της οδηγίες του γιατρού σου μιας και ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός! Και περαστικά εύχομαι ♥️

Σε ευχαριστώ πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

καλημερα κοριτσι!!! περαστικα σου ευχομαι και να το περασεις ευκολα!!!

δεν νομιζω να ισχυει αυτο... ξερω αρκετα κοριτσια που εμειναν εγκυες μετα τον κοβιντ, απλα αν θυμαμαι καλα μπορει να επηρεαστει λιγο ο κυκλος τους... το δυσκολο κομματι ειναι για τον αντρα σου... δλδ αν τον κολλησεις, επηρεαζεται η σπερματογενεση οποτε για το επομενο 3μηνο θα ειναι πιο δυσκολο να σε αφησει εγκυο...😔 εεις ειχαμε κολλησει πριν 1 χρονο πρωτη φορα και ο ανδρολογος που κοιταει τον αντρα μου του ειπε οτι ξεχνας την εγκυμοσυνη για το επομενο 3μηνο....

εν τω μεταξυ, πριν μιση ωρα με πηρε τηλ ο αντρας μου και μου ειπε οτι ηρθε σε επαφη με θετικο κρουσμα... και τον ακουσα αγχωμενο... του ειπα οτι δεν μπορουμε να το αποφυγουμε.. παντα καποιο θετικο κρουσμα θα υπαρχει γυρω μας.. οτι ειναι να γινει, θα γινει...

κ παλι περαστικα!❤️

Σε ευχαριστώ πολύ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Καλύτερα είμαι κορίτσι Μ προσπαθώ να ελέγξω και το άγχος Μ οσο γίνεται γιατί επηρεάζεται και από αυτό! Σκέφτομαι να πάρω αδεια στην ετ και μετά λίγο ακόμα για να είμαι πιο ήρεμη αλλά και για το αυτοάνοσο να μην ξυπνήσει λογω της πίεσης στη δουλειά και του άγχους γ την ετ. Είναι όλα μια αλυσίδα και αυτή τη φορά είπα οτι δεν θα σκεφτώ τίποτα άλλο παρά μόνο τα εμβρυακια μου🥰

Μόνο τα εμβρυάκια σου!!!!! Τίποτα άλλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου στα θετικά τεστ του μήνα βάλτε και εμένα. Πονούσα αφόρητα δύο μέρες και έκλεισα ραντεβού με τον γυναικολόγο σίγουρη πως τα ινομυωματα έχουν διπλασιαστεί και θα μπω χειρουργείο. Σήμερα το πρωί 12 μερες μετά την ωορρηξια έκανα τεστ και βγήκε θετικό 😊. Ηρέμησα και χάρηκα. Σίγουρα θα ταλαιπωρηθώ με τα ινομυωματα αλλά αν είναι να έρθει και το δεύτερο θα σκάσω και θα το υπομεινω. Σας εύχομαι όλες γρήγορα θετικά τεστ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα αγαπημένη μου! Δε θα σταθώ στο γεγονός ότι δε ξέρω τι να κάνω τα σκριν σοτς τωρα (χαχαχαχ) αλλά στο ότι έχεις τόση μα τόση θετική ενέργεια που πιστεύω αυτή η ημερομηνία σήμερα θα είναι μια αξιομνημόνευτη ημερομηνία ..με τέτοια φόρα που μπήκες σε αυτόν το κύκλο ,πιστεύω ότι σήμερα θα είναι η πρώτη μέρα των επόμενων 9 μηνών ❤️. Μένει να το δούμε να γίνεται πράξη τώρα .. το εύχομαι τοοοοοσο πολύ!! Και το πιστεύω κιόλας !! 

Γλυκιά μου ευχαριστώ πολύ ♥️♥️ το σκέφτομαι και λίγο λογικά! Αν κάνουν δουλειά οι βιταμίνες όπως και να έχει μια σύλληψη θέλει το χρόνο του! Οι γιατροί λένε ότι ένα ζευγάρι χωρίς κάποιο θέμα θα εχουν σύλληψη στον 1 χρόνο οπότε δεν περιμένω θαύματα!! Άρα είναι λογικό να χρειαστώ 3-4 και ίσως παραπάνω μήνες αρκεί να βελτιωθεί το σπέρμα! Όλα θα γίνουν 🥰🥰 τώρα περιμένω τα δικά σας τέστ 🤞🤞 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Δηλαδή μετά από αυτή τη περίοδο ξεκινάς πάλι την ετοιμασία και σε ένα μήνα περίπου θα είσαι έγκυος 🥰🥰🥰🤰🤰 τι ωραιααα 

Αν πανε όλα καλά θα κανω την ετ μέσα Νοεμβρίου 🙏🏻🥰 και τέλος Νοεμβρίου τη χοριακη. Όπως καταλάβατε τα έχω μελετημένα😂 καθε μέρα μπαινω στο ημερολόγιο και μετράω της μέρες 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου στα θετικά τεστ του μήνα βάλτε και εμένα. Πονούσα αφόρητα δύο μέρες και έκλεισα ραντεβού με τον γυναικολόγο σίγουρη πως τα ινομυωματα έχουν διπλασιαστεί και θα μπω χειρουργείο. Σήμερα το πρωί 12 μερες μετά την ωορρηξια έκανα τεστ και βγήκε θετικό 😊. Ηρέμησα και χάρηκα. Σίγουρα θα ταλαιπωρηθώ με τα ινομυωματα αλλά αν είναι να έρθει και το δεύτερο θα σκάσω και θα το υπομεινω. Σας εύχομαι όλες γρήγορα θετικά τεστ. 

Είχες θετικό τεστ εγκυμοσύνης?? Αυτό μας λες δηλαδή τώρα και χωρίς φωτογραφία?? Κατάλαβα καλά?? Να κάνουμε πάρτυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου στα θετικά τεστ του μήνα βάλτε και εμένα. Πονούσα αφόρητα δύο μέρες και έκλεισα ραντεβού με τον γυναικολόγο σίγουρη πως τα ινομυωματα έχουν διπλασιαστεί και θα μπω χειρουργείο. Σήμερα το πρωί 12 μερες μετά την ωορρηξια έκανα τεστ και βγήκε θετικό 😊. Ηρέμησα και χάρηκα. Σίγουρα θα ταλαιπωρηθώ με τα ινομυωματα αλλά αν είναι να έρθει και το δεύτερο θα σκάσω και θα το υπομεινω. Σας εύχομαι όλες γρήγορα θετικά τεστ. 

Κορίτσι μου Ντι υπέροχα νέα είναι αυτά;;; βαλε μας και μια φωτό να ανοίξει το ματάκι μας!!!!! Μπράβο συγχαρητήρια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια τώρα που λέτε για τους άντρες να σας πω ότι ο δικός μου 2.5 χρόνια τώρα που προσπαθούμε δεν έχει αγχωθει ποτέ! Και μου έλεγε πάντα "θα έρθει βρε μην στεναχωριέσαι" είσαι ακόμα 30... Είναι και γενικά πολύ θετικός σαν άνθρωπος!  ΕΕ τώρα με τις βιταμίνες που ξεκίνησε είναι πιο προσγειωμένος! Για κάποιο λόγο νομίζω ότι αισθάνεται ότι φταίει αυτός που δεν έρχεται!!

κι εμενα ειναι θετικος ενω εγω ειμαι πιο στριντζω 😅 δλδ εκεινος λεει 'ελα μωρε ολα θα πανε καλα' και ειναι η γενικοτερη φιλοσοφια του αυτη ενω εγω ψαχνω καθε φορα να δω τι φταιει και να φτιαξω το παζλ.. εννοειται οτι η αντιμετωπιση του αντρα μου ειναι πιο κουλ και θα ηθελα πολυ να του μοιασω... και καπως μεσα απο την ψυχοθεραπεια εχω βελτιωσει ορισμενα που ηθελα να αλλαξω αλλα οπως λεει και η ψυχολογος μου το dna δεν αλλαζει.. 3 στις 5 περιπτωσεις θα αντιδρασεις με ηρεμια αλλα στις 2 θα βγει ο εαυτος σου...

τωρα με το θεμα της υπογονιμοτητας, εμας ειχαν βρει στο 1ο σπερμοδιαγραμμα κινητικοτητα στα ορια του που και αρκετα ακινητα.. οποτε του βγηκε του αντρα μου ο ενοχικος του εαυτος.. μετα ηρθε και το dfi και εδεσε.. και φταιει σε ολο αυτο που εμενα οι εξετασεις εβγαιναν καλες... μετα την επεμβαση του βρηκαμε αυτο για τα πυοσφαιρια και εκανα τις αγωγες... αν κανω την υστεροσκοπηση (θα το συζητησω αυριο με το γιατρο) θα μαθουμε αν υπαρχει κατι βαθυτερο που φταιει...

οπως λενε και οι γιατροι, ποτε δε φταιει μονο ο ενας... ζευγαρι ειμαστε! μαζι για τη συλληψη, μαζι και στην υπογονιμοτητα!💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Είχες θετικό τεστ εγκυμοσύνης?? Αυτό μας λες δηλαδή τώρα και χωρίς φωτογραφία?? Κατάλαβα καλά?? Να κάνουμε πάρτυ?

Περίμενε βαζω φώτο 4 ώρες μετά που το έκανα διότι τώρα με άφησε η μπέμπα να μπω ξανά τουαλέτα 😅IMG_20231018_113439.thumb.jpg.b41ededee20141d94e5475d6e9d33dcf.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου στα θετικά τεστ του μήνα βάλτε και εμένα. Πονούσα αφόρητα δύο μέρες και έκλεισα ραντεβού με τον γυναικολόγο σίγουρη πως τα ινομυωματα έχουν διπλασιαστεί και θα μπω χειρουργείο. Σήμερα το πρωί 12 μερες μετά την ωορρηξια έκανα τεστ και βγήκε θετικό 😊. Ηρέμησα και χάρηκα. Σίγουρα θα ταλαιπωρηθώ με τα ινομυωματα αλλά αν είναι να έρθει και το δεύτερο θα σκάσω και θα το υπομεινω. Σας εύχομαι όλες γρήγορα θετικά τεστ. 

Θετικό τεστ???? Χωρίς φωτό??? Καλεεεεεεεε στείλε μας την φωτό να αγαλιασει η ψυχούλα μας!!!! Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!!!! Με το καλό να κρατήσεις ένα γερό μωράκι στα χέρια σου!! Πω πω τι ωραία νέα είναι αυτά!!!!! Άμα λέω εγώ το φθινόπωρο είναι μαγικη εποχη δε με ακούτε!!! 🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου στα θετικά τεστ του μήνα βάλτε και εμένα. Πονούσα αφόρητα δύο μέρες και έκλεισα ραντεβού με τον γυναικολόγο σίγουρη πως τα ινομυωματα έχουν διπλασιαστεί και θα μπω χειρουργείο. Σήμερα το πρωί 12 μερες μετά την ωορρηξια έκανα τεστ και βγήκε θετικό 😊. Ηρέμησα και χάρηκα. Σίγουρα θα ταλαιπωρηθώ με τα ινομυωματα αλλά αν είναι να έρθει και το δεύτερο θα σκάσω και θα το υπομεινω. Σας εύχομαι όλες γρήγορα θετικά τεστ. 

Συγχαρητηριααααα!!!!! 🎉🎉🎉🎉🎉 τι τελεια ξεκινησε η μερα!!! ερχεται το 2ο μωρακι σας!!! να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη και να μας κρατας ενημερες!!!! με το καλο ολα!!!!🙏❤️🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχ @Xrisa95 χτύπησες φλέβα με την ερώτηση σου! Εγώ προσωπικά δεν ξεχνάω λεπτό ότι είμαι έγκυος 🤰!! Ακόμα και το βράδυ τινάζομαι απότομα πολλές φορές γιατί φοβάμαι μην έχω κακή στάση για το έμβρυο 🤣🤣🤣 ότι να ναι!! @ΛΕΥΚΗ @Antonia2 αυτό το συζήτησα με την γιατρό προχθές! Μου είπε ότι δεν είναι καλό να αντιμετωπίσουμε την έγκυο σαν άρρωστη και καλά είναι να κάνουμε ότι κάναμε και πριν αλλά σε ήπια μορφή! Και όταν γύρισα να της πω για το βάρος ότι σηκώνω το πολύ 3-4 κιλά μου είπε " εσύ άσε τα 3-4 κιλά" και της λέω ότι υπάρχουν έγκυες που σηκώνουν περισσότερα και μου είπε ότι γυναίκες που έχουν και άλλα παιδιά δεν υπάρχει θέμα αλλά σε γυναίκες που είναι από υποβοηθούμενη αναπαραγωγή είναι πιο αυστηροί!!  Εντάξει εγώ το βρίσκω υπερβολικό πάντως 3-4 κιλά δεν είναι κάτι!! Φυσικά εγώ πλέον ούτε αυτά σηκώνω γιατί δεν θέλω να κάνω του κεφαλιού μου!
    • Καλησπέρα. Δεν έχω τα συμπτώματα των πρώτων ημερών αλλά νιώθω ένα τράβηγμα και πρήξιμο μόνο στην κοιλιά.  Αύριο θα είναι η 10η μέρα από την εμβρυομεταφορα και σκέφτομαι να κάνω ένα τεστ που έχω. Τι λες θα δείξει κάτι; Ο γιατρός είπε να κάνω χοριακη στις 8 Ιουλίου αλλά δεν αντέχω 
    • Μακαρι να ερθουν ολα καλα για ολες μας!!!🙏❤️🧿 Την αλλη Τεταρτη εχω γιατρο!! Ανυπομονουμε μ τον αντρα μου!!! Καλη αρχη μ το νεο γιατρο κ με τη νεα προσπαθεια!! 🤞🤞❤️❤️❤️❤️ Χαρηκα πολυ μ τα νεα σου Ελισσαβετ μου!!! Το οτι εισαι ηρεμη παιζει τεραστιο ρολο νομιζω κ βοηθαει πολυ!!  Ευχομαι πολυ πολυ συντομα να κρατας θετικη χοριακη!!!🙏🤰✨️🤞🥰 Να μας γραφεις τα νεα σου!!
    • Ο γιατρός δεν είμαι αλλά πιστεύω κακος δεν το κοίταξε πριν κάνετε πρόκληση η προλακτινη είναι ένα βασικό εμπόδιο που θεωρώ έπρεπε να ξεπεραστεί πρώτα πριν προχωρήσετε  εγω πρόκληση δεν χρειάστηκε να κάνω γιατί ρύθμισα την ωορρηξία με το χάπι για την προκαλακτινη με την ενδοκρινολόγο  τι ηλικία έχεις αν επιτρέπεται;  Ρωταω γιατί περίπου εχουμε τα ίδια θεματάκια ( εντάξει σίγουρα από γυναίκα σε γυναίκα διαφέρουν ) εγω τότε που προσπαθούσα για το πρώτο μωρο ήμουν 33 είχε περάσει ένας χρόνος και κάτι αλλά κουβέντα για εξωσωματική δεν μου είχε πει 🤷‍♀️
    • Για να είμαι ειλικρινής δεν το κατάλαβα😜πήγαμε στον γιατρό και μας το είπε το είδε δηλαδή στον υπέρηχο…εγώ είχα την εντύπωση οτι γυρίζει συνέχεια μια νιώθω τα πόδια πάνω στον θώρακα μία κάτω…αλλά μας είπε ότι είναι με το κεφαλάκι κάτω η Μπέμπα 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...