Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο νέος ο Οκτώβρης, φύλλα πέφτουνε ξανά, όμως μέσα στις κοιλίτσες θα ρθουν όμορφα μωρά🤰🤰🧡💛🤰🤰


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

@dimandανυπομονουμε για τα νεα σου σμρ!!!❤️ σμρ δεν ειναι ο πρωτος υπερηχος;; τι ωρα θα πας;;

17.15 έχω ραντεβού 🩷

Θα πάμε με τον άντρα μου , έχουμε σκάσει από το άγχος χαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η dimand είπε:

17.15 έχω ραντεβού 🩷

Θα πάμε με τον άντρα μου , έχουμε σκάσει από το άγχος χαχαχ

ολα θα ειναι τελεια!!!! λογικα θα επιβεβαιωσετε την ενδομητρια κυηση και θα δειτε σακο, ισως και λεκιθικο ασκο... για καρδουλα ειναι νωρις νομιζω...οι εμπειρες της παρεουλας μας ξερουν καλυτερα..😊

θα περιμενουμε τα νεα σας!!!🥰❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η dimand είπε:

17.15 έχω ραντεβού 🩷

Θα πάμε με τον άντρα μου , έχουμε σκάσει από το άγχος χαχαχ

Κοριτσι μου σου ευχομαι να ειναι ολα σουπερ! Ποση χαρα και ευτυχια γι αυτη τη μερα! Πες μας μετα κι μας πως πηγε! :D 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα όμορφη παρέα 🤗🤗

14η μέρα κύκλου εγώ με θετικό τεστ και σήμερα...Χτες και προχτές είχα θετικά τεστ τέτοια ώρα περίπου και αρνητικά από το απόγευμα και μετά!!Κάνω τις clear blue και θέλω από τα κορίτσια που κάνουν τα ίδια να μου πουν αν τους έχει συμβεί κάτι παρόμοιο με 3 συνεχόμενες μέρες...

 

@dimandμου εννοείται περιμένω να ακούσω τα νέα σου και να μας δώσεις πάλι την θετική σου αύρα και μπόλικη μπεμπεδοσκονη 💞💞💞💞🧿🧿🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα όμορφη παρέα 🤗🤗

14η μέρα κύκλου εγώ με θετικό τεστ και σήμερα...Χτες και προχτές είχα θετικά τεστ τέτοια ώρα περίπου και αρνητικά από το απόγευμα και μετά!!Κάνω τις clear blue και θέλω από τα κορίτσια που κάνουν τα ίδια να μου πουν αν τους έχει συμβεί κάτι παρόμοιο με 3 συνεχόμενες μέρες...

 

@dimandμου εννοείται περιμένω να ακούσω τα νέα σου και να μας δώσεις πάλι την θετική σου αύρα και μπόλικη μπεμπεδοσκονη 💞💞💞💞🧿🧿🧿

Και γω αυτά εκανα αυτό το μηνα. Με το που είδα θετικο σταμάτησα. Αφου υποτίθεται πως σε 24-36 ώρες γίνεται η ωορρηξία.. Μήπως απλά κρατάει παραπάνω η αύξηση της ορμόνης και τζάμπα παιδευεσαι;;; Επαφές είχες αυτές τις μέρες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Και γω αυτά εκανα αυτό το μηνα. Με το που είδα θετικο σταμάτησα. Αφου υποτίθεται πως σε 24-36 ώρες γίνεται η ωορρηξία.. Μήπως απλά κρατάει παραπάνω η αύξηση της ορμόνης και τζάμπα παιδευεσαι;;; Επαφές είχες αυτές τις μέρες;

Αααα δλδ μόλις δούμε θετικό σταματάμε??είναι ο 1ος μήνας που τα χρησιμοποιώ και είμαι άσχετη!!Ναι βέβαια,είχα επαφές και πριν τα θετικά αλλά μόλις είδα θετικό ξεκίνησα το ξεζουμισμα 🤪🤪...και χτες και προχτές και θέλω να πιστεύω ότι θα έχω και σήμερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Αααα δλδ μόλις δούμε θετικό σταματάμε??είναι ο 1ος μήνας που τα χρησιμοποιώ και είμαι άσχετη!!Ναι βέβαια,είχα επαφές και πριν τα θετικά αλλά μόλις είδα θετικό ξεκίνησα το ξεζουμισμα 🤪🤪...και χτες και προχτές και θέλω να πιστεύω ότι θα έχω και σήμερα!!

Ναιιιι, εγω πχ εχα θετικο το Σάββατο οποτε Κυριακή με Δευτέρα έγινε η ωορρηξία μου. Άσε που την κατάλαβα από το ζόρι κ το πρήξιμο. Καλά εκανες!!!! Αν σε παίρνει κ σήμερα βάλτον κάτω και είσαι σουπερ απο επαφες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Ναιιιι, εγω πχ εχα θετικο το Σάββατο οποτε Κυριακή με Δευτέρα έγινε η ωορρηξία μου. Άσε που την κατάλαβα από το ζόρι κ το πρήξιμο. Καλά εκανες!!!! Αν σε παίρνει κ σήμερα βάλτον κάτω και είσαι σουπερ απο επαφες

Η αλήθεια από χτες αργά το βράδυ μέχρι και σήμερα νιώθω κάπως τραβήγματα και τσιμπήματα και λέω μήπως έγινε ήδη η ωορρηξία και απλά δε πέφτει η ορμόνη...Χαχαχα μωρέ εμένα με παίρνει ο άντρας μου δε ξέρω αν θα αρχίσει να κρύβεται 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

εννοειται δεν ειναι πρωτη επιλογη η εξωσωματικη, ουτε το ονειρευομουν ποτε... απλα σκεφτομαι οτ ετσι οπως ειμαι τωρα ισως πραγματικα χρειαζομαι ενα διαλειμμα απο ολη αυτη την προσπαθεια και με το νεο ετος με το καλο να ξεκινησουμε την ολη διαδικασια... ετσι κι αλλιως μεχρι να περασω επιτροπη και να μαζεψω τα δικαιολογητικα, θα περασουν κανα 2 μηνες χωρις να το καταλαβω... αλλα κι αυτο το διαστημα διαλειμμα δεν το λες..😂

σχετικα με τους αντρες συμφωνω μαζι σου 100%!! εννοειται οτι και πολλες γυναικες καταπιεζονται και σωματοποιουν το αγχος τους αλλα οι αντρες (ακομη κ της δικης μας γενιας... ελπιζω οσο περνανε τα χρονια να αλλαξει αυτο απο τις νεες μαμαδες) εχουν μεγαλωσει ωστε να ειναι "δυνατοι".. λες και οι δυνατοι δεν μπορουν να στεναχωρηθουν, να λυγισουν, να κλαψουν.. λες και οι δυνατοι δεν ειναι ανθρωποι...

εμενα ο δικος μου βεβαια το εχει αυτο απο μικρο παιδι απ οτι μου λενε οι δικοι του. δεν εκδηλωνοταν ποτε απο το σχολειο κιολας. τους εβγαζε την πιστη για να πει τι εχει και με τι στεναχωρεθηκε... τον εχω πρηξει να παει σε ψυχολογο (ισως να μην επρεπε αλλα προσπαθησα μηπως παει και τον ξεκλειδωσει καπως) αλλα και παλι σταματησε γτ μου ειπε ουτε σε αυτες (πηγε σε 2) δεν μπορει να μιλησει... τα παρατησα γτ θα βοηθηθει μονο αν το θελει ο ιδιος και κανει δουλεια με τον εαυτο του..

οσο για το θεμα εξωσωματικη και συζητηση ασε... εμενα ηδη η μαμα μου εχει πεσει στα πατωματα γτ η κορη της κολλητης της εχει καρκινο του στηθους (σε ηλικια 45 ετων) και επειδη εκανε αρκετες εξωσωματικες τρεμει μην κανω κι εγω... φσκ στεναχωριεται για την κοπελα που το περναει ολο αυτο και για την φιλη της αλλα ξερει οτι το σκεφτομαι κι εγω και τρεμει... εννοειται οτι δεν θα της πω τπτ... καλυτερα να τα πω στην ψυχολογο μου να με βοηθησει γτ αν τα πω αλλου θα φτασω τους παρηγορω που θα κανω εξωσωματικη...

Ποια κοπέλα ονειρευόταν ότι θα κάνει παιδάκια μέσα από εξετάσεις, ενέσεις, χάπια, γιατρούς, κρύα δωμάτια κλινικών, άγχος, θλίψη... καμία! Αλλά αν αυτό χρειαστεί ε θα το κάνουμε τι να κάνουμε! Θα προσπαθήσουμε να ομορφύνουμε και να γλυκάνουμε την διαδικασία μέσα μας όπως μπορούμε γιατί σημασία έχει το τελικό αποτέλεσμα, να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά! 

Εντωμεταξύ εδώ στο φόρουμ θα διαβάσεις και τις ευχάριστες ιστορίες κοριτσιών που τα κατάφεραν μισό χιλιοστό πριν την εξωσωματική, στην κυριολεξία μία ανάσα. Οπότε ελπίζεις για το καλύτερο κάνοντας το διάλλειμα σου και αν δεν έρθει ξεκινάς! Απ ότι παρακολουθώ τα κορίτσια στο ποστ των εξωσωματικών για πότε ξεκινάνε, μαζεύουν χαρτιά, περνάνε επιτροπές, παίρνουν φάρμακα και φτάνουν μέχρι την εγκυμοσύνη ούτε που τις προλαβαίνω! Τα κάνουν όλα να φαίνονται τόσο απλά! 

Δεν πειράζει θα πω εγώ χαλάλι, πάρε τον χρόνο σου και ότι είναι να γίνει θα γίνει, το μόνο σίγουρο με τον έναν ή τον άλλο τρόπο παιδί θα κάνετε! Και όλες μας θα κάνουμε! Και μην σε αγχώνουν τα φάρμακα ακολουθούν μία εντελώς νέα φιλοσοφία και είναι πολύ ασφαλή για την μητέρα και το έμβρυο. Όλοι οι γιατροί το λένε και έχω κάνει αυτή τη συζήτηση σε πολύ επιστημονικό επίπεδο αρκετές φορές. Υπάρχουν περιστατικά που γυναίκες ανακάλυψαν πολύ σοβαρά προβλήματα ακριβώς γιατί πήγαν για εξωσωματική! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mary_piggy είπε:

Καλημέρα σε όλες! Τα δικά μου νέα είναι ότι την Πέμπτη θα πάω στον γυναικολόγο να μου δώσει παραπεμπτικό και Παρασκευή θα κάνω ορμονολογικές εξετάσεις. Και την επόμενη εβδομάδα σαλπιγγογραφία. Το πήρα απόφαση όσο και αν πονέσω θα την κάνω και μόνο που υπάρχει η πιθανότητα να καθαρίσω και να μείνω έγκυος πιο εύκολα μετά (εάν βέβαια βγουν καλά τα αποτελέσματα). Να σας ρωτήσω, μετά τη σαλπιγγογραφία μπορείς τον ίδιο μήνα να κάνεις προσπάθεια ή πας για τον επόμενο;

γεια σου Μαιρη!! εγω ειχα κανει σαλπιγγογραφια με σκιαγραφικο.. η ακτινολογος στο μητερα μου ειπε οτι μπορω και τον ιδιο μηνα να προσπαθησω αλλα η γυναικολογος μου ειπε να κανουμε προσπαθεια απο τον επομενο μηνα λογω σκιαγραφικου... ακουσα τη γυναικολογο και καναμε break ενα μηνα...

ευχομαι να πανε ολα καλα με τις εξετασεις σου και ισχυει οτι τους επομενους 2-3 μηνες εισαι πολυ γονιμη!!!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η tooth.fairy είπε:

Να σε ρωτησω η φιλη σου που εκανε τις ενεσεις, ηταν γοναδοτροπινες;; Εκανε για προκληση ωορρηξιας αν καταλαβα καλα;; Ειχε δοκιμασει πριν απο αυτες και προκληση με χαπια;

Έκανε έναν κύκλο παρακολούθηση για να δει αν κάνει ωορρηξία λόγω ΣΠΩ και στην συνέχεια πήρε χάπια για να αναπτυχθεί ωάριο και έκανε την ένεση γοναδοτροπίνης για να γίνει η ωορρηξία όταν είχαν ώριμα ωάρια. Έκανε έναν κύκλο με χάπια μόνο και έναν κύκλο με γοναδοτροπίνη και χάπια και στον κύκλο που έκανε την γοναδοτροπίνη είχε και επιτυχία. Υπάρχουν αρκετά σχήματα για να δοκιμάσεις τι είναι καλύτερο για εσένα, κατά την γνώμη μου, ένας γιατρός που να εμπιστεύεσαι και να μπορείς να συζητήσεις μαζί του και είμαι σίγουρη σύντομα θα μας δείχνεις θετικά τεστ! Γιατί η φίλη μου εκεί την πάτησε, λάθος επιλογή γιατρού και έχασε 2 χρόνια με φουλ άγχος και στεναχώρια γιατί όλα ήταν "τέλεια"! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mary_piggy είπε:

Καλημέρα σε όλες! Τα δικά μου νέα είναι ότι την Πέμπτη θα πάω στον γυναικολόγο να μου δώσει παραπεμπτικό και Παρασκευή θα κάνω ορμονολογικές εξετάσεις. Και την επόμενη εβδομάδα σαλπιγγογραφία. Το πήρα απόφαση όσο και αν πονέσω θα την κάνω και μόνο που υπάρχει η πιθανότητα να καθαρίσω και να μείνω έγκυος πιο εύκολα μετά (εάν βέβαια βγουν καλά τα αποτελέσματα). Να σας ρωτήσω, μετά τη σαλπιγγογραφία μπορείς τον ίδιο μήνα να κάνεις προσπάθεια ή πας για τον επόμενο;

Τον ίδιο μήνα ξεκινάς προσπάθειες και το συστήνουν κιόλας. Καλέ την έχεις πάρει πολύ στραβά την σαλπιγγογραφία. Οκ είναι μία διαδικασία λίγο τρομακτική αλλά αν δεν έχει βουλωμένες σάλπιγγες ή παθολογικά ευρήματα δεν πονάει καθόλου. Θα πάρεις και δυο παυσίπονα πιο πριν και δεν θα καταλάβεις τίποτα! Πιο πολύ το άγχος της διαδικασίας είναι! Μπορείς να ζητήσεις από τον γιατρό που θα την κάνει να σου μιλάει, να σου εξηγεί. Εμείς έτσι κάναμε βήμα βήμα μου έλεγε τι μπορεί να νιώσω και δεν κατάλαβα πότε τελείωσε. 

Μην ανησυχείς, στην τελική θα μάθεις ότι όλα είναι εντάξει και θα σου φύγει κι ένα άγχος από εκεί! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Dimitrapth είπε:

Έκανε έναν κύκλο παρακολούθηση για να δει αν κάνει ωορρηξία λόγω ΣΠΩ και στην συνέχεια πήρε χάπια για να αναπτυχθεί ωάριο και έκανε την ένεση γοναδοτροπίνης για να γίνει η ωορρηξία όταν είχαν ώριμα ωάρια. Έκανε έναν κύκλο με χάπια μόνο και έναν κύκλο με γοναδοτροπίνη και χάπια και στον κύκλο που έκανε την γοναδοτροπίνη είχε και επιτυχία. Υπάρχουν αρκετά σχήματα για να δοκιμάσεις τι είναι καλύτερο για εσένα, κατά την γνώμη μου, ένας γιατρός που να εμπιστεύεσαι και να μπορείς να συζητήσεις μαζί του και είμαι σίγουρη σύντομα θα μας δείχνεις θετικά τεστ! Γιατί η φίλη μου εκεί την πάτησε, λάθος επιλογή γιατρού και έχασε 2 χρόνια με φουλ άγχος και στεναχώρια γιατί όλα ήταν "τέλεια"! 

Μακαρι καποιο σχημα να πιασει κι για μενα! Αλλα μηπως εννοεις την ovitrelle (χοριογοναδοτροπίνη άλφα) για την τελικη ωριμανση του ωαριου? Τα χαπια και οι ενεσεις γοναδοτροπινων ειναι διαφορετικα απο αυτη την ενεση για την τελικη ωριμανση. Δηλαδη στο σχημα των γοναδοτροπινων κανεις ενεσεις (αντι για χαπια) καθε μερα (μικρη δοση ομως) για να αναπτυχθουν τα ωαρια και μετα θα σου δωσουν την οvitrelle για να σπασουν. Εχει λιγο τη βαση της εξωσωματικης. Οπως και να εχει θα το ψαξω! Σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimand είπε:

17.15 έχω ραντεβού 🩷

Θα πάμε με τον άντρα μου , έχουμε σκάσει από το άγχος χαχαχ

Ποια εβδομάδα είσαι;;;για να δούμε αν αναμένετε να ακούσετε καρδούλα....😘 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ποια εβδομάδα είσαι;;;για να δούμε αν αναμένετε να ακούσετε καρδούλα....😘 

Ειμαι 5 εβ +1  ❤️ Λες να εχω πιθανοτητες για καρδουλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η tooth.fairy είπε:

Μακαρι καποιο σχημα να πιασει κι για μενα! Αλλα μηπως εννοεις την ovitrelle (χοριογοναδοτροπίνη άλφα) για την τελικη ωριμανση του ωαριου? Τα χαπια και οι ενεσεις γοναδοτροπινων ειναι διαφορετικα απο αυτη την ενεση για την τελικη ωριμανση. Δηλαδη στο σχημα των γοναδοτροπινων κανεις ενεσεις (αντι για χαπια) καθε μερα (μικρη δοση ομως) για να αναπτυχθουν τα ωαρια και μετα θα σου δωσουν την οvitrelle για να σπασουν. Εχει λιγο τη βαση της εξωσωματικης. Οπως και να εχει θα το ψαξω! Σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου ❤️ 

Όπως τα λες. Εσύ σε αυτόν τον κύκλο πήρες Serpafar - Cyclacur και δεν έκανες την χοριογοναδοτροπίνη γιατί δεν ωρίμασε κανένα ωάριο; Ή έκανες και την χοριογοναδοτροπίνη; Η φίλη μου θα έκανε σε επόμενο κύκλο τις γοναδοτροπίνες αλλά τελικά δεν χρειάστηκε. Πήγαινε βήμα βήμα μέχρι κάτι να πιάσει. Το ίδιο κάνω κ εγώ τώρα πάω βήμα βήμα αλλά είμαι ακόμα στο πρώτο της παρακολούθησης 🤦‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Ειμαι 5 εβ +1  ❤️ Λες να εχω πιθανοτητες για καρδουλα?

Νομίζω πως είναι νωρίς ακόμη...όμως δε πειράζει! Θα δείτε τον σάκο! Μια μικρή κουκίδα ετοίμασε το σπίτι που θα το φιλοξενισει 9 μήνες ..❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Girly είπε:

Νομίζω πως είναι νωρίς ακόμη...όμως δε πειράζει! Θα δείτε τον σάκο! Μια μικρή κουκίδα ετοίμασε το σπίτι που θα το φιλοξενισει 9 μήνες ..❤️

Μακαρι να πανε ολα καλα . ❤️❤️ Ευχαριστω κοριτσια μου ❤️ Μπαινω συνεχως να δω τα δικα σας τεστ ανυπομονω για τα χαρμοσυνααααα !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Ναιιιι, εγω πχ εχα θετικο το Σάββατο οποτε Κυριακή με Δευτέρα έγινε η ωορρηξία μου. Άσε που την κατάλαβα από το ζόρι κ το πρήξιμο. Καλά εκανες!!!! Αν σε παίρνει κ σήμερα βάλτον κάτω και είσαι σουπερ απο επαφες

Αααα και εσύ μαζί μας είσαι!!! Και εγώ και η @cat12 είχαμε θετικό τεστ το Σάββατο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Αααα και εσύ μαζί μας είσαι!!! Και εγώ και η @cat12 είχαμε θετικό τεστ το Σάββατο!! 

Εγώ 1ο θετικό την Κυριακή 😻

Μαζί θα το περάσουμε κορίτσια ✌️✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Ειμαι 5 εβ +1  ❤️ Λες να εχω πιθανοτητες για καρδουλα?

Όχι είναι πολύ νωρίς για καρδούλα... Μετά από την 6η εβδομάδα ακούμε καρδιά. Αμνιακό σάκο θα δείτε σίγουρα!!!άντε περιμένουμε τα νέα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Dimitrapth είπε:

Όπως τα λες. Εσύ σε αυτόν τον κύκλο πήρες Serpafar - Cyclacur και δεν έκανες την χοριογοναδοτροπίνη γιατί δεν ωρίμασε κανένα ωάριο; Ή έκανες και την χοριογοναδοτροπίνη; Η φίλη μου θα έκανε σε επόμενο κύκλο τις γοναδοτροπίνες αλλά τελικά δεν χρειάστηκε. Πήγαινε βήμα βήμα μέχρι κάτι να πιάσει. Το ίδιο κάνω κ εγώ τώρα πάω βήμα βήμα αλλά είμαι ακόμα στο πρώτο της παρακολούθησης 🤦‍♀️

Το καλοκαίρι είδαμε 1 κύκλο παρακολουθηση (1 κύκλο ανωορρηκτικο) και τον Σεπτέμβρη και Οκτώβρη έκανα serpafar και cyclacur. Στον πρώτο κύκλο είδαμε ότι έφτασε στο κατάλληλο μέγεθος (19 χιλ.) κάναμε την ovitrelle. Στον 2ο κύκλο δεν έγινε τιποτα και θα τον αφήσουμε τον κύκλο. Τον Νοέμβριο θα πάρω ταμοξιφαινη. Θα κάνεις κι εσύ πρόκληση? Θα ξεκινήσεις με κλομιφαινη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Demy93 είπε:

Εγώ 1ο θετικό την Κυριακή 😻

Μαζί θα το περάσουμε κορίτσια ✌️✌️

Παιδιά συγγνώμη... παραπληροφόρηση!!! Χαχαχαχ πάει έχω χάσει τα μυαλά μου μου φαίνεται...εγώ είχα θετικό όχι ;υτο το Σάββατο αλλά το πρώτο τους Σεπτεμβρίου στις 7 του μήνα!! Χαχαχα πως μπερδεύτηκα έτσι και σας μπέρδεψα και εσάς!!! Συγγνώμηηηηη 😅😅😅😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Girly είπε:

@ΛΕΥΚΗ ενημέρωσε μας όταν επιστρέψεις!! Περίεργο όντως αυτό. Εμένα δε μου έχει συμβεί για να ξέρω να σου πω .. @annitakianna τι ωραία μέρα ξημέρωσε για μας!! Συννεφιά και πάει για βροχή! Χαχαχαχχα μόνο εσύ με καταλαβαίνεις!!!!!❤️🌪️❤️

@Mary_piggy μη φοβάσαι καθολουυυυ!! Δεν πονάει αλήθεια σου λέω! Και αν την κάνεις και με αφρό φαντάζομαι ακόμη καλύτερα! Εγώ την είχα κάνει με σκιαγραφικό  είχα πάρει δύο παναντολ πριν την σαλπιγγγραφια και ένιωσα απλά μια κράμπα περιόδου! Όσο για το αν θα κάνετε επαφές μετα νομίζω πως θα κάνεις στον επόμενο κύκλο ..πέρασαν και χρόνια και έχω ξεχάσει!!

Εγώ κορίτσια μου είμαι καλά, 9η μέρα με τα την ωορηξια σήμερα και δεν έχω τίποτα εκτός από τη μέση που με πονάει από το πρωί σήμερα. Το στήθος μου ενώ πάντα πονάει τόσες μέρες πριν την περίοδο (και ακόμη νωρίτερα) είναι απλά "αχαμπαρο". Τίποτα σας λέω. Ούτε ένα Τσικ να δώσει σημεία ενδιαφέροντος. Τίποτα!  @cat12, συνοδοιπορε μου για αυτό τον μήνα, πώς είσαι? Έχεις τίποτα? Εγώ όπως είχα πει,έκανα και ένα τεστ το πρωί από τα καινούργια της home test, και είναι ξεκάθαρα και πέραν πάσης αμφιβολίας αρνητικό. Θα ξανακάνω μεθαύριο! Θα τηρήσω είπα αυτή τη φορά το "ανά δύο μέρες"..

 

Αγαπημένη μου!!!! Είναι νωρίς ακόμα αλλά όπως είπες Τρίτη κ το έκανες 😁 έχεις ελπίδα ακόμα 🥰δεν έχω τίποτα αλλά είμαι σχεδόν σίγουρη ότι με τόσα βάρη που σήκωσα κ τόσο πόνο που είχα σαν περίοδο δεν θα τα κατάφερω αυτόν τον μήνα... Άσε που πέρασα ένα τεράστιο άγχος κλάμα από προχθές το βράδυ κ χτύπησα κόκκινο σε άγχος για κάποιους λόγους κ τώρα είμαι σίγουρη κ να υπήρχε κάτι το αποτελειωσα οπότε δεν περιμένω κάτι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Καλέ τρελή τα home test ξέρεις ότι αργούν να δείξουν!! Στην dimand ίσως έγινε αρκετά νωρίς η εμφύτευση και γι'αυτό είχε αχνό τέστ!  Κάνε την Παρασκευή τώρα!! Υπομονή! @cat12 εσύ έδειξες τουλάχιστον αυτοσυγκράτηση η τα ίδια χάλια και εσύ 🤣??

🤣🤣🤣 κρατηθηκα!!!! Αλλά επειδή νιώθω. Ότι δεν τα κατάφερα δεν βλέπω να κάνω τεστ!!! Ταλαιπωρήθηκα πολύ μετά την ωορρηξία σωματικά κ ψυχικά οπότε για αυτό πιστεύω ότι δεν θα δω θετικό... Αλλά είμαι ήρεμη γιατί θα πάμε για εξωσωματική 💪🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ειμαι 32 χρονων κ προσπαθω απο οκτωβριο του 2022 αμεσως μετα το γαμο μας....με τεστ ωορηξιας βεβαια π δεν την εβρισκα ποτε γτ ο κυκλος ηταν οτι να ναι...μ ειπε να καουμε απλα μεχρι 5 κυκλους προκλησης κ.μετα εξωσωματικη...δεν μ ειπε καν να κανω ενεσεις μαζι με χαπια κ να παμε σπερματεγχυση...δεν μ εβαλε καν ορμονολογικες....σαλπιγγογραφια κ σπερμοδιαγραμμα ειναι αψογα...δεν ξερω τι αλλο μπορει να φταιει...δεν εχω συλλαβει ουτε μια φορα
    • Αχ @Xrisa95 χτύπησες φλέβα με την ερώτηση σου! Εγώ προσωπικά δεν ξεχνάω λεπτό ότι είμαι έγκυος 🤰!! Ακόμα και το βράδυ τινάζομαι απότομα πολλές φορές γιατί φοβάμαι μην έχω κακή στάση για το έμβρυο 🤣🤣🤣 ότι να ναι!! @ΛΕΥΚΗ @Antonia2 αυτό το συζήτησα με την γιατρό προχθές! Μου είπε ότι δεν είναι καλό να αντιμετωπίσουμε την έγκυο σαν άρρωστη και καλά είναι να κάνουμε ότι κάναμε και πριν αλλά σε ήπια μορφή! Και όταν γύρισα να της πω για το βάρος ότι σηκώνω το πολύ 3-4 κιλά μου είπε " εσύ άσε τα 3-4 κιλά" και της λέω ότι υπάρχουν έγκυες που σηκώνουν περισσότερα και μου είπε ότι γυναίκες που έχουν και άλλα παιδιά δεν υπάρχει θέμα αλλά σε γυναίκες που είναι από υποβοηθούμενη αναπαραγωγή είναι πιο αυστηροί!!  Εντάξει εγώ το βρίσκω υπερβολικό πάντως 3-4 κιλά δεν είναι κάτι!! Φυσικά εγώ πλέον ούτε αυτά σηκώνω γιατί δεν θέλω να κάνω του κεφαλιού μου!
    • Καλησπέρα. Δεν έχω τα συμπτώματα των πρώτων ημερών αλλά νιώθω ένα τράβηγμα και πρήξιμο μόνο στην κοιλιά.  Αύριο θα είναι η 10η μέρα από την εμβρυομεταφορα και σκέφτομαι να κάνω ένα τεστ που έχω. Τι λες θα δείξει κάτι; Ο γιατρός είπε να κάνω χοριακη στις 8 Ιουλίου αλλά δεν αντέχω 
    • Μακαρι να ερθουν ολα καλα για ολες μας!!!🙏❤️🧿 Την αλλη Τεταρτη εχω γιατρο!! Ανυπομονουμε μ τον αντρα μου!!! Καλη αρχη μ το νεο γιατρο κ με τη νεα προσπαθεια!! 🤞🤞❤️❤️❤️❤️ Χαρηκα πολυ μ τα νεα σου Ελισσαβετ μου!!! Το οτι εισαι ηρεμη παιζει τεραστιο ρολο νομιζω κ βοηθαει πολυ!!  Ευχομαι πολυ πολυ συντομα να κρατας θετικη χοριακη!!!🙏🤰✨️🤞🥰 Να μας γραφεις τα νεα σου!!
    • Ο γιατρός δεν είμαι αλλά πιστεύω κακος δεν το κοίταξε πριν κάνετε πρόκληση η προλακτινη είναι ένα βασικό εμπόδιο που θεωρώ έπρεπε να ξεπεραστεί πρώτα πριν προχωρήσετε  εγω πρόκληση δεν χρειάστηκε να κάνω γιατί ρύθμισα την ωορρηξία με το χάπι για την προκαλακτινη με την ενδοκρινολόγο  τι ηλικία έχεις αν επιτρέπεται;  Ρωταω γιατί περίπου εχουμε τα ίδια θεματάκια ( εντάξει σίγουρα από γυναίκα σε γυναίκα διαφέρουν ) εγω τότε που προσπαθούσα για το πρώτο μωρο ήμουν 33 είχε περάσει ένας χρόνος και κάτι αλλά κουβέντα για εξωσωματική δεν μου είχε πει 🤷‍♀️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...