Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο νέος ο Οκτώβρης, φύλλα πέφτουνε ξανά, όμως μέσα στις κοιλίτσες θα ρθουν όμορφα μωρά🤰🤰🧡💛🤰🤰


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια μου!! καλη εβδομαδα να εχουμε!!

@ΛΕΥΚΗ εχω ακριβως την ιδια απορια με εσενα και απο τις απαντησεις των κοριτσιων νομιζω οτι απλα ηταν ο κυκλος μου περιεργος.. εγω παντα εχω τλχ 3-4 μερες αρκετη ροη (ειδικα τις 3 πρωτες μερες) και τωρα ειχα την παρασκευη και το σαββατο και χθες τπτ... αλλαζα σερβιετες που ηταν καθαρες αλλα δε μπορουσα και να βαλω σερβιετακι γτ φοβομουν μην ξανακανει κανενα μπαμ η ροη...

αλλα εγω, σε αντιθεση με εσενα, το σαββατο ειχα και λιγα γνωστα κομματακια οποτε σιγουρα δε δινω πιθανοτητα να ειναι εγκυμοσυνη... μαλλον ηταν ενας περιεργος κυκλος, γτ δεν καναμε κτ διαφορετικο η αληθεια ειναι... 

ωστοσο, την πεμπτη εχω και το γιατρο, οποτε θα τον ρωτησω (μεσα στις 52269742333584 ερωτησεις που εχω να του κανω θα χωσω κι αυτη 😅)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΛΕΥΚΗμου ευχομαι αυριο το πρωι να εχεις θετικο τεστ και να πανηγυρισουμε ολες με τη χαρα σου!!! 🙏🥰❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!! καλη εβδομαδα να εχουμε!!

@ΛΕΥΚΗ εχω ακριβως την ιδια απορια με εσενα και απο τις απαντησεις των κοριτσιων νομιζω οτι απλα ηταν ο κυκλος μου περιεργος.. εγω παντα εχω τλχ 3-4 μερες αρκετη ροη (ειδικα τις 3 πρωτες μερες) και τωρα ειχα την παρασκευη και το σαββατο και χθες τπτ... αλλαζα σερβιετες που ηταν καθαρες αλλα δε μπορουσα και να βαλω σερβιετακι γτ φοβομουν μην ξανακανει κανενα μπαμ η ροη...

αλλα εγω, σε αντιθεση με εσενα, το σαββατο ειχα και λιγα γνωστα κομματακια οποτε σιγουρα δε δινω πιθανοτητα να ειναι εγκυμοσυνη... μαλλον ηταν ενας περιεργος κυκλος, γτ δεν καναμε κτ διαφορετικο η αληθεια ειναι... 

ωστοσο, την πεμπτη εχω και το γιατρο, οποτε θα τον ρωτησω (μεσα στις 52269742333584 ερωτησεις που εχω να του κανω θα χωσω κι αυτη 😅)

Γελάω που είμαστε συνεχώς στην ίδια φάση. Μακάρι να έχουμε θετική εξέλιξη και οι δύο> Γιατί αποκλείεται η εγκυμοσύνη αν υπάρχουν κομματάκια??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

@ΛΕΥΚΗμου ευχομαι αυριο το πρωι να εχεις θετικο τεστ και να πανηγυρισουμε ολες με τη χαρα σου!!! 🙏🥰❤️

Μακάριιιι, αλλά πρέπει και εσύ να έχεις θετικό. Μαζί θα το περάσουμε και αυτό🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Γελάω που είμαστε συνεχώς στην ίδια φάση. Μακάρι να έχουμε θετική εξέλιξη και οι δύο> Γιατί αποκλείεται η εγκυμοσύνη αν υπάρχουν κομματάκια??

μα πραγματικα... τι ταυτιση ειναι αυτη!!!! σκεφτομουν να ρωτησω τα κοριτσια αν γνωριζουν κατι η αν τους εχει τυχει και μπαινω και διαβαζω το μνμ σου και λεω δεν ειναι δυνατον....

νομιζω πως μπορει να εχεις σαν περιοδο και να εισαι εγκυος αλλα δεν υπαρχουν κομματακια... ειναι λιγο διαφρετικη η περιοδος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Μακάριιιι, αλλά πρέπει και εσύ να έχεις θετικό. Μαζί θα το περάσουμε και αυτό🤣

χαχαχαχχα!!! το φανταζεσαι;;;;;;;; αχ να ερθει ενας μηνας και να γεμισουμε θετικα τεστ!!! τι τελεια θα ηταν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antonia2 είπε:

χαχαχαχχα!!! το φανταζεσαι;;;;;;;; αχ να ερθει ενας μηνας και να γεμισουμε θετικα τεστ!!! τι τελεια θα ηταν!!!

Το εύχομαι για όλες μας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΛΕΥΚΗ τα κομματάκια στην περίοδο είναι το ενδομήτριο που πέφτει, στην εγκυμοσύνη δεν γίνεται κάτι τέτοιο. Θα μπορούσε αυτό το μήνα να ήταν πιο μικρός ο κύκλος σου ή να ήταν πιο έντονη η ροή τις 2 μέρες και να απέβαλλες το αίμα πιο γρήγορα. Εγώ μετά την καισαρική έχω πολύ περισσότερο αίμα για λιγότερες μέρες. Με αρνητικό τεστ και αίμα θεωρώ δύσκολο να είσαι έγκυος παρόλα αυτά στο εύχομαι.

Εγω πάλι έχω τρομερό πρήξιμο σήμερα και πονάκια.. Ή που έγινε η ωορρρηξία ή που θα γίνει σήμερα. Θετικό τεστ είχα το Σάββατο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η annie! είπε:

@ΛΕΥΚΗ τα κομματάκια στην περίοδο είναι το ενδομήτριο που πέφτει, στην εγκυμοσύνη δεν γίνεται κάτι τέτοιο. Θα μπορούσε αυτό το μήνα να ήταν πιο μικρός ο κύκλος σου ή να ήταν πιο έντονη η ροή τις 2 μέρες και να απέβαλλες το αίμα πιο γρήγορα. Εγώ μετά την καισαρική έχω πολύ περισσότερο αίμα για λιγότερες μέρες. Με αρνητικό τεστ και αίμα θεωρώ δύσκολο να είσαι έγκυος παρόλα αυτά στο εύχομαι.

Εγω πάλι έχω τρομερό πρήξιμο σήμερα και πονάκια.. Ή που έγινε η ωορρρηξία ή που θα γίνει σήμερα. Θετικό τεστ είχα το Σάββατο.

Ίσως συμβαίνει αυτό. Πιο πολύ ανησύχησα μην ξανά αρχίσουν τα κουλά της περιόδου λόγω ενδομητρίωσης είναι η αλήθεια. Για εγκυμοσύνη και εγώ δεν το πολύ πιστεύω αλλά ελπίζω. Οπότε θα κάνω ένα τεστάκι αύριο το πρωί και βλέπουμε

Πωωω και εγώ στην ωορρηξία πονάω πιο πολύ απ'ότι στην περίοδο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Ίσως συμβαίνει αυτό. Πιο πολύ ανησύχησα μην ξανά αρχίσουν τα κουλά της περιόδου λόγω ενδομητρίωσης είναι η αλήθεια. Για εγκυμοσύνη και εγώ δεν το πολύ πιστεύω αλλά ελπίζω. Οπότε θα κάνω ένα τεστάκι αύριο το πρωί και βλέπουμε

Πωωω και εγώ στην ωορρηξία πονάω πιο πολύ απ'ότι στην περίοδο! 

Κορίτσι μου ελπίζω να έχεις θετικό τεστακι αύριο. Εμένα δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο για μπορέσω να σε διαφωτησω κάπως. 

Εγώ αν πονούσαν στην ωορρηξία όσο πονάω στην περίοδο δεν υπήρχε περίπτωση να κάνω σεξ για κανέναν λόγο 😅😅 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

morninggggg!! Ναι ήρθε χθες το βράδυ! Απλά μου την έφερε αυτή τη φορά γιατί δεν είχε καθόλου προεόρτια. Ήρθε κατευθείαν αίμα κανονικά! Αχ κ γω σαν εσένα είμαι, κόβω  φλέβα για συννεφιές, ομίχλες, βροχές... Αλλά δυστυχώς εδώ έχει ήλιο, ζέστη, κόσμος πάει για μπάνιο, και εμείς οι χαμένοι για δουλειά... 😢 Και είναι και Δευτέρα, και έχω κοιμηθεί και ελάχιστα. Ανά μία ώρα ξυπνούσα!  Σκοτώνω άνθρωπο κυριολεκτικά. Και δε θα το μετανιώσω καν μετά! Η απολογία μου θα είναι 1 τεράστια λευκή σελίδα που θα λέει "Με προκάλεσε. Μου μίλησε. Ας πρόσεχε."

Ααα ήρθε εε?? Τώρα εγώ είμαι λίγο μπερδεμένη γιατί δεν ξέρω αν ήθελες να έρθει η όχι 🤔🤔 πότε έχεις ραντεβού με τον γιατρό σου για το άλλο θέμα?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

χαχαχαχχα!!! το φανταζεσαι;;;;;;;; αχ να ερθει ενας μηνας και να γεμισουμε θετικα τεστ!!! τι τελεια θα ηταν!!!

Εγώ πιστεύω ότι θα έρθει βρε κορίτσια που θα πάει!! Πίστη και επιμονή ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Ίσως συμβαίνει αυτό. Πιο πολύ ανησύχησα μην ξανά αρχίσουν τα κουλά της περιόδου λόγω ενδομητρίωσης είναι η αλήθεια. Για εγκυμοσύνη και εγώ δεν το πολύ πιστεύω αλλά ελπίζω. Οπότε θα κάνω ένα τεστάκι αύριο το πρωί και βλέπουμε

Πωωω και εγώ στην ωορρηξία πονάω πιο πολύ απ'ότι στην περίοδο! 

Εγώ όταν ήμουν έγκυος και είχα αίμα ήταν πιο πολύ ροζ και καφέ όχι ροή, όταν είχα ροή και πολύ κόκκινο αίμα ήταν από την κακή πορεία που έσπασε το εξωμήτριο αλλά ήταν μετά την 5η εβδομάδα οπότε ψιλό αποκλείεται να είναι κάτι ανησυχητικό. Κάνε ένα ακόμα τεστάκι με τα πρωινά έστω για την ελάχιστη πιθανότητα, μακάρι δλδ να είσαι, αλλά γενικά μην σε ανησυχεί η μικρή ροή, συμβαίνει ακόμα και από κάποια μικρή φλεγμονή, ή γιατί το ενδομήτριο ήταν λίγο μικρότερο αυτή τη φορά από τις προηγούμενες και για πολλούς άλλους λόγους! Να σε ανησυχήσεις αν αυτό γίνεται συνεχόμενα κάθε μήνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Εγώ πιστεύω ότι θα έρθει βρε κορίτσια που θα πάει!! Πίστη και επιμονή ♥️♥️♥️

ναι θα ερθει!!! με τον ενα η τον αλλο τροπο....

απλα ρε κοριτσια πια η ψυχολογια και η αντοχη μου εχουν πεσει πολυ.... κλαιω πανευκολα..(και δεν ημουν ποτε ετσι, ουτε σε αλλες δυσκολες καταστασεις...) νιωθω τα νευρα μου σπασμενα τελειως... την παρασκευη ημουν κουρελι... 

ευτυχως το σαββατο βγηκαμε με παρεα το βραδυ και αλλαξε ολη η ψυχολογια μου!! ηπιαμε, χορεψαμε, το γλεντησαμε κανονικα!!!

αντε να ερθει η πεμπτη να δρομολογησω τα υπολοιπα γτ δεν αντεχω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου 🤗

Update ωορρηξίας: 13η μέρα σήμερα και πάλι μου χαμογελάει η φατσούλα 🤣...Θυμίζω ότι χθες το μεσημέρι είχα θετικό τεστ και χθες το βράδυ είχα αρνητικό...Σήμερα πάλι θετικό!!!

Μήπως μας κοροϊδεύει μέχρι και η φατσούλα??? 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

ναι θα ερθει!!! με τον ενα η τον αλλο τροπο....

απλα ρε κοριτσια πια η ψυχολογια και η αντοχη μου εχουν πεσει πολυ.... κλαιω πανευκολα..(και δεν ημουν ποτε ετσι, ουτε σε αλλες δυσκολες καταστασεις...) νιωθω τα νευρα μου σπασμενα τελειως... την παρασκευη ημουν κουρελι... 

ευτυχως το σαββατο βγηκαμε με παρεα το βραδυ και αλλαξε ολη η ψυχολογια μου!! ηπιαμε, χορεψαμε, το γλεντησαμε κανονικα!!!

αντε να ερθει η πεμπτη να δρομολογησω τα υπολοιπα γτ δεν αντεχω...

Κορίτσι μου γλυκό κι εγώ έτσι ήμουν μέχρι που πήγα στον γυναικολόγο που με παρακολουθεί τώρα και μου είπε δεν με νοιάζει τι θα κάνεις, γυμναστική, δουλειά, χόμπι, χτύπα τον άντρα σου, στην τελική κάνε διαλογισμό οτιδήποτε να αποβάλλεις το άγχος σου και την κακή ψυχολογία. Μην το γελάς αλλά ξεκίνησα και κάνω διαλογισμό (το άλλο βήμα θα ήταν να αρχίσω να χτυπάω τον αντρα μου 😂 ) εγώ που δεν τα πιστεύω αυτά τα θεωρώ βλακείες... ε σε πληροφορώ έχει αλλάξει η διάθεση μου και σταμάτησα να υποφέρω ψυχολογικά. Με βοήθησε και ο γιατρός που είναι πολύ προσιτός και πολύ αισιόδοξος και χαρούμενος ε λίγο το ένα λίγο το άλλο κάπως το διαχειρίζομαι! Βρες κάτι να κάνεις να αλλάξεις την διάθεση σου ❤️ Το παιδάκι σου θα έρθει είναι στο δρόμο... όπως λέει κι αυτή η χαζή στο διαλογισμό η ψυχή υπάρχει, είναι στο δρόμο, άνοιξε την καρδιά σου να την καλωσορίσεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Ααα ήρθε εε?? Τώρα εγώ είμαι λίγο μπερδεμένη γιατί δεν ξέρω αν ήθελες να έρθει η όχι 🤔🤔 πότε έχεις ραντεβού με τον γιατρό σου για το άλλο θέμα?

 

κ εγώ είμαι λίγο μπερδεμένη και δεν ξέρω αν ήθελα να έρθει χαχαχα! μετά τα ραντεβου΄ θα αποφασίσω τι θέλω. Πέμπτη έχω νευρολόγο και την επόμενη βδομάδα θα βάλω γυναικολόγο, να δούμε τι θα δούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 🤗

Update ωορρηξίας: 13η μέρα σήμερα και πάλι μου χαμογελάει η φατσούλα 🤣...Θυμίζω ότι χθες το μεσημέρι είχα θετικό τεστ και χθες το βράδυ είχα αρνητικό...Σήμερα πάλι θετικό!!!

Μήπως μας κοροϊδεύει μέχρι και η φατσούλα??? 🤣🤣

Κορίτσι μου τα συγκεκριμένα τέστ της clear blue  πρέπει να τα κάνεις το πρωί! Αν θες για επιβεβαίωση πάρε τις ταινίες για να κάνεις το βράδυ αλλά τα clear blue νομίζω είναι μόνο για πρωί! Εσύ κάνε τις επαφές σου σήμερα και αύριο και εύχομαι να μας λες για τα τεστ εγκυμοσύνης σε 2 εβδομάδες ♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

ναι θα ερθει!!! με τον ενα η τον αλλο τροπο....

απλα ρε κοριτσια πια η ψυχολογια και η αντοχη μου εχουν πεσει πολυ.... κλαιω πανευκολα..(και δεν ημουν ποτε ετσι, ουτε σε αλλες δυσκολες καταστασεις...) νιωθω τα νευρα μου σπασμενα τελειως... την παρασκευη ημουν κουρελι... 

ευτυχως το σαββατο βγηκαμε με παρεα το βραδυ και αλλαξε ολη η ψυχολογια μου!! ηπιαμε, χορεψαμε, το γλεντησαμε κανονικα!!!

αντε να ερθει η πεμπτη να δρομολογησω τα υπολοιπα γτ δεν αντεχω...

Εντάξει είναι πολύ ψυχοφθόρο όλο αυτό κάθε μήνα!! Πραγματικά δεν περιγράφεται με λέξεις και είναι τόσο δύσκολο να σε καταλάβει κάποιος που δεν το έχει βιώσει!!

Αλλά αντέχουμε βρε κορίτσια τι να κάνουμε πρέπει να συνεχίσουμε την προσπάθεια! Πολλές φορές αναρωτιέμαι αν και οι άντρες μας νιώθουν έτσι!! Εγώ έχω την αίσθηση ότι ο δικός μου το περνάει πιο χαλαρά από μένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Σήμερα 12η μερα του κύκλου και συνεχίζονται τα αρνητικά τεστ ωορρηξίας. Σήμερα έχω να πάω και στον γιατρό να δούμε αν αναπτύχθηκε κανένα ωοθηλακιο μετά την αγωγή. Σε αυτό το μήνα δεν έχω κανένα σύμπτωμα ωορρηξία-τσιμπηματα. Έχω άγχος μήπως δεν αναπτύχθηκε κάποιο αυτό το μήνα.

IMG_20231016_124839.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Εντάξει είναι πολύ ψυχοφθόρο όλο αυτό κάθε μήνα!! Πραγματικά δεν περιγράφεται με λέξεις και είναι τόσο δύσκολο να σε καταλάβει κάποιος που δεν το έχει βιώσει!!

Αλλά αντέχουμε βρε κορίτσια τι να κάνουμε πρέπει να συνεχίσουμε την προσπάθεια! Πολλές φορές αναρωτιέμαι αν και οι άντρες μας νιώθουν έτσι!! Εγώ έχω την αίσθηση ότι ο δικός μου το περνάει πιο χαλαρά από μένα!

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

ναι θα ερθει!!! με τον ενα η τον αλλο τροπο....

απλα ρε κοριτσια πια η ψυχολογια και η αντοχη μου εχουν πεσει πολυ.... κλαιω πανευκολα..(και δεν ημουν ποτε ετσι, ουτε σε αλλες δυσκολες καταστασεις...) νιωθω τα νευρα μου σπασμενα τελειως... την παρασκευη ημουν κουρελι... 

ευτυχως το σαββατο βγηκαμε με παρεα το βραδυ και αλλαξε ολη η ψυχολογια μου!! ηπιαμε, χορεψαμε, το γλεντησαμε κανονικα!!!

αντε να ερθει η πεμπτη να δρομολογησω τα υπολοιπα γτ δεν αντεχω...

Κι εγώ έτσι νιώθω κορίτσια όσο περνάνε οι μήνες. Υπομονή κάνω και τα εσωτερικευω όλα τα συναισθήματα μέσα μου. Ο σύζυγος είναι πιο χαλαρός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου τα συγκεκριμένα τέστ της clear blue  πρέπει να τα κάνεις το πρωί! Αν θες για επιβεβαίωση πάρε τις ταινίες για να κάνεις το βράδυ αλλά τα clear blue νομίζω είναι μόνο για πρωί! Εσύ κάνε τις επαφές σου σήμερα και αύριο και εύχομαι να μας λες για τα τεστ εγκυμοσύνης σε 2 εβδομάδες ♥️♥️

🤗🤗

Μακάριιιι!!!

Τα συγκεκριμένα λένε ότι δε θέλουν πολύ πρωινά ούρα παρόλα αυτά δε ξέρω και ακριβώς τι γίνεται...θα συνεχίσω εγώ το πρόγραμμα μου και βλέπουμε 😂🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η tooth.fairy είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Σήμερα 12η μερα του κύκλου και συνεχίζονται τα αρνητικά τεστ ωορρηξίας. Σήμερα έχω να πάω και στον γιατρό να δούμε αν αναπτύχθηκε κανένα ωοθηλακιο μετά την αγωγή. Σε αυτό το μήνα δεν έχω κανένα σύμπτωμα ωορρηξία-τσιμπηματα. Έχω άγχος μήπως δεν αναπτύχθηκε κάποιο αυτό το μήνα.

IMG_20231016_124839.jpg

Αααα κορίτσι μου εμείς είμαστε παρέα στις μέρες μας 🤗

Μακάρι να πάνε όλα καλά και για τις 2 μας 💕🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Τι κάνετε? Καλή εβδομάδα να έχουμε! Δεν μου αρέσει καθόλου η Δευτέρα αλλά σήμερα έχει αρκετά σύννεφα και πάει για βροχή οπότε για μένα είναι τέλεια μέρα! @kokkinoskoufitsa κορίτσι μου πώς είσαι? Ήρθε η περίοδος? @cat12 εσύ κορίτσι μου στην αναμονή είσαι σωστά??

Ναι κορίτσι μου καλά θυμάσαι 😀 είμαι 8η μέρα από την ωορρηξία!!! Στην αναμονή κ εγώ ... Απλά έχουν γίνει διαφορά που μου έχουν προκαλέσει πολύ άγχος σήκωσα παλέτες κ κιβώτια εβαπορε οπότε θεωρώ ότι είναι δύσκολο... Το νιώθω ότι κ να υπήρχε κάτι το κατέστρεψα κ ψυχολογικά σωματικά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η tooth.fairy είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Σήμερα 12η μερα του κύκλου και συνεχίζονται τα αρνητικά τεστ ωορρηξίας. Σήμερα έχω να πάω και στον γιατρό να δούμε αν αναπτύχθηκε κανένα ωοθηλακιο μετά την αγωγή. Σε αυτό το μήνα δεν έχω κανένα σύμπτωμα ωορρηξία-τσιμπηματα. Έχω άγχος μήπως δεν αναπτύχθηκε κάποιο αυτό το μήνα.

IMG_20231016_124839.jpg

Αφού θα πας θα δεις κ πως θα ανεβαίνουν κ τα τεστ... Κ εγώ αν πήγαινα για έλεγχο ωορηξιας θα έκανα κ τα τεστ να δω πως ανεβαίνουν κ εάν ταιριάζουν με τον έλεγχο στον γιατρό... Θα περιμένουμε νέα σου από τον γιατρό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια μου... Ευτυχώς σήμερα, ξανά πήρα maalox, γιατί είχα έντονη καούρα πριν πέσω για ύπνο, και κοιμήθηκα 5,5 ώρες σερί κορίτσια μου! Τελευταία μέρα σήμερα εδώ! Φτιάχνω βαλίτσα κι αύριο μεσημέρι... ξεκινάει η πιο γλυκιά αναμονή και προσμονή! Ευτυχώς έχω λίγα πράγματα να κάνω και στην Αθήνα ακόμα, οπότε θα περάσουν γρήγορα οι τελευταιές εβδομάδες.  Εχθές με πήραν και απο το μαιευτήριο και κανόνισα και το μάθημα τοκετού!!! Κοντεύουμε κορίτσια μου κι ακόμα δεν το πιστεύω πως πέρασε τόσο γρήγορα ο καιρός! Τελευταίο μπάνιο... εδώ!!!
    • Καλημέρα κορίτσια μου... Βρέθηκα με το μπαμπά της μπουμπούς εχθές και μιλήσαμε! Δε θέλει ούτε να τη δει. Δεν αξίζει να ξανά ασχοληθώ καθόλου. Θα το αντιμετωπίσει όταν πάει η μικρή να του ζητήσει τα "ρέστα".  Ευτυχώς σήμερα, ξανά πήρα maalox, γιατί είχα έντονη καούρα πριν πέσω για ύπνο, και κοιμήθηκα 5,5 ώρες σερί κορίτσια μου! Τελευταία μέρα σήμερα εδώ! Φτιάχνω βαλίτσα κι αύριο μεσημέρι... ξεκινάει η πιο γλυκιά αναμονή και προσμονή! Ευτυχώς έχω λίγα πράγματα να κάνω και στην Αθήνα ακόμα, οπότε θα περάσουν γρήγορα οι τελευταιές εβδομάδες.  Εχθές με πήραν και απο το μαιευτήριο και κανόνισα και το μάθημα τοκετού!!! Κοντεύουμε κορίτσια μου κι ακόμα δεν το πιστεύω πως πέρασε τόσο γρήγορα ο καιρός! Τελευταίο μπάνιο... εδώ!!!
    • Πραγματικά δε νομίζω πως αξίζει στην μπουμπού μου να έχει έναν τέτοιο πατέρα. Δεν αξίζει καν να ασχοληθώ μαζί του. 
    • Είναι απόλυτα κατανοητα όλα αυτά που νιώθετε.. περάσαμε κ μεις μια παρόμοια κατάσταση.. περίπου στις ίδιες ηλικίες με σας κάναμε εξετάσεις γιατί προσπαθούσαμε πάρα πολύ καιρό.. εγώ με κάποια μικροπροβλήματα διαχειρισιμα αλλά ο σύζυγος χαλια σπερμοδιαγραμματα.. σκέτη απογοήτευση.. κάποιοι άνθρωποι χρειάζονται περισσότερο χρόνο να συνειδητοποιήσουν αυτό που τους συμβαίνει.. και ο άντρας μου πέρασε αυτή την άρνηση που περιγράφεις ότι είναι ανίκανος κλπ (οι περισσότεροι άντρες νομίζω έτσι αντιδρούν) και επειδή στην πίεση είναι δύσκολος ο δικός μου τον άφησα να αποφασίσει μόνος του τι θέλει να κάνει.. είχε πολύ μεγάλη λαχτάρα για παιδάκι και σε εκείνη τη φάση με βοήθησε πάρα πολύ ο γυναικολόγος μου τον οποίο ο άντρας μου ακούει σαν θεό οπότε δεν του άφησε περιθώρια.. μετά από τρεις ουρολόγους πολλές βιταμίνες και διάφορα άλλα εμεις δεν είδαμε κάποια θεαματική βελτίωση.. οι θεραπείες των αντρών είναι τρίμηνες τουλάχιστον αλλά αξίζει εννοείται να δώσεις αυτόν τον χρόνο (αφού οι δικές σου εξετάσεις είναι καλές ) καταρχήν γιατί ο κάθε οργανισμός και το κάθε πρόβλημα είναι διαφορετικό και μπορεί να δείτε βελτίωση, ομως ισχύει ότι ακόμα και εξωσωματική να κάνετε ότι διορθώνεται το κάνουμε ώστε να πάμε με τις καλύτερες δυνατές προϋποθέσεις... απλά χρειάζεται ηρεμία (όσο γίνεται) και να είστε ενωμένοι να αντιμετωπίσετε μαζί τις δυσκολίες γιατι όλα φαίνονται βουνό το ξερω.. εμείς τελικά κάναμε εξωσωματική, έχω χαμηλή αμη  δεν γινόταν να περιμένουμε άλλο και έχουμε το αγοράκι μας και σε πληροφορω ότι ο αρχικα αρνητικός άντρας μου με εχει φάει να κάνουμε προσπάθεια για δεύτερο και είναι ήδη έτοιμος (από μόνος του) να ξεκινήσει όλες τις εξετάσεις από την αρχή γιατί φυσικά δεν ξέρουμε σε τι κατάσταση βρίσκεται, έχουν περάσει και 3 χρόνια.. υπομονή και πίστη και εύχομαι να τελειώσει με τον καλύτερο τρόπο όλη η περιπέτεια σας!!!
    • Δεν θα του έκανα την χάρη να τον αφήσω έτσι.... Ας μην την βλέπει αλλά θα την αναγνωρίσει και θα δίνει ότι πρέπει για το παιδί του!!!!εγώ όχι δεν θα του έκανα αυτή την χάρη.... Γιατί δεν έγινε μόνο του το παιδί!!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...