Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο νέος ο Οκτώβρης, φύλλα πέφτουνε ξανά, όμως μέσα στις κοιλίτσες θα ρθουν όμορφα μωρά🤰🤰🧡💛🤰🤰


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Λογικά θα σου πει να αφήσεις έναν κύκλο για σιγουριά και μετά!! Αλλά αν θυμάμαι καλά και εσύ ήθελες να κοιτάξεις την προλακτίνη πριν τις νέες προσπάθειες!! Η κάνω λάθος? 

Εγώ την τρίτη περιμένω και μάλλον θα έρθει στην ώρα της! Αλλά είμαι αισιόδοξη για τους επόμενους μήνες γιατί μόνο με έναν μήνα θεραπεία δεν πιστεύω ότι υπάρχει μεγάλη βελτίωση στο σπέρμα!

Ναι θα μιλήσω με τον γιατρό και βλέπουμε η προλακτινη μια απλή εξέταση αίματος θα την κανω καποια στιγμή να δω που βρισκομαι 

Θέλει λίγο παρά πάνω για να βοηθήσει στο σπερμα οι βιταμίνες είναι η αλήθεια αλλά ποτε δεν ξέρεις  εύχομαι να μην έρθει 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!Θέλω τα φώτα σας οπωσδήποτε!!όπως σας είχα πει σε αυτόν τον κύκλο θα ξεκινούσα τα τεστ ωορρηξίας για να δω λίγο που βρίσκομαι...Ξεκίνησα την 10η μέρα λοιπόν,σήμερα είναι η 12η και τσουπ να το το χαμογελάκι..Αυτό όμως τώρα τι σημαίνει???Συγγνώμη για τις "χαζές" απορίες αλλά δεν έχω ιδέα...εγώ νόμιζα ότι κάνω ωορρηξία 14η 15η μερα..Σημείωση,στο premon βάζω την ταινία μόνο και μου βγάζει μέτρηση 0.3  

IMG_20231015_145625.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!Θέλω τα φώτα σας οπωσδήποτε!!όπως σας είχα πει σε αυτόν τον κύκλο θα ξεκινούσα τα τεστ ωορρηξίας για να δω λίγο που βρίσκομαι...Ξεκίνησα την 10η μέρα λοιπόν,σήμερα είναι η 12η και τσουπ να το το χαμογελάκι..Αυτό όμως τώρα τι σημαίνει???Συγγνώμη για τις "χαζές" απορίες αλλά δεν έχω ιδέα...εγώ νόμιζα ότι κάνω ωορρηξία 14η 15η μερα..Σημείωση,στο premon βάζω την ταινία μόνο και μου βγάζει μέτρηση 0.3  

IMG_20231015_145625.jpg

Καλημέρα κορίτσι μου!! Το θετικό τεστ σου δείχνει πότε ξεκινάνε οι γόνιμες μέρες! Από σήμερα και τις 2 επόμενες μέρες πρέπει να έρθεις σε επαφή!! Όταν το τέστ είναι θετικό τις επόμενες 12-36 ώρες κάποια στιγμή θα γίνει η ωορρηξία σου! Αλλά κανείς δεν μπορεί να ξέρει πότε ακριβώς θα γίνει γι'αυτό και θα πρέπει να έχεις επαφή σήμερα αύριο και μεθαύριο! Τα συγκεκριμένα τέστ δεν πρέπει να τα ανοίγεις γιατί η ταινία δεν θα είναι ποτέ αρκετά σκούρη ιδικά για την εφαρμογή του premom.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! Το θετικό τεστ σου δείχνει πότε ξεκινάνε οι γόνιμες μέρες! Από σήμερα και τις 2 επόμενες μέρες πρέπει να έρθεις σε επαφή!! Όταν το τέστ είναι θετικό τις επόμενες 12-36 ώρες κάποια στιγμή θα γίνει η ωορρηξία σου! Αλλά κανείς δεν μπορεί να ξέρει πότε ακριβώς θα γίνει γι'αυτό και θα πρέπει να έχεις επαφή σήμερα αύριο και μεθαύριο! Τα συγκεκριμένα τέστ δεν πρέπει να τα ανοίγεις γιατί η ταινία δεν θα είναι ποτέ αρκετά σκούρη ιδικά για την εφαρμογή του premom.. 

Κατάλαβα!!!οπότε μένω στο χαμογελάκι και προσπαθώ για καθημερινές επαφές αυτές τις μέρες

Και μόλις γίνει ωορρηξία το τεστακια θα είναι αρνητικό??

🤗😻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Κατάλαβα!!!οπότε μένω στο χαμογελάκι και προσπαθώ για καθημερινές επαφές αυτές τις μέρες

Και μόλις γίνει ωορρηξία το τεστακια θα είναι αρνητικό??

🤗😻

Όταν κορυφώνεται η ορμόνη τότε το τέστ χαμογελάει και μετά πέφτει η ορμόνη αυτό δεν σημαίνει ότι έγινε η ωορρηξία! Γι'αυτό και αν κάνεις αύριο τέστ και βγει αρνητικο μην επαναπαυθείς γιατί όπως είπα και πριν κανείς δεν μπορεί να ξέρει πότε ακριβώς γίνεται η ωορρηξία! Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα γίνει μέσα στις επόμενες 2-3 μέρες! Γι'αυτό και θέλει επαφές 3 μέρες συνεχόμενα για να είσαι σίγουρη ότι δεν έχασες την ημέρα της ωορρηξίας.. 🥰🥰🥰 δώσε πόνο τώρα και εύχομαι να μας πεις τα ευχάριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πέρασα να πω μια καλησπέρα και να ευχηθώ σε όλες καλά αποτελέσματα!! @Demy93 βουρρ βουυρρ για αγκαλίτσες!!! 

 

κορίτσια εμείς φτιάχνουμε το δωμάτιο της μικρής μου... επιτέλους τελειώνουμε με την ανακαίνιση και θα πάει στο δικό της χώρο γιατί 4 χρόνια κοιμόμαστε σε ένα δωμάτιο. Σκεφτόμουν στον ένα τοίχο να βάλουμε ταπετσαρία.. το έχει τολμήσει καμία;;  είναι ωραίο το αποτέλεσμα; και όταν θελήσω να τη βγάλω αφαιρείται ευκολα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

....και μόλις μπήκα να γράψω "τι έγινε μωρέ? Που είστε???"

@Demy93 χτυπάω την κλακέτα καιιι "action"!!!! Καλή σας επιτυχία κορίτσι μου! Δώστε του να καταλάβει!!!

Εγώ κορίτσια μου χθες έκατσα και είδα λίγο τα στατιστικά μου των προηγούμενων μηνών και νομίζω ότι είναι λογικό να μην υπήρχε σύλληψη ακόμη...πέρασε καιρός μέχρι να καταλάβω ότι μετά το θετικό τεστ κάνω ωορηξια 1-2 μέρες μετά. Κοίταξα αντίστροφα την μέρα περιόδου και κάποιες φορές έδειξε 1 μέρα μετά κάποιες 2 μέρες μετά...εγώ είχα γενικά επαφές η πολλές μέρες πριν η μετα και πάντα κατά το θετικό τεστ ..και αυτόν τον μήνα επίσης μάλλον δεν είχα σωστές επαφες. Είχα θετικό τεστ στις 7 του μήνα και επαφές στις 6 στις 8 και στις 10..μετά είχα πάλι αλλά είχε περάσει η ωορηξια λογικά. Έχασα και αρκετούς μήνες που δεν έκανα τεστ και είχα επαφές προφανώς ότι να ναι...αλλά τουλάχιστον έμαθα κάτι!!! Έμαθα πως δουλεύει ο δικός μου κύκλος!! Σε αυτόν τον κύκλο είχα μια μέρα πριν και μια μέρα μετά αλλά όχι την ημέρα του θετικού τέστ...άντε να δούμε πως θα παει αυτό!!!

Γεια πείτε τα νέα σας!!! @annitakianna για πεεεςςςς!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mantarini είπε:

Πέρασα να πω μια καλησπέρα και να ευχηθώ σε όλες καλά αποτελέσματα!! @Demy93 βουρρ βουυρρ για αγκαλίτσες!!! 

 

κορίτσια εμείς φτιάχνουμε το δωμάτιο της μικρής μου... επιτέλους τελειώνουμε με την ανακαίνιση και θα πάει στο δικό της χώρο γιατί 4 χρόνια κοιμόμαστε σε ένα δωμάτιο. Σκεφτόμουν στον ένα τοίχο να βάλουμε ταπετσαρία.. το έχει τολμήσει καμία;;  είναι ωραίο το αποτέλεσμα; και όταν θελήσω να τη βγάλω αφαιρείται ευκολα; 

Ωωω ώρα για αλλαγές!!!! Πόσο μου αρέσουν τέτοιες!!! Εγώ είχα ταπετσαρία κάποτε στο σαλόνι σε ένα σπίτι που εμένα και αν αποφασίσεις να βάλεις θα σου δώσω μια συμβουλή. Πάρε πολύ καλής ποιότητας ταπετσαρία! Αξίζει τα παραπάνω χρήματα. Τότε είχα πάρει μια πολύ καλής ποιότητας για το σαλόνι και μια όχι καλής για την κρεβατοκάμαρα...της κρεβατοκάμαρας μέσα σε λίγο καιρό (επειδή ήταν χάρτινη) και φούσκωσε σε κάποια σημεία ,σε άλλα ξεκόλλησε και φαινόταν απαίσια. Άσε που όταν πήγα να την βγάλω σκιζοταν ..η άλλη που ήταν σαν υφή βετεξ ας πούμε δεν έπαυε ποτέ τίποτα και όταν την έβγαλα απλά την τραβήξαμε και βγήκε ομοιόμορφα χωρίς να αφήσει τίποτα! 

Εγώ δεν επέλεξα στο παιδικό ταπετσαρία γιατί φοβήθηκα μην μπουκωσει επειδή ήταν και μικρό το δωμάτιο και τότε είχα ζωγραφίσει απλά δύο βουνά σε αποχρώσεις του γκρι-γαλαζιου και κάτι πολύ ελαφρά συννεφάκια και είχε βγει πολύ πολύ ωραίο. Αν βρω φωτό και σε ενδιαφέρει θα σου στειλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Girly είπε:

....και μόλις μπήκα να γράψω "τι έγινε μωρέ? Που είστε???"

@Demy93 χτυπάω την κλακέτα καιιι "action"!!!! Καλή σας επιτυχία κορίτσι μου! Δώστε του να καταλάβει!!!

Εγώ κορίτσια μου χθες έκατσα και είδα λίγο τα στατιστικά μου των προηγούμενων μηνών και νομίζω ότι είναι λογικό να μην υπήρχε σύλληψη ακόμη...πέρασε καιρός μέχρι να καταλάβω ότι μετά το θετικό τεστ κάνω ωορηξια 1-2 μέρες μετά. Κοίταξα αντίστροφα την μέρα περιόδου και κάποιες φορές έδειξε 1 μέρα μετά κάποιες 2 μέρες μετά...εγώ είχα γενικά επαφές η πολλές μέρες πριν η μετα και πάντα κατά το θετικό τεστ ..και αυτόν τον μήνα επίσης μάλλον δεν είχα σωστές επαφες. Είχα θετικό τεστ στις 7 του μήνα και επαφές στις 6 στις 8 και στις 10..μετά είχα πάλι αλλά είχε περάσει η ωορηξια λογικά. Έχασα και αρκετούς μήνες που δεν έκανα τεστ και είχα επαφές προφανώς ότι να ναι...αλλά τουλάχιστον έμαθα κάτι!!! Έμαθα πως δουλεύει ο δικός μου κύκλος!! Σε αυτόν τον κύκλο είχα μια μέρα πριν και μια μέρα μετά αλλά όχι την ημέρα του θετικού τέστ...άντε να δούμε πως θα παει αυτό!!!

Γεια πείτε τα νέα σας!!! @annitakianna για πεεεςςςς!!!!

Κορίτσι μου θυμάμαι ότι σου ερχόταν περίοδος πάντα μετά το θετικό τεστ 15-16 μέρες άρα κάνεις ωορρηξία μια με δύο μέρες μετά το θετικό τεστ! Εγώ έχω περίοδο πάντα 14 μέρες μετά το θετικό + το ότι έχω πάντα έντονους πόνους όταν έχω θετικό τεστ! Εσύ είχες επαφή μια μέρα μετά το θετικό αυτό το μήνα σωστά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Ωωω ώρα για αλλαγές!!!! Πόσο μου αρέσουν τέτοιες!!! Εγώ είχα ταπετσαρία κάποτε στο σαλόνι σε ένα σπίτι που εμένα και αν αποφασίσεις να βάλεις θα σου δώσω μια συμβουλή. Πάρε πολύ καλής ποιότητας ταπετσαρία! Αξίζει τα παραπάνω χρήματα. Τότε είχα πάρει μια πολύ καλής ποιότητας για το σαλόνι και μια όχι καλής για την κρεβατοκάμαρα...της κρεβατοκάμαρας μέσα σε λίγο καιρό (επειδή ήταν χάρτινη) και φούσκωσε σε κάποια σημεία ,σε άλλα ξεκόλλησε και φαινόταν απαίσια. Άσε που όταν πήγα να την βγάλω σκιζοταν ..η άλλη που ήταν σαν υφή βετεξ ας πούμε δεν έπαυε ποτέ τίποτα και όταν την έβγαλα απλά την τραβήξαμε και βγήκε ομοιόμορφα χωρίς να αφήσει τίποτα! 

Εγώ δεν επέλεξα στο παιδικό ταπετσαρία γιατί φοβήθηκα μην μπουκωσει επειδή ήταν και μικρό το δωμάτιο και τότε είχα ζωγραφίσει απλά δύο βουνά σε αποχρώσεις του γκρι-γαλαζιου και κάτι πολύ ελαφρά συννεφάκια και είχε βγει πολύ πολύ ωραίο. Αν βρω φωτό και σε ενδιαφέρει θα σου στειλω

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.. το θέμα έιναι ότι θα την παραγγείλω ιντερνετικα (αν πάρω) οπότε δεν μπορω να ξέρω για την ποιότητας της... 

με την μικρή που το συζήτησα τι χρώμα ή σχέδιο θα ήθελε να έχει το δωμάτιο της μου είπε ροζ (κλασσικά) και να έχει πάνω μπαλαρίνες και ουράνιο τόξο... χμμμ πρέπει να βρω κάπως να τα συνδυασω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mantarini είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.. το θέμα έιναι ότι θα την παραγγείλω ιντερνετικα (αν πάρω) οπότε δεν μπορω να ξέρω για την ποιότητας της... 

με την μικρή που το συζήτησα τι χρώμα ή σχέδιο θα ήθελε να έχει το δωμάτιο της μου είπε ροζ (κλασσικά) και να έχει πάνω μπαλαρίνες και ουράνιο τόξο... χμμμ πρέπει να βρω κάπως να τα συνδυασω..

Να θυμάσαι ότι η καλή ταπετσαρία ονομάζεται "βινυλίου". Πάντως θα ήταν μια ωραία ιδέα αν τελικά βάλετε τα "ρούχα δουλειάς" και ξεκινήσετε να ζωγραφίσετε τον τοίχο! Ή ακόμη καλύτερα (αν δε το χετε με τη ζωγραφική) να παραγγείλετε αυτοκόλλητα και έτσι και το χρώμα θα είναι αυτό που θέλετε στον τοίχο και σίγουρα θα έχει οοοτι σχέδιο ζητήσει η μικρή σας μπαλαρίνα! Στο δωμάτιο που έκανα όταν ήρθαμε σε αυτό το σπίτι είχα παραγγείλει από ένα ιντερνετικό σάιτ δρόμους και αυτοκίνητα κλπ και ήταν πολύ ωραίο! Οπότε και ουράνιο τόξο και μπαλαρίνες και χρώμα ακριβώς όπως το θέλει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου θυμάμαι ότι σου ερχόταν περίοδος πάντα μετά το θετικό τεστ 15-16 μέρες άρα κάνεις ωορρηξία μια με δύο μέρες μετά το θετικό τεστ! Εγώ έχω περίοδο πάντα 14 μέρες μετά το θετικό + το ότι έχω πάντα έντονους πόνους όταν έχω θετικό τεστ! Εσύ είχες επαφή μια μέρα μετά το θετικό αυτό το μήνα σωστά? 

Ναι είχα επαφή μια μέρα πριν το θετικό,την ημέρα του θετικού δεν είχα και μετά είχα μια μέρα μετά και την μεθεπόμενη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Girly είπε:

Ναι είχα επαφή μια μέρα πριν το θετικό,την ημέρα του θετικού δεν είχα και μετά είχα μια μέρα μετά και την μεθεπόμενη. 

ΕΕ τότε ήταν πολύ καλές οι επαφές σας!!! Τέλειες βασικά! Εν τέλη βγήκε το πλάνο του γιατρού σου 🥰🥰🥰  σε μια βδομάδα θα ξέρουμε αν πέτυχε το γλυκό!! Εγώ σε άλλα νέα έκανα ένα τέστ σήμερα το πρωί και βγήκε αρνητικό! 2 μέρες πριν την αναμενόμενη νομίζω ότι αν υπήρχε κάτι θα φαινόταν σίγουρα! Όποτε περιμένω την τρίτη να έρθει για να ξεκινήσουμε καινούριες προσπάθειες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Πέρασα να πω μια καλησπέρα και να ευχηθώ σε όλες καλά αποτελέσματα!! @Demy93 βουρρ βουυρρ για αγκαλίτσες!!! 

 

κορίτσια εμείς φτιάχνουμε το δωμάτιο της μικρής μου... επιτέλους τελειώνουμε με την ανακαίνιση και θα πάει στο δικό της χώρο γιατί 4 χρόνια κοιμόμαστε σε ένα δωμάτιο. Σκεφτόμουν στον ένα τοίχο να βάλουμε ταπετσαρία.. το έχει τολμήσει καμία;;  είναι ωραίο το αποτέλεσμα; και όταν θελήσω να τη βγάλω αφαιρείται ευκολα; 

Εμείς κ στο προηγούμενο σπίτι που μέναμε κ σε αυτό που μετακομίσαμε πήραμε αυτοκόλλητα τοίχου κ έχει στολιστεί υπέροχα το δωμάτιο τους. Είναι κ πολύ οικονομικά σε σχέση με ταπετσαρία. 
 

Στα δικά μου νέα είχα εχθές χαμογελακι στο τεστ, δεν καταφέραμε επαφή καθώς δούλευε ο άντρας μου μέχρι αργά κ ήταν κομμάτια το βράδυ αλλααα είχαμε σήμερα το μεσημέρι. Το κακό με μενα τον τελευταίο καιρό είναι είναι ότι πονάω στις γόνιμες μέρες κατά την επαφή κ κάποιες φορές ματώνω λιγάκι. Θα κλείσω ραντεβού από βδομάδα στο γυναικολόγο μου να δω τι παίζει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

ΕΕ τότε ήταν πολύ καλές οι επαφές σας!!! Τέλειες βασικά! Εν τέλη βγήκε το πλάνο του γιατρού σου 🥰🥰🥰  σε μια βδομάδα θα ξέρουμε αν πέτυχε το γλυκό!! Εγώ σε άλλα νέα έκανα ένα τέστ σήμερα το πρωί και βγήκε αρνητικό! 2 μέρες πριν την αναμενόμενη νομίζω ότι αν υπήρχε κάτι θα φαινόταν σίγουρα! Όποτε περιμένω την τρίτη να έρθει για να ξεκινήσουμε καινούριες προσπάθειες 

Αχ λες? Χμμμ δε βγήκε ακριβώς όπως τα ήθελε αλλά δεν ήθελα να πιεσω καταστάσεις μόνο και μόνο για να γίνει...ο γιατρός ήθελε Κυριακή Δευτέρα,εγώ είχα Παρασκευή Κυριακή και Τρίτη! Για να δούμε τι ψάρια πιάσαμε! 

Τι τεστ έκανες κυρία μου? Και επίσης να θυμησω ότι η παρασκευαιδου (παλιό μέλος) είχε πολύ αχνό θετικό τεστ την αναμενόμενη μέρα περιόδου και τώρα έχει έναν κουκλαρο αγκαλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Demy93 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!Θέλω τα φώτα σας οπωσδήποτε!!όπως σας είχα πει σε αυτόν τον κύκλο θα ξεκινούσα τα τεστ ωορρηξίας για να δω λίγο που βρίσκομαι...Ξεκίνησα την 10η μέρα λοιπόν,σήμερα είναι η 12η και τσουπ να το το χαμογελάκι..Αυτό όμως τώρα τι σημαίνει???Συγγνώμη για τις "χαζές" απορίες αλλά δεν έχω ιδέα...εγώ νόμιζα ότι κάνω ωορρηξία 14η 15η μερα..Σημείωση,στο premon βάζω την ταινία μόνο και μου βγάζει μέτρηση 0.3  

IMG_20231015_145625.jpg

Σημαίνει οτι θα γίνει ωορρηξία σου (δεν έχει γίνει) σε 1-2 μερες τώρα φουλ επαφες οσες μπορείτε 

εγω είχα 5 μερες συνεχόμενες επαφες και έπιασα μωρακι.. μια μέρα πριν το θετικό τεστ, την μερα που είχα θετικό και συνέχισα και τις επόμενες 3 μερες μετά του θετικού  αν έχετε κουράγιο κάντε αρκετές επαφες.. 💕

εύχομαι το επόμενο τεστ που θα μας στείλεις να είναι εγκυμοσυνης 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Σημαίνει οτι θα γίνει ωορρηξία σου (δεν έχει γίνει) σε 1-2 μερες τώρα φουλ επαφες οσες μπορείτε 

εγω είχα 5 μερες συνεχόμενες επαφες και έπιασα μωρακι.. μια μέρα πριν το θετικό τεστ, την μερα που είχα θετικό και συνέχισα και τις επόμενες 3 μερες μετά του θετικού  αν έχετε κουράγιο κάντε αρκετές επαφες.. 💕

εύχομαι το επόμενο τεστ που θα μας στείλεις να είναι εγκυμοσυνης 😊

Χαχαχαχα τέλεια 🤗🤗

Θα κάνω ότι καλύτερο μπορώ!!!!Εσάς οι γυναικολόγοι σας σας έχουν επισημάνει κάτι για το κάθε μέρα ή το πάρα μέρα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Αχ λες? Χμμμ δε βγήκε ακριβώς όπως τα ήθελε αλλά δεν ήθελα να πιεσω καταστάσεις μόνο και μόνο για να γίνει...ο γιατρός ήθελε Κυριακή Δευτέρα,εγώ είχα Παρασκευή Κυριακή και Τρίτη! Για να δούμε τι ψάρια πιάσαμε! 

Τι τεστ έκανες κυρία μου? Και επίσης να θυμησω ότι η παρασκευαιδου (παλιό μέλος) είχε πολύ αχνό θετικό τεστ την αναμενόμενη μέρα περιόδου και τώρα έχει έναν κουκλαρο αγκαλιά!!!

Η επαφή της Κυριακής ήταν η πιο σημαντική γιατί και Δευτέρα να έγινε η ωορρηξία το σπέρμα ζει μέρες μέσα στον οργανισμό της γυναίκας!! Έχεις μια χαρά πιθανότητες αν το δεις πολύ ψύχραιμα!! 

Καλέ τα one step  έκανα που είναι και πρώιμης ανίχνευσης οπότε είναι σίγουρο αλλά δεν με πειράζει γιατί όπως είπα όσο περνάει ο καιρός νομίζω έχω περισσότερες πιθανότητες 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Η επαφή της Κυριακής ήταν η πιο σημαντική γιατί και Δευτέρα να έγινε η ωορρηξία το σπέρμα ζει μέρες μέσα στον οργανισμό της γυναίκας!! Έχεις μια χαρά πιθανότητες αν το δεις πολύ ψύχραιμα!! 

Καλέ τα one step  έκανα που είναι και πρώιμης ανίχνευσης οπότε είναι σίγουρο αλλά δεν με πειράζει γιατί όπως είπα όσο περνάει ο καιρός νομίζω έχω περισσότερες πιθανότητες 😁

Για να δούμε! Έτσι όπως τα θέτεις ναι έχεις δίκιο...να δούμε τώρα οι κολυμβητές βρήκαν στόχο?? Εδώ θα είμαστε να το δούμε μαζί!

Εγώ πάντως βλέπω ότι έχεις πιστέψει τρέλα στους δύο επόμενους κύκλους και αυτό μόνο καλό αποτέλεσμα μπορεί να φέρει!!! Άντε και οι δυο μας να ανοίξουμε κανένα θεματακι μωρεε!! Να δώσουμε χώρο στο νέο "αίμα" που μπαίνει στο φόρουμ! Βετεράνοι γίναμε! Χαχαχαχ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Χαχαχαχα τέλεια 🤗🤗

Θα κάνω ότι καλύτερο μπορώ!!!!Εσάς οι γυναικολόγοι σας σας έχουν επισημάνει κάτι για το κάθε μέρα ή το πάρα μέρα???

Εμάς δεν μας είχε πει κάτι για μέρα παρά μέρα ίσως επειδή δεν είχαμε θέμα με το σπερμα 🤷‍♀️ δεν ξέρω.. 

σε εμάς πάντως έπιασε που είχαμε κάθε μέρα επαφές  😊

(ασχετα που δεν προχώρησε η εγκυμοσύνη μου) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Όταν κορυφώνεται η ορμόνη τότε το τέστ χαμογελάει και μετά πέφτει η ορμόνη αυτό δεν σημαίνει ότι έγινε η ωορρηξία! Γι'αυτό και αν κάνεις αύριο τέστ και βγει αρνητικο μην επαναπαυθείς γιατί όπως είπα και πριν κανείς δεν μπορεί να ξέρει πότε ακριβώς γίνεται η ωορρηξία! Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα γίνει μέσα στις επόμενες 2-3 μέρες! Γι'αυτό και θέλει επαφές 3 μέρες συνεχόμενα για να είσαι σίγουρη ότι δεν έχασες την ημέρα της ωορρηξίας.. 🥰🥰🥰 δώσε πόνο τώρα και εύχομαι να μας πεις τα ευχάριστα!

Αυτό ακριβώς όταν πέφτει η ορμόνη δεν σημαίνει πως έγινε ωορρηξία. Εγώ έκανα ένα τεστ Σάββατο ήταν θετικό (χαμογελακι) έκανα τεστ την Κυριακή ήταν επίσης θετικό και έκανα τεστ την Δευτέρα ήταν αρνητικό και το βράδυ που πήγαμε στον γυναικολόγο δεν είχε γίνει ακόμα η ωορρηξία! Εγώ έκανα μαλακια τόσο καιρό που νόμιζα πως γίνεται κατευθείαν και κάναμε επαφές στα θετικά τεστ. Αυτή τη φορά με ξέκανε ο σύζυγος κάναμε επαφές Παρασκευή, Σάββατο, Κυριακή, Δευτέρα, Τρίτη, Τετάρτη, Πέμπτη… αφού τώρα με κυνηγάει, με έχουν πονέσει οι προσαγωγοι!!! Ε αν δεν γίνει τίποτα κι αυτή τη φορά θα σκάσω! Είχαμε ωορρηξία από την πλευρά της σάλπιγγας, την είδαμε, οι ορμόνες μου βγήκαν τέλειες μέχρι και η προλακτινη μου ήταν 13 που δεν είχα ποτέ στην ζωή μου τόσο χαμηλή προλακτινη! Κάνω μέχρι και ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟ 🤦‍♀️ Ε τι άλλο να κάνω πια βρε κορίτσια! 😭😭😭😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Dimitrapth είπε:

Αυτό ακριβώς όταν πέφτει η ορμόνη δεν σημαίνει πως έγινε ωορρηξία. Εγώ έκανα ένα τεστ Σάββατο ήταν θετικό (χαμογελακι) έκανα τεστ την Κυριακή ήταν επίσης θετικό και έκανα τεστ την Δευτέρα ήταν αρνητικό και το βράδυ που πήγαμε στον γυναικολόγο δεν είχε γίνει ακόμα η ωορρηξία! Εγώ έκανα μαλακια τόσο καιρό που νόμιζα πως γίνεται κατευθείαν και κάναμε επαφές στα θετικά τεστ. Αυτή τη φορά με ξέκανε ο σύζυγος κάναμε επαφές Παρασκευή, Σάββατο, Κυριακή, Δευτέρα, Τρίτη, Τετάρτη, Πέμπτη… αφού τώρα με κυνηγάει, με έχουν πονέσει οι προσαγωγοι!!! Ε αν δεν γίνει τίποτα κι αυτή τη φορά θα σκάσω! Είχαμε ωορρηξία από την πλευρά της σάλπιγγας, την είδαμε, οι ορμόνες μου βγήκαν τέλειες μέχρι και η προλακτινη μου ήταν 13 που δεν είχα ποτέ στην ζωή μου τόσο χαμηλή προλακτινη! Κάνω μέχρι και ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟ 🤦‍♀️ Ε τι άλλο να κάνω πια βρε κορίτσια! 😭😭😭😭

Ωωωω και εσύ φουλλλ!!! Πω πω θα γεμίσουμε κοιλιτσες φουσκωτές όπως προβλέπω!!!! Πάντως με αυτό που μου είπες τώρα με έστειλες!! Έβγαινε αρνητικό το τεστ μετά το χαμογελακι και δεν είχε γίνει η ωορηξια???δύο μέρες μετά???? Εδώ μιλάμε για σκάνδαλο!!! Μου φαίνεται η μόνη αξιόπιστη μέθοδος είναι με παρακολούθηση και πάλι πρέπει ίσως να επιμένουμε να πηγαίνουμε ξανά και ξανά ώστε να πετύχουμε την το αβγό ακριβώς όταν είναι έτοιμο να σκάσει! 

Πάντως βλέπω οι μαραθωνιοι στο love zone άρχισαν να γίνονται της μόδας και εγώ νιώθω ντεμοντε!!! Χαχαχα τον άλλο μήνα είπαμε να κάνουμε σπερματεγχυση αν δεν πετύχουμε αυτόν και ήδη το ψήνω ταυτόχρονα να γίνουμε και εμείς μοδατοι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Χαχαχαχα τέλεια 🤗🤗

Θα κάνω ότι καλύτερο μπορώ!!!!Εσάς οι γυναικολόγοι σας σας έχουν επισημάνει κάτι για το κάθε μέρα ή το πάρα μέρα???

Γενικά το μέρα παρά μέρα ήταν μια πιο παλιά μέθοδος. Μετά το 2012-14 νέες έρευνες έδειξαν ότι η καθημερινή επαφή είναι καλύτερη για την κινητικότητα του σπέρματος και μεγαλύτερες πιθανότητες για επίτευξη της εγκυμοσύνης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Dimitrapth είπε:

Αυτό ακριβώς όταν πέφτει η ορμόνη δεν σημαίνει πως έγινε ωορρηξία. Εγώ έκανα ένα τεστ Σάββατο ήταν θετικό (χαμογελακι) έκανα τεστ την Κυριακή ήταν επίσης θετικό και έκανα τεστ την Δευτέρα ήταν αρνητικό και το βράδυ που πήγαμε στον γυναικολόγο δεν είχε γίνει ακόμα η ωορρηξία! Εγώ έκανα μαλακια τόσο καιρό που νόμιζα πως γίνεται κατευθείαν και κάναμε επαφές στα θετικά τεστ. Αυτή τη φορά με ξέκανε ο σύζυγος κάναμε επαφές Παρασκευή, Σάββατο, Κυριακή, Δευτέρα, Τρίτη, Τετάρτη, Πέμπτη… αφού τώρα με κυνηγάει, με έχουν πονέσει οι προσαγωγοι!!! Ε αν δεν γίνει τίποτα κι αυτή τη φορά θα σκάσω! Είχαμε ωορρηξία από την πλευρά της σάλπιγγας, την είδαμε, οι ορμόνες μου βγήκαν τέλειες μέχρι και η προλακτινη μου ήταν 13 που δεν είχα ποτέ στην ζωή μου τόσο χαμηλή προλακτινη! Κάνω μέχρι και ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟ 🤦‍♀️ Ε τι άλλο να κάνω πια βρε κορίτσια! 😭😭😭😭

Αυτό ακριβώς όταν πέφτει η ορμόνη δεν σημαίνει ότι έγινε η ωορρηξία μιας και η ορμόνη όταν φτάνει στο πικ δίνει εντολή να γίνει η απελευθέρωση του αυγού απλά δεν γνωρίζουμε πότε ακριβώς γίνεται αυτό. Δηλαδή σε κάποιες μπορεί να γίνει σε 2 μέρες και σε άλλες μπορεί και την ίδια μέρα! Γι'αυτό λένε επαφή την ημέρα του θετικού και τις 2 επόμενες κορίτσια!! Η μέθοδος dimand θα έχει αποτέλεσμα θα το δείτε 🤣🤣 άντε κορίτσι μου να μας πεις τα ευχάριστα!!! ♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αμήν Παναγίτσα μου για όλες μας!! 🙏🙏🙏🙏🙏 Τυχερή είσαι με τη κορτιζόνη.. αν και εγώ την χρειαζομουν λόγο αυτοανοσου, αλλά οι γιατροί συνηθίζουν να τη δίνουν ανεξάρτητα από το αν υπάρχει λόγος ή όχι.. και η π@@τανα μου έχει προκαλέσει μεγάλη κατακράτηση..! Ευτυχώς τώρα τη κόβω και αυτή εντελώς.. είμαι στο μισό χάπι τη μέρα και Κυριακή τελευταία μέρα..! Βλέπεις δεν πρέπει να την κόβεις και απότομα.. πάντως έτσι και εμένα τώρα από την αυχενική, μόνο 1ultro 3φορες την ημέρα για το αιμάτωμα.. άντε να δούμε σε δύο εβδομάδες ότι έχει μειωθεί ή και ελπίζω να έχει απορροφηθεί πλήρως..! 🤞🤞🤞🤞 Μπανάκια ξεκίνησες που έλεγες;! Πήγες; Επόμενο υπέρηχο δεν μας είπες πότε έχεις;;!
    • Δυστυχώς μάλλον οι περισσότεροι άνδρες στο κομμάτι αυτό αντιδρούν το ίδιο..ανδρικός εγωισμός βλέπεις..και το οξύμωρο είναι οτι τελικά υπάρχουν πολλές γυναίκες που στην προσπάθεια απόκτησης παιδιού έχουν να αντιμετωπίσουν και αυτό. Πρέπει να τους δίνουμε τον χώρο και τον χρόνο να επεξεργαστούν τα όποια κολλήματα έχουν και να είμαστε δυνατές για να τους στηρίξουμε κατάλληλα για να το ξεπεράσουν ώστε να προχωρήσουμε στην όποια διαδικασία ορίζει ο εκάστοτε γιατρός. Καταλαβαίνω απολύτα πως νιώθεις γιατί και εμείς έχουμε μεγάλο θέμα με το σπέρμα, έχουμε και μια μικ΄ρη κιρσοκήλη..Βέβαια στην δική μου την περίπτωση είναι πιο περίπλοκα τα πράγματα γιατί πέρα απο την ηλίκια, που δεν είμαστε μικροί, εγώ έχω πρόωρη γήρανση ωοθηκών, που κάνει τα πράγματα ακόμα πιο δύσκολα.. Οπότε θα σου πω απλά, να έχεις υπομονή και πίστη, ας κάνει τις θεραπείες που πρότεινε ο γιατρός, 3 μήνες δεν είναι κάτι..ίσως σε αυτό το διάστημα να χαλαρώσετε και οι δυο σας που σίγουρα χρειάζεται αυτό και ποτέ δεν ξέρεις..
    • Αυτός λέει λίγα και καλά!! Μου είπε είναι πολύ συχνά αυτά δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας αυτό...τώρα από που προέρχονται κ τι σημαινει δε ξέρω...μακάρι να τα ήξερα όλα θα ήθελα να ήξερα την κάθε μου απορία χαχαχα αλλά δυσκολοοο  Αφού είπε αυτό δε νομίζω να είναι κάτι δεν πονάω κάτι ελαφριά πονακια που είναι σαν εγκυμοσυνης μόνο.  Τώρα έβαλα στο φούρνο λαβρακι κ ψήνεται... πρέπει να τρώμε κ ψαράκι τώρα πιο συχνά κάνει καλό!!!
    • Την Τετάρτη έχω ραντεβού! Του έστειλα μνμ! Και μου είπε ότι είναι πολύ συχνά αυτά κ να μην ανησυχω αλλά ξέρετε είναι λες κ αδιαθετω χιχι εύχομαι να μην είναι κάτι κ ο γιατρος αν ήταν κάτι να μου έλεγε πάρε χάπια κ όλα καλά!!!! Είναι ελάχιστο το ροζακι αλλά δε παύει να υπάρχει κ ήθελα να δω αν καμιά είχε παρόμοιο ροζ!
    • Η μαμά μου μεγάλωσε 5 παιδιά μόνη της. Χώρισε τον πατέρα μου (ευτυχώς) κ αυτός όχι απλά δν νοιάστηκε, όχι απλά δν έδωσε ποτέ ούτε 1€ αλλά μας έκανε (ευτυχως)  την χάρη να μην υπάρχει στην ζωή μας. Του κλείσαμε την πόρτα ούτως η άλλως.  οι μικρές μου αδερφές δεν τον θυμούνται (ως προς την συμπεριφορά του) επειδή ήταν πολύ μικρές όταν έφυγε από το σπίτι κ  αυτό είναι καλύτερο από εμάς που έχουμε τις μνήμες.    μπορείς να τα καταφέρεις! Κ αυτό το παιδί θα δεις ότι θα σε εκτιμάει πιο πολύ απ’ οτιδήποτε στον κόσμο όπως εκτιμάω εγώ την μητέρα μου που μετανάστευσε αναγκαστικά για να μας σπουδάσει κ να μας μεγαλώσει όλες όσο κ αν δν ήθελε να φύγει από το σπίτι της.    θα τα καταφέρεις στο λέω με σιγουριά 💪🏽    Προσωπικά έχουμε βρει την ησυχία μας από τότε , η μαμά μου ξανά παντρεύτηκε πολύ αργότερα όταν είχαμε πια ενηλικιωθεί και σε καμία περίπτωση δεν θα ήθελα αυτός ο πατέρας ν έχει διεκδικήσει δικαιώματα πάνω μας. Ειλικρινά η διατροφή δεν είναι τίποτα μπροστά στην επιρροή κ στην ζωή που μπορεί να σου δυσκολέψει ένας άνθρωπος μόνο κ μόνο από πείσμα.    ταπεινή μου άποψη ως παιδί τέτοιου γονέα.    σαφως κ υπάρχουν απωθημένα. Σαφώς κ «ζήλευα» παιδιά που είχαν μπαμπά κτλ κτλ αλλά η ψυχική υγεία είναι το πιο σημαντικό από το να έχεις κάποιον ακατάλληλο δίπλα στο παιδί σου. Δν ξέρεις πως θα εξελιχτεί κ εφόσον δεν θέλει καλύτερα να μην πιέζεις τα πράγματα. Η μαμά μας, μας γέμισε κάθε κενό ❤️   στο ξανά λέω και να το θυμάσαι! Θα τα καταφέρεις ❤️ 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...