Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο νέος ο Οκτώβρης, φύλλα πέφτουνε ξανά, όμως μέσα στις κοιλίτσες θα ρθουν όμορφα μωρά🤰🤰🧡💛🤰🤰


Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Εγώ και τα δύο μαζι!😂 Ο πόνος περιόδου αρχισε να υποχωρεί δεν είναι τόσο δυνατός,αλλά οι πόνοι ωορρηξίας είναι πιο έντονοι, τους νιώθω σε κάθε βήμα που κάνω. Δεν ξέρω τι γίνεται πραγματικά με έχουν μπερδέψει και τα τεστ ωορρηξίας... Θα το κάνω το μεσημέρι το τελευταίο και ο θεός βοηθός

Αααα και θύμησες μας σε ποια μέρα είσαι? 18η ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΑΧΑ γελαω με το κραξιμο για το αλλο μικροβιολογικο :P:P 

Σε αλλα νεα εχω ταραχτει απο το κατουρημα απο χθες το βραδυ.. Νιωθω λες και εχω να παω 50 ωρες (αυτη τη πιεση χαμηλα οταν σε πιανει για τσισα αλλα κρατιεσαι) μονο που εγω παω συνεχεια και βγαζω ελαααχιστα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου αν είναι τόσο έντονοι οι πόνοι τότε σίγουρα ωορρηξίας θα είναι τι στο καλό!! Να σε ρωτήσω ο γιατρός σου είναι μακρυά να πεταχτείς για έναν γρήγορο υπέροχο?

Ναι ο γιατρός μου ειναισε άλλη πόλη! Στις 04/10 και ήμουν 10η μέρα, πήγα για υπέρηχο και μου είπε είναι πολύ νωρίς δεν ειδε κάποιο έτοιμο. Και υπέθεσα ότι θα αργήσει όπως κάθε μήνα. Τώρα είμαι 18η μέρα και αν πάω με τους προηγούμενους κύκλους μου τώρα ξεκινούν οι γόνιμες 🤷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η dimand είπε:

ΧΑΧΑ γελαω με το κραξιμο για το αλλο μικροβιολογικο :P:P 

Σε αλλα νεα εχω ταραχτει απο το κατουρημα απο χθες το βραδυ.. Νιωθω λες και εχω να παω 50 ωρες (αυτη τη πιεση χαμηλα οταν σε πιανει για τσισα αλλα κρατιεσαι) μονο που εγω παω συνεχεια και βγαζω ελαααχιστα. 

Η συχνοουρια ήταν από τα πρώτα μου συμπτώματα! Και πολύ ενοχλητική 😁😏 βέβαια δεν εβγαζα ελάχιστα... Δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο, να μας απαντήσουν οι πιο έμπειρες παρακαλώ 😁😁🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marinaP είπε:

Η συχνοουρια ήταν από τα πρώτα μου συμπτώματα! Και πολύ ενοχλητική 😁😏 βέβαια δεν εβγαζα ελάχιστα... Δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο, να μας απαντήσουν οι πιο έμπειρες παρακαλώ 😁😁🙏🏻

Ασταααα. Ειναι οντως ενοχλητικο αλλα δεν πειραζει το αντεχω.Το μονο που φοβαμαι ειναι το θεμα των εμετων . Δεν το αντεχω και δεν θελω να με πιασει .Οσες φορες εχω κανει νιωθω οτι θα πεθανω εχω μεγαλη φοβια με δαυτους 😕 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες. Τι κάνετε; Είχα γράψει και παλιότερα, είχα ρωτήσει για την πρόκληση ωορρηξίας με Serpafar. Τελικά ο 1ος κύκλος τον προηγούμενο μήνα δεν πέτυχε. Το είχα πιστέψει τόσο πολύ ότι θα γίνει κι απογοητεύτηκα τόσο πολυ. Τέλος πάντων ξεκίνησα 2ο κύκλο με το φάρμακο. Τώρα βρίσκομαι στην 8η μέρα. Θα ξεκινήσω κι εγώ τα τεστακια ωορρηξίας. ☺️ Προσπαθώ να μην έχω άγχος και να μην το σκέφτομαι (όλοι λένε να χαλαρώσω), απλά πλέον δεν γίνεται νομίζω όσο περνάνε οι μήνες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η tooth.fairy είπε:

Καλημέρα σε όλες. Τι κάνετε; Είχα γράψει και παλιότερα, είχα ρωτήσει για την πρόκληση ωορρηξίας με Serpafar. Τελικά ο 1ος κύκλος τον προηγούμενο μήνα δεν πέτυχε. Το είχα πιστέψει τόσο πολύ ότι θα γίνει κι απογοητεύτηκα τόσο πολυ. Τέλος πάντων ξεκίνησα 2ο κύκλο με το φάρμακο. Τώρα βρίσκομαι στην 8η μέρα. Θα ξεκινήσω κι εγώ τα τεστακια ωορρηξίας. ☺️ Προσπαθώ να μην έχω άγχος και να μην το σκέφτομαι (όλοι λένε να χαλαρώσω), απλά πλέον δεν γίνεται νομίζω όσο περνάνε οι μήνες. 

Eχε πιστη κοριτσι μου ❤️ Εγω δεν γνωριζω σχετικα με τη προκληση ισως σε βοηθησουν τα υπολοιπα κοριτσια που εχουν αναλογες εμπειριες ωστοσο το μονο που εχω να σου πω ειναι να σκεφτεσαι πως εισαι ενα μηνα πιο κοντα στο μωρακι σου. Ευχομαι να ειναι αυτος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Ασταααα. Ειναι οντως ενοχλητικο αλλα δεν πειραζει το αντεχω.Το μονο που φοβαμαι ειναι το θεμα των εμετων . Δεν το αντεχω και δεν θελω να με πιασει .Οσες φορες εχω κανει νιωθω οτι θα πεθανω εχω μεγαλη φοβια με δαυτους 😕 

Αχ πόσο σε καταλαβαίνω!!! Και εγώ το φοβόμουν πολύ αυτό! Βέβαια ειχα φτάσει μέχρι την 6 βδομάδα και είχα κάνει μόνο μια φορά που έπρεπε να πάρω ένα φάρμακο και το στομάχι Μ δεν το δεχτηκε. Μην σε αγχωνει όμως μπορεί να είσαι από τις τυχερές που δεν θα έχεις καθόλου! Στο εύχομαι 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Eχε πιστη κοριτσι μου ❤️ Εγω δεν γνωριζω σχετικα με τη προκληση ισως σε βοηθησουν τα υπολοιπα κοριτσια που εχουν αναλογες εμπειριες ωστοσο το μονο που εχω να σου πω ειναι να σκεφτεσαι πως εισαι ενα μηνα πιο κοντα στο μωρακι σου. Ευχομαι να ειναι αυτος! 

Κορίτσι μου συγχαρητήρια για τη θετική σου χοριακη. Σου εύχομαι ένα μεγάλο νούμερο σήμερα. Σε ευχαριστώ, έτσι σκέφτομαι σε κάθε κύκλο. Στο τέλος όταν έρχεται η περίοδος , όχι πάλι λεω. Πιστεύω θα έρθει όταν τα παρατήσω όλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η tooth.fairy είπε:

Καλημέρα σε όλες. Τι κάνετε; Είχα γράψει και παλιότερα, είχα ρωτήσει για την πρόκληση ωορρηξίας με Serpafar. Τελικά ο 1ος κύκλος τον προηγούμενο μήνα δεν πέτυχε. Το είχα πιστέψει τόσο πολύ ότι θα γίνει κι απογοητεύτηκα τόσο πολυ. Τέλος πάντων ξεκίνησα 2ο κύκλο με το φάρμακο. Τώρα βρίσκομαι στην 8η μέρα. Θα ξεκινήσω κι εγώ τα τεστακια ωορρηξίας. ☺️ Προσπαθώ να μην έχω άγχος και να μην το σκέφτομαι (όλοι λένε να χαλαρώσω), απλά πλέον δεν γίνεται νομίζω όσο περνάνε οι μήνες. 

Καλημέρα κορίτσι, ειχα πάρει και εγώ για πρόκληση αλλά τα φεμαρα. Για τρείς μήνες και δεν δούλεψαν σε μένα. Καταλαβαίνω αυτή την απογοήτευση και το άγχος. Δεν θα σ' πω χαλαρωσε κ τα σχετικά, με εκνεύριζαν και μένα 😁 θα σου πω απλά ν κανείς υπομονή έχεις ακόμη και αυτό τον κύκλο οπότε έχεις πολλές πιθανότητες!!!  Πόσους κύκλους θα κάνεις με αυτά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η tooth.fairy είπε:

Καλημέρα σε όλες. Τι κάνετε; Είχα γράψει και παλιότερα, είχα ρωτήσει για την πρόκληση ωορρηξίας με Serpafar. Τελικά ο 1ος κύκλος τον προηγούμενο μήνα δεν πέτυχε. Το είχα πιστέψει τόσο πολύ ότι θα γίνει κι απογοητεύτηκα τόσο πολυ. Τέλος πάντων ξεκίνησα 2ο κύκλο με το φάρμακο. Τώρα βρίσκομαι στην 8η μέρα. Θα ξεκινήσω κι εγώ τα τεστακια ωορρηξίας. ☺️ Προσπαθώ να μην έχω άγχος και να μην το σκέφτομαι (όλοι λένε να χαλαρώσω), απλά πλέον δεν γίνεται νομίζω όσο περνάνε οι μήνες. 

Καλημέρα κορίτσι μου! Σου εύχομαι αυτός ο κύκλος να είναι και ο τυχερός σου! Δεν έχω ούτε εγώ εμπειρία και δε ξέρω να σου πω κάτι σχετικό! Θα μείνω όμως στο "μην αγχώνεσαι" που έχω εμπειρία και θα πω ότι κακώς κάποιες φορές μας πείθουν ότι η ανυπομονησία, η προσμονή και ο μεγάλος ενθουσιασμός μας είναι και άγχος. Δεν είναι ! Απλά έχει τόσο διαδωθει η έκφραση μην έχεις άγχος που την λέμε και την ακούμε συνέχεια! Εγώ δε θα σου πω μην έχεις άγχος! Θα σου πω ζηστο όλο! Έχουμε δει παραδείγματα με φουλ άγχος να πετυχαίνουν εγκυμοσύνη έχουμε δει και άλλα που όταν άφησαν το θέμα στην άκρη ,ήρθε!  Η κάθε μία μας είναι μοναδική. Σε κάθε περίπτωση έρχεται ένα μωράκι με τον έναν ή τον άλλο τρόπο! Ας μη καταπίνουμε το οποιοδήποτε συναίσθημα μας,πρέπει όλα να είναι ;ποδςκτα από μας τους ίδιους πρώτα. Και στο κάτω κάτω όταν μπαίνεις με τα "μπουνια" σε μια προσπάθεια και πόσο μάλλον όταν ξεκινάς και εξωγενείς (ας μου επιτραπεί η έκφραση) παράγοντες εεε πόσο να μη το σκέφτεσαι?? Αφού όλα γίνονται επί τούτου!!! Ειναι δυνατόν να σφυρίζεις αδιάφορα?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσι, ειχα πάρει και εγώ για πρόκληση αλλά τα φεμαρα. Για τρείς μήνες και δεν δούλεψαν σε μένα. Καταλαβαίνω αυτή την απογοήτευση και το άγχος. Δεν θα σ' πω χαλαρωσε κ τα σχετικά, με εκνεύριζαν και μένα 😁 θα σου πω απλά ν κανείς υπομονή έχεις ακόμη και αυτό τον κύκλο οπότε έχεις πολλές πιθανότητες!!!  Πόσους κύκλους θα κάνεις με αυτά;

Ισχύει με εκνευρίζουν κι εμένα!!!! Γιατί δεν πρόκειται να ηρεμήσω 😂 Βασικά αρχικά είδε ο γιατρός αν κάνω ωορρηξία, δεν έκανα τακτικά. Και κάναμε έναν κύκλο με κλομιφαινη, τώρα βρίσκομαι στον 2ο κύκλο. Τον είχα ρωτήσει για το φεμαρα (είχα διαβάσει το δίνουν και στο ΣΠΩ για πρόκληση αν αποτύχεις με την κλομιφαινη) αλλά δεν το υποστηρίζει, μετά δηλαδή μου είπε θα πάω σε ενέσεις στις γοναδοτροπινες (σαν αυτά των εξωσωματικων, αν έχω καταλάβει σωστά). Υπομονή κάνω 🤞🥲 άντε να δούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Καλά εσύ κορίτσι μου? Ναι μαζί είμαστε ακριβώς τις ίδιες μέρες 🥰 μας είχε τύχει κ άλλη φορά να είμαστε μαζί 😊 πες μου πως θα περάσουν οι μέρες? 🤪 Σήμερα ευτυχώς υποχώρησε αρκετά ο πόνος... 

Και γω μετά το "γιατρικό" δεν ξαναείχα τίποτα! Υγρά έχω αλλά οκ τα είχα και άλλους μήνες οπότε σιωπή προς το παρόν! Αχχ πώς θα περάσουν ντεεεε! Τι καλά θα ήταν να ξέραμε ακριβώς τι συμβαίνει την ώρα που συμβαίνει!! Ας ελπίσουμε ότι αφού μας εκατσε και άλλη φορά μαζί να μας κάτσει και μια ωραιότατη εγκυμοσύνη μαζί αυτόν τον μήνα! Εσύ βέβαια το αξίζεις περισσότερο γιατί τον τεντωσες τον άνθρωπο!! Χαχαχαχ για να δούμε  θα πιάσει ??? Έχω αγωνία να δω αν η μέθοδος "dimand"  αποδίδει!! ( θα είναι ο μυστικός κωδικός σε περίπτωση που αποδώσει! Θα λέμε dimand  και θα ξέρουμε όλες τις πρόκειται να επακολουθήσει...😉😉😉😂😂😂😂)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Σου εύχομαι αυτός ο κύκλος να είναι και ο τυχερός σου! Δεν έχω ούτε εγώ εμπειρία και δε ξέρω να σου πω κάτι σχετικό! Θα μείνω όμως στο "μην αγχώνεσαι" που έχω εμπειρία και θα πω ότι κακώς κάποιες φορές μας πείθουν ότι η ανυπομονησία, η προσμονή και ο μεγάλος ενθουσιασμός μας είναι και άγχος. Δεν είναι ! Απλά έχει τόσο διαδωθει η έκφραση μην έχεις άγχος που την λέμε και την ακούμε συνέχεια! Εγώ δε θα σου πω μην έχεις άγχος! Θα σου πω ζηστο όλο! Έχουμε δει παραδείγματα με φουλ άγχος να πετυχαίνουν εγκυμοσύνη έχουμε δει και άλλα που όταν άφησαν το θέμα στην άκρη ,ήρθε!  Η κάθε μία μας είναι μοναδική. Σε κάθε περίπτωση έρχεται ένα μωράκι με τον έναν ή τον άλλο τρόπο! Ας μη καταπίνουμε το οποιοδήποτε συναίσθημα μας,πρέπει όλα να είναι ;ποδςκτα από μας τους ίδιους πρώτα. Και στο κάτω κάτω όταν μπαίνεις με τα "μπουνια" σε μια προσπάθεια και πόσο μάλλον όταν ξεκινάς και εξωγενείς (ας μου επιτραπεί η έκφραση) παράγοντες εεε πόσο να μη το σκέφτεσαι?? Αφού όλα γίνονται επί τούτου!!! Ειναι δυνατόν να σφυρίζεις αδιάφορα?? 

Ισχύει συμφωνώ σε ότι λες. Έχω διαβάσει αρκετές ιστορίες γυναικών μέσα από εδώ στο φόρουμ που πέτυχαν εγκυμοσύνη με μια μόνο επαφή απλά δεν το είχαν στο μυαλό τους. Προσπαθώ να παραμείνω ήρεμη σε αυτόν τον κύκλο και ότι γίνει. Απλά είναι αυτή η προσμονή οτι άντε να έρθει! Μακαρι να μου έρθει ένα μωράκι! Μακάρι να έρθει σε όλες μας εύχομαι!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Και γω μετά το "γιατρικό" δεν ξαναείχα τίποτα! Υγρά έχω αλλά οκ τα είχα και άλλους μήνες οπότε σιωπή προς το παρόν! Αχχ πώς θα περάσουν ντεεεε! Τι καλά θα ήταν να ξέραμε ακριβώς τι συμβαίνει την ώρα που συμβαίνει!! Ας ελπίσουμε ότι αφού μας εκατσε και άλλη φορά μαζί να μας κάτσει και μια ωραιότατη εγκυμοσύνη μαζί αυτόν τον μήνα! Εσύ βέβαια το αξίζεις περισσότερο γιατί τον τεντωσες τον άνθρωπο!! Χαχαχαχ για να δούμε  θα πιάσει ??? Έχω αγωνία να δω αν η μέθοδος "dimand"  αποδίδει!! ( θα είναι ο μυστικός κωδικός σε περίπτωση που αποδώσει! Θα λέμε dimand  και θα ξέρουμε όλες τις πρόκειται να επακολουθήσει...😉😉😉😂😂😂😂)

Κι εγώ σκέφτηκα αυτόν το μήνα να ακολουθήσω τη μέθοδο της @dimand , αφού προς το παρόν το μέρα παρά μέρα δεν μου έχει φέρει αποτέλεσμα 😬 Θα τον πεθάνω τον σύζυγό. Θα με βλέπει το βράδυ και θα κρύβεται ο καημένος. 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η tooth.fairy είπε:

Καλημέρα σε όλες. Τι κάνετε; Είχα γράψει και παλιότερα, είχα ρωτήσει για την πρόκληση ωορρηξίας με Serpafar. Τελικά ο 1ος κύκλος τον προηγούμενο μήνα δεν πέτυχε. Το είχα πιστέψει τόσο πολύ ότι θα γίνει κι απογοητεύτηκα τόσο πολυ. Τέλος πάντων ξεκίνησα 2ο κύκλο με το φάρμακο. Τώρα βρίσκομαι στην 8η μέρα. Θα ξεκινήσω κι εγώ τα τεστακια ωορρηξίας. ☺️ Προσπαθώ να μην έχω άγχος και να μην το σκέφτομαι (όλοι λένε να χαλαρώσω), απλά πλέον δεν γίνεται νομίζω όσο περνάνε οι μήνες. 

Κορίτσι μου σκεφτόμουν και εγώ να κάνω πρόκληση αλλά τελικά δεν έκανα μιας και κάνω ωορρηξία κανονικά κάθε μήνα! Αλλά και 2 γιατροί μου είχαν πει ότι αν κάνω πρόκληση θα το κάνω τουλάχιστον για 6 μήνες! Εσύ θα κάνεις μόνο 2 μήνες? Εύχομαι βάσιμα να μην χρειαστεί παραπάνω και να το πιάσεις το θαύμα σου!! Τώρα για το άγχος δεν έχω να πω κάτι μιας και εγώ ποτέ μου δεν μπόρεσα να το αποβάλλω και το να σου λέει ο άλλος χαλάρωσε λες και είναι ένα κουμπί το βρίσκω πολύ εκνευριστηκο !! Ειδικά να το λέω γιατρός αυτό το πράγμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η tooth.fairy είπε:

Κι εγώ σκέφτηκα αυτόν το μήνα να ακολουθήσω τη μέθοδο της @dimand , αφού προς το παρόν το μέρα παρά μέρα δεν μου έχει φέρει αποτέλεσμα 😬 Θα τον πεθάνω τον σύζυγό. Θα με βλέπει το βράδυ και θα κρύβεται ο καημένος. 😂

ΧΑΧΑΧ Βουυυυρ στο πατσα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η tooth.fairy είπε:

Ισχύει με εκνευρίζουν κι εμένα!!!! Γιατί δεν πρόκειται να ηρεμήσω 😂 Βασικά αρχικά είδε ο γιατρός αν κάνω ωορρηξία, δεν έκανα τακτικά. Και κάναμε έναν κύκλο με κλομιφαινη, τώρα βρίσκομαι στον 2ο κύκλο. Τον είχα ρωτήσει για το φεμαρα (είχα διαβάσει το δίνουν και στο ΣΠΩ για πρόκληση αν αποτύχεις με την κλομιφαινη) αλλά δεν το υποστηρίζει, μετά δηλαδή μου είπε θα πάω σε ενέσεις στις γοναδοτροπινες (σαν αυτά των εξωσωματικων, αν έχω καταλάβει σωστά). Υπομονή κάνω 🤞🥲 άντε να δούμε.

 Η αλήθεια δεν δούλεψαν σε μένα τα φεμαρα αλλά σε γνωστές μου δούλεψαν και έμειναν έγκυες.♥️Στο εύχομαι να πιάσει αυτός ο κύκλος κορίτσι μου!! Υπομονή και πίστη τίποτα άλλο!!🙏🏻🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου σκεφτόμουν και εγώ να κάνω πρόκληση αλλά τελικά δεν έκανα μιας και κάνω ωορρηξία κανονικά κάθε μήνα! Αλλά και 2 γιατροί μου είχαν πει ότι αν κάνω πρόκληση θα το κάνω τουλάχιστον για 6 μήνες! Εσύ θα κάνεις μόνο 2 μήνες? Εύχομαι βάσιμα να μην χρειαστεί παραπάνω και να το πιάσεις το θαύμα σου!! Τώρα για το άγχος δεν έχω να πω κάτι μιας και εγώ ποτέ μου δεν μπόρεσα να το αποβάλλω και το να σου λέει ο άλλος χαλάρωσε λες και είναι ένα κουμπί το βρίσκω πολύ εκνευριστηκο !! Ειδικά να το λέω γιατρός αυτό το πράγμα! 

Είσαι από τις τυχερές που κανείς ωορρηξία. Αν θυμάμαι καλά είχαμε μιλήσει και το παρελθόν ότι έχεις κι εσύ ΣΠΩ. Θα κάνω 4 κύκλους με κλομιφαινη. Μετά έρχεται η σαλπιγγογραφια. 🥲 με ενημέρωσε ο γυναικολόγος κι εκεί τον ρώτησα αν θα γίνει με υγρό ή αφρό. Πάλι καλά είπε θα μ βάλει με αφρό!! Ο προηγούμενος γιατρός ήταν απολυτος και ήθελε με σκιαγραφικό μόνο, έφυγα τρέχοντας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου όχι δεν έχω ξανά μιλήσει για εξωσωματική μιας και ήταν απλά μια σκέψη αλλά αν το σπέρμα δεν βελτιωθεί δεν υπάρχει άλλος δρόμος μιας και δεν υπάρχει κιρσοκήλη όλα τα υπόλοιπα (ποσότητα ph ρευστότητα κτλ) είναι εντάξει αυτό σημαίνει ότι είναι έτσι τεμπέλικο από τη φύση του.. οπότε θα περιμένω να τελειώσουν οι βιταμίνες και αν δεν γίνει μέχρι τότε θα πάμε στην 2η επιλογή 🥰

Εμάς που είναι τεμπέλικα τα παλικάρια πάντως πρώτα θα μας πάει από παρακολούθηση μετά από 1 ή 2 σπερματεγχύσεις και μετά θα συζητήσουμε για εξωσωματική, έτσι μας είπε. Αν και εμείς έχουμε και άλλα προβλήματα, σίγουρα εσείς δεν θα φτάσετε καν μέχρι εδώ που είμαστε, θα δεις σε 2 μήνες με τις βιταμίνες θα είσαι έγκυος, έχω διαβάσει πάρα πολλές κοπέλες το ίδιο ακριβώς, πριν ακόμα τελειώσουν τσουπ έρχεται! Τελειώνουν οι βιταμίνες μας την άλλη εβδομάδα και έχω τόσο α΄γχος που κάθε φορά που το σκέφτομαι μου έρχεται να κάνω εμετό. 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η tooth.fairy είπε:

Είσαι από τις τυχερές που κανείς ωορρηξία. Αν θυμάμαι καλά είχαμε μιλήσει και το παρελθόν ότι έχεις κι εσύ ΣΠΩ. Θα κάνω 4 κύκλους με κλομιφαινη. Μετά έρχεται η σαλπιγγογραφια. 🥲 με ενημέρωσε ο γυναικολόγος κι εκεί τον ρώτησα αν θα γίνει με υγρό ή αφρό. Πάλι καλά είπε θα μ βάλει με αφρό!! Ο προηγούμενος γιατρός ήταν απολυτος και ήθελε με σκιαγραφικό μόνο, έφυγα τρέχοντας.

Ναι κορίτσι μου είχαμε μιλήσει μαζί για ΣΠΩ και εγώ έχω αλλά δεν έχω σε τόσο μεγάλο βαθμό που να επηρεάζει την ωορρηξία μου! Φαντάσου ότι χωρίς τα inofert plus  ο κύκλος μου είναι 35 μέρες άντε να φτάσει 39 που θεωρείται φυσιολογικό! Με τα inofert plus  είναι 29-32!! Εγώ πιστεύω ότι η ωορρηξία ήταν το θέμα σου και τώρα θα το δεις ότι θα τα καταφέρετε! Είμαι σίγουρη! Αν φυσικά είναι καλό το σπέρμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dimitrapth είπε:

Εμάς που είναι τεμπέλικα τα παλικάρια πάντως πρώτα θα μας πάει από παρακολούθηση μετά από 1 ή 2 σπερματεγχύσεις και μετά θα συζητήσουμε για εξωσωματική, έτσι μας είπε. Αν και εμείς έχουμε και άλλα προβλήματα, σίγουρα εσείς δεν θα φτάσετε καν μέχρι εδώ που είμαστε, θα δεις σε 2 μήνες με τις βιταμίνες θα είσαι έγκυος, έχω διαβάσει πάρα πολλές κοπέλες το ίδιο ακριβώς, πριν ακόμα τελειώσουν τσουπ έρχεται! Τελειώνουν οι βιταμίνες μας την άλλη εβδομάδα και έχω τόσο α΄γχος που κάθε φορά που το σκέφτομαι μου έρχεται να κάνω εμετό. 😂

Κορίτσι μου μακάρι να τα καταφέρουμε όλες αλλά το 2% δεν τα λες απλά τεμπέλικα, βαριουνται που ζουν τα λες!! Άντε και να πάνε 10%-15% παραπάνω δεν πιστεύω!! Με τέτοιο σπέρμα έχει νόημα η σπερμματεγχηση?? Δεν έχω ιδέα γι'αυτό ρωτάω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η tooth.fairy είπε:

Ισχύει με εκνευρίζουν κι εμένα!!!! Γιατί δεν πρόκειται να ηρεμήσω 😂 Βασικά αρχικά είδε ο γιατρός αν κάνω ωορρηξία, δεν έκανα τακτικά. Και κάναμε έναν κύκλο με κλομιφαινη, τώρα βρίσκομαι στον 2ο κύκλο. Τον είχα ρωτήσει για το φεμαρα (είχα διαβάσει το δίνουν και στο ΣΠΩ για πρόκληση αν αποτύχεις με την κλομιφαινη) αλλά δεν το υποστηρίζει, μετά δηλαδή μου είπε θα πάω σε ενέσεις στις γοναδοτροπινες (σαν αυτά των εξωσωματικων, αν έχω καταλάβει σωστά). Υπομονή κάνω 🤞🥲 άντε να δούμε.

Ενέσεις έκανε μία φίλη μου και πέτυχε με την δεύτερη, μην ανησυχείς, θα την βρείτε την συνταγή της επιτυχίας! Σίγουρα τα αρνητικά τεστ είναι ψυχοφθόρα αλλά κάνε λίγο υπομονή, όλα καλά θα πάνε ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Ναι κορίτσι μου είχαμε μιλήσει μαζί για ΣΠΩ και εγώ έχω αλλά δεν έχω σε τόσο μεγάλο βαθμό που να επηρεάζει την ωορρηξία μου! Φαντάσου ότι χωρίς τα inofert plus  ο κύκλος μου είναι 35 μέρες άντε να φτάσει 39 που θεωρείται φυσιολογικό! Με τα inofert plus  είναι 29-32!! Εγώ πιστεύω ότι η ωορρηξία ήταν το θέμα σου και τώρα θα το δεις ότι θα τα καταφέρετε! Είμαι σίγουρη! Αν φυσικά είναι καλό το σπέρμα! 

Όχι είσαι πολύ καλά στον κύκλο σου κορίτσι μου. Εμένα είναι ότι να ναι. Τον Αύγουστο έφτασε 60 μέρες. Γενικά είναι πολύ άστατος μπορεί να είναι 30 έως 60 μέρες, έχει φτάσει και 3μηνο. Το σπερματοδιαγραμμα βγήκε οκ όμως κοντά στις κατώτερες φυσιολογικές τιμές, επιδέχεται βελτίωση είπε ο γυναικολόγος και ο ουρολόγος έδωσε βιταμίνες (πανάκριβες, σοκ με την τιμή). Έχει ένα μήνα που τις παίρνει ο σύζυγος. Θα δούμε 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dimitrapth είπε:

Ενέσεις έκανε μία φίλη μου και πέτυχε με την δεύτερη, μην ανησυχείς, θα την βρείτε την συνταγή της επιτυχίας! Σίγουρα τα αρνητικά τεστ είναι ψυχοφθόρα αλλά κάνε λίγο υπομονή, όλα καλά θα πάνε ❤️ 

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου. Εύχομαι και σε εσένα όλα καλά να πάνε. Μακάρι να πιάσει με κάποια από τις μεθόδους που μου είπε ο γιατρός! 🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Η μαμά μου μεγάλωσε 5 παιδιά μόνη της. Χώρισε τον πατέρα μου (ευτυχώς) κ αυτός όχι απλά δν νοιάστηκε, όχι απλά δν έδωσε ποτέ ούτε 1€ αλλά μας έκανε (ευτυχως)  την χάρη να μην υπάρχει στην ζωή μας. Του κλείσαμε την πόρτα ούτως η άλλως.  οι μικρές μου αδερφές δεν τον θυμούνται (ως προς την συμπεριφορά του) επειδή ήταν πολύ μικρές όταν έφυγε από το σπίτι κ  αυτό είναι καλύτερο από εμάς που έχουμε τις μνήμες.    μπορείς να τα καταφέρεις! Κ αυτό το παιδί θα δεις ότι θα σε εκτιμάει πιο πολύ απ’ οτιδήποτε στον κόσμο όπως εκτιμάω εγώ την μητέρα μου που μετανάστευσε αναγκαστικά για να μας σπουδάσει κ να μας μεγαλώσει όλες όσο κ αν δν ήθελε να φύγει από το σπίτι της.    θα τα καταφέρεις στο λέω με σιγουριά 💪🏽    Προσωπικά έχουμε βρει την ησυχία μας από τότε , η μαμά μου ξανά παντρεύτηκε πολύ αργότερα όταν είχαμε πια ενηλικιωθεί και σε καμία περίπτωση δεν θα ήθελα αυτός ο πατέρας ν έχει διεκδικήσει δικαιώματα πάνω μας. Ειλικρινά η διατροφή δεν είναι τίποτα μπροστά στην επιρροή κ στην ζωή που μπορεί να σου δυσκολέψει ένας άνθρωπος μόνο κ μόνο από πείσμα.    ταπεινή μου άποψη ως παιδί τέτοιου γονέα.    σαφως κ υπάρχουν απωθημένα. Σαφώς κ «ζήλευα» παιδιά που είχαν μπαμπά κτλ κτλ αλλά η ψυχική υγεία είναι το πιο σημαντικό από το να έχεις κάποιον ακατάλληλο δίπλα στο παιδί σου. Δν ξέρεις πως θα εξελιχτεί κ εφόσον δεν θέλει καλύτερα να μην πιέζεις τα πράγματα. Η μαμά μας, μας γέμισε κάθε κενό ❤️   στο ξανά λέω και να το θυμάσαι! Θα τα καταφέρεις ❤️ 
    • Καλημέρα κορίτσι μου...όντως αυτό το τεστ είναι αρνητικό..Καταλαβαίνω την λαχτάρα σου αλλά εγώ θα σου πω να αφήσεις στην άκρη τα τεστ..Ζήσε το καλοκαίρι σου με τον άντρα σου και τα παιδιά σου και το μωράκι σίγουρα θα έρθει πριν καν το καταλάβεις,αλλά πρέπει να ηρεμήσεις και να μη βάζεις εμπόδια στον εαυτό σου 🧡..Περαστικά σου και για τον κορονοιο 🤗🧿
    • Καλό Σαββατοκύριακο σε όλες μας ❤️❤️❤️❤️
    • Με το καλό κορίτσι διάβασα κ εγω την απίθανη ιστορία σου ❤️   αν ανησυχείς πάρε τον γιατρό να πας να σε δει. Μην ντρέπεσαι. Σκέψου ποσό πιο ήρεμη θα νιώσεις μετά! Αν είσαι οκ κ μπορείς να περιμένεις μέχρι τον επόμενο υπέρηχο τότε κανένα θέμα! 😊   οτι σε κάνει εσένα να νιώσεις καλύτερα! 
    • Εμένα λογικό μου φαίνεται γιατί κι εγώ τις δύο φορές που είχα τέτοια υγρά μου κράτησαν 2-3 μέρες!  Τώρα λογικό να σε πιάνει ένα άγχος και να σκέφτεσαι διάφορα!  Μήπως ρώτησες τον γιατρό σου σε ποια φάση πρέπει να ανησυχήσεις ή να τον ενημερώσεις; Απ' ότι κατάλαβα και να τα ξαναεβλεπες το θεωρεί νορμάλ ο γιατρός  Εμένα πχ τότε μου είχε πει αν συνεχίσουν για πάνω από τρεις μέρες ή αν δεις κόκκινο να μου πεις! Βέβαια εγώ ήμουν στο δεύτερο τρίμηνο και είχα και χαμηλό πλακούντα οπότε δεν σημαίνει ότι είμαστε ίδια περίπτωση ή ότι ο γιατρός θα δώσει ίδιες οδηγίες!  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...