Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο νέος ο Οκτώβρης, φύλλα πέφτουνε ξανά, όμως μέσα στις κοιλίτσες θα ρθουν όμορφα μωρά🤰🤰🧡💛🤰🤰


Recommended Posts

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα σε όλες! Κι εγώ στην αναμονή είμαι, περιμένω να δω αν θα δω τα πρώτα καφέ. Λέτε να γίνει τίποτα αυτή τη φορά; Δεν κάναμε προγραμματισμένα αλλά από ότι είδα είχαμε μέρα παρά μέρα επαφές την εβδομάδα των γόνιμων. Κάποιες ενοχλήσεις περιόδου τις αισθάνομαι...

Καλημέρα, και εγώ είμαι στην αναμονή!!! Μακάρι να είναι ο τυχερός μήνας για όλες μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα σε όλες! Κι εγώ στην αναμονή είμαι, περιμένω να δω αν θα δω τα πρώτα καφέ. Λέτε να γίνει τίποτα αυτή τη φορά; Δεν κάναμε προγραμματισμένα αλλά από ότι είδα είχαμε μέρα παρά μέρα επαφές την εβδομάδα των γόνιμων. Κάποιες ενοχλήσεις περιόδου τις αισθάνομαι...

Ααα πολύ καλές οι επαφές σας αν ήταν μέρα παρά μέρα! Έχω ακούσει πολλούς γιατρούς το συστήνουν αυτό το "μοτίβο".. εύχομαι να είναι ο τυχερός μήνας!! ♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα, και εγώ είμαι στην αναμονή!!! Μακάρι να είναι ο τυχερός μήνας για όλες μας

Εσύ κορίτσι μου πότε περιμένεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε; μπαίνω στα γρήγορα να σας πω τα νέα μου πριν επιστρέψω στη δουλειά. Εξέταση ούρων δεν έκανα σήμερα καθώς αφού όταν πήγα στο μικροβιολογικό της γειτονιάς μου πριν πάω δουλειά, ήταν κλειστό 🤷 πήρα τηλέφωνο αλλα δεν απαντούσε κανείς. Είπα θα περάσω αύριο το πρωί αλλά θα πάρω πρώτα ένα τηλέφωνο. 

Εκανα και ένα τεστ ωορρηξίας πριν λίγο το οποίο είναι αρνητικό σίγουρα. Πλεον μου έχει μείνει μόνο ένα, το οποίο θα κρατήσω, για να το κάνω αν τυχόν νιώσω μέσα στον μήνα πονακια ωορρηξίας γιατί πραγματικά είναι από τα παράξενα να έκανα τόσο νωρίς ωορρηξία, εκτός και αν η εγκυμοσύνη άλλαξε τον κύκλο μου τι να πω🤷IMG_20231011_140554.thumb.jpg.9f8c4d0f8b6c953e8a1e89826e2d3c29.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η dimand είπε:

Ειμαι καλα :) Περα απο τσιμπηματακια χαμηλα (τυπου πονοι περιοδου ), λιγα  υγρα  και πονοκεφαλο δεν εχω κατι αλλο . 

Συνεχιζω αυτα που επαιρνα κατα τη προσπαθεια δηλαδη Filicine to πρωι και Lamberts Strong Start με το μεσημεριανο .Δε παιρνω μαγνησιο εχουν πολλες βιταμινες οι Lambets μεσα (Vitamin D3 10µg, Vitamin C 70m, Riboflavin 10mg, Vitamin B6 10mg, Biotin 150µg, Calcium 75mg, Magnesium 150mg, Iodine 150µg, Manganese 0.5mg, Choline Bitartrate 5mg,Vitamin K 70µg, Folic acid 400µg, Vitamin E 20mg, Thiamin 10mg,Niacin 20mg, Vitamin B12 6µg, Pantothenic Acid 5mg, Iron 17mg, Zinc 15mg, Copper 1mg, Selenium 100µg, Inositol 5mg, Chromium 80 µg )  

Μου ειπε η μαια να συνεχισω αυτα μεχρι να παω στο ραντεβου και βλεπουμε.  Ραντεβου εχω 17/10 απογευμα . 

ααα τις ξερω αυτες τις βιταμινες!!! τις εχω παρει κι εγω... το φλεβαρη που εμεινα εγκυος, τις ειχα σταματησει αρχες Ιανουαριου (ειχε τελειωσει το κουτι...)!! ειναι πολυ καλες και οντως εχουν τα παντα!!!👍

αντε να περασουν οι μερες!! ανυπομονεις ε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

ααα τις ξερω αυτες τις βιταμινες!!! τις εχω παρει κι εγω... το φλεβαρη που εμεινα εγκυος, τις ειχα σταματησει αρχες Ιανουαριου (ειχε τελειωσει το κουτι...)!! ειναι πολυ καλες και οντως εχουν τα παντα!!!👍

αντε να περασουν οι μερες!! ανυπομονεις ε;;

Nαιιιιιιιιι δεν εχω παρομοια εμπειρια , πρωτη φορα μανουλα και ειμαστε με το συζύγο μέσα στη τρελα χαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποια κοριτσια ειναι στην αναμονη 2 εβδομαδων ? Περιμενω κ αλλα θετικα τεστακια μην μ' αφησετε μονηηηηηηη μου <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

μπα τίποτα! Νομίζω έρχονται σιγά σιγά τα πονάκια περιόδου. Κάτι νιώθω σήμερα. Οι διάρροιες δεν άρχισαν στην ώρα τους και ανησυχώ! Πάντα έρχονται μια βδομάδα πριν! 😅😅😅

Εσύ;;;

ωωωω!!! λες να το πετυχατε το σπορακι!!!!!! αχ μακαρι!!!!!! 🤞🤞❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

@marinaP κορίτσι μου εσύ πως είσαι? Έφυγαν τα συμπτώματα τις ουρολοίμωξης?? @Antonia2  μου πώς είσαι? Και εσύ τώρα περιμένεις όπου να ναι σωστά? Ποιες άλλες είναι στην αναμονή?

καλησπερα κοριτσι μου!!! ❤️ ειμαι καλα!! εχω λιγο τρεξιμο στη δουλεια αυτες τις μερες και διαβαζω τα νεα σας το βραδυ συνηθως.. τωρα ξεκλεψα λιγο και μπηκα να δω τι κανετε...

εγω καλα...😁 εχω κανονικα καφε οπως καθε μηνα.. την παρασκευη περιμενω και νομιζω θα ερθει στην ωρα της... ή θα ερθει και αυριο γτ τα καφε ξεκινησαν λιγο νωριτερα (βεβαια μου εχει τυχει και παλαιοτερα αυτο...)

περιμενω την αλλη πεμπτη να παω στο γιατρο-εξωσωματιστη να μου βαλει μια σειρα!!! σκεφτομαι οτι θα πλησιασουμε ακομα πιο πολυ στο 🎯!! μακαρι η εξωσωματικη να μας χαρισει το ονειρο!!

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mary_piggy είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα σε όλες! Κι εγώ στην αναμονή είμαι, περιμένω να δω αν θα δω τα πρώτα καφέ. Λέτε να γίνει τίποτα αυτή τη φορά; Δεν κάναμε προγραμματισμένα αλλά από ότι είδα είχαμε μέρα παρά μέρα επαφές την εβδομάδα των γόνιμων. Κάποιες ενοχλήσεις περιόδου τις αισθάνομαι...

γεια σου κοριτσι μου!!! ποτε δεν περιμενεις εσυ;; 😉 ελπιζω να μην δεις καθολου καφε για 9 μηνες!!!🥰🤞

 

 @ΛΕΥΚΗεσυ πως εισαι απο συμπτωματα;; θα κανεις αυριο τεστακι;;

@Girly του δωσατε και καταλαβε!!!! ειστε τρομερο ζευγαρι!! ετσι παθιασμενοι και ερωτευμενοι να ειστε παντα!!!!💞 κτ μου λεει οτι θα ερθει πολυ συντομα το σπορακι σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; μπαίνω στα γρήγορα να σας πω τα νέα μου πριν επιστρέψω στη δουλειά. Εξέταση ούρων δεν έκανα σήμερα καθώς αφού όταν πήγα στο μικροβιολογικό της γειτονιάς μου πριν πάω δουλειά, ήταν κλειστό 🤷 πήρα τηλέφωνο αλλα δεν απαντούσε κανείς. Είπα θα περάσω αύριο το πρωί αλλά θα πάρω πρώτα ένα τηλέφωνο. 

Εκανα και ένα τεστ ωορρηξίας πριν λίγο το οποίο είναι αρνητικό σίγουρα. Πλεον μου έχει μείνει μόνο ένα, το οποίο θα κρατήσω, για να το κάνω αν τυχόν νιώσω μέσα στον μήνα πονακια ωορρηξίας γιατί πραγματικά είναι από τα παράξενα να έκανα τόσο νωρίς ωορρηξία, εκτός και αν η εγκυμοσύνη άλλαξε τον κύκλο μου τι να πω🤷IMG_20231011_140554.thumb.jpg.9f8c4d0f8b6c953e8a1e89826e2d3c29.jpg

γεια σου Μαρινακι μου!! οντως φαινεται πιο αχνο το τεστ.. ελπιζω να μην ειχες πιει υγρα πριν το κανεις, ε;

εντυπωση μου κανει για το μικροβιολογικο... αυτα συνηθως ανοιγουν 6-7 το πρωι... ο γιατρος σου ειναι μακρυα να σου εκανε ενα υπερηχο να δες τι γινεται με ωορρηξια;; 

παρηγγειλες σμρ τεστακια να εχεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

γεια σου Μαρινακι μου!! οντως φαινεται πιο αχνο το τεστ.. ελπιζω να μην ειχες πιει υγρα πριν το κανεις, ε;

εντυπωση μου κανει για το μικροβιολογικο... αυτα συνηθως ανοιγουν 6-7 το πρωι... ο γιατρος σου ειναι μακρυα να σου εκανε ενα υπερηχο να δες τι γινεται με ωορρηξια;; 

παρηγγειλες σμρ τεστακια να εχεις;;

Και μένα μου έκανε εντύπωση για το μικροβιολογικό αλλά σκέφτηκα οτι ίσως επειδή αυτό εδώ στην γειτονιά μαζεύει τα δείγματα και τα πάνε στο κεντρικό που είναι λίγο πιο μακριά από εδω, οπότε σκέφτηκα οτι ίσως άνοιξε λίγο πιο μετά.

Οσο για τα τεστ οχι δεν πήρα αλλά γιατί πάμε για ετ. Πάντως που.μιλησα και με γνωστές μου μου είπαν οτι μετά την εγκυμοσύνη άλλαξε ο κύκλος τους, ίσως και ο δικός μου τώρα να άλλαξε και να έρθει πιο νωρίς η περίοδος. Μακάρι εμένα μου συμφέρει γιατί σημαίνει θα γίνει και πιο νωρίς η ετ🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Και μένα μου έκανε εντύπωση για το μικροβιολογικό αλλά σκέφτηκα οτι ίσως επειδή αυτό εδώ στην γειτονιά μαζεύει τα δείγματα και τα πάνε στο κεντρικό που είναι λίγο πιο μακριά από εδω, οπότε σκέφτηκα οτι ίσως άνοιξε λίγο πιο μετά.

Οσο για τα τεστ οχι δεν πήρα αλλά γιατί πάμε για ετ. Πάντως που.μιλησα και με γνωστές μου μου είπαν οτι μετά την εγκυμοσύνη άλλαξε ο κύκλος τους, ίσως και ο δικός μου τώρα να άλλαξε και να έρθει πιο νωρίς η περίοδος. Μακάρι εμένα μου συμφέρει γιατί σημαίνει θα γίνει και πιο νωρίς η ετ🙏🏻

ναιιιι! καλα τα λες!!! ολα εχουν και τη θετικη τους πλευρα!!! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου πως είστε? Εγώ έχω πέσει λίγο... από χθες έχω πόνους περιόδου πολύ έντονους κ δυσκολεύομαι στη δουλειά ακόμα κ στο σπίτι να κάνω απλές δουλειές... δεν μου έχει ξανατυχει αυτό... την Κυριακή είχα ωορρηξία οπότε ούτε στην ωορρηξία μπορώ να το ρίξω ούτε ότι περιμένω περίοδο... έχει τύχει σε καμία από εσάς? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσια μου πως είστε? Εγώ έχω πέσει λίγο... από χθες έχω πόνους περιόδου πολύ έντονους κ δυσκολεύομαι στη δουλειά ακόμα κ στο σπίτι να κάνω απλές δουλειές... δεν μου έχει ξανατυχει αυτό... την Κυριακή είχα ωορρηξία οπότε ούτε στην ωορρηξία μπορώ να το ρίξω ούτε ότι περιμένω περίοδο... έχει τύχει σε καμία από εσάς? 

Κορίτσι μου ενημερωσες τον γιατρό σ; γενικά πονάς στην περίοδο; εεγώ που έχω και ενδομητριωση δεν έχω τόσο νωρίς πόνους περιόδου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσια μου πως είστε? Εγώ έχω πέσει λίγο... από χθες έχω πόνους περιόδου πολύ έντονους κ δυσκολεύομαι στη δουλειά ακόμα κ στο σπίτι να κάνω απλές δουλειές... δεν μου έχει ξανατυχει αυτό... την Κυριακή είχα ωορρηξία οπότε ούτε στην ωορρηξία μπορώ να το ρίξω ούτε ότι περιμένω περίοδο... έχει τύχει σε καμία από εσάς? 

Κορίτσι μου μου κάνει εντύπωση 2 μέρες μετά την ωορρηξία να έχεις πόνους! Εγώ έχω 4 μέρες μετά την ωορρηξία πόνους περιόδου αλλα δεν είναι έντονοι ώστε να με ενοχλούν σε σημείο να μην μπορώ να κάνω απλές δουλειές! Δεν πιστεύω ότι είναι κάτι σοβαρό αλλά ενημέρωσε τον γιατρό σου για καλό και για κακό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσια μου πως είστε? Εγώ έχω πέσει λίγο... από χθες έχω πόνους περιόδου πολύ έντονους κ δυσκολεύομαι στη δουλειά ακόμα κ στο σπίτι να κάνω απλές δουλειές... δεν μου έχει ξανατυχει αυτό... την Κυριακή είχα ωορρηξία οπότε ούτε στην ωορρηξία μπορώ να το ρίξω ούτε ότι περιμένω περίοδο... έχει τύχει σε καμία από εσάς? 

Μήπως έχεις σαν εμένα πόνους ωορηξιας? Εγώ είχα για 3 μέρες πόνους ωορηξιας και με δυσκόλευαν αρκετά σε αυτόν τον κύκλο! 

Πάντως εγώ είχα μια επαφή και βρήκα ότι είναι το γιατρικό! Χαχαχαχα σταμάτησαν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinaPδεν μου έχει ξανατυχει δεν ξέρω τι συνέβη αλλά με έχει τσακίσει ο πόνος. Κ δεν θέλω να παίρνω χάπια από τώρα συνήθως παίρνω στην περίοδο.

@annitakianna κ εμένα μου κάνει εντύπωση γιατί δεν το έχω ξαναπάθει. Κ να πάρω θα μου πουν δεν είναι κάτι. Κλασική απάντηση γιατρών...

@Girlyδεν μοιάζουν σαν της ωορρηξίας... είναι περισσότερο πόνος περιόδου παρά τσιμπήματα...  αν του πω του άντρα μου για επαφή άλλη θα με χωρίσει 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η cat12 είπε:

@marinaPδεν μου έχει ξανατυχει δεν ξέρω τι συνέβη αλλά με έχει τσακίσει ο πόνος. Κ δεν θέλω να παίρνω χάπια από τώρα συνήθως παίρνω στην περίοδο.

@annitakianna κ εμένα μου κάνει εντύπωση γιατί δεν το έχω ξαναπάθει. Κ να πάρω θα μου πουν δεν είναι κάτι. Κλασική απάντηση γιατρών...

@Girlyδεν μοιάζουν σαν της ωορρηξίας... είναι περισσότερο πόνος περιόδου παρά τσιμπήματα...  αν του πω του άντρα μου για επαφή άλλη θα με χωρίσει 😂😂😂

Βρε μήπως το έπιασες το σπορακι?? Εύχομαι να είναι αυτό κορίτσι μου ♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

@marinaPδεν μου έχει ξανατυχει δεν ξέρω τι συνέβη αλλά με έχει τσακίσει ο πόνος. Κ δεν θέλω να παίρνω χάπια από τώρα συνήθως παίρνω στην περίοδο.

@annitakianna κ εμένα μου κάνει εντύπωση γιατί δεν το έχω ξαναπάθει. Κ να πάρω θα μου πουν δεν είναι κάτι. Κλασική απάντηση γιατρών...

@Girlyδεν μοιάζουν σαν της ωορρηξίας... είναι περισσότερο πόνος περιόδου παρά τσιμπήματα...  αν του πω του άντρα μου για επαφή άλλη θα με χωρίσει 😂😂😂

Βρε μήπως το ίδιο το σώμα σου λέει "φτάνει μαντάμ μας έχεις ξεκανει!πάρε τώρα πόνους περιόδου να έχουνε το κεφάλι μας ήσυχο με σένα!!😅😂😂"

Πάντως αυτό που λέει το αννιτακι θα ήταν η πιο υπέροχη εκδοχή! Εύχομαι να είναι αυτοοοο❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Βρε μήπως το έπιασες το σπορακι?? Εύχομαι να είναι αυτό κορίτσι μου ♥️♥️

Μακάρι να είναι αυτό αλλά ειναι πάρα πολύ νωρίς... 3η μέρα μόλις από την ωορηξια... τι να πω αν κάνει την έκπληξη κ δεν έρθει η περίοδος θα τρελαθω από την χαρά μου 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Βρε μήπως το ίδιο το σώμα σου λέει "φτάνει μαντάμ μας έχεις ξεκανει!πάρε τώρα πόνους περιόδου να έχουνε το κεφάλι μας ήσυχο με σένα!!😅😂😂"

Πάντως αυτό που λέει το αννιτακι θα ήταν η πιο υπέροχη εκδοχή! Εύχομαι να είναι αυτοοοο❤️

Μας ξεκανα κ τους δύο αστααααααα😂😂😂😂 αφού του είχα πει για επαφή την Δευτέρα για να είμαστε σίγουροι κ δεν του το είπα καν έπεσα ξερή για ύπνο 🤣 μακάρι να είναι κάτι που ετοιμάζεται αλλά παραειναι νωρίς για συμπτώματα... αυτό θα είναι στον δρόμο ακόμα αν έχει πιαστεί το σπορακι 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Τι κάνετε πως είστε σήμερα?? Εγώ ξύπνησα αρκετά καλά μιας και κοιμήθηκα από τις 22:30 μέχρι 7:30 σαν βόδι δηλαδή 🥰🥰

Λοιπόν έχω μια απορία! Αν αποφασίσω να πάω σε εξωσωματική και περάσω επιτροπή για τα φάρμακα το κέντρο που θα διαλέξω για ωοληψια κτλ μπορεί να είναι οποίο θέλω εγώ? Η πρέπει να πάω σε δημόσιο νοσοκομείο? Μπορεί να είναι χαζή η απορία μου αλλά δεν ξέρω τίποτα περί εξωσωματικής! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Τι κάνετε πως είστε σήμερα?? Εγώ ξύπνησα αρκετά καλά μιας και κοιμήθηκα από τις 22:30 μέχρι 7:30 σαν βόδι δηλαδή 🥰🥰

Λοιπόν έχω μια απορία! Αν αποφασίσω να πάω σε εξωσωματική και περάσω επιτροπή για τα φάρμακα το κέντρο που θα διαλέξω για ωοληψια κτλ μπορεί να είναι οποίο θέλω εγώ? Η πρέπει να πάω σε δημόσιο νοσοκομείο? Μπορεί να είναι χαζή η απορία μου αλλά δεν ξέρω τίποτα περί εξωσωματικής! 

Καλημέρα κοριτσάκι μουυυ♥️ καλύτερα μπες και στην ομάδα της εξωσωματικής τα κορίτσια σίγουρα θα σε βοηθήσουν, εγώ αν και έχω κάνει εξωσωματική είμαι από Κύπρο και εδώ δεν περνάμε από επιτροπή οπότε δεν γνωρίζω για αυτά 🙏🏻 και δεν είναι χαζή η ερώτηση σου λογικό είναι να έχεις τέτοιες απορίες,καμία μας δεν γνώριζε τίποτα οταν ξεκινουσαμε 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Τι κάνετε πως είστε σήμερα?? Εγώ ξύπνησα αρκετά καλά μιας και κοιμήθηκα από τις 22:30 μέχρι 7:30 σαν βόδι δηλαδή 🥰🥰

Λοιπόν έχω μια απορία! Αν αποφασίσω να πάω σε εξωσωματική και περάσω επιτροπή για τα φάρμακα το κέντρο που θα διαλέξω για ωοληψια κτλ μπορεί να είναι οποίο θέλω εγώ? Η πρέπει να πάω σε δημόσιο νοσοκομείο? Μπορεί να είναι χαζή η απορία μου αλλά δεν ξέρω τίποτα περί εξωσωματικής! 

Αν αποφασίσεις να πας για εξωσωματική, αυτό που θα πρέπει πρωτίστως να κάνεις είναι να βρεις τον εξωσωματικό που σου εμπνέει εμπιστοσύνη και ασφάλεια. Παίζει ασφαλώς ρόλο και το Κέντρο στο οποίο είναι ο εξωσωματικός (για τα δημόσια δεν ξέρω να σε διαφωτίσω). Κάνοντας μια ψακτική θα δεις ποια κέντρα υπάρχουν και τι αξιολογήσεις έχουν. Νομίζω όμως ότι πρωτίστως τον γιατρό θα πρέπει να βρεις, να μιλήσετε, να τσεκάρει τα πάντα όλα. Μετά ακολουθεί η Επιτροπή. Όταν έχετε αποφασίσει με ποιον θα ξεκινήσετε την προσπάθεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η το χοντρό μπιζέλι είπε:

Αν αποφασίσεις να πας για εξωσωματική, αυτό που θα πρέπει πρωτίστως να κάνεις είναι να βρεις τον εξωσωματικό που σου εμπνέει εμπιστοσύνη και ασφάλεια. Παίζει ασφαλώς ρόλο και το Κέντρο στο οποίο είναι ο εξωσωματικός (για τα δημόσια δεν ξέρω να σε διαφωτίσω). Κάνοντας μια ψακτική θα δεις ποια κέντρα υπάρχουν και τι αξιολογήσεις έχουν. Νομίζω όμως ότι πρωτίστως τον γιατρό θα πρέπει να βρεις, να μιλήσετε, να τσεκάρει τα πάντα όλα. Μετά ακολουθεί η Επιτροπή. Όταν έχετε αποφασίσει με ποιον θα ξεκινήσετε την προσπάθεια. 

Με καλύψεις πλήρως! Αν στους 3 επόμενους μήνες δεν τα καταφέρουμε πρέπει να ξεκινήσουμε τις διαδικασίες για εξωσωματική! Όποτε τώρα ξέρω από πού θα κάνω την αρχή! 🥰 ευχαριστώ πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...