Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο νέος ο Οκτώβρης, φύλλα πέφτουνε ξανά, όμως μέσα στις κοιλίτσες θα ρθουν όμορφα μωρά🤰🤰🧡💛🤰🤰


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου, εγώ είμαι αρκετά αγχωμένη με το θέμα του γιατρού, πήρα τελικά στο νοσοκομείο τηλέφωνο για να κλείσω απογευματινό ραντεβού, όμως δυστυχώς κάνει μόνο ένας γυναικολόγος απογευματινά και εκείνος θα άνοιγε τα ραντεβού του 26 του μήνα για τον μήνα Νοέμβριο! Οποτε μου έδωσε μια κοπέλα το προσωπικό τηλέφωνο ενός γιατρού του νοσοκομείου για άτυπο ραντεβού, επικοινώνησα κ θα μου απαντήσει αύριο αν μπορεί να με αναλάβει η όχι! Ελπίζω να πάνε όλα καλά να καταλήξω γιατί αρχές Νοεμβρίου θα πρέπει να κανονίσω την αυχενική πρώτα ο Θεός! Τα είπα κ τα έβγαλα😮💨

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, εγώ είμαι αρκετά αγχωμένη με το θέμα του γιατρού, πήρα τελικά στο νοσοκομείο τηλέφωνο για να κλείσω απογευματινό ραντεβού, όμως δυστυχώς κάνει μόνο ένας γυναικολόγος απογευματινά και εκείνος θα άνοιγε τα ραντεβού του 26 του μήνα για τον μήνα Νοέμβριο! Οποτε μου έδωσε μια κοπέλα το προσωπικό τηλέφωνο ενός γιατρού του νοσοκομείου για άτυπο ραντεβού, επικοινώνησα κ θα μου απαντήσει αύριο αν μπορεί να με αναλάβει η όχι! Ελπίζω να πάνε όλα καλά να καταλήξω γιατί αρχές Νοεμβρίου θα πρέπει να κανονίσω την αυχενική πρώτα ο Θεός! Τα είπα κ τα έβγαλα😮💨

Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι,κάτι θα γίνει . Μας μένει λίγος καιρός ως τότε.. εσείς αλλά νοσοκομεία δεν έχετε στην περιοχή σου να δεις αν έχουν αυτοί κενό να ανοίξεις εκεί καρτέλα? Εγώ είχα ανοίξει και στα δύο στην Θεσσαλονίκη και η αλήθεια είναι ότι πήγαινα και στα δύο και στον γιατρό μου ιδιωτικά..βέβαια τα μηχανήματα που μου έκαναν υπέρηχο και στα δύο ήταν προπολεμικά! Δεν είχαν καν οθόνη! Μόνο άκουγες! Δεν έβλεπαν τίποτα! Ευτυχώς δλδ που πήγαινα στον γιατρό ιδιωτικά και κάναμε και εκεί υπέρηχο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

καλημέρααα! γιατί, σχετίζεται αυτό με την προγεστερόνη;;; εγώ δεν έχω ποτέ ενοχλήσεις στο στήθος στην περίοδο... έχω όλα τα άλλα αλλά αυτό ποτέ. Σημαίνει ότι υπάρχει πρόβλημα;; 😩

Στις εξετάσεις που είχα κάνει για κάποιο λόγο δε μου είχαν γράψει την προγεστερόνη κ δεν ξέρω τι γινεται...

Μαρηηη ηρέμησε 🤣🤣 τι το ήθελα και το είπα ... Τώρα σε αγχωσα περισσότερο!! Βλέπεις υπάρχουν κορίτσια πολλά που δεν έχουν πόνο στο στήθος! Κάπου είχα διαβάσει ότι το πρήξιμο και ο πόνος στο στήθος συμβαίνει με την αύξηση της προγεστερόνης! Αλλά αυτό δεν συναινεί ότι εμείς που δεν έχουμε πρήξιμο έχουμε πρόβλημα! Είδες η @Κατερίνα!!! Που είναι έγκυος δεν έχει καθόλου πόνο στο στήθος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinamanoulitsaμου καμιά δεν πρήζεις και κανένας δε σε θεωρεί υπερβολική. Σε ευχαριστώ που υπάρχεις γιατί μου θυμίζεις πόσο υπέροχο είναι να είσαι μαμά ακόμα και όταν με πιάνει απελπισία με την κούραση της μπέμπας μου. Δεν έχω υποστηρικτικό περιβάλλον και γυναίκες σαν εσένα με κάνουν να συνειδητοποιω την ευλογία της μητρότητας. Σου εύχομαι ολόψυχα υγεία σε εσένα και την οικογένειά σου και να μας γράφεις τα νέα σου. Άργησα να σου γράψω διότι βαφτίστηκε ❤️ η ζουζούνα το σκ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Μαρηηη ηρέμησε 🤣🤣 τι το ήθελα και το είπα ... Τώρα σε αγχωσα περισσότερο!! Βλέπεις υπάρχουν κορίτσια πολλά που δεν έχουν πόνο στο στήθος! Κάπου είχα διαβάσει ότι το πρήξιμο και ο πόνος στο στήθος συμβαίνει με την αύξηση της προγεστερόνης! Αλλά αυτό δεν συναινεί ότι εμείς που δεν έχουμε πρήξιμο έχουμε πρόβλημα! Είδες η @Κατερίνα!!! Που είναι έγκυος δεν έχει καθόλου πόνο στο στήθος! 

εντάξει δεν πειράζει, τώρα έχω άλλο ένα πρόβλημα να σκέφτομαι ότι έχω! χαχαχαχ εντάξει καλέ δεν αγχώνομαι τόσο όσο φαίνεται. Απλώς έχω συνηθίσει επειδή τα τελευταία 30 χρόνια πάντα κάτι έχω, και όλο σπάνια πράγματα που διαγιγνώσκονται δύσκολα κλπ κλπ, οπότε είναι αυτόματος ο μηχανισμός, όταν ακούω σύμπτωμα, καταγράφεται μόνος του στο σκληρό και υποσυνείδητα ανατρέχω στα λόγια των γιατρών όλα αυτά τα χρόνια για να δω αν η μηχανή αναζήτησης βρει με τι μπορεί να σχετίζεται.  😅😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

εντάξει δεν πειράζει, τώρα έχω άλλο ένα πρόβλημα να σκέφτομαι ότι έχω! χαχαχαχ εντάξει καλέ δεν αγχώνομαι τόσο όσο φαίνεται. Απλώς έχω συνηθίσει επειδή τα τελευταία 30 χρόνια πάντα κάτι έχω, και όλο σπάνια πράγματα που διαγιγνώσκονται δύσκολα κλπ κλπ, οπότε είναι αυτόματος ο μηχανισμός, όταν ακούω σύμπτωμα, καταγράφεται μόνος του στο σκληρό και υποσυνείδητα ανατρέχω στα λόγια των γιατρών όλα αυτά τα χρόνια για να δω αν η μηχανή αναζήτησης βρει με τι μπορεί να σχετίζεται.  😅😅😅

Χαχαχαχαχ σύντομα ελπίζω η μητρότητα να αλλάξει τα δεδομένα σου και κυρίως την αυτόματη μηχανή αναζήτησης που έχεις στον φουλ στάνταρ εξοπλισμό σου...μετά τη γέννα συνήθως κρασαρει το σύστημα και παθαίνεις και μια σχετική αμνησία! Σύντομα μανούλα σου εύχομαι και οι μόνες λέξεις που να σου κάνουν κλικ να είναι ,γάλα πάνες αλλάξεις,σελτεδακι κλπ κλπ κλπ😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια δεν περνάει η ώρα περιμένω πότε θα πάει 1:30 να περάσω από σπίτι να κανω ένα τεστ γτ σαν να έγιναν πιο έντονοι οι πόνοι σήμερα. Ακόμη και όταν περπατάω νιώθω τσιμπήματα με κάθε βήμα, νομίζω μέχρι το βράδυ θα γίνει η ωορρηξία 😐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι,κάτι θα γίνει . Μας μένει λίγος καιρός ως τότε.. εσείς αλλά νοσοκομεία δεν έχετε στην περιοχή σου να δεις αν έχουν αυτοί κενό να ανοίξεις εκεί καρτέλα? Εγώ είχα ανοίξει και στα δύο στην Θεσσαλονίκη και η αλήθεια είναι ότι πήγαινα και στα δύο και στον γιατρό μου ιδιωτικά..βέβαια τα μηχανήματα που μου έκαναν υπέρηχο και στα δύο ήταν προπολεμικά! Δεν είχαν καν οθόνη! Μόνο άκουγες! Δεν έβλεπαν τίποτα! Ευτυχώς δλδ που πήγαινα στον γιατρό ιδιωτικά και κάναμε και εκεί υπέρηχο! 

Έχουμε άλλο ένα νοσοκομείο αλλά η μαιευτική του είναι να μη περνάς ούτε απ έξω😅 θα δω αν δεν βγάλω άκρη μέχρι τέλος της εβδομάδας με τους γιατρους σε αυτό θα καταλήξω στον άλλον ιδιώτη που είχα στο μυαλό μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Βρε κορίτσια η @Mpourmpoulo και η @Kate1992  που χάθηκαν? Έχουν πολύ καιρό να μας πουν τα νέα τους!!

Αλήθεια είναι κ εγώ τα σκεφτόμουν προχθές τα κορίτσια, και ω @Elkμες έχει μέρες να μπει! Ελπίζω να είναι όλα καλά για όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου ήθελα να σας πω για τα κορίτσια. Είναι μια χαρά και οι δύο τους. Απλά η κάθε μία για δικούς της λόγους ήθελαν να "ξεκουραστούν " λιγάκι ..θα επανέλθουν σύντομα πιστεύω! Το μπουρμπουλο έχει κάποια θέμα με τη μαμά της ,έκανε ένα χειρουργείο εσπευσμένα και έχει εκεί το νου της. Μου είπε να σας δώσω χαιρετισμούς και θα επανέλθει σύντομα. Απλά θέλει λίγο χρόνο . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Έχουμε άλλο ένα νοσοκομείο αλλά η μαιευτική του είναι να μη περνάς ούτε απ έξω😅 θα δω αν δεν βγάλω άκρη μέχρι τέλος της εβδομάδας με τους γιατρους σε αυτό θα καταλήξω στον άλλον ιδιώτη που είχα στο μυαλό μου!

Κοριτσι μου μην αγχωνεσαι ❤️ Θα βρεθει λυση ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

IMG_20231009_140655.thumb.jpg.4ad119160b089e9d771301e7337c5a22.jpgIMG_20231010_135815.thumb.jpg.01ae23fbeb84e0d22d32319594cddc36.jpgΛοιπόν κορίτσια μάλλον έγινε η ωορρηξία μου... ή φταει το οτι ήπια πολύ νερό πριν. Δεν ξέρω τι αλλο φταίει. Σήμερα μέχρι και τώρα έχω πόνους ωορρηξίας και πολλά άσπρα υγρά.

Σας βάζω το χθεσινό ξανα και το σημερινό που είναι σίγουρα αρνητικό🤷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Γράφω στο φόρουμ πρώτη φορά! Με τον άντρα μου ήρθαμε σε επαφή γύρω στην ωορηξία. Για περίπου μιάμιση βδομάδα πριν την αναμενόμενη περίοδο είχα πολύ πιο διογκωμένο στήθος από οτι έχω στην αναμονή περιόδου, με σκούρες θηλές και πόνο, κράμπες σε μέση και μήτρα, απίστευτη εξάντληση που δεν είναι φυσιολογική για μένα, κάθε 2 ώρες ήθελα να κοιμάμαι και αν κουραζόμουν λίγο παραπάνω είχα ζαλάδες, είχα και ναυτίες και με ενοχλούσαν κάποιες μυρωδιές, και πρήξιμο στην κοιλιά και λίγο διαφορετική υφή από το κανονικό, και συχνουρία. στην τρίτη μέρα καθυστέρησης έκανα τεστ και βγήκε αχνό θετικό, αλλά την επόμενη μέρα η χοριακή βγήκε αρνητική. Χθες στις 8 μέρες καθυστέρησης είδα ροζ αίμα και καφέ κηλίδες, όμως σήμερα η ροή είναι κανονική σαν περίοδος, αλλά τα συμπτώματα δεν υποχωρούν. εγώ νιώθω ότι κάτι υπάρχει κι έχω ακούσει και για περιπτώσεις που εμφανίζουν κανονική ροή στην εγκυμοσύνη. όμως έχω μπερδευτεί και έχω άγχος γιατί δεν έχω και ιδιαίτερα σταθερό κύκλο! με τον άντρα μου θέλουμε πολύ ένα μωράκι και αν τα καταφέρουμε θα είναι το πρώτο μας ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

IMG_20231009_140655.thumb.jpg.4ad119160b089e9d771301e7337c5a22.jpgIMG_20231010_135815.thumb.jpg.01ae23fbeb84e0d22d32319594cddc36.jpgΛοιπόν κορίτσια μάλλον έγινε η ωορρηξία μου... ή φταει το οτι ήπια πολύ νερό πριν. Δεν ξέρω τι αλλο φταίει. Σήμερα μέχρι και τώρα έχω πόνους ωορρηξίας και πολλά άσπρα υγρά.

Σας βάζω το χθεσινό ξανα και το σημερινό που είναι σίγουρα αρνητικό🤷

Μπορεί να είναι από το πολύ νερο κορίτσι μου .. κ εάν έχεις ακόμα υγρά μπορεί να μην έχει γίνει ακόμα η ωορρηξία... κάνε κ άλλο το βράδυ η αύριο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

IMG_20231009_140655.thumb.jpg.4ad119160b089e9d771301e7337c5a22.jpgIMG_20231010_135815.thumb.jpg.01ae23fbeb84e0d22d32319594cddc36.jpgΛοιπόν κορίτσια μάλλον έγινε η ωορρηξία μου... ή φταει το οτι ήπια πολύ νερό πριν. Δεν ξέρω τι αλλο φταίει. Σήμερα μέχρι και τώρα έχω πόνους ωορρηξίας και πολλά άσπρα υγρά.

Σας βάζω το χθεσινό ξανα και το σημερινό που είναι σίγουρα αρνητικό🤷

Μπορεί να είναι από το πολύ νερό. Εγώ χθες έκανα ένα τεστ από περιέργεια και βγήκε αρνητικό, είχα πιει ομως παρά πολύ νερό και το βράδυ που πήγα στον γυναικολόγο το ωάριο ήταν τεράστιο σαν πορτοκαλί στον υπέρηχο ολοστρόγγυλο και μου είπε δεν έσπασε ακόμα αλλά μέσα στις επόμενες ώρες δώστε πόνο. Περιττό να πω ο σύζυγος το πήρε πολύ πατριωτικά γιατί κάνω και ωορρηξία από την σωστή μεριά… δεν ξέρω πως περπατάω σήμερα 😂😂😂 Με απείλησε ότι θα έρθει και το βράδυ 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Dimitrapth είπε:

Μπορεί να είναι από το πολύ νερό. Εγώ χθες έκανα ένα τεστ από περιέργεια και βγήκε αρνητικό, είχα πιει ομως παρά πολύ νερό και το βράδυ που πήγα στον γυναικολόγο το ωάριο ήταν τεράστιο σαν πορτοκαλί στον υπέρηχο ολοστρόγγυλο και μου είπε δεν έσπασε ακόμα αλλά μέσα στις επόμενες ώρες δώστε πόνο. Περιττό να πω ο σύζυγος το πήρε πολύ πατριωτικά γιατί κάνω και ωορρηξία από την σωστή μεριά… δεν ξέρω πως περπατάω σήμερα 😂😂😂 Με απείλησε ότι θα έρθει και το βράδυ 😂😂😂😂

Αχ μακάρι να είναι από το νερό! Το θεωρώ πολύ απίθανο να έκανα τόσο νωρίς ωορρηξία! Λέω να κάνω ένα αύριο πρωί γιατί μου έχουν μείνει μόνο δυο. Και μακάρι να δείξει σωστά, θα το κάνω με τα πρώτα πρωινά

Αχαχαχχα δώστε το να καταλάβει καλε!

ο δικός μου δεν ξέρω πως κρατιέται και του έδειξα χθές και το τεστ και δεν συμμαζεύεται 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Αχ μακάρι να είναι από το νερό! Το θεωρώ πολύ απίθανο να έκανα τόσο νωρίς ωορρηξία! Λέω να κάνω ένα αύριο πρωί γιατί μου έχουν μείνει μόνο δυο. Και μακάρι να δείξει σωστά, θα το κάνω με τα πρώτα πρωινά

Αχαχαχχα δώστε το να καταλάβει καλε!

ο δικός μου δεν ξέρω πως κρατιέται και του έδειξα χθές και το τεστ και δεν συμμαζεύεται 😂 

Όχι με τα πρώτα πρωινά καλέ, η LH εκκρίνεται τις πρωινές ώρες... μετά τις 11 προτίμησε να κάνεις τεστ και βασικά οι καλύτερες ώρες είναι το μεσημέρι, αλλά αν πίνεις πολύ νερό τότε έχεις το ρίσκο να βγει αρνητικό. Και αν δουλεύεις να μην προλάβεις και ΄΄ολα αυτά τα πανέμορφα σενάρια! Αν είχες κάνει ωορρηξία πιστεύω το χθεσινό τεστ θα ήταν πιο σκούρο απ ότι αυτό που ανέβασες. 

Έχω αναλώσει τόσες πολλές ώρες στα τεστ που πλέον κουράστηκα! Γι αυτό αποφεύγω να κάνω και χθες δλδ που έκανα ήθελα να δω γιατί κάνουμε παρακολούθηση ωορρηξίας με τον γιατρό οπότε να μην πήγαινα τζάμπα. Κάντε τις επαφές σας όταν θα είσαι οκ και με την λοίμωξη σου και ότι είναι να γίνει ας γίνει. Με τον έναν ή με τον άλλο τρόπο έγκυος θα μείνεις! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Αλήθεια είναι κ εγώ τα σκεφτόμουν προχθές τα κορίτσια, και ω @Elkμες έχει μέρες να μπει! Ελπίζω να είναι όλα καλά για όλες!!

Καλά είμαι κορίτσια 😊 

εσεις πως είστε ;

Εδώ σας διαβάζω κάθε μέρα απλά ειπα λίγο να απέχω ένα διάστημα προσπαθω να βρω λίγο τους ρυθμούς μου με το παιδί που κόψαμε τον θηλασμό, αλλά και του δικούς μου.., έχω τελειώσει με την αγωγή μου, έχω λίγο ακόμα αίμα και περιμένω να πάω την Δευτέρα να με δει 

παντως και εγω με γιατρό δεν ξέρω τι θα κάνω είμαι στο ψάξιμο η αλήθεια είναι σκέφτομαι μήπως δοκιμάσω να έχω τον γιατρό του νοσοκομείου αλλά δεν ξέρω κατά ποσο είναι εφικτό αυτό 

Αν δεν ένιωθες καλά με τον γιατρό σου καλά εκανες και τον άλλαξες κατερινα και δεν είναι ανάγκη να του πεις κάτι απλά δεν θα ξανα πάρεις τηλέφωνο να κλεισεις ραντεβού και εγω του ειπα  θα τον καλέσω Εεε δεν το πήρα ποτε  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Αχ μακάρι να είναι από το νερό! Το θεωρώ πολύ απίθανο να έκανα τόσο νωρίς ωορρηξία! Λέω να κάνω ένα αύριο πρωί γιατί μου έχουν μείνει μόνο δυο. Και μακάρι να δείξει σωστά, θα το κάνω με τα πρώτα πρωινά

Αχαχαχχα δώστε το να καταλάβει καλε!

ο δικός μου δεν ξέρω πως κρατιέται και του έδειξα χθές και το τεστ και δεν συμμαζεύεται 😂 

Κορίτσι μου δεν νομίζω να έκανες ωορρηξία ακόμα αλλιώς σίγουρα θα ήταν πιο σκούρο το χθεσινό τέστ!!! Πότε θα κάνεις ξανά εξέταση ούρων? Αύριο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου δεν νομίζω να έκανες ωορρηξία ακόμα αλλιώς σίγουρα θα ήταν πιο σκούρο το χθεσινό τέστ!!! Πότε θα κάνεις ξανά εξέταση ούρων? Αύριο? 

Αύριο ναι πρωί πρωι θα τα πάρω και ελπίζω μέχρι την Πέμπτη να τα έχω να ξέρω τι γίνεται. Και εγώ αμφιβάλλω να έκανα ωορρηξία τόσο νωρίς με τέτοιο μεγάλο κύκλο που έχω, αλλά πλέον όλα τα περιμένω. Θα κανω και ένα αύριο μήπως και ήταν το νερό σήμερα, γιατί 15 λεπτά πριν το κάνω ήπια μισό μπουκαλάκι νερό 🤷 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marinaP είπε:

IMG_20231009_140655.thumb.jpg.4ad119160b089e9d771301e7337c5a22.jpgIMG_20231010_135815.thumb.jpg.01ae23fbeb84e0d22d32319594cddc36.jpgΛοιπόν κορίτσια μάλλον έγινε η ωορρηξία μου... ή φταει το οτι ήπια πολύ νερό πριν. Δεν ξέρω τι αλλο φταίει. Σήμερα μέχρι και τώρα έχω πόνους ωορρηξίας και πολλά άσπρα υγρά.

Σας βάζω το χθεσινό ξανα και το σημερινό που είναι σίγουρα αρνητικό🤷

Μαρίνα μου εμένα η ωορηξια μου γίνεται 3-4 μέρες μετά τα υγρά και κάνα δυο μέρες μετά το θετικό τεστ συνήθως! Οπότε μη δίνεις πολύ σημασία στα συμπτώματα. Συνέχισε τα τεστ και μπορεί να εκπλαγείς για το πότε θα κάνεις ωορηξια τελικά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Μαρίνα μου εμένα η ωορηξια μου γίνεται 3-4 μέρες μετά τα υγρά και κάνα δυο μέρες μετά το θετικό τεστ συνήθως! Οπότε μη δίνεις πολύ σημασία στα συμπτώματα. Συνέχισε τα τεστ και μπορεί να εκπλαγείς για το πότε θα κάνεις ωορηξια τελικά!!

Για να δούμε τι θα δούμε αύριο.... καλά δεν αγχώθηκα γιατί ξέρω οτι ούτως η άλλως θα πάω για ετ, αλλά με προβλημάτισε λίγο γιατί δεν Μ έχει τύχει τόσο νωρίς ωορρηξία 🤷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου για πείτε λιγακι. Συμβαίνει σε καμία σας μετά την ωορηξια να έχει πονακια ωορηξιας? Σήμερα έχω όλη μέρα..τόσα που έκανα μόλις πάλι τεστ και είναι αχνό δλδ αρνητικό. Και για τίποτα άλλο δεν μπορεί να συμβαίνει γιατί είναι παααρα πολύ νωρίς! Το σαββατο είχα το θετικό τεστ. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marinaP είπε:

Για να δούμε τι θα δούμε αύριο.... καλά δεν αγχώθηκα γιατί ξέρω οτι ούτως η άλλως θα πάω για ετ, αλλά με προβλημάτισε λίγο γιατί δεν Μ έχει τύχει τόσο νωρίς ωορρηξία 🤷

Εγώ ακόμη δε το είδα πάντως θετικό. Οπότε θα γίνει τις επόμενες μερες. Πάντως ίσως σου άλλαξε τον κύκλο η εγκυμοσύνη , ίσως είναι και αυτό ένα σενάριο 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σε ευχαριστώ για την σκέψη σου κοπέλα μου. Το εκτιμώ πολύ... Είναι δύσκολες αυτές οι μέρες... Πολύ δύσκολες... Κορίτσι μου .... Λυπάμαι από τα βάθη της καρδιάς μου για αυτό που σου συνέβη. Ειναι τόσο άδικο!!!! Έχω χάσει και γω 3 μωράκια ως τώρα, στο πρώτο τρίμηνο όμως. Το τελευταίο το έχασα πριν 2 εβδομάδες περίπου και έχω ήδη μια κορούλα 8 μηνών. Δεν θα σου πω πολλά γιατί φαντάζομαι πως νιώθεις. Αν εγώ θρηνω τόσες μέρες που το έμαθα την ημέρα της αυχενικης ότι δεν ζούσε πια, σκέφτομαι πόσο δύσκολο είναι για σένα στην εβδομάδα που ήσουν.. Θα σου πω μόνο να ζητήσεις βοήθεια από ψυχολόγο αν βλέπεις να σε ρουφάει όλο αυτό. Το ίδιο θα κάνω και εγώ γιατί κάθε μέρα είναι όλο και πιο δυσκολη και πλέον δυσκολεύομαι να φροντίσω ακόμα και την κορούλα  μου. Έχω χαθεί στις σκέψεις μου και στη μαύρη αυτή τρύπα και δεν ξέρω πως να βγω... Κουραγιο κορίτσι μου... Αν χρειαστείς να μιλήσεις να μου στείλεις μήνυμα, νιώθω τον πόνο σου και κλαίω κυριολεκτικά μαζί σου... Δεν είσαι μόνη σου, και δυστυχώς ο περίγυρος μας καμιά φορά στην προσπάθεια του να μας παρηγορήσει λέει πολύ λάθος λόγια. Μην δίνεις σημασία, μόνο μια γυναίκα που έχει βιώσει την απώλεια μπορεί να σε καταλάβει στο 100%. Είμαι εδώ για εσένα όποτε με χρειαστείς ♥️
    • Ωωω τι ωραια πρώτος υπέρηχος!!  ποσό χαίρομαι! Ποσό θέλω Όλα τα κορίτσια να τα καταφέρουν να έχουν μωράκια! ❤️❤️❤️ φτου Φτου όλα να πάνε καλά!!!!
    • Μπράβο όλα καλά!!!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά! Δεν ξέρω τι εξ αιτίας η ντομπλερ βλέπεις είμαι άσχετη...μου είπε εμένα ότι όλα τα βλέπει όπως πρέπει να ειναι αν δε του είχα πει για την χοριακη τότε ...ίσως φοβάται αυτό αλλά δε μπορώ να καταλάβω αφού 2 φορες ακούστηκε καρδια μεγάλωσε σε μια βδομάδα ή χοριακη τότε γιατί να έπεσε??? Λες και μας προετοιμάζει ότι κάτι δε θα πάει καλά δε ξερω
    • Αννίτα μου η αλήθεια είναι ότι το ταξίδι της γονιμότητας επειδή διαφέρει από γυναίκα σε γυναίκα κάνει ίσως κ τους γιατρούς να δίνουν άλλες συμβουλές.  πχ μια γυναίκα με εξωσωματική ή με πολλές απώλειες μπορεί να κάνει τον γιατρό πιο επιφυλακτικό όπως κ την ίδια την εγκυμονούσα.   εγω το κατανοώ απόλυτα! Κ το καταλαβαίνω. Ειδικά στις γυναίκες που το ταξίδι τους είναι μακρύ κ ίσως κ πολύπαθο. 🙏🏼  Καλά κανεις κ δν ξεχνάς λεπτό την εγκυμοσύνη σου❤️ απόλαυσε την, κάθε λεπτό γιατί είναι η μοναδική φορά που θα μπορείς να αφιερώσεις όλο σου τον χρόνο κ να την ζήσεις ήρεμα 😍   εγω δν προλαβαίνω καν να το σκεφτώ ακόμα αυτό το εμβρυακι. Ίσως γιατί προσπαθώ να απολαύσω αυτές τις στιγμές που ζω με τα δυο μου παιδιά πριν γίνουν 3. Όσο να ναι με κάθε παιδί μειώνεται κ ο χρόνος από τα υπόλοιπα.  φυσικά κορίτσια μου θα αξιωθείτε κ εσείς πολύ σύντομα να το ζήσετε, να μοιράσετε τον χρόνο σας στα πλασματάκια σας ❤️❤️❤️  
    • Εχω κ γω αυτο το ενστικτο οτι θα ηθελα να κανω πρωτα μια σπερματεγχυση για εξαντλεισω ολες τις πιθανοτητες πριν παω γ εξωσωματικη...απλα νοιωθω πως εχασα χρονο κανοντας ολα αυτα χωρις σωστη καθοδηγηση...με εκανε να νομιζω πως δε θα τα καταφερω...σκεψου ειχα παει κ σε μια αλλη γιατρο να παρω κ αλλη γνωμη κ εκεινη μονο π δε με ειπε στειρα κ οτι πρπει να προλαβω το χρονο...με εξετασεις αψογες εντωμεταξυ...οι γιατροι της επαρχιας ειναι το 90% μη πω παραπανω επικινδυνοι καποιες φορες...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...