Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο νέος ο Οκτώβρης, φύλλα πέφτουνε ξανά, όμως μέσα στις κοιλίτσες θα ρθουν όμορφα μωρά🤰🤰🧡💛🤰🤰


Recommended Posts

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Dimitrapth είπε:

Καλέ το 15-30% είναι φυσιολογικό! Το 19% δείχνει πως έχετε καλό δυναμικό γονιμότητας. Εντάξει δεν είναι το τέλειο, το "στο χώμα πέφτει παιδί φυτρώνει" που έλεγε η γιαγιά μου αλλά΄ είναι μια χαρά! 

Χαχαχαχα έκλαψα με την ατάκα της γιαγιάς 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

κοριτσι μου ευχομαι να σας ερθει αυτο το μηνα το σπορακι και ολα να πανε τελεια μεχρι τελους!!!!να μη χρειαστειτε υποβοηθουμενη...

εσυ εχεις βρει εξωσωματικο η ο γιατρος σου κανει και εξωσωματικες;;; θα ξεκινησετε τοσο αμεσα;;

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου κ σε σένα το ίδιο εύχομαι να πάνε όλα καλά 🥰 Άλλαξα γιατρό να πάρω μια δεύτερη γνώμη. Ο πρώτος μου είπε όλα τέλεια συνεχίζεις τις προσπάθειες κ τώρα αυτός μου είπε επίσης ότι είναι όλα τέλεια αλλά επειδή προσπαθώ από τον Μάρτιο ξανά για μωράκι κ δεν έχει γίνει ακόμα, μας είπε ότι λόγω ηλικίας εγώ 37 κ ο σύζυγος 44 θα πρότεινε εξωσωματική για να κάνω κ κατάψυξη ωαρίων κ για αργότερα. Καθαρά για θέμα ηλικίας κ έχουν περάσει 6 μήνες προσπαθειών. Είχαμε πει μέχρι το νέο έτος αν δεν τα καταφέρουμε να ξεκινήσουμε... αλλά εγώ θέλω νωρίτερα γιατί από ότι βλέπω δεν μας έρχεται πάλι φυσιολογικά... ο γιατρός μου είπε όποτε θες με παίρνεις τηλ κ ξεκινάμε άμεσα. Επειδή θα πάμε ιδιωτικά τα κάνουν κατευθείαν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Αυτό λέω και εγώ κορίτσι μου, θέλει γερό στομάχι η εξωσωματική, και για μένα το πιο δύσκολο κομμάτι από όλη την διαδικασία ήταν η υπομονή!!! Κάνουμε υπομονή τοσααα χρόνια να δούμε ένα θετικό και στην εξωσωματική θες άλλη τόση υπομονή γιατί δεν εξαρτάται από σένα αλλά από τις εξετάσεις, από τους γιατρούς από χίλια δύο πράγματα. 

Δόξα τω θεώ να λέμε που υπάρχει και για μας αυτή η μέθοδος. Και υπομονή μπόλικη! Δεν μπορούμε να κάνουμε διαφορετικά!

Αυτό θέλω να αποφύγω για αυτό πήρα σήμερα το γιατρό και Μ εγραψε εξέταση και καλλιέργεια ούρων ξανά αλλά μου είπε να πάρω και την τελευταία αντιβίωση αύριο και να παω την επόμενη μέρα το απόγευμα για να μην υπάρχει η αντιβίωση στα ούρα. Έχω άλλον ενα μήνα μέχρι την ετ. Ελπίζω να προλάβω!

να πανε ολα καλα μαρινα μου και να ξεμπερδεψετε αμεσα!!! 🙏❤️ πιστη και υπομονη να ερθει/ουν το/α θαυματακι/α μας!!!!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Οοοοοχι , μην φοβάσαι να του ζητήσεις😁!!!! Προσπαθήστε το όσο μπορείτε και εύχομαι να πιάσει αυτή τη φορά!!! Αν δεν συμβεί βουρ για εξωσωματική!!! Ευτυχώς που έχουμε και αυτή την επιλογή!!!!🙏

Η αλήθεια από την στιγμή που μιλήσαμε για εξωσωματική νιώθω πολύ ήρεμη γιατί λέω είτε με τον έναν τρόπο είτε με τον άλλον το 2024 θα υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να είμαι έγκυος ξανά.. οπότε μου έχει φύγει το άγχος πότε κ πότε θα έρθει από μόνο του... το να ακούω συνέχεια όλα τέλεια δεν έχεις κάτι κ δεν έρχεται είναι λίγο δύσκολο... εάν βρεις το πρόβλημα προσπαθείς να το λύσεις με τους γιατρούς... εμένα τα βλέπουν καλά κ μου λένε προσπάθησε. Οπότε θα προσπαθήσω κ με τους δύο τρόπους.. θα του το πω κ σήμερα 😜 μια τελευταία επαφή είναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Ναι ρε γμτ... Όλοι οι πόλεμοι για συμφέροντα άλλων και την πληρώνει ο κοσμακης πάντα....

Εσύ βλέπεις πάντα καφέ τόσες μέρες πριν την περίοδο; 

εχω απο το 2020 που συμβαινει αυτο.. πρωτοξεκινησε οταν εχασα τη γιαγια μου και ημουν πολυ πολυ χαλια οποτε δεν εδωσα σημασια.. ειχε καθυστερησει ο κυκλος μου και ειχα κοκκινοκαφε αιμα...

και αρχες του 2021 ξεκινησαμε προσπαθειες.. σε 3 γυναικολογους το εχω πει και ολοι μου ειπαν ολα καλα!!! 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Η αλήθεια από την στιγμή που μιλήσαμε για εξωσωματική νιώθω πολύ ήρεμη γιατί λέω είτε με τον έναν τρόπο είτε με τον άλλον το 2024 θα υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να είμαι έγκυος ξανά.. οπότε μου έχει φύγει το άγχος πότε κ πότε θα έρθει από μόνο του... το να ακούω συνέχεια όλα τέλεια δεν έχεις κάτι κ δεν έρχεται είναι λίγο δύσκολο... εάν βρεις το πρόβλημα προσπαθείς να το λύσεις με τους γιατρούς... εμένα τα βλέπουν καλά κ μου λένε προσπάθησε. Οπότε θα προσπαθήσω κ με τους δύο τρόπους.. θα του το πω κ σήμερα 😜 μια τελευταία επαφή είναι!!!

Κορίτσι μου πραγματικά τον ξεκανες 😅🤣🤣

Εύχομαι να είσαι αυτό το μήνα έγκυος 🤰 και να μη χρειαστεί καμία μας εξωσωματική! 

Κάτι άσχετο με τις επαφές τώρα. Έχω προσέξει ότι όταν ο καλός μου έχει όρεξη η ποσότητα που βγάζει είναι πολύ μεγαλύτερη από άλλες μέρες που γίνεται η πράξη λόγο ωορρηξίας! Συγνώμη για τις λεπτομέρειες. Εγώ έχω καταλάβει ότι βρε κορίτσια ο "εξαναγκαστηκος" έρωτας έχει λιγότερες πιθανότητες να αποφέρει καρπούς! Γι'αυτό εγώ τώρα στεναχωρέθηκα πολύ που η ωορρηξία μου έγινε τρίτη Τετάρτη μιας και είναι δύσκολες μέρες στη δουλειά! Ελπίζω τον άλλον μήνα να πέσει σκ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Dimitrapth είπε:

Μακάρι να είσαι έγκυος αλλά η προγεστερόνη από μόνη της δεν είναι επαρκής για να διαγνωστεί μία κύηση. Δεν μπορώ να τους καταλάβω αυτούς στα διαγνωστικά αλήθεια, πως πετάνε έτσι μια κουβέντα! Ανάλογα με την μέθοδο και την ευαισθησία που έχει το κάθε μηχάνημα οι φυσιολογικές τιμές κυμαίνονται αλλά αν πχ το εργαστήριο έχει φυσιολογικές τιμές 15 και βγαίνει 15,05 άλλα λόγια ν αγαπιόμαστε... Αν είχε βγει 50 να πω οκ εντάξει! Τώρα στα 0,5 και στο 0,1 και στο 0,8 ε μην μιλάς καν! Με τον πόνο μας παίζουν! Εγώ θα εκνευριζόμουν πάρα πολύ αν μου το έκαναν αυτό από το διαγνωστικό (έχω εκνευριστεί ήδη απ ότι κατάλαβες μόνο στην ιδέα 😆 ). 

Ωστόσο μέχρι να δεις αίμα περιόδου έχεις όλες τις πιθανότητες με το μέρος σου να είσαι έγκυος! ❤️ 

Η αλήθεια είναι πως έκανα πρώτη φορά αυτή την εξέταση και δεν ήξερα τα φυσιολογικά επίπεδα!!! Απ'όσα διάβασα κατάλαβα πως μάλλον είναι οριακά φυσιολογική για 22η μέρα. Αλλά και πάλι θα περιμένω τον γιατρό μου. Όσο για την μικροβιολόγο δεν ξέρω, ίσως είχε κάτι ΄΄αλλο στο μυαλό της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου κ σε σένα το ίδιο εύχομαι να πάνε όλα καλά 🥰 Άλλαξα γιατρό να πάρω μια δεύτερη γνώμη. Ο πρώτος μου είπε όλα τέλεια συνεχίζεις τις προσπάθειες κ τώρα αυτός μου είπε επίσης ότι είναι όλα τέλεια αλλά επειδή προσπαθώ από τον Μάρτιο ξανά για μωράκι κ δεν έχει γίνει ακόμα, μας είπε ότι λόγω ηλικίας εγώ 37 κ ο σύζυγος 44 θα πρότεινε εξωσωματική για να κάνω κ κατάψυξη ωαρίων κ για αργότερα. Καθαρά για θέμα ηλικίας κ έχουν περάσει 6 μήνες προσπαθειών. Είχαμε πει μέχρι το νέο έτος αν δεν τα καταφέρουμε να ξεκινήσουμε... αλλά εγώ θέλω νωρίτερα γιατί από ότι βλέπω δεν μας έρχεται πάλι φυσιολογικά... ο γιατρός μου είπε όποτε θες με παίρνεις τηλ κ ξεκινάμε άμεσα. Επειδή θα πάμε ιδιωτικά τα κάνουν κατευθείαν...

με το καλο κοριτσι μου!!!! καλα εννοειται θα ευχηθω να ερθει αυτο το μηνα που το εχετε προσπαθησει τοσο πολυ!!! αλλιως ομως δεν πειραζει.. εχουμε και plan B... εδω θα ειμαστε να τα λεμε και να μοιραζομαστε τις εγνοιες και τα αγχη μας!!!

κι εγω ιδιωτικα θα παω αλλα σκεφτομαι να περασω απο επιτροπη για τις ενεσεις.. τους πηρα πριν λιγο τηλ (εδω αθηνα) και μου ειπαν οτι εχουν ραντεβου και αρχες Νοεμβρη οποτε δε νομιζω να μας καθυστερησουν.. τις εξετασεις πρεπει να δρομολογησουμε αλλα ολα αυτα θα τα δουμε με το γιατρο.. να δουμε τι θα μας πει και ο ιδιος και τι πλανο θα μας βγαλει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δεν άντεξα ήθελα να δω πως εξελίσσεται η γραμμή και έκανα και ενα σήμερα. Νομίζω φαίνεται πιο σκούρα η γραμμή σήμερα Ε; το κάτω είναι το σημερινόIMG_20231008_163008.thumb.jpg.d51fb6bb5e29b734a30bc1c1687c8ef7.jpgIMG_20231009_140655.thumb.jpg.fdfdc173c1f8abf284acd1e2abd721bf.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου πραγματικά τον ξεκανες 😅🤣🤣

Εύχομαι να είσαι αυτό το μήνα έγκυος 🤰 και να μη χρειαστεί καμία μας εξωσωματική! 

Κάτι άσχετο με τις επαφές τώρα. Έχω προσέξει ότι όταν ο καλός μου έχει όρεξη η ποσότητα που βγάζει είναι πολύ μεγαλύτερη από άλλες μέρες που γίνεται η πράξη λόγο ωορρηξίας! Συγνώμη για τις λεπτομέρειες. Εγώ έχω καταλάβει ότι βρε κορίτσια ο "εξαναγκαστηκος" έρωτας έχει λιγότερες πιθανότητες να αποφέρει καρπούς! Γι'αυτό εγώ τώρα στεναχωρέθηκα πολύ που η ωορρηξία μου έγινε τρίτη Τετάρτη μιας και είναι δύσκολες μέρες στη δουλειά! Ελπίζω τον άλλον μήνα να πέσει σκ

δεν ξέρω αν η ποσότητα εξαρτάται και από το πόση όρεξη έχει ο άλλος, αλλά σίγουρα τις μέρες ωορρηξίας που ΄έχουμε επαφή κάθε μέρα ή κάθε δεύτερη, η ποσότητα δε θα είναι ίδια με μια άσχετη φάση του κύκλου που έχεις επαφή το σάββατο με αποχή όλη την προηγούμενη βδομάδα!

Όπως και να χει, μάλλον η ποιότητα παίζει πιο σημαντικό ρόλο από την ποσότητα. Ένα καλό σπερματοζωάριο αρκεί...

Αλλά ναι, αυτο το εξαναγκαστικό κ γω πιστεύω ότι δεν είναι και τόσο αποτελεσματικό. Το εξαναγκαστικό φέρνει και ένα άγχος, μια εμμονή, το άγχος επηρεάζει τα πάντα και αποδιοργανώνει και το τελευταίο κύτταρο, πώς να γίνει σύλληψη έτσι;;;

Εγώ στον προηγούμενο κύκλο που με τις ταινίες φαινόταν σαν να μην κάνω ωορρηξία, και επειδή σκεφτόμουν ότι και σε προηγούμενους κύκλους ποτέ δεν είδα εντελώς ροζ γραμμή, λέω πάει δεν έχω κάνει ωορρηξία ποτέ, είχα ανεβάσει πίεση από το άγχος μου! 16 με 9 παρακαλώ! Μέχρι να κάνω το clear κ να δω τη φατσούλα κανονικά, δεν έπεφτε! Και λέω τώρα, με τέτοια ψυχολογία, που βγάζει ψυχοσωματικά, τι σύλληψη και εμφύτευση να γίνει; θα κατεβάσουν ρολά και οι σάλπιγγες και οι ωοθήκες και η μήτρα, και άντε γεια...  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσια δεν άντεξα ήθελα να δω πως εξελίσσεται η γραμμή και έκανα και ενα σήμερα. Νομίζω φαίνεται πιο σκούρα η γραμμή σήμερα Ε; το κάτω είναι το σημερινόIMG_20231008_163008.thumb.jpg.d51fb6bb5e29b734a30bc1c1687c8ef7.jpgIMG_20231009_140655.thumb.jpg.fdfdc173c1f8abf284acd1e2abd721bf.jpg

ε ναι είναι πιο έντονη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσια δεν άντεξα ήθελα να δω πως εξελίσσεται η γραμμή και έκανα και ενα σήμερα. Νομίζω φαίνεται πιο σκούρα η γραμμή σήμερα Ε; το κάτω είναι το σημερινόIMG_20231008_163008.thumb.jpg.d51fb6bb5e29b734a30bc1c1687c8ef7.jpgIMG_20231009_140655.thumb.jpg.fdfdc173c1f8abf284acd1e2abd721bf.jpg

Κορίτσι μου ναι είναι εμφανής η διαφορά που έχουν τα τεστ!! Αν συνεχίσει έτσι νομίζω Τετάρτη θα έχεις το θετικό άντε βαριά Πέμπτη! Ελπίζω να τελειώσει η καταραμένη ουρολοίμωξη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

δεν ξέρω αν η ποσότητα εξαρτάται και από το πόση όρεξη έχει ο άλλος, αλλά σίγουρα τις μέρες ωορρηξίας που ΄έχουμε επαφή κάθε μέρα ή κάθε δεύτερη, η ποσότητα δε θα είναι ίδια με μια άσχετη φάση του κύκλου που έχεις επαφή το σάββατο με αποχή όλη την προηγούμενη βδομάδα!

Όπως και να χει, μάλλον η ποιότητα παίζει πιο σημαντικό ρόλο από την ποσότητα. Ένα καλό σπερματοζωάριο αρκεί...

Αλλά ναι, αυτο το εξαναγκαστικό κ γω πιστεύω ότι δεν είναι και τόσο αποτελεσματικό. Το εξαναγκαστικό φέρνει και ένα άγχος, μια εμμονή, το άγχος επηρεάζει τα πάντα και αποδιοργανώνει και το τελευταίο κύτταρο, πώς να γίνει σύλληψη έτσι;;;

Εγώ στον προηγούμενο κύκλο που με τις ταινίες φαινόταν σαν να μην κάνω ωορρηξία, και επειδή σκεφτόμουν ότι και σε προηγούμενους κύκλους ποτέ δεν είδα εντελώς ροζ γραμμή, λέω πάει δεν έχω κάνει ωορρηξία ποτέ, είχα ανεβάσει πίεση από το άγχος μου! 16 με 9 παρακαλώ! Μέχρι να κάνω το clear κ να δω τη φατσούλα κανονικά, δεν έπεφτε! Και λέω τώρα, με τέτοια ψυχολογία, που βγάζει ψυχοσωματικά, τι σύλληψη και εμφύτευση να γίνει; θα κατεβάσουν ρολά και οι σάλπιγγες και οι ωοθήκες και η μήτρα, και άντε γεια...  

Μιλάμε έχεις τρομερή φαντασία ότι αφορά τα αρνητικά σενάρια 🤣🤣🤣 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Η αλήθεια από την στιγμή που μιλήσαμε για εξωσωματική νιώθω πολύ ήρεμη γιατί λέω είτε με τον έναν τρόπο είτε με τον άλλον το 2024 θα υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να είμαι έγκυος ξανά.. οπότε μου έχει φύγει το άγχος πότε κ πότε θα έρθει από μόνο του... το να ακούω συνέχεια όλα τέλεια δεν έχεις κάτι κ δεν έρχεται είναι λίγο δύσκολο... εάν βρεις το πρόβλημα προσπαθείς να το λύσεις με τους γιατρούς... εμένα τα βλέπουν καλά κ μου λένε προσπάθησε. Οπότε θα προσπαθήσω κ με τους δύο τρόπους.. θα του το πω κ σήμερα 😜 μια τελευταία επαφή είναι!!!

Αν με ρωτάς, είναι λογικό να αισθάνεσαι ηρεμία γιατί βλέπεις πλέον τα πράγματα από μια άλλη οπτική γωνία και σίγουρα πιο αισιόδοξα. Εγώ πραγματικά εύχομαι να έρθει το θαυματάκι σας αυτό τον μήνα που έχετε προσπαθήσει τόσο. Θα σου πω επίσης ότι με συμβούλεψε ο γιατρός μου να μην σηκώνομαι από το κρεβάτι καθόλου μετά την πράξη(αν βέβαια είναι εφικτό να γίνεται το βράδυ) και το κάναμε αυτό το μήνα, αν και κάποιες κοπέλες εδώ με προειδοποίησαν για ουρολοίμωξη. Νομίζω η @marinaP και η @Girly μου το είχαν πει!!! Δεν ξέρω αν θα έχει αποτέλεσμα, περιμένουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου πραγματικά τον ξεκανες 😅🤣🤣

Εύχομαι να είσαι αυτό το μήνα έγκυος 🤰 και να μη χρειαστεί καμία μας εξωσωματική! 

Κάτι άσχετο με τις επαφές τώρα. Έχω προσέξει ότι όταν ο καλός μου έχει όρεξη η ποσότητα που βγάζει είναι πολύ μεγαλύτερη από άλλες μέρες που γίνεται η πράξη λόγο ωορρηξίας! Συγνώμη για τις λεπτομέρειες. Εγώ έχω καταλάβει ότι βρε κορίτσια ο "εξαναγκαστηκος" έρωτας έχει λιγότερες πιθανότητες να αποφέρει καρπούς! Γι'αυτό εγώ τώρα στεναχωρέθηκα πολύ που η ωορρηξία μου έγινε τρίτη Τετάρτη μιας και είναι δύσκολες μέρες στη δουλειά! Ελπίζω τον άλλον μήνα να πέσει σκ

🤣🤣🤣 νομίζω ότι δεν θα θέλει άλλες επαφές για κάνα δίμηνο!!! Για καλό δικό του να το έχουμε καταφέρει  αυτή τη φορά 😂🤪όσο για το θέμα που λες σε εμένα όταν γίνεται καθημερινά ναι υπάρχει περίπτωση να βγάλει λιγότερα υγρά  αλλά υπάρχει ποσότητα σπερματοζωαρίων ικανή να γονιμοποιήσει πιστεύω...τίποτα δεν πάει χαμένο 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

με το καλο κοριτσι μου!!!! καλα εννοειται θα ευχηθω να ερθει αυτο το μηνα που το εχετε προσπαθησει τοσο πολυ!!! αλλιως ομως δεν πειραζει.. εχουμε και plan B... εδω θα ειμαστε να τα λεμε και να μοιραζομαστε τις εγνοιες και τα αγχη μας!!!

κι εγω ιδιωτικα θα παω αλλα σκεφτομαι να περασω απο επιτροπη για τις ενεσεις.. τους πηρα πριν λιγο τηλ (εδω αθηνα) και μου ειπαν οτι εχουν ραντεβου και αρχες Νοεμβρη οποτε δε νομιζω να μας καθυστερησουν.. τις εξετασεις πρεπει να δρομολογησουμε αλλα ολα αυτα θα τα δουμε με το γιατρο.. να δουμε τι θα μας πει και ο ιδιος και τι πλανο θα μας βγαλει..

Μακάρι κορίτσι μου να πάνε όλα καλά κ να τα καταφέρετε κ εσείς σύντομα!!! Ναι ότι σας πει κ ο γιατρός σας!!! Άντε να γίνει γρήγορα να δούμε αυτό το θετικό τεστ γρήγορα!!!!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Αν με ρωτάς, είναι λογικό να αισθάνεσαι ηρεμία γιατί βλέπεις πλέον τα πράγματα από μια άλλη οπτική γωνία και σίγουρα πιο αισιόδοξα. Εγώ πραγματικά εύχομαι να έρθει το θαυματάκι σας αυτό τον μήνα που έχετε προσπαθήσει τόσο. Θα σου πω επίσης ότι με συμβούλεψε ο γιατρός μου να μην σηκώνομαι από το κρεβάτι καθόλου μετά την πράξη(αν βέβαια είναι εφικτό να γίνεται το βράδυ) και το κάναμε αυτό το μήνα, αν και κάποιες κοπέλες εδώ με προειδοποίησαν για ουρολοίμωξη. Νομίζω η @marinaP και η @Girly μου το είχαν πει!!! Δεν ξέρω αν θα έχει αποτέλεσμα, περιμένουμε.

Η αλήθεια το κάνω κ εγώ αυτό συνέχεια κ μια φορά με είχε πάρει καταλάθος ο ύπνος... ευτυχώς δεν είχα κάποιο πρόβλημα... πιστεύω ένα μισάωρο είναι αρκετό να μένουμε ξαπλωμένες κ μετά να πλυθουμε... άντε να δούμε τι θα μας φέρει αυτός ο μήνας 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Αν με ρωτάς, είναι λογικό να αισθάνεσαι ηρεμία γιατί βλέπεις πλέον τα πράγματα από μια άλλη οπτική γωνία και σίγουρα πιο αισιόδοξα. Εγώ πραγματικά εύχομαι να έρθει το θαυματάκι σας αυτό τον μήνα που έχετε προσπαθήσει τόσο. Θα σου πω επίσης ότι με συμβούλεψε ο γιατρός μου να μην σηκώνομαι από το κρεβάτι καθόλου μετά την πράξη(αν βέβαια είναι εφικτό να γίνεται το βράδυ) και το κάναμε αυτό το μήνα, αν και κάποιες κοπέλες εδώ με προειδοποίησαν για ουρολοίμωξη. Νομίζω η @marinaP και η @Girly μου το είχαν πει!!! Δεν ξέρω αν θα έχει αποτέλεσμα, περιμένουμε.

Η αλήθεια εγώ είμαι επιρρεπής στην ουρολοίμωξη οπότε δεν Μ βγήκε σε καλό 😏 μπορείς να μείνεις ξαπλωμένη για μισή ωρίτσα και μετά να πλυθείς, εγώ αυτό κάνω πλέον 😁 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου ναι είναι εμφανής η διαφορά που έχουν τα τεστ!! Αν συνεχίσει έτσι νομίζω Τετάρτη θα έχεις το θετικό άντε βαριά Πέμπτη! Ελπίζω να τελειώσει η καταραμένη ουρολοίμωξη 

Θα δείξει από τις εξετάσεις ούρων που θα κάνω τη Τετάρτη... ελπίζω μέχρι να σκουρινει εντελώς να έχει τελειώσει και η ουρολοίμωξη 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσια δεν άντεξα ήθελα να δω πως εξελίσσεται η γραμμή και έκανα και ενα σήμερα. Νομίζω φαίνεται πιο σκούρα η γραμμή σήμερα Ε; το κάτω είναι το σημερινόIMG_20231008_163008.thumb.jpg.d51fb6bb5e29b734a30bc1c1687c8ef7.jpgIMG_20231009_140655.thumb.jpg.fdfdc173c1f8abf284acd1e2abd721bf.jpg

Μαρινα μου κι εγω τη βλεπω πιο σκουρα!! οσο αργει τοσο καλυτερα!!!!😁😉😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Μαρινα μου κι εγω τη βλεπω πιο σκουρα!! οσο αργει τοσο καλυτερα!!!!😁😉😘

Ναιι και συνήθως γίνεται μετά την 20η μέρα του κύκλου και τώρα βιάστηκε να γίνει πιο νωρίς, 15η είμαι ακόμη 😐😐😐 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Ναιι και συνήθως γίνεται μετά την 20η μέρα του κύκλου και τώρα βιάστηκε να γίνει πιο νωρίς, 15η είμαι ακόμη 😐😐😐 

αμαν!!! ουτε οι ωοθηκες μας δεν μας βοηθανε.... 😓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

αμαν!!! ουτε οι ωοθηκες μας δεν μας βοηθανε.... 😓

Περίεργο όμως, θεωρώ θα αργήσει να σκουρινει γιατί στο ραντεβού μου την 10η μέρα ο γιατρός μου είπε θα αργήσει η ωορρηξία δεν είδε κάποιο έτοιμο. Οπότε προσευχουλα να γίνει μετά την 20η😁😁😁🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

🤣🤣🤣 νομίζω ότι δεν θα θέλει άλλες επαφές για κάνα δίμηνο!!! Για καλό δικό του να το έχουμε καταφέρει  αυτή τη φορά 😂🤪όσο για το θέμα που λες σε εμένα όταν γίνεται καθημερινά ναι υπάρχει περίπτωση να βγάλει λιγότερα υγρά  αλλά υπάρχει ποσότητα σπερματοζωαρίων ικανή να γονιμοποιήσει πιστεύω...τίποτα δεν πάει χαμένο 🤔

Σου στελνω  μπολικη μπεμπεδοσκονη ❤️ Τη ξερω αυτη τη κατασταση.Να εισαι αισιοδοξη ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Περίεργο όμως, θεωρώ θα αργήσει να σκουρινει γιατί στο ραντεβού μου την 10η μέρα ο γιατρός μου είπε θα αργήσει η ωορρηξία δεν είδε κάποιο έτοιμο. Οπότε προσευχουλα να γίνει μετά την 20η😁😁😁🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Κορίτσι μου υπάρχει περίπτωση όντως να μην γίνει πιο σκούρη η γραμμή και να συνεχίσει έτσι μέχρι την 20η μέρα! Αν τώρα είσαι 15η μέρα τότε σκέψου ότι σε 3 μέρες αν γίνει θετικό θα είσαι 18η!! Δεν έχει μεγάλη απόκλιση από το συνηθισμένο κύκλο σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αννίτα μου η αλήθεια είναι ότι το ταξίδι της γονιμότητας επειδή διαφέρει από γυναίκα σε γυναίκα κάνει ίσως κ τους γιατρούς να δίνουν άλλες συμβουλές.  πχ μια γυναίκα με εξωσωματική ή με πολλές απώλειες μπορεί να κάνει τον γιατρό πιο επιφυλακτικό όπως κ την ίδια την εγκυμονούσα.   εγω το κατανοώ απόλυτα! Κ το καταλαβαίνω. Ειδικά στις γυναίκες που το ταξίδι τους είναι μακρύ κ ίσως κ πολύπαθο. 🙏🏼  Καλά κανεις κ δν ξεχνάς λεπτό την εγκυμοσύνη σου❤️ απόλαυσε την, κάθε λεπτό γιατί είναι η μοναδική φορά που θα μπορείς να αφιερώσεις όλο σου τον χρόνο κ να την ζήσεις ήρεμα 😍   εγω δν προλαβαίνω καν να το σκεφτώ ακόμα αυτό το εμβρυακι. Ίσως γιατί προσπαθώ να απολαύσω αυτές τις στιγμές που ζω με τα δυο μου παιδιά πριν γίνουν 3. Όσο να ναι με κάθε παιδί μειώνεται κ ο χρόνος από τα υπόλοιπα.  φυσικά κορίτσια μου θα αξιωθείτε κ εσείς πολύ σύντομα να το ζήσετε, να μοιράσετε τον χρόνο σας στα πλασματάκια σας ❤️❤️❤️  
    • Εχω κ γω αυτο το ενστικτο οτι θα ηθελα να κανω πρωτα μια σπερματεγχυση για εξαντλεισω ολες τις πιθανοτητες πριν παω γ εξωσωματικη...απλα νοιωθω πως εχασα χρονο κανοντας ολα αυτα χωρις σωστη καθοδηγηση...με εκανε να νομιζω πως δε θα τα καταφερω...σκεψου ειχα παει κ σε μια αλλη γιατρο να παρω κ αλλη γνωμη κ εκεινη μονο π δε με ειπε στειρα κ οτι πρπει να προλαβω το χρονο...με εξετασεις αψογες εντωμεταξυ...οι γιατροι της επαρχιας ειναι το 90% μη πω παραπανω επικινδυνοι καποιες φορες...
    • Έλα μπράβο όλα πηγαίνουν καλά εμένα 7 εβδ είχε 124 παλμούς το μωρο είσαι πολυ καλά  εύχομαι να συνεχίσετε έτσι 🤞🥰 εγω καλά είμαι ναι πήγα γιατρό κάναμε Doppler όλα την άλλη βδομαδα πάω γυναικολόγο 
    • Πάντως από ηλικία μια χαρά σε παίρνει να κανείς σπερματέγχυση γιατί να μην το προσπαθήσεις και με αυτό τον τρόπο η @Mpourmpoulo είχε επιτυχία με Πολυκυστηκες και εκείνη  εγω θα σου πρότεινα να πας και σε άλλον γιατρό να πάρεις και άλλη γνωμη δεν νομίζω πως είσαι σε φάση για εξωσωματική πάντως πριν δοκιμάσεις και κάτι άλλο  
    • Αν είπε στις 8 Ιουλίου, νομίζω ότι είναι πολύ νωρίς ακόμα, κορίτσι μου. Δεν θα δείξει με έμβρυο τριών ημερών. Κάνε υπομονή έστω μέχρι το Σαββατο. Κρίμα να σου δείξει λάθος και ν απογοητευτείς. Καλή επιτυχία ευχομαι και να ειναι θετικο!!🙏❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...