Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο νέος ο Οκτώβρης, φύλλα πέφτουνε ξανά, όμως μέσα στις κοιλίτσες θα ρθουν όμορφα μωρά🤰🤰🧡💛🤰🤰


Recommended Posts

στις πριν 55 λεπτά, ο/η elen. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Είχα γράψει και πριν λίγους μήνες αλλά μετά απείχα. Δεν σταμάτησα όμως να σας διαβάζω,να χαίρομαι και να στεναχωριέσαι μαζί σας . Τον Φεβρουάριο ανακάλυψα την εγκυμοσύνη μου η οποία δεν προχώρησε κι έτσι τον Μάρτιο έκανα αποξεση. Συνειδητά με τον σύντροφο μου επιλέξαμε να μην κάνουμε προσπάθειες όλο αυτό το διάστημα. Στον τελευταίο κύκλο όμως και συγκεκριμένα στις γόνιμες βάσει εφαρμογής μέρες είχαμε ελεύθερες επαφές.  Ωορηξια μάλλον είχα 1/10 και τις τελευταίες μέρες έχω πολύ έντονη όσφρηση για την οποία δεν φημίζομαι καθόλου,καθόλου ομως ,αναγούλες,συχνοουρια,ευαισθησία στο στήθος.Σιγουρα δεν τα φαντάζομαι όλα αυτα αλλα και παλι δεν μπορω να είμαι σιγουρη οτι σημαινουν κατι. Έχω συνδέσει αυτόν τον μήνα με την πιθανή πητ που είχα και δεν λέει να βγει από το μυαλό μου οτι ο Οκτωβρης ίσως μου φερει μια νέα εγκυμοσυνη. 

Γεια σου κοριτσι μου!

Καλως ηρθες στην παρεα μας! Διαβασα το μνμ σου κ με αγγιξε γτ 05/03 ειχα θετικο τεστ κ 27/03 εκανα αποξεση... εμεις αφησαμε ενα μηνα χωρις ελευθερες επαφες ωστε ν ερθει η πρωτη περιοδος μετα την αποξεση κ απο μαιο ξεκινησαμε ξανα προσπαθειες..

την παρασκευη στις 13/10 περιμενω ν ερθει η περιοδος κ εχω μεγαλη αγωνια οπως καταλαβαινεις (αν κ ειδα πριν λιγο καφε στο εσωρουχο που ειναι τα προεορτια της περιοδου...😔)

Ευχομαι μεσα απ την καρδια μου να ειναι ο μηνας σας κ σε λιγους μηνες να κρατατε το θαυματακι σας αγκαλια!!!🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Έχω κ γω ερώτηση...

Πρώτον, το εξωμητριο πώς το καταλαβαίνουμε?? Το καταλαβαίνουμε νωρίς, πχ τις μέρες που γίνεται κανονικά η εμφύτευση, η παίρνει καιρό??? Είχε καμία σας? Ένιωθε ότι κατι δεν πάει καλά?? Και δεύτερον, παίζει κληρονομικοτητα?? Εμένα η μαμά μου είχε 2 εξωμητρια και το σκέφτομαι έντονα γιατί εννοείται η αρνητικοτητα μου με πείθει ότι και να μείνω έγκυος, θα είναι εξωμητρια η βιοχημικη η κάτι μη φυσιολογικό τέλος παντων...

Γεια σου κοριτσι μου. Εχω την εντυπωση οτι στην εξωμητρια κυηση η χοριακη αυξανεται αλλα με αργους ρυθμους.. δλδ απο 100 πχ σε 2 μερες μπορει να παει 150 κ σε 2 μερες παλι να παει 180... δν ειμαι κ σιγουρη βεβαια αλλα το εχω διαβασει καπου...

Θα προτεινα να βγαλεις τις ασχημες σκεψεις απ το μυαλο σου!! Κ στο λεω εγω π ειμαι control freak κ θελω παντα ν υπολογιζω ολους τους παραγοντες κ ολα τα σεναρια...

οταν ηρθε το θετικο, ειπα θ το χαρω οσο κρατησει.. κρατησε λιγο αλλα δν το μετανιωνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η elen. είπε:

Ακριβώς σε μια εβδομάδα! 15/10 

Λέω μια εβδομάδα και μου φαίνεται αιώνας..

Μαζί δεν περιμένουμε!! Κ εγώ 14-15 περιμένω, κ ειχα ωορρηξια 01.10 ! 

Εγώ βέβαια δεν έχω κανένα σύμπτωμα πέρα από πονοκοιλο κ κάτι κράμπες που υποπτεύομαι ότι προκαλεί το δραστηριο έντερο μου αλλά ας ελπίζουμε μαζί να μην έρθει 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

Γεια σου κοριτσι μου. Εχω την εντυπωση οτι στην εξωμητρια κυηση η χοριακη αυξανεται αλλα με αργους ρυθμους.. δλδ απο 100 πχ σε 2 μερες μπορει να παει 150 κ σε 2 μερες παλι να παει 180... δν ειμαι κ σιγουρη βεβαια αλλα το εχω διαβασει καπου...

Θα προτεινα να βγαλεις τις ασχημες σκεψεις απ το μυαλο σου!! Κ στο λεω εγω π ειμαι control freak κ θελω παντα ν υπολογιζω ολους τους παραγοντες κ ολα τα σεναρια...

οταν ηρθε το θετικο, ειπα θ το χαρω οσο κρατησει.. κρατησε λιγο αλλα δν το μετανιωνω...

Δε μου είναι εύκολο... δηλ σήμερα που έχω κάτι πόνους εδώ κ εκεί έχω σκεφτεί εξωμητριο, σκωληκοειδιτιδα, λουμπαγκο, πρόβλημα στα νεφρά και κορονοιο! Μια φυσιολογική εμφύτευση όχι. Έχω βγάλει εντελώς από το μυαλό μου την πιθανότητα να μείνω έγκυος, ίσως για να γλιτώνω αυτή τη μηνιαία απογοήτευση κάθε φορά που έρχεται στην ώρα της, δεν ξέρω, πάντως,αν και αυτή η αρνητικοτητα μου φέρνει ένα μικρό άγχος, θεωρώ ότι θα ήμουν χειρότερα αν το έβλεπα θετικά κ άρχιζα να βαφτιζω τα πάντα συμπτώματα εγκυμοσύνης κλπ. Είναι πολύ κεπτες οι ισορροπίες Σ αυτό το θέμα κ εύκολα πας από το λογικό στην παράνοια! Όχι ότι το δικό μου σκεπτικό δεν είναι παράνοια. Είναι. Απλά είναι στο ένα άκρο, της απαισιοδοξιας. Στο άκρο της αισιοδοξίας νομίζω ότι θα καταστρεφομουν. Είμαι τέτχοια εγώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Αχχχχ πόσο σε καταλαβαίνουμε ολεεες!!! Σου εύχομαι σε μια βδομάδα να μας στέλνεις το πιο θετικό τεστ 😁🙏🏻🙏🏻🙏🏻 κανε λίγη υπομονή♥️🥰 

Άρα σήμερα είσαι 9 μέρες μετά την ωορρηξία αν όντως ήταν 1/10 όπως πιστεύεις, άρα είναι θεωρητικά νωρίς για τεστ, θα σου έλεγα να περιμένεις μέχρι την αναμενόμενη, αλλά ξέρω πόσο δύσκολο είναι να κρατηθούμε για να κάνουμε τεστ, όλες το παθαίνουμε, εγώ παω.και για χοριακη δεν μενω στα τεστ 😂 παρόλα αυτά σου εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου να έχεις αυτό που επιθυμείς. Εχεις σταθερό κύκλο γενικα;

Ναι ναι ο κύκλος μου παραμένει σταθερός δεν επηρεάστηκε. Από αντίδραση με αυτό που έγινε έχω πετάξει ότι είχα από τεστ στο σπίτι αλλιώς σίγουρα θα έκανα τις επόμενες μέρες. Θα το αφήσω μέχρι τέλους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Γεια σου κοριτσι μου!

Καλως ηρθες στην παρεα μας! Διαβασα το μνμ σου κ με αγγιξε γτ 05/03 ειχα θετικο τεστ κ 27/03 εκανα αποξεση... εμεις αφησαμε ενα μηνα χωρις ελευθερες επαφες ωστε ν ερθει η πρωτη περιοδος μετα την αποξεση κ απο μαιο ξεκινησαμε ξανα προσπαθειες..

την παρασκευη στις 13/10 περιμενω ν ερθει η περιοδος κ εχω μεγαλη αγωνια οπως καταλαβαινεις (αν κ ειδα πριν λιγο καφε στο εσωρουχο που ειναι τα προεορτια της περιοδου...😔)

Ευχομαι μεσα απ την καρδια μου να ειναι ο μηνας σας κ σε λιγους μηνες να κρατατε το θαυματακι σας αγκαλια!!!🙏❤️

Αργά ή γρήγορα εύχομαι να το κρατήσουμε όλες αυτό το θαυματακι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Έχω δει τα τεστ που ανεβάζεις κορίτσι μου και ήταν θετικά! Δεν βρίσκω την φωτό να την βάλω αλλά δεν ήταν σαν τα δικά σου!! Μην έχεις άγχος ότι κάνει ανωορρηκτικους κύκλους!

Λένε ότι είναι φυσιολογικό στον χρόνο να έχεις κύκλους χωρίς ωάριο κ έλεγα μήπως μπορούμε να το καταλάβουμε 🤔. Αυτή τη φορά πέτυχα κ το πικ 🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Μαζί δεν περιμένουμε!! Κ εγώ 14-15 περιμένω, κ ειχα ωορρηξια 01.10 ! 

Εγώ βέβαια δεν έχω κανένα σύμπτωμα πέρα από πονοκοιλο κ κάτι κράμπες που υποπτεύομαι ότι προκαλεί το δραστηριο έντερο μου αλλά ας ελπίζουμε μαζί να μην έρθει 😋

Αχ για να δούμε τι εκπλήξεις θα κρύβει αυτός ο μήνας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις γύρισα σπίτι. Έκανα ένα τεστ και έχει πέσει κατακόρυφα η ορμόνη κορίτσια. Άρα γίνεται η ωορηξια μου νομίζω τώρα Ε? Δεν ξέρω πόσο επηρεάζει ότι ήπια αρκετό νερό ( αχ ψηναμε στο χωριό και μετά τα κοψιδια παντα με πιάνει διψαααα). Ήπια νερό αρκετό αλλά και πάλι πόσο να διαστρεβλώσει το αποτέλεσμα? Θα ξανακάνω ένα το βράδυ και θα παλέψω να μη πιω καθόλου νερό κανένα διωρο. 

 

IMG_20231008_192344.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Μόλις γύρισα σπίτι. Έκανα ένα τεστ και έχει πέσει κατακόρυφα η ορμόνη κορίτσια. Άρα γίνεται η ωορηξια μου νομίζω τώρα Ε? Δεν ξέρω πόσο επηρεάζει ότι ήπια αρκετό νερό ( αχ ψηναμε στο χωριό και μετά τα κοψιδια παντα με πιάνει διψαααα). Ήπια νερό αρκετό αλλά και πάλι πόσο να διαστρεβλώσει το αποτέλεσμα? Θα ξανακάνω ένα το βράδυ και θα παλέψω να μη πιω καθόλου νερό κανένα διωρο. 

 

IMG_20231008_192344.jpg

Κορίτσι μου έπεσε η ορμόνη αυτό όμως δεν σημαίνει κάτι! Όπως είπα και πιο πριν μετά την απελευθέρωση του ωαρίου μένει εκεί για 12-24 ώρες οπότε σήμερα και αύριο όπως σου είπε ο γιατρός επαφή! Ειδικά σήμερα είναι κρίσιμη μέρα! Εγώ πάντως τα θετικά τέστ ωορρηξίας έχω καταλάβει ότι δεν πολύ επηρεάζεται από τα υγρά γιατί το κάνω πάντα μεσημέρι ενώ έχω πιεί από το πρωί νερά καφέδες χυμους κ εγώ δεν ξέρω τι άλλο και πάντα μου βγάζει σωστό αποτέλεσμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Μόλις γύρισα σπίτι. Έκανα ένα τεστ και έχει πέσει κατακόρυφα η ορμόνη κορίτσια. Άρα γίνεται η ωορηξια μου νομίζω τώρα Ε? Δεν ξέρω πόσο επηρεάζει ότι ήπια αρκετό νερό ( αχ ψηναμε στο χωριό και μετά τα κοψιδια παντα με πιάνει διψαααα). Ήπια νερό αρκετό αλλά και πάλι πόσο να διαστρεβλώσει το αποτέλεσμα? Θα ξανακάνω ένα το βράδυ και θα παλέψω να μη πιω καθόλου νερό κανένα διωρο. 

 

IMG_20231008_192344.jpg

Κάνε ένα μετά αν θες αλλά λογικά έχει πέσει η ορμόνη... το λέω γιατί κ εσύ χθες ήταν πολύ έντονη η γραμμή οπότε θεωρητικά σήμερα έγινε η ωορρηξία οπότε θα είναι πιο άχνη η γραμμή... εγώ το έκανα γύρω στις 12 το πρωϊ...

IMG_20231008_192911.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Γίνεται να έχεις θετικό ή θετικά τεστ ωορρηξίας και να μην κάνεις ωορρηξία. Τα γράφω αναλυτικά σε ένα ποστ λίγο πιο πριν στη συζήτηση. Η LΗ σηματοδοτεί την ωορρηξία. Δεν την επιβεβαιώνει. Γι αυτό πρώτα έχουμε θετικό και μετά περιμένουμε να γίνει η ωορρηξία σε 1-2 μέρες. 

Εγώ είχα κανονικά επαφές σε όλη τη διάρκεια και μάλιστα ελεύθερες (είχα ρωτήσει και συγκεκριμένα για τις προφυλάξεις επειδή είχα διαβάσει εδω ότι λένε με προφυλάξεις και μου είχε πει δε χρειάζεται). Να σχετίζεται παλλινδρομη με αυτό αποκλείεται, αλλά μερικές φορές λένε να μην κάνεις διάφορα όπως επαφές, ταξίδια κλπ για να μη νιώσεις ενοχές ότι κάτι έκανες εσύ στην περίπτωση που πάει κάτι λάθος. Μπορείς καθαρά για ψυχολογικούς λόγους να περιμένεις μέχρι το 1ο ραντεβού που δεν αργεί, ώστε να μην αγχωθείς. Συνήθως σου λένε να κόψεις επαφές σε συγκεκριμένες επιπλοκές, αν έχεις πχ αίμα, αποκόλληση, κοντό τράχηλο κλπ. 

Άρα δεν υπάρχει τρόπος να το καταλάβουμε παρά μόνο αν κάνουμε παρακολούθηση ωορηξιας με τον γιατρό... έλεγα μήπως δεν φτάνει στο πικ αν είναι να μην γίνει ωορηξια... αλλά από ότι λες κ πικ να φτάσει υπάρχει περίπτωση να μην βγει ωάριο... ας ελπίσουμε ότι είχα τώρα ωορρηξία γιατί τον τρελανα τον άντρα μου αυτές τις μέρες στις επαφές... αφού σκέφτεται τώρα μήπως ξεκινήσουμε νωρίτερα εξωσωματική αν δεν πετύχει κ αυτη τη φορά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elen. είπε:

Ναι ναι ο κύκλος μου παραμένει σταθερός δεν επηρεάστηκε. Από αντίδραση με αυτό που έγινε έχω πετάξει ότι είχα από τεστ στο σπίτι αλλιώς σίγουρα θα έκανα τις επόμενες μέρες. Θα το αφήσω μέχρι τέλους...

Και καλά έκανες κορίτσι μουυ αν νιώθεις οτι αυτό θα σ προκαλούσε στρες καλά έκανες!!

Αφου είναι σταθερός καλό είναι αυτό, μόλις έχεις καθυστέρηση (που στο εύχομαι) τότε κανείς ένα 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Δε μου είναι εύκολο... δηλ σήμερα που έχω κάτι πόνους εδώ κ εκεί έχω σκεφτεί εξωμητριο, σκωληκοειδιτιδα, λουμπαγκο, πρόβλημα στα νεφρά και κορονοιο! Μια φυσιολογική εμφύτευση όχι. Έχω βγάλει εντελώς από το μυαλό μου την πιθανότητα να μείνω έγκυος, ίσως για να γλιτώνω αυτή τη μηνιαία απογοήτευση κάθε φορά που έρχεται στην ώρα της, δεν ξέρω, πάντως,αν και αυτή η αρνητικοτητα μου φέρνει ένα μικρό άγχος, θεωρώ ότι θα ήμουν χειρότερα αν το έβλεπα θετικά κ άρχιζα να βαφτιζω τα πάντα συμπτώματα εγκυμοσύνης κλπ. Είναι πολύ κεπτες οι ισορροπίες Σ αυτό το θέμα κ εύκολα πας από το λογικό στην παράνοια! Όχι ότι το δικό μου σκεπτικό δεν είναι παράνοια. Είναι. Απλά είναι στο ένα άκρο, της απαισιοδοξιας. Στο άκρο της αισιοδοξίας νομίζω ότι θα καταστρεφομουν. Είμαι τέτχοια εγώ! 

Κοιτα ειναι οντως λεπτη η γραμμη μεταξυ λογικου κ παραλογου... εγω απ οταν ξεκινησαμε την προσπαθεια γ παιδι, παρατηρουσα πραγματα π δν ειχα προσεξει ποτε πριν... στην αρχη οπως λες κι εδυ ηλπιζα οτι καθε μηνα ειχα κατι διαφορετικο που προδιδε εμφυτευση... μετα καταλαβα οτι ο οργανισμος μου εχει τις δικες του αναγκες κ λειτουργει καταλληλως...

Αλλωστε οταν ηρθε οντως η εμφυτευση το φλεβαρη, χαμπαρι δν πηρα... το μονο π παρατηρησα κ δν ειχα τους προηγουμενους μηνες εινσι οτι ειχα πολυυυυ κρυες πατουσες.. παροτι σκεπαζομουν, τις ενιωθα πολυ κρυες..

Τωρα, απ το να σκεφτεσαι την πιθανοτητα εγκυμοσυνης, ειναι αλλο να σκεφτεσαι οοοολα αυτα π ανεφερες... 😅😅😅 δν το λεω επικριτικα.. απλα στο δικο μου μυαλο, κ αν λαβεις υποψιν οτι προσπαθουμε απ το 2021 (ευχομαι εσυ να εισαι εγκυουλα αυτο το μηνα) αν τα σκεφτομουν ολα αυτα τα συμπτωματα σαν παθογενεια, παειιιιι.... θα χα τρελαθει 🤪🥴😖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Άρα δεν υπάρχει τρόπος να το καταλάβουμε παρά μόνο αν κάνουμε παρακολούθηση ωορηξιας με τον γιατρό... έλεγα μήπως δεν φτάνει στο πικ αν είναι να μην γίνει ωορηξια... αλλά από ότι λες κ πικ να φτάσει υπάρχει περίπτωση να μην βγει ωάριο... ας ελπίσουμε ότι είχα τώρα ωορρηξία γιατί τον τρελανα τον άντρα μου αυτές τις μέρες στις επαφές... αφού σκέφτεται τώρα μήπως ξεκινήσουμε νωρίτερα εξωσωματική αν δεν πετύχει κ αυτη τη φορά...

Ακόμα και μετά την ωορρηξία μπορεί να πάνε πρακτικά ένα εκατομμύριο πράγματα στραβά και να μην έχεις στην ουσία «ποιοτική» ωορρηξία. Αυτήν ακριβώς την συζήτηση κάναμε με τον γιατρό την Δευτέρα που μας πέρασε και αυτό ακριβώς είπαμε. Η LH σου λέει ότι είσαι έτοιμη για το ωάριο αλλά μπορεί το ωάριο να μην έχει αναπτυχθεί σωστά ή επαρκώς ή οτιδήποτε άλλο. Υπάρχουν παρά πολλοί παράγοντες. 
Εγώ θα πω καλή επιτυχία και να ειναι η τυχερή σας ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Φφφφφφ με πονάει αρκετά η κοιλιά μου σήμερα και έχω μια ζαλάδα και λέω λες να γίνεται τίποτα κακό εκεί μέσα?? Όχι τίποτα άλλο, δε θέλω να ρωτήσω και τη μάνα μου για συμπτώματα μη την τρομάξω... ξέρω ότι είχε φρικτό πόνο και μάλιστα άργησε η διάγνωση γιατί ο φανταστικός γιατρός της δεν έβλεπε τπτ στον υπέρηχο και το είδε αλλος, οριακά πριν τη ρήξη της σάλπιγγας 🫢

Αλλά τότε ήταν πολύ αργά, είχε πόνους πυρετό εμετούς κ διάφορα. Το θέμα είναι αν νωρίς μπορείς να καταλάβεις ότι κάτι πάει λάθος...

Κοριτσάκι μου μην το σκέφτεσαι καν… για να καταλάβεις μπορεί όλα να πάνε τέλεια καλή ώρα σαν εμένα κ ένα πρωί να μην πάνε. Όποτε απλά μην το σκέφτεσαι! Ειδικά αν δεν έχεις ιστορικό με χειρουργεία στην περιοχή και είσαι κάτω των 35 απλά μην το σκέφτεσαι. Πίστεψε με ο πόνος από την εξωμητρια ξεχωρίζει. Εύχομαι να μην τον γνώριζε καμία γυναίκα ποτέ στην ζωή της… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!!! Πήρα σήμερα το πρωί τις εξετάσεις που είχα κάνει την περασμένη εβδομάδα. Η εξέταση της προγεστερόνης είναι 15,05. Να σημειώσω πως την έκανα την 22η μέρα του κύκλου μου αφού είχα επισκεφτεί τον γυναικολόγο και μου είπε να πάω τότε σύμφωνα με την ωορρηξία που θα γινόταν. Είναι καλή??? Τι λέτε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!!! Πήρα σήμερα το πρωί τις εξετάσεις που είχα κάνει την περασμένη εβδομάδα. Η εξέταση της προγεστερόνης είναι 15,05. Να σημειώσω πως την έκανα την 22η μέρα του κύκλου μου αφού είχα επισκεφτεί τον γυναικολόγο και μου είπε να πάω τότε σύμφωνα με την ωορρηξία που θα γινόταν. Είναι καλή??? Τι λέτε???

Καλημέρα κορίτσι μου! Είναι καλή η προγεστερόνη! Αν την έκανες για επιβεβαίωση ωορρηξίας τότε να ξέρεις ότι έκανες ωορρηξία κανονικότατα !! 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου καλη εβδομάδα!♥️

Πώς είστε; ποιες περιμένουν (δεν) την ακατανομαστη; να μετράμε αντίστροφα 😁

Εγώ κορίτσια όπως σας είπα χθες, συνεχίζεται η ενόχληση μετά την τουαλέτα, νιώθω οτι δεν εφυγε εντελώς η ουρολοίμωξη. Θα τον πάρω σε λίγο τον γιατρό να δούμε τι γίνεται. Ο λόγος που αγχώθηκα είναι οτι δεν θελω να μείνει κάποιο μικρόβιο ή οτιδήποτε αλλο πριν την ετ. 😢 θα στεναχωρηθω αν παμε με τον επόμενο κύκλο τελικά, αλλά τουλάχιστον θα ξερω οτι είναι όλα εντάξει!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η dimand είπε:

Κορίτσια να κάνω μια ερώτηση εσείς που οι περισσότερες έχετε ήδη εμπειρία από εγκυμοσύνη, επιτρέπεται η επαφή ή να περιμένουμε να γίνει το ραντεβού με τον γυναικολόγο ώστε να τον ρωτήσουμε;

Σίγουρα αν σας επιτρέψει να κάνετε θα είναι με προφυλάξεις καθώς το σπερμα προκαλεί συσπάσεις. Εγώ θα σου έλεγα ιδανικά να απέχετε μέχρι να πας στο γιατρό καθώς είναι νωρίς ακόμα, να πιαστεί καλά το έμβρυο. Βεβαια αν δεν κρατιέστε πάρε ένα τηλέφωνο κ ρωτά τον μην περιμενεις.. Εμένα δε μ άφηνε στο πρώτο τρίμηνο αλλά είχα κ αποκολλησουλες όποτε δεν έκανε. 2 τρίμηνο οκ κ μετά είχα θέμα με τον τραχηλο όποτε πάλι όχι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου καλη εβδομάδα!♥️

Πώς είστε; ποιες περιμένουν (δεν) την ακατανομαστη; να μετράμε αντίστροφα 😁

Εγώ κορίτσια όπως σας είπα χθες, συνεχίζεται η ενόχληση μετά την τουαλέτα, νιώθω οτι δεν εφυγε εντελώς η ουρολοίμωξη. Θα τον πάρω σε λίγο τον γιατρό να δούμε τι γίνεται. Ο λόγος που αγχώθηκα είναι οτι δεν θελω να μείνει κάποιο μικρόβιο ή οτιδήποτε αλλο πριν την ετ. 😢 θα στεναχωρηθω αν παμε με τον επόμενο κύκλο τελικά, αλλά τουλάχιστον θα ξερω οτι είναι όλα εντάξει!

 

καλημέρααα!! Εγώ δεν περιμένω το Σάββατο, οπότε από Τετάρτη-Πέμπτη θα ξέρω που θα πρέπει να δω τα πρώτα σημάδια! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου καλη εβδομάδα!♥️

Πώς είστε; ποιες περιμένουν (δεν) την ακατανομαστη; να μετράμε αντίστροφα 😁

Εγώ κορίτσια όπως σας είπα χθες, συνεχίζεται η ενόχληση μετά την τουαλέτα, νιώθω οτι δεν εφυγε εντελώς η ουρολοίμωξη. Θα τον πάρω σε λίγο τον γιατρό να δούμε τι γίνεται. Ο λόγος που αγχώθηκα είναι οτι δεν θελω να μείνει κάποιο μικρόβιο ή οτιδήποτε αλλο πριν την ετ. 😢 θα στεναχωρηθω αν παμε με τον επόμενο κύκλο τελικά, αλλά τουλάχιστον θα ξερω οτι είναι όλα εντάξει!

 

Καλημέρα σε όλες...

Εγώ περιμένω Κυριακή ή Δευτέρα...Μ έχει φάει η αγωνία.. Εύχομαι σε όλες θετικα τεστάκια μέχρι τέλος του μήνα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου και καλη εβδομαδα να εχουμε!!

εχει μαυρισει η ψυχη μου με οσα γινονται στο Ισραηλ... ποσοι πολεμοι πια... ποσοι νεκροι...😔

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου καλη εβδομάδα!♥️

Πώς είστε; ποιες περιμένουν (δεν) την ακατανομαστη; να μετράμε αντίστροφα 😁

Εγώ κορίτσια όπως σας είπα χθες, συνεχίζεται η ενόχληση μετά την τουαλέτα, νιώθω οτι δεν εφυγε εντελώς η ουρολοίμωξη. Θα τον πάρω σε λίγο τον γιατρό να δούμε τι γίνεται. Ο λόγος που αγχώθηκα είναι οτι δεν θελω να μείνει κάποιο μικρόβιο ή οτιδήποτε αλλο πριν την ετ. 😢 θα στεναχωρηθω αν παμε με τον επόμενο κύκλο τελικά, αλλά τουλάχιστον θα ξερω οτι είναι όλα εντάξει!

 

Μαρινακι μου εγω περιμενω την Παρασκευη κανονικα.. και ηδη χθες ειδα τα πρωτα καφε (που ερχονται πριν την περιοδο καθε μηνα...) οποτε δεν ελπιζω και πολυ...🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

καλημέρααα!! Εγώ δεν περιμένω το Σάββατο, οπότε από Τετάρτη-Πέμπτη θα ξέρω που θα πρέπει να δω τα πρώτα σημάδια! 

 

ευχομαι να μην εχεις κανενα γνωστο σημαδι και το σκ να μας ξεσηκωσεις με θετικο τεστακι!!! 🤞🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Χαχαχα δεν πειράζει αυτό έχει σημασία πως είναι όλα καλά τωρα λογικά στο επόμενο ραντεβού θα μπορέσετε να το δείτε  εχεις κάνει κοιλιτσα ; Τώρα μπορείς να είσαι πιο χαλαρή και να απολαύσεις το ταξίδι 🌈 σε ευχαριστώ πολύ αύριο έχω Doppler να πάω και σε μια βδομαδα γυναικολόγο ίσως τον κάνω κουβέντα και για την γεννά θα δούμε ! 
    • Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! να σαι καλά και με το καλό κι εσύ να δεχτείς την κορούλα σου τον άλλο μήνα 💖 Όχι, φύλο δε καταφέραμε να δούμε, γιατί το μωράκι κοιμόταν και κάναμε αμάν και πως να το ξυπνήσουμε, οπότε ο γιατρός εστίασε στα απαραίτητα σημεία να δει, προσπάθησε να έχουμε καλή εικόνα και ανάμεσα στα πόδια αλλά δε τα κατάφερε... 😅 το μωρό μάλλον νευρίασε που το ξυπνήσαμε και λέει σιγά μη σας κάνω και τη χάρη 🤣🤣🤣  δε πειράζει, το σημαντικό είναι ότι όλα βγήκαν φυσιολογικά, ελάχιστο ρίσκο για τρισωμίες, οπότε φύγαμε ολοταχώς για το 2ο τρίμηνο! Ακόμα σα ψέμματα μου ακούγεται και μόνο που το λέω 🥲🥲🌈🌈
    • @Θέτις Κ. ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ 🤗🤗🤗 Καλές τελειόμηνες εγκυμοσύνες σε όλες σας κορίτσια μου γλυκά! Εμενα, (εύχομαι) να με βρείτε στις μανουλες κάποιου άλλου μήνα... Ο υπέρηχος του γιατρού που πήγα, προπολεμικος μάλλον, αλλα το μωρακι μου έφυγε. Αυριο θα πάω και σε αυτον που πήγαινα απλα και μονο για να συγκρίνω υπερήχους. Γιατι ο σημερινός γιατρός ήταν πολυ γλυκος, θα με αναλάβει σε επόμενη εγκυμοσύνη αλλα θελω να ξέρω και τι υπερηχογραφο έχει. Έκλαψα και ακόμη κλαίω αλλά ξέρω πως στη θέση μου εχουν βρεθεί άπειρες κοπέλες και τα καταφεραν καποια στιγμή. Θελω να πιστεύω πως αυτη θα είναι η επόμενή μου. Σας φιλώ 🌸🌷🤗
    • @Mboo καλώς μας ήρθες! Με το καλό το μωράκι σου ❤️ στην δεύτερη εγκυμοσύνη μου πέρασα ακριβώς το ίδιο. Είχα καφέ υγρά  όμως δν έδωσα τόση σημασία  κ μεγάλωσε η αποκόλληση γιατί κουβαλούσα την κόρη μου κ δν πρόσεχα κτλ κτλ ωστόσο κ πάλι όλα πήγαν καλά πήρα κ εγώ  προγεστερονη 3 εβδ ώσπου είδαμε στην 11η εβδ ότι όλα ήταν καλά πια.   τωρα που είμαι στην Τρίτη εγκυμοσύνη πάλι είδα καφέ υγρά (σηκώνω ακόμα πιο πολύ βάρος από την προηγμένη εγκυμοσύνη κ η κούραση είναι πολύ μεγαλύτερη όποτε το περίμενα 🤷🏼‍♀️) αλλα ευτυχώς δν είδαμε πάλι αποκόλληση. 🙏🏼 προς το παρόν τουλάχιστον.  σε καταλαβαίνω και σε νιώθω ό,τι χρειαστείς γράψε μου ή αν κάτι σε προβληματίζει.❤️
    • Ακόμα δεν έκλεισα ραντεβού!! Μου είπε να πάω όποτε θέλω! Βασικά μου είπε " έλα όποτε θέλεις να δεις το έμβρυο. Εγώ δεν έχω να δω κάτι" και μου είπε να κλείσω για αυχενική! Οπότε λέω να πάω μια βόλτα σε 2 εβδομάδες πάλι!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...