Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο νέος ο Οκτώβρης, φύλλα πέφτουνε ξανά, όμως μέσα στις κοιλίτσες θα ρθουν όμορφα μωρά🤰🤰🧡💛🤰🤰


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Μαζί είμαστε @Girly ❤️

IMG_20231007_224745.jpg

Κι εγώ μαζί σας κορίτσια σήμερα αύριο μεθαύριο οι μέρες μου. Δεν κάνω τεστ πλέον γιατί με άγχωναν και μου τα έκοψε ο γιατρός αλλά θα πάω την Δευτέρα να δω αν έκανα ωορρηξία για να μου μετρήσει και το ενδομήτριο όποτε θα επιβεβαιώσω και την ωορρηξία τότε. Βουρ κορίτσια μην τους λυπάστε 😂😂😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Επειδή όντως από ότι κατάλαβα φαίνομαι τρελή για κάποιες εδώ μέσα και φαντάζομαι γραμμές....δεν θα ξαναγράψω νέα μου...θα σας παρακολουθώ όμως...!!!!!και θα σας στέλνω προσωπικά μηνύματα...και οποία θέλει να μου στέλνει φυσικά..φιλιά πολλά κορίτσια αλλά δεν θέλω λογοκρισία ...ούτε κριτική!εντάξει οκ φαντάζομαι γραμμές...είμαι τρελή!πάντως και το κορίτσι η @dimand αχνή γραμμή είχε και όντως ήταν έγκυος γιατί αυτό είναι το φυσικό πριν την καθυστέρηση...να είναι αχνή η γραμμή!!! συγνώμη κορίτσια αλλά ήδη αυτό που περνάω είναι αρκετό...καλή συνέχεια σε όλες!!!!σας αγαπώ όσες είστε δίπλα μου και με στηρίζετε....θα μιλάμε από μηνύματα... φιλιά 💓

Εγώ απλά θα πω πάρε τον χρόνο σου… δεν είναι εύκολο όλο αυτό αλίμονο και το βιώνουμε πολλές εδώ μέσα κάθε μήνα  ❤️❤️❤️ Εμείς εδώ είμαστε όλες για τον ίδιο σκοπό με κατανόηση να στηρίζουμε η μια την άλλη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Girly @cat12 τα τεστ σας είναι φουλ πικ κορίτσια! Σήμερα αύριο και ίσως και μεθαύριο αν η περίοδος σας έρχεται 16 μέρες μετά το θετικό τεστ και μεθαύριο είναι κρίσιμη μέρα!! @Dimitrapth εσύ δεν έκανες τέστ για να δούμε το πικ αλλα σίγουρα ξέρεις το σώμα σου οπότε σας εύχομαι καλή διασκέδαση 😍😍😍😍😍😍🥳🥳🥳🥳🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπέρα κ από μένα... σας παρακολουθώ πάνω από 2,5 χρόνια!!! Λυπάμαι που θα το πω αλλά θα συμφωνήσω με την @Tinasardin8689 100%... ούτε εγώ έβλεπα τίποτα στα τεστ της Μαρίνας, κατανοώ τη φιλία που έχετε αναπτύξει από εδώ κ ίσως κάποιες να σας είναι δύσκολο να της πείτε μαρινα μου δε βλέπω κάτι....  εννοείται ότι η κοπέλα δεν είναι τρελή αλλά πάνω στη λαχτάρα της προσπαθεί να δει γραμμή απόλυτα κατανοητό!!! Δεν χρειάζονται παρεξηγήσεις εδώ όλες έχουμε μπει για να μαθαίνουμε η μία από την άλλη κ να είμαστε ειλικρινείς μεταξύ μας!!! @marinamanoulitsa σ εύχομαι μέσα από την καρδιά μ να είναι ο επόμενος μήνας ο τυχερός σ!!! Θα μπαίνω να βλέπω νέα σ να ξέρεις!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια όσο αφορά το άλλο θέμα που διαβάζω εγώ θα μείνω μόνο στο ότι το τέστ της @marinamanoulitsa το τελευταίο ήταν πιο έντονο από της @dimand 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitrapth είπε:

Κι εγώ μαζί σας κορίτσια σήμερα αύριο μεθαύριο οι μέρες μου. Δεν κάνω τεστ πλέον γιατί με άγχωναν και μου τα έκοψε ο γιατρός αλλά θα πάω την Δευτέρα να δω αν έκανα ωορρηξία για να μου μετρήσει και το ενδομήτριο όποτε θα επιβεβαιώσω και την ωορρηξία τότε. Βουρ κορίτσια μην τους λυπάστε 😂😂😂 

κορίτσι μου μακάρι να τα καταφέρουμε όλες μας 🥰🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

@Girly @cat12 τα τεστ σας είναι φουλ πικ κορίτσια! Σήμερα αύριο και ίσως και μεθαύριο αν η περίοδος σας έρχεται 16 μέρες μετά το θετικό τεστ και μεθαύριο είναι κρίσιμη μέρα!! @Dimitrapth εσύ δεν έκανες τέστ για να δούμε το πικ αλλα σίγουρα ξέρεις το σώμα σου οπότε σας εύχομαι καλή διασκέδαση 😍😍😍😍😍😍🥳🥳🥳🥳🥳

Λες κ μεθαύριο?? Άντε να δούμε αν θα το πιάσουμε αυτόν τον μήνα... ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή Κυριακή.Χθες το βράδυ άρχισαν οι καφέ εκκρίσεις,τώρα το πρωί ήρθε η ακατανομαστη.Απο αύριο ξεκιναω διέγερση λοιπόν και θα μεταφερθω στο άλλο θέματακι και επίσημα πια.Θελω να ευχηθώ σε όλες σας υγεία να χαίρεστε τις οικογένειες σας και τα παιδάκια σας όσες έχετε.Οσες δεν έχετε εύχομαι να αποκτήσετε σύντομα.Σας ευχαριστώ πολύ 😃 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Λες κ μεθαύριο?? Άντε να δούμε αν θα το πιάσουμε αυτόν τον μήνα... ❤️❤️❤️

@Girly  @cat12 @Dimitrapth φουλ επαφές κορίτσια μου . Όλα καλά θα πάνε ;) ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marilouu είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή Κυριακή.Χθες το βράδυ άρχισαν οι καφέ εκκρίσεις,τώρα το πρωί ήρθε η ακατανομαστη.Απο αύριο ξεκιναω διέγερση λοιπόν και θα μεταφερθω στο άλλο θέματακι και επίσημα πια.Θελω να ευχηθώ σε όλες σας υγεία να χαίρεστε τις οικογένειες σας και τα παιδάκια σας όσες έχετε.Οσες δεν έχετε εύχομαι να αποκτήσετε σύντομα.Σας ευχαριστώ πολύ 😃 

Καλημέρα κορίτσι μου και καλή αρχή!! Εμείς θα τα λέμε και στο άλλο θεματακι 💪🙏🏻🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Εγώ είμαι λίγο προβληματισμένη. Την τρίτη τελειώνει η αντιβίωση αλλά εγώ δεν αισθάνομαι τελείως οκ με την ουρολοίμωξη... μήπως δεν με έπιασε; θα  πάρω τον γιατρό μόλις τελειώσει η αντιβίωση και θα κανω και εξετάσεις ούρων ξανά να δούμε πως πήγε. Νιώθω ενόχληση μόνο οταν πηγαίνω τουαλέτα. Έτυχε σε καμία; δηλαδή να πάρει μια βδομάδα και κάτι αντιβίωση και να μην φύγει η ουρολοίμωξη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααα καλή Κυριακή κορίτσια μου!!

Εγώ τελικά χθες δεν έκανα απολύτως τίποτα...κατά τις 11 μας πήραν τα πεθερικά μου τηλέφωνο που ήταν στο χωριό με τον μικρό(ευτυχώς το χωριό είναι μισή ώρα απόσταση) .ο μικρός έκλαιγε και ζητούσε το αρκουδάκι του που είχε στη Θεσσαλονίκη (καμιά ώρα έκλαιγε) και εμείς πήραμε την απόφαση αφού θα ερχομασταν σήμερα το πρωί ,να έρθουμε τελικά από χθες το βράδυ και να του το φέρουμε να κοιμηθεί κιόλας..έτσι ήταν μάλλον γραφτό να ακολουθήσω τις οδηγίες του γιατρού 😂!! Έχω πάντως και σήμερα πονακια ωορηξιας .

 @cat12 ελπίζω να το πνιξες το κουνέλι και χθες εσύ!!!! Καλή μας επιτυχία 🤞❤️

@marilouu  εύχομαι ολόψυχα σύντομα να μπεις να ενημερώσεις και εμάς εδω για την εγκυμοσύνη σου!! Καλή καλή επιτυχία κορίτσι μου!!!

@marinaP να μιλήσεις οπωσδήποτε με τον γιατρό. Είναι πιθανόν να μη καταπολεμηθηκε εντελώς το μικρόβιο ή από την αντιβίωση να προκλήθηκε άλλου είδους ουρολοίμωξη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Εγώ είμαι λίγο προβληματισμένη. Την τρίτη τελειώνει η αντιβίωση αλλά εγώ δεν αισθάνομαι τελείως οκ με την ουρολοίμωξη... μήπως δεν με έπιασε; θα  πάρω τον γιατρό μόλις τελειώσει η αντιβίωση και θα κανω και εξετάσεις ούρων ξανά να δούμε πως πήγε. Νιώθω ενόχληση μόνο οταν πηγαίνω τουαλέτα. Έτυχε σε καμία; δηλαδή να πάρει μια βδομάδα και κάτι αντιβίωση και να μην φύγει η ουρολοίμωξη;;

Ω ναι.... Εχω περάσει μεγάλη ταλαιπωρία με την ουρολοίμωξη. Κάποιες φορές είναι αρκετά ανθεκτικός ο ιός στην αντιβίωση που παίρνουμε και θέλει παραπάνω θεραπεία. Θα σου πρότεινα πάντως, όταν με το καλό ξεμπερδέψεις και οι εξετάσεις σου είναι καθαρές να παίρνεις προληπτικά συμπλήρωμα διατροφής που είναι για την ουρολοίμωξη, για να προστατεύσεις όσο γίνεται τον οργανισμό σου. Γενικώς, κάνουν πολύ καλό τα κράνμπερις σε αυτό (ο χυμός, ο καρπός). Εγώ από τότε που ξεκίνησα το συμπλήρωμα βρήκα την υγειά μου, έχω ησυχάσει εδώ και 2 χρόνια. Που παλαιότερα δεν υπήρχε περίπτωση να μην κολλήσω 2 φορές τον χρόνο και να δεινοπαθήσω. Επίσης προσέχω περισσότερο και θέματα υγιεινής, για να 'μαι σίγουρη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημερααααα καλή Κυριακή κορίτσια μου!!

Εγώ τελικά χθες δεν έκανα απολύτως τίποτα...κατά τις 11 μας πήραν τα πεθερικά μου τηλέφωνο που ήταν στο χωριό με τον μικρό(ευτυχώς το χωριό είναι μισή ώρα απόσταση) .ο μικρός έκλαιγε και ζητούσε το αρκουδάκι του που είχε στη Θεσσαλονίκη (καμιά ώρα έκλαιγε) και εμείς πήραμε την απόφαση αφού θα ερχομασταν σήμερα το πρωί ,να έρθουμε τελικά από χθες το βράδυ και να του το φέρουμε να κοιμηθεί κιόλας..έτσι ήταν μάλλον γραφτό να ακολουθήσω τις οδηγίες του γιατρού 😂!! Έχω πάντως και σήμερα πονακια ωορηξιας .

 @cat12 ελπίζω να το πνιξες το κουνέλι και χθες εσύ!!!! Καλή μας επιτυχία 🤞❤️

@marilouu  εύχομαι ολόψυχα σύντομα να μπεις να ενημερώσεις και εμάς εδω για την εγκυμοσύνη σου!! Καλή καλή επιτυχία κορίτσι μου!!!

@marinaP να μιλήσεις οπωσδήποτε με τον γιατρό. Είναι πιθανόν να μη καταπολεμηθηκε εντελώς το μικρόβιο ή από την αντιβίωση να προκλήθηκε άλλου είδους ουρολοίμωξη 

Με βλέπει κ ιδρώνει ο άντρας μου 😂😂😂 αλλά ναι 2 φορές χθες κ σκοπεύω κ σήμερα 2 φορές... θυμήθηκε τα νιάτα του 😂😂 μου λέει δύο φορές την ημέρα επί δύο μέρες???? Αλλά ευτυχώς το θέλει κ εκείνος πολύ οπότε μας βγήκε.. σήμερα έκανα τεστ έπεσε η ορμόνη οπότε μάλλον σήμερα έγινε η ωορρηξία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Rainbow8 είπε:

Θεωρώ πως η κοπέλα δεν είχε καμία κακια πρόθεση και προς θεού να μην μπορούμε να πούμε ουτε και την άποψη μας;;;που ζούμε δηλαδή;όλες παλεύουμε η κάθε μία για τον  δικό της σκοπό και ξέρω πως πολλές φορές η λαχτάρα μας για ένα θετικό τεστ μας κάνει να θέλουμε ένα θετικό τεστ ακομη και αν δεν είναι..είμαι νέο μέλος και δεν συμμετείχα γιατί δε μου εμφανίζει τις απαντήσεις αμέσως,αλλιώς και εγώ αυτό ακριβώς ήθελα να γράψω..πότε δεν υπήρχε γραμμή ροζ,εγκυμοσύνης..υπήρχε μόνο γραμμή γκρι εξάτμισης..εγώ αυτό έβλεπα.. και ακόμη και αχνό θετικό να είναι πάλι είναι ροζ.στα δικά σου τα τεστακια δεν είχε ροζ παρα μόνο γκρι..εννοείται πως ούτε εγώ το λέω με κακή πρόθεση,δεν έχω να κερδίσω κάτι από αυτό..απλώς διαβάζοντας αυτό το σχόλιο επίθεσης προς την κοπέλα που εξεφρασε την αποψη της είπα να πω και εγώ τη δική μου.οπως (ελπίζω να μην δεχτώ την ίδια επιθεση)όπως και να έχει,εγώ σαν μια απλή ηλεκτρονική φίλη και με όλη την καλή διάθεση,θα σου πρότεινα να αφήσεις τα τεστ και να απολαύσεις τα 2 παιδάκια σου που έχεις και την οικογένειά σου και το 3ο θα έρθει και αυτό.. μην αναλώνεσαι και χαλάς τη διάθεση σου και τις όμορφες στιγμές που μπορείς να περνάς με τα παιδάκια σου για 2 η 5 αρνητικά χαζό τεστ..ειλικρινά δεν αξίζει τον κόπο.. 

όλοι μπορούν ν πούνε την άποψη τους το θέμα είναι όπως έγραψα κ σε άλλο σχόλιο το timing 

 

ακομα κ το δικό σου σχόλιο δεν βοηθάει κάπου αυτήν την στιγμή μια γυναίκα που προφανώς δεν είναι στην καλύτερη φάση τώρα 

ΕΝΣΥΝΑΙΣΘΗΣΗ 

μόνο αυτό 

αν βίωνες εσυ το ίδιο θα ήθελες να σου γράψουν το σχόλιο που έγραψες εσυ; 

ειτε έχεις δίκιο είτε όχι το πότε θα το πεις είναι το θέμα ώστε να μπορέσει και το άτομο που έχεις απέναντι σου να το εκτιμήσει κ να το αξιολογήσει 

 

τελος, το γεγονός ότι μια γυναικα θέλει και 3ο κ 4ο κ 5ο παιδί προφανώς και αξίζει τον κόπο κ είναι λογικό να στεναχωρηθεί κ να μην απολαύσει όλες τις στιγμές πάντα της ζωής 

Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν είναι καλή μητέρα ως προς τα παιδιά της ή ότι δεν περνάει όμορφες στιγμές με τα παιδιά της 


νομίζω καλό θα ήταν να μην το αναλύουμε άλλο δεν βοηθάει κανένα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Εγώ είμαι λίγο προβληματισμένη. Την τρίτη τελειώνει η αντιβίωση αλλά εγώ δεν αισθάνομαι τελείως οκ με την ουρολοίμωξη... μήπως δεν με έπιασε; θα  πάρω τον γιατρό μόλις τελειώσει η αντιβίωση και θα κανω και εξετάσεις ούρων ξανά να δούμε πως πήγε. Νιώθω ενόχληση μόνο οταν πηγαίνω τουαλέτα. Έτυχε σε καμία; δηλαδή να πάρει μια βδομάδα και κάτι αντιβίωση και να μην φύγει η ουρολοίμωξη;;

Εγώ προσωπικά με την ουρολοιμωξη που έπαθα μετά το χειρουργείο τελείωσα 10μερες αντιβίωση, είχα μια μικρή ενόχληση ακόμα αλλά είπα οκ δεν πειράζει κ μεγάλη βλακεια μου γιατί τελικά επέστρεψε σε 2 μερες το ίδιο έντονη σαν να μην είχα πάρει αντιβίωση καθόλου, κ μου έγραψαν για άλλες 2 βδομάδες!!! Στις 10 μέρες πέρασε. Δηλ 10 στην αρχή κ άλλες 10 μετα. Δεν είναι δεδομένο ότι αρκεί 1 κουτί, ίσα ίσα, εμένα μ είπαν ότι είναι πολύ ανθεκτική στην αντιβίωση πολλές φορές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Με βλέπει κ ιδρώνει ο άντρας μου 😂😂😂 αλλά ναι 2 φορές χθες κ σκοπεύω κ σήμερα 2 φορές... θυμήθηκε τα νιάτα του 😂😂 μου λέει δύο φορές την ημέρα επί δύο μέρες???? Αλλά ευτυχώς το θέλει κ εκείνος πολύ οπότε μας βγήκε.. σήμερα έκανα τεστ έπεσε η ορμόνη οπότε μάλλον σήμερα έγινε η ωορρηξία...

Κορίτσι μου μη ξεχνάς ότι το ωάριο ζει 12-24 ώρες οπότε και να ελευθερώθηκε το αυγό είναι ακόμα εκεί! Δώστου να καταβάλει 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου μη ξεχνάς ότι το ωάριο ζει 12-24 ώρες οπότε και να ελευθερώθηκε το αυγό είναι ακόμα εκεί! Δώστου να καταβάλει 🥰🥰

Οπότε δύο φορές σήμερα κ αύριο δουλεύω πρωί αλλά θα προσπαθήσω το απόγευμα για σίγουρα 🥰🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Rainbow8 είπε:

Θεωρώ πως η κοπέλα δεν είχε καμία κακια πρόθεση και προς θεού να μην μπορούμε να πούμε ουτε και την άποψη μας;;;που ζούμε δηλαδή;όλες παλεύουμε η κάθε μία για τον  δικό της σκοπό και ξέρω πως πολλές φορές η λαχτάρα μας για ένα θετικό τεστ μας κάνει να θέλουμε ένα θετικό τεστ ακομη και αν δεν είναι..είμαι νέο μέλος και δεν συμμετείχα γιατί δε μου εμφανίζει τις απαντήσεις αμέσως,αλλιώς και εγώ αυτό ακριβώς ήθελα να γράψω..πότε δεν υπήρχε γραμμή ροζ,εγκυμοσύνης..υπήρχε μόνο γραμμή γκρι εξάτμισης..εγώ αυτό έβλεπα.. και ακόμη και αχνό θετικό να είναι πάλι είναι ροζ.στα δικά σου τα τεστακια δεν είχε ροζ παρα μόνο γκρι..εννοείται πως ούτε εγώ το λέω με κακή πρόθεση,δεν έχω να κερδίσω κάτι από αυτό..απλώς διαβάζοντας αυτό το σχόλιο επίθεσης προς την κοπέλα που εξεφρασε την αποψη της είπα να πω και εγώ τη δική μου.οπως (ελπίζω να μην δεχτώ την ίδια επιθεση)όπως και να έχει,εγώ σαν μια απλή ηλεκτρονική φίλη και με όλη την καλή διάθεση,θα σου πρότεινα να αφήσεις τα τεστ και να απολαύσεις τα 2 παιδάκια σου που έχεις και την οικογένειά σου και το 3ο θα έρθει και αυτό.. μην αναλώνεσαι και χαλάς τη διάθεση σου και τις όμορφες στιγμές που μπορείς να περνάς με τα παιδάκια σου για 2 η 5 αρνητικά χαζό τεστ..ειλικρινά δεν αξίζει τον κόπο.. 

Δεν επιτέθηκε καμία σε καμία να το ξεκαθαρίσουμε αυτό και καμία δεν θα επιτεθεί σε σένα! Όλες έχουμε το δικαίωμα να λέμε την άποψη μας φυσικά όπως και όλες έχουμε το δικαίωμα να μην μας αρέσει η άποψη κάποιας άλλης κοπέλας! Όσο για το ότι κάποιος έχει 1 η 2 παιδιά αυτό δεν σημαίνει ότι η προσμονή και επιθυμία για ακόμα ένα παιδί είναι μικρότερη από κάποια άλλη που δεν έχει καθόλου παιδιά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Οπότε δύο φορές σήμερα κ αύριο δουλεύω πρωί αλλά θα προσπαθήσω το απόγευμα για σίγουρα 🥰🤞

Μωρηηηη θα τον ξεκανεις 🤣🤣🤣🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Καλημερααααα καλή Κυριακή κορίτσια μου!!

Εγώ τελικά χθες δεν έκανα απολύτως τίποτα...κατά τις 11 μας πήραν τα πεθερικά μου τηλέφωνο που ήταν στο χωριό με τον μικρό(ευτυχώς το χωριό είναι μισή ώρα απόσταση) .ο μικρός έκλαιγε και ζητούσε το αρκουδάκι του που είχε στη Θεσσαλονίκη (καμιά ώρα έκλαιγε) και εμείς πήραμε την απόφαση αφού θα ερχομασταν σήμερα το πρωί ,να έρθουμε τελικά από χθες το βράδυ και να του το φέρουμε να κοιμηθεί κιόλας..έτσι ήταν μάλλον γραφτό να ακολουθήσω τις οδηγίες του γιατρού 😂!! Έχω πάντως και σήμερα πονακια ωορηξιας .

 @cat12 ελπίζω να το πνιξες το κουνέλι και χθες εσύ!!!! Καλή μας επιτυχία 🤞❤️

@marilouu  εύχομαι ολόψυχα σύντομα να μπεις να ενημερώσεις και εμάς εδω για την εγκυμοσύνη σου!! Καλή καλή επιτυχία κορίτσι μου!!!

@marinaP να μιλήσεις οπωσδήποτε με τον γιατρό. Είναι πιθανόν να μη καταπολεμηθηκε εντελώς το μικρόβιο ή από την αντιβίωση να προκλήθηκε άλλου είδους ουρολοίμωξη 

Καλέ δεν πειράζει που δεν είχατε χθες σήμερα και αύριο είναι κρίσιμες μέρες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου έχω μια απορία... εμείς βλέπουμε το θετικό στα τεστ ωορρηξίας... υπάρχει περίπτωση να φτάσει στο πικ αλλά τελικά να μην υπάρχει ωάριο? Δλδ να είναι ανωρρηκτικος κύκλος? Η απλά θα είναι αρνητικό όλον τον μήνα? Σορυ αν είναι χαζή ερώτηση αλλά υπάρχει περίπτωση να γίνεται αυτό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Εγώ είμαι λίγο προβληματισμένη. Την τρίτη τελειώνει η αντιβίωση αλλά εγώ δεν αισθάνομαι τελείως οκ με την ουρολοίμωξη... μήπως δεν με έπιασε; θα  πάρω τον γιατρό μόλις τελειώσει η αντιβίωση και θα κανω και εξετάσεις ούρων ξανά να δούμε πως πήγε. Νιώθω ενόχληση μόνο οταν πηγαίνω τουαλέτα. Έτυχε σε καμία; δηλαδή να πάρει μια βδομάδα και κάτι αντιβίωση και να μην φύγει η ουρολοίμωξη;;

Κορίτσι μου δεν έχω πάθει ποτέ ουρολοίμωξη για να σου πω κάτι αλλά έχεις ακόμα 2 μέρες μέχρι την Τρίτη. Πότε είναι η ωορρηξία σου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσια μου έχω μια απορία... εμείς βλέπουμε το θετικό στα τεστ ωορρηξίας... υπάρχει περίπτωση να φτάσει στο πικ αλλά τελικά να μην υπάρχει ωάριο? Δλδ να είναι ανωρρηκτικος κύκλος? Η απλά θα είναι αρνητικό όλον τον μήνα? Σορυ αν είναι χαζή ερώτηση αλλά υπάρχει περίπτωση να γίνεται αυτό?

Εγώ όταν έκανα ανωορρηκτικο κύκλο το τέστ δεν σκουρινε ποτέ! Υπήρχε 2η γραμμή αλλά δεν ήταν πικ σε καμία περίπτωση! Αν βρω φωτό θα το βάλω! Από εκεί και πέρα νομίζω ότι μπορεί ένα αυγό να μεγαλώσει κανονικά να έχεις θετικό τεστ ωορρηξίας και να μην απελευθερωθεί το αυγό αλλά γίνει κυστουλα. Αν και δεν είμαι και σίγουρη αν το λέω καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Χαχαχα δεν πειράζει αυτό έχει σημασία πως είναι όλα καλά τωρα λογικά στο επόμενο ραντεβού θα μπορέσετε να το δείτε  εχεις κάνει κοιλιτσα ; Τώρα μπορείς να είσαι πιο χαλαρή και να απολαύσεις το ταξίδι 🌈 σε ευχαριστώ πολύ αύριο έχω Doppler να πάω και σε μια βδομαδα γυναικολόγο ίσως τον κάνω κουβέντα και για την γεννά θα δούμε ! 
    • Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! να σαι καλά και με το καλό κι εσύ να δεχτείς την κορούλα σου τον άλλο μήνα 💖 Όχι, φύλο δε καταφέραμε να δούμε, γιατί το μωράκι κοιμόταν και κάναμε αμάν και πως να το ξυπνήσουμε, οπότε ο γιατρός εστίασε στα απαραίτητα σημεία να δει, προσπάθησε να έχουμε καλή εικόνα και ανάμεσα στα πόδια αλλά δε τα κατάφερε... 😅 το μωρό μάλλον νευρίασε που το ξυπνήσαμε και λέει σιγά μη σας κάνω και τη χάρη 🤣🤣🤣  δε πειράζει, το σημαντικό είναι ότι όλα βγήκαν φυσιολογικά, ελάχιστο ρίσκο για τρισωμίες, οπότε φύγαμε ολοταχώς για το 2ο τρίμηνο! Ακόμα σα ψέμματα μου ακούγεται και μόνο που το λέω 🥲🥲🌈🌈
    • @Θέτις Κ. ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ 🤗🤗🤗 Καλές τελειόμηνες εγκυμοσύνες σε όλες σας κορίτσια μου γλυκά! Εμενα, (εύχομαι) να με βρείτε στις μανουλες κάποιου άλλου μήνα... Ο υπέρηχος του γιατρού που πήγα, προπολεμικος μάλλον, αλλα το μωρακι μου έφυγε. Αυριο θα πάω και σε αυτον που πήγαινα απλα και μονο για να συγκρίνω υπερήχους. Γιατι ο σημερινός γιατρός ήταν πολυ γλυκος, θα με αναλάβει σε επόμενη εγκυμοσύνη αλλα θελω να ξέρω και τι υπερηχογραφο έχει. Έκλαψα και ακόμη κλαίω αλλά ξέρω πως στη θέση μου εχουν βρεθεί άπειρες κοπέλες και τα καταφεραν καποια στιγμή. Θελω να πιστεύω πως αυτη θα είναι η επόμενή μου. Σας φιλώ 🌸🌷🤗
    • @Mboo καλώς μας ήρθες! Με το καλό το μωράκι σου ❤️ στην δεύτερη εγκυμοσύνη μου πέρασα ακριβώς το ίδιο. Είχα καφέ υγρά  όμως δν έδωσα τόση σημασία  κ μεγάλωσε η αποκόλληση γιατί κουβαλούσα την κόρη μου κ δν πρόσεχα κτλ κτλ ωστόσο κ πάλι όλα πήγαν καλά πήρα κ εγώ  προγεστερονη 3 εβδ ώσπου είδαμε στην 11η εβδ ότι όλα ήταν καλά πια.   τωρα που είμαι στην Τρίτη εγκυμοσύνη πάλι είδα καφέ υγρά (σηκώνω ακόμα πιο πολύ βάρος από την προηγμένη εγκυμοσύνη κ η κούραση είναι πολύ μεγαλύτερη όποτε το περίμενα 🤷🏼‍♀️) αλλα ευτυχώς δν είδαμε πάλι αποκόλληση. 🙏🏼 προς το παρόν τουλάχιστον.  σε καταλαβαίνω και σε νιώθω ό,τι χρειαστείς γράψε μου ή αν κάτι σε προβληματίζει.❤️
    • Ακόμα δεν έκλεισα ραντεβού!! Μου είπε να πάω όποτε θέλω! Βασικά μου είπε " έλα όποτε θέλεις να δεις το έμβρυο. Εγώ δεν έχω να δω κάτι" και μου είπε να κλείσω για αυχενική! Οπότε λέω να πάω μια βόλτα σε 2 εβδομάδες πάλι!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...