Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο νέος ο Οκτώβρης, φύλλα πέφτουνε ξανά, όμως μέσα στις κοιλίτσες θα ρθουν όμορφα μωρά🤰🤰🧡💛🤰🤰


Recommended Posts

στις πριν 50 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Κορίτσια πήραμε τα αποτελέσματα απο το σπερμοδιάγραμμα! Εκτός του ότι η 3μηνη θεραπεια με βιταμίνες,δεν άλλαξε καθόλου το αποτέλεσμα,είμαστε στα ίδια!.βρέθηκε και ουρεόπλασμα και enterococcus spp! 

Είχε καμία σας παρόμοια περίπτωση? Τα έχω παίξει! 

Περαστικά!!!θα πάρει αντιβίωση σίγουρα....ίσως γι αυτό δεν είχε βελτίωση γιατί έχει μόλυνση...μην απογοητεύεσαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Πηρα τηλεφωνο για να ρωτησω ( γιατι δεν υπαρχει υπομονη !) και δεν το σηκωναν και βλεπω μετα στο google ειναι κλειστο , ανοιγει 17:00 !!!

Νταξει θα πεθανω! 

οχι περιμενε.... εμενα μου εχει τυχει... κλεινει το μικροβιολογικο για το κοινο αλλα μεσα δουλευουν.... και μου εστειλαν αποτελεσματα ενω ηταν κλειστο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Ήταν επαναληπτικό, πριν 3 μήνες δεν είχε κανένα μικρόβιο, και ξαφνικά μέσα σε αυτό το διάστημα εμφανίστηκαν και τα δύο! Τρίτη έκλεισα και εγώ καλλιεργεια να δούμε αν τα έχω,πιθανότατα θα τα έχω! (ετοιμαζόμασταν για σπερματέγχυση και τώρα βγήκε αυτό) οπότε παράταση χρόνου μέχρι την εξολόθρευση τους ! Το θέμα μου είναι φεύγουν εύκολα αυτά? 

Καλή επιτυχία εύχομαι στα δικά σας αποτελέσματα❤️✌️

κοριτσι μου εγινε στο ιδιο κεντρο η εξεταση;;;

κι εγω πιστευω με την αγωγη θα διορθωθουν πολλα!!! εμενα ειχε ουρεοπλασμα ο φιλος της μιας κολλητης μου και εκαναν και οι 2 θεραπεια και σε 2-3 μηνες εμεινε εγκυος...😁

ολα καλα θα πανε!! οσο βρισκεις διορθωνεις....

οταν δε βρισκεις τι γινεται.....😩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Dimitrapth είπε:

Ποιο κέντρο είναι αυτό που έχει αφήσει ένα φόρουμ να περιμένει μια χοριακή; 😤
Ανασούλες παιδιά, ανασούλες! Μπορεί να κλείνουν για το κοινό και τα εργαστήρια να δουλεύουν ή η μικροβιολόγος να κοιτάει τις εξετάσεις τότε και να προωθεί τα email. Συμβαίνουν αυτά! Περιμένουμε όλες μαζί σου με αγωνία! ❤️ 

κλαιωωωωω!!! 😂😂 και δεν εχω και αλλες αντιδρασεις.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

κοριτσι μου εγινε στο ιδιο κεντρο η εξεταση;;;

κι εγω πιστευω με την αγωγη θα διορθωθουν πολλα!!! εμενα ειχε ουρεοπλασμα ο φιλος της μιας κολλητης μου και εκαναν και οι 2 θεραπεια και σε 2-3 μηνες εμεινε εγκυος...😁

ολα καλα θα πανε!! οσο βρισκεις διορθωνεις....

οταν δε βρισκεις τι γινεται.....😩

Στο ιδιο κεντρο εγινε ναι !!!

Τι να πω κάθε εμπόδιο για καλό 🤷‍♀️

Αυτό τουλάχιστον, βρίσκουμε τα αντιμετωπίζουμε και προχωράμε δεν έχουμε άλλη επιλογή! Ευχαριστώ για τα ενθαρρυντικά σχόλια κορίτσια μου ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου εμείς είχαμε πέρυσι το ουρεοπλασμα και αν σου πω τι τραβήξαμε για να το αντιμετωπίσουμε θα απελπιστεις!! Κάναμε 2 κύκλους αντιβίωση για να φύγει και μετά ξανά καλλιέργεια και ήταν όλα οκ! Μετά από αρκετό καιρό κάνουμε σπερμοδιαγραμμα και καλλιέργεια και πάλι ήταν εκεί το ουρεοπλασμα! Τρελάθηκα!! Αποφασίσαμε να μην το ξανά κάνουμε θεραπεία και να το αφήσουμε όλως έχει! Και τώρα πριν 1 μήνα που κάναμε ξανά καλλιέργεια είχε φύγει! Ρώτησα όλους τους γιατρούς γι'αυτό το μικρόβιο και εν τέλη όλοι μου έλεγαν ότι υπάρχουν εποχές που ανιχνεύεται στην εξέταση και άλλες φορές δεν ανιχνεύεται γιατί δεν είναι σε έξαρση! Ίσως γι'αυτό και σε εσάς ήταν καθαρή η καλλιέργεια πιο πριν! 

Τουλάχιστον είχατε θετική εξέλιξη! Εξαφανίστηκε μόνο του ! Πωπω μπέρδεμα..

Είναι δύσκολος ο κύκλος της αντιβιωσης πολλές μέρες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η flowerv είπε:

Τουλάχιστον είχατε θετική εξέλιξη! Εξαφανίστηκε μόνο του ! Πωπω μπέρδεμα..

Είναι δύσκολος ο κύκλος της αντιβιωσης πολλές μέρες???

Κορίτσι μου αν κάνεις τον άλλον μήνα καλλιέργεια μπορεί να βγει αρνητική στο ουρεοπλασμα! Μην έχεις άγχος γι'αυτό! Όσο για το άλλο μικρόβιο δεν το ξέρω! Και εμείς είχαμε κάτι σε έντερο κάτι αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς το όνομα! Πάντως σε 10 μέρες που πήραμε αντιβίωση έφυγε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να κάνω εγώ μία άσχετη ερώτηση μήπως κάποια ξέρει; για την υπερεμεση κυησης μου είπε ο γιατρός τα υποθετα vertirosan, ο φαρμακοποιός μου πρότεινε κ το χάπι napural, έχετε μήπως κάποια εμπειρία σε αυτά πιο κάνει πιο καλή δουλειά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου αν κάνεις τον άλλον μήνα καλλιέργεια μπορεί να βγει αρνητική στο ουρεοπλασμα! Μην έχεις άγχος γι'αυτό! Όσο για το άλλο μικρόβιο δεν το ξέρω! Και εμείς είχαμε κάτι σε έντερο κάτι αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς το όνομα! Πάντως σε 10 μέρες που πήραμε αντιβίωση έφυγε! 

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου να'σαι καλά ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου να'σαι καλά ❤️

Κοριτσάκι μου γλυκό εμείς είχαμε ουρεοπλασμα κ έφυγε μ ένα κύκλο αντιβίωσης. Είδαμε μετά μια μικρή διαφορα στο σπερμα δε μπορώ να πω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Κοριτσάκι μου γλυκό εμείς είχαμε ουρεοπλασμα κ έφυγε μ ένα κύκλο αντιβίωσης. Είδαμε μετά μια μικρή διαφορα στο σπερμα δε μπορώ να πω 

Ευτυχώς! Μακάρι όλα καλά να πάνε ! ❤️

Το σπερμα δεν είναι πολύ χάλια είναι μέτριο μας είπαν πως γίνεται φυσιολογική σύλληψη! Τώρα ανακαλύψαμε τα 2 αυτά μικρόβιο θα τα εξαλείψουμε και θα συνεχίσουμε!

Σας ευχαριστώ όλες ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η flowerv είπε:

Ήταν επαναληπτικό, πριν 3 μήνες δεν είχε κανένα μικρόβιο, και ξαφνικά μέσα σε αυτό το διάστημα εμφανίστηκαν και τα δύο! Τρίτη έκλεισα και εγώ καλλιεργεια να δούμε αν τα έχω,πιθανότατα θα τα έχω! (ετοιμαζόμασταν για σπερματέγχυση και τώρα βγήκε αυτό) οπότε παράταση χρόνου μέχρι την εξολόθρευση τους ! Το θέμα μου είναι φεύγουν εύκολα αυτά? 

Καλή επιτυχία εύχομαι στα δικά σας αποτελέσματα❤️✌️

Μα καλά πώς στο καλό εμφανίστηκαν τα μικρόβια;; Κολλάνε από τουαλέτα; Ή μήπως υπάρχουν στον οργανισμό και οπότε βρουν ευκαιρία πολλαπλασιάζονται; Καλά θα τρελαθώ εντελώς!! Ταυτίζομαι απόλυτα και πραγματικά ελπίζω να σας δώσουν μια εξήγηση!

Α! Μόλις διάβασα τα σχόλια των κοριτσιών..έτσι εξηγείται λοιπόν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κοριτσάκι μου γλυκό εμείς είχαμε ουρεοπλασμα κ έφυγε μ ένα κύκλο αντιβίωσης. Είδαμε μετά μια μικρή διαφορα στο σπερμα δε μπορώ να πω 

Αχ εμείς έχουμε το klebsiella και είμαστε τώρα με αντιβίωση..αν επιτρέπεται πόσα εκατομμύρια αυξήθηκαν; Αχ ρωτάω να πάρω λίγο κουράγιο ..😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Ευτυχώς! Μακάρι όλα καλά να πάνε ! ❤️

Το σπερμα δεν είναι πολύ χάλια είναι μέτριο μας είπαν πως γίνεται φυσιολογική σύλληψη! Τώρα ανακαλύψαμε τα 2 αυτά μικρόβιο θα τα εξαλείψουμε και θα συνεχίσουμε!

Σας ευχαριστώ όλες ❤️

Κορίτσι μου αν είναι μέτριο με τα μικρόβια, αν τα καταπολεμήσετε θα γίνει το πιθανότερο καλύτερο! Οπότε μη φοβάσαι τίποτα! ♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@dimand φεύγω σε λίγο για δουλειά δε γίνεται να μη ξέρωωω. Άμα έχω σκάσει έτσι εγώ εσύ σε τι κατάσταση είσαι??!?;?;!; παρτους πάλι κανένα τηλέφωνο. Αν είναι δυνατόν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

16:15 και ακόμα δεν έχουμε νέα της @dimand 😭😭😭 τι απαράδεκτο μικροβιολογικό!! 

 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Girly είπε:

@dimand φεύγω σε λίγο για δουλειά δε γίνεται να μη ξέρωωω. Άμα έχω σκάσει έτσι εγώ εσύ σε τι κατάσταση είσαι??!?;?;!; παρτους πάλι κανένα τηλέφωνο. Αν είναι δυνατόν!!

Κορίτσια δεν έχω καμία ενημέρωση!!! Πηρα μόλις και βγαίνει το τηλεφωνικό κέντρο δεν το σηκώνει κάποιος. Λέει μόνο ότι ανοίγει στις 17.00 🤯🤯🤯

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η dimand είπε:

 

Κορίτσια δεν έχω καμία ενημέρωση!!! Πηρα μόλις και βγαίνει το τηλεφωνικό κέντρο δεν το σηκώνει κάποιος. Λέει μόνο ότι ανοίγει στις 17.00 🤯🤯🤯

Να τους πεις εκ μέρους μου ότι είναι αναξιοπιστοι και απαράδεκτοι!!!!!! Είπαν έως τις 4 έχει πάει 4:23 και δεν έχεις ενημερωθεί και δεν έχεις ενημερώσει και εμάς που έχουμε σκάσει καλέ! Πραγματικά ποιο είναι αυτό το μικροβιολογικό να του βάλουμε 1 αστέρι!!! Ειλικρινά θα είχα πάει απ' έξω σαν τις γριές και θα χτυπούσα το τζαμί μέχρι να εμφανιστεί κάποιος!!! Βέβαια επειδή περιμένω να ακούσω απλά αν η χοριακη σου έχει διψήφιο η τριψήφιο νούμερο (είμαι σίγουρη) ξέρω ότι και μόνο που θα λάβεις το αποτέλεσμα θα πετάς από χαρά και δε θα σε νοιάζει η ώρα αναμονής πια! 

Φφφφφ πάω να κάνω μπάνιο τον μικρό πριν φύγω και εύχομαι μέχρι να φύγω η να φτάσω στη δουλειά να έχεις τα νέα ! Όχι τίποτα; άλλο όλο όταν λείπω κάνετε παρτιιιιιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Ναι @Elk πώς είσαι κούκλα μου; Πηγες στον κοντινό γιατρό; 

@Antonia2 καλά είμαι κορίτσια ευχαριστώ πολύ τελικά την έκανα την επέμβαση  σε δημόσιο νοσοκομείο πριν λίγο τελείωσα και περιμένω να περάσει ο γιατρός να με δει και να παρω εξιτήριο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elk είπε:

@Antonia2 καλά είμαι κορίτσια ευχαριστώ πολύ τελικά την έκανα την επέμβαση  σε δημόσιο νοσοκομείο πριν λίγο τελείωσα και περιμένω να περάσει ο γιατρός να με δει και να παρω εξιτήριο 

Αγαπημένη μου @Elk σου εύχομαι καλή ανάρρωση κορίτσι μου. Με το καλό να επιστρέψεις πίσω στο κουκλάκι σου στην ηρεμία σου και στην καθημερινότητα σου. Όλα να πάνε καλά από δω και πέρα. Σου στέλνω την αγάπη μου 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η dimand είπε:

 

Κορίτσια δεν έχω καμία ενημέρωση!!! Πηρα μόλις και βγαίνει το τηλεφωνικό κέντρο δεν το σηκώνει κάποιος. Λέει μόνο ότι ανοίγει στις 17.00 🤯🤯🤯

ΕΚΑΝΕς REFRESH ΣΤΑ ΜΑΙΛ ΣΟΥ ΕΕΕ;;; ΕΙΔΕΣ ΤΑ ΣΠΑΜ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η dimand είπε:

 

Κορίτσια δεν έχω καμία ενημέρωση!!! Πηρα μόλις και βγαίνει το τηλεφωνικό κέντρο δεν το σηκώνει κάποιος. Λέει μόνο ότι ανοίγει στις 17.00 🤯🤯🤯

Αν είναι δυνατόν βρε κορίτσι μου τι σκάσιμο μας έχουν κάνει σήμερα, έχω μπει 300 φορές μπας έγραψες κάτι😅 μόλις πάει 5 πάρε τους, εε είναι απαράδεκτοι όμως!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Elk είπε:

@Antonia2 καλά είμαι κορίτσια ευχαριστώ πολύ τελικά την έκανα την επέμβαση  σε δημόσιο νοσοκομείο πριν λίγο τελείωσα και περιμένω να περάσει ο γιατρός να με δει και να παρω εξιτήριο 

Κοριτσάκι μου καλή και γρήγορη ανάρρωση σου εύχομαι ολοψυχα!! Όλα να πάνε καλά από δω κ περα🙏🙏❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Elk είπε:

@Antonia2 καλά είμαι κορίτσια ευχαριστώ πολύ τελικά την έκανα την επέμβαση  σε δημόσιο νοσοκομείο πριν λίγο τελείωσα και περιμένω να περάσει ο γιατρός να με δει και να παρω εξιτήριο 

Καλή ανάρρωση κορίτσι μου!!!να πάρεις αγκαλιά το παιδάκι σου❣️ σε εμένα τα παιδιά μου ήταν το γιατρικό μου μετά τις αποξεσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Elk είπε:

@Antonia2 καλά είμαι κορίτσια ευχαριστώ πολύ τελικά την έκανα την επέμβαση  σε δημόσιο νοσοκομείο πριν λίγο τελείωσα και περιμένω να περάσει ο γιατρός να με δει και να παρω εξιτήριο 

Καλή ανάρρωση κορίτσι μου εύχομαι να πήγαν όλα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...