Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο νέος ο Οκτώβρης, φύλλα πέφτουνε ξανά, όμως μέσα στις κοιλίτσες θα ρθουν όμορφα μωρά🤰🤰🧡💛🤰🤰


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Να σας ρωτήσω λέω να πάρω τεστ ωορρηξίας. Ποια προτείνετε; 

Κι εμένα μόνο τα clear blue με έχουν βολέψει..τα ροζ ή τα μωβ που σε προειδοποιούν κιόλας ότι πλησιάζει..είναι ακριβά όμως..για μένα τουλάχιστον..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

@Elk μου τι κανεις;; εχεις νεοτερα για την αποξεση; τελικα που θα την κανεις;

Ναι @Elk πώς είσαι κούκλα μου; Πηγες στον κοντινό γιατρό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinamanoulitsa κούκλα μου η @kokkinoskoufitsa @annieτα είπε όλα! Δεν έχω να πω κάποια χρήσιμη πληροφορία εγώ, απλώς είμαι εδώ και στέλνω τη θετική μου ενεργεία να πάνε όλα κατ' ευχήν!! ♥️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Πόσα ευχαριστώ να σας πω όλες!!!!σας ευχαριστώ κορίτσια!!!κοπέλα μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ που ρώτησες.....κατάλαβα απολύτως τι λέει η γιατρός....αυτό θα κάνω ...περιμένω λίγες ημέρες και θα κάνω ηλεκτρονικό και ξανά αν έρθει περίοδος δεν ασχολούμαι με γραμμές... γι'αυτό και στης ωορρηξίας προτιμώ τα ηλεκτρονικά και εγώ...αλλά για εγκυμοσύνης επειδή το ηλεκτρονικό δείχνει με καθυστέρηση συνήθως για αυτό επειδή δεν άντεχα έπαιρνα  γραμμές...αλλά από εδώ και πέρα μόνο με καθυστέρηση ηλεκτρονικό...ειδικά αν όλα αποδειχτούν λάθος... ορμονικό έλεγχο έχω κάνει και ο γυναικολόγος μου είπε είναι άψογες οι τιμές....έχω κάνει τα πάντα από αιματολογικές....και σε αιματολογο έχω πάει!!από ότι βλέπω δεν αποκλείει το ενδεχόμενο λάθους του εργαστηριου με αυτά που μου λέει!!!! μακάρι να έκανε λάθος!!!

@Dimitrapth και εσένα σε ευχαριστώ πολύ που μπήκες στο κόπο και με βοήθησες!!!!

Κορίτσια όλες μια μια σας ευχαριστώ πολύ!!!!με συγκινείτε αλήθεια 🥲😪😓

κοριτσι μου ολες εδω γι αυτο ειμαστε!!!! να στηριζουμε η μια την αλλη!! περναμε τις ιδιες αγωνιες καθε μηνα και χαιρομαστε ή στεναχωριομαστε ειλικρινα, με ολη μας την καρδια!!!!

ευχομαι να εισαι εγκυουλα (αλλιως θα τραβηξουμε ολες τα μαλλια μας) και να πανε ολα καλα μεχρι το τελος!!!! 🙏❤️🥰

Υ.Γ. και μην ξαναδιαβασω βλακειες περι πρηξιματος κλπ... αν ειναι δνατον δλδ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η annie! είπε:

 

 

 

Σχετικά σταθερός είναι ο κύκλος μου και δεν εχω ΣΠΩ. Παλιότερα είχα πάρει της hometest αλλά δεν έβγαζα και πολύ άκρη. Με της clearblue ήταν ξεκάθαροα τα πράγματα μόνο το κόστος σκέφτομαι αλλά θα πάρω της clearblue να ξεμπερδεύω. Ευχαριστώ πολυ κορίτσια!!!

Εγώ που έχω σταθερό κύκλο αλλά μεγάλο σε μήκος με τις ταινίες έκανα 100 τεστ για να βεβαιωθώ γιατί μέτραγα την ένταση την δεύτερης γραμμής και μου έπαιρνε χρόνο να βρω την σωστή ημέρα, όταν έμαθα τον κύκλο μου καλά και τα συμπτώματα μου πήρα τα clear blue και κάνω 2 τεστ το πολύ σε κάθε κύκλο γιατί ξέρω πότε έχω ωορρηξία σπάνια δεν θα την πετύχω. Οπότε συγκριτικά δεν τις λες και φθηνές τις ταινίες για την δική μου περίπτωση τουλάχιστον. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinamanoulitsa είμαστε δίπλα σου όλες! Τις ίδιες αγωνίες περνάμε... μακάρι κοριτσάκι μου να είναι λάθος του μικροβιολογικού, περιμένουμε τα νέα σου! ❤️ 🤞🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια με έχει φάει η αγωνία για την @dimand μετά από αυτά που είδαμε με την χορική της @marinamanoulitsa έχω αγχωθει αρκετά!! Φαντάζομαι εσείς κορίτσια πόσο άγχος έχετε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια με έχει φάει η αγωνία για την @dimand μετά από αυτά που είδαμε με την χορική της @marinamanoulitsa έχω αγχωθει αρκετά!! Φαντάζομαι εσείς κορίτσια πόσο άγχος έχετε!!

Κι εγω κοιταω ολη την ωρα το mail μουυυυυυ 😕 Ανυπομονωωωω ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Κι εγω κοιταω ολη την ωρα το mail μουυυυυυ 😕 Ανυπομονωωωω ! 

φφφφφφφφφφφ το αίμα μου κόπηκε, αποτελέσματα νόμιζα ότι ανέβασες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Κι εγω κοιταω ολη την ωρα το mail μουυυυυυ 😕 Ανυπομονωωωω ! 

κι εγω γι αυτο μπηκααααααα!!!!!! ανυπομονω μαζι σουυυ!!! 🥰❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πήραμε τα αποτελέσματα απο το σπερμοδιάγραμμα! Εκτός του ότι η 3μηνη θεραπεια με βιταμίνες,δεν άλλαξε καθόλου το αποτέλεσμα,είμαστε στα ίδια!.βρέθηκε και ουρεόπλασμα και enterococcus spp! 

Είχε καμία σας παρόμοια περίπτωση? Τα έχω παίξει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πηρα τηλεφωνο για να ρωτησω ( γιατι δεν υπαρχει υπομονη !) και δεν το σηκωναν και βλεπω μετα στο google ειναι κλειστο , ανοιγει 17:00 !!!

Νταξει θα πεθανω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Πηρα τηλεφωνο για να ρωτησω ( γιατι δεν υπαρχει υπομονη !) και δεν το σηκωναν και βλεπω μετα στο google ειναι κλειστο , ανοιγει 17:00 !!!

Νταξει θα πεθανω! 

Καρδιακοί θα γίνουμε εδώ μέσα! Μα καλά αφού είπαν ως τις 4 θα τα έχεις!!!!τι 5 ανοίγουν??? Μήπως κλείνει το κέντρο αλλά στενβουν άλλου τις εξετάσεις και εκείνοι αναλαμβάνουν να σου στείλουν μέιλ? Ξαναδες τα μέιλ σου και ξαναπαρε τηλ !! Μη σου πω δωσε μας το τηλ να παίρνουμε και εμείς!!! Χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ  :( μπηκα και στη σελιδα τους . Οντως ανοιγουν 5  :(

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Girly είπε:

Καρδιακοί θα γίνουμε εδώ μέσα! Μα καλά αφού είπαν ως τις 4 θα τα έχεις!!!!τι 5 ανοίγουν??? Μήπως κλείνει το κέντρο αλλά στενβουν άλλου τις εξετάσεις και εκείνοι αναλαμβάνουν να σου στείλουν μέιλ? Ξαναδες τα μέιλ σου και ξαναπαρε τηλ !! Μη σου πω δωσε μας το τηλ να παίρνουμε και εμείς!!! Χαχαχαχα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Πηρα τηλεφωνο για να ρωτησω ( γιατι δεν υπαρχει υπομονη !) και δεν το σηκωναν και βλεπω μετα στο google ειναι κλειστο , ανοιγει 17:00 !!!

Νταξει θα πεθανω! 

Ποιο κέντρο είναι αυτό που έχει αφήσει ένα φόρουμ να περιμένει μια χοριακή; 😤
Ανασούλες παιδιά, ανασούλες! Μπορεί να κλείνουν για το κοινό και τα εργαστήρια να δουλεύουν ή η μικροβιολόγος να κοιτάει τις εξετάσεις τότε και να προωθεί τα email. Συμβαίνουν αυτά! Περιμένουμε όλες μαζί σου με αγωνία! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η dimand είπε:

ΝΑΙ  :( μπηκα και στη σελιδα τους . Οντως ανοιγουν 5  :(

 

Ε δεν πάμε καλά!!!! Ένα ένα μετράμε τα λεπτά τόσες ώρες!!! Τραγικό! Εύχομαι να ισχύει αυτό που σου έγραψα πιο πάνω ,το να μην έχουν δικά τους αντιδραστήρια και να τα στέλνουν αλλού και ίσως από εκεί σου στείλουν τα αποτελέσματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εκεί που πάω εγώ πάντως κλείνουν στις 2-7 αλλά είναι εκεί κοπέλα όλο το μεσημέρι και μας έρχονται αποτελέσματα πάντα μεταξύ 3-5...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Girly είπε:

Ε δεν πάμε καλά!!!! Ένα ένα μετράμε τα λεπτά τόσες ώρες!!! Τραγικό! Εύχομαι να ισχύει αυτό που σου έγραψα πιο πάνω ,το να μην έχουν δικά τους αντιδραστήρια και να τα στέλνουν αλλού και ίσως από εκεί σου στείλουν τα αποτελέσματα...

Nαι πολυ πιθανο ..Αλλιως δεν νομιζω να ηταν κλειστα. :(

Παιζουν  με το πονο μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Κορίτσια πήραμε τα αποτελέσματα απο το σπερμοδιάγραμμα! Εκτός του ότι η 3μηνη θεραπεια με βιταμίνες,δεν άλλαξε καθόλου το αποτέλεσμα,είμαστε στα ίδια!.βρέθηκε και ουρεόπλασμα και enterococcus spp! 

Είχε καμία σας παρόμοια περίπτωση? Τα έχω παίξει! 

Ο μεγάλος μου φόβος είναι αυτός σε 15 ημέρες που θα κάνουμε σπερμοδιάγραμμα αν θα έχουμε καμία αλλαγή... να σκάσω είμαι! 
Τουλάχιστον είχατε ένα αποτέλεσμα, θα κάνει την θεραπεία του για το ουρεόπλασμα και τον εντερόκοκκο (πιθανώς και εσύ) και θα ξανακάνει επανάληψη στο σπερματογράφημα. Μπορεί να επηρεάζεται από εκεί η κινητικότητα!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annie! είπε:

Δε θέλω να εκφραστώ γιατί θα κοπώ για λογοκρισία.. Η κοπέλα είναι άσχετη!!! Δε γίνεται να φαίνεται στα ουρα πριν από το αίμα!!!! Ή έχουν προβλημα τα τεστ (που από τη στιγμή που είναι από διαφορετικές εταιρίες το θεωρό απίθανο) ή που τα ζώα εκεί έκαναν λάθος!!! Απλά τα πράγματα!!! Έχω πάει νοσοκομείο με το μαύρο μου το χαλι κ μου κάναν 2 φορές εξέταση ούρων για να δουν μην είμαι έγκυος μα λέω δεν έχω καθυστέρηση θα φανεί στα ουρα;;; 20η μέρα κύκλου κ μου λέει η γιατρός δύσκολα αλλά δε μπορώ να σου κάνω αίματος γιατί δε μας αφήνουν.. Ελληνικό δημόσιο για πάντα.. Κ πριν από χρόνια πάλι σε άλλο νοσοκομείο με γαστρεντερίτιδα έκαναν 4 φορες τη χοριακη για να σιγουρευτούν ότι δεν είμαι έγκυος.

 

@annitakianna @singing in the rain εμάς 3 ουρολόγοι μας έχουν πει πως θέλει μέρα παρα μέρα εκσπερμάτωση για να δυναμώσει το σπερμα. Όλο το μήνα όμως όχι μόνο στις γόνιμες. Κάθε μερα ή 2 φορες τη μέρα μας είχαν πει δε βοηθάει στη σύλληψη. Με λίγα λόγια αν δεν έχεις ορέξεις πρέπει να κάνει δουλίτσα μόνος του.

κι εμάς για τα δικά μας δεδομένα μέρα παρά μέρα μας είπαν και τη μέρα του θετικού τεστ και την επόμενη! τώρα θα δούμε γιατί σήμερα έχουμε ραντεβού με τον γιατρό μετά το κακό μας σπερμοδιάγραμμα.. οπότε θα πάρουμε κατευθύνσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Dimitrapth είπε:

Ο μεγάλος μου φόβος είναι αυτός σε 15 ημέρες που θα κάνουμε σπερμοδιάγραμμα αν θα έχουμε καμία αλλαγή... να σκάσω είμαι! 
Τουλάχιστον είχατε ένα αποτέλεσμα, θα κάνει την θεραπεία του για το ουρεόπλασμα και τον εντερόκοκκο (πιθανώς και εσύ) και θα ξανακάνει επανάληψη στο σπερματογράφημα. Μπορεί να επηρεάζεται από εκεί η κινητικότητα!  

Ήταν επαναληπτικό, πριν 3 μήνες δεν είχε κανένα μικρόβιο, και ξαφνικά μέσα σε αυτό το διάστημα εμφανίστηκαν και τα δύο! Τρίτη έκλεισα και εγώ καλλιεργεια να δούμε αν τα έχω,πιθανότατα θα τα έχω! (ετοιμαζόμασταν για σπερματέγχυση και τώρα βγήκε αυτό) οπότε παράταση χρόνου μέχρι την εξολόθρευση τους ! Το θέμα μου είναι φεύγουν εύκολα αυτά? 

Καλή επιτυχία εύχομαι στα δικά σας αποτελέσματα❤️✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Dimitrapth είπε:

Ο μεγάλος μου φόβος είναι αυτός σε 15 ημέρες που θα κάνουμε σπερμοδιάγραμμα αν θα έχουμε καμία αλλαγή... να σκάσω είμαι! 
Τουλάχιστον είχατε ένα αποτέλεσμα, θα κάνει την θεραπεία του για το ουρεόπλασμα και τον εντερόκοκκο (πιθανώς και εσύ) και θα ξανακάνει επανάληψη στο σπερματογράφημα. Μπορεί να επηρεάζεται από εκεί η κινητικότητα!  

Συμφωνώ απόλυτα με ότι λες. Έτσι θα γίνει. Μικρόβιο ειν;ι που σίγουρα επηρεάζει. Θα κάνουν την αγωγή και οι δύο. Όμως κορίτσια μου ξαναλέω ,μην αγχώνεστε με ένα κακό σπερμοδιαγραμμα. Πάντα υπάρχει περιθώριο βελτίωσης και αν εξαντληθεί αυτό υπάρχει πάντα κάτι ακόμη που μπορεί να γίνει! Το .μόνο που μας νοιάζει και μας αγχωνει είναι να υπάρχει μια λειτουργική μήτρα. Εφόσον υπάρχει μήτρα όλα μπορούν να γίνουν! 

Και όπως και να έχει ας είμαστε ρεαλιστές. Καλό σπερμοδιαγραμμα με άριστες τιμές θα βρούμε σε άντρες 20αρηδες και εκεί γύρω. Από εκεί και έπειτα είναι λογικό να υπάρχει πτώση και διάφορα μικροθεματακια...δεν είμαστε οι γονείς και οι παπούδες μας που έκαναν παιδιά σε αυτές τις ηλικίες...έχουμε πάει πολύ μετά την απόφαση ναανκανουμε οικογένεια με ότι συνεπάγεται αυτό. Ψυχραιμία και οι λύσεις είναι πολλές . Ελπίδα και πιστη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Ήταν επαναληπτικό, πριν 3 μήνες δεν είχε κανένα μικρόβιο, και ξαφνικά μέσα σε αυτό το διάστημα εμφανίστηκαν και τα δύο! Τρίτη έκλεισα και εγώ καλλιεργεια να δούμε αν τα έχω,πιθανότατα θα τα έχω! (ετοιμαζόμασταν για σπερματέγχυση και τώρα βγήκε αυτό) οπότε παράταση χρόνου μέχρι την εξολόθρευση τους ! Το θέμα μου είναι φεύγουν εύκολα αυτά? 

Καλή επιτυχία εύχομαι στα δικά σας αποτελέσματα❤️✌️

Κορίτσι μου εμείς είχαμε πέρυσι το ουρεοπλασμα και αν σου πω τι τραβήξαμε για να το αντιμετωπίσουμε θα απελπιστεις!! Κάναμε 2 κύκλους αντιβίωση για να φύγει και μετά ξανά καλλιέργεια και ήταν όλα οκ! Μετά από αρκετό καιρό κάνουμε σπερμοδιαγραμμα και καλλιέργεια και πάλι ήταν εκεί το ουρεοπλασμα! Τρελάθηκα!! Αποφασίσαμε να μην το ξανά κάνουμε θεραπεία και να το αφήσουμε όλως έχει! Και τώρα πριν 1 μήνα που κάναμε ξανά καλλιέργεια είχε φύγει! Ρώτησα όλους τους γιατρούς γι'αυτό το μικρόβιο και εν τέλη όλοι μου έλεγαν ότι υπάρχουν εποχές που ανιχνεύεται στην εξέταση και άλλες φορές δεν ανιχνεύεται γιατί δεν είναι σε έξαρση! Ίσως γι'αυτό και σε εσάς ήταν καθαρή η καλλιέργεια πιο πριν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Dimitrapth είπε:

Ποιο κέντρο είναι αυτό που έχει αφήσει ένα φόρουμ να περιμένει μια χοριακή; 😤
Ανασούλες παιδιά, ανασούλες! Μπορεί να κλείνουν για το κοινό και τα εργαστήρια να δουλεύουν ή η μικροβιολόγος να κοιτάει τις εξετάσεις τότε και να προωθεί τα email. Συμβαίνουν αυτά! Περιμένουμε όλες μαζί σου με αγωνία! ❤️ 

🤣🤣🤣🤣🤣🤣😂😂😂😂😂😂😅😅😅😂🤣🤣😂😂😂😂😂😂😅😅😅😅😅😂😂🤣😂😂😂😅😂😂😅😅😂😂😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...