Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ένας γλυκός Σεπτέμβρης έρχεται ξανά και εύχομαι μέσα στις κοιλίτσες μας μωράκια τσουπωτά 🍼🤰💕 🧿


Elk

Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Διάβασα τα μηνύματα σας τώρα κ με κάνατε να ανέβω λιγάκι... ναι θα γίνουμε κ εμείς μανουλες θα τα καταφέρουμε... Love zone αναμονή κ ξανά love zone κάποια στιγμή θα έρθει που θα πάει!!! Ερώτηση σας έχουν πει μήπως να παίρνετε βιταμίνες? Εκτός από φολικό οξύ... με έχει βάλει ο άντρας μου κ παίρνω δέκα διαφορετικές βιταμίνες κάθε μέρα κ έχω τρελαθεί... ο γιατρός του είπε οκ μια χαρά. Οπότε πήρε φόρα κ με ρωτάει κάθε μέρα αν τις πήρα 😂. επίσης μου είπε να πάρω κάτι βιταμίνες που τις είχαν δώσει κ στην αδερφή μου πριν την εξωσωματική της είναι φυτικά τα ova max της ams... Έχει τύχει να πάρει κάποια από αυτά? Η αδελφή μου θυμάται ότι από κάποιες εξετάσεις τις είχε βελτιώσει τα ωάρια. Τώρα μου είπε ο γιατρός να ξεκινήσω να παίρνω από αυτά κάθε μέρα..  εσάς σας έχουν προτείνει τίποτα από βιταμίνες?

Εμένα μου έχει δώσει, έκτος απο φολικο, συμπλήρωμα b και μαγνησιο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Έμενα οι γιατρός μου μου έχει προτείνει τις pregnacare για σύλληψη,αλλά τις σταματάω τις ξεκινάω έχει περάσει και ένας χρόνος! Έπαιρνα φελισιν και είχε αυξηθεί πολύ και τα σταμάτησα όλα! 

Τώρα έχει 2 βδομάδες παίρνω πάλι τις pregnacare! 

Αυτές τις έπαιρνα και εγώ πολύ πριν την εξωσωματική. Τώρα μετά την αποβολή τις ξανά ξεκίνησα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Έμενα οι γιατρός μου μου έχει προτείνει τις pregnacare για σύλληψη,αλλά τις σταματάω τις ξεκινάω έχει περάσει και ένας χρόνος! Έπαιρνα φελισιν και είχε αυξηθεί πολύ και τα σταμάτησα όλα! 

Τώρα έχει 2 βδομάδες παίρνω πάλι τις pregnacare! 

Τις έχω ακούσει κ αυτές κ λένε όλοι ότι είναι πολύ καλές!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Διάβασα τα μηνύματα σας τώρα κ με κάνατε να ανέβω λιγάκι... ναι θα γίνουμε κ εμείς μανουλες θα τα καταφέρουμε... Love zone αναμονή κ ξανά love zone κάποια στιγμή θα έρθει που θα πάει!!! Ερώτηση σας έχουν πει μήπως να παίρνετε βιταμίνες? Εκτός από φολικό οξύ... με έχει βάλει ο άντρας μου κ παίρνω δέκα διαφορετικές βιταμίνες κάθε μέρα κ έχω τρελαθεί... ο γιατρός του είπε οκ μια χαρά. Οπότε πήρε φόρα κ με ρωτάει κάθε μέρα αν τις πήρα 😂. επίσης μου είπε να πάρω κάτι βιταμίνες που τις είχαν δώσει κ στην αδερφή μου πριν την εξωσωματική της είναι φυτικά τα ova max της ams... Έχει τύχει να πάρει κάποια από αυτά? Η αδελφή μου θυμάται ότι από κάποιες εξετάσεις τις είχε βελτιώσει τα ωάρια. Τώρα μου είπε ο γιατρός να ξεκινήσω να παίρνω από αυτά κάθε μέρα..  εσάς σας έχουν προτείνει τίποτα από βιταμίνες?

Εγώ εδώ παρούσα! Pregnacare για 6 μήνες, στοπ για ένα μήνα και ξανά, προβιοτικά, Ω3, βιταμίνη D, αμινοξέα, Q10, immune boost. Και όταν πήγα τελευταία φορά στον γυναικολόγο με "μάλωσε" και μου είπε να τα κόψω όλα (η βιταμίνη D είχε φτάσει 40) να κάνω ένα διάλειμμα και να ηρεμίσω. Τα έκοψα όλα η αλήθεια είναι εκτός από τα προβιοτικά που τα παίρνω για το στομάχι μου αλλά αυτά τα σταματάω και τα ξεκινάω σε κύκλους. Του είπα να πάρω και κάποια για γονιμότητα που είδα από άλλες κοπέλες εδώ στο φόρουμ και ας πούμε ήταν όσο πιο ήρεμος μπορούσε 😂

Καλές οι βιταμίνες (ακόμα καλύτερη η ισορροπημένη διατροφή να είμαι ειλικρινής) αλλά κι αυτές μέχρι ένα όριο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η cintelina είπε:

Εμένα μου έχει δώσει, έκτος απο φολικο, συμπλήρωμα b και μαγνησιο 

Κ εμένα μου τα έχει μέσα στην λίστα την καθημερινή ο άντρας μου... 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Διάβασα τα μηνύματα σας τώρα κ με κάνατε να ανέβω λιγάκι... ναι θα γίνουμε κ εμείς μανουλες θα τα καταφέρουμε... Love zone αναμονή κ ξανά love zone κάποια στιγμή θα έρθει που θα πάει!!! Ερώτηση σας έχουν πει μήπως να παίρνετε βιταμίνες? Εκτός από φολικό οξύ... με έχει βάλει ο άντρας μου κ παίρνω δέκα διαφορετικές βιταμίνες κάθε μέρα κ έχω τρελαθεί... ο γιατρός του είπε οκ μια χαρά. Οπότε πήρε φόρα κ με ρωτάει κάθε μέρα αν τις πήρα 😂. επίσης μου είπε να πάρω κάτι βιταμίνες που τις είχαν δώσει κ στην αδερφή μου πριν την εξωσωματική της είναι φυτικά τα ova max της ams... Έχει τύχει να πάρει κάποια από αυτά? Η αδελφή μου θυμάται ότι από κάποιες εξετάσεις τις είχε βελτιώσει τα ωάρια. Τώρα μου είπε ο γιατρός να ξεκινήσω να παίρνω από αυτά κάθε μέρα..  εσάς σας έχουν προτείνει τίποτα από βιταμίνες?

Καλημέρα κορίτσια, έχω καιρό να γράψω εδώ.. Κ μεις έχει περίπου ένα χρόνο που κάνουμε ελεύθερες επαφές για μωρακι (τα δίδυμα ήρθαν μ εξωσωματική). Το θέμα μας ήταν το σπερμα που είχε τα πάνω κ τα κάτω του αλλά εκ του αποτελέσματος της εξωσωματικής άσχετα με την επιτυχή της έκβαση φάνηκε πως κ η ποιότητα των ωαρίων μου δεν είναι η καλύτερη κ είπαμε να πάμε για άλλον έναν κύκλο με το νέο έτος. Μέχρι τότε προσπαθούμε κ βλέπουμε. Κ γω ξεκίνησα της ovamax κ απο κοπέλες που ξέρω απο τη συνομιλία της εξωσωματικής είχαν δει διαφορα. 
 

@Κατερίνα!!! Συγχαρητήρια κορίτσι μου με το καλοοοοο!!! Είμασταν μαζί τότε έγκυες στα πρώτα ❤️💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dimitrapth είπε:

Εγώ εδώ παρούσα! Pregnacare για 6 μήνες, στοπ για ένα μήνα και ξανά, προβιοτικά, Ω3, βιταμίνη D, αμινοξέα, Q10, immune boost. Και όταν πήγα τελευταία φορά στον γυναικολόγο με "μάλωσε" και μου είπε να τα κόψω όλα (η βιταμίνη D είχε φτάσει 40) να κάνω ένα διάλειμμα και να ηρεμίσω. Τα έκοψα όλα η αλήθεια είναι εκτός από τα προβιοτικά που τα παίρνω για το στομάχι μου αλλά αυτά τα σταματάω και τα ξεκινάω σε κύκλους. Του είπα να πάρω και κάποια για γονιμότητα που είδα από άλλες κοπέλες εδώ στο φόρουμ και ας πούμε ήταν όσο πιο ήρεμος μπορούσε 😂

Καλές οι βιταμίνες (ακόμα καλύτερη η ισορροπημένη διατροφή να είμαι ειλικρινής) αλλά κι αυτές μέχρι ένα όριο! 

Αυτό δεν ξέρω κ εγώ για πόσο καιρό μπορούμε να παίρνουμε βιταμίνες πότε να τις κόβουμε... αυτό δεν το ρώτησα το ξέχασα... ναι οι γιατροί ο κάθε ένας έχει τελείως διαφορετική άποψη έχουμε μπερδευτεί 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσια, έχω καιρό να γράψω εδώ.. Κ μεις έχει περίπου ένα χρόνο που κάνουμε ελεύθερες επαφές για μωρακι (τα δίδυμα ήρθαν μ εξωσωματική). Το θέμα μας ήταν το σπερμα που είχε τα πάνω κ τα κάτω του αλλά εκ του αποτελέσματος της εξωσωματικής άσχετα με την επιτυχή της έκβαση φάνηκε πως κ η ποιότητα των ωαρίων μου δεν είναι η καλύτερη κ είπαμε να πάμε για άλλον έναν κύκλο με το νέο έτος. Μέχρι τότε προσπαθούμε κ βλέπουμε. Κ γω ξεκίνησα της ovamax κ απο κοπέλες που ξέρω απο τη συνομιλία της εξωσωματικής είχαν δει διαφορα. 
 

@Κατερίνα!!! Συγχαρητήρια κορίτσι μου με το καλοοοοο!!! Είμασταν μαζί τότε έγκυες στα πρώτα ❤️💙

Να σου ζήσουν τα διδυμακια σου κορίτσι μου!!!! Άρα τελικά το προτείνουν πιο πολύ πριν την εξωσωματική... εγώ του είπα αν δεν έρθει μωράκι μέχρι Ιανουάριο από μόνο του θα ξεκινήσουμε εξωσωματική... από ότι φαίνεται με προετοιμάζει από τώρα!! Εμένα γενικά οι εξετάσεις είχαν βγει καλές κ στου συζύγου... αυτός τώρα επειδή είμαι 37 μου επιμένει για εξωσωματική γιατί λέει όσο νωρίτερα τόσο πιο εύκολα κ αποτελεσματική θα είναι η διαδικασία... κ για να έχω στην άκρη ωάρια για αργότερα.... εύχομαι να σου έρθει σύντομα κ το επόμενο μωράκι 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Αυτό δεν ξέρω κ εγώ για πόσο καιρό μπορούμε να παίρνουμε βιταμίνες πότε να τις κόβουμε... αυτό δεν το ρώτησα το ξέχασα... ναι οι γιατροί ο κάθε ένας έχει τελείως διαφορετική άποψη έχουμε μπερδευτεί 😜

Βασικά ο δικός μου ο γιατρός επειδή τον άλλαξα πρόσφατα είδε μία γυναίκα πολύ ταλαιπωρημένη ψυχολογικά από όλα όσα έχουν συμβεί και αυτό που θέλει είναι να ηρεμήσω και να κάνω τα σωστά βήματα. Είναι οκ οι βιταμίνες, σε εμένα ότι είχαν να προσφέρουν το πρόσφεραν, οι εξετάσεις μου εξαιρετικές, μέχρι και αιμοδότης έγινα που δεν μπορούσα ποτέ να γίνω γιατί ο αιματοκρίτης μου δεν ανέβαινε πάνω από 36 με το ζόρι. Γενικά να πούμε βοηθάνε ειδικά όταν προετοιμάζεις το σώμα σου για κάτι τόσο σημαντικό ❤️ . Αλλά πάντα υπάρχει ένα όριο!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Κ εμένα μου τα έχει μέσα στην λίστα την καθημερινή ο άντρας μου... 🙂

Βέβαια εμένα μου είπε να τα πάρω για 1 μήνα. Τώρα στο τέλος του μήνα θα πάρω να δω τι θα μου πουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια με βάζετε σε σκέψεις... Που παίρνετε τόσα πολλά συμπληρώματα, τρομοκρατήθηκα!
Πρέπει τόσα πολλά;;; Να πάω κ γω γυναικολόγο να ζητήσω να μου δώσει πράγματα;;;
Εμένα δε μου'χε πει κανείς τίποτα, από τότε πριν την επέμβαση που τους έλεγα ότι μετά την ανάρρωση θα ξεκινήσουμε προσπάθειες, με 3 γυναικολόγους διαφορετικούς μίλησα, μόνο για φυλλικό κ βιταμίνη d μου είπαν, τα οποία ανεξαρτήτως εγκυμοσύνης τα έχω μονίμως σε έλλειψη και παίρνω τα τελευταία χρόνια ανα περιόδους.

Λέτε να αρχίσω κ εγώ διάφορα;;; Να περιμένω λίγο να δοκιμάσουμε 2-3 κύκλους και να το δω τότε; να αρχίσω από τώρα μη χάνω χρόνο; Αχ αγχώθηκα!! 😩😩😩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Ρε κορίτσια με βάζετε σε σκέψεις... Που παίρνετε τόσα πολλά συμπληρώματα, τρομοκρατήθηκα!
Πρέπει τόσα πολλά;;; Να πάω κ γω γυναικολόγο να ζητήσω να μου δώσει πράγματα;;;
Εμένα δε μου'χε πει κανείς τίποτα, από τότε πριν την επέμβαση που τους έλεγα ότι μετά την ανάρρωση θα ξεκινήσουμε προσπάθειες, με 3 γυναικολόγους διαφορετικούς μίλησα, μόνο για φυλλικό κ βιταμίνη d μου είπαν, τα οποία ανεξαρτήτως εγκυμοσύνης τα έχω μονίμως σε έλλειψη και παίρνω τα τελευταία χρόνια ανα περιόδους.

Λέτε να αρχίσω κ εγώ διάφορα;;; Να περιμένω λίγο να δοκιμάσουμε 2-3 κύκλους και να το δω τότε; να αρχίσω από τώρα μη χάνω χρόνο; Αχ αγχώθηκα!! 😩😩😩

Όχι κορίτσι μου μην αγχώνεσαι εμένα ο πρώτος γιατρός δεν μου είχε δώσει τίποτα... ακόμα κ μετά την αποβολή τίποτα,  μόνη μου πήρα το φολικό γιατί θεώρησα ότι με τόσο αίμα που έχασα μπορεί να μου έκανε καλό... αυτός που πήγα τώρα μου είπε για τις βιταμίνες αλλά κ αυτό μάλλον επειδή μιλήσαμε για εξωσωματική. Αλλά κ εγώ γενικά έχω έλλειψη βιταμίνης d που είναι σημαντική για σύλληψη όπως κ το φολικό... όπως είπα κ πριν ο κάθε γιατρός το βλέπει διαφορετικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Να σου ζήσουν τα διδυμακια σου κορίτσι μου!!!! Άρα τελικά το προτείνουν πιο πολύ πριν την εξωσωματική... εγώ του είπα αν δεν έρθει μωράκι μέχρι Ιανουάριο από μόνο του θα ξεκινήσουμε εξωσωματική... από ότι φαίνεται με προετοιμάζει από τώρα!! Εμένα γενικά οι εξετάσεις είχαν βγει καλές κ στου συζύγου... αυτός τώρα επειδή είμαι 37 μου επιμένει για εξωσωματική γιατί λέει όσο νωρίτερα τόσο πιο εύκολα κ αποτελεσματική θα είναι η διαδικασία... κ για να έχω στην άκρη ωάρια για αργότερα.... εύχομαι να σου έρθει σύντομα κ το επόμενο μωράκι 🙏

Σ ευχαριστώ πολύ!! Όλα σχετικά είναι, εμένα ο γυναικολόγος/εξωσωματικός μου δεν πολύ πιστεύει στις βιταμίνες όποτε δεν μου πρότεινε κάτι. Μόνη μου μπήκα στη διαδικασία να τις πάρω. Λέω με το μυαλό μου ότι μόνο καλό θα κάνουν κ αν δεν ήταν καλής ποιότητας τα ωάρια στα 30 θα είναι τώρα στα 34;!;!; Όποτε γιατί να μην βοηθήσω με όποιον τρόπο μπορώ; Εύχομαι να σας έρθει γρήγορα ένα μωρακι !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω εδω και 3 μηνες παιρνω filicine και ειχα ξεκινησει της Lamberts strong Start , πολυβιταμινες για (πριν ) την εγκυμοσυνη  αλλα δεν ημουν πολυ τυπικη στο να της παιρνω, τωρα ειπα να της ξεκινησω παλι αφου τις εχω . . Ομως το filicin δεν το εχω σταματησει .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ!! Όλα σχετικά είναι, εμένα ο γυναικολόγος/εξωσωματικός μου δεν πολύ πιστεύει στις βιταμίνες όποτε δεν μου πρότεινε κάτι. Μόνη μου μπήκα στη διαδικασία να τις πάρω. Λέω με το μυαλό μου ότι μόνο καλό θα κάνουν κ αν δεν ήταν καλής ποιότητας τα ωάρια στα 30 θα είναι τώρα στα 34;!;!; Όποτε γιατί να μην βοηθήσω με όποιον τρόπο μπορώ; Εύχομαι να σας έρθει γρήγορα ένα μωρακι !!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου... ναι νομίζω κακό δεν κάνουν... τα συγκεκριμένα είναι κ φυτικά οπότε κ εγώ όταν τα τελειώσω λογικά θα τα σταματήσω για λιγο. θα ρωτήσω κ τον γιατρό να δω τι θα μου πει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Εγω εδω και 3 μηνες παιρνω filicine και ειχα ξεκινησει της Lamberts strong Start , πολυβιταμινες για (πριν ) την εγκυμοσυνη  αλλα δεν ημουν πολυ τυπικη στο να της παιρνω, τωρα ειπα να της ξεκινησω παλι αφου τις εχω . . Ομως το filicin δεν το εχω σταματησει .

Μια χαρά... εδώ στην καθημερινότητα μας χρειαζόμαστε πέρα από το θέμα σύλληψης... Κ το filicin  λένε να το παίρνουμε κ πριν την εγκυμοσύνη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Ρε κορίτσια με βάζετε σε σκέψεις... Που παίρνετε τόσα πολλά συμπληρώματα, τρομοκρατήθηκα!
Πρέπει τόσα πολλά;;; Να πάω κ γω γυναικολόγο να ζητήσω να μου δώσει πράγματα;;;
Εμένα δε μου'χε πει κανείς τίποτα, από τότε πριν την επέμβαση που τους έλεγα ότι μετά την ανάρρωση θα ξεκινήσουμε προσπάθειες, με 3 γυναικολόγους διαφορετικούς μίλησα, μόνο για φυλλικό κ βιταμίνη d μου είπαν, τα οποία ανεξαρτήτως εγκυμοσύνης τα έχω μονίμως σε έλλειψη και παίρνω τα τελευταία χρόνια ανα περιόδους.

Λέτε να αρχίσω κ εγώ διάφορα;;; Να περιμένω λίγο να δοκιμάσουμε 2-3 κύκλους και να το δω τότε; να αρχίσω από τώρα μη χάνω χρόνο; Αχ αγχώθηκα!! 😩😩😩

Δεν είναι απαραίτητο για όλους τους οργανισμούς. Εγώ ταλαιπωρήθηκα πάρα πολύ με μικρόβιο μετά το χειρουργείο της εξωμήτριας και ήμουν σε πολύ άσχημη κατάσταση σωματικά. Το σώμα μου είχε ανάγκη από βοήθεια, τα προβιοτικά τα παίρνω για το στομάχι μου που μου έμεινε κουσούρι από τότε. Για να μην σου έχει πει κάτι ο γιατρός σου πιθανώς δεν χρειάζεται κάτι απαραίτητα ο οργανισμός σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Ρε κορίτσια με βάζετε σε σκέψεις... Που παίρνετε τόσα πολλά συμπληρώματα, τρομοκρατήθηκα!
Πρέπει τόσα πολλά;;; Να πάω κ γω γυναικολόγο να ζητήσω να μου δώσει πράγματα;;;
Εμένα δε μου'χε πει κανείς τίποτα, από τότε πριν την επέμβαση που τους έλεγα ότι μετά την ανάρρωση θα ξεκινήσουμε προσπάθειες, με 3 γυναικολόγους διαφορετικούς μίλησα, μόνο για φυλλικό κ βιταμίνη d μου είπαν, τα οποία ανεξαρτήτως εγκυμοσύνης τα έχω μονίμως σε έλλειψη και παίρνω τα τελευταία χρόνια ανα περιόδους.

Λέτε να αρχίσω κ εγώ διάφορα;;; Να περιμένω λίγο να δοκιμάσουμε 2-3 κύκλους και να το δω τότε; να αρχίσω από τώρα μη χάνω χρόνο; Αχ αγχώθηκα!! 😩😩😩

Οχι καλε μην αγχωνεσαι! Είναι αναλο΄γα τον οργανισμό. Η κολλητή μου που έχουμε τον ίδιο γυναικολόγο και προσπαθεί και αυτη λαμβάνει μονο φιλισιν και τιποτα αλλο. Διαφορετικοι οργανισμοί διαφορετικές ανάγκες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου εγώ από βιταμίνες μου είχε πει η γιατρός μου να παίρνω φελισιν μόνο και αφού μετά ξεκίνησα τα inofert plus το οποίο έχει μέσα φολικό δεν χρειάστηκε να συνεχίσω το φελισιν!! Και τα inofert plus λόγο ΣΠΩ τα παίρνω! Για πιο σταθερό κύκλο και καλύτερη ωορρηξία! Ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός και ανάλογα με τις εξετάσεις δίνουν και τις βιταμίνες! Οπότε @kokkinoskoufitsa ηρέμησε και όλα θα πάνε καλά κορίτσι μου!! Και χωρίς τις βιταμίνες μπορούμε να πιάσουμε το σπορακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια μου μετά από συμβουλή του γιατρού και μετά από παλινδρομη παίρνω filicine 5mg,D και μαγνήσιο...Και τώρα περιμένω παααααλι να περάσουν οι μέρες να δούμε αν αυτή τη φορά θα τα καταφέρουμε 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ τις inofert plus παίρνω εδώ και κανένα τρίμηνο! Θα ρωτήσω τώρα που θα πάω αν είναι να τις συνεχίσω. 

Κορίτσια αύριο έχουμε το σπερμοδιάγραμμα ..έχω αγχωθεί λίγο και δεν ξέρω τι είναι καλύτερο..να τον αφήσω να πάει μόνος του ή να πάω μαζί.. σκέφτομαι μην αγχωθεί αν πάω μαζί του .. του λέω σήμερα το μεσημέρι έχουμε να κάνουμε το σπερμοδιάγραμμα αύριο. Και μου λέει πφφφ δε θέλω να .... στο κύπελλο..χεχε ο γλυκούλης μου δίκιο έχει.. αλλά τι να κάνουμε..να μπω κι εγώ μες στο δώματιο;; Βουκινο θα γίνουμε 😅😅

Πέρα από την πλάκα λέω να μην πάω καθόλου..κι αν χρειαστεί οτιδήποτε να ρωτήσει θα είμαι με το τηλέφωνο ανά χείρας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Αυτό δεν ξέρω κ εγώ για πόσο καιρό μπορούμε να παίρνουμε βιταμίνες πότε να τις κόβουμε... αυτό δεν το ρώτησα το ξέχασα... ναι οι γιατροί ο κάθε ένας έχει τελείως διαφορετική άποψη έχουμε μπερδευτεί 😜

Εργάζομαι σε φαρμακευτική εταιρία, δεν ειναι όλοι οι γιατροί υπέρ των συμπληρωμάτων έχει που θεωρούν ότι δεν βοηθανε κιολας! Κακό δεν κάνουν! Κ επίσης εκτός από ένα καλό ωάριο για να γίνει επίσης σύλληψη χρειάζεται να έχουμε ψηλό ανοσοποιητικό για αυτό οι βιταμίνες εγώ θεωρώ μόνο καλό κάνουν 
 

Εγώ αν κ Δεν ρωτάω την γιατρο μου έπαιρνα για 1.5 χρόνο νον στοπ! Μετά έμεινα εγκυος κ έπαιρνα για άλλους 9 μηνες + 3 μηνες μετά που γέννησα! Δεν είναι κακό να τις παίρνουμε απλά δε χρειάζονται πολλά σκευάσματα, μια πολύ βιταμίνη τα έχει όλα κ ένα φιλικό οξύ κ μια χαρά 

Καλό θα ήταν να παιρνουν και οι σύζυγοι βιταμίνες κ να πρόσεξετε να έχουν ψευδάργυρο σελήνιο κ CoQ10

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ρωτήσω λίγο κάτι άσχετο; είναι καμιά κοπέλα που πρόσεξε σαν συμπτώμα περιόδου την συχνοουρια;; έχω συχνοουρια τις τελευταίες μέρες και κάπου διάβασα οτι μπορεί να προκαλείται και από την περίοδο 🤷 ισχύει; δεν μ.εχει έρθει ακόμη αλλά την περιμένω 😏😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσια, έχω καιρό να γράψω εδώ.. Κ μεις έχει περίπου ένα χρόνο που κάνουμε ελεύθερες επαφές για μωρακι (τα δίδυμα ήρθαν μ εξωσωματική). Το θέμα μας ήταν το σπερμα που είχε τα πάνω κ τα κάτω του αλλά εκ του αποτελέσματος της εξωσωματικής άσχετα με την επιτυχή της έκβαση φάνηκε πως κ η ποιότητα των ωαρίων μου δεν είναι η καλύτερη κ είπαμε να πάμε για άλλον έναν κύκλο με το νέο έτος. Μέχρι τότε προσπαθούμε κ βλέπουμε. Κ γω ξεκίνησα της ovamax κ απο κοπέλες που ξέρω απο τη συνομιλία της εξωσωματικής είχαν δει διαφορα. 
 

@Κατερίνα!!! Συγχαρητήρια κορίτσι μου με το καλοοοοο!!! Είμασταν μαζί τότε έγκυες στα πρώτα ❤️💙

@annie! μουυ τι κάνεις κορίτσι μου, πωπω συγκινήθηκα τώρα! Ευχαριστώ πολύ, εύχομαι και για σας τα καλύτερα να ερθει γρήγορα το μωρακι σας❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η singing in the rain είπε:

Εγώ τις inofert plus παίρνω εδώ και κανένα τρίμηνο! Θα ρωτήσω τώρα που θα πάω αν είναι να τις συνεχίσω. 

Κορίτσια αύριο έχουμε το σπερμοδιάγραμμα ..έχω αγχωθεί λίγο και δεν ξέρω τι είναι καλύτερο..να τον αφήσω να πάει μόνος του ή να πάω μαζί.. σκέφτομαι μην αγχωθεί αν πάω μαζί του .. του λέω σήμερα το μεσημέρι έχουμε να κάνουμε το σπερμοδιάγραμμα αύριο. Και μου λέει πφφφ δε θέλω να .... στο κύπελλο..χεχε ο γλυκούλης μου δίκιο έχει.. αλλά τι να κάνουμε..να μπω κι εγώ μες στο δώματιο;; Βουκινο θα γίνουμε 😅😅

Πέρα από την πλάκα λέω να μην πάω καθόλου..κι αν χρειαστεί οτιδήποτε να ρωτήσει θα είμαι με το τηλέφωνο ανά χείρας 

Εμένα ο άντρας μου είπε επί λέξη όταν παρέδωσε το δείγμα "σαν βιασμός είναι αυτό το πράγμα κάθε φορά" φυσικά το είπε για αστείο αλλά είχε και μια ελάχιστη δόση αλήθειας ότι το κάνουν με το ζόρι! Χωρίς όρεξη έξω από το οικείο περιβάλλον τους! Γενικά είναι μια διαδικασία που τουλάχιστον τον δικό μου τον αγχώνει αρκετά! Κορίτσι μου εγώ πήγα επειδή πήγαμε Θεσσαλονίκη σαν εκδρομή αλλιώς δεν θα πήγαινα καθόλου γιατί ξέρω ότι προτιμά μόνος του να πηγαίνει όπως και εγώ για τεστ Παπ κτλ μόνη πάω για να μιλήσω και με την γιατρό με την ησυχία μου! Αλλά αν θέλει παρέα νομίζω ότι καλό είναι να πας! Όπως νιώθει εκείνος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...