Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ένας γλυκός Σεπτέμβρης έρχεται ξανά και εύχομαι μέσα στις κοιλίτσες μας μωράκια τσουπωτά 🍼🤰💕 🧿


Elk

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου εσύ τώρα πηγές στον γιατρό που σου έκανε την υστεροσκοπιση σωστά? Και αφού είσαι πολύ ευχαριστημένη από τον γιατρό σου γιατί δεν τον ρωτάς την άλλη φορά μήπως ξέρει κανέναν σωστό γιατρό στην Αθήνα να τον προτείνεις στην @Antonia2 για την υστεροσκοπιση!! Ίσως ξέρει κάποιον καλό και σχετικά οικονομικό 

Ευχαριστω κοριτσια μου γ τη σκεψη κ το ενδιαφερον... με συγκινειτε πραγματικα....❤️❤️

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσι μου η αλήθεια Εμας δεν μας ανέφερε κάτι, άρα θεώρησα ότι δεν θα υπάρχει κάποιο θέμα να έχουμε επαφές και επειδή είχα ακούσει ότι μετά από εξωσωματική έρχεται πιο εύκολα και φυσιολογικά είπα γιατί όχι;! Πώς αλλιώς να περάσει το τρίμηνο από κάπου πρέπει να πιαστούμε και εμείς 😊😏

Εννοειται καλα εκανες Μαρινα μου!!! Θα ερθει το σπορακι κ σεξ θα λεμε κ θα κλαιμε 😂😂😂

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Ναι είχα! Η περίοδος μου τελείωσε την 6ημερα (καθάρισα δλδ) ,επαφή πρόλαβα να έχω την 8η και την 10η (δλδ χθες).  Υπολογίζω ότι έκανα ίσως ωορηξια την 9η μέρα γιατί το μεσημέρι είχα ένα τεράστιο κύμα υγρών. Πόνο όμως παρόμοιο με την ωορρηξίας είχα χθες..ούτε που ξέρω λοιπόν τι συνέβη αυτόν τον μήνα..

Νομιζω οι επαφες σας ηταν τις ιδανικες μερες!!!✌️✌️ αχ μακαρι να σας ερθει το κουκουνι σας!!!!🙏

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Ναι ναι σωστά! Σε αυτόν πήγα!! Τι ωραία ιδέα έδωσες!!! Αυτό ακριβώς θα κάνω!! Μια ερώτηση δεν είναι κακο να γίνει. Ας ελπίσουμε ότι όλο και κάποιον θα έχει κατά νου! 

Ευχαριστω παααρα πολυ!!🥰❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Ασε μεγαλη εκμεταλλευση... κι ο καθενας ζηταει οσα του λειπουν... ακομα κ γ την αποξεση η μια γιατρος μου ειπε 550 (η αμοιβη της κ η κλινικη) κ η αλλη 700... δν ξερω, τα χουν παιξει τελειως οι γιατροι κ νομιζουν οτι ο κισμος εχει λεφτα μ τη σεσουλα... σκεφτομαι ακομη ν παω κ σε δημοσιο νοσοκομειο ν την κανω αλλα διαβασα οτι στο αλεξανδρας την κανουν χωρις μεθη οποτε φοβαμαι πολυ...😓 θα το ψαξω...

Προς το παρον εσκασε η ακατανομαστη κανονικα... οποτε παλι φτασαμε στο μηδεν..😔

Δεν πειράζει κορίτσι μου! Θα έρθει το σπορακι που θα πάει! Θα το πιάσουμε κάποια στιγμή.. πάντως και εγώ σκέφτομαι για υστεροσκοπιση αλλά θα το κάνω όταν εξαντληθούν όλα τα περιθώρια!! Δηλαδή όταν θα είναι ένα βήμα πριν την εξωσωματική! Ελπίζω να μην χρειαστεί δηλαδή αλλά έχω ακούσει ότι κάνει θαύματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πως είστε;; @Elkμου ξέχασα να σε ρωτήσω, σου έκανε κολπικο υπέρηχο εχθες που πήγες για να δει σακο κτλ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε;; @Elkμου ξέχασα να σε ρωτήσω, σου έκανε κολπικο υπέρηχο εχθες που πήγες για να δει σακο κτλ;

Καλημέρα κορίτσια ! 
 

Ναι μόνο κολπικά κανείς τις πρωτες 3-4 φορές μετά πάει από την κοιλιά που θα μεγαλώσει λίγο και θα μπορεί να το βλέπει 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Είμαστε πολλές που περιμένουμε περίοδο! @Antonia2 @kokkinoskoufitsa @Mary_piggy @ΛΕΥΚΗ και εγώ φυσικά!! Ελπίζω να μην ξέχασα καμία!! Και ελπίζω να μην έρθει σε καμία μας! @Girly εσύ κορίτσι μου που είσαι?? Μπήκες στο love zone??

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ δυστυχώς εχθές αδιαθέτησα για ακόμα μια φορά. Προς το παρόν μόνο καφέ βέβαια χωρίς αίμα, αλλά έρχεται και αυτό. Ελπίζω οι υπόλοιπες να έχετε ευχάριστα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Ασε μεγαλη εκμεταλλευση... κι ο καθενας ζηταει οσα του λειπουν... ακομα κ γ την αποξεση η μια γιατρος μου ειπε 550 (η αμοιβη της κ η κλινικη) κ η αλλη 700... δν ξερω, τα χουν παιξει τελειως οι γιατροι κ νομιζουν οτι ο κισμος εχει λεφτα μ τη σεσουλα... σκεφτομαι ακομη ν παω κ σε δημοσιο νοσοκομειο ν την κανω αλλα διαβασα οτι στο αλεξανδρας την κανουν χωρις μεθη οποτε φοβαμαι πολυ...😓 θα το ψαξω...

Προς το παρον εσκασε η ακατανομαστη κανονικα... οποτε παλι φτασαμε στο μηδεν..😔

Κορίτσι μου στο Αλεξάνδρας είχα πάει κ είχα κάνει υστεροσκοπηση για να βγάλω τον πολύποδα... κανονικά κοιμήθηκα κ ξύπνησα μετά από λίγο. Απλά εμένα ήταν άσχημη εμπειρία γιατί μου έκατσαν κακοί άνθρωποι... (Ξανά) έκλαιγα από το άγχος μου κ η αναισθησιολογος απλά με κοίταξε κ έφυγε κ όταν ήρθε απλά μου με ρωτούσε το ιστορικό μου. Μια άλλη κοπέλα όμως δίπλα μου στην ίδια κρίση πανικού με εμένα είχε μια κυρία που της μιλούσε κ την ηρεμούσε... είναι ποιοι θα σου κάτσουν... κ μετά όταν έψαχνα τον γιατρό να μου δώσει την επόμενη μέρα άδεια γιατί πονούσα φριχτά ( μου είπαν ότι κανονικά δεν έπρεπε να πονάω) δεν τον έβρισκα κ όταν τον βρήκα δεν μου την έδινε. Εγώ κάνω πολύ δύσκολη δουλειά κ το ζήτησα. Ε φτάσαμε στον διευθυντή για να μας την γράψει.  Κ όλα αυτά για μια μέρα κ δεν του ήταν κάτι να το κάνει.  Άσε που ο συγκεκριμένος πήγε να ξεκινήσει το χειρουργείο κ ήμουν ξύπνια κ η αναισθιολογος του φώναζε τι κάνει αφού είμαι ακόμα ξύπνια 😭 Οι άλλες κοπέλες όμως δίπλα μου από ότι τις έβλεπα ήταν καλά μετά το χειρουργείο.. κ πήραν κ άδεια την επόμενη. Είχαν άλλον γιατρό όμως από ότι θυμάμαι. Θεωρώ πάντως αν βρεις καλό γιατρό ότι όλα θα πάνε καλά... κ δεν θα καταλάβεις πότε κοιμήθηκες κ ξύπνησες... εγώ πήγα κ δεν ζήτησα κάποιον γιατρό γιατί δεν ήξερα κανέναν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου μην απελπίζεσαι.. είναι δύσκολοι οι καιροί το καταλαβαίνω αλλά όλα θα τα ξεπεράσετε! Τον Απρίλιο που μας πέρασε πέρασαν από το κατάστημα μας για έλεγχο και μας έγραψαν 10.500€. Μιλάμε για λεφτά που δεν τα βγάζεις την σήμερον ημέρα. Αλλά αυτά συμβαίνουν στη ζωή! Δεν θα τα βάψουμε και μαύρα! Υγεία να έχουμε και όλα διορθώνονται 

Ευχαριστώ για την εμψύχωση! Πόσο λυπάμαι που σας έγραψαν! Δεν ξέρω περνάω πολλές δοκιμασίες κορίτσια. Εμένα ο μπαμπάς μου για να βγει στη σύνταξη σε λίγα χρόνια πρέπει να πληρώσει περίπου 6000€ (που κάθε μήνα αυξάνονται) και είναι πολύ δύσκολα, με το μεροκάματο τη βγάζουν. Και να συλλάβω, δεν θα κάνω καλό στο μωρό μου με τη ψυχολογία που έχω τώρα. Σκέφτομαι να τα παρατήσω μέχρι να τελειώσει αυτή η υπόθεση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ δυστυχώς εχθές αδιαθέτησα για ακόμα μια φορά. Προς το παρόν μόνο καφέ βέβαια χωρίς αίμα, αλλά έρχεται και αυτό. Ελπίζω οι υπόλοιπες να έχετε ευχάριστα

Κρίμα 😕 εύχομαι ο επόμενος μήνας να είναι ο τυχερος που θα φέρει το σπορακι σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσι μου στο Αλεξάνδρας είχα πάει κ είχα κάνει υστεροσκοπηση για να βγάλω τον πολύποδα... κανονικά κοιμήθηκα κ ξύπνησα μετά από λίγο. Απλά εμένα ήταν άσχημη εμπειρία γιατί μου έκατσαν κακοί άνθρωποι... (Ξανά) έκλαιγα από το άγχος μου κ η αναισθησιολογος απλά με κοίταξε κ έφυγε κ όταν ήρθε απλά μου με ρωτούσε το ιστορικό μου. Μια άλλη κοπέλα όμως δίπλα μου στην ίδια κρίση πανικού με εμένα είχε μια κυρία που της μιλούσε κ την ηρεμούσε... είναι ποιοι θα σου κάτσουν... κ μετά όταν έψαχνα τον γιατρό να μου δώσει την επόμενη μέρα άδεια γιατί πονούσα φριχτά ( μου είπαν ότι κανονικά δεν έπρεπε να πονάω) δεν τον έβρισκα κ όταν τον βρήκα δεν μου την έδινε. Εγώ κάνω πολύ δύσκολη δουλειά κ το ζήτησα. Ε φτάσαμε στον διευθυντή για να μας την γράψει.  Κ όλα αυτά για μια μέρα κ δεν του ήταν κάτι να το κάνει.  Άσε που ο συγκεκριμένος πήγε να ξεκινήσει το χειρουργείο κ ήμουν ξύπνια κ η αναισθιολογος του φώναζε τι κάνει αφού είμαι ακόμα ξύπνια 😭 Οι άλλες κοπέλες όμως δίπλα μου από ότι τις έβλεπα ήταν καλά μετά το χειρουργείο.. κ πήραν κ άδεια την επόμενη. Είχαν άλλον γιατρό όμως από ότι θυμάμαι. Θεωρώ πάντως αν βρεις καλό γιατρό ότι όλα θα πάνε καλά... κ δεν θα καταλάβεις πότε κοιμήθηκες κ ξύπνησες... εγώ πήγα κ δεν ζήτησα κάποιον γιατρό γιατί δεν ήξερα κανέναν.

...τώρα τα διαβάζω και μου έχει ανέβει το αίμα στο κεφάλι!!!  Δημόσια υγεία κατά τ αλλά..δε λέω υπάρχουν και εξαιρέσεις αλλά ας πει κάποιος σε αυτά τα γίδια ότι εμείς τους πληρώνουμε..ο κάθε εργαζόμενος κάθε μήνα τους εξασφαλίζει το μηνιατικο τους...αλλά ου μπλέξεις σε αυτό το κράτος...και όχι δε του ήταν καθόλου δύσκολο να σου γράψει άδεια ,και δεν ήταν και καθόλου δύσκολο η αναισθησιολογος να φερθεί με ενσυναίσθηση..αλλά είμαστε απλά κομμάτια κρέας μπροστά τους.. συγγνώμη για την ωμότητα αλλά ενοχλούμαι τόσο πολύ με αυτά που διαβάζω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Ευχαριστώ για την εμψύχωση! Πόσο λυπάμαι που σας έγραψαν! Δεν ξέρω περνάω πολλές δοκιμασίες κορίτσια. Εμένα ο μπαμπάς μου για να βγει στη σύνταξη σε λίγα χρόνια πρέπει να πληρώσει περίπου 6000€ (που κάθε μήνα αυξάνονται) και είναι πολύ δύσκολα, με το μεροκάματο τη βγάζουν. Και να συλλάβω, δεν θα κάνω καλό στο μωρό μου με τη ψυχολογία που έχω τώρα. Σκέφτομαι να τα παρατήσω μέχρι να τελειώσει αυτή η υπόθεση 

Καλημέρα κορίτσι μου. Αν και εφόσον πρόκειται για θέμα ενσήμων έχετε προσπαθήσει να μιλήσετε με κάποιον εργατολογο για να σας προτείνει τυχόν εναλλακτικές που ίσως δεν γνωρίζετε πως υπάρχουν ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Ευχαριστώ για την εμψύχωση! Πόσο λυπάμαι που σας έγραψαν! Δεν ξέρω περνάω πολλές δοκιμασίες κορίτσια. Εμένα ο μπαμπάς μου για να βγει στη σύνταξη σε λίγα χρόνια πρέπει να πληρώσει περίπου 6000€ (που κάθε μήνα αυξάνονται) και είναι πολύ δύσκολα, με το μεροκάματο τη βγάζουν. Και να συλλάβω, δεν θα κάνω καλό στο μωρό μου με τη ψυχολογία που έχω τώρα. Σκέφτομαι να τα παρατήσω μέχρι να τελειώσει αυτή η υπόθεση 

Και μένα η πεθερά μου το ίδιο κάνει 2 χρόνια τώρα σαν αγρότης πληρώνει τα ένσημα της χωρίς να δουλεύουν στα χωράφια πλέον γιατί δεν μπορούν μιας και έχουν μεγαλώσει!! 4000 τον μήνα για να μπορέσει να βγει σε σύνταξη! Δηλαδή έλεος με αυτό το κράτος! Ευτυχώς είναι ο πεθερός μου σε σύνταξη και τα καταφέρνουν κουτσά στραβά! Αχ κορίτσι μου να ξέρεις ότι όταν τελειώσει αυτό θα έρθει κάποιο άλλο πρόβλημα γιατί έτσι είναι η ζωή! Ειδικά στην Ελλάδα!! Δεν υπάρχει ιδανική στιγμή για το μωρό όπου θα τα έχεις όλα έτοιμα και τέλεια για να το υποδεχτείς! Πάντα θα υπάρχουν πρόβλημα και πάντα θα έχεις δεύτερες σκέψεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Αν και εφόσον πρόκειται για θέμα ενσήμων έχετε προσπαθήσει να μιλήσετε με κάποιον εργατολογο για να σας προτείνει τυχόν εναλλακτικές που ίσως δεν γνωρίζετε πως υπάρχουν ? 

Ναι είπε θα μας βοηθούσε η κολλητή τους φίλη και δεν βοήθησε ΚΑΘΟΛΟΥ! Για να καταλάβετε την παράνοιά μου σκέφτηκα να ζητήσω βοήθεια από κάποιο διάσημο (βλέπε Αντετοκούμπο) μερικοί είναι φιλεύσπλαχνοι, δεν πάω καλάαααα 😂🤦‍♀️ Τέλος πάντων σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον κορίτσια μου, μην αλλάξει και το θέμα του forum, μπαίνουν εδω κοπέλες για να συζητήσουν θέματα εγκυμοσύνης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου σε όλες!! @annitakianna μου αγαπημένο πόσες μέρες έχεις μπροστά σου μέχρι να ξεκινήσεις τεστακια??? 

Καλημέρα κοριτσαρα μου!! Εγώ αύριο περιμένω περίοδο και δεν έχω κάνει ακόμα τεστακι μιας και δεν έχω και κάποιο σύμπτωμα! Τέστ ωορρηξίας πάντως την 12η μέρα θα ξεκινήσω!! Εσύ είσαι πελον 3-4 μέρες μετά την ωορρηξία σωστά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Ευχαριστώ για την εμψύχωση! Πόσο λυπάμαι που σας έγραψαν! Δεν ξέρω περνάω πολλές δοκιμασίες κορίτσια. Εμένα ο μπαμπάς μου για να βγει στη σύνταξη σε λίγα χρόνια πρέπει να πληρώσει περίπου 6000€ (που κάθε μήνα αυξάνονται) και είναι πολύ δύσκολα, με το μεροκάματο τη βγάζουν. Και να συλλάβω, δεν θα κάνω καλό στο μωρό μου με τη ψυχολογία που έχω τώρα. Σκέφτομαι να τα παρατήσω μέχρι να τελειώσει αυτή η υπόθεση 

Εγώ πάντως νομίζω ότι δεν έχει πρακτική εφαρμογή αυτή η λογική γιατί ποτέ δε βρίσκεται η ιδανική περίοδος για κανέναν... Μόλις τελειώνει μια στρεσογόνα υπόθεση, σκάει μια άλλη στενάχωρη, κάποιος αρρώστησε, κάποιος πέθανε, σε διώχνουν απ' το σπίτι, σε απολύουν, πνίγεται ή καίγεται το σπίτι σου και τα υπάρχοντά σου κλπ κλπ. Τελειωμό δεν έχει! Εγώ προσωπικά πιστεύω ότι πρέπει να βρίσκουμε ένα καλύτερο τρόπο να διαχειριζόμαστε τις καταστάσεις, να αποστασιοποιούμαστε μαγικά όταν πρέπει, για το καλό μας. Για να μπορούμε να προχωράμε και να μη μένουμε διαρκώς στάσιμοι, περιμένοντας την τέλεια στιγμή, που σπανίως έρχεται, αλλά και να έρθει, δεν είναι μακράς διαρκείας! Να σου πω ένα πχ, μια γνωστή μου ήθελε να κάνει ζωάρα, πέρναγε τέλεια, δεν ήθελε ακόμα παιδί, δεν ήταν η τέλεια στιγμή, δεν είχε βρει τον τέλειο άντρα, δεν είχε την τέλεια δουλειά κλπ. Έφτασε 39, βρισκόταν αυστραλία, σε τέλεια δουλειά, με τέλειο σύζυγο, τέλειο σπίτι, πλουσιοπάροχη ζωή, σαν να βλέπεις πρίγκηπες σε περιοδικό. Και ήταν η τέλεια στιγμή, και έκαναν παιδάκι. Κράτησε 3 χρόνια η υπέροχη φάση, μέχρι που ο σύζυγος έπαθε σκλήρυνση κατα πλάκας, δε μπορούσε πια να δουλεύει, η πλουσια ζωη έγινε φτωχή, το παιδί έχει πρόβλημα στην καρδιά και χρειάζεται χειρουργεία κάθε 2-3 χρόνια, και η κακομοίρα μουτζώνεται που νόμιζε ότι η καταλληλη στιγμή κρατάει για πάντα! 

Ξέρω κ άλλη που αντίστοιχα αργούσε γιατί δεν έβρισκε τις τέλειες συνθήκες, οταν τις βρήκε δε μπορούσε να κάνει παιδί, υιοθέτησαν, το παιδί από την εφηβεία περίπου διαγνώστηκε σχιζοφρενής και από τότε μπαινοβγαίνει τακτικά κ νοσηλεύεται σε ψυχιατρικές, και η Άννα τα τελευταία χρόνια παλεύει με συνεχείς μεταστάσεις καρκίνου, ενώ ο άντρας της έχει πάθει κατάθλιψη, έχει χάσει τη δουλειά του και τρώνε από συσσίτια. 

Δε θέλω να σου πω ότι αυτά θα σου συμβούν, ούτε ότι είναι ο κανόνας. Αλλά θεωρώ πως αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα του σήμερα, ο κανόνας είναι να μην υπάρχει τέλεια στιγμή και το ένα πρόβλημα να διαδέχεται το άλλο... 😢😢😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Εγώ πάντως νομίζω ότι δεν έχει πρακτική εφαρμογή αυτή η λογική γιατί ποτέ δε βρίσκεται η ιδανική περίοδος για κανέναν... Μόλις τελειώνει μια στρεσογόνα υπόθεση, σκάει μια άλλη στενάχωρη, κάποιος αρρώστησε, κάποιος πέθανε, σε διώχνουν απ' το σπίτι, σε απολύουν, πνίγεται ή καίγεται το σπίτι σου και τα υπάρχοντά σου κλπ κλπ. Τελειωμό δεν έχει! Εγώ προσωπικά πιστεύω ότι πρέπει να βρίσκουμε ένα καλύτερο τρόπο να διαχειριζόμαστε τις καταστάσεις, να αποστασιοποιούμαστε μαγικά όταν πρέπει, για το καλό μας. Για να μπορούμε να προχωράμε και να μη μένουμε διαρκώς στάσιμοι, περιμένοντας την τέλεια στιγμή, που σπανίως έρχεται, αλλά και να έρθει, δεν είναι μακράς διαρκείας! Να σου πω ένα πχ, μια γνωστή μου ήθελε να κάνει ζωάρα, πέρναγε τέλεια, δεν ήθελε ακόμα παιδί, δεν ήταν η τέλεια στιγμή, δεν είχε βρει τον τέλειο άντρα, δεν είχε την τέλεια δουλειά κλπ. Έφτασε 39, βρισκόταν αυστραλία, σε τέλεια δουλειά, με τέλειο σύζυγο, τέλειο σπίτι, πλουσιοπάροχη ζωή, σαν να βλέπεις πρίγκηπες σε περιοδικό. Και ήταν η τέλεια στιγμή, και έκαναν παιδάκι. Κράτησε 3 χρόνια η υπέροχη φάση, μέχρι που ο σύζυγος έπαθε σκλήρυνση κατα πλάκας, δε μπορούσε πια να δουλεύει, η πλουσια ζωη έγινε φτωχή, το παιδί έχει πρόβλημα στην καρδιά και χρειάζεται χειρουργεία κάθε 2-3 χρόνια, και η κακομοίρα μουτζώνεται που νόμιζε ότι η καταλληλη στιγμή κρατάει για πάντα! 

Ξέρω κ άλλη που αντίστοιχα αργούσε γιατί δεν έβρισκε τις τέλειες συνθήκες, οταν τις βρήκε δε μπορούσε να κάνει παιδί, υιοθέτησαν, το παιδί από την εφηβεία περίπου διαγνώστηκε σχιζοφρενής και από τότε μπαινοβγαίνει τακτικά κ νοσηλεύεται σε ψυχιατρικές, και η Άννα τα τελευταία χρόνια παλεύει με συνεχείς μεταστάσεις καρκίνου, ενώ ο άντρας της έχει πάθει κατάθλιψη, έχει χάσει τη δουλειά του και τρώνε από συσσίτια. 

Δε θέλω να σου πω ότι αυτά θα σου συμβούν, ούτε ότι είναι ο κανόνας. Αλλά θεωρώ πως αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα του σήμερα, ο κανόνας είναι να μην υπάρχει τέλεια στιγμή και το ένα πρόβλημα να διαδέχεται το άλλο... 😢😢😢

Έχεις απόλυτο δίκιο, πάντα θα υπάρχουν προβλήματα είτε μικρά είτε μεγάλα, μου έσκασε λίγο απότομο εμένα. Θα ηρεμήσω λίγο, έτσι κι αλλιώς περίοδος θα μου έρθει πιστεύω, για να μαζέψω τα κομμάτια μου να πάμε παρακάτω. Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον κορίτσια 🥲

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Girly είπε:

...τώρα τα διαβάζω και μου έχει ανέβει το αίμα στο κεφάλι!!!  Δημόσια υγεία κατά τ αλλά..δε λέω υπάρχουν και εξαιρέσεις αλλά ας πει κάποιος σε αυτά τα γίδια ότι εμείς τους πληρώνουμε..ο κάθε εργαζόμενος κάθε μήνα τους εξασφαλίζει το μηνιατικο τους...αλλά ου μπλέξεις σε αυτό το κράτος...και όχι δε του ήταν καθόλου δύσκολο να σου γράψει άδεια ,και δεν ήταν και καθόλου δύσκολο η αναισθησιολογος να φερθεί με ενσυναίσθηση..αλλά είμαστε απλά κομμάτια κρέας μπροστά τους.. συγγνώμη για την ωμότητα αλλά ενοχλούμαι τόσο πολύ με αυτά που διαβάζω. 

Εγώ θυμάμαι όταν ήταν να κάνω τη λαπαροσκόπηση είχα σκοπό να πάω σε δημόσιο. Μετά από σύσκεψη με τους γνωστούς γιατρούς της οικογένειάς μου, επέμειναν όλοι ότι "γιατί να σε πετσοκόψουν, αν δε θες να κάνεις ποτέ παιδιά πήγαινε, θα πονάς 2 μήνες" και με φρίκαραν. Μόλις μου είπε η κολλητή μου ότι στο νοσοκ που θα πήγαινα, έκανε καισαρική και αμέσως μετά την είχαν ΧΩΡΙΣ ΠΑΥΣΙΠΟΝΑ, και σφάδαζε από τον πόνο, πειστηκα για ιδιωτικό.. Εντάξει δε λέω πλήρωσα, αλλά τουλάχιστον είχα την τέλεια αντιμετώπιση, περιποίηση, με έβαλαν σε δωμάτιο μόνη ενώ δεν είχα πληρώσει για κάτι τέτοιο, μόνο κ μόνο επειδή είχα μαζί μάνα και πεθερά, για να μην περιμένουν έξω, τις άφησαν να είναι όλη μέρα μαζί μου, αν κ δεν επιτρεπόταν από το πρωτόκολλο, και όταν με είδε ο γιατρός το απόγευμα μου πρότεινε να ξενοικιασω το rbnb για να μην πληρωνουμε τσαμπα, και να μείνουμε και οι 3 εκεί σ αυτό το δωμάτιο για να με βλέπει 2 μέρες κ να μην ταξιδέψω αμέσως. Παυσίπονα, σερβιέτες, μαξιλάρια, τηλεοράσεις, ότι ζητούσα ερχόταν, και το προσωπικό ήταν σαν τις ταινίες, χαμόγελο colgate κ έτσι. Αλλά λογικό, άμα η νοσηλεύτρια παίρνει μισθό 800 και ειναι κ 5 μηνες απλήρωτη, τη δική μας όρεξη έχει; 

Υπαρχουν και καλές εμπειρίες σε δημόσια, αλλά να ξέρεις ακριβώς που πας, να σου έχουν προτείνει κάποιον με κλειστά μάτια. Άμα πας στην τύχη, είσαι σαν πρόβατο για σφαγή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να πω κ εγώ τον πόνο μου, έχω καναδυό μέρες μια ενόχληση στα μικρά χείλη περίπου, κοίταξα χθες με καθρεφτάκι κ είδα ένα γρομπαλάκι. Το ξαναείχα παλιότερα, είχα πάει χεσμένη σε γυναικολόγο αθήνα και μου είχε πει ότι δεν είναι τίποτα θα περάσει. Δεν έδωσε καμία σημασία κ δεν ασχολήθηκα κ γω ποτέ. Έχει συμβεί συνολικά 3-4 φορές νομίζω, και ως μέγας γιατρός αυτη τη φορά γκούγκλαρα κ διέγνωσα μόνη μου. Πιστεύω με βεβαιότητα ότι είναι ο βαρθολίνειος αδένας. Έκανα ότι λέει το ίντερνετ, 3-4 φορές τη μέρα πλύσιμο με ζεστό νερό και λέει ανοίγει μόνο του, κάτι σαν πόρος, μια μικροσκοπική τρυπίτσα κ βγαίνει το υγρό ή πύον που έχει μαζευτεί μέσα, και περνάει. Σήμερα το πρωί πράγματι άνοιξε και ανακουφίστηκα. Αμα χειροτερέψει ξανά θα πάω γιατρό για αντιβίωση. Έχει καμία σας εμπειρία τέτοια;;; Θα με βασανίζει για πάντα;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Να πω κ εγώ τον πόνο μου, έχω καναδυό μέρες μια ενόχληση στα μικρά χείλη περίπου, κοίταξα χθες με καθρεφτάκι κ είδα ένα γρομπαλάκι. Το ξαναείχα παλιότερα, είχα πάει χεσμένη σε γυναικολόγο αθήνα και μου είχε πει ότι δεν είναι τίποτα θα περάσει. Δεν έδωσε καμία σημασία κ δεν ασχολήθηκα κ γω ποτέ. Έχει συμβεί συνολικά 3-4 φορές νομίζω, και ως μέγας γιατρός αυτη τη φορά γκούγκλαρα κ διέγνωσα μόνη μου. Πιστεύω με βεβαιότητα ότι είναι ο βαρθολίνειος αδένας. Έκανα ότι λέει το ίντερνετ, 3-4 φορές τη μέρα πλύσιμο με ζεστό νερό και λέει ανοίγει μόνο του, κάτι σαν πόρος, μια μικροσκοπική τρυπίτσα κ βγαίνει το υγρό ή πύον που έχει μαζευτεί μέσα, και περνάει. Σήμερα το πρωί πράγματι άνοιξε και ανακουφίστηκα. Αμα χειροτερέψει ξανά θα πάω γιατρό για αντιβίωση. Έχει καμία σας εμπειρία τέτοια;;; Θα με βασανίζει για πάντα;;; 

Αν είναι αυτό που κατάλαβα το παθαίνουν δυο φίλες μου αυτό είναι σαν να βουλώνει  το σωληνάκι που βγάζει τα υγρά και να κάνει μια μικρή κυστη 

δυστηχως οι φίλες μου το παθαίνουν καποιες φορές μέσα στο χρόνο συνήθως σπάει μόνο του αλλά ξέρω περιπτώσεις που φουσκώνει αρκετά.. αλλα είναι κάτι που τις ταλαιπωρεί χρόνια 

Μπορεί να γίνει με επέμβαση αυτό ώστε να ανοίξουν το σωληνάκι και να φεύγουν τα υγρά, αν είναι το ίδιο πράγμα που έχουν και εκείνες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσι μου στο Αλεξάνδρας είχα πάει κ είχα κάνει υστεροσκοπηση για να βγάλω τον πολύποδα... κανονικά κοιμήθηκα κ ξύπνησα μετά από λίγο. Απλά εμένα ήταν άσχημη εμπειρία γιατί μου έκατσαν κακοί άνθρωποι... (Ξανά) έκλαιγα από το άγχος μου κ η αναισθησιολογος απλά με κοίταξε κ έφυγε κ όταν ήρθε απλά μου με ρωτούσε το ιστορικό μου. Μια άλλη κοπέλα όμως δίπλα μου στην ίδια κρίση πανικού με εμένα είχε μια κυρία που της μιλούσε κ την ηρεμούσε... είναι ποιοι θα σου κάτσουν... κ μετά όταν έψαχνα τον γιατρό να μου δώσει την επόμενη μέρα άδεια γιατί πονούσα φριχτά ( μου είπαν ότι κανονικά δεν έπρεπε να πονάω) δεν τον έβρισκα κ όταν τον βρήκα δεν μου την έδινε. Εγώ κάνω πολύ δύσκολη δουλειά κ το ζήτησα. Ε φτάσαμε στον διευθυντή για να μας την γράψει.  Κ όλα αυτά για μια μέρα κ δεν του ήταν κάτι να το κάνει.  Άσε που ο συγκεκριμένος πήγε να ξεκινήσει το χειρουργείο κ ήμουν ξύπνια κ η αναισθιολογος του φώναζε τι κάνει αφού είμαι ακόμα ξύπνια 😭 Οι άλλες κοπέλες όμως δίπλα μου από ότι τις έβλεπα ήταν καλά μετά το χειρουργείο.. κ πήραν κ άδεια την επόμενη. Είχαν άλλον γιατρό όμως από ότι θυμάμαι. Θεωρώ πάντως αν βρεις καλό γιατρό ότι όλα θα πάνε καλά... κ δεν θα καταλάβεις πότε κοιμήθηκες κ ξύπνησες... εγώ πήγα κ δεν ζήτησα κάποιον γιατρό γιατί δεν ήξερα κανέναν.

Σοκ! Έχω πάθει σοκ! Πως το πέρασες όλο αυτό; Παναγιά μου! Ευτυχώς είσαι καλά! Και η μία κολλητή μου πάντως στο Αλεξάνδρας στο γυναικολογικό είχε την χειρότερη εμπειρία της ζωής της για μια απλή αφαίρεση κύστης πόναγε για μήνες, κόλλησε μικρόβιο άσε τραγωδία! Αλλά καμία σχέση με αυτό που πέρασες εσύ, είσαι ήρωας!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Girly είπε:

...τώρα τα διαβάζω και μου έχει ανέβει το αίμα στο κεφάλι!!!  Δημόσια υγεία κατά τ αλλά..δε λέω υπάρχουν και εξαιρέσεις αλλά ας πει κάποιος σε αυτά τα γίδια ότι εμείς τους πληρώνουμε..ο κάθε εργαζόμενος κάθε μήνα τους εξασφαλίζει το μηνιατικο τους...αλλά ου μπλέξεις σε αυτό το κράτος...και όχι δε του ήταν καθόλου δύσκολο να σου γράψει άδεια ,και δεν ήταν και καθόλου δύσκολο η αναισθησιολογος να φερθεί με ενσυναίσθηση..αλλά είμαστε απλά κομμάτια κρέας μπροστά τους.. συγγνώμη για την ωμότητα αλλά ενοχλούμαι τόσο πολύ με αυτά που διαβάζω. 

Άστα για πρώτη φορά για χειρουργείο για μένα ήταν ήδη χάλια γιατί είμαι φοβητσιαρα. Αυτό που έζησα εκείνη την ημέρα μέχρι σήμερα το σκέφτομαι πόσο ακαρδοι είναι... κ φαντάσου όταν ξύπνησα το πρώτο που αισθάνθηκα ήταν φριχτος πόνος κ λύγισα κ ήρθε πάλι η αναισθιολογος κ μου λέει τι έπαθες ψυχρά πάλι κ της είπα πονάω πολύ κ μου λέει καλά θα σου βάλω μια παυσίπονη ένεση. Καλά ποτέ δεν πέρασε ο πόνος 😭. Είμαστε πραγματικά ένα κομμάτι κρέας για κάποιους μην τους βάλω όλους γιατί είναι κάποιοι με καρδιά. Κ θυμάμαι ότι εκτός από τον γιατρό υπήρχαν κ νεαροί εκπαιδευοντουσαν λογικά. Μπορεί να έκανε την εκπαίδευση πάνω μου κ πονουσα? Όλα τα έχω σκεφτεί... κ το καλύτερο ποιο είναι? Πήγα να κλείσω για ραντεβού κ μου είπαν για απόθεση έχουμε την επόμενη εβδομάδα κ υστεροσκοπηση σε 6 μήνες... κ έπαθα σοκ. Κ όταν πήρε ο άντρας μου έναν γνωστό μας φώναξε η κοπέλα γιατί την πήραν τηλέφωνο επιτόπου κ μας είπε ξαφνικά έχω ακύρωση οπότε μπορείτε να έρθετε σε 10 μέρες να κάνετε το χειρουργείο. Όπως είπες γίδια!!!! Έπρεπε να μιλήσουμε με γνωστό για να μας βρει ραντεβού πιο σύντομα. Γιατί εγώ είχα μόνιμα αίμα όλον τον μήνα δεν μπορούσα να περιμένω. Ότι θέλουν κάνουν. Κ μας αναγκάζουν να πάμε ιδιωτικά να πληρώσουμε επιπλέον για να γίνει η δουλειά μας κανονικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Να πω κ εγώ τον πόνο μου, έχω καναδυό μέρες μια ενόχληση στα μικρά χείλη περίπου, κοίταξα χθες με καθρεφτάκι κ είδα ένα γρομπαλάκι. Το ξαναείχα παλιότερα, είχα πάει χεσμένη σε γυναικολόγο αθήνα και μου είχε πει ότι δεν είναι τίποτα θα περάσει. Δεν έδωσε καμία σημασία κ δεν ασχολήθηκα κ γω ποτέ. Έχει συμβεί συνολικά 3-4 φορές νομίζω, και ως μέγας γιατρός αυτη τη φορά γκούγκλαρα κ διέγνωσα μόνη μου. Πιστεύω με βεβαιότητα ότι είναι ο βαρθολίνειος αδένας. Έκανα ότι λέει το ίντερνετ, 3-4 φορές τη μέρα πλύσιμο με ζεστό νερό και λέει ανοίγει μόνο του, κάτι σαν πόρος, μια μικροσκοπική τρυπίτσα κ βγαίνει το υγρό ή πύον που έχει μαζευτεί μέσα, και περνάει. Σήμερα το πρωί πράγματι άνοιξε και ανακουφίστηκα. Αμα χειροτερέψει ξανά θα πάω γιατρό για αντιβίωση. Έχει καμία σας εμπειρία τέτοια;;; Θα με βασανίζει για πάντα;;; 

Το έχω πάθει εγώ μία φορά, ο γυναικολόγος μου μου είχε πει να κάνω πλύσεις με χλιαρό νερό κ ένα σαπουνάκι ειδικά δεν θυμάμαι ποιο ήταν όμως, από φαρμακείο το είχα πάθει. Καθάρισε από μόνο του απλά μου είπε είναι πολύ πιθανό να το ξαναπάθω και να μην φοράω συνθετικά εσώρουχα και να αλλάζω σερβιέτα συνεχώς και ας είναι καθαρή. Να έχω ξεχωριστή πετσέτα για την ευαίσθητη περιοχή, να μην χρησιμοποιώ σφουγγάρι και φυσικά "αποψίλωση" της περιοχής πλήρως... 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Να πω κ εγώ τον πόνο μου, έχω καναδυό μέρες μια ενόχληση στα μικρά χείλη περίπου, κοίταξα χθες με καθρεφτάκι κ είδα ένα γρομπαλάκι. Το ξαναείχα παλιότερα, είχα πάει χεσμένη σε γυναικολόγο αθήνα και μου είχε πει ότι δεν είναι τίποτα θα περάσει. Δεν έδωσε καμία σημασία κ δεν ασχολήθηκα κ γω ποτέ. Έχει συμβεί συνολικά 3-4 φορές νομίζω, και ως μέγας γιατρός αυτη τη φορά γκούγκλαρα κ διέγνωσα μόνη μου. Πιστεύω με βεβαιότητα ότι είναι ο βαρθολίνειος αδένας. Έκανα ότι λέει το ίντερνετ, 3-4 φορές τη μέρα πλύσιμο με ζεστό νερό και λέει ανοίγει μόνο του, κάτι σαν πόρος, μια μικροσκοπική τρυπίτσα κ βγαίνει το υγρό ή πύον που έχει μαζευτεί μέσα, και περνάει. Σήμερα το πρωί πράγματι άνοιξε και ανακουφίστηκα. Αμα χειροτερέψει ξανά θα πάω γιατρό για αντιβίωση. Έχει καμία σας εμπειρία τέτοια;;; Θα με βασανίζει για πάντα;;; 

Κορίτσι μου εγώ εγώ έχω τέτοια στο μεγάλο χείλος όμως και στην μασχάλη!! Το παθαίνω συχνά 3-4 φορές το χρόνο συνήθως πάντα όταν τελειώνει η περίοδος 2 μέρες μετά και υποψιάζομαι ότι είναι λόγο σερβιετας η της ζέστης που προκαλεί η σερβιετα! Αλλά φεύγει σε 2 μέρες χωρίς να σκάει το πύον! Τουλάχιστον δεν έχω αντιληφθεί να σκάει το γρομπαλακι! Στην μασχάλη πάντα βγάζω της ημέρες της ωορρηξίας ένα πολύ μικρό και μόνο το καλοκαίρι! Δεν έχω ρωτήσει τον γιατρό αλλά την δερματολόγο που ρώτησα μου είπε ότι φταίει το ξυράφι και η διατροφή . Και νομίζω είχε δίκιο γιατί από τότε που βελτίωσα την διατροφή δεν τι έχω ξανά βγάλει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dimitrapth είπε:

Σοκ! Έχω πάθει σοκ! Πως το πέρασες όλο αυτό; Παναγιά μου! Ευτυχώς είσαι καλά! Και η μία κολλητή μου πάντως στο Αλεξάνδρας στο γυναικολογικό είχε την χειρότερη εμπειρία της ζωής της για μια απλή αφαίρεση κύστης πόναγε για μήνες, κόλλησε μικρόβιο άσε τραγωδία! Αλλά καμία σχέση με αυτό που πέρασες εσύ, είσαι ήρωας!  

Τι λες τώρα κόλλησε μικρόβιο? Πω πω αυτό είναι άσχημο επειδή δεν πρόσεχαν οι μην πω ταλαιπωρήθηκε η φίλη σου... το καλύτερο σε μένα είναι ότι μου είχαν βάλει στο χέρι την βελόνα για την αναισθησία κ τα φάρμακα εκτός ότι πονούσε φριχτά με το που μου το έβγαλαν άρχισε να βγαίνει σαν συντριβάνι το αίμα κ ήταν κ κάτι κοπέλες μέσα κ είχαν τρομάξει... η κοπέλα προσπαθούσε να με καθησυχάσει κ μου έλεγε δεν είναι κάτι θα σταματήσει αλλά όταν το βλέπεις να πετάγεται έτσι κ να γεμίζει το πάτωμα αίμα.... σε πιάνει τρέλα! Α είμαι από αυτές που βλέπω αίμα κ ζαλίζομαι ξέχασα να το πω... το χέρι με πονούσε για δύο εβδομάδες... φαντάσου μου έλεγαν πρέπει να κάτσω λίγο ακόμα γιατί είχα βγει 20 λεπτά από το χειρουργείο κ τους έλεγα όχι τώρα θα φύγω... ε έφυγα τρέχοντας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Δεν πειράζει κορίτσι μου! Θα έρθει το σπορακι που θα πάει! Θα το πιάσουμε κάποια στιγμή.. πάντως και εγώ σκέφτομαι για υστεροσκοπιση αλλά θα το κάνω όταν εξαντληθούν όλα τα περιθώρια!! Δηλαδή όταν θα είναι ένα βήμα πριν την εξωσωματική! Ελπίζω να μην χρειαστεί δηλαδή αλλά έχω ακούσει ότι κάνει θαύματα!!

καλημερα κοριτσι μου!!! καλη παρασκευουλα να εχουμε!!❤️

σμρ 1η μερα περιοδου οποτε η ψυχολογια δεν ειναι στα καλυτερα της... αλλα απο το πρωι παιρνω τηλ σε αρεταιειο και αλεξανδρας να βρω ακρη για υστεροσκοπηση και δεν βρισκω ουτε ακρη ουτε ελπιδα... 😅

θα ανοιξω ενα θεματακι στο φορουμ μηπως μπορει να με βοηθησει καποια κοπελα γτ τα χρηματα ειναι πολλα για να παω ιδιωτικα.. εκτος αν αγανακτησω και αναγκαστω να παω ιδιωτικα να τελειωνω...😤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου καλημέρα και καλή εβδομάδα! Εγώ βρυκολακιασα χθες το βράδυ! 🤣 Στις 5 κοιμήθηκα!  @Elk όλα να πάνε καλά με τον γιατρό και σε σένα! Θα τον ρωτήσεις και για το πότε θεωρεί ότι πρέπει να γίνει η καισαρική λογικά! Εγώ για φωλιά είδα από εκεί που λες και από jukki. Θα δω πού θα καταλήξω! @Χρύσακι τέλεια που θα πας και νωρίτερα, να σου φύγει η αγωνία! 
    • Σπέρμα έχετε ελέγξει?  Πιστεύω πως το θέμα σας είναι είτε κακής ποιότητας ωαρίων, είτε σπέρματος.. Το λέω γιατί δεν είναι μόνο η δυσκολία σύλληψης αλλά και οι παλίνδρομες και η βιοχημική που υποδηλώνουν κάποιο θέμα... Εφόσον έχεις καλές ορμονολογικές, σταθερό κύκλο, κάνεις ωορρηξίαμ έκανες σαλπιγγογραφία, τότε συνήθως μιλάμε για θέμα στην ποιότητα στο σπέρμα ή στα ωάρια.  Τα ωάρια δεν μπορείς να τα ελέγξεις,  μόνο εκ του αποτελέσματος.. Αλλά το σπέρμα είναι εύκολο. Και με μερικές βιταμίνες μπορείς να λύσεις το πρόβλημα. ή επίσης αν πχ υπάρχει θέμα στην κινητικότητα τότε με μια απλή σπερματέγχυση το λύνεις γρήγορα.. Ξέρω πως δεν θέλεις να μπεις σε περαιτέρω διαδικασίες, αλλά γνώμη μου είναι, εφόσον είναι να το προσπαθείς κάνε ένα μπαμ δυνατά και γερά, προσπάθησε το και με διαφορετικό τρόπο και αν δεν κάτσει οκ το αφήνεις. Εφόσον το θέλεις τοσο πολύ δικαιούσαι να το προσπαθήσεις και πιο εντατικά.. Και ας είναι και για 3ο.. τι σημασία έχει εφόσον το θέλεις τοσο πολύ! Για  εξετάσεις σπέρματος (με κατακερματισμό μαζί) αν μένεις θεσσαλονίκη να πας στην Λυμπέρη (https://spermogene.com/team-member/στεφανία-λυμπέρη/ πραγματικά θα σε βοηθήσει και θα σου πει τι να κάνεις.. Επίσης να ξέρεις πως δεν χρειάζεται να έρθει και ο άντρας σου μαζί.. Μπορείς απλά να πας το σπέρμα από το σπίτι μέσα σε ουροσυλλέκτη  μέσα σε 45λεπτά με 1 ώρα..  (Εγώ έτσι είχα κάνει) Από εκεί θα ξεκινούσα στη θέση σου..  Καλή επιτυχία εύχομαι!  
    • Περιμένουμε να μας πεις! Τελική ευθεία νομίζω πως έχουμε μπει κορίτσια μου όλες!!! Καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε!
    • Καλημέρα κορίτσια!  Κι εγώ το νιώθω από πολύ νωρίς το μωρό, από αρχές της 16ης εβδομάδας! Είναι ανακουφιστικο, ειδικά άμα σε βάζει ο γιατρός μια φορά το μήνα για υπέρηχο. Στη πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα κλείσει τις 22 εβδομάδες και δεν το είχα νιώσει καθόλου! Είχε να κάνει η θέση του πλακούντα πολύ που ήταν πρόσθιος. Τώρα είναι οπίσθιος και δεν απορροφάει τις κλωτσιές 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...