Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ένας γλυκός Σεπτέμβρης έρχεται ξανά και εύχομαι μέσα στις κοιλίτσες μας μωράκια τσουπωτά 🍼🤰💕 🧿


Elk

Recommended Posts

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Μαρίνα μου, επιβεβαιώνω ότι κανεις κανονικα ωορρηξία μεταξύ της αποβολής και της πρώτης περιόδου. Απλά αν δεν έχει μηδενίσει η χοριακη, ίσως να βγαίνουν ψειδως θετικά τα τεστακια για μέρες.

Υπάρχουν πολλά βίντεο στο YouTube με κοπέλες που έμειναν έγκυες στο διάστημα αυτό. Επιπλέον, να ξέρεις, ότι εφόσον έμεινες μια φορά έγκυος, υπάρχουν πιθανότητες να μείνεις και φυσιολογικά τόσο σύντομα. Είναι σαν να προετοιμάστηκε η μήτρα και να θυμάται τη διαδικασία. Αν από την άλλη δεν τύχει, σε περιμένουν τα μωράκια σου στην κατάψυξη 🍼🍼

Μακάρι Έλλη μουυ να γίνει το θαύμα και να μην περιμένω τρείς μήνες! Δεν το αντέχω αλήθεια. Ώρες ώρες ξεχνιέμαι και είμαι καλά. Αλλά είναι αυτές οι ώρες μετά που.επιστρεφω από τη δουλειά που δεν παίρνανε με τίποτα μέχρι το αλλο πρωί. Εσύ ξέρεις πως είναι.. και άλλα κορίτσια εδώ που το έχουν ζήσει δυστυχώς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Εδώ κορίτσι μου όλες μαζί θα σπρώξουμε τον χρόνο! Και εμείς ξεκινήσαμε την 3 μήνη θεραπεία του καλού μου!! Και εύχομαι μέχρι τα Χριστούγεννα να γίνει το θαύμα για όλες μας!! Ο γιατρός σου τι σου είπε? Ποτέ μπορείς να κάνεις την επόμενη ετ?

Ο γιατρός μου είπε και από αυτο το.κυκλο μπορώ. Η ομοιοπαθητικός μου παλι δεν μ επιτρέπει, το αυτοάνοσο μου είναι σε έξαρση με όλα αυτά ο πέρασα θέλει να περάσει ένα τρίμηνο και μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια μου!!!

Είμαι νέα στο φόρουμ...καλώς σας βρήκα....εύχομαι σε όλες γρήγορα να γεμίσουν οι αγκαλίτσες σας.. σε όσες δεν  τα κατάφεραν  αυτό το μήνα βάλτε μπρος δυναμικά τον επόμενο μήνα πάντα με θετική ενέργεια.  🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Μακάρι να περάσει έτσι όπως το λες. Νιώθω οτι χωρίς αυτό δεν έχει νόημα ξυπναω κοιμάμαι και απλά κάθε μέρα μπαίνω στο ημερολόγιο και μετράω τις μέρες λες και θα αλλάξει κάτι. 

Σε νιώθω απόλυτα. Έτσι ήμουν και γω! Αν έχεις και άλλες ασχολίες, θα δεις, θα χαλαρώσεις!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου!! Τι κάνετε??

Elk!! Τρελλανε μας!!! Δύο σάκους?! Μπραβοοοοοοοοοοοοοο. Εύχομαι να πάνε όλα υπέροχα κοριτσι μου!!! Λίγη υπομονή να δούμε πόσες καρδούλες θα ακούσετε!!

Εγώ κορίτσια μόλις γύρισα από τον γυναικολόγο. Μου είπε ότι έχω ήδη κάνει ωορηξια 😵💫 !! Ειλικρινά αρχίζουμε να πιστεύουμε ότι κάνω ωορηξια αμέσως ,μα αμέσως μετά την περίοδο ! Σήμερα είμαι 11μερα του κύκλου και υποπτεύονται ότι έκανα ωορηξια 9η μέρα...αυτό όμως δε μπορούμε να το ξέρουμε πάρα μόνο την επόμενη φορά που μου είπε να πάω τελευταίες μέρες περίοδου και ας μην έχω καθαρίσει ακόμη εντελώς. Κατά τα άλλα όλα καλά τα βρήκε. Θα κάνω και εξέταση ΑΜΗ που δεν έχω κάνει . Εμείς πάντως είχαμε επαφή 8η και 10η μέρα...αεί να δούμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κοριτσαρες μου!! Τι κάνετε??

Elk!! Τρελλανε μας!!! Δύο σάκους?! Μπραβοοοοοοοοοοοοοο. Εύχομαι να πάνε όλα υπέροχα κοριτσι μου!!! Λίγη υπομονή να δούμε πόσες καρδούλες θα ακούσετε!!

Εγώ κορίτσια μόλις γύρισα από τον γυναικολόγο. Μου είπε ότι έχω ήδη κάνει ωορηξια 😵💫 !! Ειλικρινά αρχίζουμε να πιστεύουμε ότι κάνω ωορηξια αμέσως ,μα αμέσως μετά την περίοδο ! Σήμερα είμαι 11μερα του κύκλου και υποπτεύονται ότι έκανα ωορηξια 9η μέρα...αυτό όμως δε μπορούμε να το ξέρουμε πάρα μόνο την επόμενη φορά που μου είπε να πάω τελευταίες μέρες περίοδου και ας μην έχω καθαρίσει ακόμη εντελώς. Κατά τα άλλα όλα καλά τα βρήκε. Θα κάνω και εξέταση ΑΜΗ που δεν έχω κάνει . Εμείς πάντως είχαμε επαφή 8η και 10η μέρα...αεί να δούμε 

Τα τεστ σε πια μέρα του κύκλου βγαίνουν τα τεστ ωορρηξιας θετικά; Ναι μπορεί να κανείς πολύ νωρίς παίζει και αυτό 

ευχαριστω πολύ στέλνω σε όλα τα κορίτσια μπεμπεδοσκονη 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Τα τεστ σε πια μέρα του κύκλου βγαίνουν τα τεστ ωορρηξιας θετικά; Ναι μπορεί να κανείς πολύ νωρίς παίζει και αυτό 

ευχαριστω πολύ στέλνω σε όλα τα κορίτσια μπεμπεδοσκονη 🥰

Ευχαριστούμε γλυκιά μας elk!!

Τα τεστ τα ξεκινησα τον Φεβρουάριο και τα σταμάτησα τον Ιούλιο. Σε αυτό το διάστημα είχα θετικά τεστ από 10η το πιο νωρίς μέχρι 13η το αργότερο μέρα .. παρακολούθηση δεν έχω κάνει οπότε δε ξέρω ούτε κατά πόσο ήταν αξιόπιστα ούτε γενικά πόσο μετά το τεστ κάνω ωορηξια. Πάντως αυτή τη φορά μάλλον πέτυχα την πιο νωρίς στα χρονικά ωορηξια. Το ενδομήτριο είναι ήδη αρκετά παχύ μου είπε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Να πάτε κορίτσι μου να ξεφύγετε λίγο κ να περάσετε τέλεια!! Ότι καλύτερο μπορείς να κάνεις!!! Να γιορτάσετε την επέτειο όμορφα κ σε άλλο μέρος 🥰 σίγουρα θα έρθει το θετικό τεστ κορίτσι μου!!!

Ευχαριστω κοριτσι μου γ τη θετικη ενεργεια π στελνεις!!! Θετικη σκεψη γτ μονο αυτη θ μας σωσει... 😊🥰

στις πριν 7 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Είμαστε πολλές που περιμένουμε περίοδο! @Antonia2 @kokkinoskoufitsa @Mary_piggy @ΛΕΥΚΗ και εγώ φυσικά!! Ελπίζω να μην ξέχασα καμία!! Και ελπίζω να μην έρθει σε καμία μας! @Girly εσύ κορίτσι μου που είσαι?? Μπήκες στο love zone??

Φανταζεσαι ν μην ερθει σε καμια μαςςς;;;; αχ τι τελεια π θα ηταν... 🤞🤞🎉🎉🎉🎉🎉🤰🤰🤰🤰🤰😜

στις πριν 7 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Ο γιατρός σου τι σου έχει πει για τα καφε?? Έχω ακούσει από αρκετά κορίτσια ότι τα έχουν! Η θεραπεία του καλού σου πως πάει??

Συνηθως εχω 3-5 μερες πριν την περιοδο καφε κ μετα ερχεται αλλα τωρα παραγινε... θα κλεισω γυναικολογο ν παω να δω τι γινεται..... μεχρι τωρα μου ελεγαν δν ειναι κατι κ οτι πολλες γυναικες εχουν καφε... κανενας δεν εχει ασχομηθει μ τα καφε.. μονο ο ουρολογος του αντρα μου μου λεει ειναι παλιο αιμα κ το ψαξαμε παραπανω κ βρηκαμε οτι εχω μεν χλαμυδια αλλα οχι το ΣΜΝ, οποτε δν κολλησα τον αντρα μου.. κ επισης ευτυχως η σαλπιγγογραφια βγηκε καθαροτατη γτ διαβασα τα χλαμυδια ορισμενες φορες φραζουν τις σαλπιγγες.. δεν εχω βγαλει ακρη κι εγω... ισως η υστεροσκοπηση μας διαφωτισει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Γεια σας κορίτσια. Σας παρακολουθώ ολη μέρα δεν βρηκα ώρα να σας γράψω!

Έχω μια απορία για τις κοπέλες που είχαν αποβολή... μετά την αιμορραγία (που εμένα κράτησε το αίμα 10 μέρες) έχουμε κανονικά γόνιμες; κάνουμε ωορρηξία; ή ξεκινά ξανα ο κύκλος μας από την επόμενη περίοδο; 

Το σκεφτόμουν σήμερα γιατί οταν Μ τελείωσε το αίμα είχα κανονικά επαφές δεν τις σημείωσα αλλα ήταν 6-7 επαφές σίγουρα, την Παρασκευή 08/09 είχα πόνους ωορρηξίας. Άρα αν ήταν όντως ωορρηξία μετράω 15 μέρες άρα περιμένω περίοδο 23/09..

Νομιζω μαρινα μου κανουμε κανονικα ωορρηξια... εμενα μου ειχε πει να αφησω ενα κυκλο ν περασει κ μετα ν κανω επαφες αλλα αλλη γυναικολογος μου ειπε ν προσπαθησω κατευθειαν κι οτι θα πιασω αμεσως μετα την αποξεση... μακαρι ν εγινε το θαυμα σας!!!😊❤️🌹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antonia2 είπε:

Ευχαριστω κοριτσι μου γ τη θετικη ενεργεια π στελνεις!!! Θετικη σκεψη γτ μονο αυτη θ μας σωσει... 😊🥰

Φανταζεσαι ν μην ερθει σε καμια μαςςς;;;; αχ τι τελεια π θα ηταν... 🤞🤞🎉🎉🎉🎉🎉🤰🤰🤰🤰🤰😜

Συνηθως εχω 3-5 μερες πριν την περιοδο καφε κ μετα ερχεται αλλα τωρα παραγινε... θα κλεισω γυναικολογο ν παω να δω τι γινεται..... μεχρι τωρα μου ελεγαν δν ειναι κατι κ οτι πολλες γυναικες εχουν καφε... κανενας δεν εχει ασχομηθει μ τα καφε.. μονο ο ουρολογος του αντρα μου μου λεει ειναι παλιο αιμα κ το ψαξαμε παραπανω κ βρηκαμε οτι εχω μεν χλαμυδια αλλα οχι το ΣΜΝ, οποτε δν κολλησα τον αντρα μου.. κ επισης ευτυχως η σαλπιγγογραφια βγηκε καθαροτατη γτ διαβασα τα χλαμυδια ορισμενες φορες φραζουν τις σαλπιγγες.. δεν εχω βγαλει ακρη κι εγω... ισως η υστεροσκοπηση μας διαφωτισει...

Κορίτσι μου η υστεροσκοπιση θα βοηθήσει και θα διαλευκάνει τα πάντα. Εγώ υποψιάζομαι πολύποδα για την περίπτωση σου. Κάποιον μικρό πολύποδα. Εγώ είχα και έφραζε την είσοδο στα σπερματοζωαρια!! Μετα την υστεροσκοπιση έμεινα έγκυος. Να την κάνεις και σου εύχομαι καλά αποτελέσματα και θα δεις πως μετά την επέμβαση πολύ σύντομα θα μείνεις έγκυος 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Ο γιατρός σου τι σου έχει πει για τα καφε?? Έχω ακούσει από αρκετά κορίτσια ότι τα έχουν! Η θεραπεία του καλού σου πως πάει??

Ο αντρας μου δν παιρνει κατι τωρα.. εκανε περυσι τον ιουλιο επεμβαση κιρσοκηλης κ πηρε αγωγη μεχρι φετος το μαιο.. μετα επρεπε ν κανει εξετασεις οι οποιες κοστιζαν περιπου 400€ στο λυμπεροπουλο.. οποτε ειπαμε ν το τρεναρουμε λιγο μιας κ ειχαμε συλληψη τον περασμενο φλεβαρη κ ν τις κανει προς φθινοπωρο μηπως κ πιαναμε παιδι κ το αποφευγαμε.. εκεινος λεει χαρακτηριστικα " αφου σε αφησα εγκυο οι εξετασεις ειναι σαν ν εγιναν".. αλλα εγω ειχα κενο σακο οποτε παλινδρομησε πριν καν εμφυτευτει μου ειπαν...κ ισως εφταιγε το dfi γτ ειχε 29% πριν την επεμβαση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα κορίτσια γύρισα από γιατρό 

Όλα καλά ειδαμε σακο 9,6 χιλιοστά και λεκιθικο ασκό, ωορρηξία που είπε έκανα από την δεξιά μερια και μου έβγαλε ΠΗΤ 6/5/24 

τωρα πάμε στα περίεργα ειδαμε και δεύτερο σακο 4 χιλιοστά το περίεργο είναι ότι και στην πρώτη εγκυμοσύνη ειδαμε πάλι δεύτερο σακο 4 χιλιοστά δεν ξέρω τι γίνεται είναι δυο μωρά και για κάποιο λόγο δεν προχωράει το ένα ; 

ή είναι καποια κυστη; αλλά πάλι αν ήταν κυστη όταν έκανα τον υπέρηχο πριν μεινω εγκυος δεν θα το έβλεπε ;
 

Ή είναι αίμα εμφύτευσης που δεν κατεβαίνει και φαίνεται στο υπέρηχο σαν σάκος;

Απάντηση δεν έχω 🤷‍♀️

το μόνο που με είπε είναι να πάω σε δυο εβδομάδες να ακούσουμε καρδιά και βλεπουμε πως θα εξελιχθεί και ο δεύτερος σάκος 

αυτα τα νέα μου 😊

Μπραβο κοριτσι μουυυ!!!! Τι ωραια νεα!!! 🥰❤️❤️❤️❤️🤰🌹 ευχομαι ν πανε ολα τελεια κ με το καλο ν ακουσετε καρδουλα!!! Γ το 2ο σακο δν ξερω... η φυση ξερει καλυτερα... 

Ερχεται το πασχαλιατικο μωρακι σουυυυ!!! 💐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κορίτσι μου η υστεροσκοπιση θα βοηθήσει και θα διαλευκάνει τα πάντα. Εγώ υποψιάζομαι πολύποδα για την περίπτωση σου. Κάποιον μικρό πολύποδα. Εγώ είχα και έφραζε την είσοδο στα σπερματοζωαρια!! Μετα την υστεροσκοπιση έμεινα έγκυος. Να την κάνεις και σου εύχομαι καλά αποτελέσματα και θα δεις πως μετά την επέμβαση πολύ σύντομα θα μείνεις έγκυος 🤞

Μακαρι κοριτσι μου!!! Απο το στομα σου κ στου θεου το αυτι!!! Καθε βραδυ παρακαλαω την αγια ειρηνη χρυσοβαλαντου ν κανει το θαυμα της κ σ εμας!! Ν μας δειξει το δρομο για να βρουμε λυσεις... 

Εσυ κοριτσι μου αθηνα μενεις; που εκανες την υστεροσκοπηση κ ποσο κοστισε;; γτ μου λεει ο καθενας οτι τιμη του κατεβει στο κεφαλι... αλλος 700 αλλος 1100... για διαγνωστικη υστεροσκοπηση εννοω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

Μακαρι κοριτσι μου!!! Απο το στομα σου κ στου θεου το αυτι!!! Καθε βραδυ παρακαλαω την αγια ειρηνη χρυσοβαλαντου ν κανει το θαυμα της κ σ εμας!! Ν μας δειξει το δρομο για να βρουμε λυσεις... 

Εσυ κοριτσι μου αθηνα μενεις; που εκανες την υστεροσκοπηση κ ποσο κοστισε;; γτ μου λεει ο καθενας οτι τιμη του κατεβει στο κεφαλι... αλλος 700 αλλος 1100... για διαγνωστικη υστεροσκοπηση εννοω...

Εγώ μένω Θεσσαλονίκη την είχα κάνει εδώ στο Γένεσις και είχε κοστίσει 600 ευρώ με όλα μέσα. Γιατρό αναισθησιολογο κλπ..και εγώ είχα κάνει επεμβατική υστεροσκοπιση. Δλδ στην σαλπιγγγραφια είχε δει ο γιατρός μου μια σκιά και κάναμε την επέμβαση για αν δούμε τι ήταν ήταν η σκιά. Και βγάλαμε τον πολύποδα.  Βέβαια η τιμή αυτή πριν 6 χρόνια. Δεν ξέρω αν άλλαξαν τόσο οι τιμές αλλά κάπου ώπα! Τι 1000?? Γέννα κάνουμε? Έλεος! 

Σιχαίνομαι τους γιατρούς που πατάνε πάνε στο πρόβλημα και στον πόνο σου για να σου φάνε σαν λαίμαργοι όσα περισσότερα μπορούν. ..και δεν ιδρώνει το αφτί μου με " κορυφαίους" γιατρούς...κορυφαίους θέλουμε σε εγχειρίσεις ανοιχτής καρδιάς όχι σε μια υστεροσκοπιση...άντε γιατί νευραιζω βραδιάτικα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Ευχαριστούμε γλυκιά μας elk!!

Τα τεστ τα ξεκινησα τον Φεβρουάριο και τα σταμάτησα τον Ιούλιο. Σε αυτό το διάστημα είχα θετικά τεστ από 10η το πιο νωρίς μέχρι 13η το αργότερο μέρα .. παρακολούθηση δεν έχω κάνει οπότε δε ξέρω ούτε κατά πόσο ήταν αξιόπιστα ούτε γενικά πόσο μετά το τεστ κάνω ωορηξια. Πάντως αυτή τη φορά μάλλον πέτυχα την πιο νωρίς στα χρονικά ωορηξια. Το ενδομήτριο είναι ήδη αρκετά παχύ μου είπε. 

Ααα νόμιζα ότι εκανες τεστ δεν θυμόμουν ότι τα είχες σταματήσει 

καλύτερα αν μπορείς να κανείς παρακολούθηση ωορρηξιας  με τον γιατρο σου για πιο σίγουρα αποτελέσματα θα στην βρίσκει ακριβώς με τον υπέρηχο 

είχες επαφες εκείνες τις μερες ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Μπραβο κοριτσι μουυυ!!!! Τι ωραια νεα!!! 🥰❤️❤️❤️❤️🤰🌹 ευχομαι ν πανε ολα τελεια κ με το καλο ν ακουσετε καρδουλα!!! Γ το 2ο σακο δν ξερω... η φυση ξερει καλυτερα... 

Ερχεται το πασχαλιατικο μωρακι σουυυυ!!! 💐

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου 

μακάρι να έχετε γρήγορα ένα θετικό αποτέλεσμα να έρθει ενα σπορακι και σε εσας 🥰🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Κοριτσαρες μου!! Τι κάνετε??

Elk!! Τρελλανε μας!!! Δύο σάκους?! Μπραβοοοοοοοοοοοοοο. Εύχομαι να πάνε όλα υπέροχα κοριτσι μου!!! Λίγη υπομονή να δούμε πόσες καρδούλες θα ακούσετε!!

Εγώ κορίτσια μόλις γύρισα από τον γυναικολόγο. Μου είπε ότι έχω ήδη κάνει ωορηξια 😵💫 !! Ειλικρινά αρχίζουμε να πιστεύουμε ότι κάνω ωορηξια αμέσως ,μα αμέσως μετά την περίοδο ! Σήμερα είμαι 11μερα του κύκλου και υποπτεύονται ότι έκανα ωορηξια 9η μέρα...αυτό όμως δε μπορούμε να το ξέρουμε πάρα μόνο την επόμενη φορά που μου είπε να πάω τελευταίες μέρες περίοδου και ας μην έχω καθαρίσει ακόμη εντελώς. Κατά τα άλλα όλα καλά τα βρήκε. Θα κάνω και εξέταση ΑΜΗ που δεν έχω κάνει . Εμείς πάντως είχαμε επαφή 8η και 10η μέρα...αεί να δούμε 

Κορίτσι μου ίσως να έτυχε να κάνεις λίγο νωρίτερα αυτόν τον μήνα αλλά αν έκανες 9 τότε μια χαρά ήταν οι επαφές σας! Έχεις πολλές πιθανότητες! Και είσαι επίσημα στην αναμονή!!Εύχομαι τον επόμενο μήνα να πάτε για να ακούσετε καρδούλα ♥️♥️🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Ο αντρας μου δν παιρνει κατι τωρα.. εκανε περυσι τον ιουλιο επεμβαση κιρσοκηλης κ πηρε αγωγη μεχρι φετος το μαιο.. μετα επρεπε ν κανει εξετασεις οι οποιες κοστιζαν περιπου 400€ στο λυμπεροπουλο.. οποτε ειπαμε ν το τρεναρουμε λιγο μιας κ ειχαμε συλληψη τον περασμενο φλεβαρη κ ν τις κανει προς φθινοπωρο μηπως κ πιαναμε παιδι κ το αποφευγαμε.. εκεινος λεει χαρακτηριστικα " αφου σε αφησα εγκυο οι εξετασεις ειναι σαν ν εγιναν".. αλλα εγω ειχα κενο σακο οποτε παλινδρομησε πριν καν εμφυτευτει μου ειπαν...κ ισως εφταιγε το dfi γτ ειχε 29% πριν την επεμβαση...

Ναι σωστά τώρα είναι να κάνετε το σπερμοδιαγραμμα για το dfi ..πως μου κόλλησε ότι ακόμα κάνετε θεραπεία δεν ξέρω 🤔🤔 

Ο ουρολόγος σας είπε ότι με την κιρσοκήλη και την θεραπεία θα βελτιωθεί το dfi?? Γιατί το ότι δεν ήταν πάνω από 30% είναι καλό σημάδι! Δεν λέω ότι είναι καλό το 29% αλλά τουλάχιστον δεν ξέφυγε πάνω από το όριο του 30%. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Εγώ μένω Θεσσαλονίκη την είχα κάνει εδώ στο Γένεσις και είχε κοστίσει 600 ευρώ με όλα μέσα. Γιατρό αναισθησιολογο κλπ..και εγώ είχα κάνει επεμβατική υστεροσκοπιση. Δλδ στην σαλπιγγγραφια είχε δει ο γιατρός μου μια σκιά και κάναμε την επέμβαση για αν δούμε τι ήταν ήταν η σκιά. Και βγάλαμε τον πολύποδα.  Βέβαια η τιμή αυτή πριν 6 χρόνια. Δεν ξέρω αν άλλαξαν τόσο οι τιμές αλλά κάπου ώπα! Τι 1000?? Γέννα κάνουμε? Έλεος! 

Σιχαίνομαι τους γιατρούς που πατάνε πάνε στο πρόβλημα και στον πόνο σου για να σου φάνε σαν λαίμαργοι όσα περισσότερα μπορούν. ..και δεν ιδρώνει το αφτί μου με " κορυφαίους" γιατρούς...κορυφαίους θέλουμε σε εγχειρίσεις ανοιχτής καρδιάς όχι σε μια υστεροσκοπιση...άντε γιατί νευραιζω βραδιάτικα 

Κορίτσι μου εσύ τώρα πηγές στον γιατρό που σου έκανε την υστεροσκοπιση σωστά? Και αφού είσαι πολύ ευχαριστημένη από τον γιατρό σου γιατί δεν τον ρωτάς την άλλη φορά μήπως ξέρει κανέναν σωστό γιατρό στην Αθήνα να τον προτείνεις στην @Antonia2 για την υστεροσκοπιση!! Ίσως ξέρει κάποιον καλό και σχετικά οικονομικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Νομιζω μαρινα μου κανουμε κανονικα ωορρηξια... εμενα μου ειχε πει να αφησω ενα κυκλο ν περασει κ μετα ν κανω επαφες αλλα αλλη γυναικολογος μου ειπε ν προσπαθησω κατευθειαν κι οτι θα πιασω αμεσως μετα την αποξεση... μακαρι ν εγινε το θαυμα σας!!!😊❤️🌹

Κορίτσι μου η αλήθεια Εμας δεν μας ανέφερε κάτι, άρα θεώρησα ότι δεν θα υπάρχει κάποιο θέμα να έχουμε επαφές και επειδή είχα ακούσει ότι μετά από εξωσωματική έρχεται πιο εύκολα και φυσιολογικά είπα γιατί όχι;! Πώς αλλιώς να περάσει το τρίμηνο από κάπου πρέπει να πιαστούμε και εμείς 😊😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ααα νόμιζα ότι εκανες τεστ δεν θυμόμουν ότι τα είχες σταματήσει 

καλύτερα αν μπορείς να κανείς παρακολούθηση ωορρηξιας  με τον γιατρο σου για πιο σίγουρα αποτελέσματα θα στην βρίσκει ακριβώς με τον υπέρηχο 

είχες επαφες εκείνες τις μερες ; 

Ναι είχα! Η περίοδος μου τελείωσε την 6ημερα (καθάρισα δλδ) ,επαφή πρόλαβα να έχω την 8η και την 10η (δλδ χθες).  Υπολογίζω ότι έκανα ίσως ωορηξια την 9η μέρα γιατί το μεσημέρι είχα ένα τεράστιο κύμα υγρών. Πόνο όμως παρόμοιο με την ωορρηξίας είχα χθες..ούτε που ξέρω λοιπόν τι συνέβη αυτόν τον μήνα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου εσύ τώρα πηγές στον γιατρό που σου έκανε την υστεροσκοπιση σωστά? Και αφού είσαι πολύ ευχαριστημένη από τον γιατρό σου γιατί δεν τον ρωτάς την άλλη φορά μήπως ξέρει κανέναν σωστό γιατρό στην Αθήνα να τον προτείνεις στην @Antonia2 για την υστεροσκοπιση!! Ίσως ξέρει κάποιον καλό και σχετικά οικονομικό 

Ναι ναι σωστά! Σε αυτόν πήγα!! Τι ωραία ιδέα έδωσες!!! Αυτό ακριβώς θα κάνω!! Μια ερώτηση δεν είναι κακο να γίνει. Ας ελπίσουμε ότι όλο και κάποιον θα έχει κατά νου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσι μου η αλήθεια Εμας δεν μας ανέφερε κάτι, άρα θεώρησα ότι δεν θα υπάρχει κάποιο θέμα να έχουμε επαφές και επειδή είχα ακούσει ότι μετά από εξωσωματική έρχεται πιο εύκολα και φυσιολογικά είπα γιατί όχι;! Πώς αλλιώς να περάσει το τρίμηνο από κάπου πρέπει να πιαστούμε και εμείς 😊😏

Μπράβο μαρινακι μου. Πόσο χαίρομαι που διαβάζω αυτά που γράφεις! Πολύ σωστά σκέφτεσαι! Γεμίστε ενδορφινες και που ξέρεις,μπορεί να αποδώσει καρπούς σύντομα όλο αυτό!! Σας το εύχομαι ολόψυχα🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

Εγώ μένω Θεσσαλονίκη την είχα κάνει εδώ στο Γένεσις και είχε κοστίσει 600 ευρώ με όλα μέσα. Γιατρό αναισθησιολογο κλπ..και εγώ είχα κάνει επεμβατική υστεροσκοπιση. Δλδ στην σαλπιγγγραφια είχε δει ο γιατρός μου μια σκιά και κάναμε την επέμβαση για αν δούμε τι ήταν ήταν η σκιά. Και βγάλαμε τον πολύποδα.  Βέβαια η τιμή αυτή πριν 6 χρόνια. Δεν ξέρω αν άλλαξαν τόσο οι τιμές αλλά κάπου ώπα! Τι 1000?? Γέννα κάνουμε? Έλεος! 

Σιχαίνομαι τους γιατρούς που πατάνε πάνε στο πρόβλημα και στον πόνο σου για να σου φάνε σαν λαίμαργοι όσα περισσότερα μπορούν. ..και δεν ιδρώνει το αφτί μου με " κορυφαίους" γιατρούς...κορυφαίους θέλουμε σε εγχειρίσεις ανοιχτής καρδιάς όχι σε μια υστεροσκοπιση...άντε γιατί νευραιζω βραδιάτικα 

Ασε μεγαλη εκμεταλλευση... κι ο καθενας ζηταει οσα του λειπουν... ακομα κ γ την αποξεση η μια γιατρος μου ειπε 550 (η αμοιβη της κ η κλινικη) κ η αλλη 700... δν ξερω, τα χουν παιξει τελειως οι γιατροι κ νομιζουν οτι ο κισμος εχει λεφτα μ τη σεσουλα... σκεφτομαι ακομη ν παω κ σε δημοσιο νοσοκομειο ν την κανω αλλα διαβασα οτι στο αλεξανδρας την κανουν χωρις μεθη οποτε φοβαμαι πολυ...😓 θα το ψαξω...

Προς το παρον εσκασε η ακατανομαστη κανονικα... οποτε παλι φτασαμε στο μηδεν..😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου 

μακάρι να έχετε γρήγορα ένα θετικό αποτέλεσμα να έρθει ενα σπορακι και σε εσας 🥰🙏

Ευχαριστω πολυ!!!🥰😘

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Ναι σωστά τώρα είναι να κάνετε το σπερμοδιαγραμμα για το dfi ..πως μου κόλλησε ότι ακόμα κάνετε θεραπεία δεν ξέρω 🤔🤔 

Ο ουρολόγος σας είπε ότι με την κιρσοκήλη και την θεραπεία θα βελτιωθεί το dfi?? Γιατί το ότι δεν ήταν πάνω από 30% είναι καλό σημάδι! Δεν λέω ότι είναι καλό το 29% αλλά τουλάχιστον δεν ξέφυγε πάνω από το όριο του 30%. 

Μας ειπαν 2 ουρολογοι οτι αφου περασε 6μηνη θεραπεια με βιταμινες, διατροφη κλπ κ το dfi ειναι 29%, να μην περιμενουμε τρομερη βελτιωση χωρις επεμβαση... μετα την επεμβαση δν ξανακανε εξετασεις οποτε δν ξερουμε τι γινεται... αλλα προφανως εχω κι εγω θεμα... παει τοσος καιρος απ το χειρουργειο κ ειχαμε 1 συλληψη... μετα τπτ... οποτε κτ μας εμποδιζει απ μενα λγκα...😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...