Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ένας γλυκός Σεπτέμβρης έρχεται ξανά και εύχομαι μέσα στις κοιλίτσες μας μωράκια τσουπωτά 🍼🤰💕 🧿


Elk

Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

εγω στο ημερολόγιο ειδα ότι είχα σημειώσει 10 μερες μετά την ωορρηξία είχα πόνους περιόδου για μια μέρα μόνο  

 υγρα πρέπει να είχα λίγα αλλά όχι κάτι τρομερό ώστε να μου κάνει εντύπωση και να το σημειώσω στο ημερολόγιο.. τώρα όμως που λογικά είμαι 6 εβδομάδων + 3 μερες (αύριο θα ξέρω ακριβώς )  έχω αρκετά υγρά 

Αχα! Οκ, γιατί όταν πλησιάζουν οι μέρες της περιόδου και δεν έχω κάποια έντονη αλλαγή στα υγρά αρχίσω και απογοητεύομαι. Άρα δεν είναι απαραίτητο να δούμε τέτοια αλλαγή από νωρίς.👍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Μπράβο μια χαρά!!!! Θα ξεκινήσει νέος κύκλος κορίτσι μου κ θα πάνε όλα καλά 🥰🥰🥰

Ναι... ο γυναικολόγος μου είπε μπορώ και από αυτό το κύκλο να κανω την επόμενη ετ, αλλά ο γιατρός για το αυτοανοσο μου έδωσε θεραπεία τριών μηνών για το αυτοάνοσο που έχω, θεωρεί οτι δεν είναι έτοιμος ο οργανισμός μου για ακόμη μια ετ. Δεν ξέρω κορίτσια απογοητεύτηκα πλήρως... περίμενα τόσους μήνες, ήρθε, μου το πήρε και τώρα παλι στο περίμενε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Τι σου έχει πει ο γιατρός κορίτσι μου για το αίμα που έχεις πριν την περίοδο? Καλά και εγώ συνέχεια μέσα στα νεύρα είμαι μη νομίζεις! Απλά σωματικά δεν είναι τόσο χάλια! Λίγο μέση πονάει και καμία κράμπα από νωρίς έχω! Ευτυχώς 

Μου είχε πει ότι δεν είναι κάτι.. αλλά θέλω να το ξαναδούμε! Γιατί 6 μέρες πριν μου φαίνεται πολύ δεν είναι δυο τρεις ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η cat12 είπε:

 

Ναι Αθήνα είναι όποτε θελήσεις θα σου στείλω τα στοιχεία του 🙂 όσο για το αίμα που βγάζεις κ εγώ έβγαζα στην επαφή κ γενικά κάποιες μέρες τον μήνα... ο πρώτος γιατρός δεν έβρισκε την αιτία κ μου είχε πει όλα καλά μην αγχώνομαι... ξαναπάω στον ίδιο αργότερα κ μου βλέπει πολύποδα. Α έχεις πολύποδα στο είχα πει φαντάζομαι την προηγούμενη φορά? Δεν θα έχεις σύλληψη αν τον έχεις... μέσα στα νεύρα εγώ γιατί είχαν περάσει μήνες προσπάθειας. Οπότε μήπως είναι κάποιο πολυποδακι κ βγάζεις το αιμα?

Χμμμ ..λες;; Δε μου είχε περάσει απτό μυαλό..στη σαλπιγγογραφία δεν είχε φανεί κάτι αλλά θα φαινόταν;; Ωχ λες να ναι αυτό;; Θα τον ρωτήσω.. νιώθω πάντως ότι κάτι υπάρχει, κάτι δεν πάει καλά.. αυτό το ένστικτο έχω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Ναι... ο γυναικολόγος μου είπε μπορώ και από αυτό το κύκλο να κανω την επόμενη ετ, αλλά ο γιατρός για το αυτοανοσο μου έδωσε θεραπεία τριών μηνών για το αυτοάνοσο που έχω, θεωρεί οτι δεν είναι έτοιμος ο οργανισμός μου για ακόμη μια ετ. Δεν ξέρω κορίτσια απογοητεύτηκα πλήρως... περίμενα τόσους μήνες, ήρθε, μου το πήρε και τώρα παλι στο περίμενε...

Έχεις ρωτήσει κ τον γυναικολόγο αν θα επηρεάσει η θεραπεία αν ξαναπροσπαθησεις? Σίγουρα καλό θα ήταν να κάνεις την θεραπεία αλλά μπαίνω στην θέση σου κ καταλαβαίνω ότι θέλεις να το προσπαθήσεις πιο σύντομα... εκτός αν ρωτήσεις κ δεύτερη γνώμη κ κάνεις εξετάσεις να δεις σε τι τιμές είναι γενικά στις εξετάσεις. Μήπως σου επιτρέψουν για νωρίτερα.Είναι δύσκολο το ξέρω... έτσι νιώθω κ εγώ ότι ήρθε κ έφυγε κ περιμένω ακόμα να ξανασυμβεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Χμμμ ..λες;; Δε μου είχε περάσει απτό μυαλό..στη σαλπιγγογραφία δεν είχε φανεί κάτι αλλά θα φαινόταν;; Ωχ λες να ναι αυτό;; Θα τον ρωτήσω.. νιώθω πάντως ότι κάτι υπάρχει, κάτι δεν πάει καλά.. αυτό το ένστικτο έχω ..

Όχι κορίτσι μου μην σκέφτεσαι αρνητικά... απλά το πιο συνηθισμένο όταν υπάρχει αίμα εκτός περιόδου είναι να υπάρχει πολυποδακι... τώρα στην σαλπιγγογραφια που είχα κάνει τον είχα βγάλει ήδη οπότε δεν ξέρω. Αλλά λένε ότι φαίνονται γενικά αν υπάρχει κάτι... εκτός αν είναι πολύ μικρός κ δεν φάνηκε? Μην σε μπερδεύω κ εγώ ο γιατρός θα σου πει σίγουρα... όλα καλά θα είναι μην αγχώνεσαι κορίτσι μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Έχεις ρωτήσει κ τον γυναικολόγο αν θα επηρεάσει η θεραπεία αν ξαναπροσπαθησεις? Σίγουρα καλό θα ήταν να κάνεις την θεραπεία αλλά μπαίνω στην θέση σου κ καταλαβαίνω ότι θέλεις να το προσπαθήσεις πιο σύντομα... εκτός αν ρωτήσεις κ δεύτερη γνώμη κ κάνεις εξετάσεις να δεις σε τι τιμές είναι γενικά στις εξετάσεις. Μήπως σου επιτρέψουν για νωρίτερα.Είναι δύσκολο το ξέρω... έτσι νιώθω κ εγώ ότι ήρθε κ έφυγε κ περιμένω ακόμα να ξανασυμβεί...

Ο γυναικολόγος μου είπε μόλις είμαι έτοιμη και με το αυτοάνοσο μπορώ να ξεκινήσω.

Η ομοιοπαθητικός μου τόνισε οτι δεν θέλει να κανω τίποτα πριν το τρίμηνο. Σήμερα ξεκίνησα τα φάρμακα που μου εγραψε και σε 3 βδομάδες θα παω να με δει. Θα κάνω οτι μου πει και με διατροφή και με τα φάρμακα μήπως και δω διάφορα πιο σύντομα από το τρίμηνο. Θεωρεί οτι με αυτά π μου έδωσε θα έρθει εγκυμοσύνη πριν κανω ετ... εγώ παλι δεν το πιστεύω...

Αχ αυτή η χαρά που έρχεται και μετά μας την παίρνουν πίσω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mary_piggy είπε:

Αχα! Οκ, γιατί όταν πλησιάζουν οι μέρες της περιόδου και δεν έχω κάποια έντονη αλλαγή στα υγρά αρχίσω και απογοητεύομαι. Άρα δεν είναι απαραίτητο να δούμε τέτοια αλλαγή από νωρίς.👍

Εγω δεν είχα πάντως  😊 και κάπου διάβαζα κοπελες λέγανε για το στήθος ούτε στο στήθος είχα αλλαγές μόνο τώρα λίγο με ενοχλούν οι θηλες όταν την αγγίζω αλλά ίσως να φταίει και ο θηλασμός που με πονάνε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mary_piggy είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Σήμερα έρχομαι με μία ερώτηση προς της δύο εγκυούλες μας @Elk @Κατερίνα!!! 

Κορίτσια τώρα που πετύχατε την εγκυμοσύνη παρατηρήσατε περισσότερα υγρά μετά την ωορρηξία και πριν την περίοδο; Πολλές λένε ότι παρατηρούν διαφορά στην ποσότητα και στο χρώμα και από εκεί καταλαβαίνουν ότι κάτι πάει να γίνει και το έχω απορία. Για πείτε 🤗

Εγώ κορίτσι μου όχι δεν είχα παραπάνω υγρά, ειχα κ έχω αυτά τα λευκά κρεμμωδη που είχα κ πάντα πριν την περίοδο, σορρυ για την περιγραφή😅 θυμάμαι καμία βδομάδα πριν το μάθω ότι είχα πόνους περιόδου κ έλεγα θα μου έρθει πιο νωρίς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η tooth.fairy είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλα. Χάθηκα λίγο, έτρεχα με τη δουλειά αυτές τις μέρες. Συγχαρητήρια @Κατερίνα!!! για την εγκυμοσύνη. Εύχομαι με το καλό, όλα να πάνε τέλεια! Σε άλλα νέα ήρθε η περίοδος 8/9 (καμία τύχη ούτε αυτό το μήνα) και ξεκίνησα τη θεραπεία με κλομιφαινη. Το μόνο που παρατήρησα είναι ότι μειώθηκε παρά πολύ η ροή της περιόδου. Τη Δευτέρα 18 του μηνός έχω να πάω στο γιατρό να δούμε αν μεγάλωσε κανένα ωοθυλάκιο. Για να δούμε τι θα κάνουμε αυτό τον μήνα 🙏

Ευχαριστώ πολύ, εύχομαι γρήγορα και σε εσας κορίτσια να δούμε μπόλικα θετικά τεστ🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κορίτσια η δεύτερη χοριακη που έκανα σήμερα😅

Screenshot_20230913_122636_Word.jpg

Πω πω αύξηση!!! Καλεεε δίδυμα έχεις σίγουρα είναι τεράστια η χοριακή!! Μπράβο κορίτσι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κορίτσια η δεύτερη χοριακη που έκανα σήμερα😅

Screenshot_20230913_122636_Word.jpg

Τέλεια είναι κορίτσι Μ!! Εγώ θυμάμαι είχα 3115 στις 5 βδομάδες σχεδόν. Αλλά εγώ ίσως και να είχα δυο εμβρυακια.. παρόλα αυτά είναι σούπερ η χοριακη σου σήμερα είσαι στην 5 μέρα καθυστέρησης σωστά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Πω πω αύξηση!!! Καλεεε δίδυμα έχεις σίγουρα είναι τεράστια η χοριακή!! Μπράβο κορίτσι

Χαχαχα σήμερα το φοβήθηκα κ εγω😅 για να δούμε τι θα δούμε την Παρασκευή🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marinaP είπε:

Τέλεια είναι κορίτσι Μ!! Εγώ θυμάμαι είχα 3115 στις 5 βδομάδες σχεδόν. Αλλά εγώ ίσως και να είχα δυο εμβρυακια.. παρόλα αυτά είναι σούπερ η χοριακη σου σήμερα είσαι στην 5 μέρα καθυστέρησης σωστά;

Ναι τόσο 5η μέρα καθυστέρησης σήμερα, το ημερολόγιο μου βγάζει 4+5 την εβδομάδα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κορίτσια η δεύτερη χοριακη που έκανα σήμερα😅

Screenshot_20230913_122636_Word.jpg

Πολύ μεγάλη τιμή μπράβο 🥰🥰🥰🥰🥰

Πότε έχεις ραντεβού γιατί κάτι μου λέει ότι θα έχουμε διπλές εκπλήξεις 🎉🎉🎉🎉

 

Εγώ κορίτσια μου θα ήθελα να ρωτήσω επίσης αν παίρνετε φολλικο τώρα που προσπαθείτε και σε τι δόση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Πολύ μεγάλη τιμή μπράβο 🥰🥰🥰🥰🥰

Πότε έχεις ραντεβού γιατί κάτι μου λέει ότι θα έχουμε διπλές εκπλήξεις 🎉🎉🎉🎉

 

Εγώ κορίτσια μου θα ήθελα να ρωτήσω επίσης αν παίρνετε φολλικο τώρα που προσπαθείτε και σε τι δόση!!

Την Παρασκευή το μεσημέρι θα παμε🙏 εγώ είχα πάρει ένα διάστημα αλλά επειδή πέρασαν 8 μηνες το έκοψα πριν 2 3 μηνες κ τώρα το άρχισα παλι, γτ σκέφτηκα ότι θα είχε ανέβει ψηλά δεν είχα κάνει κ εξέταση πρόσφατα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κορίτσια η δεύτερη χοριακη που έκανα σήμερα😅

Screenshot_20230913_122636_Word.jpg

Πολύ καλή κορίτσι μου  μπράβο 😀

πολυ μεγάλο νούμερο.. έχετε στην οικογένεια δίδυμα ; Πανε και λίγο κληρονομικά λένε αυτά 

απο συμπτώματα πως πας; Εγω δεν έχω κάτι τρομερό ακόμα λίγο ναυτία αλλά αραιά και που.. και λίγο οι θηλες μου με ενοχλούν όχι κάτι τρομερό όμως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Πολύ μεγάλη τιμή μπράβο 🥰🥰🥰🥰🥰

Πότε έχεις ραντεβού γιατί κάτι μου λέει ότι θα έχουμε διπλές εκπλήξεις 🎉🎉🎉🎉

 

Εγώ κορίτσια μου θα ήθελα να ρωτήσω επίσης αν παίρνετε φολλικο τώρα που προσπαθείτε και σε τι δόση!!

Εγω έπαιρνα στην πρώτη εγκυμοσύνη πολλούς μήνες φιλικό ενώ προσπαθούσα για μωρο και γενικα είχα πάρει αρκετές βιταμίνες τότε

Για την δεύτερη εγκυμοσύνη δεν ειχα πάρει αλλα το άρχισα  τώρα 

Λένε βοηθάει και το φιλικό να το παίρνεις από πριν και d3 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κορίτσια η δεύτερη χοριακη που έκανα σήμερα😅

Screenshot_20230913_122636_Word.jpg

Ουαουυ ! Διδυμακια μυριζομαι ❤️❤️ Μ ε  το καλο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Πολύ καλή κορίτσι μου  μπράβο 😀

πολυ μεγάλο νούμερο.. έχετε στην οικογένεια δίδυμα ; Πανε και λίγο κληρονομικά λένε αυτά 

απο συμπτώματα πως πας; Εγω δεν έχω κάτι τρομερό ακόμα λίγο ναυτία αλλά αραιά και που.. και λίγο οι θηλες μου με ενοχλούν όχι κάτι τρομερό όμως 

Όχι δεν έχουμε καθόλου δίδυμα στις οικογένειες μας!! 

Να σου πω σήμερα από το πρωί έχω έντονη ναυτία ανά διαστήματα, εμετό δεν έχω κάνει, μόνο αυτό έχω και ώρες ώρες εκεί που κάθομαι φουντωνω με πιάνει ζέστη κ ίδρωνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Ουαουυ ! Διδυμακια μυριζομαι ❤️❤️ Μ ε  το καλο!! 

Χαχαχα θα φανεί για να δούμε😅 ευχαριστώ πολύ🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κορίτσια η δεύτερη χοριακη που έκανα σήμερα😅

Screenshot_20230913_122636_Word.jpg

Υπεροχα!! μωρε λες διδυμακια ??!! ❤️ Οτι καλυτερο ευχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Πολύ μεγάλη τιμή μπράβο 🥰🥰🥰🥰🥰

Πότε έχεις ραντεβού γιατί κάτι μου λέει ότι θα έχουμε διπλές εκπλήξεις 🎉🎉🎉🎉

 

Εγώ κορίτσια μου θα ήθελα να ρωτήσω επίσης αν παίρνετε φολλικο τώρα που προσπαθείτε και σε τι δόση!!

Εγω είμαι μόνο στο 2ο μήνα προσπαθειών και παίρνω φυλλικο. Απο το 1ο μήνα προσπάθειας μου είπε ο γυναικολόγος να παίρνω 1 χαπακι την ημέρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Πολύ μεγάλη τιμή μπράβο 🥰🥰🥰🥰🥰

Πότε έχεις ραντεβού γιατί κάτι μου λέει ότι θα έχουμε διπλές εκπλήξεις 🎉🎉🎉🎉

 

Εγώ κορίτσια μου θα ήθελα να ρωτήσω επίσης αν παίρνετε φολλικο τώρα που προσπαθείτε και σε τι δόση!!

Καλημέρα κ απο μένα κορίτσια!! Εμένα ο γυναικολόγος που με χειρούργησε μου είπε να παίρνω κανονικά filicine 5mg 1 κάθε μέρα, όλες τις μέρες εκτός περιόδου, και τις μέρες περιόδου σίδηρο (legofer αμπούλες).
Και αν κάποια στιγμή δεν έρθει η ακατανόμαστη, να αρχίσω κανονικά αλλά το βλέπουμε τότε όταν έρθει η ώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...