Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ένας γλυκός Σεπτέμβρης έρχεται ξανά και εύχομαι μέσα στις κοιλίτσες μας μωράκια τσουπωτά 🍼🤰💕 🧿


Elk

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου για το ελάχιστο αίμα περιόδου που έχεις μετά την αποβολή ανέφερε κάτι?? 

Τον ρώτησα κορίτσι μου μου είπε κ εκείνος από σοκ κ το άγχος που πέρασα ότι μπορεί να είναι...  τι να πω. Δλδ πρέπει να αρχίσω να πιστεύω ότι είναι από αυτό. Κ δυσκολεύομαι. Αλλά αφού το λέει κ αυτός τι να πω. Ακόμα μου είπε ότι μπορεί να είναι κ κύκλος χωρίς ωορηξια αλλά αργεί να έρθει η περίοδος αλλά του είπα ότι έρχεται μετά την ωορρηξία( που βλέπω από τα τεστ) κανονικά 15ημερα μετά. Δεν το είδε ως ανησυχητικό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

@singing in the rain κοριτσια μου σας ευχαριστώ πολύ❤️ αδιαθέτησα τελικά χθες όποτε δεν ήταν ο τυχερος μου! Τώρα που θα γυρίσω Αθήνα θα πάω στο γιατρό μου να μιλήσουμε για την σπερματεγχυνση και να μπούμε σε πρόγραμμα ! Ελπιζω να πανε όλα καλά❤️

Κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε κ θα το δεις αυτό το θετικό τεστακι σύντομα ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Τον ρώτησα κορίτσι μου μου είπε κ εκείνος από σοκ κ το άγχος που πέρασα ότι μπορεί να είναι...  τι να πω. Δλδ πρέπει να αρχίσω να πιστεύω ότι είναι από αυτό. Κ δυσκολεύομαι. Αλλά αφού το λέει κ αυτός τι να πω. Ακόμα μου είπε ότι μπορεί να είναι κ κύκλος χωρίς ωορηξια αλλά αργεί να έρθει η περίοδος αλλά του είπα ότι έρχεται μετά την ωορρηξία( που βλέπω από τα τεστ) κανονικά 15ημερα μετά. Δεν το είδε ως ανησυχητικό...

Κορίτσι μου αν επιτρέπεται, να σε ρωτήσω επειδή μάλλον το ανέφερες αλλα δεν το είδα. Μετά την αποβολή εχεις ελάχιστη ροη από οτι κατάλαβα; εγώ μετά την αποβολή ακόμη περιμένω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλησπέρα... χάθηκα λίγο αλλά όλη η εβδομάδα ήταν γεμάτη... ξεκίνησε και το προνηπιάκι μου σχολείο εχτές... καλή σχολική χρονιά ν έχουν όλα τα παιδάκια!! 

@Κατερίνα!!! συγχαρητήρια κορίτσι μου για την εγκυμοσύνη σου!!! εύχομαι να έχεις μια όμορφη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!! όλα να πάνε καλά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

κορίτσια καλησπέρα... χάθηκα λίγο αλλά όλη η εβδομάδα ήταν γεμάτη... ξεκίνησε και το προνηπιάκι μου σχολείο εχτές... καλή σχολική χρονιά ν έχουν όλα τα παιδάκια!! 

@Κατερίνα!!! συγχαρητήρια κορίτσι μου για την εγκυμοσύνη σου!!! εύχομαι να έχεις μια όμορφη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!! όλα να πάνε καλά!! 

Ευχαριστώ πολύ🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η cintelina είπε:

Ευχαριστώ πολυ! Η fsh εχει βγει μια χαρα. Καλα στην αρχή οταν βγήκε η ΑΜΗ εγω σαν τη τρελη. κλαμα. και με καλουν απο το γραφειο του γυναικολογου και μου λενε μια χαρα οι εξετασεις σας. και λεω λαθος εξετασεις κοιτανε? 😛 Μετά μου είπανε οτι απο την στιγμή που οι αλλες είναι οκ να μην ανησυχώ. ΜΕ πλακώσαν στις βιταμίνες 

Είδες;; Τέλεια!! Βιταμίνες ποιες σου δώσανε; Εγώ τις inofert plus παίρνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Ποτέ περιμένεις κορίτσι μου?? Νομίζω κοντά είμαστε εμείς!!

Τη Δευτέρα στις 18!! Εσύ;; Αυτές τις μέρες εν τω μεταξύ επειδή έχουν τύχει πολλές δουλειές είμαι πολύ κουρασμένη με πονοκέφαλο, χθες σα να με έπιασε και ο λαιμός μου και δεν μπορώ να καταλάβω και συμπτώματα! Γτ όλα δικαιολογούνται λόγω κούρασης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Πήγα εντελώς ξαφνικά σε έναν γιατρό σήμερα που μας είπαν ότι είναι πολύ καλός κ ήταν ευγενικός κ ασχολήθηκε μαζί μου μιλήσαμε όλα καλά... τα βρήκε όλα πολύ καλά μιλήσαμε για την αποβολή κ μου είπε ότι για χρωμοσωματικη ανωμαλία έφτασε 11 εβδομάδων που είναι πολύ σπάνιο γιατί είχε φτιάξει κ πλακούντα ότι συνήθως αποβάλλονται πολύ νωρίτερα δλδ ότι έχω πολύ καλό ενδομήτριο για να το κρατήσει τόσο πολύ... απλά δεν συμφώνησε γιατί με το που είδα αίμα δεν με δέχτηκαν κατευθείαν να με ελέγξουν κ μου είπαν να κάτσω σπίτι... κ πέρασα όλη αυτήν την αιμορραγία. Το μωράκι δεν ήταν να προχωρήσει αλλά έπρεπε να με δουν κατευθείαν με το λίγο αίμα που έβγαλα. Γενικά τα βλέπει όλα πολύ φυσιολογικά για την ηλικία μου(37) αλλά να μην το αφήσουμε πολύ καιρό ακόμα αν δεν μας τύχει εγκυμοσύνη, να πάμε κατευθείαν για εξωσωματική για να υπάρχουν στην άκρη ωάρια. Καθαρά είπε για θέμα ηλικίας γιατί όσο περνάει ο καιρός θα είναι πιο δύσκολο να βγάλουμε πιο πολλά ωαρια. Δεν είμαι αρνητική σε αυτό αν δω ότι δεν γίνεται κάτι θα το κάνω. Αν μέχρι το νέο έτος δεν γίνει πάω για εξωσωματική...

Χαίρομαι πολύ που σε είδε και άλλος γιατρός για να ηρεμήσεις από το άγχος παίρνοντας 2η γνώμη!! Ταυτίζομαι πολύ μαζί σου γτ είμαστε παρόμοιες ηλικίες και αν θυμάμαι καλά και παρόμοιες εξετάσεις! Σας είπε ο γιατρός μέχρι τέλος έτους ε; Για να δω τι θα πει και σε μας ..στις 20 εμείς θα κάνουμε σπερμοδιάγραμμα και μετά θα πάω να με δει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

@singing in the rain κοριτσια μου σας ευχαριστώ πολύ❤️ αδιαθέτησα τελικά χθες όποτε δεν ήταν ο τυχερος μου! Τώρα που θα γυρίσω Αθήνα θα πάω στο γιατρό μου να μιλήσουμε για την σπερματεγχυνση και να μπούμε σε πρόγραμμα ! Ελπιζω να πανε όλα καλά❤️

Δεν πειράζει κορίτσι μου! Μαζί θα περιμένουμε τον επόμενο μήνα! Θα σας βάλει σε προγράμμα ο γιατρός σου και όλα θα πάνε κατ'ευχην!!! ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Τη Δευτέρα στις 18!! Εσύ;; Αυτές τις μέρες εν τω μεταξύ επειδή έχουν τύχει πολλές δουλειές είμαι πολύ κουρασμένη με πονοκέφαλο, χθες σα να με έπιασε και ο λαιμός μου και δεν μπορώ να καταλάβω και συμπτώματα! Γτ όλα δικαιολογούνται λόγω κούρασης!

Εγώ το Σάββατο στις 16 περιμένω! Από συμπτώματα πάντως εγώ δεν έχω τίποτα απολύτως διαφορετικό! Όπως κάθε μήνα πόνοι περιόδου 10 μέρες πριν την αναμενόμενη! Κατά τα άλλα μια χαρά! Εγώ έχω πει ότι μόνο όταν πονέσει το στήθος μου τότε θα σκεφτώ ότι μπορεί να είμαι έγκυος! Μια και ποτέ δεν πρήζεται και ποτέ δεν με πονάει! Είναι σαν να μην έχω στήθος (όχι ότι έχω. Πλάκα είμαι) ! Ενώ βλέπω ότι σχεδόν όλες πριν την περίοδο έχετε ευαισθησία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η singing in the rain είπε:

Χαίρομαι πολύ που σε είδε και άλλος γιατρός για να ηρεμήσεις από το άγχος παίρνοντας 2η γνώμη!! Ταυτίζομαι πολύ μαζί σου γτ είμαστε παρόμοιες ηλικίες και αν θυμάμαι καλά και παρόμοιες εξετάσεις! Σας είπε ο γιατρός μέχρι τέλος έτους ε; Για να δω τι θα πει και σε μας ..στις 20 εμείς θα κάνουμε σπερμοδιάγραμμα και μετά θα πάω να με δει!

Εύχομαι να βγει καλό το σπερματοδιαγραμμα κορίτσι μου🙏 ναι η αλήθεια ηρέμησα λίγο γιατί υπάρχει κ η λύση της εξωσωματικής. Βασικά ο άντρας μου δεν το άκουγε καν γιατί ήταν της άποψης αφού είναι όλα φυσιολογικά γιατί να πάμε εκεί... αλλά σήμερα που του μίλησε κ ο γιατρός άλλαξε γνώμη γιατί σκέφτηκε κ το αργότερα να μην περάσουν τα χρόνια κ αν κάποια στιγμή θελήσουμε πάλι να υπάρχουν ωάρια... απλά εφόσον δεν έχουμε κανένα πρόβλημα κ αφού έπιασα μια φορά θα το προσπαθήσουμε μόνοι μας κανονικά κ εάν δούμε ότι περνάνε οι μήνες κ δεν έχει συμβεί θα πάμε για εξωσωματική... καλά ο γιατρός μου είπε αν αλλάξω γνώμη κ αύριο που λέει ο λόγος ξεκινάμε αλλά είπε να προσπαθήσουμε λίγο ακόμα... απλά μην αφήσουμε πάρα πολύ καιρό. Ο προηγούμενος γιατρός βέβαια  δεν μου είπε ποτέ για εξωσωματική γιατί δεν πίστευε ότι χρειάζεται εφόσον είναι όλες οι εξετάσεις καλές κ ας είμαι σε αυτήν την ηλικία. Ο ένας μου είπε να πάμε σίγουρα ο άλλος πιστεύει ότι θα τα καταφέρουμε φυσιολογικά. Κ σήμερα είδε κ ότι έγινε η ωορρηξία γιατί με ρώτησε πότε αδιαθετησα κ δεν θυμόμουν😂 κ του είπα ότι πριν 3-4 μέρες είχα ωορηξια κ μου λέει ναι έχεις δίκιο φαίνεται ότι έγινε από την δεξιά κ όντως είχα πονακια από εκεί.. αν δεν είσαι ήδη έγκυος μου είπε κιόλας 🙏 μακάρι του λέω γιατρέ για να δούμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η singing in the rain είπε:

Είδες;; Τέλεια!! Βιταμίνες ποιες σου δώσανε; Εγώ τις inofert plus παίρνω!

μου έχουν δώσεο primrose,συμπλεγμα  b Και filicine

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Εγώ το Σάββατο στις 16 περιμένω! Από συμπτώματα πάντως εγώ δεν έχω τίποτα απολύτως διαφορετικό! Όπως κάθε μήνα πόνοι περιόδου 10 μέρες πριν την αναμενόμενη! Κατά τα άλλα μια χαρά! Εγώ έχω πει ότι μόνο όταν πονέσει το στήθος μου τότε θα σκεφτώ ότι μπορεί να είμαι έγκυος! Μια και ποτέ δεν πρήζεται και ποτέ δεν με πονάει! Είναι σαν να μην έχω στήθος (όχι ότι έχω. Πλάκα είμαι) ! Ενώ βλέπω ότι σχεδόν όλες πριν την περίοδο έχετε ευαισθησία 

Πάντως κ εγώ (αν και έχω στήθος μπολικο) Δε με ενοχλεί καθόλου στην περιοδο. Είναι το μόνο που δε με απασχολεί ποτέ! Μα πόσα κοινά πχια εμείς οι 2? 😯

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

@singing in the rain κοριτσια μου σας ευχαριστώ πολύ❤️ αδιαθέτησα τελικά χθες όποτε δεν ήταν ο τυχερος μου! Τώρα που θα γυρίσω Αθήνα θα πάω στο γιατρό μου να μιλήσουμε για την σπερματεγχυνση και να μπούμε σε πρόγραμμα ! Ελπιζω να πανε όλα καλά❤️

Έλα ρεεεε. 

Δε πειράζει κουκλάκι μου, το όνειρο εγώ το πιστεύω!! Σύντομα θα έρθει το μωράκι σας! Τώρα με σωστή καθοδήγηση όοολα θα πάνε καλά❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Εύχομαι να βγει καλό το σπερματοδιαγραμμα κορίτσι μου🙏 ναι η αλήθεια ηρέμησα λίγο γιατί υπάρχει κ η λύση της εξωσωματικής. Βασικά ο άντρας μου δεν το άκουγε καν γιατί ήταν της άποψης αφού είναι όλα φυσιολογικά γιατί να πάμε εκεί... αλλά σήμερα που του μίλησε κ ο γιατρός άλλαξε γνώμη γιατί σκέφτηκε κ το αργότερα να μην περάσουν τα χρόνια κ αν κάποια στιγμή θελήσουμε πάλι να υπάρχουν ωάρια... απλά εφόσον δεν έχουμε κανένα πρόβλημα κ αφού έπιασα μια φορά θα το προσπαθήσουμε μόνοι μας κανονικά κ εάν δούμε ότι περνάνε οι μήνες κ δεν έχει συμβεί θα πάμε για εξωσωματική... καλά ο γιατρός μου είπε αν αλλάξω γνώμη κ αύριο που λέει ο λόγος ξεκινάμε αλλά είπε να προσπαθήσουμε λίγο ακόμα... απλά μην αφήσουμε πάρα πολύ καιρό. Ο προηγούμενος γιατρός βέβαια  δεν μου είπε ποτέ για εξωσωματική γιατί δεν πίστευε ότι χρειάζεται εφόσον είναι όλες οι εξετάσεις καλές κ ας είμαι σε αυτήν την ηλικία. Ο ένας μου είπε να πάμε σίγουρα ο άλλος πιστεύει ότι θα τα καταφέρουμε φυσιολογικά. Κ σήμερα είδε κ ότι έγινε η ωορρηξία γιατί με ρώτησε πότε αδιαθετησα κ δεν θυμόμουν😂 κ του είπα ότι πριν 3-4 μέρες είχα ωορηξια κ μου λέει ναι έχεις δίκιο φαίνεται ότι έγινε από την δεξιά κ όντως είχα πονακια από εκεί.. αν δεν είσαι ήδη έγκυος μου είπε κιόλας 🙏 μακάρι του λέω γιατρέ για να δούμε!!!

Αχ άντε μακάρι να μη χρειαστεί!! Να σου πω Αθήνα είναι ο γιατρός; Θα πάω να δω τον δικό μου κι αν δε μείνω ευχαριστημένη μήπως πάρω απλώς και μια δεύτερη γνώμη ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Εγώ το Σάββατο στις 16 περιμένω! Από συμπτώματα πάντως εγώ δεν έχω τίποτα απολύτως διαφορετικό! Όπως κάθε μήνα πόνοι περιόδου 10 μέρες πριν την αναμενόμενη! Κατά τα άλλα μια χαρά! Εγώ έχω πει ότι μόνο όταν πονέσει το στήθος μου τότε θα σκεφτώ ότι μπορεί να είμαι έγκυος! Μια και ποτέ δεν πρήζεται και ποτέ δεν με πονάει! Είναι σαν να μην έχω στήθος (όχι ότι έχω. Πλάκα είμαι) ! Ενώ βλέπω ότι σχεδόν όλες πριν την περίοδο έχετε ευαισθησία 

Αχχχ ..είχαμε τώρα μια επαφή και βγήκε αίμα αρκετό.. εγώ όμως περιμένω τη Δευτέρα..κάθε μήνα τα ίδια έχω..μέχρι και 5 6 μέρες πριν την περίοδο καφέ και αίμα ιδίως μετά την επαφή βγαίνει αλλά και μόνο του..φοβάμαι μήπως δεν είναι φυσιολογικό τελικά..

Πάντως είσαι τυχερή που δεν έχεις κι άλλα συμπτώματα.. εγώ λίγες μέρες πριν την περίοδο έχω και την κλασική καταθλιψούλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η singing in the rain είπε:

Αχχχ ..είχαμε τώρα μια επαφή και βγήκε αίμα αρκετό.. εγώ όμως περιμένω τη Δευτέρα..κάθε μήνα τα ίδια έχω..μέχρι και 5 6 μέρες πριν την περίοδο καφέ και αίμα ιδίως μετά την επαφή βγαίνει αλλά και μόνο του..φοβάμαι μήπως δεν είναι φυσιολογικό τελικά..

Πάντως είσαι τυχερή που δεν έχεις κι άλλα συμπτώματα.. εγώ λίγες μέρες πριν την περίοδο έχω και την κλασική καταθλιψούλα..

Τι σου έχει πει ο γιατρός κορίτσι μου για το αίμα που έχεις πριν την περίοδο? Καλά και εγώ συνέχεια μέσα στα νεύρα είμαι μη νομίζεις! Απλά σωματικά δεν είναι τόσο χάλια! Λίγο μέση πονάει και καμία κράμπα από νωρίς έχω! Ευτυχώς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Αχ άντε μακάρι να μη χρειαστεί!! Να σου πω Αθήνα είναι ο γιατρός; Θα πάω να δω τον δικό μου κι αν δε μείνω ευχαριστημένη μήπως πάρω απλώς και μια δεύτερη γνώμη ..

 

στις πριν 8 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Αχχχ ..είχαμε τώρα μια επαφή και βγήκε αίμα αρκετό.. εγώ όμως περιμένω τη Δευτέρα..κάθε μήνα τα ίδια έχω..μέχρι και 5 6 μέρες πριν την περίοδο καφέ και αίμα ιδίως μετά την επαφή βγαίνει αλλά και μόνο του..φοβάμαι μήπως δεν είναι φυσιολογικό τελικά..

Πάντως είσαι τυχερή που δεν έχεις κι άλλα συμπτώματα.. εγώ λίγες μέρες πριν την περίοδο έχω και την κλασική καταθλιψούλα..

Ναι Αθήνα είναι όποτε θελήσεις θα σου στείλω τα στοιχεία του 🙂 όσο για το αίμα που βγάζεις κ εγώ έβγαζα στην επαφή κ γενικά κάποιες μέρες τον μήνα... ο πρώτος γιατρός δεν έβρισκε την αιτία κ μου είχε πει όλα καλά μην αγχώνομαι... ξαναπάω στον ίδιο αργότερα κ μου βλέπει πολύποδα. Α έχεις πολύποδα στο είχα πει φαντάζομαι την προηγούμενη φορά? Δεν θα έχεις σύλληψη αν τον έχεις... μέσα στα νεύρα εγώ γιατί είχαν περάσει μήνες προσπάθειας. Οπότε μήπως είναι κάποιο πολυποδακι κ βγάζεις το αιμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας. Θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποια. σε περίπτωση που είχα καθυστέρηση 8 μέρες έκανα 2 τέστ εγκυμοσύνης σπίτι βγήκανε θετικά (άχνη 2η) είχα κλείσει ραντεβού στ γυναικολόγο για μετά από 10 μέρες.Στο διάστημα αυτό μου ήρθε απότομη ροή αίματος, σημαίνει αποβολή ή απλά έδειξε λάθος το τέστ ή υπάρχει περίπτωση να είμαι έγγυος κ να έτυχε? Ρωτάω για να μην περιμένω άδικα να πάω στ γιατρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου το θυμήθηκα τώρα ο γιατρός μου είπε κάθε μήνα  μετά την ωορρηξία να πίνω πάντα φολικό κ εάν μείνω έγκυος φυσικά το συνεχίζω... ο προηγούμενος μου είχε πει στις 7 εβδομάδων να ξεκινήσω φολικό 🤷. Γιατί το είχα απορία αν πρέπει να πίνουμε μόνιμα γενικά όταν προσπαθούμε. Οπότε το λέω κ σε εσάς κορίτσια μου εμείς που προσπαθούμε 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσι μου αν επιτρέπεται, να σε ρωτήσω επειδή μάλλον το ανέφερες αλλα δεν το είδα. Μετά την αποβολή εχεις ελάχιστη ροη από οτι κατάλαβα; εγώ μετά την αποβολή ακόμη περιμένω... 

Εννοείται να με ρωτάς ότι θες!!! Ναι έχω ελάχιστη ροή μέχρι σήμερα... μετά την αποβολή μου ήρθε γύρω στις 28 μέρες η περίοδος... ελάχιστο αίμα αλλά ο πόνος ίδιος αυτός δεν άλλαξε... εσένα πόσες μέρες έχουν περάσει κορίτσι μου? Λένε 30 με 40 μέρες μετά έρχεται γενικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Εννοείται να με ρωτάς ότι θες!!! Ναι έχω ελάχιστη ροή μέχρι σήμερα... μετά την αποβολή μου ήρθε γύρω στις 28 μέρες η περίοδος... ελάχιστο αίμα αλλά ο πόνος ίδιος αυτός δεν άλλαξε... εσένα πόσες μέρες έχουν περάσει κορίτσι μου? Λένε 30 με 40 μέρες μετά έρχεται γενικά...

Καλημέρα κορίτσι μου. Σήμερα είμαι 30η μέρα και ξεκίνησα με πόνους ήπιους από την ώρα π ξυπνησα... άρα μάλλον πλησιάζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Σήμερα έρχομαι με μία ερώτηση προς της δύο εγκυούλες μας @Elk @Κατερίνα!!! 

Κορίτσια τώρα που πετύχατε την εγκυμοσύνη παρατηρήσατε περισσότερα υγρά μετά την ωορρηξία και πριν την περίοδο; Πολλές λένε ότι παρατηρούν διαφορά στην ποσότητα και στο χρώμα και από εκεί καταλαβαίνουν ότι κάτι πάει να γίνει και το έχω απορία. Για πείτε 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Σήμερα είμαι 30η μέρα και ξεκίνησα με πόνους ήπιους από την ώρα π ξυπνησα... άρα μάλλον πλησιάζει!

Μπράβο μια χαρά!!!! Θα ξεκινήσει νέος κύκλος κορίτσι μου κ θα πάνε όλα καλά 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mary_piggy είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Σήμερα έρχομαι με μία ερώτηση προς της δύο εγκυούλες μας @Elk @Κατερίνα!!! 

Κορίτσια τώρα που πετύχατε την εγκυμοσύνη παρατηρήσατε περισσότερα υγρά μετά την ωορρηξία και πριν την περίοδο; Πολλές λένε ότι παρατηρούν διαφορά στην ποσότητα και στο χρώμα και από εκεί καταλαβαίνουν ότι κάτι πάει να γίνει και το έχω απορία. Για πείτε 🤗

Καλημέρα κορίτσια 

εγω στο ημερολόγιο ειδα ότι είχα σημειώσει 10 μερες μετά την ωορρηξία είχα πόνους περιόδου για μια μέρα μόνο  

 υγρα πρέπει να είχα λίγα αλλά όχι κάτι τρομερό ώστε να μου κάνει εντύπωση και να το σημειώσω στο ημερολόγιο.. τώρα όμως που λογικά είμαι 6 εβδομάδων + 3 μερες (αύριο θα ξέρω ακριβώς )  έχω αρκετά υγρά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια!! Εγώ έκανα τον πρώτο καρδιοτοκογραφο, ο μικρός μια χαρά κλωτσαει αλλά δεν τον βλέπω ν βγαίνει πιο νωρίς, η μήτρα καμία σύσπαση 😏 💙  Αύριο έχουμε ραντεβού να τον δούμε 💙💙💙 🧸  Σήμερα είμαι 36+4💙
    • Καλημέρααααααα!!!!!! Σήμερα βλέπω αχνή γραμμή 🧿🤞 Κορίτσιιιιιιιιιι μουυυυυυ πάρε κι άλλα τεστ, να κάνει κι αύριο!
    • Καλημέρα Λευκή μου φεριτίνη έκανες;  Είναι λίγο χαμηλά αλλά λογικά θα σου δώσει σίδηρο γιατί τα μωράκια από το δεύτερο τρίμηνο τραβάνε σίδηρο όποτε θέλει να σε έχει σε καλά επίπεδα!  μην ανησυχείς όμως δν είναι τραγικό το νούμερο! 
    • Ξέρω κορίτσι μου πολλά λεφτά δώσαμε κ εμείς στις 2 γέννες μας εκεί. Εδώ είναι όλα δωρεάν εκτός από αυχενική κ β επιπέδου. Αλλά καλύπτουν το harmony nipt που είναι πιο ακριβό από την β επιπέδου.  γεννα , μαίες, μαθήματα, επισκέψεις όλα δωρεάν. Ας μην πως για επίδομα τοκετού, επίδομα παιδιού κ τα λοιπά…. Μέρα με νύχτα η διαφορά.    όμως σημασία έχει ο  στοχος ❤️ Όταν ήμουν 23 κ έμεινα έγκυος στο πρώτο μου παιδί όπως καταλαβαίνεις ούτε είχαμε στην άκρη τίποτα ούτε είχαμε ποτέ σκεφτεί το ενδεχόμενο. Εγώ μολις είχα αποφοιτήσει. Ο γιατρός τότε μας είχε στηρίξει παρά πολύ κ μας πήρε 1.000€ για γεννά κ επισκέψεις  (ιδιώτης) κ αυτά τα χρήματα μας είπε να τα δίναμε όποτε τα είχαμε (εμείς τα πήγαμε εν τέλη αφού σαραντησα) κ μας έκανε κ καλή τιμή στο ιδιωτικό μαιευτήριο 1.000€ δίκλινο να ναι καλά! Στην Αθήνα όλα αυτά που οι τιμές είναι φωτιά.    Υπάρχουν κ καλοί άνθρωποι που στηρίζουν κ αυτό μετράει έτσι όπως έχουν τα δεδομένα στην χώρα μας ❤️   δες τι δικαιούσε κ μην αφήσεις τίποτα ανεκμετάλλευτο ❤️
    • Θα ήθελα πολύ η αλήθεια είναι, μου είπε πως αναλαμβάνει αλλά δεν θέλει να παίρνει ασθενείς από άλλους γιατρούς και μου σύστησε να εξαντλήσω ό,τι περιθώρια έχω για να απαιτήσω καλύτερη επικοινωνία με το γιατρό αφού δεν έχει γίνει κάποιο λάθος και η έλλειψη επικοινωνίας εμένα με αγχώνει και αν δεν τα βρούμε να το συζητήσω μαζί της. Κατάλαβα ότι είναι δεοντολογικό το θέμα της και ίσως και να τον γνωρίζει, έστω και σαν όνομα.. Οπότε δεν ξέρω τι να κάνω.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...