Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ένας γλυκός Σεπτέμβρης έρχεται ξανά και εύχομαι μέσα στις κοιλίτσες μας μωράκια τσουπωτά 🍼🤰💕 🧿


Elk

Recommended Posts

στις πριν 17 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου..εχθές το απόγευμα μου ήρθε....😞 

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου!! 😔😔 

Αλλά μη το βάζεις κάτω .. έρχεται καινούριος κύκλος! Όλες ξέρουμε πόσο δύσκολο είναι αυτό κάθε μήνα! Αλλά κάθε μήνας είναι και μια καινούργια ευκαιρία για το θαύμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

@Elk η χοριακη παει τελεια!!! Χαιρομαι παρα πολυ!!!! Μιλησες μ το γιατρο σου; θ πας γ υπερηχο;;

@marinamanoulitsaπερασε κ η 1η μερα καθυστερησης!!! Κτ γινεται εκει κατω!!! Ελα ν εισαι το θετικο ξεκινημα του Σεπτεμβρη!!!🥰🥰🥰

@annitakiannaπολυ καλα τα νεα του ουρολογου!!!!👏👏 ξεκινηστε βιταμινες κ το σπερμα θ τρεχει!! Εμενα ο αντρας μου τις androferti επαιρνε... αληθεια ξερετε αν υπαρχει παθολογικο αιτιο γ την κινητικοτητα;; λογω μικροβιου;; τι του ειπε ο γιατρος;

Εγω κοριτσια μου ειμαι 20η μερα κυκλου κ εχω καφε.. οχι σταγονες τυπου εμφυτευση.. τα καφε που εχω πριν την περιοδο.. τα ειχα κ τον περασμενο μηνα αλλα πιο κοντα στην ωορρηξια.. 16η μερα του κυκλου αν θυμαμαι καλα.. τωρα δν ξερω τι φταιει παλι... αμαν!

Καλημέρα κορίτσι μου! Υπήρχε μικρόβιο και κάναμε θεραπεία και λίγο βελτιώθηκε αλλά και πάλι είναι πολύ κακό το σπέρμα! Το τριπλεξ του ήταν άριστο οπότε καταλήγουμε ότι μάλλον είναι οργανικό η ότι το τσιγάρο τον πειράζει πολύ! 

Βρε μήπως είναι εμφύτευση?? Ποτέ περιμένεις περίοδο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Μακάρι!!! Λίγη από την πίστη σου να είχα... 

Παρήγγειλα και τεστακια εγκυμοσύνης εγώ σήμερα. 

 

Να ρωτήσω εγώ κάτι τώρα. Υπάρχει καμία που έμεινε στ' αλήθεια έγκυος και είχε συμπτώματα πριν την εμφύτευση?? Ή μόνο στην εμφύτευση νιώθεις κάτι, και αυτό όχι πάντα?

Και εγώ εγώ χθές τα παρήγγειλα τα τεστακια του χειμώνα!! Καλέ γιατί τοση απαισιοδοξία?? Έλα δεν θέλω τέτοια!! Θετική σκέψη! Νομίζω εμείς περιμένουμε και σχετικά μαζί την ακατανομαστη!!

Πριν την εμφύτευση πρακτικά είναι αδύνατον να έχεις συμπτώματα γιατί δεν είσαι έγκυος! Αλλά υπάρχουν κορίτσια στο φόρουμ που έχουν πει ότι ένιωσαν την εμφύτευση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα σε όλες!! Ήθελα να σας ευχαριστήσω όλες για τις απαντήσεις σας σχετικά με της βιταμίνες και για όλες τις λεπτομέρειες!! Με χαλαρώσετε και μου δώσατε φουλ θετική ενέργεια! Αφού σήμερα ξύπνησα και είμαι τόσο χαρούμενη! Κάνω σκέψεις τύπου ότι το πολύ σε ένα 3μηνο θα είμαι έγκυος 😁🤣🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Και εγώ εγώ χθές τα παρήγγειλα τα τεστακια του χειμώνα!! Καλέ γιατί τοση απαισιοδοξία?? Έλα δεν θέλω τέτοια!! Θετική σκέψη! Νομίζω εμείς περιμένουμε και σχετικά μαζί την ακατανομαστη!!

Πριν την εμφύτευση πρακτικά είναι αδύνατον να έχεις συμπτώματα γιατί δεν είσαι έγκυος! Αλλά υπάρχουν κορίτσια στο φόρουμ που έχουν πει ότι ένιωσαν την εμφύτευση!!

Καλημέραααα! Γενικά είμαι έτσι. Όχι απαισιόδοξη ακριβώς, απλά ότι κι αν κάνω το διαγράφω απ' το μυαλό μου, θεωρώ δεδομένη την αποτυχία, ώστε αν πραγματικά αποτύχω να μη με επηρεάσει καθόλου... Δεν είναι ότι δεν το πιστεύω, απλά με πείθω ότι δεν έχω να περιμένω κάτι! Μ' αυτό τον τρόπο δεν έχω στεναχωρηθεί ποτέ για αποτυχία, και έχω απολαύσει πενταπλά τις επιτυχίες. 😃

Εγώ 17-18 την περιμένω αν έρθει στις 27-28. Αν κάνει τα κουλά που έκανε τελευταία, στις 23-25, θα είναι νωρίτερα.

Μου χάλασε και τον κύκλο η χαμένη! 5 χρόνια ερχόταν συστηματικά παρασκευή και τις πρώτες 2 δύσκολες μέρες τις πέρναγα στο σπίτι. Τώρα μ' αυτά και μ' αυτά έρχομαι στη δύσκολη θέση να λέω στον προϊστάμενο "από Δευτέρα θα είμαι αδιάθετη, να πάω ανασκαφή από Πέμπτη και μετά;" 😐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!! ❤️ ερχεται σκ!!!😎✌️🎉

@marinamanoulitsaκοριτσι μου λυπαμαι κ σε νιωθω..😔 μια μεγαλη αγκαλια κ παμε δυνατα γ νεο μηνα κ νεα ευκαιρια για συλληψη!!🤗 Ειναι λογικο ν πεφτεις (ολες μας ετσι ειμαστε απ στεναχωρια κ απογοητευση) αλλα σε λιγες μερες θ γεμισεις αισιοδοξια γ τη νεα προσπαθεια!! ❤️

@Elk με το καλο ο πρωτος υπερηχος!!! Ολα ν πανε τελεια κ ν το απολαυσεις γ ολες μας!!!❤️🥰🌹

@annitakianna ενταξει δν το λες κ κακο το σπερμα.. λιγο η κινητικοτητα ειναι χαμηλη! Κατα τα αλλα μια χαρα ειναι νομιζω!!! καλα κανεις κ κανεις ονειρα!! Ετσι θελει!! Παμε δυνατα γ χριστουγεννιατικο μωρακι!! 🥰🤞🎄

Εμενα καλη μου δν ειναι εμφυτευση... (μακαρι να ηταν 😅) την αλλη παρασκευη περιμενω... δν ξερω τι φταιει.. ή η ωορρηξια καπως συνδεεται η αυτη η τραχηλιτιδα π με ταλαιπωρει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!! ❤️ ερχεται σκ!!!😎✌️🎉

@marinamanoulitsaκοριτσι μου λυπαμαι κ σε νιωθω..😔 μια μεγαλη αγκαλια κ παμε δυνατα γ νεο μηνα κ νεα ευκαιρια για συλληψη!!🤗 Ειναι λογικο ν πεφτεις (ολες μας ετσι ειμαστε απ στεναχωρια κ απογοητευση) αλλα σε λιγες μερες θ γεμισεις αισιοδοξια γ τη νεα προσπαθεια!! ❤️

@Elk με το καλο ο πρωτος υπερηχος!!! Ολα ν πανε τελεια κ ν το απολαυσεις γ ολες μας!!!❤️🥰🌹

@annitakianna ενταξει δν το λες κ κακο το σπερμα.. λιγο η κινητικοτητα ειναι χαμηλη! Κατα τα αλλα μια χαρα ειναι νομιζω!!! καλα κανεις κ κανεις ονειρα!! Ετσι θελει!! Παμε δυνατα γ χριστουγεννιατικο μωρακι!! 🥰🤞🎄

Εμενα καλη μου δν ειναι εμφυτευση... (μακαρι να ηταν 😅) την αλλη παρασκευη περιμενω... δν ξερω τι φταιει.. ή η ωορρηξια καπως συνδεεται η αυτη η τραχηλιτιδα π με ταλαιπωρει... 

Έχεις στην ωορρηξία σου καφέ υγρά? Ξέρω ότι το έχουν αρκετά κορίτσια! Αλλά αν περιμένεις την άλλη Παρασκευή τότε έχει γίνει η ωορρηξία σου!! Με τον γιατρό σου έχεις μιλήσει για την τραχηλιτιδα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Καλημέραααα! Γενικά είμαι έτσι. Όχι απαισιόδοξη ακριβώς, απλά ότι κι αν κάνω το διαγράφω απ' το μυαλό μου, θεωρώ δεδομένη την αποτυχία, ώστε αν πραγματικά αποτύχω να μη με επηρεάσει καθόλου... Δεν είναι ότι δεν το πιστεύω, απλά με πείθω ότι δεν έχω να περιμένω κάτι! Μ' αυτό τον τρόπο δεν έχω στεναχωρηθεί ποτέ για αποτυχία, και έχω απολαύσει πενταπλά τις επιτυχίες. 😃

Εγώ 17-18 την περιμένω αν έρθει στις 27-28. Αν κάνει τα κουλά που έκανε τελευταία, στις 23-25, θα είναι νωρίτερα.

Μου χάλασε και τον κύκλο η χαμένη! 5 χρόνια ερχόταν συστηματικά παρασκευή και τις πρώτες 2 δύσκολες μέρες τις πέρναγα στο σπίτι. Τώρα μ' αυτά και μ' αυτά έρχομαι στη δύσκολη θέση να λέω στον προϊστάμενο "από Δευτέρα θα είμαι αδιάθετη, να πάω ανασκαφή από Πέμπτη και μετά;" 😐

Ίσως να μην έρθει καθόλου αυτή τη φορά  και πάρεις καμία άδεια εγκυμοσύνης 😁😁♥️ 

Και εγώ στις 16-17 περιμένω! Άντε μια εβδομάδα έμεινε περίπου!! Υπομονή! Σήμερα η αύριο θα έρθουν και τα τέστ. Άντε να κρατηθώ τώρα μέχρι την καθυστέρηση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες! 

@marinamanoulitsa πόσο στεναχωρήθηκα! Ξεκίνα την αντίστροφη μέτρηση για την επόμενη προσπάθεια 💪

Κορίτσια έχω μπερδευτεί με το τι να κάνω. Προχθές όπως σας ανέφερα είχα πολύ πολύ έντονους πόνους ωορρηξίας (11η μέρα) και είχα επαφή. Είχα και εχθές επαφή και τώρα δεν ξέρω, να κάνω και σήμερα; Απλά φοβάμαι μήπως η γόνιμη είναι αύριο (ή και σήμερα) και αν κάνω σήμερα και αύριο επαφή δεν έχουμε δυνατό σπέρμα που το πάμε συνεχόμενα.

Σκέφτομαι να μην κάνω σήμερα και να κάνω αύριο αλλά αν είναι σήμερα τελικά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Καλημέρα σε όλες! 

@marinamanoulitsa πόσο στεναχωρήθηκα! Ξεκίνα την αντίστροφη μέτρηση για την επόμενη προσπάθεια 💪

Κορίτσια έχω μπερδευτεί με το τι να κάνω. Προχθές όπως σας ανέφερα είχα πολύ πολύ έντονους πόνους ωορρηξίας (11η μέρα) και είχα επαφή. Είχα και εχθές επαφή και τώρα δεν ξέρω, να κάνω και σήμερα; Απλά φοβάμαι μήπως η γόνιμη είναι αύριο (ή και σήμερα) και αν κάνω σήμερα και αύριο επαφή δεν έχουμε δυνατό σπέρμα που το πάμε συνεχόμενα.

Σκέφτομαι να μην κάνω σήμερα και να κάνω αύριο αλλά αν είναι σήμερα τελικά; 

Κορίτσι μου καλημέρα! Όταν λες θέματα στο σπέρμα? Αν υπάρχει θέμα με κινητικότητα να ξέρεις ότι η καθημερινή επαφή καλυτερεύει το σπέρμα! Αν υπάρχει θέμα στην ποσότητα το μέρα παρά μέρα είναι καλύτερο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα! Όταν λες θέματα στο σπέρμα? Αν υπάρχει θέμα με κινητικότητα να ξέρεις ότι η καθημερινή επαφή καλυτερεύει το σπέρμα! Αν υπάρχει θέμα στην ποσότητα το μέρα παρά μέρα είναι καλύτερο!!

Το σπέρμα είναι τέλειο, αλλά μου μπαίνουν δεύτερες σκέψεις μήπως με 3-4 μέρες συνεχόμενα το μειώσουν σε ποιότητα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Καλημέρα σε όλες! 

@marinamanoulitsa πόσο στεναχωρήθηκα! Ξεκίνα την αντίστροφη μέτρηση για την επόμενη προσπάθεια 💪

Κορίτσια έχω μπερδευτεί με το τι να κάνω. Προχθές όπως σας ανέφερα είχα πολύ πολύ έντονους πόνους ωορρηξίας (11η μέρα) και είχα επαφή. Είχα και εχθές επαφή και τώρα δεν ξέρω, να κάνω και σήμερα; Απλά φοβάμαι μήπως η γόνιμη είναι αύριο (ή και σήμερα) και αν κάνω σήμερα και αύριο επαφή δεν έχουμε δυνατό σπέρμα που το πάμε συνεχόμενα.

Σκέφτομαι να μην κάνω σήμερα και να κάνω αύριο αλλά αν είναι σήμερα τελικά; 

Εγω θα εκανα και τις δυο κορίτσι μου να πω την αλήθεια 

εγω έκανα 5 μερες συνεχόμενα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω θα εκανα και τις δυο κορίτσι μου να πω την αλήθεια 

εγω έκανα 5 μερες συνεχόμενα 

Και πέτυχες τη σύλληψη; Θυμάσαι σε ποια μέρα την πέτυχες; 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Και πέτυχες τη σύλληψη; Θυμάσαι σε ποια μέρα την πέτυχες; 😂

Ναι πέτυχα σύλληψη 😊

Έκανα την 18 η μέρα του κύκλου, 19 με θετικό τεστ ωορρηξιας , 20 που συνέχισα να έχω θετικό τεστ ωορρηξιας, 21 που το τεστ ωορρηξιας ήταν αχνό και 22 η μέρα του κύκλου μου 

πιστεύω πως η σύλληψη έγινε 20 με 21 η μέρα του κύκλου 😊

Επισης θα δώσω άλλη μια πληροφορία ίσως άχρηστη αλλά θα την πω.. όλες οι επαφες μου ήταν μεσημεράκι.. εκτος απο την πρώτη που είχα στις 18 που ήταν βράδυ 

 οποτε μην το σκέφτεσαι αν το σπερμα είναι καλό κανε οσες μερες μπορείτε και αν μπορείτε και τις 2 να κάνετε 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ναι πέτυχα σύλληψη 😊

Έκανα την 18 η μέρα του κύκλου, 19 με θετικό τεστ ωορρηξιας , 20 που συνέχισα να έχω θετικό τεστ ωορρηξιας, 21 που το τεστ ωορρηξιας ήταν αχνό και 22 η μέρα του κύκλου μου 

πιστεύω πως η σύλληψη έγινε 20 με 21 η μέρα του κύκλου 😊

Επισης θα δώσω άλλη μια πληροφορία ίσως άχρηστη αλλά θα την πω.. όλες οι επαφες μου ήταν μεσημεράκι.. εκτος απο την πρώτη που είχα στις 18 που ήταν βράδυ 

 οποτε μην το σκέφτεσαι αν το σπερμα είναι καλό κανε οσες μερες μπορείτε και αν μπορείτε και τις 2 να κάνετε 😍

Ναι κι εμείς είχαμε και μεσημεριανές επαφές μπας και αλλάξει τίποτα 😛

Ευχαριστώ για την απάντηση! Θα κάνω και τις 2 και ό,τι γίνει! Ευχηθείτε μου να συλλάβω κορίτσιαααα θέλω τόσο πολύ 🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mary_piggy είπε:

Το σπέρμα είναι τέλειο, αλλά μου μπαίνουν δεύτερες σκέψεις μήπως με 3-4 μέρες συνεχόμενα το μειώσουν σε ποιότητα. 

Καλά ειδικά άμα είναι τέλειο πρέπει να κάνεις κάθε μέρα για να διατηρηθεί έτσι!! Μην έχεις δεύτερες σκέψεις κορίτσι μου! Εμείς 2 ανδρολογους που ρωτήσαμε το ίδιο μας είπαν! Ειδικά στις γόνιμες θέλει κάθε μέρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Ναι κι εμείς είχαμε και μεσημεριανές επαφές μπας και αλλάξει τίποτα 😛

Ευχαριστώ για την απάντηση! Θα κάνω και τις 2 και ό,τι γίνει! Ευχηθείτε μου να συλλάβω κορίτσιαααα θέλω τόσο πολύ 🤰

Βρε όρμα του σου λέω ξεζουμιξε τον και θα μείνεις έγκυος που θα πάει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η annitakianna είπε:

Βρε όρμα του σου λέω ξεζουμιξε τον και θα μείνεις έγκυος που θα πάει!!

Ωραία θα γίνει δουλίτσα και σήμερα και αύριο 😂

Και ο γυναικολόγος μου έτσι μας είχε πει αλλά ο ουρολόγος του, του είχε πει μέρα παρά μέρα αλλά έτσι στις γόνιμες πού να ξέρουμε εάν θα την πετύχουμε σίγουρα! Έτσι και τον προηγούμενο μήνα κάναμε 2 μέρες επαφές, μία μέρα αποχή και μετά 3 συνεχόμενες επαφές και τελικά η γόνιμη ήταν αυτή που δεν κάναμε, δηλαδή μας γλεντάει η μοίρα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Ναι κι εμείς είχαμε και μεσημεριανές επαφές μπας και αλλάξει τίποτα 😛

Ευχαριστώ για την απάντηση! Θα κάνω και τις 2 και ό,τι γίνει! Ευχηθείτε μου να συλλάβω κορίτσιαααα θέλω τόσο πολύ 🤰

Στο εύχομαι να έρθει 🙏

Και εμείς θέλουνε πολύ να τα καταφέρεις 😊 

Βρε μην σου πω να κανείς και 3 μερες 😂

κανείς τεστ ωορρηξιας ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου..εχθές το απόγευμα μου ήρθε....😞 

😕 και είχα μια ελπίδα ότι θα δείχνε κάτι το τεστ στην καθυστέρηση αλλά αφού λες ότι ήρθε 

μια μέρα άργησε δηλαδή 

Ξέρω ότι ακούγεται λίγο κουραστικό αλλά εύχομαι ο επόμενος μήνας να φέρει  το σπορακι σας 

Έχεις κάποιο πλάνο Β ; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Στο εύχομαι να έρθει 🙏

Και εμείς θέλουνε πολύ να τα καταφέρεις 😊 

Βρε μην σου πω να κανείς και 3 μερες 😂

κανείς τεστ ωορρηξιας ; 

Το σκέφτηκα να κάνω και 3 για να είμαι σίγουρη 😂

Έκανα για μερικούς μήνες τεστ και μετά σταμάτησα γιατί κουράστηκα και έπεσα πολύ ψυχολογικά οπότε το άφησα στην τύχη του. Βέβαια βλέπετε ότι το σώμα μου δεν με αφήνει σε ησυχία, σου λέει θέλεις να μην σκέφτεσαι πότε είναι η γόνιμη; Θα σε βάλω εγώ σε σκέψεις με τα συμπτώματα 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Το σκέφτηκα να κάνω και 3 για να είμαι σίγουρη 😂

Έκανα για μερικούς μήνες τεστ και μετά σταμάτησα γιατί κουράστηκα και έπεσα πολύ ψυχολογικά οπότε το άφησα στην τύχη του. Βέβαια βλέπετε ότι το σώμα μου δεν με αφήνει σε ησυχία, σου λέει θέλεις να μην σκέφτεσαι πότε είναι η γόνιμη; Θα σε βάλω εγώ σε σκέψεις με τα συμπτώματα 😛

Χαχαχα εντάξει οπως νιώθεις εσυ πιο καλά σε πολλές κοπέλες προκαλούν άγχος.. εγω πάλι τα χρησιμοποιώ πολύ γιατί το σώμα μου δεν πολύ βοηθάει έχω αυτά τα διάφανα υγρά αλλά βλέπω ότι τα βγάζω νωρίτερα από την ωορρηξία μου αυτά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Χαχαχα εντάξει οπως νιώθεις εσυ πιο καλά σε πολλές κοπέλες προκαλούν άγχος.. εγω πάλι τα χρησιμοποιώ πολύ γιατί το σώμα μου δεν πολύ βοηθάει έχω αυτά τα διάφανα υγρά αλλά βλέπω ότι τα βγάζω νωρίτερα από την ωορρηξία μου αυτά 

Εγώ με τα τεστ έχασα πολλούς μήνες, γιατί βγαίνανε θετικά, κάναμε 2 μέρες επαφές (είχαμε και πιο πριν εννοείται), και την επόμενη σταματούσαμε. Μετά από μήνες που πήγα στον γιατρό στις γόνιμες (για 3 μήνες παρακολούθηση), μόλις έβγαινε θετικό το τεστ μου έλεγε ότι σε 3 μέρες θα κάνω ωορρηξία. Οπότε έτσι έχασα πολλούς μήνες νομίζοντας ότι κάνω επαφές στην ωορρηξία μου, ενώ ουσιαστικά γινόταν την 3η ημέρα που σταματούσαμε. Βέβαια και με επαφή πριν τη γόνιμη θα μπορούσα να έχω συλλάβει. 

Για να δούμε αυτό το μήνα ✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Εγώ με τα τεστ έχασα πολλούς μήνες, γιατί βγαίνανε θετικά, κάναμε 2 μέρες επαφές (είχαμε και πιο πριν εννοείται), και την επόμενη σταματούσαμε. Μετά από μήνες που πήγα στον γιατρό στις γόνιμες (για 3 μήνες παρακολούθηση), μόλις έβγαινε θετικό το τεστ μου έλεγε ότι σε 3 μέρες θα κάνω ωορρηξία. Οπότε έτσι έχασα πολλούς μήνες νομίζοντας ότι κάνω επαφές στην ωορρηξία μου, ενώ ουσιαστικά γινόταν την 3η ημέρα που σταματούσαμε. Βέβαια και με επαφή πριν τη γόνιμη θα μπορούσα να έχω συλλάβει. 

Για να δούμε αυτό το μήνα ✌️

ουαου τρομερό! Με έχει μπερδέψει τοσο πολυ πως θα καταλαβω οτι κανω ωορρηξία. Διαβαζω συνέχεια και οσο διαβάζω ολο και πιο μπερδεμένο μου φαίνεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!μου ήρθε και μένα η περίοδος...Δε πειράζει τι να κάνουμε...Συγχαρητήρια σε όσες έχουν ήδη θετικά τεστακια και καλά αποτελέσματα σε όσες έχουν ήδη καθυστέρηση!!!Εγώ μετά από πολλή πίεση πείστηκα τελικά να επισκεφθώ την αιματολογο στην οποία με παρέπεμψαν για να δούμε αν υπάρχει και επίκτητη θρομβοφιλια που μπορεί να είναι η αιτία για την προηγούμενη ατυχία μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...