Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ένας γλυκός Σεπτέμβρης έρχεται ξανά και εύχομαι μέσα στις κοιλίτσες μας μωράκια τσουπωτά 🍼🤰💕 🧿


Elk

Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα Μαρινάκι μου, σε αυτά με πολύ προσοχή διακρίνω κάτι αλλά όπως λεει και η @Girly θυμάμαι στα δικά της που είχε αυτό το αυλάκι... Τι να σου πω εγώ θα επιμείνω για τη χοριακη για να σου φύγει όλο αυτό το άγχος. Εμένα τουλάχιστον μου προκαλούσαν πιο πολύ άγχος τα τέστ παρά η χοριακη. Γιατί αφου έβγαινε αρνητική αυτή πριν τη καθυστέρηση στεναχωριομουν και όταν ερχόταν η περίοδος το είχα πια ξεπερασει. Να κάνεις όμως αυτό που σε κάνει εσένα καλύτερα!

Ναι θα περιμένω έως Παρασκευή...και δεν ξαναπαίρνω τέτοια τεστ..με αγχώνουν τζάμπα...θα πάρω clear blue... ηλεκτρονικό....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ναι θα περιμένω έως Παρασκευή...και δεν ξαναπαίρνω τέτοια τεστ..με αγχώνουν τζάμπα...θα πάρω clear blue... ηλεκτρονικό....

Αυτά που δείχνουν εβδομάδες; Τα είχα πάρει τώρα όταν ήμουν έγκυος γιατί το είχα καημό 🫢 ενώ ήξερα οτι ήμουν ήθελα να το κάνω. Καλά είναι, άκουσα τα καλύτερα. Λίγο ακριβουτσικα βέβαια. Αλλα παρά να σε τρώει το άγχος με αυτά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marinaP είπε:

Αυτά που δείχνουν εβδομάδες; Τα είχα πάρει τώρα όταν ήμουν έγκυος γιατί το είχα καημό 🫢 ενώ ήξερα οτι ήμουν ήθελα να το κάνω. Καλά είναι, άκουσα τα καλύτερα. Λίγο ακριβουτσικα βέβαια. Αλλα παρά να σε τρώει το άγχος με αυτά..

Ναι το είχα κάνει και εγώ στον πρώτο μου γιο ...😁 Το μακρινό 2011..🥰  και το ηλεκτρονικό ωορρηξίας είναι πολύ καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Καλημέρα κι απο μένα κορίτσια!!! 

Ξύπνησα με καινούρια απορία. Υποτίθεται ότι χρειάζεται να παίρνουμε φυλλικό οξύ στην εγκυμοσύνη αλλά και 3 μήνες πριν. Άρα θεωρητικά ξεκινάμε πριν τις προσπάθειες εγκυμοσύνης.
Αν περάσει όμως κανας χρόνος και δεν επιτευχθεί εγκυμοσύνη τι γίνεται, παίρνουμε φυλλικό εις τον αιώνα τον άπαντα;;;

Απόρησα γιατί εγώ πχ πριν 2-3 μήνες που είχα φυλλικό σχεδόν 0, πήρα συμπλήρωμα και σε 1 μήνα πήγε 4-5 μονάδες πάνω από το όριο. Αν έχεις κανονικά επίπεδα φυλλικού και παίρνεις για μήνες συμπληρωμα, δε θα φτάσει επικίνδυνα ψηλά;;;

Εντάξει θα ρωτήσω κ τη γιατρό μου, αλλά έχω σε 1 μήνα ραντεβού, αν δεν προκύψει εγκυμοσύνη δεν την ενοχλώ νωρίτερα.

Αυτό σκεφτόμουν κι εγώ αυτές τις ημέρες. Ο γυναικολόγος μου αρχικά που είχε δώσει βιταμίνες και μου είπε όποτε θυμάσαι να τις παίρνεις. Ο δεύτερος που πήγα μου έδωσε τις Inofert και μου είπε ότι αυτές που μου είχε δώσει ο πρώτος γυναικολόγος δεν κάνουν τίποτα. Μου είπε θα κάνουν 3 μήνες να δράσουν, και σιγά σιγά πλησιάζω τους 3 μήνες. Δεν ξέρω πρέπει να συνεχίσω ή όχι. Γιατί παίρνω βιταμίνες συνολικά κανένα χρόνο και βάλε (ξεκίνησα πριν τις προσπάθειες για να προετοιμαστώ κιόλας τρομάρα μου 😂 )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Καλημέρα κι απο μένα κορίτσια!!! 

Ξύπνησα με καινούρια απορία. Υποτίθεται ότι χρειάζεται να παίρνουμε φυλλικό οξύ στην εγκυμοσύνη αλλά και 3 μήνες πριν. Άρα θεωρητικά ξεκινάμε πριν τις προσπάθειες εγκυμοσύνης.
Αν περάσει όμως κανας χρόνος και δεν επιτευχθεί εγκυμοσύνη τι γίνεται, παίρνουμε φυλλικό εις τον αιώνα τον άπαντα;;;

Απόρησα γιατί εγώ πχ πριν 2-3 μήνες που είχα φυλλικό σχεδόν 0, πήρα συμπλήρωμα και σε 1 μήνα πήγε 4-5 μονάδες πάνω από το όριο. Αν έχεις κανονικά επίπεδα φυλλικού και παίρνεις για μήνες συμπληρωμα, δε θα φτάσει επικίνδυνα ψηλά;;;

Εντάξει θα ρωτήσω κ τη γιατρό μου, αλλά έχω σε 1 μήνα ραντεβού, αν δεν προκύψει εγκυμοσύνη δεν την ενοχλώ νωρίτερα.

Όντως το συμπλήρωμα φυλλικου που δίνουν συνήθως περιέχει 5mg που είναι 10πλασια από την απαιτούμενη ποσότητα. Μπορείς αφού έχεις δει ότι έχει ανέβει το φυλλικό σου να αρχίσεις να παίρνεις μια πιο φυσιολογική ποσότητα, περίπου 400-500μg. Επίσης, αν έχεις τα 5mg μπορείς να τα παίρνεις λίγο πιο αραιά, πχ 2-3 /εβδομάδα για να είσαι σίγουρη ότι διατηρείς το φυλλικό σου καλά επίπεδα αλλα να μην υπερβαίνει πολύ τις συστάσεις. Ελπίζω ότι θα μείνει έγκυος γρήγορα και δε θα χρειαστεί να παρατείνεις τον προβληματισμό σου! 

Το δίνουν έτσι χαλαρά οι γυναικολόγοι σε τεράστιες ποσότητες γιατί παλιά θεωρούταν ότι δε μένει στον οργανισμό και συνεπώς δεν πείραζε, αλλά τώρα υπάρχουν αμφιβολίες για το αν η μακροχρόνια λήψη πολύ μεγάλων δόσεων ειναι οκ. Σε κάποιες χώρες, τα τρόφιμα είναι ήδη εμπλουτισμενα με φυλλικό για να προλάβουν απρογραμματιστες εγκυμοσύνες κι έτσι έχει ανοίξει πιο πολύ το θέμα για το αν είναι ασφαλές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ναι θα περιμένω έως Παρασκευή...και δεν ξαναπαίρνω τέτοια τεστ..με αγχώνουν τζάμπα...θα πάρω clear blue... ηλεκτρονικό....

Κορίτσι μου πάλι δεν βλέπω κάτι στα τεστ ίσως καλύτερα να κανείς μια χοριακη εμένα 20 ευρώ μου πηρε για μια χοριακη 

αν σε αγχώνουν μην τα ξανά πάρεις αυτά τα τεστ εγω που κάνω της home test με τα ίδια ουρά έκανα ταινία και ένα clear blue εεε τεράστια διαφορά τα τεστ η ταινία αχνη και το clear φουλ εντονο αργούν πολύ να δείξουν οι ταινιες μάλλον 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου ήρθαν τα αποτελέσματα!! Κατακερματισμός DNA 19% και οξειδωτικό στρες 8.5%.. αν κάποια γνωρίζει να μου πει αν είναι οκ οι τιμές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου, και εγώ την ίδια απορία είχα. Πριν μπουμε στη διαδικασία εξωσωματικής αντί να παίρνω φιλικό έπαιρνα τις βιταμίνες της pregnacare που είναι για τη σύλληψη. Ειχε μεσα μαγνήσιο κτλ και φιλικό. Ρώτησε εννοείται και τον γιατρό σου. Μετά την εξωσωματική και το θετικό τέστ ξεκίνησα φιλικό μόνο.

Κορίτσια κι εγώ παίρνω τις inofert plus και το φυλλικό μου είναι πάνω από το όριο! Αλλά δε θυμάμαι αν είχα ρωτήσει την ενδοκρινολόγο και τι μου είχε πει..φφφ Τι; λέτε να είναι επικίνδυνο αν είναι πάνω από το όριο;; Αν μάθετε οτιδήποτε πείτε παρακαλώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η singing in the rain είπε:

Κορίτσια κι εγώ παίρνω τις inofert plus και το φυλλικό μου είναι πάνω από το όριο! Αλλά δε θυμάμαι αν είχα ρωτήσει την ενδοκρινολόγο και τι μου είχε πει..φφφ Τι; λέτε να είναι επικίνδυνο αν είναι πάνω από το όριο;; Αν μάθετε οτιδήποτε πείτε παρακαλώ!!

Μωρέ λέτε από αυτό να καθυστερούμε να συλλάβουμε; Πάμε να κάνουμε καλό και το κάνουμε χειρότερο; Πάντως εμένα μου τις εκθείασε πολύ τις Inofert, για να δούμε κλείνω τους 3 μήνες όπου να ναι με αυτές

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Αυτό σκεφτόμουν κι εγώ αυτές τις ημέρες. Ο γυναικολόγος μου αρχικά που είχε δώσει βιταμίνες και μου είπε όποτε θυμάσαι να τις παίρνεις. Ο δεύτερος που πήγα μου έδωσε τις Inofert και μου είπε ότι αυτές που μου είχε δώσει ο πρώτος γυναικολόγος δεν κάνουν τίποτα. Μου είπε θα κάνουν 3 μήνες να δράσουν, και σιγά σιγά πλησιάζω τους 3 μήνες. Δεν ξέρω πρέπει να συνεχίσω ή όχι. Γιατί παίρνω βιταμίνες συνολικά κανένα χρόνο και βάλε (ξεκίνησα πριν τις προσπάθειες για να προετοιμαστώ κιόλας τρομάρα μου 😂 )

Εγώ είμαι στο δεύτερο κουτί τώρα! Τις plus παίρνεις; Είδες καμία διαφορά στα συμπτώματα; Εγώ νομίζω έχω περισσότερα υγρά στην ωορρηξία αλλά ίσως είναι και ιδέα μου γιατί πριν δεν τα παρατηρούσα πολύ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια μου ήρθαν τα αποτελέσματα!! Κατακερματισμός DNA 19% και οξειδωτικό στρες 8.5%.. αν κάποια γνωρίζει να μου πει αν είναι οκ οι τιμές 

ο κατακερματισμός νομίζω ότι δεν πρέπει να είναι πάνω από 30. Έτσι όπως τα θυμάμαι εγώ μεταξύ 0-15 είναι άριστο αποτέλεσμα, 15-30 καλό, και πάνω από 30 μέτριο/κακό. Οξειδωτικό στρες δεν έχω ιδέα, δεν είχαμε κάνει εμείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mary_piggy είπε:

Μωρέ λέτε από αυτό να καθυστερούμε να συλλάβουμε; Πάμε να κάνουμε καλό και το κάνουμε χειρότερο; Πάντως εμένα μου τις εκθείασε πολύ τις Inofert, για να δούμε κλείνω τους 3 μήνες όπου να ναι με αυτές

Ωχ μπήκα σε σκέψεις τώρα.. θα ρωτήσεις τον γιατρό; Ντρέπομαι να ξαναπάρω.  Φφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια μου ήρθαν τα αποτελέσματα!! Κατακερματισμός DNA 19% και οξειδωτικό στρες 8.5%.. αν κάποια γνωρίζει να μου πει αν είναι οκ οι τιμές 

Μορφολογία και κινητικότητα;; Αχ από αυτά δεν ξέρω γτ δεν τα είχαμε κάνει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γλυκά τα γράφω εδώ αναλυτικά. Ότι αφορά το ph ρευστότητα συσσώρευση γλοιοτητα όγκο είμαστε πολύ καλά σχεδόν τέλεια! Τα κακά τώρα! 

Ζωηρή προωθητική 2%

Νωθρή προωθητική 23%

Μορφολογία 5%

Αυτά τα 3 είναι αρκετά άσχημα! Η μορφολογία είναι πάνω από το όριο αλλά πολύ χαμηλά! Αύριο θα πάμε στον ουρολόγο! Μόλις τον πήρα και μου είπε ότι το 19% στο κατακερματισμό είναι μια χαρά!! Για το οξειδωτικό δεν τον ρώτησα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Ωχ μπήκα σε σκέψεις τώρα.. θα ρωτήσεις τον γιατρό; Ντρέπομαι να ξαναπάρω.  Φφφ

Εγώ αν αυτή τη φορά δεν μείνω έγκυος (που δεν πιστεύω ότι θα μείνω) θα πάω για σαλπιγγογραφία και θα τον ρωτήσω και για τις βιταμίνες. Θα γράψω εδώ να σας ενημερώσω τι θα μου πει. 

Για συμπτώματα να πω την αλήθεια, επειδή τώρα βρίσκομαι στις γόνιμες έχω πολύ έντονες ενοχλήσεις. Γενικά έχω ενοχλήσεις στις γόνιμες αλλά αυτή τη φορά είναι πιο έντονες δεν ξέρω αν ευθύνονται οι βιταμίνες και ότι πλέον τις παίρνω σχεδόν 3 μήνες όπως μου είπε και άρχισαν να κάνουν δράση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Εγώ είμαι στο δεύτερο κουτί τώρα! Τις plus παίρνεις; Είδες καμία διαφορά στα συμπτώματα; Εγώ νομίζω έχω περισσότερα υγρά στην ωορρηξία αλλά ίσως είναι και ιδέα μου γιατί πριν δεν τα παρατηρούσα πολύ..

Κορίτσια μου παίρνω και εγώ inofert plus  αρκετούς μήνες τώρα και έχω δει μεγάλη διαφορά στην ωορρηξία μου! Και στο κύκλο μου! Αλλά τα plus  όχι το απλό φακελάκι! Το απλό το έπαιρνα και δεν είδα διαφορά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια μου γλυκά τα γράφω εδώ αναλυτικά. Ότι αφορά το ph ρευστότητα συσσώρευση γλοιοτητα όγκο είμαστε πολύ καλά σχεδόν τέλεια! Τα κακά τώρα! 

Ζωηρή προωθητική 2%

Νωθρή προωθητική 23%

Μορφολογία 5%

Αυτά τα 3 είναι αρκετά άσχημα! Η μορφολογία είναι πάνω από το όριο αλλά πολύ χαμηλά! Αύριο θα πάμε στον ουρολόγο! Μόλις τον πήρα και μου είπε ότι το 19% στο κατακερματισμό είναι μια χαρά!! Για το οξειδωτικό δεν τον ρώτησα! 

Η κινητικότητα είναι χαμηλή ναι..όπως και η δική μας..ήταν 5% η ζωηρή και 15% η πιο αργή προωθητική..αλλά πραγματικά το έχω απορία η μορφολογία πόσο πρέπει να φτάσει για να είναι καλή; Εμάς έλεγε όριο 4% και ειμασταν στο 6%. Αλλά δεν είχε διαστήματα, καλή, κακή, άριστη.. φφφ

Για να δούμε τι θα σας πει ο ουρολόγος..φφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια μου παίρνω και εγώ inofert plus  αρκετούς μήνες τώρα και έχω δει μεγάλη διαφορά στην ωορρηξία μου! Και στο κύκλο μου! Αλλά τα plus  όχι το απλό φακελάκι! Το απλό το έπαιρνα και δεν είδα διαφορά 

Αχ τέλεια! Να και ένα καλό νέο!!!

Λοιπόν με κινητοποιήσατε! Θα πάρω σήμερα τηλ στην κλινική για να πάμε για σπερμοδιάγραμμα. Θα πω να τα κάνουμε όλα αυτά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η singing in the rain είπε:

Η κινητικότητα είναι χαμηλή ναι..όπως και η δική μας..ήταν 5% η ζωηρή και 15% η πιο αργή προωθητική..αλλά πραγματικά το έχω απορία η μορφολογία πόσο πρέπει να φτάσει για να είναι καλή; Εμάς έλεγε όριο 4% και ειμασταν στο 6%. Αλλά δεν είχε διαστήματα, καλή, κακή, άριστη.. φφφ

Για να δούμε τι θα σας πει ο ουρολόγος..φφ

Κορίτσι μου φαντάσου ότι εμας την μορφολογία μας την έβγαλαν 45% σε απλό μικροβιολογικό και κινητικότητα 35%.. οπότε φαντάζομαι ότι καλά είναι που είναι πάνω από το όριο αλλά παίρνει βελτίωση!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Εγώ αν αυτή τη φορά δεν μείνω έγκυος (που δεν πιστεύω ότι θα μείνω) θα πάω για σαλπιγγογραφία και θα τον ρωτήσω και για τις βιταμίνες. Θα γράψω εδώ να σας ενημερώσω τι θα μου πει. 

Για συμπτώματα να πω την αλήθεια, επειδή τώρα βρίσκομαι στις γόνιμες έχω πολύ έντονες ενοχλήσεις. Γενικά έχω ενοχλήσεις στις γόνιμες αλλά αυτή τη φορά είναι πιο έντονες δεν ξέρω αν ευθύνονται οι βιταμίνες και ότι πλέον τις παίρνω σχεδόν 3 μήνες όπως μου είπε και άρχισαν να κάνουν δράση. 

Θα μείνεις έγκυος και δε θα χρειαστεί!!

Όταν πιστεύουμε κάτι πολύ συνήθως γίνεται! Σε μένα τουλάχιστον ναι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η singing in the rain είπε:

Αχ τέλεια! Να και ένα καλό νέο!!!

Λοιπόν με κινητοποιήσατε! Θα πάρω σήμερα τηλ στην κλινική για να πάμε για σπερμοδιάγραμμα. Θα πω να τα κάνουμε όλα αυτά!

Βλέπω όλες μας είμαστε πάνω από όλα πάρα πολύ ψύχραιμες! χαχαχαχα 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η singing in the rain είπε:

Θα μείνεις έγκυος και δε θα χρειαστεί!!

Όταν πιστεύουμε κάτι πολύ συνήθως γίνεται! Σε μένα τουλάχιστον ναι!!

Ναι είδα και τον προηγούμενο μήνα που πάλι δεν το περίμενα έφαγα 💩 χαχαχα

Αλλά ευχαριστώ για την γλυκιά εμψύχωση! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mary_piggy είπε:

Βλέπω όλες μας είμαστε πάνω από όλα πάρα πολύ ψύχραιμες! χαχαχαχα 

 

Χαχαχαχ ποσο συμφωνώ μια αναστάτωση υπάρχει στην ατμόσφαιρα! 😂😂

Κορίτσια για το φυλλικο ξεκίνησα περσυ τον Νοέμβρη έκανα εξετάσεις τον Φεβρουάριο και ήταν αρκετά αυξημένο και μου είπε η γυναικολόγος να παίρνω 2-3 φορές τη βδομάδα! Τώρα έχω να πάρω ένα μήνα και...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ παίρνω fertilimax και ovamax (1+1 κάθε μέρα) από τον Φεβρουάριο. Δεν ξέρω αν "πειράζει ", αν και η γιατρός μου κάποια στιγμή μου είχε πει ότι είναι σαν βιταμίνες. Την άλλη Πέμπτη που θα την δω θα τη ρωτήσω και θα σας γράψω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια μου γλυκά τα γράφω εδώ αναλυτικά. Ότι αφορά το ph ρευστότητα συσσώρευση γλοιοτητα όγκο είμαστε πολύ καλά σχεδόν τέλεια! Τα κακά τώρα! 

Ζωηρή προωθητική 2%

Νωθρή προωθητική 23%

Μορφολογία 5%

Αυτά τα 3 είναι αρκετά άσχημα! Η μορφολογία είναι πάνω από το όριο αλλά πολύ χαμηλά! Αύριο θα πάμε στον ουρολόγο! Μόλις τον πήρα και μου είπε ότι το 19% στο κατακερματισμό είναι μια χαρά!! Για το οξειδωτικό δεν τον ρώτησα! 

Δεν ξέρω σε πιο κέντρο τα κάνατε! Εμάς στις φυσιολογικες τιμές έλεγε ότι η ζωηρή με τη νωθρη έπρεπε να βγάζουν σαν σύνολό για να είναι φυσιολογικό πάνω από 32%

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Όχι η αλήθεια είναι ο γιατρός δεν είπε κάτι αλλά η μαία που μου το είπε δουλεύει μαζί με την γιατρό μου όποτε λίγο πολύ έχει δει και άλλες περιπτώσεις παροιμία με την δίκη μου και ξέρει περίπου πως κινητέ ο γιατρός σε αυτές τις περιπτώσεις μου για αυτό μου το είπε η κοπέλα είναι και γνωστή του αντρα μου..  Έλα πήρες και το οκ για θάλασσα καλά μπανακια να το ευχαριστηθείς 😊
    • Καλημέρα κι από μένα....όταν εγώ έχω συσπάσεις η πετρώνει η μισή κοιλιά(η δεξιά μεριά) η το κατω μέρος της κοιλιάς ..πάντα έτσι γίνεται σε μένα ...και δεν έχω καταλάβει ποτέ που είναι το κεφάλι και που τα πόδια😅😅😅... Όσον αφορά το κρεβατάκι εγώ στο πρώτο είχα πάρει μια κλασική κούνια όπου απλά κατέβαινε λίγο το κάγκελο...κι ευτυχώς δηλαδή που δεν την πήραμε κρεβατι γιατί ο γιος μου βγήκε πολύ ψηλός και μετά τα 2 δε χοραγε καθόλου στην κούνια και πήραμε κρεβάτι μονό κανονικό... Εν τω μεταξύ και μένα ο γιατρός μου Χε πει ότι το παιδί μπορεί να γυρίζει μέχρι το τέλος..απλά θα δυσκολεύεται γιατί είναι μεγάλο όχι ότι δε γίνεται όμως..γιατι κι εγώ όλο ρωταγα σε τι θέση είναι και μου λέει μην αγχώνεσαι από τώρα για αυτο @Katiana1987άντε ευχαριστησου τωρα τη θάλασσα χωρίς τύψεις...!!!μια χαρά προλαβαίνεις!!
    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου. Κι εις ανώτερα!!! Μακάρι να μην ξανά χρειαστείς ημερολόγια και τεστάκια μέχρι να αποφασίσεις να ξανά δοκιμάσεις!
    • Καλημέρα κορίτσια. Έχουμε φτάσει αισίως στις 7 εβδομάδες και δόξα τον θεό όλα πηγαίνουν καλά!!!! Ωστόσο, το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι πως έχει φουσκώσει πολύ η κοιλιά μου και έχω συνεχώς το αίσθημα της πληρότητας (χωρίς πόνο). Αν είχα και άλλες εγκυμοσύνες στο ενεργητικό μου θα μπορούσα να εξηγήσω το τόσο απότομο φούσκωμα της κοιλιάς, αλλά τώρα??? Πραγματικά δεν είναι δυνατόν να φαίνεται η εγκυμοσύνη από τώρα. Έτσι δεν είναι??? Πείτε μου σας παρακαλώ, σας έχει τύχει??
    • Καλημέρα κοριτσάρες μου! Πως είμαστε σήμερα;;; Εγώ εχθές μίλησα και με τους 2 γιατρούς και μου έδωσαν το οκ να μπω στη θάλασσα υπό προυποθέσεις φυσικά... Αλλά θα εκμεταλλευτώ τις τελευταιές μέρες εδώ όσο πιο πολύ μπορώ!!! Έκλεισα και ραντεβού με τη γιατρό στο Έλενα στις 10 Ιουλίου για να δει τις αιματολογικές και το doppler!  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...