Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ένας γλυκός Σεπτέμβρης έρχεται ξανά και εύχομαι μέσα στις κοιλίτσες μας μωράκια τσουπωτά 🍼🤰💕 🧿


Elk

Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, πιστεύετε ένα τεστ πρώιμης ανίχνευσης μπορεί να δείξει λάθος??? Περιμένω αύριο λογικά, και το έκανα την Κυριακή το πρωί!

Εγώ από ότι έχω διαβάσει στο ίντερνετ πιστεύω πως ναι μπορεί να δείξει λάθος πριν την καθυστέρηση το οποιοδήποτε τεστ! Τι βγήκε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, πιστεύετε ένα τεστ πρώιμης ανίχνευσης μπορεί να δείξει λάθος??? Περιμένω αύριο λογικά, και το έκανα την Κυριακή το πρωί!

Καλημέρα μια φίλης μου έβγαινε αρνητικό μέχρι και 1 μέρα πριν της περιόδου. Στη 2η μέρα καθυστέρησης της βγήκε θετικό. Βέβαια ανα περίπτωση διαφέρει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Εγώ από ότι έχω διαβάσει στο ίντερνετ πιστεύω πως ναι μπορεί να δείξει λάθος πριν την καθυστέρηση το οποιοδήποτε τεστ! Τι βγήκε;;

Χαχαχαχ αρνητικο φυσικά😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Χαχαχαχ αρνητικο φυσικά😂

Τζίφος,με επισκέφτηκε για άλλον ένα μήνα! Δεν αντέχετε άλλο αυτή η κατάσταση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, πιστεύετε ένα τεστ πρώιμης ανίχνευσης μπορεί να δείξει λάθος??? Περιμένω αύριο λογικά, και το έκανα την Κυριακή το πρωί!

Καλημέρα, απ ότι ξέρω ψευδως αρνητικό μπορεί να βγει ναι ψευδως θετικό όμως όχι, αν βγει θετικό ισχύει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Τζίφος,με επισκέφτηκε για άλλον ένα μήνα! Δεν αντέχετε άλλο αυτή η κατάσταση! 

Τώρα το δα κορίτσι μου, μην απογοητευεσαι ξερω πως είναι δυσκολο στην πράξη,αλλά θα έρθει για όλες μας η ώρα🙏🙏 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημέρα, απ ότι ξέρω ψευδως αρνητικό μπορεί να βγει ναι ψευδως θετικό όμως όχι, αν βγει θετικό ισχύει 

Άντε να το δούμε κάποτε το θετικό ντε! 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Τζίφος,με επισκέφτηκε για άλλον ένα μήνα! Δεν αντέχετε άλλο αυτή η κατάσταση! 

Κάνε υπομονή, εγώ απογοητεύομαι έτσι εδώ και ένα χρόνο, δεν είσαι η μόνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ και 10 μήνες η ίδια απογοήτευση! Κάθε μήνα ελπίδες γεννιούνται και μετά τσακ σου κόβονται τα φτερά στο λεπτό! Και φτου και από την αρχή! Και όλοι γύρω με καρότσια και κοιλίτσες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Κάνε υπομονή, εγώ απογοητεύομαι έτσι εδώ και ένα χρόνο, δεν είσαι η μόνη!

Το ξέρω κοριτσάκι μου όλες εδώ μέσα τα ίδια περνάμε! Αλλά κάπου κουράζει όλο αυτό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η flowerv είπε:

Εδώ και 10 μήνες η ίδια απογοήτευση! Κάθε μήνα ελπίδες γεννιούνται και μετά τσακ σου κόβονται τα φτερά στο λεπτό! Και φτου και από την αρχή! Και όλοι γύρω με καρότσια και κοιλίτσες! 

Πάντα όμως πρέπει να συνεχίζουμε να ελπίζουμε και να προσπαθούμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η flowerv είπε:

Εδώ και 10 μήνες η ίδια απογοήτευση! Κάθε μήνα ελπίδες γεννιούνται και μετά τσακ σου κόβονται τα φτερά στο λεπτό! Και φτου και από την αρχή! Και όλοι γύρω με καρότσια και κοιλίτσες! 

Το ξέρω οτι δεν θα απαλύνει τον πόνο που νιώθεις καθε μήνα αλλά δεν είσαι μόνη ούτε η μόνη! Δύναμη και πίστη και θα έρθει για όλες μας η ώρα αυτή! Και σου μιλάω εγώ που για 2,5 χρόνια ένιωθα αυτή την απογοήτευση μέχρι που επιτέλους ήρθε η ώρα και ξαφνικά πουφφφ έφυγε και τώρα ξανα από την αρχή. Είμαστε δυνατές και για αυτό θα τα καταφέρουμε! Εμείς εδώ είμαστε να νιώθει η μία την άλλη. 🤍🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σχετικά με το γάμο, μην κάνω παράθεση σε όλες σας, εννοείται θα κάνω αυτό που αρέσει σ' εμένα. Εγώ προσωπικά εντάξει δεν είναι ότι με πειράζει να δω λουλούδια κτλ, απλώς δε θα το επιδίωκα κιόλας. 
Να το πω αλλιώς. Εγώ ξεκαθάρισα ότι τα κάποια χρήματα που έχουμε στην άκρη προτιμώ να τα έχω για τα έξοδα της εγκυμοσύνης κ τα πρώτα χρόνια που δε θα δουλεύω, για να πάμε κανένα ταξίδι που αξίζει πχ μια Ιαπωνία, μια Κούβα, μια Φιλανδία ρε αδερφέ, παρά να πετάμε χιλιάρικα σε στολισμούς, ανθοπωλεία, πολυελαιους σε εκκλησιες κτλ και μετά να μην έχουμε να βάλουμε κάρτα στο κινητό! Τώρα απο κει και πέρα, εννοείται μετά από την άδειά μας, οι γονείς αν θέλουν να κάνουν κάτι ας το κάνουν, και πάλι με λογική όμως. Πχ κατι πράγματα σαν αυτά που έκαναν οι θειές μου στα ξαδέρφια μου εγώ δεν τα δέχομαι. Πήραν δάνεια και πούλησαν χωράφια για να κάνουν το γάμο παραδοσιακά που στα μέρη μου σημαίνει 30 μέρες πριν το γάμο καθημερινό γλέντι με αρνί στη σούβλα συν γλυκά πίτες κλπ, ανοιχτό σπίτι όλο το 24ωρο για να τρώει όποιος περνάει, κλαρίνα 24ωρο και ύπνος με βάρδιες, η μια θεία έφερνε και ορχήστρα στον κήπο στο χωριό 😅😅😅. Δε με νοιάζει αν έχουν λεφτά, αν σκόπευαν να κάνουν κάτι τέτοιο θα τους έλεγα δώστε μας τα 50 χιλιάρικα που θέλετε να πετάξετε, να φάμε εμείς σωστά... 

Για το άλλο που λέτε, εγώ πιστεύω ότι αν δε θω θετικό στο πρώτο 2μηνο, μετά θα με πάρει από κάτω. Δεν έχω υπομονή, θέλω ότι κάνω να έχει αποτέλεσμα άμεσα αλλιώς τρελαίνομαι!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marinaP είπε:

Το ξέρω οτι δεν θα απαλύνει τον πόνο που νιώθεις καθε μήνα αλλά δεν είσαι μόνη ούτε η μόνη! Δύναμη και πίστη και θα έρθει για όλες μας η ώρα αυτή! Και σου μιλάω εγώ που για 2,5 χρόνια ένιωθα αυτή την απογοήτευση μέχρι που επιτέλους ήρθε η ώρα και ξαφνικά πουφφφ έφυγε και τώρα ξανα από την αρχή. Είμαστε δυνατές και για αυτό θα τα καταφέρουμε! Εμείς εδώ είμαστε να νιώθει η μία την άλλη. 🤍🙏🏻

Σε θαυμάζω για την δύναμη σου! Σου εύχομαι από ψυχής να τα καταφέρεις το συντομότερο! Σε ευχαριστώ και σας ευχαριστώ όλες για την στήριξη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα σας  ❤️ 

στις πριν 6 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Το ξέρω κοριτσάκι μου όλες εδώ μέσα τα ίδια περνάμε! Αλλά κάπου κουράζει όλο αυτό! 

Σιγουρα ειναι κουραστικο , σε νιωθουμε ολες μας αλλα ο Θεος θα το δωσει τη καταλληλη στιγμη ( ετσι λεω κ εγω στον εαυτο μου και ελπιζω ) 

Εμεις προσπαθουμε και ειναι ο 5ος μηνας τωρα που περιμενω στις 11/09 να αδιαθετησω. Ελπιζω και ευχομαι ολες μας να δουμε το πολυποθητο θετικο τεστ !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Τζίφος,με επισκέφτηκε για άλλον ένα μήνα! Δεν αντέχετε άλλο αυτή η κατάσταση! 

2 χρόνια ακριβώς έκλεισα τον Αύγουστο κορίτσι μου! Πραγματικά δεν αντέχετε αλλά το αντέχουμε τελικά! Μιας και δεν υπάρχει άλλη λύση.. πίστη για τον επόμενο μήνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξεκινήσαμε τις προσπάθειες πριν το γάμο, για να μην αγχώθω, γιατί γενικά είμαι πολύ αγχώδης σαν άνθρωπος, και δεν ήρθε τώρα έχουν περάσει 3 μήνες από τον γάμο και με στεναχωρεί κάθε μήνα περισσότερο η απογοήτευση αυτή! Εκτός του ότι νιώθω ότι όλοι περιμένουν και ας μη Μίλαν και ας μην πιέζουν! Νιώθω ότι όλοι περιμένουν να ακούσουν ένα ευχάριστο! Το καλό σε όλο το διάστημα αυτό λόγω του  άγχους οτι καθυστερούμε,ξεκινήσαμε τις εξετάσεις στο 6μηνο, και βρήκαμε μια μικρή αδυναμία στο σπερμα και παίρνει ο σύζυγος βιταμίνες, αλλά μας είπαν ότι υπάρχει περίπτωση και πριν την αγωγή να έρθει σύλληψη! Δεν ήρθε όμως!!!! Και η αγωγή τελειώνει σε δύο βδομάδες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Kαλημέρα σας  ❤️ 

Σιγουρα ειναι κουραστικο , σε νιωθουμε ολες μας αλλα ο Θεος θα το δωσει τη καταλληλη στιγμη ( ετσι λεω κ εγω στον εαυτο μου και ελπιζω ) 

Εμεις προσπαθουμε και ειναι ο 5ος μηνας τωρα που περιμενω στις 11/09 να αδιαθετησω. Ελπιζω και ευχομαι ολες μας να δουμε το πολυποθητο θετικο τεστ !! 

11/9 έχω επέτειο 2 χρόνων γάμου, επειδή εμένα δεν με βλέπω να του το κάνω δώρο έκπληξη του άντρα μου το θετικό τεστ, σου στέλνω τη θετική μου ενέργεια να του κάνεις εσύ του άντρα σου έκπληξη! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annitakianna είπε:

2 χρόνια ακριβώς έκλεισα τον Αύγουστο κορίτσι μου! Πραγματικά δεν αντέχετε αλλά το αντέχουμε τελικά! Μιας και δεν υπάρχει άλλη λύση.. πίστη για τον επόμενο μήνα 

Πραγματικά το αντέχουμε και εγώ δε πίστευα ότι σε λίγο καιρό θα κλείσουμε χρόνο! Αλλά ο χρόνος περνάει γρήγορα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η flowerv είπε:

Πραγματικά το αντέχουμε και εγώ δε πίστευα ότι σε λίγο καιρό θα κλείσουμε χρόνο! Αλλά ο χρόνος περνάει γρήγορα! 

Ναι στην αρχή κι εγώ δεν το περίμενα, έλεγα μέχρι το 5μηνο max θα μείνω έγκυος τι στο καλό! Κι όμως τελικά σε κάποια ζευγάρια χρειάζεται παραπάνω χρόνος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Κάνε υπομονή, εγώ απογοητεύομαι έτσι εδώ και ένα χρόνο, δεν είσαι η μόνη!

Και εγώ εδώ και έναν χρόνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Ξεκινήσαμε τις προσπάθειες πριν το γάμο, για να μην αγχώθω, γιατί γενικά είμαι πολύ αγχώδης σαν άνθρωπος, και δεν ήρθε τώρα έχουν περάσει 3 μήνες από τον γάμο και με στεναχωρεί κάθε μήνα περισσότερο η απογοήτευση αυτή! Εκτός του ότι νιώθω ότι όλοι περιμένουν και ας μη Μίλαν και ας μην πιέζουν! Νιώθω ότι όλοι περιμένουν να ακούσουν ένα ευχάριστο! Το καλό σε όλο το διάστημα αυτό λόγω του  άγχους οτι καθυστερούμε,ξεκινήσαμε τις εξετάσεις στο 6μηνο, και βρήκαμε μια μικρή αδυναμία στο σπερμα και παίρνει ο σύζυγος βιταμίνες, αλλά μας είπαν ότι υπάρχει περίπτωση και πριν την αγωγή να έρθει σύλληψη! Δεν ήρθε όμως!!!! Και η αγωγή τελειώνει σε δύο βδομάδες!

Καλα κάνατε και πήγατε νωρίς νωρίς για εξετάσεις, εμείς αργήσαμε λίγο είναι η αλήθεια γιατί γνωρίζαμε από πριν οτι το πρόβλημα ηταν σε εμένα. Παρόλα αυτά να κάνεις υπομονή με τις βιταμίνες και όταν τελειώσουν να κάνετε ακόμη ένα σπερμοδιαγραμμα να δείτε οτι δούλεψαν. Φαντάζομαι θα σας τα πει και ο γιατρός αυτά.  Δεν θα σου πω οτι το.αγχος δεν βοηθάει γιατί εγώ προσωπικά δεν το πιστεύω.θα σου πω μόνο να έχεις ένα καλό γυναικολόγο που ακούει τις ανησυχίες σου και δίνει σημασία. Και πάνω από όλα πίστη και υπομονή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Καλα κάνατε και πήγατε νωρίς νωρίς για εξετάσεις, εμείς αργήσαμε λίγο είναι η αλήθεια γιατί γνωρίζαμε από πριν οτι το πρόβλημα ηταν σε εμένα. Παρόλα αυτά να κάνεις υπομονή με τις βιταμίνες και όταν τελειώσουν να κάνετε ακόμη ένα σπερμοδιαγραμμα να δείτε οτι δούλεψαν. Φαντάζομαι θα σας τα πει και ο γιατρός αυτά.  Δεν θα σου πω οτι το.αγχος δεν βοηθάει γιατί εγώ προσωπικά δεν το πιστεύω.θα σου πω μόνο να έχεις ένα καλό γυναικολόγο που ακούει τις ανησυχίες σου και δίνει σημασία. Και πάνω από όλα πίστη και υπομονή 

Ναι αυτό είναι το επόμενο βήμα μας, ένα σπερμοδιαγραμμα τέλος του μήνα, να δούμε τι καταφέραμε και μετά πράττουμε αναλόγως! Ευτυχώς  η γυναικολόγος μου μου ταιριάζει πολύ, με ακούει και  με στηρίζει! Μου δίνετε πολύ κουράγιο κορίτσια μου ! Συγχαρητήρια σε όλες σας που έχετε τόσο θετική ενέργεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Ναι αυτό είναι το επόμενο βήμα μας, ένα σπερμοδιαγραμμα τέλος του μήνα, να δούμε τι καταφέραμε και μετά πράττουμε αναλόγως! Ευτυχώς  η γυναικολόγος μου μου ταιριάζει πολύ, με ακούει και  με στηρίζει! Μου δίνετε πολύ κουράγιο κορίτσια μου ! Συγχαρητήρια σε όλες σας που έχετε τόσο θετική ενέργεια! 

Κι εγώ παίρνω πολύ κουράγιο από τα κορίτσια, ειδικά όταν βλέπω θετικά τεστ, είναι σαν να βλέπω μπροστά μου την απόδειξη ότι κι εγώ μπορώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Έτσι ακριβώς ήμουν κ εγώ στο πρώτο μου παιδάκι δεν καπνίζω βέβαια αλλά πιστεύω αν κάπνιζα θα το ήθελα κ εγώ… προσπάθησε να το περιορίσεις δεν είμαι κ ειδική βέβαια γιατί δε καπνίζω αλλα προσπάθησε να το μειώσεις μιλά κ με τον γιατρο σου αν χρειάζεσαι βοήθεια 
    • Εγώ νομίζω δεν έχω μπει ακόμη στο μπουντ της γέννας οπότε είμαι οκ μέχρι στιγμής! Τώρα, όταν φτάσει η ώρα δεν ξέρω αν θα με πιάσει καμία κρίση πανικού 😀😀
    • Μας πήραν φαλάγγι τ' αγόρια!!! χαχαχαχα
    • @BenarΠΗΤ 1/8 Κοριτσάκι 🩷 @Demy93 ΠΗΤ 3/8 Αγοράκι 🩵 @Fighter ΠΗΤ 6/8 Κοριτσάκι 🩷 @Gioher ΠΗΤ 7/8 Αγοράκι🩵 Κοριτσάκι 🩷 @μαμά12345 ΠΗΤ 10/8 Αγοράκι 🩵 @Mommyel ΠΗΤ 12/8 Αγοράκι 🩵 @ΜΑΡΘΑΑ_61 ΠΗΤ 13/8 Αγοράκι 🩵 @nanouko ΠΗΤ 14/8 Αγοράκι 🩵 @Christine Pilates ΠΗΤ 20/8 Αγοράκι🩵 @Χρύσακι ΠΗΤ 22/8 Κοριτσάκι 🩷 @Katiana1987 ΠΗΤ 23/8 Κοριτσάκι 🩷 @Elk ΠΗΤ 23/8 Κοριτσάκι 🩷 @Barbiee ΠΗΤ 27/8 Αγοράκι 🩵 @katerinayia ΠΗΤ 28/8 Κοριτσάκι 🩷 @maroo8 ΠΗΤ 29/8 Αγοράκι 🩵 @Magda zi ΠΗΤ 31/8 Αγοράκι 🩵 @Christi.D. ΠΗΤ 31/8 Αγοράκι 🩵
    • Άντε ωραία πάει και η Doppler μια χαρά είσαι κοντεύεις σε 2 βδομαδες θα μπεις στο μήνα σου δηλαδή πωπω με το καλό το μωρακι σου εγω ειχα πάρει ένα βιβλίο αλλά να σου πω την αλήθεια δεν το πολύ ξεφύλλισα κιολας δεν αν αξίζει για να σου το προτείνω 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...